PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GC8 modlamak için yardım

TaGo
06-10-2010, 12:15
Arkadaşlar 1997 model GC8 aldım. Araç tamamen stok sayılır. EVC-S HKS diye 2 sınıflı bir evc si var. Mantar filtre var. Eksoz 3 inç ap açık :)

Aracın stok hali çok derli toplu. Motoru çok çok ii durumda, servis onaylı aldık. yağ pompası cosworth ile değişmiş. trigger seti yeni değişmiş vs. Exedy baskı balata var.

Bu araca başlangıç olarak ne önerirsiniz? Hedef sağlıklı 300hp almak.

XoR
06-10-2010, 12:16
Motor içi çok iyi durumda derken Forged Ind. olarakmı toplanmış önce bunu bilmek gerek. Ondan sonra kalan reçeteyi hazırlamakta fayda var.

TaGo
06-10-2010, 12:18
Yok forged değil, araç stok tamamen. Yani motor durumu servisten onaylı ii olarak dedim :) Ben motor içine girmeden, yapılabilecek değişikliklerle ilgileniyorum şuan.

sulhi
06-10-2010, 12:25
motor içi forget olmadan sağlık olarak yerinde ise güzel bi vf 35 turbo ile ve ya muadili bi turbo ile 1,3 gibi barlarla o gücü alamasan bile yakınını sağlarsın..güzel 1 2 parca ekıpman ilede arabanı motor fakire düşmemesini sağlarsak sana yeticek bi subaru olur..

TaGo
06-10-2010, 12:28
vf35 i bikaç kişi önerdi evet. front cooler ayarlıyacağım nasipse.

evc de şuan 2 mod var; biri 0.6 ki ben hep bunla kullandım yolda, 2. si 1 bar mış kullanmadım daha.

750 km yol yaptım 7.5 lt ortalama yaktı. sürekli 120km ile geldim, sanki en rahat o hızda ilerliyordu. Bursa otobanındada 260 ı buldu, oradan içim rahatladı. Arabanın sağlık durumu ii geldi bana. İşte üstünü yavaş yavaş çıkalım istiyorum.

XoR
06-10-2010, 12:30
Vf35'li bir setup için Fmic yerine Sti Tmic daha mantıklı bence.

TaGo
06-10-2010, 12:34
Peki bunun limitini neye göre belirliyoruz. Bana sanki o yukarda soğuk hava çekebilmesi pek mümkün gibi gelmiyor. sti scoop var ama ne olursa olsun mantık biraz ters geldi. Önde her halukarda fazla soğuk hava alabilir gibi geldi, ama tabiki tecrübem yok, yprumlara herzaman saygım var

Oz`
06-10-2010, 12:37
hayır yukarıdan vermek evet çok iyi olmayablilr ama sunu unutma o coolerın altı komple şanzımanın oraya gidiyor yani aşağıdan sağlanan vacum ile üstten hava çekmesini sağlıyor diyebilirsin :)

ayrıca vf35 e FMIC 'a gerek yok bence çünkü çok aşırıbüyük geliyor zaten çok yüksek basınc basmayacağın için sıkıntı olmayacaktır :) hem daha az lag lı hemde daha tepkili bir araca sahip olursun :)

TaGo
06-10-2010, 13:02
hayır yukarıdan vermek evet çok iyi olmayablilr ama sunu unutma o coolerın altı komple şanzımanın oraya gidiyor yani aşağıdan sağlanan vacum ile üstten hava çekmesini sağlıyor diyebilirsin :)

ayrıca vf35 e FMIC 'a gerek yok bence çünkü çok aşırıbüyük geliyor zaten çok yüksek basınc basmayacağın için sıkıntı olmayacaktır :) hem daha az lag lı hemde daha tepkili bir araca sahip olursun :)

adam ya adam adam :D

büyüksün ok, sti tmıc ile yola devam o halde.

tool
06-10-2010, 13:10
oncelikle kaput mandali almali, 200u gordugumde ucacak hissine kapildim acikcasi.
daha once dedigim gibi ems bul once karaduzen gitmek istemiyorsan :)

XoR
06-10-2010, 13:12
oncelikle kaput mandali almali, 200u gordugumde ucacak hissine kapildim acikcasi.
daha once dedigim gibi ems bul once karaduzen gitmek istemiyorsan :)

Büyük scoop varsa araçta kaput açılacak hissiyatı oldukça artıyo :) bende o unicorn görünümlü scoop'u sökünce rahatladım :D

tool
06-10-2010, 13:13
Büyük scoop varsa araçta kaput açılacak hissiyatı oldukça artıyo :) bende o unicorn görünümlü scoop'u sökünce rahatladım :D

ya 500devir gec gelsin fmic olsun ama o sukup olmasin lutfen, yolda giderken dikkatimi dagitiyo ustundeki fiber dalgalanmalari izliyorum vs :D

XoR
06-10-2010, 13:14
ya 500devir gec gelsin fmic olsun ama o sukup olmasin lutfen, yolda giderken dikkatimi dagitiyo ustundeki fiber dalgalanmalari izliyorum vs :D

Tüm bunlardan mütevellit Fmic ile birlikte reverse scoop diyoruz :)

fatiii
06-10-2010, 13:19
benim yazıyı silenler 300+ hp lerde orjinal GC8 şanzumanına güveniyolar sanırım?

e hadi bi yurusunde bizde gorelim

EM-RE
06-10-2010, 13:25
vf35 le fmic,çok tatsız bir hal alır.Motor içi de olmadığı içide olmadıgından basınç açamıcaksın...bence hiç dokunma şimdilik.ilk önce vf35 sti tmic ile devam et...ondan sonra geri kalanlarıyla ugrasırsın motor içine girmiceksen,dp up,göstergeler filan gbi.hayırlı olsun kazasız belasız.Motor içini toparlayana kadar çok kurcamala...

tool
06-10-2010, 13:33
vf35 le fmic,çok tatsız bir hal alır.Motor içi de olmadığı içide olmadıgından basınç açamıcaksın...bence hiç dokunma şimdilik.ilk önce vf35 sti tmic ile devam et...ondan sonra geri kalanlarıyla ugrasırsın motor içine girmiceksen,dp up,göstergeler filan gbi.hayırlı olsun kazasız belasız.Motor içini toparlayana kadar çok kurcamala...

basinc acilamiyacagi bence yanlis inanis, pfc hydra ems vs adam gibi kontrol edilsin oktan el verdigi surece basinc acilabilir:
td05-16G ile 1.5barda 3. vitesi kiran arkadasim oldu ama motoru 180k civarinda olmasina ragmen sorunsuz...

EM-RE
06-10-2010, 13:46
abi arabada beyin filan yok..yeni alınmış zaten ondan dolayıdır ki yanlıs yönlendirmemek amaçlı basınç açılmaz dedim.yoksa tabikide benzinini havasını ayarladıktan sonra düzgün bir şekilde açılır..
ben şimdi ilk heyacan subaru=basınç olmasın diye uzun uzun yazmadım yoksa uzman ellerde gayet sıkıntısız yurur..
benım küçükken yaptıgım hataları yapmayın bir arabayı geçicez die kuru kuruya basınc açıoduk.Yapılıyorsa tam yada hiç olmalı.
Hee ben yine beyinden önce güzelce forgedlanmasından yanayım ondan sonra para imkan el verirse ems turbo ıntercooler enjektor vs vs diye gidilebilir,tabi...

fatiii
06-10-2010, 13:58
basinc acilamiyacagi bence yanlis inanis, pfc hydra ems vs adam gibi kontrol edilsin oktan el verdigi surece basinc acilabilir:
td05-16G ile 1.5barda 3. vitesi kiran arkadasim oldu ama motoru 180k civarinda olmasina ragmen sorunsuz...

2 yi kırmamasıda ya buyuk başarı yada buyuk şans.

gc8 lerde 300 hp leri bulduysanız 2 ve 3 ü peynir ekmek gibi yersiniz

gurcell
06-10-2010, 14:26
Tarkan hocam bir subaru sahibi olarak sana şunu özetleyim, subaru aldıysan, o subaruyu aldığın para kadar bir meblağ kenarda durmalıdır.

:)

fatiii
06-10-2010, 14:28
Tarkan hocam bir subaru sahibi olarak sana şunu özetleyim, subaru aldıysan, o subaruyu aldığın para kadar bir meblağ kenarda durmalıdır.

:)

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

sen 10 liraya cok diyosun o şanzumanı ikide bi dograyınca napıcan bakalım 2-3 sekromenc ve karsılıkları 600 kusur lira sadece sekromenc hee yanlıs anlama :D

TaGo
06-10-2010, 14:29
Ben vf35 mi bide subaru tmicimi takarım
bide benzin regülatörü
sağdan sağdan devam :D

fatiii
06-10-2010, 14:32
Ben vf35 mi bide subaru tmicimi takarım
bide benzin regülatörü
sağdan sağdan devam :D

sen bosver vf35 i tdo4 e 16 17 psi bas paşalar gibi bin oyle daha zevklı ınanki.madem orjinal biniceksin

TaGo
06-10-2010, 14:35
Şuanki orjinal turbosu nedir?

Birde td04 taktığımızda vede 17 psi bastığımızda, enjektör gerekirmi? yada regülatörle desteklesek yeterli olurmu?

Bu kombinasyondan optimum nekadar güç alırız?

fatiii
06-10-2010, 14:37
orjinal turbosu zaten tdo 4 :D üstünde o vardır yani buyuk olasılık...

egzoz + STI cooler biraz pahalı o yuzden WRX cooler la tahminimce 240 ları bulursun

Ufuk
06-10-2010, 14:38
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-subaru-komple-sanzuman-31001768/detay?
Fiyatı böyle galiba piyasayı bilmiyorum.Şanzıman işindende anlamam :D

fatiii
06-10-2010, 14:40
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-subaru-komple-sanzuman-31001768/detay?
Fiyatı böyle galiba piyasayı bilmiyorum.Şanzıman işindende anlamam :D

olay bu diyosun yani :)

bi al GC8 e takmaya calıs sonra bidaha alalım maliyetini + şanzumanın ne durumda oldugu vahim :)

TaGo
06-10-2010, 14:41
Fatih benim evc de 2. mod 1 bar. Birde wideband alıp bakalım duruma diorsun yani. Sonuca göre regülatörlede oynayıp orta yolu buluruz o halde.

fatiii
06-10-2010, 14:50
Fatih benim evc de 2. mod 1 bar. Birde wideband alıp bakalım duruma diorsun yani. Sonuca göre regülatörlede oynayıp orta yolu buluruz o halde.

aynen oyle egzozun güzelse 1.2 gibi basınclara al afr nide duzgunce gordukten sonra sana yeter.daha fazla bi maliyete sıcak bakmıyosan senin icin en ideal secim bu olur kanımca

XoR
06-10-2010, 14:50
Bide headers almak lazım ama :D

Bu konu sana çok masraf ettirir :D

Sesde pek güzel oluyor

http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150276208455249

sulhi
06-10-2010, 14:54
kardeşim stok motor ile 300 hp gibi bi düşüncen varsa gene bak yazıorum..

sti turbo yani vf35 kendı tmiç(top mount intercooler) bi güzel benzın pompası ve regulator..vıdebandLa AFR deerlerine bakılır güzel sonuclar elde edilir.

TaGo
06-10-2010, 14:57
sulhi enjektörler desteklermi 300hp ye kadar

fatiii
06-10-2010, 14:59
sulhi enjektörler desteklermi 300hp ye kadar

destekler..

sulhi
06-10-2010, 15:02
:) destekler tabiki regülatorden geri dönüş biraz kısılır benzın basıncı yukselir bu demektır biraz daha afr yuksek bostlarda tutar..

ben kendı aracımda stok motorken stok enjektorlerle 1,41 gibi bibasıncla cont gidebiliyodum...tabii o zaman beyın en gezer bildiğin safc ayarı ile devam edıoduk.

TaGo
06-10-2010, 15:04
pompan değişmiştir, geri dönüşü kapatmışsındır, regülatörde yüksektedir.

Bunların orjinal enjektörleri kaçlık?

Ufuk
06-10-2010, 15:09
olay bu diyosun yani :)

bi al GC8 e takmaya calıs sonra bidaha alalım maliyetini + şanzumanın ne durumda oldugu vahim :)

Şanzıman işinden anlamadığımı söylemiştim nette buldum koydum fikir oluşturması bakımından...

cagonk
06-10-2010, 15:24
hayırlı olsun öncelikle,
hedefin 300 civarıysa yarım yamalak birşeyler yapma,vazgeç.
o gücü alıcam derken -kesin- kıracaksın arabayı.sonrada o da olsun bu da olsun derken 10bin tl den aşağı cıkamazsın.üstelik plansız bir durum olduğu için yapıldıktan sonra keşke şunuda yapsaymışım deme ihtimalin var.

bence ilk subaruyu tanı,motoru ve yapabileceklerini tam olarak öğren,beklentilerini netleştir ve diğer subarucuların neler yaptıklarını başına neler geldiğini falan etraflıca bir dinle.

daha önce dendiği gibi araba parası kadar parada ayır bi köşeye, gc8 bu belli olmaz.

impreza_can
06-10-2010, 15:51
Dostum öncelikle hayırlı olsun,bence turbo back egsoz,yss342 walbro pompa,e evc den zaten varmış,boost saati ve wide bant ile sağlıklı olarak oem td04 turbonla 1.2,1.3cont kesmeden binersin bu şekilde 245-250hp civarı binersin ama sağlıklı ve sorunsuz olur en azından 6 ay kadar bu şekil bin hem alış hemde makinayı çöz,seversen zaten kendine engel olamıyacaksın yeri gelcek sıgaraya pera vermeyecek subaruna harcıyacaksın...

mmustu
06-10-2010, 15:54
aynen kanku bak bizim kele aldık ceconun subiyi araba full forged ama standart turbo 1,2 basıyoruz onuda ben basıyorum kel basmıyo kesin şanz vs vs kırılır diye tırstığından

wideband boost oil press göstergelerini bağla uygun bi safc falan al yada neo tarzı bişey
ne olursa olsun coolerı değiştir stı ile walbro vardır belki arabada yiğite bi sor

sulhi
06-10-2010, 15:55
subaru hassas makınadır tabiki vtec gibi tam gaz sabaha kadar hiç bi ytere gidemezsin gitmen için para harcaman lazım..aracı kullanıp tanımak sorun deil2 3 haftanı alır derim..

TaGo
06-10-2010, 16:18
Arkdaşlar yapmayın gözünüzü seveyim, ilk defa arabay binmiyoruz 1000hp araba sanki neyine alışcas :D

Ben sadece 218 hp stok olan (tabi bide kullanılmışı kaça düşmüştür bilmem) bir aracı daha zevkli olsun diye 300hp ye yaklaştırmak istedim.

Önceki kulak dolgunluğumdan 300+ hp ler için forged lemek gerektiğini duymuştum, bugün bunlara bide 10 bin tl lik şanzıman eklenince zaten vazgeçtim :D

Benim için en ideal başlangıç vf35 turbo ile birlikte regülatör ve pompa kulanarak bir üçleme oluşturmsk. bu çünkü bana 1000tl bile maliyeti olmayacak bir işlem.

TaGo
06-10-2010, 16:20
Birde; bu teybin altındaki BRIGHT düğmesi ne işe yarar, yanındaki imleçlerle birlikte ??

ahmet3425
06-10-2010, 17:10
Arkdaşlar yapmayın gözünüzü seveyim, ilk defa arabay binmiyoruz 1000hp araba sanki neyine alışcas :D

Ben sadece 218 hp stok olan (tabi bide kullanılmışı kaça düşmüştür bilmem) bir aracı daha zevkli olsun diye 300hp ye yaklaştırmak istedim.

Önceki kulak dolgunluğumdan 300+ hp ler için forged lemek gerektiğini duymuştum, bugün bunlara bide 10 bin tl lik şanzıman eklenince zaten vazgeçtim :D

Benim için en ideal başlangıç vf35 turbo ile birlikte regülatör ve pompa kulanarak bir üçleme oluşturmsk. bu çünkü bana 1000tl bile maliyeti olmayacak bir işlem.

oncelikle hayırlısı olsun demekki arac yine size kısmet oldu:)

evc b moddayken o araba 230 240 hp rahat rahat verir stock halde ztn 220 falan cıkmıstı evc yokken sadece egzosla

arabanın motoru gercekten cok saglıklı ve verimli 260 ı hic zorlanmadan deviriyor ben uzunda yavaslar diye beklediğim halde inadına indiriyodu :D ama bi keresinde avans vurdu o yuzden top speed yaparken dikkat edin derim :D

turbo olarak 16 g tavsiye ederim bolt on olarak bu araca en mantıklı turbo bence hatta bi donem uzerinde takılıydı sonra sattık gitti :D

afr değerleri en son zengindi 11 falan yuruyordu araba bi değisiklik oldugunu zannetmiyorum.

hatta ankarada siyah bi gc8 vardı 16g turbolu ve full bolt on front mounth cooler falan bu aracta daha once ne varsa ondada aynısı vardı ve 320 330 hp civarlarında saglıklı bi sekilde yuruyordu stock sanzıman stok internal

konuyla ilgili kikboxer onur kardesim daha sağlıklı bilgiler verecektir...

TaGo
06-10-2010, 17:14
Bu arabada para olarak ne var zaten ben bilmiyorumki??

aldımn geldim arabayı :D araç sahibi bana pm atarsa turbosu ne intercooleri ne, araçta başka birşe varmı? forgedmi değilmi?

kickboxer
06-10-2010, 17:17
subarunu zayıf noktası motorunda yatakları ve yag pompasıdır yag pompası redline a doğru basınc düşürüyo diye hatırlyıorm arabanda 12mm high flow yag pompası var yatak dökme dumunun engellemek için greddy triger takılmstı sanırım.Redline da çok kalma 7 binde max vites at motoruna bişey olacağını sanmıyorum.Arabanı sogukken gazalma ıyı bak yag bakımını cok gecıktırme 0 dan turboyu doldurup kalkma kısacası iyi bak arabana hiç bişey olmaz.Ankarada 370 hp olup 50 binden 180k küşür km kullanılms ve 180k da sadce 3 vitesi kırılmış bi subaru bile var ben 3 senedir rolling yapıyorum gazlıyorm sanzumanıma allaha şükür bişey olmadı he olmıycak anlamına gelmez ama iyi bakarsan öğle her dakka sanzuman kırmazsın
kıranlar varmı var sürekli hatır hutur giden adamlar.
300 hp içinse fmic vf35 güzel bi beyin enjektör headers up pipe göstergeler vs ytrlidir.

ahmet3425
06-10-2010, 17:18
Bu arabada para olarak ne var zaten ben bilmiyorumki??

aldımn geldim arabayı :D araç sahibi bana pm atarsa turbosu ne intercooleri ne, araçta başka birşe varmı? forgedmi değilmi?

turbosu da coolerıda motoruda stock ama 140 binde falan motoru yenilenmis komple orjinal parcalar kullanılarak.

aracta seninde bildiğin dısında baska bisey yok en guzel tarafı coswort yag pompası (sokelim satarız demistim:D ) olması evc S HKS mantar, samco hortumlar, walbro pompa bu kadar baska bisey yok arabada :)

TaGo
06-10-2010, 17:21
hiç 7000dd çevirmedim aldığımdan beri. 6500 civarı atıorum kesicisi bile kaça bilmiorum açıkcası. Son sürat denememde de evc a konumunda idi. 6000-6500 devir arası bir devirde 260 gördü araç.

Demekki a konumunda 0.6 barda iyice zengin çalışıyor olacak araç. Peki bu zengin çalışmasının bir nedeni varmıdır? Birde 1 barda yürüokenmi 11 afr ile gidio??

ahmet3425
06-10-2010, 17:27
hiç 7000dd çevirmedim aldığımdan beri. 6500 civarı atıorum kesicisi bile kaça bilmiorum açıkcası. Son sürat denememde de evc a konumunda idi. 6000-6500 devir arası bir devirde 260 gördü araç.

Demekki a konumunda 0.6 barda iyice zengin çalışıyor olacak araç. Peki bu zengin çalışmasının bir nedeni varmıdır? Birde 1 barda yürüokenmi 11 afr ile gidio??

evt 1 barda da zengin calısıyor araba avans vurmadıgı surece ki 1 kere basımıza geldi oda d.p daki sensor deliği acıkta kalmıs o yuzden yaptı onun dısında sıkıntı yok...

bu arada 800 cc enjektorde var elimizde bu araba icin almıstık lazım olursa yigite mesaj atarsın:)

TaGo
06-10-2010, 17:33
Stok enjektör varsa, 0.7 barda orjinal çalışan bir gc8 için 1 bara ayarlandığında bile zengin kalması biraz anormal değilmi?

Sadece bir walbro pompa ile bu halde olması beni düşündürüo...

ahmet3425
06-10-2010, 17:41
Stok enjektör varsa, 0.7 barda orjinal çalışan bir gc8 için 1 bara ayarlandığında bile zengin kalması biraz anormal değilmi?

valla onu subarucu arkadaslar yorumlasın :)

baseone
06-10-2010, 17:44
subarunu zayıf noktası motorunda yatakları ve yag pompasıdır yag pompası redline a doğru basınc düşürüyo diye hatırlyıorm arabanda 12mm high flow yag pompası var yatak dökme dumunun engellemek için greddy triger takılmstı sanırım.Redline da çok kalma 7 binde max vites at motoruna bişey olacağını sanmıyorum.Arabanı sogukken gazalma ıyı bak yag bakımını cok gecıktırme 0 dan turboyu doldurup kalkma kısacası iyi bak arabana hiç bişey olmaz.Ankarada 370 hp olup 50 binden 180k küşür km kullanılms ve 180k da sadce 3 vitesi kırılmış bi subaru bile var ben 3 senedir rolling yapıyorum gazlıyorm sanzumanıma allaha şükür bişey olmadı he olmıycak anlamına gelmez ama iyi bakarsan öğle her dakka sanzuman kırmazsın
kıranlar varmı var sürekli hatır hutur giden adamlar.
300 hp içinse fmic vf35 güzel bi beyin enjektör headers up pipe göstergeler vs ytrlidir.

+1903 kesinlikle katılıyorum.sadece fmic degilde sti cooler daha mantıklı bana göre.

baseone
06-10-2010, 17:47
valla onu subarucu arkadaslar yorumlasın :)

turbo yu degiştirdikten sonra saglıklı olmasını istiyosan enjektör ve beyin şart hatta beyin ve enjektör yiit nickli arkadaşta var. bi konuş yardımcı olur.

Maxiboost
06-10-2010, 17:55

e basınç artınca beyin saf saf seyretmicek herhalde :D sadece walbro pompa varken vf35 ile 1.2 basıyorduk ayarsız halde 12.7 leri görüyodu max afr

kickboxer
06-10-2010, 18:10
bende td05 96 orjnal turbosuyla 1bar cont 1.1 peak 11.5 afr 11.6 fln görüyodum

mmustu
06-10-2010, 18:27
vaybe daha neler öğrencez :)

hacı haddimiz mi sana subiyi öğretmek :)

ahmet3425
06-10-2010, 18:46
turbo yu degiştirdikten sonra saglıklı olmasını istiyosan enjektör ve beyin şart hatta beyin ve enjektör yiit nickli arkadaşta var. bi konuş yardımcı olur.

onu bende biliyorum bizde turbo değistirdik 800 cc enjektor apexi peyin taktık arabaya ama su an bu arabada hersey stock...

khan
06-10-2010, 20:23
arkadaslar guzel bilgiler aktarmis, cogunlugu dogru yerinde oneriler.

bir iki gozume takilan sey var,

ilki; subarunun yag pompasi ve yaglamasi zayif denmis ve birkac kisiden daha duydum ben bunu, oyle birsey yok arkadaslar. OEM pompa ile bile yaglama kaynakli bir sikinti olmaz, ki tune etmek icin takilan 12mm pompada subarunun pompasi. Yatak dokme problemleri genelde konuya hakim olmayan kisilerce yag pompasina baglaniyor ama alakasi yok, subaru avans gormedigi surece yatak dokmez veya yatak toleranslari duzgun birakildigi surece yataktan sikinti yasamaz yapilan motorda, aksini soyleyen yaniliyordur. stilar ile wrxler arasindaki yatak ve krank farki sti i buna karsi daha dayanikli yapar.
subaruda en onemli konu gerek motor gerek tune edecek kisilerin subaruya vakif olmasidir, eger subaruya hakim kisiler ile calisiyorsaniz kafaniz rahat olur.
ikinci konu; sanziman mevzu ona gelince td04 ile 1000 km de kiranda var, 16G 18G ile 100.000km gidende yani oncelikli olarak kullanici odakli sanziman olayi. Tabiki sti sanzimani veya ppg ile kiyasladiginizda gc8,wrx sanzimanlari peynir gibi kaliyor ama cok cok zayif sanzimanlarda degil. birkac dikkat edilecek husus ile 350hplerde bile uzun sure kullanilabilirler.

gc8 enjektorleri 96-98 de 380cc, 99-00 da 440cc.
wrx enjektorleri 440cc
sti enjektorleri 550cc
hat basinci 40psi civari, arabadan arabaya ufak farklilik gosteriyor, 38 cikanda var 42 cikanda var.
oem pompa 155lph

Oz`
06-10-2010, 21:21
benim yazıyı silenler 300+ hp lerde orjinal GC8 şanzumanına güveniyolar sanırım?

senin yazını ben sildim daha usturuplu yazarsan hiçbişi olmazdı editlemedim sildim

300 Hp ile gc8 in sanzımanına birşey yapamassın uzun vadede belki

forester turbo bile vf35 sti TMIC 1.1 barda 30 bin km sona kırdı :) (otomatik)

Oz`
06-10-2010, 21:22

kankam yatakları sakat kendisinin 1.1 1.2 max 1.3 derim ben içinide bilemesssin kapalı kutu almış arkidiş

tool
06-10-2010, 21:41

255lph pompa ve regulator yok zengin kalir,
alt devirdede acik filtreden maf sapitir vs vs

fatiii
06-10-2010, 21:52
senin yazını ben sildim daha usturuplu yazarsan hiçbişi olmazdı editlemedim sildim

300 Hp ile gc8 in sanzımanına birşey yapamassın uzun vadede belki

forester turbo bile vf35 sti TMIC 1.1 barda 30 bin km sona kırdı :) (otomatik)

ne varmıs usturbunda onu cozemedim?

otomatik olanı bilmem ama 300 hp bi gc8 e sagdan aile spec binmedigin surece o kadar gidemessin.he tabi kırmamak icin inat edersen 400 hp subaruyada baya bi binersin orjinal sanzumanla..ama subarunun zevkini alacak sekilde bineceksen o iş yaş kesinlikle ve kesinlikle hic bisey olmasa 2 -3 sekromencler kesin gider

Oz`
07-10-2010, 14:57
ne varmıs usturbunda onu cozemedim?

otomatik olanı bilmem ama 300 hp bi gc8 e sagdan aile spec binmedigin surece o kadar gidemessin.he tabi kırmamak icin inat edersen 400 hp subaruyada baya bi binersin orjinal sanzumanla..ama subarunun zevkini alacak sekilde bineceksen o iş yaş kesinlikle ve kesinlikle hic bisey olmasa 2 -3 sekromencler kesin gider

hiçbirşey olmaz400 beygire kadar 280 290Awhp ye kadar kesinlikle GC8 e hiçbişiy yapamasssın !!! 30R la adam gibbi kullanarak 500 beygir gezen var bence yanlış bilgi verme insanlara

sencronu nneden gittiği hakkında bana bilgi verirmisin Dişliyi anladık güçten gitti sencro neden gidiiyor

TaGo
08-10-2010, 21:59
Elinde vf35 turbo olan?

akın
08-10-2010, 23:08
Hayırlı olsun güle güle kullan!!

TaGo
08-10-2010, 23:50
Sagol kardesim

ygtrn
16-10-2010, 18:23
yazılanların hepsini okumadım ama ankarada orhan ustanın benim aracım için dediklerini aynen aktarayım...

standart motorda sti ic 76lık düz boru vf35 turbo ile sağlıklı 300 hp alınır dedi ancak şanzıman kaldırmaz dedi... ayrıca forester şanzımanlarının gc8 şanzımanlarından daha sağlam olduğunuda söyledi, buna rağmen dayanmıyor.... ama benim şanzımanım 260 hp civarlarını kaldırabilirmiş tahminim gc8 lerdede sıkıntı olmaz herhalde... emin değilim.....

tabi bu insan gibi kullanmayanlar için geçerli, yani adam gibi kullanılırsa 300 hp falan hepsini kaldırırmış ama şahsi görüşüm gaza tıkarken o vitesi küütt!!! diye geçirmeyince hiç bir zevki yok :)

TaGo
16-10-2010, 18:34
Bu araçlarda yağ olarak ne kullanalım? (marka ve vizkosite)

M_PROJECT
16-10-2010, 18:37
mobil1 10-60 kullanabilirsin , filtre olarakta orjinali yeterlidir .

SubieGuy
17-10-2010, 01:17
WRX veya GC8 sanzimani, misal bir Honda Type R sanzimani ile karsilastirildiginda, dog-box gibi saglam duruyor. Ama 4wd bir aracta, tamamen standart bile olsa, vites atmayi bilmeyenler kasaplik yaptiklarinda, arac patinaja kalamayacagi icin butun yuk dislilere biniyor.

Araba kullanmayi bilenler, standart GC8 sanzimani ile 350+larda yuzbinlerce km kullaniyor, kullanmayi bilmeyenler araci aldiklarinin haftasinda disli kiriyorlar. Oyle kutt diye vites gecirmek degildir asil suruculuk, vitesi yerinden alip, duzgun zamanlama ile yerine takabilmektedir..

Ayrica yukarida Ozgun'un sordugu gibi, senkromecle gucun hicbir alakasi yok, yuku tasiyan dislidir, senkrolar sadece hizlari esitler, yani kasaplik yaparsaniz senkrolar gider, gucu artirirsaniz degil...

300hp nedense standart deger olmus, herkes hemen 300 olsun istiyor, Benzin dagitimi yetmeden, uygun hava gelip uygun zamanda ateslemeden bu guc olusmaz. Bunun icin ne gerekiyorsa hepsini yapmak lazim, bir ayagini eksik birakirsaniz o sandalye devrilir...

En basta pompa, enjektor, dogru beyin yonetimi, sonra turbo ve intercooler gelir. JDM modellerde GC8'in standart "minik" intercooleri ile millet yillarca 300hp gazladi, adamlar benzine ve yazilima dikkat ettikleri icin kirmadan kullandilar, simdi sattiklari araclara gaydacilar, araplar kangurular kiwiler biniyor...

ulasubaru
17-10-2010, 09:56
bncedee önceee ıntercooları tampona all ve buyuk turbo hks catback eksozz 1.3 bar ayarlaa sorunsuz gaazla ortalama guc olarak 290 hp 315 hp guc alırsın dıye dusunuyorumm kendı gc8 henuz bu ıslemlerı yapmadım ama baska arkadasımın gc8 yaptık ortalama bu guclerdee ve sorunsuz kullamnıyoo

Yigit-Y
17-10-2010, 10:06

350 ye kadar iyi bir sürücü ise katil değilse gidiyor kaç defa yazıldı...

aracın motoru şanzumnı gayet sağlıklı...

sıkıntısız 260 görmesi kondisyonuı iyi olduğunu gösteriyor zaten...

vf35,sti intercooler,apexi power fc,q45 maf,göstergeler,wideband yola devam bence :)

http://www.cartechbooks.com/cartech//suby_intercooler/6_compare_ics.JPG

Bu araçlarda yağ olarak ne kullanalım? (marka ve vizkosite)

castrol edge 10 60

bu arada apexi beyin,q45 maf ve enjektörleri var elimde haberin olsun ;)

TaGo
17-10-2010, 10:19
Hemen uygun birer fiyat alalim o halde

ygtrn
27-10-2010, 01:24
aynen kanku bak bizim kele aldık ceconun subiyi araba full forged ama standart turbo 1,2 basıyoruz onuda ben basıyorum kel basmıyo kesin şanz vs vs kırılır diye tırstığından

wideband boost oil press göstergelerini bağla uygun bi safc falan al yada neo tarzı bişey
ne olursa olsun coolerı değiştir stı ile walbro vardır belki arabada yiğite bi sor

afc neo bende mevcut eğer lazımsa :)

__FrK__
22-07-2011, 08:20
Yeni konu açmadan buradan sorayım dedim

forget internal , vf 34 turbo , HKS headers + cat back , walbro ile
2. ve 3. viteslerde 1,25 peak 1,1 yürüyorum AFR 10,5-11 arası okuyorum burada sıkıntım yok fakat 4. ve 5. viteslerde 1,4 peak 1,25 gibi yürüyorum 1,25 in üzerinde afr anlık gidiyor araç kesme yapıyor sanırım enjektörlerim bu basınca yetmiyor. Motor içine ve şanzumanıma güveniyorum sıfır ayarında çok şükür kullanmasını da biliyorum bu yüzden biraz daha basınç açmak isityorum.
Yani sorum 97 gc8 e beyin olmadan 550 cc enjektör takılabilir mi ?
Bilgisini paylaşan herkese şimdiden teşekkürler...

TaGo
22-07-2011, 08:26
takılır sıkıntı yok. bende safc var onuda alırsan güzel bir havba yakıt karışımı yapar devam edersin.11,5-12 lere ayarladığın zaman dahada fazla güç olarak dönüş yapar sistem sana.

__FrK__
22-07-2011, 08:40
takılır sıkıntı yok. bende safc var onuda alırsan güzel bir havba yakıt karışımı yapar devam edersin.11,5-12 lere ayarladığın zaman dahada fazla güç olarak dönüş yapar sistem sana.

safc ve walbroda var bende peki bu STI enjektörlerini taktığım vakit benim sorunum çözülürmü abi ne dersin

TaGo
22-07-2011, 08:41
çözülür, beklediğin hata.

fatiii
22-07-2011, 08:42
yazdığın iyi oldu cevapları görmemiştim.yazmışlar halen 350 hp gc8 şanzumanı o kadar gider bu kadar gider diye...konuyu uzatmak istemiyorum o orj gc8 şanzumanıyla 350 hp gezen arkadaşlara gerçekten helal olsun çok zor bir görev üstlenmişler ayrıca 350 hp gc8 le şanzuman kırmayan biri niye subaruya binerki?gitsin dizel bi araba alsın en azından sıkıntı çekmez :)

hee bide dip not:bu konu açıldığında arkadaş aracı yeni almıştı ama yanılmıyorsam bu yazılardan sonra arkadaş şanzumanı kırmıştı :rolleyes:

TaGo
22-07-2011, 08:48
Doğrudur fatih ben şanzımanımı 210 hp iken kırdım. Sonra şanzımanımı değiştirdim ve 1.2 bar peak kullanmaya başladım ve hiç sorun yaşamadım birdaha

__FrK__
22-07-2011, 08:49
çözülür, beklediğin hata.

işemesinde falan sıkıntı çıkmayacakmı benim aklıma o takılıyor ?

yazdığın iyi oldu cevapları görmemiştim.yazmışlar halen 350 hp gc8 şanzumanı o kadar gider bu kadar gider diye...konuyu uzatmak istemiyorum o orj gc8 şanzumanıyla 350 hp gezen arkadaşlara gerçekten helal olsun çok zor bir görev üstlenmişler ayrıca 350 hp gc8 le şanzuman kırmayan biri niye subaruya binerki?gitsin dizel bi araba alsın en azından sıkıntı çekmez :)

hee bide dip not:bu konu açıldığında arkadaş aracı yeni almıştı ama yanılmıyorsam bu yazılardan sonra arkadaş şanzumanı kırmıştı :rolleyes:

fatih elbette sen benden daha iyi bilebilirsin ama benim arabam bu setupla 1,4 1,5 barlarda çok saçmalamadığım müdettçe şanzuman kırmayacağına inanıyorum zaten 2.3.4. prizdirek sıfır olursada can sağlığı olsun ne diyelim mekanik sonuçta

fatiii
22-07-2011, 08:54
yaw tabiki al 350 hp yaptım sokağı döndüm şanz kırıldı diye bişey söz konusu değil zaten...inş hiç kırılmasın ama bi max 15 20 k km sonra inş şanz hala ilk günkü gibi sağlam olur..

olayın bilmeklede pek alakası yok faruk kardeşim yapılıp görülen şeyler hee biri yazar 350 hp bana bişey olmaz hadi ona olmaz öbürü yazar hadi onada olmaz ama hiç bir zaman istisnalar kaideyi bozmaz.

XoR
22-07-2011, 08:55

Vitesleri Adıyaman üstünden uzatmalı atıyorsa kırmaz heralde :D

TaGo
22-07-2011, 08:55
Malesef gc8 şanzımanını sorunsuz hale getirmenin 2 yolu var;

1- dog box: minumum maliyeti 5000tl oda genelde 2. el
2- sti şanzıman: tüm yürüyenle birlikte değişmek zorunda kalıyor şaft dahil, 2. eli 10.000tl

bunları yapmassanız ya 3-4. vites dişlileri komple kırılır, yada belirli süre sonra viskoz bozulur. 3-4 dişli fiyat takımı ko0mple 0 olarak 900tl, vizkoz ise 1650tl.varın siz hesap edin hangisi mantıklı?

__FrK__
22-07-2011, 09:05
yaw tabiki al 350 hp yaptım sokağı döndüm şanz kırıldı diye bişey söz konusu değil zaten...inş hiç kırılmasın ama bi max 15 20 k km sonra inş şanz hala ilk günkü gibi sağlam olur..

olayın bilmeklede pek alakası yok faruk kardeşim yapılıp görülen şeyler hee biri yazar 350 hp bana bişey olmaz hadi ona olmaz öbürü yazar hadi onada olmaz ama hiç bir zaman istisnalar kaideyi bozmaz.

sağolasın ilgilendiğin için aslında hepimiz aynı fikirdeyiz :)

Vitesleri Adıyaman üstünden uzatmalı atıyorsa kırmaz heralde :D

soranlara evo lar gibi vites atıyorum diyorum yetiyor :D:D

Malesef gc8 şanzımanını sorunsuz hale getirmenin 2 yolu var;

1- dog box: minumum maliyeti 5000tl oda genelde 2. el
2- sti şanzıman: tüm yürüyenle birlikte değişmek zorunda kalıyor şaft dahil, 2. eli 10.000tl

bunları yapmassanız ya 3-4. vites dişlileri komple kırılır, yada belirli süre sonra viskoz bozulur. 3-4 dişli fiyat takımı ko0mple 0 olarak 900tl, vizkoz ise 1650tl.varın siz hesap edin hangisi mantıklı?
dohtor işeme olayında bi sıkıntı olucak mı ?

kırmak dökmek yok güzel şeylerden bahsedelim :D

7JjlEpnJ8PA

__FrK__
28-07-2011, 14:22
beyinsiz orjınal sensörleri üzerinde olan Gc8 e maks. kaç bar basınç açılabilir kendi mafı map işte ne varsa yani ben bu enjektörü stı 550cc ile değiştirdiğimde 1,4 - 1,5 yada maks. kaç bar basabılirim ???

TaGo
28-07-2011, 14:34
Zaten 1.4 leri geçme aga, oraya kadarda sanmıyorum sorun yaşayacağını.

__FrK__
28-07-2011, 14:39
niye abi makinam tertemiz forget sıfır ayarında şanzumanım hakeza sıfır zaten neden geçmiyim abi vf34 kaç bardan sonra verimsiz kalır sıcak ufler acaba o 1,5 bassa onuda basarım zaten dıkkatlı kullanıyorum hıc bısey olmaz allahın ıznı ıle

cem06
28-07-2011, 16:46
max 1.7 diye biliyorum

__FrK__
28-07-2011, 16:48
cem peki bu basınç değerleri turbonun büyüklüğüne vs göre değişirmi atıyorum orj td04 ile 1,7 basabılıyorsun vf34 lede basabılırmısın bılmedıgımden soruyorum

cem06
28-07-2011, 16:49
yok standart beyinin en fazla izin verdigi basınc 1.7 td04de olsa gt30da olsa aynı

__FrK__
28-07-2011, 16:54
peki sıcak üflermi 1,5 lerde falan acaba güç ne alemde olur ki sanki çok güzel olur gibi bi his var içimde :D

TaGo
28-07-2011, 16:56
maf ile alakalı basıncı basabilmen. maf üstünü okumaz. Bunun için q45 maf takıyolarki fazla basınctada devam edebilesin diye.

1.5 sürekli basabilsen mükemmel olur.

__FrK__
28-07-2011, 16:57
bu arada büyük enjektör (stı 550cc) takabılmem için beyin gerekiyormuş

cem06
28-07-2011, 16:58
benim yapmak istedigim setup iste bi bulamadım turbo :D vf34 1.5 cont.

__FrK__
28-07-2011, 16:59
kanka ama 1,3 de enjektor gidiyor %100 çalışıyo hatta kesiyor maalesef

TaGo
28-07-2011, 17:02
senin enjektörler kaçlık faruk?

cem06
28-07-2011, 17:04
duty cycle yuzde 80den sonrası zararlı zaten enjektor icin... mafla devam ediyim diyorsan apexi powerfc +q45

TaGo
28-07-2011, 17:10
380 liklerin yerine 440 lıkları beyin olmadan takabiliyorsunda, 550 liği neden takamıyorsun? varmı teknik bir açıklaması...

cem06
28-07-2011, 17:11
440lık enjektorle 1.2 1.3 kullanabilirsin rahatca bide wrxlerde reflash yapıp 565lik sti pink takılıyor bizede takılıyor diye biliyorum..

__FrK__
28-07-2011, 17:11
senin enjektörler kaçlık faruk?

sanırım 440 cc

duty cycle yuzde 80den sonrası zararlı zaten enjektor icin... mafla devam ediyim diyorsan apexi powerfc +q45

abi ben daha onlar uğraşmak istemiyorum power fc nın kablosunu mablosunu bulamıyon bulsan 1000 $ civarı mafla birlikte ona verene kadar 2 ye beyinlemap a geçerim vs vs de gerek yok suankı halıyle en verımlı nasıl olur onu arıyorum

TaGo
28-07-2011, 17:13
440cc varsa teorik olarak 340 hp lere dek sıkıntısız gelebilmen gerek. Demekki geçiorsun 340hp yi.

TaGo
28-07-2011, 17:17
Bu arada q45 ve apexi ile kimse ilgilenmiyormuş onuda öğrnedik :D

khan
28-07-2011, 21:18
96-97-98 gc8 enjektoru 380 cc side feed
99- 05 gc8 wrx 440 cc 2001 e kadar side feed ustu top feed
Sti 550cc top feed

380cc enjektor yerine 550 cc enjektoir yaparsan araba altlarda zengin kalir cunku maksimum %15 duzeltme yapabiliyor cloose loopta 2008 e kadar.

Ayrica kutuk ve benzin yollarininda degismesi lazim side feedten top feed e gecisti, fakat benden size tavsiye enjektoru beyin takmadan degistirmeyin ve cok abartili yuksek basinc ve turbo kullanmayin. Kimse bobinini, buji kablosunu, maf sensorunu, oksijen sensorunu degistireyim demiyor anca buyuk turbo :) ondan sonra da arabalar zaten eski sensorlerde yipranmis araba niye kirildi oluyor.

__FrK__
29-07-2011, 08:15
440cc varsa teorik olarak 340 hp lere dek sıkıntısız gelebilmen gerek. Demekki geçiorsun 340hp yi.

yok canım 270 den fazla olacagını hiç sanmıyorum

96-97-98 gc8 enjektoru 380 cc side feed
99- 05 gc8 wrx 440 cc 2001 e kadar side feed ustu top feed
Sti 550cc top feed

380cc enjektor yerine 550 cc enjektoir yaparsan araba altlarda zengin kalir cunku maksimum %15 duzeltme yapabiliyor cloose loopta 2008 e kadar.

Ayrica kutuk ve benzin yollarininda degismesi lazim side feedten top feed e gecisti, fakat benden size tavsiye enjektoru beyin takmadan degistirmeyin ve cok abartili yuksek basinc ve turbo kullanmayin. Kimse bobinini, buji kablosunu, maf sensorunu, oksijen sensorunu degistireyim demiyor anca buyuk turbo :) ondan sonra da arabalar zaten eski sensorlerde yipranmis araba niye kirildi oluyor.

teşekkür ederim paylaşımınız için.
Öncelikl enjektörlerimin net olarak kaçlık oldugunu görücem. Haricinde mtor içim forget dı bende yataklarım ve contamı sıfırladım. Bobin, buji kablolarım, bujilerim, Maf sıfır ve diğer incik boncuk ne varsa söküldü temizlendi kontrol edildi. Fakat kütük ve yolların değişmesi olayı çok sıkıntılı mıdır ki ?

osman 1.8t
09-08-2011, 00:09
arkadaşlar ben genelde 1 barda kullanıyorum aracımı vf43 turbom var 280 hp civarı bir güç alıyorum ve 3 le giderken normal seyirde dişli kırıldı araştırdığımda dişliler belli sürelerde ağrır yükle gittikleri için yoruluyorlarmış ve kırılmaları normalmiş o yüzden vites atışı ile kıranda var normal giderken kırılanda herşeyi vites atışlarına bağlamayalım bu araçlar 280 hp nin üzerinde sürekli kullanılmalarda vites kırıyor ben bunu öğrendim

Colin McRae
09-08-2011, 00:57
hazır konusu geçmişken kafamı kurcalayan bir şeyi sormak isterim bu konuyla iniltili olarak. önceki siyah 98 imde sard 800 leri standart beyinle kullanıyordum afr değerlerim 10.50 ila 11.50 arasında değişiyordu walbro ve vf39 turbo ile sıkıntısız idi. daha sonraki mavi 98 imde ise gene vf39 wide bandı taktık standart enjektörler ile 12.50,12.80 gördük sonra 550 densoları taktık bu seferde afr değerim 10.00 a oturuyor ve araçta 5500 gibi bir kesiklik ve benzin kokusu oluyordu.standart beyin ile sard lar sağlıklı çalışırken 550 densolar niçin çalışmadı da beyin ayarından sonra normale dönebildi aradaki fark nedir teşekkürler.

SubieGuy
09-08-2011, 01:16
AFR daha da zengin oluyordur ama wideband 10.00'dan düşüğünü göstermediğinden ne kadar daha zengin olduğunu göremiyorsunuzdur...

Colin McRae
09-08-2011, 01:20
AFR daha da zengin oluyordur ama wideband 10.00'dan düşüğünü göstermediğinden ne kadar daha zengin olduğunu göremiyorsunuzdur...sorumun cevabı değil ama kesinlikle doğrudur,teşekkürler.

__FrK__
09-08-2011, 08:15
hazır konusu geçmişken kafamı kurcalayan bir şeyi sormak isterim bu konuyla iniltili olarak. önceki siyah 98 imde sard 800 leri standart beyinle kullanıyordum afr değerlerim 10.50 ila 11.50 arasında değişiyordu walbro ve vf39 turbo ile sıkıntısız idi. daha sonraki mavi 98 imde ise gene vf39 wide bandı taktık standart enjektörler ile 12.50,12.80 gördük sonra 550 densoları taktık bu seferde afr değerim 10.00 a oturuyor ve araçta 5500 gibi bir kesiklik ve benzin kokusu oluyordu.standart beyin ile sard lar sağlıklı çalışırken 550 densolar niçin çalışmadı da beyin ayarından sonra normale dönebildi aradaki fark nedir teşekkürler.

buda sorunuzun cevabı değil ama bende merak ettim açıkçası. yalnız orjinal beyinle büyük enjektör sürülebiliyorsa fakat araba aşırı zengin çalışıyorsa araya bi regulatör konulsa kısılarak duruma kurtarabilirmiyiz acaba

Colin McRae
09-08-2011, 19:00
hayır ben onu demiyorum daha büyük enjektörle sard 800 le normal çalışır iken denso 550 ile zengine kalıp kesiklik yapmasının nedenini merak ediyorum.

TaGo
09-08-2011, 19:58
Zenginlikten kesiklik olmazki! Fakirde oldugu gibi. Bence 2. Aracta atesleme sorunu vardir

osman 1.8t
16-08-2011, 19:04
buji kablolarında yada bobinden kesiklik yapabilir

GC8 GT
18-09-2011, 23:39
gayet önemli bilgiler içeren güzel bir konu olmuş, denk geldiğim iyi oldu.
ben vf43 ve wrx ic ile 18.4 peak değeri (afr 10,5) gördüğüm oldu. bu değerlerde ne kadar güç üretiyor bilmiyorum ama şanzumanım stok olmasına rağmen çok şükür sıkıntı yaşamadım, yaşamıyorum. dişlilerimin wrx olması ne derece fayda sağlar bilmiyorum ama şu aralar idare ediyorum. sabahları 1 den 2 ye atarken, önce boş, sonra 2 ye atıyorum. çünkü bi 10-15 dakka yol gitmeden 1 den 2 ye direk geçişler rahat olmuyor.

Aydın22B
19-09-2011, 10:42
hayır ben onu demiyorum daha büyük enjektörle sard 800 le normal çalışır iken denso 550 ile zengine kalıp kesiklik yapmasının nedenini merak ediyorum.

ohm mevzuları var abı enjektörlerde ondanda olabilir :) bazı enjektörler standart beyınle rahatlıkla calısabılıyor..

khan
19-09-2011, 11:51
Zenginlikten kesiklik olmazki! Fakirde oldugu gibi. Bence 2. Aracta atesleme sorunu vardir

asiri zenginlikten atesleme kesmeye cok benzeyen kesiklik olur;)

Colin McRae
19-09-2011, 21:01
teşekkürler aydın ve korhan reislerim.

khan
19-09-2011, 22:49
Ozkan taktigin 550 densolar side feed miydi? Trden mi aldin yurt disindan mi? Cunku subarunun hicbir pazar icin urettigi arabada 550 cc sidefeed enjektor yok oem olarak?
Bir diger aciklamada sardlarin cok gerizekali derecede dead time a sahip olmasindan kaynaklanabilir, diyelim 12 voltta oem densolar 1 ms lag time yasiyor ve oem beyin ona gore tune edilmis ise gerizekali sard 2.5 3 saniye yasiyor olabilir ki ben sardlarin 800cc falan oldugunada inanmiyorum, ID, bosch hadi bir koseye birak rc bile sarddan cok daha hizli, kararli enjektor. Bence sard 800cc yi anca 100 psida falan iser. Bana sanki senin taktigin densolar high impedance gibi geldi, eger high impedance 12 voltta 4 amp ceken 3ohmluk enjektoru, 16 ohm 0.75amplik resistor ile surersen senin yasadigin gibi 550 cc enjektor deli gibi iser.

Colin McRae
21-09-2011, 10:32
korhan reisim ilk önce onca işin arasından zaman ayırıp cevap verdiğin için teşekkür ederim.denso 550 cc side feed ti türkiyeden jay-b barıştan aldım onun söylemi side feed diye tamda emin değiliz aslında ne olduğu konusunda ve dediğin gibi deli gibi işiyordu.sard larda vardı bi gerizekalılık ve inanılmaz oem beyinle çok sağlıklı yürüyorduk.

TaGo
21-09-2011, 10:50
350-400 hp aralığı için hangi marka enjektörü önerirsiniz? oem beyinle sürülecek gc8 için. yaklaşık fiyatları nedir?

__FrK__
21-09-2011, 10:54
oem beyin ile 350 - 400 hp zor değil mi abi yaw yani ne kadar sağlılklı olur ? nasıl bi setup gerekir tam olarak gerçekten merak ettim , şanzuman aynı zamanda ?

TaGo
21-09-2011, 10:58
Faruk 350 diyelim biz ona. Güzel bir 18g taktığımızı varsaysak ve 1.3bar sabit bassak, yakıtta desteklese zaten bu güçler çıkar. yakıtı safc ile desteklicez artık.

__FrK__
21-09-2011, 11:11
Faruk 350 diyelim biz ona. Güzel bir 18g taktığımızı varsaysak ve 1.3bar sabit bassak, yakıtta desteklese zaten bu güçler çıkar. yakıtı safc ile desteklicez artık.

peki ben neden hala VF34 e 1,2 nin üzerini basamıyorum ( kesiyor ) bu konuda fıkrı olan varmı gerçi Cem abi getir ben yaparım dedi ama kendime ayırıcak hiç vaktim yok en azından teorik olarak öğrenmek istedim

TaGo
21-09-2011, 11:52
kesme farklı sebeplerden olabilir. ateşleme sorunun olabilir üst devirlerde, yada enjektörün yetmiyor olabilir. benzin pompan arzalı olabilir. baktırmakta fayda var

cem06
21-09-2011, 11:57
link g4, autronic sm4, microtech lt10 kullanan varmı subarularda???

TaGo
21-09-2011, 11:58
onlar ne kardeşim?

cem06
21-09-2011, 12:00
onlar ne kardeşim?

tesisatı kesmeden pnp beyin bakıyorum abi. piyasada bicok marka mevcut ama trde genelde haltech hydra kullanılıyor.

__FrK__
21-09-2011, 12:04
kesme farklı sebeplerden olabilir. ateşleme sorunun olabilir üst devirlerde, yada enjektörün yetmiyor olabilir. benzin pompan arzalı olabilir. baktırmakta fayda var

ateşlemem de sıkıntım olamaz bobin kablo buji sıfır + fcd var zaten öyle bi kesme değil sanırım enjektör yetmiyor yada pompa olmalı ölçtürmek lazım basıncını falan yani bu benlik bişeyu değil götürmek lazım Cem agaya

link g4, autronic sm4, microtech lt10 kullanan varmı subarularda???

ya Cem bunlar yeniyor mu ? :D

mmustu
21-09-2011, 12:09
şimdi motor içi forget sti coolerlı bi aracımız var :D

buna sadece vf34 ve regülatör takarak max kaç bar basarık ? enjektör vs almadan safc ile

__FrK__
21-09-2011, 12:13
bende cooler ve regulatör yok gerisi dediğin gibi 1,2 nin üzerini basamıyorum ama Cem abi ben açarım onu demişti

mmustu
21-09-2011, 12:14
cem abi vf34 ü alın gelin enjektöre gerenk yok regülatör alın yeter dedi

cem06
21-09-2011, 12:15
ya Cem bunlar yeniyor mu ? :D

hayırlsıyla alsak nutella surup yicem..:D

__FrK__
21-09-2011, 12:18
ultımate ler ın fıyatlarıda uygun aslında ıstediğin gibi olmazmı maf ile

cem06
21-09-2011, 12:23
ultımate ler ın fıyatlarıda uygun aslında ıstediğin gibi olmazmı maf ile

combo map daha saglıklı oluyor. maf sıkıntı hep.

Colin McRae
21-09-2011, 12:28
tesisatı kesmeden pnp beyin bakıyorum abi. piyasada bicok marka mevcut ama trde genelde haltech hydra kullanılıyor.
Tesisatı kesmek istemiyorsan hksfcon tavsiye ederim.

__FrK__
21-09-2011, 12:30
maf ın sıkıntısı nedir çabuk bozulması mı yoksa sensör ü yeterli ölçümü yapmazmı
fcon da maf ile çalışmıyor mu ?

cem06
21-09-2011, 12:36
maf ın sıkıntısı nedir çabuk bozulması mı yoksa sensör ü yeterli ölçümü yapmazmı
fcon da maf ile çalışmıyor mu ?

maf cabuk bozuluyor bide soguk calısma rolanti vsnin map gibi stabil olcagını zannetmiyorum. fconda emanage gibi hem map hemde mafla calısıyor. ama piggyback standalone degil.

__FrK__
04-10-2011, 15:32
bu ilanda da yazan GC8 e prodrive kitin aslı astarı nedir nedeğildir ? ne var bu kitin içinde de böyle 265 hp ? nerden temin edilir ?

Subaru Impreza 2.0 GT Turbo 1999 Model 29.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 50211634 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-ilk-sahibinden-orjinal-bulunmaz-temizlikte-servis-bakimli-50211634/detay/)

__FrK__
18-10-2011, 16:15
bi soru sorduk aa kimse bilmiyor :D mu acaba ??

XoR
18-10-2011, 16:16
bu ilanda da yazan GC8 e prodrive kitin aslı astarı nedir nedeğildir ? ne var bu kitin içinde de böyle 265 hp ? nerden temin edilir ?

Subaru Impreza 2.0 GT Turbo 1999 Model 29.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 50211634 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-ilk-sahibinden-orjinal-bulunmaz-temizlikte-servis-bakimli-50211634/detay/)

http://www.prodrive.com/up/99MY%20Impreza%20PPP.pdf

Dosya halinde tüm bilgilere ulaşabilirsin kardeşim.

• Uprated engine
managament system

• Upgraded intercooler
piping

• Centre and rear stainless
steel performance exhaust
silencers

• Manufacturer’s warranty
unaffected
• Certificate of fitment to
enhance resale values

Başta egsoz ve yazılım yazmıştım, editledim tüm bilgileri girdim.

TaGo
18-10-2011, 16:23
kısacası, komple 76 lık boru yap. evc tak daha fazla. hp alırsın

__FrK__
18-10-2011, 16:37
evc egsoz :D 99 ların beyni reflaş oluyor diyede yapılan işlemlerin tümüne abim PPP mi demiş :D aslında bizim arabaya bi 99+ beyin flan bulsak değermi direk al tak olurmu ? anlaşıldıgı gibi sayın abilerim canım sıkılıyor :D

TaGo
18-10-2011, 16:39
bence standalone bi beyin takmak çok daha mantıklı. geri kalan parçaların fazlası sende hali hazırda mevcut. 350hp leri görmen lazım.

__FrK__
18-10-2011, 16:46
abi yok yaw o kadar uzun boylu yapamam fakat piggy falan bu şanzumanın lımıtlerı ıcın yeterlı degılmi e-menage falan

TaGo
18-10-2011, 17:00
kankacım şansımanı büyütme kafanda yaaa. adam akıllı attıktan sonra ve sıfırdan defalarca sert kalkmadıkça sorun yok

Subi-Emre
24-10-2011, 12:51
motor içi forget olmadan sağlık olarak yerinde ise güzel bi vf 35 turbo ile ve ya muadili bi turbo ile 1,3 gibi barlarla o gücü alamasan bile yakınını sağlarsın..güzel 1 2 parca ekıpman ilede arabanı motor fakire düşmemesini sağlarsak sana yeticek bi subaru olur..

bir iki parça derken sulhi bey olmazsa olmazları nelerdir:soru:

GC8 GT
24-10-2011, 13:03
o ilandaki arac tr nin satılık en temiz gc lerinden. hayalim, onu alıp 2,5 bloklu gt42li setup yapmak :D

Subi-Emre
25-10-2011, 23:29
Ben gc8'e tdo5 16g turbo taktim basinc 1.2barda muazzam bir fark yaşadik ve cok keyifli oldu walbro benzin pompasi taktigimiz halde benzin basinci oem pompayla ayni yani 3 bar gorunuyor
regulator takmak gereklimidir?
Afr 12-13 gidip geliyor sizce karisim durumu uygunmu?
Saygılar

__FrK__
26-10-2011, 15:29
Ben gc8'e tdo5 16g turbo taktim basinc 1.2barda muazzam bir fark yaşadik ve cok keyifli oldu walbro benzin pompasi taktigimiz halde benzin basinci oem pompayla ayni yani 3 bar gorunuyor
regulator takmak gereklimidir?
Afr 12-13 gidip geliyor sizce karisim durumu uygunmu?
Saygılar
yüksek devirdemi rolantıdemı normal kullanımda ne durumda 12 13 okuyorsunuz ?

kickboxer
26-10-2011, 15:43
afr tam gazda 12. 13 arası gıdıp gelıyorsa 1 bara alın basıncı sonraasında ya beyin yada safc gıbı bırsey alın ustlerı ayarlamaya calısın oda yetmezse zaten enjektor vs lazım

Subi-Emre
26-10-2011, 22:14
Arkadaslar 4. Vites dip gaz yaptigimda 12-13 okuyorum.bizim araclar icin Saglikli afr degeri nedir

TaGo
26-10-2011, 22:16
11.5 afr ye kadar güzeldir.

osman 1.8t
27-10-2011, 15:39
aaaah ah yine bir şanzıman daha kırılacak desenize arkadaşlar nekadar güzel kullnırsanız kullanın 300 hp de bile normal giderken çatırt diye dişli yorulmadan dolayı kırılıyor en mantıklısı 260 hp civarı yapın bırakın ben sadece şanzıman sıkıntımdan dolayı güzelim 350 hp k yı sattım

__FrK__
27-10-2011, 15:45
aaaah ah yine bir şanzıman daha kırılacak desenize arkadaşlar nekadar güzel kullnırsanız kullanın 300 hp de bile normal giderken çatırt diye dişli yorulmadan dolayı kırılıyor en mantıklısı 260 hp civarı yapın bırakın ben sadece şanzıman sıkıntımdan dolayı güzelim 350 hp k yı sattım

senin de söylediğin gibi metal yorgunlugundan kırılması çok doğal en az 11 12 yaşında arabalar ama onuda sıfırlarsın allahın ıznıyle hıcbısey olmaz o güçlerde

cem06
27-10-2011, 15:45
su 300den sonra kırılır muhabetini hic anlamıyorum. eger disli yara almıssa olmadık yerde kırar. kullanmasını bilirsen 300 de kırmaz 350de.

Subi-Emre
27-10-2011, 16:09
2 sene önce 115bglik bmw 318le 2. vitesi kırdım şimdi subaruyu kız gibi kullanıyorum :D bencede iş kullanıcıda bitiyor

__FrK__
01-11-2011, 10:42
hks fcd ayarı nasıl yapılıyor ??

ice
01-11-2011, 10:49
su 300den sonra kırılır muhabetini hic anlamıyorum. eger disli yara almıssa olmadık yerde kırar. kullanmasını bilirsen 300 de kırmaz 350de.

Yanlis !!! Oem gc8 ve wrx Sanzumaninin kapasitesi 300-350 hp araligindadir.Ben 3. Viteste 60 km hızla giderken kırıldı dişliler...

ice
01-11-2011, 10:52

Fcd'yi cikart arabandan.Benzini kısan bir parça.( tam hatırlamıyorum ya basıncını yada daha çok benzin gelmesini engelliyor ) Bundan dolayidir ki daha az güç çıkarır araban.Bir çeşit emniyet subabi diyelim...

cem06
01-11-2011, 11:37
suan 1.4 bar peak basıyorum vf43e. 300den kesin fazladr. balatam sanayi isi bronz ve kırmadım. sıfırdan kaldırmadım onun dısında 2-3-4-5 hepsinde hayvan gibi atıroyum :D

ayrıca bildigim kadarıyla anlatıyım. standartlar subiler 1.0bar yada 1.2 ustu(tam hatırlamıyorum) basınca izin vermez ve benzini keser. fcd ecuyu yanıltarak yuksek basıncta fuel cut off u engeller.

Dayı
01-11-2011, 11:58
Fcd'yi cikart arabandan.Benzini kısan bir parça.( tam hatırlamıyorum ya basıncını yada daha çok benzin gelmesini engelliyor ) Bundan dolayidir ki daha az güç çıkarır araban.Bir çeşit emniyet subabi diyelim...

Fcd adı ustunde Fuel Cut Defencer yani elektronik olarak araç beynini yanıltarak aracın basınçtan dolayı fuel cut a girmesini engelliyor.

Dayı
01-11-2011, 12:00

google dan arat, fcd nin ustunde ufak bi ayar vidası var 1 den 10 a kadar, her araç için farklı.

__FrK__
01-11-2011, 16:34

abi sen benim daha öğrenmeye çalıştığımı unutmuşsun artık :) basınç açmak için aynen arkadaşların aşagıda yazdıgı gibi lazım olan bi parça

google dan arat, fcd nin ustunde ufak bi ayar vidası var 1 den 10 a kadar, her araç için farklı.

evet ayar zımbırtısını gordum ama kaçta olması gerektiği hakkında bilgi bulamadm
acaba arabasında olan biri baksa soylese hepsınde aynı yerde mı olur gercı onu da bılmıyorum ya

cem06
01-11-2011, 18:24
bende var bakmak icin beyinin orda bakaliti sokmek lazım ama usendim :D

Dayı
01-11-2011, 18:25
evet ayar zımbırtısını gordum ama kaçta olması gerektiği hakkında bilgi bulamadm
acaba arabasında olan biri baksa soylese hepsınde aynı yerde mı olur gercı onu da bılmıyorum ya[/QUOTE]

11 i dene

__FrK__
01-11-2011, 20:35
bende var bakmak icin beyinin orda bakaliti sokmek lazım ama usendim :D

üşeme üşenme kaldır taban halısını biti pireyi havalandır :D:D

11 i dene

abi zaten benımkide en sağa çevrilmiş vaziyette ama 1,2 bar olmadan kesiyor

osman 1.8t
01-11-2011, 21:04

dostum kullanmaya bakmıyor ben 3 le normal seyirde giderken kırıldı şanzıman dişliler yoruluyor ve belli biyerde kendini bırakıyor metalin bir ömrü var ömrü dolunca iş bitiyor sen her sıkışta ömrünü doldurmasını hızlandırıyosun

osman 1.8t
01-11-2011, 21:07
senin de söylediğin gibi metal yorgunlugundan kırılması çok doğal en az 11 12 yaşında arabalar ama onuda sıfırlarsın allahın ıznıyle hıcbısey olmaz o güçlerde

evet sıfırlamayla 300 hp de 10000 garantin var :) sonrası tehlike sen yinede dikkat et

fatiii
01-11-2011, 21:07
cem06 o şekilde kullanmaya devam et 10k km sonra tekrar yaz :)

he tabi 10 k giderse :)

cem06
01-11-2011, 21:08
10bine kalmaz sti a gecerim :D

fatiii
01-11-2011, 21:09

ennn mantıklı hareket takmadıgın hergüne küfrediceksin :icon_tup:

Dayı
01-11-2011, 21:14
abi zaten benımkide en sağa çevrilmiş vaziyette ama 1,2 bar olmadan kesiyor[/QUOTE]

7 ve 8 i dene

8... 3.98 volt ve 16 psi ı destekler, yetmezse 7 ye ayarla.

osman 1.8t
01-11-2011, 21:40

subaruda sti gerisi yalan emin ol vrx ile sti arasında dağlar var

Subi-Emre
01-11-2011, 21:55
dostum kullanmaya bakmıyor ben 3 le normal seyirde giderken kırıldı şanzıman dişliler yoruluyor ve belli biyerde kendini bırakıyor metalin bir ömrü var ömrü dolunca iş bitiyor sen her sıkışta ömrünü doldurmasını hızlandırıyosun
Senin 3cü disli önceden almis oldugu bir yaradan kırılmıs olabilirmi?

__FrK__
02-11-2011, 14:01
evet sıfırlamayla 300 hp de 10000 garantin var :) sonrası tehlike sen yinede dikkat et

hiç bi şeyin garantisi yok sadece kullanmasını bilmek lazım :icon_tup:

abi zaten benımkide en sağa çevrilmiş vaziyette ama 1,2 bar olmadan kesiyor

7 ve 8 i dene

8... 3.98 volt ve 16 psi ı destekler, yetmezse 7 ye ayarla.[/QUOTE]

akşam bi kurcalayım bakıyım abi sağolasın

osman 1.8t
09-11-2011, 22:51
Senin 3cü disli önceden almis oldugu bir yaradan kırılmıs olabilirmi?

kardeşim 2 gün önce haber aldım sattığım arkadaşda kırmış 3 ü ben kırdığımda normal sehir halindeydim birden yorulmadan dolayı kırıldı önceden yara alsa janzıman öter ses gelir hiç bir sıkıntısı yoktu emin ol

osman 1.8t
09-11-2011, 22:53
[QUOTE=__FrK__;2741040]hiç bi şeyin garantisi yok sadece kullanmasını bilmek lazım :icon_tup:

kardeşim sen bu özgüvenle devam et kırılınca ara dişli temin ederim :) hiçbir derviste yok sadece tek bir yerde var oada bende :) servis 15 günde getiriyor

__FrK__
10-11-2011, 10:25
[QUOTE=__FrK__;2741040]hiç bi şeyin garantisi yok sadece kullanmasını bilmek lazım :icon_tup:

kardeşim sen bu özgüvenle devam et kırılınca ara dişli temin ederim :) hiçbir derviste yok sadece tek bir yerde var oada bende :) servis 15 günde getiriyor

valla Osman kardeşim ben bu özgüvenle devam edicem elbette ama sen böyle tanımadan etmeden cahil misali devam etme koca adamlarız, sen hazır arabayı aldın bindin şanzuman kırdın işin içinden çıkamadın sattın ben sağlam arabaya bi daha uğraşmıyım diye 1 senemi harcadım bırakta ne nerden nasıl temin edilir bende biliyim, teklifin için sağol...

TaGo
10-11-2011, 10:27
Dişli kırana WRX komple şanzıman benden istemediğiniz kadar. Hediye mahiyetinde 2000tl :D

Colin McRae
11-11-2011, 23:06
gc8 yada wrx alıpta,gazlayıpta 3 kırmayan.:soru:

VWci
12-11-2011, 07:15
WRX sahiplerinin kalbini kırmayalım lüften... WRX STI'ın, WRX'e olan mekanik üstünlüğünü bilmeyen yok zaten.

Ancak; WRX, "yalan" biraz ağır olmuş.

Ben WRX sahibiyim standart olarak kullanıyorum aracımı. Sadece Prodrive son susturucum var. Bütün katlarım yerinde. anlayacağın. Kullanırken de keyif alıyorum.

Zaman zaman "zamanı gelince", TD04'den büyük turboya geçmek aklımı kurcalıyor olsada şu anki kullanılabilirliğini aramak istemiyorum.

Sanzımanımın gücünün yetmeyeceği durumda STI yürüyenine geçilebilir. Tecrubeli arkadaşların yazdığı gibi, 400 üzeri kovalayamacaksan, yollarda birileri ile saniyelerin önemli olduğu denemelere çıkmayacaksan WRX, bu beklentileri olmayan insanları tatmin edebilir. (Şanzımanı hariç)

Bizler gibi Subaru severler için WRX kısatlmasının yanına eklenen "STI" logosu Japon mühendisliğinin son noktalarından birini işaret ediyor. ;)

Yani kısacası herkes WRX soyle boyle diyor bir ".bne" denmediği kaldı bizim araçlara....:D:D:D:D

osman 1.8t
12-11-2011, 10:48
WRX sahiplerinin kalbini kırmayalım lüften... WRX STI'ın, WRX'e olan mekanik üstünlüğünü bilmeyen yok zaten.

Ancak; WRX, "yalan" biraz ağır olmuş.

Ben WRX sahibiyim standart olarak kullanıyorum aracımı. Sadece Prodrive son susturucum var. Bütün katlarım yerinde. anlayacağın. Kullanırken de keyif alıyorum.

Zaman zaman "zamanı gelince", TD04'den büyük turboya geçmek aklımı kurcalıyor olsada şu anki kullanılabilirliğini aramak istemiyorum.

Sanzımanımın gücünün yetmeyeceği durumda STI yürüyenine geçilebilir. Tecrubeli arkadaşların yazdığı gibi, 400 üzeri kovalayamacaksan, yollarda birileri ile saniyelerin önemli olduğu denemelere çıkmayacaksan WRX, bu beklentileri olmayan insanları tatmin edebilir. (Şanzımanı hariç)

Bizler gibi Subaru severler için WRX kısatlmasının yanına eklenen "STI" logosu Japon mühendisliğinin son noktalarından birini işaret ediyor. ;)

Yani kısacası herkes WRX soyle boyle diyor bir ".bne" denmediği kaldı bizim araçlara....:D:D:D:D
dostum yanlış anlaşıldım o yüzden kusura bakma ben wrx yalan derken yüklemelerde 300 + olunca yalan oluyor demek istedim tabiyki orjinal binildiği zaman vrx de çok sevkli araç ama insan oğlu rahat durmuyor şunu takıyım bunu takıyım derken bir bakmışsın problemler almış başını gidiyor ben o yüzden söyledim oynamayıp temiz binersen orjinal motoruyla 600000 km sorunsuz binen adam tanıyorum tekrar yanlış anlaşılmadan ötürü pardon :)

osman 1.8t
12-11-2011, 10:52
[QUOTE=osman1.8t;2758671]

valla Osman kardeşim ben bu özgüvenle devam edicem elbette ama sen böyle tanımadan etmeden cahil misali devam etme koca adamlarız, sen hazır arabayı aldın bindin şanzuman kırdın işin içinden çıkamadın sattın ben sağlam arabaya bi daha uğraşmıyım diye 1 senemi harcadım bırakta ne nerden nasıl temin edilir bende biliyim, teklifin için sağol...

arkadaşım seni tanımama gerek yok bu işin kullanmayla alakası olmadığını söylüyorum sen belki çok kaliteli şöförsün ama gel görki mekanik senin kalitene bakmıyor yorulunca bırakıyor kendini onu demek istiyorum kal selametle inşallah problem çıkmaz 500 hp ye kadar kırmassın :) bende kırmanı istemem sonra insan üzülüyor araçtan soğuyor :(

kickboxer
12-11-2011, 11:19
ben 4 senedır kullanıyorum stock motor 311 hp ıken baya rollıng yaptım 400 hp lerdeykende baya kullandım 4 sene dıyorm hıc bırsey olmadı ama sureklı 0 dan kalkmıyorm adam aklıı vıtes atıyorum duzgun kullanıyorum hıc sıkıntım yok
Ben cadde subaruda sureklı sanzuman kırdıgı ıcın gelen admları bılıyorum adama sordugumda duramıyorm sureklı 0 dan kalkıp her 1 vıteste gazlıyorum demıstı

osman 1.8t
12-11-2011, 17:16
daha yorum yapmıyorum :(

VWci
12-11-2011, 17:31
dostum yanlış anlaşıldım o yüzden kusura bakma ben wrx yalan derken yüklemelerde 300 + olunca yalan oluyor demek istedim tabiyki orjinal binildiği zaman vrx de çok sevkli araç ama insan oğlu rahat durmuyor şunu takıyım bunu takıyım derken bir bakmışsın problemler almış başını gidiyor ben o yüzden söyledim oynamayıp temiz binersen orjinal motoruyla 600000 km sorunsuz binen adam tanıyorum tekrar yanlış anlaşılmadan ötürü pardon :)

Dostum ben seni ve ne anlatmak istediğini anladım benim için bir sıkıntı yok. ;)

osman 1.8t
12-11-2011, 17:48
eyvallah sağol :)

GC8 GT
18-12-2011, 17:28
Sti turbusu ile dogboxa geçişten sonra limitleri zorlayarak 22 PSI peak vurduruyordum. beyinsiz olarak.. bi süre sonra avans vurdu. gerisi *****. her WRX şanzumanı kullanıcı kırma korkusuyla gazlayacak, bu bi gercek.. her dişlinin bi kaç vites kaçırma canı var. 3-4 kere aynı vites kaçınca, aşırı yıprandıgından kırılıyor

onurrolla
08-10-2015, 22:22
konuyu özür dileyerek hortlatıyorum ama kafama takılan bi soru var.

99gc8'im var vf39 turbo 0.9 barda kullanıyorum walbro pompa ve simtek ecu var araç bobinli. şimdi sorum şu,gazlarken 10-10.1 afr görünüyor normalmi ve bazen kesiklik yapıyo üst devirlerde.6k devirden yukarı çıkarmıyorum aracı ? benzinden olabilirmi ? opetten alıyorum benzini normal 95 oktan

kelalper
10-10-2015, 11:25
afr zengin onda sorun yok ama bazen kesiklik yapıyorsa pompa kısa kalıyor ve benzin çekmiyor olabilir yada bobinlerde ve tesisatında problem olabilir.

TaGo
10-10-2015, 11:33
fcd olmayabilir araçta. fuel cut defencer. Çünkü 6000dd geçilemiyor diyorsun.

onurrolla
10-10-2015, 12:21
abi 6bin devir geciliyo ben gecmiyorum sadece. peki benzinden yapabilirmi bu sorunu? kesiklik derken oyle ciddi bi kesiklik yok cok hafif bi kesilme

kelalper
10-10-2015, 13:47
pompa bozuk olabilir ya da kısa kaldığı için çekemiyor olabilir.

semprimena
10-10-2015, 15:31
Stock ecu'da peak 1.1 1.2 boost ta kesiklik yapar. Fcd devir için değil bu sorun için takılır. Boost göstergesi varsa oradan takip edebilirsiniz. Sonra,, selenoid, pompa, bobin kontrol edebilirsiniz.
Edit: simtek Ecu'yu görmemişim.

brkYRC
07-11-2015, 22:24
Kesiklik yaptığı zaman benzin deposu ne seviyede...?

e'to
08-11-2015, 00:26
Kesiklik çok aşiri silkeleme şeklinde değilse bobinler yeniymiş o Zaman buji ve buji kablolarını kontrol ettirin.