PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ericssondan Nokia ya telefon rehbeti taşımak?

Spawn
01-10-2010, 14:01
selamlar arkadaşlar,

şirket hattımda kullandığım W810i telefonum artık ömrünü tamamladı , tuş takımı çalışmıyor , kamerası 3 yıldır zaten çalışmıyor , kendi kendine açılıp kapanıyor , durduk yerde hoparlöründen cızırtılar geliyor , birisi çağrı attığı zaman telefon titreşimdeyse çağrı dursada titreşimi dur durak bilmiyor taki pilini çıkarna kadar.

Bu sebeplerden dolayı ,

sony ericsson W810i telefonumdaki tüm telefon rehberini Nokia 6500 Slide a aktarmam gerekiyor. bunun için herhangi bir yardımcı program var mı . nette araştırdım fakat bir şey bulamadım ...

telefonlarla da hiç aram yok 6 senedir aynı telefonu kullanıyorum .

yardımcı olabilecek var mı ?

sağolun

DoguErdogan
01-10-2010, 14:20
evde yapmanız mümkün deil belki outlookla olabilir ama ugrastırır gidin bi turkcell tim e 5 lira karsılıgında yapıyorlar

Spawn
01-10-2010, 14:24
telefonda sim e kayıtlı olandan daha fazla numara var , onları da taşıyorlar mı ?

HKS
01-10-2010, 14:27
turkcell timlerde cellebrite isminde kopyalama cihazları var aynen içeriği aktarabiliyorlar. ayrıca içeriği internetten yedekleyip daha sonra kaybolma çalınma vs durumlarda eski numaraları tekrar telefonunuza alabiliyorsunuz.

Spawn
01-10-2010, 14:30
hattım vodafone . git burdan demesinler bana :D

ilkerrrrr
01-10-2010, 14:49
telefon hafızasındaki numaraları komple karta taşıyıp (nokialarda bütün rehberi seçebiliyosunuz sanırım ericssonda da vardır) sonra kartı yeni telefona takıp numaraları yine telefona alabilirsiniz.

Jerky
01-10-2010, 15:18
w810da tümünü seçip bluetooth ile gönderme seçeneği var. Nokia direk olarak almıyorsa önce pcde outlooka alıp oradan da nokia pc suite ile nokiaya taşıyabilirsin.

Ludacris
01-10-2010, 15:25
Efe sony nin seçim tuşu ve joyistik çalışıyorsa yaparsın onlar çalışıyormu.

V.İ.P
01-10-2010, 15:36
ericsoondan bıraz zor oluyordu dıye bılıyorum

Spawn
01-10-2010, 15:38
çok sağolun arkadaşlar , Jerky nin yöntem le oldu .

tüm rehberi bluetooth la bilgisayara gönderim outllok a kaydetti önce . sonra ayarları değiştirip klasöre kaydet dedim . bluetooth exchange folder a kaydetti . sonra nokia suite de communication center ı açtım , drag and drop la klasörün içindeki tüm vcf uzantılı dosyaları attım . böyle çözüldü.

çok teşekkürler

Evrenoz
01-10-2010, 15:38
Bluetoothla tüm rehberi gönderme seçeneği olması lazım..

Dragger
01-10-2010, 15:48
Turkcell Telefon yedekleme ile halledebilirsin telefonlar destekliyorsa.

Programı telefona indirirsin wap linkinden, sonra yedeklersin.

Yeni telefonda da o programı kurup tüm yedeklediklerini geri alabilirsin.

Eger bu yöntem olmuyorsa, simkart numaralarını yeni telefona attıktan sonra, simkartı silip öteki telefondaki numaraları simkart yoluyla tasıyabilirsin. Simkarta tek seferde sıgmıyorsa da parca parca alıp yeni telefona kopyalarsın.

Tabiki en kolay yöntem Turkcell telefon yedekleme ve tamamen ücretsiz.

Low-Rider
01-10-2010, 16:45
çok sağolun arkadaşlar , Jerky nin yöntem le oldu .

tüm rehberi bluetooth la bilgisayara gönderim outllok a kaydetti önce . sonra ayarları değiştirip klasöre kaydet dedim . bluetooth exchange folder a kaydetti . sonra nokia suite de communication center ı açtım , drag and drop la klasörün içindeki tüm vcf uzantılı dosyaları attım . böyle çözüldü.

çok teşekkürler

neler yapmışın başkan

aştın kendini

Spawn
01-10-2010, 16:57
bende şaşırdım özgür , telekomunikasyon teknolojileri ne hale gelmiş ..

Low-Rider
01-10-2010, 17:16
gel alalım sanada 5800

Spawn
01-10-2010, 17:36
gel alalım sanada 5800

alsana :D....