PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil DHL kargo'dan anlayan ?

SHOCKİNG
29-09-2010, 14:06
Arkadaşlar paketimi 20*25 gündür teslim alamıyorum biri aracılığıyla gelicek fakat öğrendikki ptt kargo değil DHL kargoymuş bi takip numarası verdi gönderen kişi fakat DHL sitesinden bi türlü paketimin nerede olduğu öğrenemedim DHL kargoda http://www.dhl.com.tr/tr/express/tracking.html buradan anlayan varsa yardımcı olabilir mi ? numarayı yazıyorum ancak konşimento numarası falan zart zurt diyor. anlayan birisi yardımcı olabilirse çok memnun olurum.
takip numaram ; 054803909761

nakayama
29-09-2010, 14:09
Talebiniz için herhangi bir sonuç bulunamadı DHL Lütfen yeniden deneyiniz

orhansah
29-09-2010, 14:11
DHL takip numarası 9 haneli olur.

DHL nin numarası 444 00 40

3 ü tuşlarsanız konşimento numaranızı verip durumunu öğrenirsiniz.

SHOCKİNG
29-09-2010, 15:06
Teşekkürler paketimizin durumunu öğrendik daha gümrükteymiş 23 eylül'de TR'ye giriş yapmış ne zaman teslim alıcağımız konusunda cuma günü tekrar arayın dediler.

orhansah
29-09-2010, 15:11
Teşekkürler paketimizin durumunu öğrendik daha gümrükteymiş 23 eylül'de TR'ye giriş yapmış ne zaman teslim alıcağımız konusunda cuma günü tekrar arayın dediler.

o ne demekmiş yahu? gümrüğe takılmış mı takılmamış mı paket?? takılmadıysa hemen yollaması lazımdı adresinize DHL nin. takıldıysa da sizden vekaletname ve birtakım evraklar istemesi lazımdı??

SHOCKİNG
29-09-2010, 15:51
Gümrükten onay bekliyor dediler. Cuma günü tekrar arayın dediler o kadar . Hiç bir evrak falanda istemediler.

orhansah
29-09-2010, 15:53
o işte bi yanlışlık var. paket geldiyse o kadar beklemesi anlamsız. paketler geldiği gibi memurlarca gümrüklü ya da gümrüksüz olduğu ayrıştırılıp ona göre işlem yapılır zaten.

ArMy
29-09-2010, 16:04
Dhl'i arayarak üstteki takip numarasıyla türkiyedeki takip numarasını ediniceksiniz ve Ptt'ye yönlendiriliceksiniz..Paket gümrükteyse gidip 1-2 lira ardiye bedeli verip alabilrsin..Tabi 150 euro sınırını aşmadıysan..

SHOCKİNG
29-09-2010, 16:07
Dhl'i arayarak üstteki takip numarasıyla türkiyedeki takip numarasını ediniceksiniz ve Ptt'ye yönlendiriliceksiniz..Paket gümrükteyse gidip 1-2 lira ardiye bedeli verip alabilrsin..Tabi 150 euro sınırını aşmadıysan..

Aynen dediğiniz gibi yaptık türkiyedeki takip numarasını aldık ptt'den 150 euro sınırını aşmadık parça şuan gümrükte dediler yarın gidip dediğiniz gibi kargoya verilmeden gümrükten alabilirmiyiz ?

ArMy
29-09-2010, 16:08
Aynen dediğiniz gibi yaptık türkiyedeki takip numarasını aldık ptt'den 150 euro sınırını aşmadık parça şuan gümrükte dediler yarın gidip dediğiniz gibi kargoya verilmeden gümrükten alabilirmiyiz ?

Aynen alabilrsiniz gümrüğe kalmışsa..Bildiri geldimi diye sorarlar..Gelmediğini iletir alırsınız..

SHOCKİNG
29-09-2010, 16:12
Teşekkürler.

lnd_samet
29-09-2010, 17:12
yaw bende çinden sipariş verdim bir firmaya
normalde 300 doları geçiyor fakat 50 dolar yazın dedim faturayı öyle yazdılar.
ama tutupta 10 adet var bunda olmaz gümrük olacak derlermi?

Schumi
29-09-2010, 22:57
Arkadaşlar paketimi 20*25 gündür teslim alamıyorum biri aracılığıyla gelicek fakat öğrendikki ptt kargo değil DHL kargoymuş bi takip numarası verdi gönderen kişi fakat DHL sitesinden bi türlü paketimin nerede olduğu öğrenemedim DHL kargoda http://www.dhl.com.tr/tr/express/tracking.html buradan anlayan varsa yardımcı olabilir mi ? numarayı yazıyorum ancak konşimento numarası falan zart zurt diyor. anlayan birisi yardımcı olabilirse çok memnun olurum.
takip numaram ; 054803909761

Arkadaşım senin DHL dediğin şöyle oluyor. Almanya devlet postası kapıdan al servisleri için DHL ile anlaşmış. Çok ama çok ucuz paraları koca paketleri uluslar arası gönderiyorlar. Şimdi senin bu paketin kara yolu ile gelmiş. Ayın 8 inde yola çıkmış 23 ünde Türkiye'ye giriş yapmış. Bu saatten sonra paketi Türkiye PTT'ye teslim ediyorlar. DHL Türkiye ile hiçbir işin yok. Bu tarz paketleri sorgulayacağın link aşağıda.

http://nolp.dhl.de/nextt-online-public/report_popup.jsp?lang=en

Buraya senin kodunu girince ekrana geliyor. 054803909761 Daha sonra çıkan ekranda CL kodunu görüyorsun. O kod ilede PTT'ye bakabilirsin.
Onunda linki aşağıda.

http://www.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kayitliposta-yd.php

Orayada bu kodu girince CL917350172DE Diğer taraftaki bilgileri görebiliyorsun. Gördüğün üzere paketin Topkapı'da bekliyor. Bence kimlik fotokopini alıp git derim.

ERK_RS
29-09-2010, 23:05
kardesim urun hala topkapida olduguna gore bence yarin hemen git topkapiya ve kendin teslim al.
sana ihbarname gelip gelmedigini soracaklar, sende hayir diyip onlara "CL917350172DE" kodunu verirsin..

bu arada ben ingiltereden jant aldim 17" bir adet. gecen pazartesi kargoya verdi satici ve bu gun evime kadar geldi DHL ile.

anlayamadigim nokta su; bazi DHL gonderilerini turkiyede ptt dagitiyor, bazisida DHL ile kapima kadar geliyor. ama bu seferki cok hizliydi.

polo34
29-09-2010, 23:09
tecrübelerime göre her kargo firması ptt'ye takılmıyor, bazıları nasıl oluyorsa (100 euro üzerinde bile olsa) kapıya kadar geliyor, dhl olayı çok fena (diğerlerini unuttum, dikkat etmemiştim ta ki gümrük vergisi ödeyene kadar:) ), dhl de 100 euro üzerindeyse mal mutlaka ptt'ye takılıyor, orada %18 vergi ödüyorsunuz, 1-2 tl de ardiye parası (eğer size ulaşan çağrı kağıdıyla zamanında giderseniz) ...istanbuldaysanız topkapı ülker fabrikasınındaki yere gidiyorsunuz, görevli paketi açıyor, bu nedir diyor, sonra faturadaki rakama göre vergisi var mı yok mu anlaşılıyor, ben son iki alışverişimde alman firmaları faturayı düşük göstermeleri için ikna edememiştim ...

turbo&quattro
29-09-2010, 23:12
DHL ile 4 yildir Ameriakdan TR'ye gondermedigim sey kalmadi 1 kez bile takilmadi..USPS ile ilk kez gecen ay gonderdim ama takildi..Geri iade edecegiz demisler kuzenime ama paket kayip su an..

ERK_RS
29-09-2010, 23:14
benim paketim 125 sterlin degerindeydi ve paket hic acilmadan kapima kadar geldi. DHL saolsun :)

Schumi
30-09-2010, 00:18
kardesim urun hala topkapida olduguna gore bence yarin hemen git topkapiya ve kendin teslim al.
sana ihbarname gelip gelmedigini soracaklar, sende hayir diyip onlara "CL917350172DE" kodunu verirsin..

bu arada ben ingiltereden jant aldim 17" bir adet. gecen pazartesi kargoya verdi satici ve bu gun evime kadar geldi DHL ile.

anlayamadigim nokta su; bazi DHL gonderilerini turkiyede ptt dagitiyor, bazisida DHL ile kapima kadar geliyor. ama bu seferki cok hizliydi.

Ne kadar kargo ücreti ödediniz peki ?

ERK_RS
30-09-2010, 01:03
Ne kadar kargo ücreti ödediniz peki ?

65£ jant+ 60£ kargo.

SHOCKİNG
30-09-2010, 08:33
Paket istanbul kargo işleme merkezinde görünüyor istanbul kargo işleme merkezinin yeri topkapıdaki yer mi ?

Sonunda ulaştık kargo işleme merkezine 5-6 tane ayrı ayrı numara verdiklerinden sonra paketimiz topkapıdaki yerdeymiş fakat gümrük muayenesi yapılıcakmış.gümrük muayenesinden sonra sizden alabilirmiyiz dedim hayır buradan alamazsınız dedi. Şimdi kime inanacağımı şaşırdım.

ERK_RS
30-09-2010, 10:52
Kardesim aslinda dedikleri dogru. asil prosedur geregi evine haber kagidi gelene kadar beklemen lazim.

Fakat gidip oraya biraz agiz yaparsan alabilirsin.
5 ay once almanyadan arka tampon getirttim aracima; ayni senin durumun gibi elimde kagit falan olmadan gittim topkapiya, calisan bir cocuga rica minnet buldurdum tamponu ve aldim. biraz sans isi oldu ama oraya gidince daha farkli oluyor.

SHOCKİNG
30-09-2010, 10:57
Kardesim aslinda dedikleri dogru. asil prosedur geregi evine haber kagidi gelene kadar beklemen lazim.

Fakat gidip oraya biraz agiz yaparsan alabilirsin.
5 ay once almanyadan arka tampon getirttim aracima; ayni senin durumun gibi elimde kagit falan olmadan gittim topkapiya, calisan bir cocuga rica minnet buldurdum tamponu ve aldim. biraz sans isi oldu ama oraya gidince daha farkli oluyor.

Anladım Pazarteside elime ulaşmazsa eğer artık oraya gidip ortalığı bir birine katmanın vakti geldi:ofk: