PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 106 Gti Komple Boya

drn106
25-09-2010, 23:40
EDİT: Autoking'e götürmeden önceki kaza resmi eklendi

EDİT 2 (6 Ekim): Peugeot Gazikent Servisi'ne gidip aracın son durumunun resimlerini çektim, aşağıya ekliyorum.

EDİT 3 (14 Ekim): Bugün moralim bozuk bir şekilde servise gittim, arabayı komple boyatmak içime sinmeyecek arabadan soğuycam diye düşünürken, gittiğimde moralim yerine geldi.. gerçekten güzel iş çıkartıyor ustalar.. ayrıca tüm ustaların aracımın başına toplanıp, farkli farkli kişilere aracı satmama ikna etmeye çalışmaları da işin güzel tarafıydı. Aracın iskeletinin şasesinin motorunun çok iyi durumda olduğunu araçta kaza olmadığını söylediler. Daha önceden bu ustalara temiz gti düşerse haber verin diyen adamlar olmuş, o nedenle bir kaç kişi ben oradayken beni arayıp arabamı almak istedi.. ben de binmek için boyattığımı söyleyerek kibarca red ettim tabii :) beni fırına almadılar :) dışarıdan çektim fotoları, resimler aşağıda

Merhaba arkadaşlar,

98 model mavi Gti'mi tavan ve kaputta güneş yanıkları olmasına rağmen boyasız olduğu için boyatmaya kıyamıyordum.. Ta ki dingilin biri aynaya bakmadan parkettiği yerden çıkıp sağ kapıma çarpana kadar. çarpma ufaktı, 2-3 karışlık bir göçük oldu, karşı taraf 8'de 8 hatalı olduğu için Gaziantep Autoking'e götürdüm, fakat hem renk tutsun diye sağ tarafı komple boyadılar, hem de renk tutmadı, güneş vurunca mora yakın bir renk çıkıyor ortaya..

ben de aracımı komple boyatmaya karar verdim. Bugün Gaziantep Peugeot Servisine gittim, kaporta + boya 1750 TL dediler, ardından sıkı bir pazarlık yaptım, ortalığı ayağa kaldırdım :) ve sağolsunlar 1300 TL'ye kaporta + fırın komple boya anlaştım.. hafta içi bir aksilik çıkmazsa aracı götüreceğimi söyledim.

az once forumu gezerken adam gibi bir komple boya için 2000-2500 TL'lerin gözden çıkartılması gerektiğini okudum. Kafam karıştı, forumda verilen rakamların neredeyse yarısını söyledi bana Peugeot, bu durumda kalitesiz ürün kullanımı & vb şeylerden çekinmem gerekir mi ? ve komple boyatılacak bir araçta nelere dikkat etmeliyim (aracım sunrooflu) ?

Komple boyadan sonra boyada çatlama dökülme gibi sorunlar olur mu ? Servis garantisi kaç sene oluyor boya için veya garanti var mı ?

Bu konularda aydınlanmama yardımcı olursanız sevinirim :)

http://img59.imageshack.us/img59/9721/201009.jpg

http://img69.imageshack.us/img69/9273/dscf1079a.jpg

http://img822.imageshack.us/img822/8641/dscf1080m.jpg

http://img835.imageshack.us/img835/3725/dscf1082l.jpg

http://img692.imageshack.us/img692/9153/dscf1089a.jpg

http://img185.imageshack.us/img185/2231/dscf1090f.jpg

http://img207.imageshack.us/img207/8607/dscf1083.jpg

14 Ekim:

http://img412.imageshack.us/img412/9594/p0429141010.jpg

http://img256.imageshack.us/img256/586/p0430141010.jpg

http://img214.imageshack.us/img214/4231/p0431141010.jpg

yorumlarınızı bekliyorum.

ruudvan
25-09-2010, 23:52
kardes dandık boyanın lıtresı 30 tl ıyı boya 1mılyara kadar cıkıyor yanı orta karar akzo nobel dıorum bn yada standox boya kullanıpta kotu sonuc cıkması ımkansız ama servıslerde ıyı bır boyacılık olmuyor aklnda bulunsun...

drn106
26-09-2010, 00:06
sagol kardesim, disarida daha iyi boya yapiliyor diyorsun ? iyisini nasil bulacagim boyacinin onu da bilmiyorum ki, sagin solun lafiyla da olmuyor iste.. Boyanin markasini sormayi unuttum fakat Peugeot'daki usta boyanin kg'sinin 300 tl oldugunu soyledi ve 2 kg gerektigini soyledi.. ne derece dogru bilemiyorum :)

Erol
26-09-2010, 00:08
akzo nobel iyi bir boyadır bende 2 aracımıda onunla boyattım servise söle akzo nobel kullansınlar

darkred
26-09-2010, 01:01
geçmiş olsun boyasız bir araçtı DT 106 ydı sanırım eski plakası...

garanti vb gibi konuları servisle mutlaka konusmanı tavsiye ederim...

drn106
26-09-2010, 01:09
Evet "26 dt 106" idi 3 yıl önce.. boyasızdı.. ne yazık ki şanssızlık işte nezaman ne olacağı belli olmuyor. o konuları konuşacağım öneri için teşekkürler.

drn106
26-09-2010, 13:28
güncel

bir sorum var, aracımın çıtaları gövde rengine boyanmış eski sahibi tarafından. orjinaldeki gibi siyah hale getirmek için ne yapmam gerekiyor ? üzerindeki boyayı tiner vs ile alsak eskisi gibi olur mu ?

darkred
26-09-2010, 13:30
yenisini al önler 40-50 tl civarı çifti arkalarda 80-90 tutar sanırım tertemiz bir görüntü olmus olur.benimkilerde boyalı yenilerini alıcam :)

drn106
26-09-2010, 13:40
önleri yenileri alirim da arkalara param yetmez :) boyayı söksek eskisi gibi olmaz mi, orj citalarin üstünde boya mi var yoksa orj renkleri mi siyah.

EREN34
26-09-2010, 13:43
önleri yenileri alirim da arkalara param yetmez :) boyayı söksek eskisi gibi olmaz mi, orj citalarin üstünde boya mi var yoksa orj renkleri mi siyah.

Plastik tineri denen malzemele ile sökebilme ihtimalin var.Normal tiner falan değil dikkat.Boya işlerini prof.ça yapan servislerde bulunur.Olmadı sanayide mat siyah yaptırıp boyayı teslim et servise.Gönülden geçen komple takıma 150 TL verip boncuk gibi olması tabi

TaGo
26-09-2010, 13:44
Düşün bak boyacı sana söylemiş 2-2.5 kg boya kullancaz diye. Oysaki rutin büyüklükteki bir araç komple boyamada 3.5 kg yer. Aracın boyancak alanı az olduğundan bir avantajın var. Her araç aynı paraya boyanmaz. Forumda bazen soru soruluyor herkes aynı fiyatları veriyor,,olmazzz. Boyanan araç s serisi olabilir 7 serisi olabilir yada 106-saxo olur. Nasıl benzer fiyat tutsun demi.

Bu arda serviste boyatman süper olmuş, çünkü garantili. Yarın bigün boya tutmama derdin olmaz, ancak diyelim dökülme soyulma olsa parasız bir daha boyatırsın

darkred
26-09-2010, 13:44

orjinal cıtaların üzerinde boya yok plastiğin kendi rengi.Benim önleri spreyle siyaha boyamıslar parlak siyah hos durmuyor arkalar orjinal renk farkı var.

belki temizlenebilir ama içine sinicek kadar temiz bir görüntü yakalayamayabilirsin.yeni cıta alıcaksın tertemiz olması için yada siyah renge boyatıcaksın hertürlü aynı kapıya cıkıcak :)

boyayı sökmen için zımpara kullanman gerekebilir ve zahmetli olur ayrıca tiner kullanırsanda plastiği eritme ihtimalide ortaya cıkabilir.

drn106
26-09-2010, 13:52
Tamam çok teşekkürler ozaman bi süre mavi kalsın ileride çıtır siyahları alır takarım :)

1300 TL uygun ozaman diyorsunuz Tago ben de öyle düşünmüştüm.

Son olarak yan çıtaları iptal ettirsem mi ? 2000-2001 modellerdeki gibi yani.

ozaman da çıtaların sekmanlarının girdiği delikleri nasıl kapatacaklar o kısımlarda boyada dökülme olmaz mı???

çıta iptali gereksiz mi sizce ? bir yandan orjinal seviyorum bir yandan da çıtaları iptal etsem mi diyorum :)

darkred
26-09-2010, 13:54
eger orjinalde kapı cıtalıysa bence etme orjinal kalsın...

orjin spec herzaman iyidir :)

EREN34
26-09-2010, 13:55
Tamam çok teşekkürler ozaman bi süre mavi kalsın ileride çıtır siyahları alır takarım :)

1300 TL uygun ozaman diyorsunuz Tago ben de öyle düşünmüştüm.

Son olarak yan çıtaları iptal ettirsem mi ? 2000-2001 modellerdeki gibi yani.

ozaman da çıtaların sekmanlarının girdiği delikleri nasıl kapatacaklar o kısımlarda boyada dökülme olmaz mı???

çıta iptali gereksiz mi sizce ? bir yandan orjinal seviyorum bir yandan da çıtaları iptal etsem mi diyorum :)

Macunla kapanacak.Dökülme vs yapmaz.Ancak GTI kapı sacı çok ince seninde bildiğin gibi.O fazlalık gibi görünen çıta kapılardaki haritalanma konusunda mukavemet veriyor kapıya.Çıtasız kapıyı biraz sert kapat haritalanma yapabilme durumu var.Ben dokunma derim.

Komple boya.Sonrasındada ön arka tampon ve kapı bantlarını 0 al değiştir araba (.) olsun

drn106
26-09-2010, 14:03
Macunla kapanacak.Dökülme vs yapmaz.Ancak GTI kapı sacı çok ince seninde bildiğin gibi.O fazlalık gibi görünen çıta kapılardaki haritalanma konusunda mukavemet veriyor kapıya.Çıtasız kapıyı biraz sert kapat haritalanma yapabilme durumu var.Ben dokunma derim.

Komple boya.Sonrasındada ön arka tampon ve kapı bantlarını 0 al değiştir araba (.) olsun

Kesinlikle aynen bunu yapıcam.. orjinali bozmaya kıyamıycam.. Boyanmadan da resimleri çeksem satarken sorun olmaz diye umuyorum.. veya videlo da çekebilirim boyanırken. sıfır çıtaları da takınca harika olucak.. resimleri paylaşırım boyanmadan öncesinden çıtalar takılana kadar ki süreçte...

Peugeot bayilerinin kullandığı boya markası nedir ? En iyi boya markasına boyatmak istiyorum.. çok soru soruyorum biliyorum fakat bu ciddi bir iş ve geri dönüşü yok biliyorsunuz... o nedenle bu sürecin sonunda her hangi bişeyden pişmanlık duymak istemiyorum :)

EREN34
26-09-2010, 14:10
Kesinlikle aynen bunu yapıcam.. orjinali bozmaya kıyamıycam.. Boyanmadan da resimleri çeksem satarken sorun olmaz diye umuyorum.. veya videlo da çekebilirim boyanırken. sıfır çıtaları da takınca harika olucak.. resimleri paylaşırım boyanmadan öncesinden çıtalar takılana kadar ki süreçte...

Peugeot bayilerinin kullandığı boya markası nedir ? En iyi boya markasına boyatmak istiyorum.. çok soru soruyorum biliyorum fakat bu ciddi bir iş ve geri dönüşü yok biliyorsunuz... o nedenle bu sürecin sonunda her hangi bişeyden pişmanlık duymak istemiyorum :)

Servislerde boya standard ne bilmiyorum PUG için.Onlara sorsan daha doğru cevabı bulursun bence.Akno Nobel Standox gibi markalar favoridir piyasada. Foto olur video olur belge belgedir bence.

He bu arada orjinalliği temizliği bilinen araban olduğundan çokta dert etme.Öylesi her türlü hak ettiği paraya satılıyor;)

Alper_
26-09-2010, 15:17
1300 tl güzel bir fiyat :) ve serviste boyanacak aracın bu önemli bir artı..aracını boyayacak ustalarlada iyi ol gönüllerini hoş tut gidip bakarken onları çok sıkma :)

ruudvan
26-09-2010, 15:31
sagol kardesim, disarida daha iyi boya yapiliyor diyorsun ? iyisini nasil bulacagim boyacinin onu da bilmiyorum ki, sagin solun lafiyla da olmuyor iste.. Boyanin markasini sormayi unuttum fakat Peugeot'daki usta boyanin kg'sinin 300 tl oldugunu soyledi ve 2 kg gerektigini soyledi.. ne derece dogru bilemiyorum :)

alla alla neymıs o boyanın markası bn standox bayisiyim ama kımseye 2lıtre boya ıcın 600 tl demıorum :D o bıraz sallamıs...

dip not:
servise sor ne marka boya kullanıcakmıs nerde yaptırıcakmıs ona gore gıt sen al gel boyanı sadece ıscılık fıyatı al bıde...madem 600 tl boya dıyo senden 700 ıscılık almaları gerekır eger akzo yada standox ise bn sana boyanı gonderırım guzel fıyattan hatta sende ordan sanayıden bulursun ....

plastık yerler ıcın ozel puturlu boya var bızım eskı merso komple boyaya gırdıgın de tamponların ust kısımları oyle boyanmıstı buda aklında olsun aracınada macun vs vurdurtma guzel ıscılık yapsınlar ....sonradan guneste macun catlar matlar hıc hos olmaz.

drn106
26-09-2010, 18:39
alla alla neymıs o boyanın markası bn standox bayisiyim ama kımseye 2lıtre boya ıcın 600 tl demıorum :D o bıraz sallamıs...

dip not:
servise sor ne marka boya kullanıcakmıs nerde yaptırıcakmıs ona gore gıt sen al gel boyanı sadece ıscılık fıyatı al bıde...madem 600 tl boya dıyo senden 700 ıscılık almaları gerekır eger akzo yada standox ise bn sana boyanı gonderırım guzel fıyattan hatta sende ordan sanayıden bulursun ....

plastık yerler ıcın ozel puturlu boya var bızım eskı merso komple boyaya gırdıgın de tamponların ust kısımları oyle boyanmıstı buda aklında olsun aracınada macun vs vurdurtma guzel ıscılık yapsınlar ....sonradan guneste macun catlar matlar hıc hos olmaz.

tamam yarin gidip ustalarla bunlari konusayim, disaridan boya getirmeme ses etmezler degil mi? bir de sende boya ne kadar ona göre konusayim ustalarla, dedigin mantikli hem sen kazanirsin hem ben masraftan kısarım :)

drn106
26-09-2010, 18:47
Yeni resim ekledim bu arada, bana çarpan fiesta'da çizik dahi yok :) bi karınca büyüklüğünde mavi boya çıkmış sadece, benim kapı sacı direkt içeride :) ve böylece arabam artık "boyasız" değil :(

sinan-s
26-09-2010, 19:01
Geçmiş olsun..Boya zamanı gelmiş..Güzel temızcene boyat boyamak temızlıktır bir yandan da..Çıta iptali sakın yapma

Schumi
27-09-2010, 21:06
Serviste 1300 tl iyi fiyatmış valla. Yarın sokarım boyaya o fiyata burda servis boyasın. :D

SifirinciMurat
27-09-2010, 21:34
Serviste 1300 tl iyi fiyatmış valla. Yarın sokarım boyaya o fiyata burda servis boyasın. :D

servis iyi mi boyuyor? o paraya güzel boyanıyorsa alırım ishal rengi hiç acımam basarım boyayı. 3000'lerden bahsediliyor diye uğraşmıyordum.

hddsheriff
27-09-2010, 21:36
servis iyi mi boyuyor? o paraya güzel boyanıyorsa alırım ishal rengi hiç acımam basarım boyayı. 3000'lerden bahsediliyor diye uğraşmıyordum.

renk değişikliğinde rakam senin dediğin gibi çıkıyor motor sökülecek vs. bu arkadaşın renk değişikliği yok o yüzden 1000-1500 arası boyanır araba

SifirinciMurat
27-09-2010, 21:39
o da doğru, bak yine canım sıkıldı şimdi

sinan-s

İshal rengimi :D:D:D:D

hddsheriff

senin işin zor :D

Schumi
27-09-2010, 21:58

2000 tl ye renk değiştirme yaptırdım. Ama işçilikten hiç ama hiç memnun kalmadım. Serviste en azından gider adamın kafasına ekşirsin bu ne lan diye. Garantisi var bişiyi var. Gerçi serviste boyatıp memnun olmayan görmedim ama sonuçta boyacı kazma ise sonuç beğenilmeyebilir. Ama her türlü tekrar boyatılır.

dragon07
27-09-2010, 22:05
servis her zaman kalitedir.işçilikte hata olursa konuşabilirsin kaldıki sitedeki çogu renk degiştiren kişi serviste boyatıyor.nasıl sökülüp takılcagını parçaların bilirler uyduruk yapmazlar...ustalara bi baklava bi kola götür 10numara iş çıkar :)

ergin
28-09-2010, 07:49
merhaba gaziantepdesin ben burada AkzoNobel'in toptan boya işini yapıyorum sana yardımcı olabılırım kendım boyamıyorum ama en azından pıyasada muhakkak yardımım dokunur. yanlış anlaşılmasın benden alınması ıcın soylemıyorum kesınlıkle ama boyada kesınlıkle AkzoNobel'den başka tercıg olmamalı ki nitekim dünya capında en buyuk fırma ve en kalıtelı urunler AkzoNobel'den cıkıyor ve hepsıde kanıtlı farklı fırmalar AkzoNobel'ın yaptıgı cıronun yarısını ancak yapabılıyor yanı kalıte ıstıyorsanız herhangibi biryerden AkzoNobel ürün alarak aracınıza en guzel gorunumu ve saglamlıgı saglayabılırsınız ama tabı bunu uygulayan da cok onemlı yanı en ıyı urunu kotu bı ustaya versenız urunude rezıl eder aracı da ıyı dusunup karar vermenız lazım elımden gelen bırşey olursa mutlaka yardımcı olurum seve seve

drn106
28-09-2010, 09:10
çok teşekkür ederim, sizden boya alıp peugeot'ta boyatmam bir sorun yaratır mı? yani boyayı dışarıdan getiremezsiniz derler mi? veya gıcık olup kötü işçilik çıkartırlar mı :) ***** 1.300'e pazarlik yapana kadar canım çıktı adamları tövbe ettirdim şimdi bir de boyayı dışarıdan getireyim dersem ne derler bilmiyorum :)

drn106
28-09-2010, 09:12
servis her zaman kalitedir.işçilikte hata olursa konuşabilirsin kaldıki sitedeki çogu renk degiştiren kişi serviste boyatıyor.nasıl sökülüp takılcagını parçaların bilirler uyduruk yapmazlar...ustalara bi baklava bi kola götür 10numara iş çıkar :)

Ben de onu düşünüyorum da baklavaya tav olurlar mı :)

Schumi
28-09-2010, 12:50
çok teşekkür ederim, sizden boya alıp peugeot'ta boyatmam bir sorun yaratır mı? yani boyayı dışarıdan getiremezsiniz derler mi? veya gıcık olup kötü işçilik çıkartırlar mı :) ***** 1.300'e pazarlik yapana kadar canım çıktı adamları tövbe ettirdim şimdi bir de boyayı dışarıdan getireyim dersem ne derler bilmiyorum :)

Servis kendi boyasını kullanmazsa sorumluluk kabul etmez hatalarda felan. Hatta direk kabul etmeyebilirler.

aTaBeY
28-09-2010, 12:56
merhaba gaziantepdesin ben burada AkzoNobel'in toptan boya işini yapıyorum sana yardımcı olabılırım kendım boyamıyorum ama en azından pıyasada muhakkak yardımım dokunur. yanlış anlaşılmasın benden alınması ıcın soylemıyorum kesınlıkle ama boyada kesınlıkle AkzoNobel'den başka tercıg olmamalı ki nitekim dünya capında en buyuk fırma ve en kalıtelı urunler AkzoNobel'den cıkıyor ve hepsıde kanıtlı farklı fırmalar AkzoNobel'ın yaptıgı cıronun yarısını ancak yapabılıyor yanı kalıte ıstıyorsanız herhangibi biryerden AkzoNobel ürün alarak aracınıza en guzel gorunumu ve saglamlıgı saglayabılırsınız ama tabı bunu uygulayan da cok onemlı yanı en ıyı urunu kotu bı ustaya versenız urunude rezıl eder aracı da ıyı dusunup karar vermenız lazım elımden gelen bırşey olursa mutlaka yardımcı olurum seve seve

+10.000 Gaziantepde Ergin arkadaşımız AkzoNobel bayii onunla bir görüş derim boyayı al yada alma o sana yardımcı olacaktır bugüne kadar biz birçok araç boyattık hiç sorun çıkmadı Akzo ürünlerinde. Benim bildiğim yapmak zorundalar bir ara bende kendi boyamı getirsem dedim Fiat servisine bende komple boyatacaktım olur ona göre tekrar fiyat çıkarırız isterseniz dediler.

ergin
28-09-2010, 17:31
güncel

bir sorum var, aracımın çıtaları gövde rengine boyanmış eski sahibi tarafından. orjinaldeki gibi siyah hale getirmek için ne yapmam gerekiyor ? üzerindeki boyayı tiner vs ile alsak eskisi gibi olur mu ?

tınerle sılersenız olmaz cunku ustune boya atmadan once cıtalar zımparalanmıştır yanı rengı solmuş bı vazıyettedır bunun cozumude her aracta yazılan boya kodunun ıcınde sadece aracın dış kaporta boyası degıl onun ıc gogus ve plastık aksamının boya kodu da olur. bu arada daha basıte kacmak ıstersen plastıklerın ustundekı yarı mat halınde boyada boya satıcılarının buyuk bı kısmında mevcuttur.

ergin
28-09-2010, 17:34

boyayı dışarıdan getırmek buyuk bı ıhtımalle olmaz cunku servıslerın anlaşmalı oldukları fırmalar vardır bunların dışına cıktıklarında sozleşme ıhmalı olur bu da kabul edılebılecek bı durum degıl ama belkı tölerans gosterebılırler o servısın ıyı nıyetıne kalmış bırşey.

Göki,ZD
28-09-2010, 18:54
106 kullanıcıları vtec hondacılardan beter oldular, nedir bu orjinallik takıntısı:) sen arabanı bildikden ve ilerde satıcağın zaman işi bilmeyene satması zor ise fotolarını çek sıkıntı olmaz, işi bilende zaten anlattığında anlıyacaktır.. Bence boyat electro blue yap hatta :D boya kalitesinden ziyade iş ustada biticek sen istediğin kadar kaliteli marka al usta, usta olmadıkdan sonra fark eden birşey olmaz, Allah kolaylık versin, kaporta-boya işleri çok zor arabanın heryeri sökülmüş görmek insanı herşeyden soğutuyor..Şimdiden hayırlı olsun..

MRC
28-09-2010, 19:52
boyat kardes bence artık bunun sıkıntısı olmamalı adam gıbı boyanıp kullandıktan sonra keyifli keyifli binersin..
yıkamaktan zevk alırısn benim aracımdada güneş yanıkları vardı boyattım zevkle bindim.
boyacı tercihini iyi yap 3-5e bakma iyi yere boyat.

ruudvan
29-09-2010, 02:39
106 kullanıcıları vtec hondacılardan beter oldular, nedir bu orjinallik takıntısı:) sen arabanı bildikden ve ilerde satıcağın zaman işi bilmeyene satması zor ise fotolarını çek sıkıntı olmaz, işi bilende zaten anlattığında anlıyacaktır.. Bence boyat electro blue yap hatta :D boya kalitesinden ziyade iş ustada biticek sen istediğin kadar kaliteli marka al usta, usta olmadıkdan sonra fark eden birşey olmaz, Allah kolaylık versin, kaporta-boya işleri çok zor arabanın heryeri sökülmüş görmek insanı herşeyden soğutuyor..Şimdiden hayırlı olsun..

aynen öyle işte bncede elektro blue taraftarıyım heleki ömerin arabanın rengini gördükten snr.
ister akzo al ister standox duxone ıster ppg sonucta boyacıda bıter iş.
mesela boyaya tiner girer bazısına sertlestırıcı hızlandırıcı vs gırer hatta bunun ıcın cetvel var adam mesela koymus 1 olcek ıcın su kadar bılmemne koyucaksın dıe ama okadar denyo boyacı varkı yapımde bıtsının pesınde.

bnm ufak bı kompresorum vardı sole 5lıtrelık ne tamponlar boyadık onla psi degerı yetmedıgı halde ...

GokhanRS
29-09-2010, 05:39
geçmiş olsun fazla düşünme düşündükce canın sıkılır, ver 1300 ü yetkili serviste boyat gitsin. teslim almadan önce etrafını iyi dolaş buraları düzeltiniz de eğer bi sıkıntı olursa ve teslim alma.

ama eminimki böyle birşey olmayıp ilk seferde düzgünce teslim alırsın yetkiliden.

ergin
29-09-2010, 12:54

aynen öyle en iyi malzemeyi de kullansan kötü bir ustanın elınde hem arabnı rezıl edersın hemde boyayı yanı ince eleyip sık döşemek lazım. bu arada peugeot servisi Glassürit kullanıyor boya olarak pahalı bi urun ve kalıtede tartışılır

ergin
29-09-2010, 13:03
aynen öyle işte bncede elektro blue taraftarıyım heleki ömerin arabanın rengini gördükten snr.
ister akzo al ister standox duxone ıster ppg sonucta boyacıda bıter iş.
mesela boyaya tiner girer bazısına sertlestırıcı hızlandırıcı vs gırer hatta bunun ıcın cetvel var adam mesela koymus 1 olcek ıcın su kadar bılmemne koyucaksın dıe ama okadar denyo boyacı varkı yapımde bıtsının pesınde.

bnm ufak bı kompresorum vardı sole 5lıtrelık ne tamponlar boyadık onla psi degerı yetmedıgı halde ...

katılıyorum kalitesiz boyacı piyasada cok piyasada cetvel diye bilinen boyanın ıcıne gıren tiner sertleştirici gibi katkıları ölcen aleti yani ölçü çubuğunu kullanmayıp gerek yok ben goz kararı yıllardır boyuyorum dıyen de cok bunun sebebi de o nadide boyacılarımızın mühendislerden daha bilgili olması :) boyayı oldurmek ıcın cok neden var goturursunuz kendınız alıp en guzel boyayı verırsınız boyacıya boyacı sızden habersız akrılık tıner gırecegıne malıyetı dusurmek ıcın yada akrılık tınerı kendısıne bırakmak ıcın selülozik tiner gırer bakarsınız boyadan cıktıgınızda araca cok guzel ve parlak gozukur ama aradan kısa bı sure gectıkten sonra boya matlaşır nedenide selülozik tinerin ucuculugu daha hızlıdır bu yuzden boyanın kuruması bıtmeden tiner ucar ve boya matlaşır. biri beni durdursun :) konu saptı gidiyor :)))

drn106
01-10-2010, 22:16
Dün aracımı Gaziantep Gazikent Peugeot servisine bıraktım, 1300'e anlaştık, ustaya'da bir güzellik yaptım. Boyanın markası Glasurit'miş Ergin arkadasin dedigi gibi. 15 Güne teslim ederiz dediler. Foto ve video çektim.. İyice de tembihledim, hayırlısı artık..

2-3 günde bir uğrar bakarım araca resimleri çeker aşama aşama eklemeye çalışırım buraya kaporta boya.. Şimdiden özledim yahu :)

sinan-s
01-10-2010, 22:31
Dün aracımı Gaziantep Gazikent Peugeot servisine bıraktım, 1300'e anlaştık, ustaya'da bir güzellik yaptım. Boyanın markası Glasurit'miş Ergin arkadasin dedigi gibi. 15 Güne teslim ederiz dediler. Foto ve video çektim.. İyice de tembihledim, hayırlısı artık..

2-3 günde bir uğrar bakarım araca resimleri çeker aşama aşama eklemeye çalışırım buraya kaporta boya.. Şimdiden özledim yahu :)

Hayırlısı olsun bakalım

EREN34
02-10-2010, 08:13
Haydi hayırlısı..

ergin
02-10-2010, 08:53
inşllh istedigin gibi güzel cıkar araban zaten orjınal bı araba cok da zorlanmaz ustalar.

drn106
02-10-2010, 10:53
çok teşekkür ederim hepinize, inşallah istediğim gibi çıkar.. pazartesi gidip duruma bakacağım.

drn106
02-10-2010, 10:56
Hepiniz sağolun, umarım kusursuz bir şekilde çıkar. Pazartesi gidip duruma bakacağım.

drn106
03-10-2010, 14:23
Bir şey sormak istiyorum, detailingden hiç anlamam sadece forumdan takip ettiğim kadarıyla genelde Meugiars ürünleri kullanılıyor..

Aracım komple boyadan çıktıktan sonra aracıma yapmam gereken pasta cila işlemleri var mi, maksimum parlaklık için ne yapmalıyım tabi uygun fiyata :) kendim uygulayabileceğim bir başlangıç paketi için ne kadar para ayırmam gerekiyor ? yoksa süpermarketlerde satılan turtlewax cilalardan alsam yeterli mi ? Elimde Sonax mavi renk cila var çok az kullandım fakat pek etkili olduğunu düşünmüyorum.

ruudvan
03-10-2010, 16:03
oncelıkle cızmemen gereklı meguıars lazım olursa bana haber vermen yeterlı.

once cızmeyen bı eldıven yada sunger lazım snr guzel bı sampuan snr koruyucu cıla ıste bu kadar sımdılık...

Göki,ZD
03-10-2010, 16:13
Bir şey sormak istiyorum, detailingden hiç anlamam sadece forumdan takip ettiğim kadarıyla genelde Meugiars ürünleri kullanılıyor..

Aracım komple boyadan çıktıktan sonra aracıma yapmam gereken pasta cila işlemleri var mi, maksimum parlaklık için ne yapmalıyım tabi uygun fiyata :) kendim uygulayabileceğim bir başlangıç paketi için ne kadar para ayırmam gerekiyor ? yoksa süpermarketlerde satılan turtlewax cilalardan alsam yeterli mi ? Elimde Sonax mavi renk cila var çok az kullandım fakat pek etkili olduğunu düşünmüyorum.

bu konu yardımcı olur sana, bende de aynı dert vardı :)

http://techturkey.com/forum/showthread.php?t=45938

drn106
03-10-2010, 16:51
bu konu yardımcı olur sana, bende de aynı dert vardı :)

http://techturkey.com/forum/showthread.php?t=45938

gerçekten tamamen aynı dertmiş :)

o zaman 2 ay boyunca wax sürmüyorum araca, öylece kullanıyorum..

fakat senin de verdiğin linkteki konuda takıldığın bişey var, waxlı şampuan kullanıp kullanmama arasında kararsız kaldım şimdi. Madem wax sürmemek gerek 2 ay, waxlı şampuan da kullanmamamız gerekmiyor mu ?

Sen ne yaptın ?

Göki,ZD
03-10-2010, 17:00
gerçekten tamamen aynı dertmiş :)

o zaman 2 ay boyunca wax sürmüyorum araca, öylece kullanıyorum..

fakat senin de verdiğin linkteki konuda takıldığın bişey var, waxlı şampuan kullanıp kullanmama arasında kararsız kaldım şimdi. Madem wax sürmemek gerek 2 ay, waxlı şampuan da kullanmamamız gerekmiyor mu ?

Sen ne yaptın ?

meg in şampuanı nı kullanabilirsin sıkıntı yok. ciladaki wax ile şampuandaki yogunluk bir olmadıgı için sıkıntı değil.istersen hergün yıka arabayı:)
2 ay bekle ondan sonra o konuda söylenen cila uygulamalarını uygula.. 2 ay uzun gelirken 6 ay bekledim ben cila için :)

ben 45 gün sonrası boya koruma yaptırdım, bu yaz havalar çok sıcak diye 15 gün öne çektim , boya korumadan sonra araba yıkandı, daha yeni yeni cila atmaya başladım, kill uygulaması yapıp cilaya bogucam artık :)

Cimmeria
03-10-2010, 17:29
yetkili servis boyacıları biraz savsaklayabiliyor işi, vakit varsa iyi takip etmek lazım

drn106
06-10-2010, 20:11
Bugün Gazikent Peugeot'a gittim, aracımı gördüm, resimleri çekip 1. sayfaya ekledim.

Fakat açıkçası pek içime sinmedi. İlk gün macunlayıp bırakmışlar gibime geldi, ondan sonra dokunmamışlar, acil araçlar gelmiş de ambulanslar vs. onlarla ugraşmışlar. Bagaj ve kaputu açık bırakmışlar aracın içi dışı toz dolmuş koltuklar ve motor toz içinde, kızdım temizleyeceklerini söylediler.

Arabayı öyle görünce insanın morali bozuluyor. 15 günde teslim edeceklerini söylemişlerdi, 1 hafta oldu, 8-9 gün daha sürer diyorlar. Yani açıkçası pek hoşuma gitmedi, ilerleyen günlerde ne yaparlar bilemiyorum. Gelişmeleri paylaşırım sizlerle.

Göki,ZD
06-10-2010, 20:14
sana tavsiyem koltuklarını sök eve götür, naylon bul biyerden tabana ser, kagıt bant gazate 2lisi ile içerdeki kapı döşeme ve arka bakalitleri maskele. yoksa o toz öyle yerlere girerki şaşırır kalırsın.:) araba boyatmak zor iş gerçekden iyi bilirim, sıkıntı yaşamama ragmen aracı o halde görmek sinir bozucu

ruudvan
06-10-2010, 20:50
sana tavsiyem koltuklarını sök eve götür, naylon bul biyerden tabana ser, kagıt bant gazate 2lisi ile içerdeki kapı döşeme ve arka bakalitleri maskele. yoksa o toz öyle yerlere girerki şaşırır kalırsın.:) araba boyatmak zor iş gerçekden iyi bilirim, sıkıntı yaşamama ragmen aracı o halde görmek sinir bozucu
katılıyorum helekı zımparaya gecınce toz cok daha fazla olucak mahvedıyor arac ıcını...

makif84
06-10-2010, 21:31
Boyamadan önce kapı kollarını kapı çıtalarını,ön camı mutluka söktür.Resimlerde sökülmediği gözüküyo.Bence buna dikkat et

berkay_aydin
06-10-2010, 22:42
Aracı macunlatıp kaplatmayı düşündünüzmü?? Merakımdan sordum.. Eminim araç boyanınca eskisinden daha çok hoşunuza gidicek 0 gibi :)

drn106
08-10-2010, 12:19
Boyamadan önce kapı kollarını kapı çıtalarını,ön camı mutluka söktür.Resimlerde sökülmediği gözüküyo.Bence buna dikkat et

Tamam sökmelerini söylerim, camı söktürmemin sebebi nedir ? boya bulaşması mı yoksa başka bir şey mi ?

Aracı macunlatıp kaplatmayı düşündünüzmü?? Merakımdan sordum.. Eminim araç boyanınca eskisinden daha çok hoşunuza gidicek 0 gibi :)

Kaplanmış araçları sevmiyorum bir türlü içime sinmiyor açıkçası, yamalı bohça gibi oluyor :)

Servis bana 1.5 saat uzaklıkta, o yüzden sık sık gidemiyorum, gittiğimde dediklerini yaparım sagol.. arka bakalit dediklerin arka dodikler mi ?

Göki,ZD
08-10-2010, 12:21
hayır araç içi arka döşemeler.. hatta onları sök götür evine, sonra yeni kopça alır takarsın para değil kopçalar hem bakalitlerin izalasyon yaparsın aracına

yusufcan_1982
08-10-2010, 13:18
kolay geldin komple boya kaça yaptırıyosun

Cihan Çizmeci
08-10-2010, 13:27
Kolay gelsin.Tam konuyu okumadım ilk sayfayı okudum şunları yazıyım..

Çıtaları servise getirtin sizin modelden dolayı yanlar dahil 200 civarlarına biter bu parçaar ama bence arabanın üstünde 106 yı en güzel göstern olaylar çıta temizliği buna para ayırın bence çıkanlarıda satarsınız.

1.300 TL bence fazla bir para dışardan komple sökülmeden 106 gibi bir araba için emin olun.Akzo Nobel güzeldir ama boya ne olursa olsun iş boyacıda biter.2.5 kg boya değil sadece olay sertleştiricisi falanı filanı birton olayı var ama emin olun maliyet öyle uçuk rakamlar değil fiyat tutan işçilik boya adam gibi para tutmaz değşik bişey yapmıosunuz orj rengine boyıcak işte :) O paralar fazla..

Bu arada ben aracın içini komple sökün camlarıda alrıdın derim.Ön göğüsüde güzelce kaplayın ki toz almasın içeri toz girmesini engelleyin geç kalmadıysanız :icon_tup:

drn106
14-10-2010, 19:44
kolay geldin komple boya kaça yaptırıyosun

1300 TL 'ye yaptırdım.

hayır araç içi arka döşemeler.. hatta onları sök götür evine, sonra yeni kopça alır takarsın para değil kopçalar hem bakalitlerin izalasyon yaparsın aracına

çok sağol öneriler için.. eve götürmedim ama hepsini naylonla kapladım.. döşemeyi sökmeme gerek olmadığını söyledi usta, onu da güzelce kapattım.. zaten boya yarın bitiyor.

Kolay gelsin.Tam konuyu okumadım ilk sayfayı okudum şunları yazıyım..

Çıtaları servise getirtin sizin modelden dolayı yanlar dahil 200 civarlarına biter bu parçaar ama bence arabanın üstünde 106 yı en güzel göstern olaylar çıta temizliği buna para ayırın bence çıkanlarıda satarsınız.

1.300 TL bence fazla bir para dışardan komple sökülmeden 106 gibi bir araba için emin olun.Akzo Nobel güzeldir ama boya ne olursa olsun iş boyacıda biter.2.5 kg boya değil sadece olay sertleştiricisi falanı filanı birton olayı var ama emin olun maliyet öyle uçuk rakamlar değil fiyat tutan işçilik boya adam gibi para tutmaz değşik bişey yapmıosunuz orj rengine boyıcak işte :) O paralar fazla..

Bu arada ben aracın içini komple sökün camlarıda alrıdın derim.Ön göğüsüde güzelce kaplayın ki toz almasın içeri toz girmesini engelleyin geç kalmadıysanız :icon_tup:

şu an çıta alacak param kalmadı, orj. renge boyattım çıtaları, evet fiyat biraz yüksek ama serviste olsun düzgün garantili olsun istedim. bikaç ufak araştırmadan sonra peugeot servislerinin 1700 1800 tl den aşağı komple boya yapmadıklarını öğrendim, fiyat makul geldi açıkçası.

Bugün moralim bozuk bir şekilde servise gittim, arabayı komple boyatmak içime sinmeyecek arabadan soğuycam diye düşünürken, gittiğimde moralim yerine geldi.. gerçekten güzel iş çıkartıyor ustalar.. ayrıca tüm ustaların aracımın başına toplanıp, farkli farkli kişilere aracı satmama ikna etmeye çalışmaları da işin güzel tarafıydı. Aracın iskeletinin şasesinin motorunun çok iyi durumda olduğunu araçta kaza olmadığını söylediler. Daha önceden bu ustalara temiz gti düşerse haber verin diyen adamlar olmuş, o nedenle bir kaç kişi ben oradayken beni arayıp arabamı almak istedi.. ben de binmek için boyattığımı söyleyerek kibarca red ettim tabii :) beni fırına almadılar :) dışarıdan çektim fotoları, 1. sayfaya ekledim fotoları

sinan-s
14-10-2010, 20:07
Maşallah güzel olacağa benzıyor...

Schumi
14-10-2010, 22:09
Dodikler sökülmeden mi boyanıyor ?

azrail
14-10-2010, 23:03
Allah kaza bela göstermesin
Belli dışı çok güzel olacak ancak o motoru aldığından beri hiç mi temizlemedin :)

maxpower
14-10-2010, 23:38

benimde dikkatimi çekti, dodikler kapı bantları sökülmemiş:confused:

gökan
14-10-2010, 23:41
dodıklerı sokmeden boyatman sana sıkıntı yaratabılır dodık gevser alttan eskı rengı cıkmasın:)

drn106
15-10-2010, 08:00
Allah kaza bela göstermesin
Belli dışı çok güzel olacak ancak o motoru aldığından beri hiç mi temizlemedin :)

Motoru sürekli temizliyorum, Gaziantep'e gelirken yol çalışması vardı toprak yoldan geçtik bir de serviste kaputu açık bırakmışlar sürekli o yüzden o kadar kirli.

Dodikleri ve çıtaları sökmelerini söyledim, usta tırnakların kırık olduğunu, sökerse yeni dodik almamın gerekeceğini, zaten gerek olmadığını söyledi ve garanti verdi. Ben de garanti verince üstelemedim zaten param olunca dodik ve çıtaları değiştireceğim diye.. Sadece bir dodiğe param yetti şu an o da sol ön dodik :)

Cihan Çizmeci
15-10-2010, 09:40
Maşallah ilk sayfaya tekrar baktımda boya güzel olmuş :) Hayırlı olsun bence artık daha hevesle binersiniz :)

Ama bence dodikler ve çıtalar böyle boyandığı için ilerde soru yaratabilir.

drn106
15-10-2010, 09:58
Maşallah ilk sayfaya tekrar baktımda boya güzel olmuş :) Hayırlı olsun bence artık daha hevesle binersiniz :)

Ama bence dodikler ve çıtalar böyle boyandığı için ilerde soru yaratabilir.

sagolasin :)

icime kurt düsürdünüz ben de hemen servisi aradim boya ustasi bana böyle bişeyin olmasının mümkün olmadıgını zaten öyle bi ihtimal olsa kendisi böyle bir şey yapmayacağını ve bana 5 yıl garanti verdiğini söyledi için rahat olsun dedi... dodik ve çıtaların tırnakları kırık, asıl silikonlarsak ileride sorun yaratır silikon şişebilir dedi.

erkanayasli
15-10-2010, 11:37
bu işe garanti veriyolarsa iyi çünkü ilk olarak kilit kenarların kapı kulp ve kapı citalarının kenarların verniğin soyulmaya başlıycak. tekrar boyarlar inşallah. her parça tek biçimde boyanır. iki parça üstü üste takılı vaziyette boyanırsa ilerde birleşim yerinden illaki vernik ve sonra boya catlamaya başlar. hayırlı olsun inşallah sıkıntı cıkmaz...

sahan
15-10-2010, 12:12
cıtalar dodıkler ustundemı boyandı aracın son halını merak ettım

devilboy
15-10-2010, 12:38
baştan sona hece hece okudum benimde aracım kaportada boyanmayı bekliyor uyarılara bende dikkat edecem

drn106
15-10-2010, 13:31
bu işe garanti veriyolarsa iyi çünkü ilk olarak kilit kenarların kapı kulp ve kapı citalarının kenarların verniğin soyulmaya başlıycak. tekrar boyarlar inşallah. her parça tek biçimde boyanır. iki parça üstü üste takılı vaziyette boyanırsa ilerde birleşim yerinden illaki vernik ve sonra boya catlamaya başlar. hayırlı olsun inşallah sıkıntı cıkmaz...

dediğiniz gibiyse gerçekten canım sıkıldı, yarin sabah teslim alacaktım aracı, ozaman tekrar boyatayım çıtalarla dodikleri söktürüp ? garanti veriyorum diyor peugeot servisi ustası ama garanti verse bile içime sinmez neticede garanti vermiş diye verniğin çatlaması kabul edilebilir bir şey değil... ne dersiniz tekrar boyatayım mı?

devilboy
15-10-2010, 14:09
imkan varsa boyat bence

Göki,ZD
15-10-2010, 20:22
boyatıcaklar için resimler yol gösterir umarım, ama korkarak yaparsanız işin içinden çıkamazsınız :D elinizden geliyorsa kendiniz sökün takın herşeyi o zaman daha güzel oluyor ama iyi sabır gerekiyor, ha diyince olmuyor herşey ama güzel oluyor sonunda..
aklınıza takılan olursa sorun cevaplıyım, ben yeni çıktım bu olaylardan :D Allah düşmanımı düşürmesin kaporta boya işlerine :)

http://img827.imageshack.us/img827/4715/2hro3us.jpg
http://img838.imageshack.us/img838/2236/22052010075.jpg
http://img810.imageshack.us/img810/3664/22052010076.jpg
http://img299.imageshack.us/img299/643/22052010078.jpg
http://img139.imageshack.us/img139/2445/22052010079.jpg
http://img685.imageshack.us/img685/7517/22052010081.jpg
http://img156.imageshack.us/img156/9356/22052010082y.jpg
http://img218.imageshack.us/img218/7843/img0296x.jpg
http://img209.imageshack.us/img209/5746/img0297dc.jpg

sinan-s
15-10-2010, 20:28
dodikler çıtalar üstünde boyanmaz diren..Sökerek boyanması gerekit.Yoksa dodikler kaportayla birleşebilir bu işlemden sonra ve alttan eskı boya çıkabilir..Bu sökme işlemleri işçiliğe girdiği için sana uygun fiyata boyuyorlar bence..Söktürerek boyatman tavisye olunur..

SifirinciMurat
15-10-2010, 21:32
boyatıcaklar için resimler yol gösterir umarım, ama korkarak yaparsanız işin içinden çıkamazsınız :D elinizden geliyorsa kendiniz sökün takın herşeyi o zaman daha güzel oluyor ama iyi sabır gerekiyor, ha diyince olmuyor herşey ama güzel oluyor sonunda..
aklınıza takılan olursa sorun cevaplıyım, ben yeni çıktım bu olaylardan :D Allah düşmanımı düşürmesin kaporta boya işlerine :)

Göki bu işin maliyeti ne kadar oldu? Aynısının beyazını yapacağım ömrüm yeterse.

Göki,ZD
15-10-2010, 21:38
Göki bu işin maliyeti ne kadar oldu? Aynısının beyazını yapacağım ömrüm yeterse.

saçın varmı :D:D:hehe:

boya olayından çok ben detaya çok girdim ve oralarda çok yoruldum maddi mavevi..

ben arabada değiştirmedik civata bırakmadım, arabadan sökülen bütün civataların gidip aynılarını aldım onları polisaja verdim parlattırdım vs vs.. cam fitiliydi döşemelerin kopçalarına kadar yeniledim bunların maliyeti az gibi gözüksede iyi paralar tutuyor paradan çok zaman ve ugraş gerekiyor.. ben maliyet hesaplamayı bırakalı çok oldu oralara hiç girme :D ama şimdi yeniden aynısını yapsam %40 daha az maliyetli yaparım orası kesin, boş yere çok harcama yaptım deneme yanılma vs vs

SifirinciMurat
15-10-2010, 21:45
ben de benzer kafadayım ama biraz daha ekonomiğe kaçabilirim detay konusunda. araba da zaten ufak sökmesini takmasını kendim yaparım, motor vs hariç tabi. en iyi ihtimalle rahat bir 4 bin lira gömmüşsün gibi duruyor buradan bakınca :)

Göki,ZD
15-10-2010, 21:46
ben de benzer kafadayım ama biraz daha ekonomiğe kaçabilirim detay konusunda. araba da zaten ufak sökmesini takmasını kendim yaparım, motor vs hariç tabi. en iyi ihtimalle rahat bir 4 bin lira gömmüşsün gibi duruyor buradan bakınca :)

sadece kaporta boyaya hemen hemen o kadar gitti, ama bazı şeyleri begenmedim yap boz ile o kadar tuttu. ama 3 lirayı net gözden çıkarıcaksın..

SifirinciMurat
15-10-2010, 21:48
clioda abidik gubidik şeylere harcadığım binliklerin yanında bu çapta bir işe 3bin bedava gibi geliyor artık :)

azrail
15-10-2010, 22:06
ama şimdi yeniden aynısını yapsam %40 daha az maliyetli yaparım orası kesin, boş yere çok harcama yaptım deneme yanılma vs vs

Ne yapılması gerektiğini ayrıntılı yazacaksın fiyatları ile
Yapacak olanlarda sayende bundan faydalanmış olacak
Tabi o kadar şeyi yazmaya ömrün yeterse :)

drn106
15-10-2010, 22:12
dodikler çıtalar üstünde boyanmaz diren..Sökerek boyanması gerekit.Yoksa dodikler kaportayla birleşebilir bu işlemden sonra ve alttan eskı boya çıkabilir..Bu sökme işlemleri işçiliğe girdiği için sana uygun fiyata boyuyorlar bence..Söktürerek boyatman tavisye olunur..

yarin sabah servise gideceğim söktürüp boyatacağım.

Göki,ZD
16-10-2010, 02:33
Ne yapılması gerektiğini ayrıntılı yazacaksın fiyatları ile
Yapacak olanlarda sayende bundan faydalanmış olacak
Tabi o kadar şeyi yazmaya ömrün yeterse :)
güzel abicim yaz yaz bitmez be ayrıntıları ve fiyatları, ve yazmaya kalksam hem uzun sürer ve atladıgım şeyler olur:)

Cihan Çizmeci
16-10-2010, 11:40
Tekrar boyatma kararınıza sevindim.Siz üzülsenizde bu karara emin olun ilersi için daha sağlıklı.Çünkü 106 da dodikler bir şekilde (ki sizdeki dodiklerin içten tutuğu yerler yokmuş) sorun çıkaracaktı.Böyle olması daha iyi.Bizde silikonlayın demiyoruz ama en azından arka bağlantılarını bulun bir yerden onlarla tutturun olması gerektiği gibi.:icon_tup:

Bu arada Göki paylaşım için tşk.ler:icon_tup:

ergin
16-10-2010, 13:40
sagolasin :)

icime kurt düsürdünüz ben de hemen servisi aradim boya ustasi bana böyle bişeyin olmasının mümkün olmadıgını zaten öyle bi ihtimal olsa kendisi böyle bir şey yapmayacağını ve bana 5 yıl garanti verdiğini söyledi için rahat olsun dedi... dodik ve çıtaların tırnakları kırık, asıl silikonlarsak ileride sorun yaratır silikon şişebilir dedi.

arkdaşların cıtaları ve camı cıkarın demesının sebebı tamamen dogru o sana dıyen boyacı ustasını gormek ıstıyorum nasıl garantı verıyormuş kı zıyaretıne de gıdecegım boş bır vaktımde kesınlıkle yenı bır yontemmı bulmuş yeni bir buluş var sanırım. cıtaların falan cıkmasının sebebı boya yapılmadan once arabanın butun yuzeyıne zımpara degmesıdır zımparanın degmedıgı yerler ılerıde boya soyulması olarak elektırık su olarak gerı doner sıze mutlaka emın olun. ha ustamız dıyorsa kardeşim benım elım 0.5 kalem ucundan bıle ınce cıta aralarına kadar benım elım gırer zımpara yaparım o zmn ınanırım soyulmayacagına. aracı zımparalamanın sebebı boyanın yuzeyde tutunacak kanallar acmasıdır bunlarda bı nevi kılcal cızıkler gıbı dusunun bunlar olmazsa ılerı de boya muhakkak soyulmaya başlayacaktır ha soyulma belkı bu gun belkı 1 sene sonra ama mutlaka soyulacaktır. bence sıkıştır ustanı işine karışmak ıstemem ama arabın ıyı cıkması hepımızı sevındırır.

sercio
16-10-2010, 23:48
Hayırlısı Olsun İnş Dilediğin Gibi Bişey Olur aynı renk gti bndede var şuan ancak gözüme takıldı çıtaları filan sökmeden üzerinde boyuyor bilmiyorum ama sökülmesi gerekirdi die düşünüyorum yanlış mı düşünüyorum bilemicem.

drn106
22-10-2010, 11:56
çıtalar sökülüp yeniden boyandı fotolar yakında :)

aLperTunga
22-10-2010, 12:41
konuyu şimdi bastan sona okudum.bence sen en iyisini yaptırmıssın söktürmekle sonucta binicisin ve arkadaşların dediği gibi en kısa zamanda vernıkler catlamaya baslayacaktı..zaten servisin böyle bişey yapması akıl almaz bişey o kadar para verecem benım cıtamı kapı kilitimi ıvırımı zıvırımı sökmeyecek hee,o sıkar biraz yıkarım o servisi valla..10 lira verip araba yıkatıyoruz nokta camur kaldığı zaman yıkamacı arkadaşın basının etini yiyorum(allah razı olsun yıkamacımdan) ki bide araba boyatıyorsun yanii..valla en güzelini temizini yaptırdın kardeşim..hayırlı uğurlu olsun bundan sonra dikkat et mümkün oldugu kadar met.kobalt mavı en zor renklerdendir eski aracım aynı renktı 3 sene kullandım tecrübe ettim sonradan parça boyandıgı zaman tutmuyor tonu içindeki sedeften dolayı..

ergin
25-10-2010, 18:19
araç ne durumda umarım istedigin gıbı olmuştur yenı resımlerı beklıyorum.

mad_max1978
25-10-2010, 18:37
benimde merak etiğim tavan boyanırken sunroof sökülmedimi komple?benim tavanda güneş yanığı var boyacı sunroofun sökülmesi lazım dedi boyamak için komple.vernik atar dedi

sinan-s
25-10-2010, 18:53
resimleri bekliyoruzz..

drn106
30-10-2010, 14:59
benimde merak etiğim tavan boyanırken sunroof sökülmedimi komple?benim tavanda güneş yanığı var boyacı sunroofun sökülmesi lazım dedi boyamak için komple.vernik atar dedi

söküldü tabi ki.. sunroofun altı da tekrar temizlenip boyandı..

teşekkür ederim arkadaşlar hepinize, müsait zamanımda resimleri ekliycem..

devil_berk22
10-11-2010, 21:38
resimler varsa bekliyoruz son halini

ergin
21-11-2010, 12:09
aynen müsait oldugunda resımlerı eklersen bizde merakımızı gıdermış oluruz cok uzak oldugumuz ıcın daha bi türlü görüşemedik :)

hddsheriff
07-12-2010, 23:56
Ocak- Şubat aylarında komple boyama işlemi yapmak sağlıklımıdır ?

maxpower
08-12-2010, 00:03

fırında boyandığından çokta önemli değil artık

hddsheriff
08-12-2010, 00:07
fırında boyandığından çokta önemli değil artık

teşekkürler

-batu-
08-12-2010, 00:19

macunun ve astarın kurumasına 10ar gün ayırırsınız gerisi zaten fırında geçiyor hiç sıkıntı olmaz.

alfonso4474
08-12-2010, 00:36
bitince resimleri bekliyoruz bizimde lacivet var boyama zamanı geldi iyi tecrübe oluyo böle paylaşmak:)