PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stikirdan kalan artıklar

TarikS
04-10-2010, 11:18
Benim arabadak Viper şeritleri sonra tekrar yaptiririm diye cikarttirdim boya koruma yapilirken ama altindaki yapiskan lekeleri tinerle bile kolayca cikmiyor baya ugrasmak gerekiyor.. En kolay yoldan nasil cikartiriz?

Siyah folyoyla reklamcida yaptirilmisti seritler..

Günkut
04-10-2010, 11:20
boyaya zarar verdiyse yapıcak bişey oldgunu sanmıyorum ama tırnaga gelir sekildeyse benzinle yada gazla da silmeyi deneyebilirsin eski klasik yöntemler..

utkuselamoglu
04-10-2010, 11:21
ince zımpara yapıp çıkması lazım ama pasta işe yaramaz renk farklı olmuş olabilir güneşten. bende öle olmuştu.

Juggernaut
04-10-2010, 11:29
Bende çok uğraşmıştım.Tinerle biraz yumuşattıktan sonra makine ile pasta yaptır.

TarikS
04-10-2010, 11:32
Boyaya zarar verme olayi yok şu an, sanki stikiri sokmemisiz gibi aynen yapiskanlar duruyor :)

Tinerle yumusatip makinayla gecmeyi deneyelim bakalim..

Tinerle silip tirnaklar kaziyinca falan geliyor da direk bezle silerken ciksin istiyordum, oyle bir dunya yok sanirim :)

imprezaWRC
04-10-2010, 11:50
Kil ile denedin mi? (agresif kil) Veya çok az aşındırıcılı bir polish ile denedin mi?

yavuz364
04-10-2010, 12:03
Tarık ben istanbula geldiğimde buluşalım, Hegzan getireyim, kesin söker...

Dragger
04-10-2010, 12:14
Zift katran temizleyici ile cıkması lazım, her türlü sticker izini söküyordu.

R.I.P
04-10-2010, 12:18
tüm gün güneşte durmuş daha sonra sökülüp bikaç kere yıkanmış ama çıkmamış koli bantı yapışkanlarını tinerle çok rahat çıkartmıştım

edit: tiner yazmışım gaz yağı olacaktı.

mrtngn
04-10-2010, 12:31
Tiner boyaya zarar vermezmi yaa...Ben olsam o riske girmezdim.

Arabayı biraz güneşin altında tutup o yapışkanlar yavşasın azcık:) ondan sonra havlu gibi kırcıllı bi bez ve gazla cıkar diye düşünüyorum..

Ferhat_V
04-10-2010, 12:59
gaz yağı + üstüpü ile bastırarak sil çıkar.

DERAN_TUYNER
04-10-2010, 13:09
Boyaya zarar verme olayi yok şu an, sanki stikiri sokmemisiz gibi aynen yapiskanlar duruyor :)

Tinerle yumusatip makinayla gecmeyi deneyelim bakalim..

Tinerle silip tirnaklar kaziyinca falan geliyor da direk bezle silerken ciksin istiyordum, oyle bir dunya yok sanirim :)

Var

Balata spreyi biz yarış araçlarında öyle yapıyoruz :)

Alper_
04-10-2010, 13:22

evet bencede gaz yağı ile çıkarmayı deneyebilirsiniz.

-batu-
04-10-2010, 13:34
tarik araba servisteyken üstüne 2 tane etiket yapıştırmışlardı. Çıkınca izi kaldı. Usta hemen geldi bi bezle sildi ayna gibi oldu. M600 diye bir ürün olduğunu söyledi.

Sanayideki boyacılarda bulabileceğin sikkens diye bir üründe aynı işi yapıyor. Tiner fln deneme bence

-fatih-
04-10-2010, 13:43
bende de şerit vardı pasta cila yapılırken çıkardım.yapışkanlarını usta tiner ve meguiars'in bir ilacı vardı onu sıktı tertemiz oldu yapışkan falan kalmadı..

Fbc
04-10-2010, 14:00
gaz yağı kill pasta hiçbişey etkilemez :) ya yapışkan sökücü kullanıcaksınız yada benzini bezle yayın biraz bekleyin tayzikli su ile yıkayın, biraz yakından tutabilirsiniz dikkat etmek lazım ama benzinsiz çıkmaz, ben komple giydirme söktüm geçen böyle :)
Not; koli bandı izlerini bununla karıştırmayın bu güneşle boya arasında baya kaldığı için böyle yapışıyor, allahtan çürümemiş folyo çürüseydi sökemezdiniz de böyle ısıtıcıyla uğraşırdınız, yarım litre benzin çözer bu işi boşuna başka maddelerle uğraşmayın.

peace
04-10-2010, 15:02

aynen gaz yağı banko çıkartır yalnız yaptıktan sonra o bölgeyi cila geç bence bütün parlaklığı alıyo

M.A.D
04-10-2010, 15:30
sticker kalıntılarını sıcak kaportaya kolonyalı mendille çıkarabiliyorsun tarık ben öyle çıkarıyorum

ruudvan
04-10-2010, 17:33
sticker kalıntılarını sıcak kaportaya kolonyalı mendille çıkarabiliyorsun tarık ben öyle çıkarıyorum

kolonyalı bez aracın rengını açar deneme bnce...

camdakı stıckerı kil alıyor eger kapotadakını almıyorsa soguk havada yanı gece olabılır yapıskan kurumusken bezle bastıra bastıra dene derım..

TarikS
05-10-2010, 00:53
yarin benzinle deneyelim bakalim.. Maxxcar'a gidecegim orada da bi hilesini hurdasini biliyorlardir belki..
cok tesekkur ederim cevaplar icin, temizleyebilirsem seritsiz gezecegim bir sure..

ramo si
05-10-2010, 00:58
tinerle yumuşatt parmağınla soy

TarikS
05-10-2010, 01:02
tinerle yumuşatt parmağınla soy

Cok buyuk alan var yav parmakla soymakla bitmiyo Ramo yoksa ucundan girmi$tim o $ekilde..

Dragger
05-10-2010, 01:29
Zift katran temizleyici söker diyorum, önce onu dene.

ruudvan
05-10-2010, 03:11
Zift katran temizleyici söker diyorum, önce onu dene.

mantıklı sonucta yapıskan sılıkon ıcerır.sılıkon sokmek ıcınde bazı aparatlar var resmını bulamadım ama dukkanda vardı bn mcıtayı soktugumde kaportada kalan yerler ıcın denemıstım adını ogrenır yazarım..

sahan
05-10-2010, 09:19
gaz yağı + üstüpü ile bastırarak sil çıkar. AMA SONRA ARACI GUNESE CIKARMA YIKA ICENE BOYANIN RENGINI ALMASIN :)

se_RC_an
05-10-2010, 11:43
tarik araba servisteyken üstüne 2 tane etiket yapıştırmışlardı. Çıkınca izi kaldı. Usta hemen geldi bi bezle sildi ayna gibi oldu. M600 diye bir ürün olduğunu söyledi.

Sanayideki boyacılarda bulabileceğin sikkens diye bir üründe aynı işi yapıyor. Tiner fln deneme bence

temizlik tineri diye geçiyo boyaya zarar vermiyo hatta plastik aksamlara bile yapışmış etiketlerin kalıntılarını temizlersin bende civic varken komle şerit çelilydi araçta benzin gaz hepsini denedim m6000 kadar çabuk çıkarmıyo hatta gögüslüktede eviket vardı onun kalıntılarınıda bu tinerle temizlemiştim

TarikS
05-10-2010, 11:48
benzin + ustupu ile cikarttim bugun, kaputtakileri tam cikartamadim sadece, sicaktan kalipla$mi$ iyice, mecburen $eritleri beklemeden tekrar yaptiracagim

onun di$inda bagaj, tampon vs. hic leke kalmadi

cok te$ekkurler yardimlar icin, bu konuda takilan arkada$lar icin de faydali olacaktir

ergin
05-10-2010, 12:23
Tiner boyaya zarar vermezmi yaa...Ben olsam o riske girmezdim.

Arabayı biraz güneşin altında tutup o yapışkanlar yavşasın azcık:) ondan sonra havlu gibi kırcıllı bi bez ve gazla cıkar diye düşünüyorum..

tiner vernikli araçlarda boyaya zarar vemez kesınlıkle. iyice kalıcı oluş anlaşılan stıcker kalıntıları guzel bı polish işleminden sonra hıcbır sorun kalmaz ortada.

ergin
05-10-2010, 12:24
temizlik tineri diye geçiyo boyaya zarar vermiyo hatta plastik aksamlara bile yapışmış etiketlerin kalıntılarını temizlersin bende civic varken komle şerit çelilydi araçta benzin gaz hepsini denedim m6000 kadar çabuk çıkarmıyo hatta gögüslüktede eviket vardı onun kalıntılarınıda bu tinerle temizlemiştim

m600 sikkens grubunun (yani AkzoNobel) temizlik tineridir cok kaliteli ve kesin cozum içerir.

dragon07
05-10-2010, 12:29
benzin araç rengini soldurur....

gazyagı alıcaksın pamukla siliceksin max30sn sona izlerim yok oldugunu görüceksin :):)

Fbc
05-10-2010, 13:13
zaten sticker orayı soldurmuyormu :), çıkmayan yeri biraz fazlalaştırıver tarık biraz da fazla bekle ama sıcakta vıcık vıcık olduğundandır o

Antalyalogy
05-10-2010, 16:06
kupır ın mı var derdin var..:D

TarikS
05-10-2010, 19:16
Maxxcar'a biraktim orada tiner+ustupuyle cikarttilar sanirim sonra kaputa tekrardan serit yaptilar.. bagajdaki stikirdan kalan yerlere de Meguiars pasta gectiler, cok guzel oldu

kupır ın mı var derdin var..:D

Pejo'da katlanilacak $eyler degildi de araba Mini olunca sorunlara daha farkli yaklasiyoruz tabi.. :D

VSO
08-10-2010, 11:01
benzin araç rengini soldurur....

gazyagı alıcaksın pamukla siliceksin max30sn sona izlerim yok oldugunu görüceksin :):)

Benzin soldursa da çözer, üstüne bi ÇBS mavi cila atarsın 2 dakikada eskisi gibi olur.

ermanozzy
23-05-2016, 21:50
benim de arka camda sticker degistirmek icin soktugumde camda ciddi bir iz birakti. Arkadasimin tavsiyesi uzerine lekenin oldugu yere sicak su dokup zeytingyagi ile ovalayarak ugrastim tekrar sicak su dokup tekrar yag ile ovalayarak 15 dk ugrasip cikarmistim. Tek sikinti, bu islemden sonra arabayi yikamadigim icin o zeytinyaglari akip her tarafa dagildi ve kuruduktan sonra donup kaldi. Arabayi arkada tarafi komple leke oldu. Kalin pasta ile polisaj makinasi ile cikti anca :( :(

beetle
23-05-2016, 23:45
m600 ün bezle bir kerede bastırmadan ovalamadan sticker yapışkan lekesini çıkarttığını gördüm. kesin çözüm

AliGizda
24-05-2016, 14:26
Benim araçta bagaj kapağındaki yazılar eskimişti, söktüm. Altındaki siyah çift taraflı bant benzeri şey kaldı. Pasta ile yoğun bir şekilde uğraştım ama boya zayıflamış ve boyayı aldım biraz sol taraftan, sağ tarafı olduğu gibi bıraktım. Boyaya zarar vermeden ne ile çıkarabilirim?

yilmazcatalbas
24-05-2016, 19:10
Benim araçta bagaj kapağındaki yazılar eskimişti, söktüm. Altındaki siyah çift taraflı bant benzeri şey kaldı. Pasta ile yoğun bir şekilde uğraştım ama boya zayıflamış ve boyayı aldım biraz sol taraftan, sağ tarafı olduğu gibi bıraktım. Boyaya zarar vermeden ne ile çıkarabilirim?

kalıntının üzerini sentetik tinerle yumuşatın biraz bekleyin sonra elinizle yada bir bez yardımıyla çıkarabilirsiniz.

Ufuk
24-05-2016, 19:16
wd 40 sticker izlerine kesin çözüm

Ers
24-05-2016, 19:53
wd40 +1 denenmiştir. asetonda çıkarıyor ** aboyaya zararı varmı bilmem.

Bora Ergun
24-05-2016, 21:17
wd40 +1 denenmiştir. asetonda çıkarıyor ** aboyaya zararı varmı bilmem.
Kesinlikle boyaya surulmemeli aseton

darkmoon
24-05-2016, 21:18
ne art niyetli pis bir insanmışım :)))

douu
25-05-2016, 10:00
valet pro citrus tar & glue remover tek çare. hiçbir zarar vermeden lekesiz olarak çıkarır.