PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bravo hgt yardım!!

ci_ns
06-10-2010, 14:35
arkadaşlar merhabalar ben aranıza yeni katıldım 20 yaşında bir üniversite öğrencisiyim ve bravo hgt almayı düşünüyorum yaklaşık 5 yıldır aktif olarak araba kullanıyorum çok çeşitli araçlar kullandım yani tecrübesiz ya da yeni öğrenen birisi değilim acaba aşağıdaki ilan için ne düşünürsünüz fiyatı yüksek midir aracı aranızda tanıyan var mıdır

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-bravo-oglum-gibi/detay

EREN34
06-10-2010, 14:37
16'ya çok güzel 306 alınabilir.Hatta forumdan Burak satıyor 306sını.Onu düşünmen çok daha mantıklı olur;)

Yok illa Bravo diyorsan o para gene çok o araba için.LPG yüzü görmemiş 97 98 alman çok daha hayırlı olur.

ci_ns
06-10-2010, 15:56
hocam aracın sesi ve görüntüsü hoşuma gittiği için hgt düşünüyorum ,306 gti ın açıkcası tipi hoşuma gitmiyor ve modlamayacağım, stock bineceğim için 97 98 değil de 00 01 hgt düşünüyorum bir de alacağım araçta lpg yoksa bile ben kesinlikle taktırmayı düşünüyorum başka türlü o yakıt parasının altından kalkmam mümkün değil ilandaki araç temizliği ve hazır lpg li oluşundan dolayı ilgimi çekiyor

EREN34
06-10-2010, 16:01
Tercih meselesi.Ben anti-LPG ci bir adamım.Olacaksada ilk sen taktır derim.Keza 5 silindir+lpg olayı sancılı olabilme riski yüksek normal 4 silindirli araçlara göre.

ci_ns
06-10-2010, 16:08
verdiğim ilandaki satıcı araçta hiç sorun olmadığını ve lpg ile çok uyumlu olduğunu söylüyor ama bilemiyorum açıkcası benim de kafamı kurcalıyor ama dediğim gibi lpg siz binmem mümkün değil bu benzin fiyatlarıyla km de yaklaşık 40 kuruş yakar bu da bana çok ağır gelir

umitgt
06-10-2010, 16:23
verdiğim ilandaki satıcı araçta hiç sorun olmadığını ve lpg ile çok uyumlu olduğunu söylüyor ama bilemiyorum açıkcası benim de kafamı kurcalıyor ama dediğim gibi lpg siz binmem mümkün değil bu benzin fiyatlarıyla km de yaklaşık 40 kuruş yakar bu da bana çok ağır gelir

Sen şimdi bu aracın lpg de ne yakacagını düşünüyorsun?
Nihayetınde böğürterek kullanıcaksın :)
Hgt yerıne 1.6sx al lpg li ki o zaman değsin lpgli aldıgına..şehiriçi 20-22krş yakarsın o zaman..

onursumer
06-10-2010, 16:31
Tercih meselesi.Ben anti-LPG ci bir adamım.Olacaksada ilk sen taktır derim.Keza 5 silindir+lpg olayı sancılı olabilme riski yüksek normal 4 silindirli araçlara göre.

işini bilen biri yaptığı surece 5 silindirde lpg sorun çıkarmaz

tabi bu fiat motorunun lpg ile arası nasıl ona bakmak lazım :D

ci_ns
06-10-2010, 17:10
Sen şimdi bu aracın lpg de ne yakacagını düşünüyorsun?
Nihayetınde böğürterek kullanıcaksın :)
Hgt yerıne 1.6sx al lpg li ki o zaman değsin lpgli aldıgına..şehiriçi 20-22krş yakarsın o zaman..

hocam sürekli böğürtmem hatta çok nadir böğürtürüm ben sırf o güzel sesi için bu aracı çok istiyorum 1.6sx lerden çıkan ses hoş değil şehir içi 20-22 kuruş kasarsam yakalarım basacağım zamanda benzine alırım rahat rahat basarım ama dediğim gibi nadiren basarım ama ilandaki araç nasıldır iyi midir hoş mudur yorgun mudur içinizden tanıyan falan var mı benim aradığım cevap bu

umitgt
06-10-2010, 17:16
hocam sürekli böğürtmem hatta çok nadir böğürtürüm ben sırf o güzel sesi için bu aracı çok istiyorum 1.6sx lerden çıkan ses hoş değil şehir içi 20-22 kuruş kasarsam yakalarım basacağım zamanda benzine alırım rahat rahat basarım ama dediğim gibi nadiren basarım ama ilandaki araç nasıldır iyi midir hoş mudur yorgun mudur içinizden tanıyan falan var mı benim aradığım cevap bu

Umarım 5 silindir fiat motorunda sıralı lpg de basmadan 20-22krş yakalarsın :)

Aracı bilmiyorum ama fiyatı bir hgt için yüksek Bence..Aynı fiyata çok temiz 306gti 6ileri neden düşünmüyorsun..Filtre sesi içinde araba alınmaz galiba dye düşünüyorum

ömerve
06-10-2010, 17:37
çok düzgün gözüküyor araç,eğer kmside orjinalse fiyatı abartı değil..bende beğeniyorum hgt'yi ama nedense bu araçta sınıfındaki araçlara nazaran gözümü korkutan birşey var :)
fazla tutulmadığı içinmi bilemiyorum.

son olarak şunuda söylemek istiyorum;bu tip araçları gazla kullanmak ne kadar doğrudur tartışılması lazım.

Görkem
06-10-2010, 17:42
linkteki araç için konuşursak genel olarak pek bi ofsaytı olmayan bi araç.,,siyah çıtaları gövde rengine boyanmış,,,3.5cm demiş yaylara ama yay apex değilse bu kadar düşmesi imkansız :) 5cm lik bişiler olabilir yada başka türlü bi düşürme işlerimi uygulanmış olabilir,,,jantları mam marka biraz ağır fakat genelde sağlam sayılır,,,orjinal jantlarıda varsa çok çok iyi olur mk2 lerin orjinal jantları piyasa pek bulunmaz değerlidir o bakımdan ,fiyat olarak biraz şişirilmiş bi rakam tabi genede aracı görmeden ve bu photoshoplanmış resimlerle yorum yapmak zor belkide çok çok temiz bi araba bişi diemeyiz ama ortalama bi araçsa 14500tl ye kadar düşünülebilir benc,, ,,tüplede kullanan arkadaşlar mevcut öle aman aman bi sıkıntı yaşayan yok ilandada belirtildiği yaklaşık 20-22 krş lar yakarakta geziyolar ki bu dediklerim mk1 araçlar mk2 lerin tüketimde daha iyidir tüptede fark eder sanırım,,,fakat tüp genel olarak açık filitreyi sevmiyo kutu içi orjinal filitreyle daha düzgün bi rolantiye sahip oluyosunuz,,,benim aracımda mk2 2001 model aklınıza gelen başka bi soru varsa yardımcı olmaya çalışırım ......

benzin ve lpg gibi şeyler içinde şöle bi konu açılmıştı yakın zamanda

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=61823

ci_ns
06-10-2010, 21:00
linkteki araç için konuşursak genel olarak pek bi ofsaytı olmayan bi araç.,,siyah çıtaları gövde rengine boyanmış,,,3.5cm demiş yaylara ama yay apex değilse bu kadar düşmesi imkansız :) 5cm lik bişiler olabilir yada başka türlü bi düşürme işlerimi uygulanmış olabilir,,,jantları mam marka biraz ağır fakat genelde sağlam sayılır,,,orjinal jantlarıda varsa çok çok iyi olur mk2 lerin orjinal jantları piyasa pek bulunmaz değerlidir o bakımdan ,fiyat olarak biraz şişirilmiş bi rakam tabi genede aracı görmeden ve bu photoshoplanmış resimlerle yorum yapmak zor belkide çok çok temiz bi araba bişi diemeyiz ama ortalama bi araçsa 14500tl ye kadar düşünülebilir benc,, ,,tüplede kullanan arkadaşlar mevcut öle aman aman bi sıkıntı yaşayan yok ilandada belirtildiği yaklaşık 20-22 krş lar yakarakta geziyolar ki bu dediklerim mk1 araçlar mk2 lerin tüketimde daha iyidir tüptede fark eder sanırım,,,fakat tüp genel olarak açık filitreyi sevmiyo kutu içi orjinal filitreyle daha düzgün bi rolantiye sahip oluyosunuz,,,benim aracımda mk2 2001 model aklınıza gelen başka bi soru varsa yardımcı olmaya çalışırım ......

benzin ve lpg gibi şeyler içinde şöle bi konu açılmıştı yakın zamanda

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=61823

görkem hocam açıkcası konuyu görmenizi bekliyordum yaklaşık iki yıldır hgt kullandığınızı biliyorum aracınızın videolarını defalarca kez izledim size sormak istediğim şeyler: bu araçların genel bir kronik sorunu var mıdır, ilandaki arkadaş lpg si sorunsuz diyor fakat ne derece doğru , aracın yol tutuşu ve frenlemesi nasıl , ve ben 20-22 kuruşu ortalama 3000 devir civarı vites değiştirerek lpg de yakalayabilir miyim

Görkem
06-10-2010, 22:55
görkem hocam açıkcası konuyu görmenizi bekliyordum yaklaşık iki yıldır hgt kullandığınızı biliyorum aracınızın videolarını defalarca kez izledim size sormak istediğim şeyler: bu araçların genel bir kronik sorunu var mıdır, ilandaki arkadaş lpg si sorunsuz diyor fakat ne derece doğru , aracın yol tutuşu ve frenlemesi nasıl , ve ben 20-22 kuruşu ortalama 3000 devir civarı vites değiştirerek lpg de yakalayabilir miyim

genel bi kronik sorun yok açıkcası ,,,triger değişimi en büyük sorunlardan birisi çünkü sağlıklı bi şekilde değiştirilmesi için motorun nerdese inmesi gerekiyo 90000km de 1 yapılıyo bu araç 84000de ve sahibi değişmiş yazmış bunu kesinlikle faturayla felan ispat etmesi önemli bişi bence,,,açık filitre uzun zaman kullanıldığında debimetre sorunu oluyo ama buda bilgisayara felan bağlanıncada belli etmiyo ne yazıkki kendini, fakat mk2 için pahalı bi parça değil 150 lira civarı ,,,mk1 olsaydı 800-900 lira :) birde varyatör konusu var alfalardaki giib sıkıntılı olmasada bizdede arızalanabilen bi parça ,,,sesinden anlaşılabiliyo ama ustanın o sesi biliyo olması gerek biraz, anlaşılmıcak kadar zor bişi değil motora kafayı dayarsa sağ tarafa doğru duyabilir ;) arabanın gidişinide etkileyen bi parçadır 450 lira civarında bi fiyatı var sanırım ,,,, yani bu tip şeyler dışında aklıma bişi gelmiyo açıkcası

lpg konusunda,tüp hiç düşünmedim hiç tüplü arabaya binmedim o yüzden sağlıklı bilgiler veremem bu konuda size ama çevremde gördüğüm tüplü mk1 ve mk2 bravo lar mevcut bi sorunları yok gibi görünüyo tüpte pek iyi gitmiyo diyolar sadece :) yakıt olarak bu civarda rakamlar sölüyolar bence sizde rahatlıkla bu yakıt ortalamasıyla binersiniz,,,zaten 2.0 bi araç olduğu için çekmeme gibi bi derdiniz olmaz sanmıyorum,,,

yol tutuş ve frenleri kesinikle sınıfına ve yılına göre gerçekten başarılı ben çok kereler test ettim hiçbi sıkıntısı yok ,,,özellikle zaten kasa ağırlığı(1190kg) felanda yüksek olduğundan yol tutuşu kesinlikle keyifli bi araç,,,,frenlerde testlerde 100-0km için 39-40m civarında çıkıyoki bence tatmin edici değerler o yıllar için ,,,

sizin için hayırlısı neyse o olsun diyorum .....................

emre1577
06-10-2010, 23:02
15.000 km ve 1 yıl oldu lpg kullanalı.Atiker marka kit kullanıyorum.Ve şimdiye kadar hiç bir problem yaşamadım.Görkem abinin dediği gbi 20-22 krş arası yakıyor ş.içi,16-17 krş da ş.dışı.Bu motorların filtreli sesleri gerçekten muhteşem fakat lpg varsa fazla hava gelince tadınızı kaçırabiliyor..Gaz yememe,devir problemleri,çekişten düşme vs..Ben bir mk1 kullanıcısı olarak ciddi bir problem yaşamadım.Eğer araç üzerinde oynamayı düşünüyosanız;motor üzerine daha doğrusu mk1 alabilirsiniz.Ama orj.bincem diyosanız mk2 kesinlikle..

alex
06-10-2010, 23:21
1.6 dan cıkan ses bence hoş

1 fılıtre sesi dınletım ıstersen :D

http://www.facebook.com/video/video.php?v=178710968203&saved

ci_ns
07-10-2010, 14:59
@alex

http://www.streetfire.net/video/bravo-hgt-air-intake-sound_198918.htm

hocam ben şu sesle o ses kıyaslanamaz bile

@görkem

hocam teşekkür ederim ederim ilgin için

EREN34
07-10-2010, 15:13
işini bilen biri yaptığı surece 5 silindirde lpg sorun çıkarmaz

tabi bu fiat motorunun lpg ile arası nasıl ona bakmak lazım :D

Olay işçilik vs değil.Olay LPG beyinlerinin ya 4 yada 6 silindire göre olması.Yani 5 silindir motor için hazır LPG ecu yok.

Görkem
07-10-2010, 16:39
@alex

@görkem

ne demek ;)

filitreyle ilgili şöle bi videom daha var,,,herşey stock sadece filitre ve kat iptali

http://www.streetfire.net/video/bravo-hgt-mk2-stock-exhaust-green-air-intake_206512.htm

.............

alex
07-10-2010, 16:43
@alex

@görkem

senın verdıgın video dakı araçda egsoz var farkındasın dımı ?

egsozdan alıor o sesi

fılıtreden bısy anlasılmıo

Görkem
07-10-2010, 16:51
senın verdıgın video dakı araçda egsoz var farkındasın dımı ?

egsozdan alıor o sesi

fılıtreden bısy anlasılmıo

evet oda farkında dır sadece emiş sesi için çekilmiş bi video ve oda o amaçla koymuş bence,,,senin koyduğun videoda araç kesicide sende onun fakındasın demi ,,arkadaşın koyduğu video da ben 2000 devirde felanım :)

bi üsteki mesajıma bakarsanda sadece filitre sesini duyabilceğin bi tane mevcut :icon_tup:

ci_ns
07-10-2010, 18:08
ben orda o aracın çıkardığı sesten, kükremeden havayı içine çekişinden bahsediyorum ayrıca görkem hocamın verdiği video bence gayet net ha hala anlaşılmıyorsa daha çok video gösterebilirim açıkcası internette izlemediğim hgt videosu pek kalmadı ve her izleyişimde hayran kalıyorum, hgt ile ile 1.6 nın sesi çok farklı 1.6 hiç düşünmüyorum olur da hgt den vazgeçersem zaten gider 1.4 dizel bir araç alırım açıkcası bana kükreme lazım hızlı gitmesi falan da pek umrumda değil yeter ki o kükremeyi arada bastığımda duyabileyim

neyse görkem hocam peki birşey daha sorayım bu lpg de performans düşüşü yaşar mıyım yani sonuçta sıralı sistem değil mi performansını düşürürmü bir de ben pek lpg den anlamıyorum acaba aracın sesine,kükremesine bir zararı olur mu bu lpg nin

Görkem
07-10-2010, 18:50
ben orda o aracın çıkardığı sesten, kükremeden havayı içine çekişinden bahsediyorum ayrıca görkem hocamın verdiği video bence gayet net ha hala anlaşılmıyorsa daha çok video gösterebilirim açıkcası internette izlemediğim hgt videosu pek kalmadı ve her izleyişimde hayran kalıyorum, hgt ile ile 1.6 nın sesi çok farklı 1.6 hiç düşünmüyorum olur da hgt den vazgeçersem zaten gider 1.4 dizel bir araç alırım açıkcası bana kükreme lazım hızlı gitmesi falan da pek umrumda değil yeter ki o kükremeyi arada bastığımda duyabileyim

neyse görkem hocam peki birşey daha sorayım bu lpg de performans düşüşü yaşar mıyım yani sonuçta sıralı sistem değil mi performansını düşürürmü bir de ben pek lpg den anlamıyorum acaba aracın sesine,kükremesine bir zararı olur mu bu lpg nin

valla daha önceki mesajımda da yazdım ne yazıkki benimde lpg le ilgili bi deneyimim de araştırmam da yok,,ama lpg li olunca açık filitre kullanamıcaksın gibi,,,prins ve teleflex hariç diğerlerinde fazla havayı yiyince arabanın rolantisi çok dalgalanma yapıyo lpg de tabi,,,benzin bi problemi yok,,,yani hgt alıp açık filitre kullanamamak bence büyük eksiklik olur :) ama dediğim gibi tüpün ayarı yapılıryodur bişi oluyodur belki o zaman sıkıntı olmuyodur ben gördüğümü duyduğumu sölüyorum araştırmadım ,,,,bu arada lpg de kullanırken sıralıda olsa illaki performansı düşük olcak,,,benzinde de lpg sisteminin ağırlığı ilaki bi etki yapıcaktır ,,,,ama milletle sidik yarıştırmadıkca senlik bi durum yok rahat rahat keyfini alarak binersin .......

ci_ns
07-10-2010, 19:07
şöyle söyliim bu araçlarda özellikle mk2 tipi motor (99 model ve üzeri) hgt lerde motor ile ilgili performans çabaları sonuçsuz kalıyor.önce ortaya konvektörü söktürüp düz boru denedim söktüm orjinale döndüm, sonra güzel bir ses için son susturucu denedim.ses harika oldu fakat performans vermedi hatta motor basıncı azaldığı için performans azaldı hemen söktürdüm.şimdi motor ile ilgili sadece (SOĞUK HAVA ) için etrafı carbon çerçeveli açık hava filtresi taktım , ses ve performans maximumda şu an :)
eğer ciddi alıcı isen samimi konuşayım sana arabama her bindiğimde yemin ederm satmaktan vazgeçiyorum...ama evlendim ve kalabalık ailem.sebep sadece bu, imkanın varsa kullanmaya beklerim tşk ederim

hocam aracın sahibiyle mesajlaşırken attığı bir mesaj ve adam açık hava filtresini sorunsuz kullandığını söylüyor ama yalan mı söylüyor diye düşündüm şimdi ama adamda samimi birine benziyor açıkcası kafam karıştı baya

RottingChrist
07-10-2010, 19:08
ben de bir çok forumdan HGT hakkında bilgi edinmeyi denedim ama vardığım karar kullanım tarzıma uymadığı şeklindeydi. filtre sesi gerçekten inanılmaz. performansı da gayet iyi. seçiminiz hayırlı olur inşallah.

ci_ns
07-10-2010, 19:36
çok teşekkür ederim bakalım ben de kafamda kesinleştiremezsem ve temiz bana uygun bir hgt bulamazsam, 1.4 dizel bir b sınıfı alıp bineceğim ama inşallah verdiğim linkteki araç düzgün çıkar ve fiyatı 14.5 15 arasına indirirde buna hiç gerek kalmaz

Görkem
07-10-2010, 19:50
hocam aracın sahibiyle mesajlaşırken attığı bir mesaj ve adam açık hava filtresini sorunsuz kullandığını söylüyor ama yalan mı söylüyor diye düşündüm şimdi ama adamda samimi birine benziyor açıkcası kafam karıştı baya

olabilir bişi diyemeyiz karbon güzel bi kitle sağlıklı olabilir,,,dediğim gibi ayar hesap kitap işi :) benim yazdıklarımı biraz daha dikkatli oku bence ,,,ben kesinlik veremiceğimi söledim lpg bu sonuçta,,deneyen kullanan bilir,,,bencede size samimi bi cevap yazmış,,,,kafa karıştırcak bişi yok bence ..............

ci_ns
07-10-2010, 20:18
hocam zaten mümkün olduğunca her şeyi tekrar tekrar okuyup iyice anlamaya çalışıyorum doğru diyorsun lpg işi biraz sıkıntı bir iş ama ne bileyim insan olmuşken en sorunsuzu en güzeli olsun istiyor.... kafam karıştı derken de yanlış anlaşılmak istemem senin samimiyetinden şüphe ettiğim için değil acaba ilanı veren arkadaş satmak için mi öyle diyor diye düşündüm aman yanlış anlama görkem hocam:o

Görkem
08-10-2010, 14:47
hocam zaten mümkün olduğunca her şeyi tekrar tekrar okuyup iyice anlamaya çalışıyorum doğru diyorsun lpg işi biraz sıkıntı bir iş ama ne bileyim insan olmuşken en sorunsuzu en güzeli olsun istiyor.... kafam karıştı derken de yanlış anlaşılmak istemem senin samimiyetinden şüphe ettiğim için değil acaba ilanı veren arkadaş satmak için mi öyle diyor diye düşündüm aman yanlış anlama görkem hocam:o

yok yok merak etme yanlış anlaşılcak bişi yok ,,,satmak için böle dediğini sanmıyorum aracın sahibinin ,,,tabi gidip görmedikce konuşmak zor,,,hayırlısı olur inşallah ;)