PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turbo değişikliği ve sonrasında çekiş sorunu

zanox
28-09-2010, 14:10
Merhaba arkadaşlar.
2000 model 1.9TDI 110hp octavia combim var.aracı 2007de aldıgımda çekişi hızlanması gayet iyidi hiç olmazsa normaldi yani.aldıktan 1 bucuk sene turbonun değişmesi gerekti ve sıfır orjinaliyle usta değiştrdi turboyu.ve herşey ozman başladı.aracım ogun bugundur 120 yi gecmıyor yokuslarda hiç çıkmıyor 3000 rpm ye uzanıyor ve kalıyor gitmiyor,özellikle 4. ve 5. viteste 120 km/h dedimi kalıyor öle.ogunden beri aynı sorun devam ediyor ve burda bildiğim heryere gotürdüm ama sanırım adanada turbodan anlayan pek yok yada ben bilmiyorum.Özel servisimde bulamadı sorunu yetkili servis özgen oto da bosch dizel serviste.ogunden beri yapılan işlmleri sizlere özetleyim,kat iptali,egr iptali,mazot filtresi hava filtresi vs değişimi,enjektörler değişti,emme manifoldu temizlendi,turbonun hortumu ve valf lerin bütün hortumları değişti ama sorun devam ediyor.ve dikkat ediyorum turbo aşırı şekilde ıslık çalıyor ilk başlarda hosuma gıdıyodu ama arastırdıgım kadarıyla bu olmaması gereken bi sesmiş ve bende fazlasıyla var.turbo takılırken hiç bi ayar yapılmadı onuda belirtmek isterim ve bilgisayara bagladıklarındada hiç bi sorun görünmüyor hata kodu vs yok ama araç gitmiyor işte.oh be sonunda sorunu sizlere anlattım içimi doktüm wala rahatladım :S inşallah birlikte bi çare bulabiliriz arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum neler yapmam lazım sizce adanada bu işten iyi anlayan kimler var

douu
28-09-2010, 14:43
Aracı birde ergün ustaya götür project01 garage.. Sıfır turboda bu tarz sıkıntı olmaması gerekir..

GokhanRS
28-09-2010, 14:48
sıfır turbo genelde montaj sırasında hata olursa böyle ıslık sesi yaparki bu da turbonun bozulduğuna dair sadece bir işarettir ki kesinlikle bozulmuştur diyemeyiz. turbonun sökülüp yenisinin takılması sırasında temizliğe dikkat etmek gerekiyor daha ilk çalıştırmada pallere pislik gelirse bozulabiliyor geçmişte dizel aracımda başıma geldi ustaya bi şekilde yenilettim sonuçta onun hatasıydı.

zanox
28-09-2010, 15:28
Aracı birde ergün ustaya götür project01 garage.. Sıfır turboda bu tarz sıkıntı olmaması gerekir..

yeri nerde.turbo bilgisi nedir

zanox
28-09-2010, 15:30
sıfır turbo genelde montaj sırasında hata olursa böyle ıslık sesi yaparki bu da turbonun bozulduğuna dair sadece bir işarettir ki kesinlikle bozulmuştur diyemeyiz. turbonun sökülüp yenisinin takılması sırasında temizliğe dikkat etmek gerekiyor daha ilk çalıştırmada pallere pislik gelirse bozulabiliyor geçmişte dizel aracımda başıma geldi ustaya bi şekilde yenilettim sonuçta onun hatasıydı.

turboda bi sorun oldugunu sanmıyorum çünkü ilk takıldıgı anda başladı bu çekiş sorunu uzun zmandır bu şekilde ama artık pes dedim

bilalMW
30-09-2010, 21:07
Pallerine bişey olmuş olabilirmi?

zanox
01-10-2010, 09:25
Pallerine bişey olmuş olabilirmi?

Paller ?? teknik bilgim pek yok bu konu hakkında
oyuzden yardım beklıyorum sizlerden

bilalMW
01-10-2010, 09:59
Turbonun içinde bi emme taraffında bide egsoz tarafında bulunana pervane,türbin,bıçak,pal ne diyim. :)

zanox
01-10-2010, 11:37
Turbonun içinde bi emme taraffında bide egsoz tarafında bulunana pervane,türbin,bıçak,pal ne diyim. :)
servise gittiğimde söleyim onuda kontrol ettiriyim ozman dimi..
siz burdan yardımcı oldgunuzda ben servise gidip onu kontrol et bunu kontrol et diyorm wala yoksa sorunu bulamıcaklar