PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön cam..

JOCCO
05-10-2010, 22:52
Benden önceki sahibi sağolsun eski sileceklerini hiç değiştirmemiş ve cam olduğu gibi silecek izi olmuş. Özellikle gece karşıdan gelen aracın farları cama düştüğünde hiç bir şey göremiyorum. Camı da değiştirmek istemiyorum. Forumu araştırdım ama geçerli bir bilgi bulamadım. Bu izlere ne yapmak lazım?

OnurD.
05-10-2010, 22:54
Bu kadar olur. Aynı şeyi ben yazacaktım :)
Benim içinde faydalı bir başlık olur. Sebeplenebilirmiyim :)

-batu-
05-10-2010, 23:09
Aynı şeyleri yaşıyorum. Önümüzdeki hafta kaskodan değiştiricektim bende camı :)

belki sağlam bir şekilde yedirilerek 105 vurulsa yüzeysel çizikleri giderebilir.

Chatin
05-10-2010, 23:11
konusu cok gecti forumda. kaskodan 2 tane yan sanayi hakkınız var sadece. eskiden 1 orjinal hakkınız vardı artık o kalkmış direk kasko bozuyor. yani hasarsızlık. artık hep. pinklington . ki kotu cam degil.

JOCCO
05-10-2010, 23:13
Valla camın orjinal etiketleri duruyor üzerinde, o yüzden değiştirmek istemiyorum. Yoksa Saab'ın yan sanayi camı da yok kaskodan değiştirsem yine orjinal takılacak ama işte orj. iyidir :)

JOCCO
05-10-2010, 23:15
konusu cok gecti forumda. kaskodan 2 tane yan sanayi hakkınız var sadece. eskiden 1 orjinal hakkınız vardı artık o kalkmış direk kasko bozuyor. yani hasarsızlık. artık hep. pinklington . ki kotu cam degil.

Yanlış bilmiyorsam Pilkington birkaç markanın orjinal tedarikçisi..

BERKAY
06-10-2010, 00:17
pilkington fiat ve bmw nin camlarını üretiyor.
Başka markalarla çalışıyormu bilmiyorum.

athem
06-10-2010, 00:20
Bol bol cila çek:D

ruudvan
06-10-2010, 02:47
cam cızıklerı ve lekelerı almak ıcın autoglym car glass polısh var onu kullanın fınıshıng pedle beyler fark olucak ama cok derın cızıklere yapıcak bısey cok zor bastan solım..

aliergun
06-10-2010, 02:52
Auto Glym Glass Polishi Cutting pedle uygularsanız çizikleri ciddi şekilde azaltabilirsiniz..

imprezaWRC
06-10-2010, 09:44

Hangi kasko bu ? Bu dediğini hepsi yapmıyor. Bildiğim kadarıyla Ergo-Axa-Allianz orijinal camda kasko bozmuyor. diğerleride bozuyorsa bile belki ufak bir fark ile kaskoyu bozmayabilir, biraz senden biraz benden hesabı...

slayeremre
06-10-2010, 10:17
Hangi kasko bu ? Bu dediğini hepsi yapmıyor. Bildiğim kadarıyla Ergo-Axa-Allianz orijinal camda kasko bozmuyor. diğerleride bozuyorsa bile belki ufak bir fark ile kaskoyu bozmayabilir, biraz senden biraz benden hesabı...

Bende allianz bozmuyo biliyorum.. ???

JOCCO
06-10-2010, 14:47
Bir usta (:)) ince bir zımpara ile çizikleri inceltip, üzerine pastayla güzel bir sonuç alabileceğimi söylemişti ama cesaret edemedim..

Thracian
06-10-2010, 15:08
Aynı sorun bendede var. Orjinal cam ve karşıdan ışık vurunca yolu görmekte zorlanıyorum

gökberk
06-10-2010, 15:14
Benim boyacılarım da sağolsunlar cama düşen toz halindeki boyaları cıkarmak ıcın zımpara yapmıslar...
Hep gözüme çarpıyor...İllet oluyorum...
Konunun takipçisiyim...

SOMEONESPECIAL
06-10-2010, 15:37
Forumda cam ve silecek çizikleri ilgili bir kaç konu var

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=23777&highlight=cam+%E7izi%F0i

Hiç uğraşmayın özellikle silecek çiziği ise camı komple değiştirin...
Tecrübe iile sabit :icon_tup:

maxpower
06-10-2010, 15:50
değiştirin gitsin, kaskonuz varsa düşünmeye gerek yok ztn

imprezaWRC
06-10-2010, 15:51
Uygun polisaj pedi ve çok ağır aşındırıcısı olmayan bir polisaj ürünü ile ön cama polisaj makinası ile uygulama yapabilirsiniz. Zımpara yapmayın. Uygulama esnasında da camın ısınmasını engellemek için arada bir camı fısfıs ile ıslatın. Camı değiştirme zahmetinden bence bir haftasonu denemenizde fayda var.

Sonax'ın profiline serisinden cam için polisaj ürünü var; ama polisaj makinası ile yapmanız gerekiyor. Elle uygulama olmaz deniliyor. İçeriğinde cerium oxide olması lazım. Ben bulunsun diye bu üründen aldım. Ancak daha uygulama yapmadım çünkü camımda daha çizik yok. Sabrederseniz sizin için camı çizikli bir araçta uygulama yapar öncesi ve sonrası fotoğrafları sizlerle paylaşırım.

Ufuk
06-10-2010, 15:56
Cam pastaları işe yarar diye düşünüyorum.

ruudvan
06-10-2010, 16:03
Bir usta (:)) ince bir zımpara ile çizikleri inceltip, üzerine pastayla güzel bir sonuç alabileceğimi söylemişti ama cesaret edemedim..

aman haaaaa.sakın sakın sakın...camı ınceltıp cızıklerın derınlıını almak yerıne camı daha beter çizersin pastada kapatmaz onu bu kaporta deılkı seffaf bı madde sonucta.

JOCCO
06-10-2010, 17:18
Uygun polisaj pedi ve çok ağır aşındırıcısı olmayan bir polisaj ürünü ile ön cama polisaj makinası ile uygulama yapabilirsiniz. Zımpara yapmayın. Uygulama esnasında da camın ısınmasını engellemek için arada bir camı fısfıs ile ıslatın. Camı değiştirme zahmetinden bence bir haftasonu denemenizde fayda var.

Sonax'ın profiline serisinden cam için polisaj ürünü var; ama polisaj makinası ile yapmanız gerekiyor. Elle uygulama olmaz deniliyor. İçeriğinde cerium oxide olması lazım. Ben bulunsun diye bu üründen aldım. Ancak daha uygulama yapmadım çünkü camımda daha çizik yok. Sabrederseniz sizin için camı çizikli bir araçta uygulama yapar öncesi ve sonrası fotoğrafları sizlerle paylaşırım.

çok iyi olur gerçekten, ilginize teşekkür ederim..

olcay_bora
06-10-2010, 17:43
bende bişey sorcam bnm arkadas saolsun arabayı pasta yaparken ön camıda pasta yapmış yagmur yagınca camı silsemde önümü hiç göremiorum çok feci durumda yani neyle temizlemem gerekiyor ön camı ?

gökberk
06-10-2010, 17:46
Tineri denedin mi ?

ruudvan
06-10-2010, 18:37
bende bişey sorcam bnm arkadas saolsun arabayı pasta yaparken ön camıda pasta yapmış yagmur yagınca camı silsemde önümü hiç göremiorum çok feci durumda yani neyle temizlemem gerekiyor ön camı ?
gazyağı. kil .benzin. tiner bircok seyle temizleyebilirsin..

Sh4rk
06-10-2010, 19:45
cam pastası dıye bır sey duymustum bulabılırsenız cızıkler ıcın etkılı olur

imprezaWRC
06-10-2010, 22:09

Muhtemelen sileceklerin atlayarak siliyordur. Pasta artıkları iyi temizlenmemiş olabilir, kil ile temizleyebilirsin.

OnurD.
06-10-2010, 22:38
Bugün droglasla görüştüm, Orjinal cam işini Hasarsızlığınız bozulmadan unutun dedi. Ya benim senede 2 cam hakkım var , birleştirip alamicam mı orjin bi Ön cam.

Selcuk_RoL
06-10-2010, 22:48
ya bu çizikler başa bela :(

imprezaWRC
06-10-2010, 23:22
Bugün droglasla görüştüm, Orjinal cam işini Hasarsızlığınız bozulmadan unutun dedi. Ya benim senede 2 cam hakkım var , birleştirip alamicam mı orjin bi Ön cam.

İyide bu Doraglass'a has bir durum değil, sizin kaskonuzu yaptırdığınız sigorta şirketinin rahatsızlığı. Hangi sigorta şirketi karşılamıyor ?

Chatin
09-10-2010, 22:06
İyide bu Doraglass'a has bir durum değil, sizin kaskonuzu yaptırdığınız sigorta şirketinin rahatsızlığı. Hangi sigorta şirketi karşılamıyor ?

malesef benim de bildiğim yani bütün camcıların dediği o orjinal cam değişme olayı eskidendi artık hiçbir şekilde hasarsızlığı bozmadan değişme yok. sanırım kaskolar da arasında anlaşmış hepsi böyle dedi cunku.

e haklılar bizim arabaların gm camını degiştirmek icin almanyadan cam getirtmiştim. ve kuruş ödememiştim. illa ki acıtır :)

V.İ.P
09-10-2010, 22:10
abi pastalar ıse yararda cızık derın degılse yarayablır derınse camı degıstrmekten baska care yok yada ldugumu gıbı kullancan oda ne kadar ıcını rahat ettırır dusunudurucu

imprezaWRC
10-10-2010, 20:03
malesef benim de bildiğim yani bütün camcıların dediği o orjinal cam değişme olayı eskidendi artık hiçbir şekilde hasarsızlığı bozmadan değişme yok. sanırım kaskolar da arasında anlaşmış hepsi böyle dedi cunku.

e haklılar bizim arabaların gm camını degiştirmek icin almanyadan cam getirtmiştim. ve kuruş ödememiştim. illa ki acıtır :)

Geçen ay E60'ın ön camını Doraglass'da değiştirdim. Orijinal cam takıldı, hemde hasarsızlık bozulmadan. Kasko, allianz'dan....

ruudvan
10-10-2010, 20:07
kaskonuzla aranız ıyıyse eger orjınal cam alabılırsınız .
en basit ornek .
sımdı herhangı bı kaskoda calısıyorsunuz vede aracınızın camı degısıcek sız yan sanayı taktırımısınız :D

bu arada civicin ön cam degişti 550 tl idi yansanayi 250 ye kadar cıkıodu snr fabrıka zam yaptı bız degıstırene kadar 1100tl oldu ama yınede orjınalle degıstırdım.

bu arada orjınal ıle yan sanayı cam arasındakı fark bırı hızı bellı edıyor bırı bellı olmayan..

ozKn
11-10-2010, 10:57
Menz 3.02 aşındırıcı ile deneyin üstüne AG Glass o zaman düzelir :)