PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar BilgeAdam Konusunda Bilgisi Olan Varmı

sito
01-10-2010, 16:04
Bilge adamın Sistem ve Ağ Uzmanlığı Kursuna kayıt olmayı düşünüyorum burdan eğitim alan vs. varmı arkadaslar

Alican
01-10-2010, 16:10
İyidir güzeldir pahalıdır :) ama sana iş garantisi verir. Kesin bir yere girersin ama girdigin yerde ne kadar kalırsın orasını bilemem.

bilalMW
01-10-2010, 16:12
bende düşündüm gitmeyi üniversite okumassam eğer dedim okudum o ayrı bişey :D İyi diyende var kötü diyende ama kuzen giyor mutlu yani. :)

Xenomorph
01-10-2010, 16:12
ben 2007 mezunuyum...mcse+s sertifikalarım var...eğitimi bizim zamanımızda süperdi cidden iş ortamında karşılaşıcagın şeylerle eğitiyorlar..iş hayatında torpil olmasa bende etkisi fazla değil üni mezunu olmadan..tabi birde dünyada ''Microsoft Certified Engineer Security'' (MCSE+S) Sertifikası Alanlar Mühendis Kabul Ediliyor..Ama Türkiyede Bir Üniversitenin Biz 4 Senede Yetiştiriyoz Bunlar 1 Senede Nasıl Yetiştirir Diye Dava Açıp Kazandığını Ve Türkiyede Herhangi Bir Şey İfade Etmediğini Belirteyim :)...

Ordan Çıktığın Anda İş Bulmalısın Aksi Taktirde Çabuk Unutabileceğin Şeyler..
Kesinlikle Devamsızlık Yapmaman Lazım..Bol Örnekli Ve Simule Ederek Öğretiyorlar Birşeyi Kaçırdınmı Bi Daha Hayır Gelmez
Ayrıca Bilge Adam'da Eğitim Veriyorlar Yani Sertifika Değil..Pearson Vue Sınav Merkezlerine Girip Microsoft Sınavlarına Girmen Lazım Benim Zamanımda 7 Adetti Şu An Kaç Bilmiyorum...Tanesi 100 Dolar Ve Biraz Hardcore Sınavlar

Başka Bilmek Sormak İstediğin Birşey Varsa Yardımcı Olabilirim

Alican
01-10-2010, 16:14
Benim 2 arkadaşım araçlarını sattı kurs için :) şuan 1i yazıldı kursa başladı diğeride sonraki dönemde gidecek. Bende zamanında çok araştırdım burayı bence verilen eğitime değecek bir ücret bide hocaları güzelmiş öyle diyorlar (Eğitimi veren kişide önemli yani ) :D:D

Xenomorph
01-10-2010, 16:16
Benim 2 arkadaşım araçlarını sattı kurs için :) şuan 1i yazıldı kursa başladı diğeride sonraki dönemde gidecek. Bende zamanında çok araştırdım burayı bence verilen eğitime değecek bir ücret bide hocaları güzelmiş öyle diyorlar (Eğitimi veren kişide önemli yani ) :D:D

Eski Kadro Çıktı Diye Biliyorum İşte Benim Zamanımdakiler Mükemmel Adamlardı Çok BilgeAdamdan Yetişip Bilge Adam Bünyesinde Fabrika Banka Vs Büyük Networkleri Kuran Adamlardı :)

Şuan Bilemiyorum Bende Kadronun Durumunu

bora1311
01-10-2010, 16:49
ben subat 2010 ayında tamamladım, uzun suren ve ciddi egitim veren bir kurum tabi bir de pahalı :) ama is garantisi yok, senin kursu bitirip gerekli sertifikaları alman lazım, bu sınavların ucreti de dolar uzerinden...
ayrıca ciddi duzenli gidip, uygulamaları kacırmadan yapman lazım, ipin ucu kactıgında toparlaman baya zor oluyor..

D16inside
01-10-2010, 16:53
herşey kalite uzman kişiler var ve birebir ilgileniyorlar tavsiye ederim.

snan1910
01-10-2010, 17:01
valla nasıldır bılemem ama ayda bir bana msj atıyorlar. okulda düzenledikleri bir konferansa katılmıştım ulan nerden verdim numaramı ayda bir msj atıyor adamlar yok böyle yok şöyle diye

semehe
01-10-2010, 17:02
benım bıldıgım sertıfıka verıp ıs buluyolarmış öyle duymuştum tam emin değilim bende gitmeyi düşünüyorum

sito
01-10-2010, 17:22
ben 2007 mezunuyum...mcse+s sertifikalarım var...eğitimi bizim zamanımızda süperdi cidden iş ortamında karşılaşıcagın şeylerle eğitiyorlar..iş hayatında torpil olmasa bende etkisi fazla değil üni mezunu olmadan..tabi birde dünyada ''Microsoft Certified Engineer Security'' (MCSE+S) Sertifikası Alanlar Mühendis Kabul Ediliyor..Ama Türkiyede Bir Üniversitenin Biz 4 Senede Yetiştiriyoz Bunlar 1 Senede Nasıl Yetiştirir Diye Dava Açıp Kazandığını Ve Türkiyede Herhangi Bir Şey İfade Etmediğini Belirteyim :)...

Kesinlikle Devamsızlık Yapmaman Lazım..Bol Örnekli Ve Simule Ederek Öğretiyorlar Birşeyi Kaçırdınmı Bi Daha Hayır Gelmez
Ayrıca Bilge Adam'da Eğitim Veriyorlar Yani Sertifika Değil..Pearson Vue Sınav Merkezlerine Girip Microsoft Sınavlarına Girmen Lazım Benim Zamanımda 7 Adetti Şu An Kaç Bilmiyorum...Tanesi 100 Dolar Ve Biraz Hardcore Sınavlar

Arkadaşlar hepiniz çok sagolun
hocam peki ingilizce seviyen nasıldı

Xenomorph
01-10-2010, 17:34
Arkadaşlar hepiniz çok sagolun
hocam peki ingilizce seviyen nasıldı

bende toefl var öyle diyim :)

baretta
01-10-2010, 19:14
Daha önce yine yazmıştım , o konudan alıntı yaptım yine :)

Bu arada o konu web grafik tasarım içindi onu da belirteyim. :)

Birkaç kez daha aynı konu açılmıştı onlara da yazmıştım yine yazayım. Diğer arkadaşlarında dediği gibi içinde yetenek varsa evet yapabilirsin ama yoksa hiç boşuna zamanını da paranı da harcama. Ben yaklaşık 4 sene önce falan web & grafik tasarım kursu almıştım BilgeAdam'da , evet eğitim güzel ama asıl iş sende bitiyor. Aynı sınıfta oldugumuz arkadaşlar içinde 10 kişiden 3-4 kişi devam ediyor bu işe , bende etmeyenler içindeyim. Mesela şu an web konusunda hiçbirşey yapamam , grafik konusunda da işte photoshop , freehand gibi programları kullanıyorum ama öylesine o mesleği yapmıyorum. Kurstan daha çok senin çalışman lazım onu iyice benimsemelisin. Fiyatları da bayağı yüksektir ben gittiğim zaman yaklaşık olarak 7200 TL vermiştim.

BilgeAdam dan çıkanı havada kapıyorlar diye birşey de yok yalan , bu sektörde kim daha iyi iş yapıyorsa onu alırlar. Çekirdekten yetişen adam senden çok daha fazla şey biliyor oluyor ve senin önünde oluyor her zaman. Tasarım işi çok sabır isteyen bir iş , varsa sabrın , azmin , yeteneğin yap ama ekstradan iş yapayım , zamanımı geçireyim dersen olmaz gecen gündüzüne karışmalı ki iyi iş yapabilesin. Ben Beşiktaş şubesine gitmiştim varsa başka sorun seve seve cevaplarım.

GU
28-09-2012, 19:39
Bu konu açılalı epey bi zaman olmuş ama güncelleyeyim istedim yarın Allah nasip ederse Kariyer Eğitimi Programı na kayıt olmayı düşünüyorum.

Kurs 2 yıl ve 7 farklı sertifika eğitim programı var.Yani 2 yıl boyunca 7 ayrı kursu bitirip sertifika alıyorsunuz...Bu yakınlarda Bilge Adama giden ya da şuan hala devam eden var mı acaba?

BLuEBoY
28-09-2012, 20:53
3d modelleme ve görselleştirme kursuna gitmiştim, kariyer paketinde bu eğitimde var sanırım.. Gidiceğiniz şubedeki hocalar hakkında bilgi edinin bence.. Ben farklı 2 şubede eğitim almıştım ne yalan söliyim 2 hocanın öğretim şekli ve bilgisi baya farklıydı..

arkadaşında belirttiği gibi iş yine sizde bitiyo.. kariyer eğitim sonrası işsiz arkadaşlarım var mesela :)

Birkaç kez daha aynı konu açılmıştı onlara da yazmıştım yine yazayım. Diğer arkadaşlarında dediği gibi içinde yetenek varsa evet yapabilirsin ama yoksa hiç boşuna zamanını da paranı da harcama. Ben yaklaşık 4 sene önce falan web & grafik tasarım kursu almıştım BilgeAdam'da , evet eğitim güzel ama asıl iş sende bitiyor. Aynı sınıfta oldugumuz arkadaşlar içinde 10 kişiden 3-4 kişi devam ediyor bu işe , bende etmeyenler içindeyim. Mesela şu an web konusunda hiçbirşey yapamam , grafik konusunda da işte photoshop , freehand gibi programları kullanıyorum ama öylesine o mesleği yapmıyorum. Kurstan daha çok senin çalışman lazım onu iyice benimsemelisin. Fiyatları da bayağı yüksektir ben gittiğim zaman yaklaşık olarak 7200 TL vermiştim.

BilgeAdam dan çıkanı havada kapıyorlar diye birşey de yok yalan , bu sektörde kim daha iyi iş yapıyorsa onu alırlar. Çekirdekten yetişen adam senden çok daha fazla şey biliyor oluyor ve senin önünde oluyor her zaman. Tasarım işi çok sabır isteyen bir iş , varsa sabrın , azmin , yeteneğin yap ama ekstradan iş yapayım , zamanımı geçireyim dersen olmaz gecen gündüzüne karışmalı ki iyi iş yapabilesin. Ben Beşiktaş şubesine gitmiştim varsa başka sorun seve seve cevaplarım.

ygtrn
28-09-2012, 21:16

ulan eşşoğlueşşekler 4 yıl boyunca yok sosyoloji yok piskoloji yok edebiyat bilmemne diye dayıyorlar angarya dersleri ondansonra yok efendim 4 yılda yetiştiriyorlarmış... her öğrenciye yanlızca alanına yönelik dersler versele o üniversite enfazla 2 yılda biter :ofk::ofk::ofk:

GU
29-09-2012, 07:26
:confused:
ulan eşşoğlueşşekler 4 yıl boyunca yok sosyoloji yok piskoloji yok edebiyat bilmemne diye dayıyorlar angarya dersleri ondansonra yok efendim 4 yılda yetiştiriyorlarmış... her öğrenciye yanlızca alanına yönelik dersler versele o üniversite enfazla 2 yılda biter :ofk::ofk::ofk:

3d modelleme ve görselleştirme kursuna gitmiştim, kariyer paketinde bu eğitimde var sanırım.. Gidiceğiniz şubedeki hocalar hakkında bilgi edinin bence.. Ben farklı 2 şubede eğitim almıştım ne yalan söliyim 2 hocanın öğretim şekli ve bilgisi baya farklıydı..

arkadaşında belirttiği gibi iş yine sizde bitiyo.. kariyer eğitim sonrası işsiz arkadaşlarım var mesela :)

Tabii ki iş bulabilme kısmı çok önemli ama şuan hayatımda başka bi durum söz konusu amaç sadece kafayı başka şeylere yöneltmek ve tabii ki herşey yoluna girdiğindede iş konusunda avantajlı duruma düşmek...Peki hocanın iyi olup olmadığını nasıl anlarım ki ben?Tam bi cahil cüheylayım bu bilişim vb konularında...

Sercan K.
29-09-2012, 07:52
Ben şuan Sistem ve ağ uzmanlığı alıyorum 3 ay bitti sayılır. Hoca için şöyle söyliyim biraz şans işi aslında genel kadro olarak iyi ama bide en iyileri var örneğin bizim dersimize bölüm başkan yardımcısı giriyo adam işini çok iyi yapıyo yalamış yutmuş yani. Ama her hoca öyle değil tabiki dediğim gibi hoca işi biraz şans. Yukarıda arkadaşlarda söylemiş zaten ne kadar kaliteli eğitim verseler de iş insanın kendinde bitiyo. Biraz temelin olması lazım anlattıkları konular anlaman için ve bol bol pratik yapmak lazım. Meraklı ve araştırmacı olman da lazım :) Kolay gelsin şimdiden.

Bazu
29-09-2012, 07:59
2009-2011 arası bende kariyer eğitim programı ile yazılım + sistem ve ingilizceye gitmiştim. Arkadaşlarında dediği gibi içinde bi istek varsa başarırsın. İnsanlar BilgeAdam deyince çok büyük bir beklentiyle gidiyorlar. Fakat kurs sonlarına doğru acı bir hüzünle bitirenler çoğunlukta. Tamamen kişiye ve hocaya bağlı bir durum bu. BilgeAdam'ın satış taktiği çok iyidir. Bir benzerine zor rastlarsınız. Kayıt olmadan önce binbir vaatler binbir iş örnekleri sunarlar size. Bunların sonucunda çok büyük beklentilerle yazılırsınız kursa. Fakat her şey BilgeAdam'da bitmiyor. Özellikle hangi dalda kurs alacaksanız temelinizin olması çok önemli. Gerisi tamamen azim ve isteğe bağlı.

GU
29-09-2012, 08:12
Ozaman benim işim yaş :) Hiç alakam yok yani olmadı bilişim ve ya bilgisayarla...Üniversitede Almanca Mütercim Tercümanalık okudum çünkü...Panik oldum şimdi sizler böyle söyleyince...

Sercan K.
29-09-2012, 08:16
Evet biraz altyapı şart en azından benim bölümüm ve yazılım için.Ama grafik tasarım bölümü hakkında hiç bi bilgim yok.

Bazu
29-09-2012, 08:22
Yanlış yönlendirmek istemem fakat bilişim de altyapınız yoksa özellikle yazılım ve sistem'e hiç bulaşmayın derim. Amaç mesleki bir kariyerse tek bir dalda yoğunlaşın derim. Kariyer paketi ile tüm dallarda başarı yakalamak biraz zordur. Fakat amaç zaman geçirmek, sosyalite ya da hobi ise keyif alacağınız dalları seçmenizi öneririm. 3d grafik tasarım yada ingilizce buna bir örnek olabilir.

BLuEBoY
29-09-2012, 10:53
:confused:
Tabii ki iş bulabilme kısmı çok önemli ama şuan hayatımda başka bi durum söz konusu amaç sadece kafayı başka şeylere yöneltmek ve tabii ki herşey yoluna girdiğindede iş konusunda avantajlı duruma düşmek...Peki hocanın iyi olup olmadığını nasıl anlarım ki ben?Tam bi cahil cüheylayım bu bilişim vb konularında...

derslerinizi merak ediyorum diyip derse girmeyi deneyebilirsiniz mesela, yada öğrencilerle görüşebilirsiniz diye düşünüyorum :)

Yanlış yönlendirmek istemem fakat bilişim de altyapınız yoksa özellikle yazılım ve sistem'e hiç bulaşmayın derim. Amaç mesleki bir kariyerse tek bir dalda yoğunlaşın derim. Kariyer paketi ile tüm dallarda başarı yakalamak biraz zordur. Fakat amaç zaman geçirmek, sosyalite ya da hobi ise keyif alacağınız dalları seçmenizi öneririm. 3d grafik tasarım yada ingilizce buna bir örnek olabilir.

arkadaş doğru sölemiş sıfırdan başlayıp farklı alanlarda başarı sağlamak zor olsa gerek.. ama hobi, kafa dağıtmak amaçlı gidebilirsiniz tabiki o konuda gayet iyi gelir size :)

Tahir
29-09-2012, 12:13
Zamanında bende sistem eğitimi almıştım bir hevesle başlarda zevkliydi sonra sıkılmaya başlayınca zorlamadım:)Bence günümüzde sistem eğitimi almış her kişi hakkını alarak çalışmıyor maalesef.Sistem uzmanı bir arkadaşım isim yapmış hatrı sayılır bir firmaya yıllarını verdi ama halen çok komik rakamlara çalışıyor ve artık sistem tarafinı bırakıp satışa yönelmeyi düşünüyor.

GU
29-09-2012, 13:46
Yaptım bi çılgınlık 2 yıllık Kariyer Eğitimi Programına yazıldım...Allah utandırmasın diyorum...

BLuEBoY
30-09-2012, 00:19
Amin.. Hangi şubeye yazıldınız acaba ?

GU
30-09-2012, 06:57
Kadıköy şubesine yazıldım