PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İç-Dış detaylı temizlik + boya bakımı.

OmeR-FE
29-09-2010, 19:49
Ya herkeze tek tek sormaktan ve doğru düzgün cevap alamamaktan sıkıldım.
Konuyu açıyorum, netice kazanınca silinmesini talep edeceğim.

İzmit'ten 2-3 araç komple detaylı temizlik yaptırmak istiyoruz.

- İç detaylı temizlik (döşeme, taban, tavan, plastik aksam v.s.)
- Dış boya bakımı ( Gerekirse 2000 zımpara, pasta, cila, boya koruma )
- Motor temizliği
- Jant temizliği v.s.

Yani komple yaptırmayı düşünen arkadaşlarımız var.
Ürün kullanımı olarak tercih Meguiar's ve 3M.
Üründen ziyade uygulama yapıcak usta çok önemli.
Sıfıra yakın hatayla çalışıp, çiziksiz ve haresiz arabayı teslim almak istiyoruz.

Önerebileceğiniz yerler ve fiyatlandırma nedir?

Fiyat bir komple, birde sadece dış boya bakım olarak verebilirmisiniz?

Tanıdık yer olması daha iyi olacaktır, içimiz rahat olur en azından.

Fiyat olarakta uygun olursa çok iyi olur, 1-2 arkadaşım 150-200 TL civarına yapıldığını söyledi. Sizlere danışmak istedim, eğer sonuç çıkmazsa o arkadaşlarımın önerilerinden birine götüreceğiz araçları.

Şimdiden teşekkürler.

ruudvan
29-09-2010, 19:59
kedin yap hemde ögrenmiş olursun..

D16inside
29-09-2010, 21:41
ben kendim yaptım oto yıkamacılar bile şaşırdı :D
meguars iç yıkama sıvı sulandırılarak kulanılıyor rıdvan daha iyi bilir tam ismini gerçekten iş yarıyor.
aşk olsun knk ben bunları yaptıgımda sen piyasada yoktun :D

ruudvan
29-09-2010, 22:20
ben kendim yaptım oto yıkamacılar bile şaşırdı :D
meguars iç yıkama sıvı sulandırılarak kulanılıyor rıdvan daha iyi bilir tam ismini gerçekten iş yarıyor.

bi dakika sımdı sen onu nerden buldun ??? serkan bılgılerı bnden alıp malzemeyı baskasından mı alıosun .:hahaha:

hacı apc o snn dedıgın.

TarikS
30-09-2010, 00:43
Ben de bu aralar Mini'ye komple bakim yaptiracagim yer arayi$i icindeyim.. Bostanci 3M'den 300 lira fiyat aldim, belki zar zor biraz altina yaptirabilirim, Maslak Meguiars 270 dedi, Kiziltoprak 300'den a$agi hayatta yapmaz, zaten $u anki ustalarinin i$ciligini bilmiyorum o yuzden ilk tercihim olmayacagi kesin..

Maslak Meguiars'a birakacagim sanirim..

FaBeRgE
30-09-2010, 00:47
Ben de bu aralar Mini'ye komple bakim yaptiracagim yer arayi$i icindeyim.. Bostanci 3M'den 300 lira fiyat aldim, belki zar zor biraz altina yaptirabilirim, Maslak Meguiars 270 dedi, Kiziltoprak 300'den a$agi hayatta yapmaz, zaten $u anki ustalarinin i$ciligini bilmiyorum o yuzden ilk tercihim olmayacagi kesin..

Maslak Meguiars'a birakacagim sanirim..

kanka bu 270in içinde neler var ?

-batu-
30-09-2010, 00:50
Maslak meguiars, her türlü kefilim. Ürünlerden bahsetmeye gerek yok. Mustafa abi yaklaşık 20 senedir polisaj yapıyor :D

isterseniz sizin için konuşurum.

TarikS
30-09-2010, 00:50
kanka bu 270in içinde neler var ?

Her sey :icon_tup:

FaBeRgE
30-09-2010, 00:54
Her sey :icon_tup:

peki tüm malzemeler meg mi ? Eğer öle ise bedava walla :eek:

_Burak_
30-09-2010, 01:22
aynen 270 tl ye her şey dahilse çok iyi

iki hafta sonra boranın vurulan çamurluğu düzelttirip bende uygulama yaptırmayı düşünüyorum

ruudvan
30-09-2010, 02:10
270 tl ye

1 adet polısaj makınesı orta karar
1adet cırtcırt tabla
1adet cutting ped
1adet fınıshıng ped
1adet normal yurdum sungerı polısaj ıcın
ml olarak 250ml 85
250ml 82
250 ml 66
100ml 21
he bıde sılme bezı bıde kil alırdım sanırım .

Mr.K
30-09-2010, 02:43
270 tl ye

1 adet polısaj makınesı orta karar
1adet cırtcırt tabla
1adet cutting ped
1adet fınıshıng ped
1adet normal yurdum sungerı polısaj ıcın
ml olarak 250ml 85
250ml 82
250 ml 66
100ml 21
he bıde sılme bezı bıde kil alırdım sanırım .

peki,20yil veya 10yil veya 5yil yada surekli bu isi yapan birinden daha iyi yapabilicegine inaniyormusun bu isi ? Bende 270milyona 80litre olan depomun birkismini doldururdum(full bile olmuyo)...Oraya gelcekse olay eger,he yada gider aksaray isi 20liraya toplamda pasta ve cila alirdim,5lirada bez,5lirada ustubu ohh mis..

Mr.K
30-09-2010, 02:44
Cevaba gelcek olursak eger,Maslak`a gelme durumunuz olursa,randevu vs alip,ben orayi tavsiye ederim(en son emrenin arabasini yaptilar,canli canlida gordum,gayet guzel iscilikleri,kaldiki emre memnun kalmasa hayatta yaptirmaz.:))

OmeR-FE
30-09-2010, 08:33
Uzaklık sıkıntı değil.
Maksat zaten hem işimizi görmek, hem arkadaşlarımızla buluşmak.
Maslak tercih edilebilir gözüküyor.

@rıdvan, kendim yapıyorum fakat senelerini vermiş bir usta kadar yapmak çok zor. Hem o kadar uğraşıcak vaktim yok. Mesela bugün AG SRP, NXT yapıcaz arkadaşımın 106'ya. Oda izinliyim bugün mesaiye çağırmadılar. :)

Çok detaylı uğraşamam valla.
Emin ellere teslim edip, kusursuz almak istiyorum.

@Tarık, sen ne zaman yaptırıcaksın? zamanı bana bildirirsinde, olmadı bende atlar gelirim.
Aynı güne randevu alabilirsek hem takılır, hem araçları izleriz.

Bu arada,
Var mı başka öneri?

Tunç
30-09-2010, 08:36
şunu söyleyım markaya aldanıpda herseyı meguars sanmayın boya koruma harıcınde cogu urun özellıkle ıc kısımda ve motorda meguars degil ;)

clioGT
30-09-2010, 09:20
maslak meg e gelecem ben ya fiyat da iyiymiş
artık zamanı geldi geçiyor

en güzeli konuşup randevu almak:)

emrah type-r
30-09-2010, 09:32
bende detaylı temzılık ıstıyorum pasta cıla boya korumayı kalıtelı yerde yapmak en guselı bnce....yoksa detaylı temızlık sanayıde bıle yapıyoalr 10 numara hemde...

TarikS
30-09-2010, 10:16
@Tarık, sen ne zaman yaptırıcaksın? zamanı bana bildirirsinde, olmadı bende atlar gelirim.

Bu arada,
Var mı başka öneri?

Benim ne zaman yaptiracagim belli degil işler kesat bu ara, 1-2 hafta icinde yaptirmak istiyorum bakalim :)

frankurtlu
30-09-2010, 10:33
Uzaklık sıkıntı değil.
Maksat zaten hem işimizi görmek, hem arkadaşlarımızla buluşmak.
Maslak tercih edilebilir gözüküyor.

@rıdvan, kendim yapıyorum fakat senelerini vermiş bir usta kadar yapmak çok zor. Hem o kadar uğraşıcak vaktim yok. Mesela bugün AG SRP, NXT yapıcaz arkadaşımın 106'ya. Oda izinliyim bugün mesaiye çağırmadılar. :)

Çok detaylı uğraşamam valla.
Emin ellere teslim edip, kusursuz almak istiyorum.

Bu arada,
Var mı başka öneri?

Anlaşıldı bizede bi dahaki haftalarda maslağın yolu göründü kanka:D:D:D

carwax_conrad
30-09-2010, 22:51
iç dış detaylı temizlik motor yıkama jant ve lastik bakımı hepsi normal araçlar için 350tl sadece iç dış detaylı temizlik 300tl yerimiz conrad otel kapalı oto parkında meguıars ürünleri kullanmaktayız ustamızda gayet temiz işçilik yapmaktadır işçiliği merak edenlerr uygulamalr bölümünde ki fotoğraflara bakabilirler

Vtec
01-10-2010, 00:30
Kendileriyle alakam yok sahibindende gezinirken denk geldi

Bakın derim
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-olay-yaratacak-boya-koruma-129-ytl-31597314/detay?source=promotion_hpva

M U R A T
01-10-2010, 08:24
iç dış detaylı temizlik motor yıkama jant ve lastik bakımı hepsi normal araçlar için 350tl sadece iç dış detaylı temizlik 300tl yerimiz conrad otel kapalı oto parkında meguıars ürünleri kullanmaktayız ustamızda gayet temiz işçilik yapmaktadır işçiliği merak edenlerr gulamalr bölümuyünde ki fotoğraflara bakabilirler

fotoları bulamadık

jdm-fuat
01-10-2010, 08:28
harunlara gitsene kanka hallederler bence...

ukku
01-10-2010, 09:43
cuprayı maslak meguiarsta yaptırdım, 275 tl fiyat ile komple iç dış motor vs..
memnun kaldım, tavsiye ederim..

Low-Rider
01-10-2010, 10:09
iç dış detaylı temizlik motor yıkama jant ve lastik bakımı hepsi normal araçlar için 350tl sadece iç dış detaylı temizlik 300tl yerimiz conrad otel kapalı oto parkında meguıars ürünleri kullanmaktayız ustamızda gayet temiz işçilik yapmaktadır işçiliği merak edenlerr uygulamalr bölümünde ki fotoğraflara bakabilirler

bu siteye reklam için geldiğin belli

önce bi kendini tanıt

carwax_conrad
01-10-2010, 11:05
adım nabi can beşiktaş conrad otel

OmeR-FE
01-10-2010, 11:27
harunlara gitsene kanka hallederler bence...

Kanka harunlara giderim tabi.
Beğeniyorum orayıda fakat 300 lira demişti sanırım.
Kış geliyor, biz daha uyguna yaptırabileceğimiz bir yer bulalım.
Ama harun'ların işçiliğine kesinlikle kefilim.

OmeR-FE
01-10-2010, 11:31

Bakın derim
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-olay-yaratacak-boya-koruma-129-ytl-31597314/detay?source=promotion_hpva

Dedikleri gibiyse güzel.
Würth'de çok iyidir malzeme olarak.

leader_T
01-10-2010, 11:59

Bakın derim

fiyat gayet makul :) würth ürünleri hakkında bilgi sahibi olan var mı acaba??

OmeR-FE
01-10-2010, 12:17
fiyat gayet makul :) würth ürünleri hakkında bilgi sahibi olan var mı acaba??

Eski iş yerimde bütün bakım ürünlerini Würth'den alıyorduk.
Boya bakımı hakkında ürün kullanmadım ama kalitesi tartışılmaz.
Eğer boya bakımı yapıcak usta hatasız çalışıyorsa, düşünülebilir.
3'lü paket fiyatıda fena değil.

SaBRi
01-10-2010, 13:30
bahçelievlerde uygulama yaptırıyorum zaten forumdan tholl-ga olsun kuk cupra olsun daha sayamacağım bir çok kişi arabasını burda yaptırıyo şuana kadar uygulamasından memnun olmayan veya bir sorunla karşılaşan olmadı

sadece meguiars malzemeleri kullanılıyor

uygulamayı yapan murat abidir 0544 569 70 70 benim adımı verirsen her türlü yardımcı olur

iddaa ediyorum uygulamada murat abinin üstüne kimseyi görmedim :)

OmeR-FE
01-10-2010, 13:33
bahçelievlerde uygulama yaptırıyorum zaten forumdan tholl-ga olsun kuk cupra olsun daha sayamacağım bir çok kişi arabasını burda yaptırıyo şuana kadar uygulamasından memnun olmayan veya bir sorunla karşılaşan olmadı

uygulamayı yapan murat abidir 0544 569 70 70 benim adımı verirsen her türlü yardımcı olur

Tamam Kardeşim.
Bi arayıp sorar bilgi alırım.
Çok sağol.

leader_T
01-10-2010, 13:53
Tamam Kardeşim.
Bi arayıp sorar bilgi alırım.
Çok sağol.

bizde bilgi bekliyoruz :D

mrtngn
02-10-2010, 12:33
270-275 meguiars komple temizlik icin cok iyi bir fiyat ya.Bursa'dada bu sekilde ilgilenen memnun kalan bi meguiars'cı olsada gitsek..

Tholl-ga
02-10-2010, 12:36

aynen murat abi bu iş konusunda çok iyi.

6 gün üzerinde M21 kaldı dükkanda :D baran ı geçtim hahaha :D

murat ustaya selamlar

TarikS
03-10-2010, 18:55
Bugun bir yer buldum arkadas tavsiyesi uzerine, tanitim kampanyasi olarak 150 TL'ye ic-di$-motor yapiyorlar.. Yaptiran arkadaslarim memnun, yarin ben de arabami birakiyorum..

Malzemelerin hepsi orijinal meguiars ve wurth.. Di$ kisimda sadece Meguiar's kullaniyorlar.. Bugun denemelik cok az bir bolgeye yaptirdim, iyi gibi.. Yarin ak$** sonuclari belirtirim.. Eger begenirsem yonlendiririm herkesi seve seve :)

Ufuk
03-10-2010, 19:21
Bugun bir yer buldum arkadas tavsiyesi uzerine, tanitim kampanyasi olarak 150 TL'ye ic-di$-motor yapiyorlar.. Yaptiran arkadaslarim memnun, yarin ben de arabami birakiyorum..

Malzemelerin hepsi orijinal meguiars ve wurth.. Di$ kisimda sadece Meguiar's kullaniyorlar.. Bugun denemelik cok az bir bolgeye yaptirdim, iyi gibi.. Yarin ak$** sonuclari belirtirim.. Eger begenirsem yonlendiririm herkesi seve seve :)

Ney nasıl nerde napıyorlar ? meguiars 150 Tl mi? :eek::eek:

OmeR-FE
04-10-2010, 00:42

Bekliyorum kanka.

STP
04-10-2010, 01:14
150 200 tl gıbı yapanlar nıye bedavaya calısıyolar hıc anlamıyorum, ayrıca meguıarsın nasıl 270 300 ler verdıgınıde anlamıyorum

deniz
04-10-2010, 06:58
150 200 tl gıbı yapanlar nıye bedavaya calısıyolar hıc anlamıyorum, ayrıca meguıarsın nasıl 270 300 ler verdıgınıde anlamıyorum

aynen kardesım katılıyorum .

Baran^
04-10-2010, 10:09
aynen murat abi bu iş konusunda çok iyi.

6 gün üzerinde M21 kaldı dükkanda :D baran ı geçtim hahaha :D

murat ustaya selamlar

Benım rekorum 3 gün ama haftaya bi 10 gün bırakayım bende gaza geldim :hahaha:

imprezaWRC
04-10-2010, 11:55
Bir dünya ürün alıp sonrada meguiars veya türevi bir yere aracınızı neden götürüyorsunuz ?

EMG
05-10-2010, 00:12
Maslak Meguiars kesinlikle memnun kalırsınız.

TarikS
05-10-2010, 00:26
Starwash'i bo$verin boya koruma konusunda; ama detayli temizlikte tavsiye ederim, motorum da gayet temiz oldu fakat boya koruma ustasinda i$ yok ya da bugun bana oyle denk geldi.. Arabanin yarisina 2. kez 85 gecirmek zorunda kaldim..

Yapilan i$lemler 85+83+205+26.. Urunleri de azar azar kullandilar benim bildigim/guvendigim ustalara gore..

Maslak Meguiars ve Bostanci 3M kesinlikle tavsiye edecegim 2 yerdir $u an icin..

Bir dünya ürün alıp sonrada meguiars veya türevi bir yere aracınızı neden götürüyorsunuz ?

Kendi adima konu$ursam benim aldigim urunler sadece iyi durumdaki aracin kondisyonunu korumak, parlak ve temiz tutmak icin..

Yeni aldigim araci en iyi hala getirmek icin once profesyonel uygulamaya sokuyorum..

Low-Rider
05-10-2010, 00:32
Tarık çokta kötü değildi yapılan uygulama kaputtan gördüğüm kadarıyla , kalan ufak ufak çizikler anca çok dikkatli bakınca gözüküyor

EMG
05-10-2010, 00:36
Tarık çokta kötü değildi yapılan uygulama kaputtan gördüğüm kadarıyla , kalan ufak ufak çizikler anca çok dikkatli bakınca gözüküyor

olmamış:china:

:D

TarikS
05-10-2010, 00:38

Kaput da 2.kez yaptirdigim yerlerden.. :D Olm bazi yerlerde boya bildigin puturlu duruyordu halen..

Zaten kil yapmadan direk 85'le daldi ustamiz, kil yapmican mi deyince yine 'cok biliyorsun sen' tripleri falan.. Pek icime sinmedi mekan ama en azindan ic uygulama fiyatina boya koruma vs. hediyesi gibi oldu, yeterli $imdilik..

Low-Rider
05-10-2010, 00:52
olmamış:china:

:D

:hehe:

Kaput da 2.kez yaptirdigim yerlerden.. :D Olm bazi yerlerde boya bildigin puturlu duruyordu halen..

Zaten kil yapmadan direk 85'le daldi ustamiz, kil yapmican mi deyince yine 'cok biliyorsun sen' tripleri falan.. Pek icime sinmedi mekan ama en azindan ic uygulama fiyatina boya koruma vs. hediyesi gibi oldu, yeterli $imdilik..

Olsun en azından hem iç hem dış yaptırdın güzel fiyata

imprezaWRC
06-10-2010, 09:37
Kendi adima konu$ursam benim aldigim urunler sadece iyi durumdaki aracin kondisyonunu korumak, parlak ve temiz tutmak icin..

Yeni aldigim araci en iyi hala getirmek icin once profesyonel uygulamaya sokuyorum..

Tarık hayırlı uğurlu olsunda, bu kadar ürün ve bilgi ile bana sorarsan bu işi kendinde yapabilirsin.

TarikS
06-10-2010, 19:52
Tarık hayırlı uğurlu olsunda, bu kadar ürün ve bilgi ile bana sorarsan bu işi kendinde yapabilirsin.

Teşekkürler, bana da yapabilirim gibi geliyor ama kendime o kadar güvenemiyorum henüz ayrıca ilk başta almam gereken ürünlerin maliyetine komple uygulamayı bilen birine yaptırmak işime geliyor sanırım :)

İlerleyen zamanlarda tamamen kendim yapmaya başlayabilirim..

Vtec
10-10-2010, 00:06

Bakın derim

Fiyatı baya düşürmüşler ! Varmı gidip bakan ?