PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara çevresi gezilcek yerler

onur_S
25-09-2010, 18:07
arkadaşlar ankara çevresinde nereler gezilebilir?sabahtan gidip aksama dogru döneceğiz günübirlik olacak yani.
kızılcahamam dısında nerelere gidilebilir.arkadasımın söylediği kadarıyla
bartın
bolu
amasra
bunlardan baska nereler vardır?

V.İ.P
25-09-2010, 18:36
ankaralı arkadaslar bırazdan yardımcı olurlar

Boost Up
25-09-2010, 18:40
ankaralı arkadaslar bırazdan yardımcı olurlar

Ankaralı arkadaşlar blgi paylaşımını sevmiyorlar yazmazlar.. Töbe töbee:D

cem
25-09-2010, 18:45
Safranboluya ugra , bi kutuda lokum al derim , vay anasını özlemişim ..

Ufuk
25-09-2010, 18:59
Eğer giderseniz Safranboludan safran kolonyası alın.Süper bence çok güzel kokuyor.

MuratGürakan
25-09-2010, 19:07
trenle eskişehir olur.
Akçakoca 2 saat uzaklıkta.
Ereğli zongüldak bunlarda yakın gayet.
Geçtiğimiz bayramda toplamda 650 km yol yaptım burdan akçakoca, ereğli, zonguldak gerede ve ankara olarak bir küçük tur yaptım günü birlik.

Sebring
25-09-2010, 19:09
Beypazari cok guzeldir.Bir de bu aralar Kalecik'te Kalecik sarabi festivali vardi.Forumda bir arkadasimiz yazmisti.

SONE-R
25-09-2010, 19:41
Beypazari cok guzeldir.Bir de bu aralar Kalecik'te Kalecik sarabi festivali vardi.Forumda bir arkadasimiz yazmisti.

kalecik kendi memleketim olmasına rağmen açık söyleyim kalecikte görülecek pek yer yoktur.. boşuna gitmeyin.. beypazarı ve kızılcahamam güzeldir.. ankara içinde mogan ve eymir gölüne gidebilirsiniz..

kickboxer
25-09-2010, 19:44
beypazarı kurusumuydu neydı bişeyi vardı ondan kesın alın:D deli manyak bişey

sakimert
25-09-2010, 20:14
En temizinden çık otobana Abant ya da Gölcük' e git. Çok güzel yerdir özellikle Gölcük tavsiye edilir ;)

oğuzk
25-09-2010, 21:11
Amasra'ya gidip denize girilir akşam balık vs yenip gelinir.

Abant tarafına pikniğe gidilir.

Bolu dağına kahvaltıya gidilir

Beypazarında sac kavurma yenir

Benim liste biraz boğaz ağırlıklı oldu :D

ERkut 205
25-09-2010, 21:12
Pek ankara çevresi değil ama sapanca.
Kullanıma görede 2,5/3 saat arası bir yolculuk.
Aynı gün gidilip dönülebilir,en azından biz sıklıkla yapıyoruz :)

alicancalis
25-09-2010, 21:19
2,5 saat yol gittikten sonra İstanbul'a gidilir:))

Ertug_T.
25-09-2010, 22:15
beypazarı iyidir onurcum.. çok harika yerler var =)

onur_S
25-09-2010, 22:23
Amasra'ya gidip denize girilir akşam balık vs yenip gelinir.

Abant tarafına pikniğe gidilir.

Bolu dağına kahvaltıya gidilir

Beypazarında sac kavurma yenir

Benim liste biraz boğaz ağırlıklı oldu :D

boğazda önemli aynen dogru demıssın smdi bütün gün geçircez aç kalmayalım :icon_tup:
beypazarına nereden gidiyoruz hangi yoldan ?

fangio
25-09-2010, 22:49
Beypazarı'na Ayaş yolundan gideceksin Onur ama ben yakın zamanda gittim ve bir esprisi yoktu. İstersen kapadokya bölgesine gidebilirsiniz ama tek gün değil de 2 gün gezerseniz daha iyi olur. Ya da Amasra, Çakraz gb.

oğuzk
25-09-2010, 22:57
boğazda önemli aynen dogru demıssın smdi bütün gün geçircez aç kalmayalım :icon_tup:
beypazarına nereden gidiyoruz hangi yoldan ?

Sadece boğaz içinde gidilmez ama beni çeken tek yanı boğaz beypazarının :)

Merkezden istanbul yolu-sincan-ayaş-beypazarı

TolgaEsentepe
25-09-2010, 22:58
Beypazarını tavsiye etmem açıkcası zamanınıza yazık olur

Chatin
25-09-2010, 23:18
kim demiş ankaralılar yardım etmez diye ? al o zaman ;

burdan vuruyorsun kendini otobana kardeşim. mengen üzerinden çaycumadan geçerek amasraya gidiyorsun. ama dediğim yoldan gidiyorsun. bartından sonra 15 dakka alır almaz amasra. orada güzel bir pazarlıkla güzel bir eve yerleş zaten merkeze indiğin an teyzeler amcalar hemen arabaya yanaşıp ev ihtiyacınız var mı diye sorar. var de bir kaçından fiyat al ve iyi bir eve yerleş. hırsızlık olmayan bir yer için rahat olsun. oraya gidince canlı balıkta balığınızı yiyin http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=canl%C4%B1%20bal%C4%B1k

denize sahilden girebilirsiniz. eger orası dalgalı ise tavşan adasını goren kopru nerede diye soruyorsun. kopruye gelince çeşmenin dibinden aşağı iniyorsun. orada kayalıklara eşyaları koyup en temiz yerden denizine giriyorsun.

bu deniz faslı ve balık yeme olayını aynı zamanda çakrazda da yapabilirsin.

- dur çakraza gitmeden önce bir köye sapıyorsun.. herkes orayı methediyor ama benim vaktim azdı ve ben o köye gidemedim, göremedim. dilim dutulaydı de görmeden gelemedim diyemeseydim. artık bu görev senin-

amasradan sonra 10 dakika. yollar super el freni çekerek arabanın kıçını sola attırarak aldığım virajlar var. tabi atraksiyon olsun diye yaptım ama gereksiz degildi :) çakraza giderken ana yoldan sola saptığın gibi 200 metre ileride denizi gören bir alan var. zaten kavuncu falan olur orada. arabanı oraya çek ve bütün fotoğraf fantazilerini orada dindir (yüze yapılan makro çekimler gayet iyi sonuç veriyor)

ör ; http://img823.imageshack.us/img823/3580/dsc03910y.jpg

çakraza inince güzel bir deniz ve güzel bir sahil seni bekliyor olabilir. dalgalar feci olabilirde. kaotik bi durum var orada. orada yüzdükten sonra yine oradaki yakamoz balık evine gitmelisin. feci ucuz ve feci güzel. kahveyi erimiş helva ile içmek bi başka diyim..

bu da yakamoz balık evi;

http://img828.imageshack.us/img828/9448/dsc03844large.jpg

sonrasında ise bana kalırsa amasraya dön ve canlı balık'ın bitişiğindeki dondurmacıdan [konak kafe ]kesinlikle ve kesinlikle damla sakızlı dondurma ye/yiyin. diğerleri de güzel ama ben damla sakızlısına resmen bayıldım. bu da tam karşısındaki "gonderilmemiş mektuplar" çoğu sahnesinin çekildiği yalı.

http://img214.imageshack.us/img214/9841/p1080637z.jpg

bu arada diyelim ki (olur ya) dondurma yemeden önce bir açlık var. bu sefer o dondurmacının karşışından 20 metre yürüyünce bir piknik evi tarzında kücük bir kulube goreceksin. orada yediğin midye tava da bi şukeladır. hoş ankarada veya istanbulda yediğin midye tavadaki sos yok bildiğin sarımsaklı yoğurt gibi birşey ondaki sos ama tadı bir başka güzel afedersin.

günü birlik döneceğiz diyorsan amasra içinde fotoğraflara boğun kendinizi. akşam saatlerinden kastın gün batarken ankaraya dönmek ise tam o saatlerde inkum a inmen farzdır. mükemmel bir gün batımı ve miami misali bir plaj.. ahanda

http://img842.imageshack.us/img842/5479/p1090345.jpg

ve yolda yine mengenden geçerken yol üzerinde yokuşun bitimi bir kucuk akaryakıt istasyonunda "mengen lezzet dünyası" nı goreceksin. ve duracaksın :) orada yediğin kavurmanın(kare ama çıtır patates kızartması ve pilav ile servis ediliyor) ve buğday çorbasının dayanılmaz tadını sen de benim gibi senden sonra gideceklere aktaracaksın..

onur_S
25-09-2010, 23:31
280 km diyo abi onada azcık daha yakın en guzel neresi var 100-150 km olan şöyle?

Chatin
25-09-2010, 23:35
100-150 km çapındaki bir daire içinde bi nane yok malesef. fazladan yaptıgın 100 km ye hayli hayli değer ama amasra çakraz inkum gezisi.. benden demesi.

CasabLanca
26-09-2010, 01:36
amasranın turizimine katkıda bulunan fahri belediye başkanı çetin beye teşekkür ediyoruz bu üstün bilgiler için :D

Sebring
26-09-2010, 03:26
Chatin arkadasima tesekkur ederim.Ben de gidecegim.Hatta Ankara ekibi toplanip gitsek ne guzel olur..

utkuselamoglu
26-09-2010, 04:08
çorum un yaylalarına gidiceksin...

-kargı yaylası
-bayat kunduzlu ve kuşçaçimeni yaylaları
-iskilip yaylası

sonra.....
gider gitmez karaçam ve sarıcam, köknar ve meşe kokularını çiğerlerine doldurucaksın....

sonra ...

orda ...

kuzu çevirme olucak veya taze et götürüp pişiriceksinnn.. yanına çorum iskilip pilavı, patlıcan sogan domates biber , koyucan sonra kuzu eti üzerine ve yanında sonra et karışık araya koyup yanında ayranıda koydunmu inanılmaz bişi olur yaylada...

gene mi kesmedi o zaman:D

keşkek veya iskilip dolması ve üzerine nehirde bekletip sogutulmuş karpuz u kesip yedikten sonra bomba gibi dönersin akşamına:D

onur_S
26-09-2010, 07:02
amasra yaparsam bütün gün yolda gececek nerdeyse :)

by_BuRoCk
26-09-2010, 09:28
tarihi yerler görmek istersen memleketim olan çorum un alacahöyük ilçesine ugramnızı tavsiye ederim.

http://mitoloji.info/antik-sehirler/alacahoyuk.nedir

by_BuRoCk
26-09-2010, 09:30
çorum un yaylalarına gidiceksin...

-kargı yaylası
-bayat kunduzlu ve kuşçaçimeni yaylaları
-iskilip yaylası

sonra.....
gider gitmez karaçam ve sarıcam, köknar ve meşe kokularını çiğerlerine doldurucaksın....

sonra ...

orda ...

kuzu çevirme olucak veya taze et götürüp pişiriceksinnn.. yanına çorum iskilip pilavı, patlıcan sogan domates biber , koyucan sonra kuzu eti üzerine ve yanında sonra et karışık araya koyup yanında ayranıda koydunmu inanılmaz bişi olur yaylada...

gene mi kesmedi o zaman:D

keşkek veya iskilip dolması ve üzerine nehirde bekletip sogutulmuş karpuz u kesip yedikten sonra bomba gibi dönersin akşamına:D

kardeş hemşerimiyiz yoksa :D
ben iskilipliyim de :D

gambit49
26-09-2010, 11:07
7 gollere gidebilirsin boluda ama son 30 40 km kendine soversin ama doga harikasidir.
ankara cevresinde mamak tarafinda mavi gol var orasi olabilr
diger yakin yerleri arkadaslar demis zaten

Chatin
26-09-2010, 13:01
amasranın turizimine katkıda bulunan fahri belediye başkanı çetin beye teşekkür ediyoruz bu üstün bilgiler için :D

canını yirim..

Chatin arkadasima tesekkur ederim.Ben de gidecegim.Hatta Ankara ekibi toplanip gitsek ne guzel olur..

rica ederim.. kısmet

@ onur

tavsiyem günü birlik yerine en az 1 gece kalmandır. günü birlik gideceksen de gece ankarada uyuyup yola sabah 5 de çıkmandır. sabah 9 gibi orada amasrada olur kahvaltını yaparsın. dönerken de gece çık yola olmadı dedigim gibi gün batımını inkum da yapıp çıkarsın.

utkuselamoglu
26-09-2010, 15:03
kardeş hemşerimiyiz yoksa :D
ben iskilipliyim de :D

yok başkan uzun zaman önce çorum u gezmiştim ordan kaldı aklımda:D ama muhteşem yerler var enfes memleket gerçekten:D

Chatin
26-09-2010, 15:21
çoruma gidecek olan olursa yemeği kesinlikle katipler konağında yesin :)

onur_S
27-09-2010, 07:53
kızılcahamama gittim geldim bi dahakine gidersem kalmalı giderim günübirlik olunca böyle oldu.sabah 11 gibi oradaydım öğlen 3 te çıktım.sıkıldım zaten.