PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : özel üretim yay...?

ygtrn
07-10-2010, 00:05
arkadaşlar memlekette özel isteğe göre sıfırdan yay imal eden bir firma varmıdır?

OmerRS
07-10-2010, 00:07
Vardır. Ostimde falan sorarsanız bulunabilir.

minimal_freak
07-10-2010, 00:10
Vardır. Ostimde falan sorarsanız bulunabilir.
+1 Ostim:icon_tup:

MKT
07-10-2010, 08:06
konyada ve sivasta bu ğişi yapan bir firma bulmuştu arkadaşım.yayları burda üretip yurt dışına gönderiyorlar.hatta bunu söyleyen de amerikada M2 yay üreticisi bir firma.biz adamlardan yay talep etmiştik adamlar bize kendi ülkenizde üretilen yayları neden başka ülkeden alıyosunuz demişti.aslında bu firlamar ile iletişime geçip.birkaç farklı kalıp gönderip yaptırmak lazım.aynı kalitede aynı konforda oluyorsa ve daha ucuzsa eğer maliyeti.neden başka ülkeler kazansın.bu firmaların isimlerini öğrenip buraya yazacam en kısa zamanda

ygtrn
07-10-2010, 10:47
sabırsızlıkla bekliyoruz....

EREN34
07-10-2010, 11:05
İkitelli'de bir firma yapıyordu en son.

@Ahmet3425--Bizim Ahmet'in eski Volvo'ya nerde yaptırmışlardı Ender'ler? Orası hala yapıyormu araca isteğe göre yay?

dragon07
07-10-2010, 11:10
öyle büyük firmalar fason iş yapmıyorlar :)
ama denemekte fayda var...

EM-RE
07-10-2010, 11:17
şu havalımıdır elektriklimidir nedir içeriden basıp kaldırmalı ama güzelde yol tutan bişeyi biri bi adam gibi seri üretse ucuza,çok para kazanıcakta..
senelerdir hala adam gibi bir gelişme olmadı.

XSi
07-10-2010, 12:12
öyle büyük firmalar fason iş yapmıyorlar :)
ama denemekte fayda var...

öyle büyük firmalar böyle küçük iş yapmıyor demek daha doğrusu..

50 takım sipariş edersen yapar tabi..

Ama 1 takım için uğraşmayabilir..

Ufuk
07-10-2010, 20:54
şu havalımıdır elektriklimidir nedir içeriden basıp kaldırmalı ama güzelde yol tutan bişeyi biri bi adam gibi seri üretse ucuza,çok para kazanıcakta..

Namiştain'de vardı. ama fiyatı hakkında kesinlikle bilgim yok..

ef186
07-10-2010, 21:25
merakimi mazur gorun neden ozel uretim yay yaptirmak istiyorsunuz ?
araciniz icin yay uretimiyormu ?

berkay_aydin
07-10-2010, 21:28
nam var alçaltma kiti filanda yapıyolar istanbulda

Schumi
07-10-2010, 22:00

Zaten var. Roberuta isminde. Kendisi coilover değil. Ciddi markalı ürünlere takılan bir kit.
Tanabe, Bilstein, Ohlins, Tein, Top Secret, Aragosta, HKS, Cusco, Kei Office, Quantum
Bu markaların coilover yayları altına takıyorsun. İstediğin zaman aracı yükseltiyorsun. Birde Ferrari gibi araçların stok süspansiyonlarına felanda takılıyor. Ama fiyatı baya tuzlu.

Roberuta has enlisted us as one of the few companies to carry their unique products. Roberuta is famous from their Ferrari products in Japan. Roberuta Cup Kits are an electronically controlled height adjustable system that fits directly on top of your coilover. They are NOT hydraulics or airbags. They do NOT suffer from the same limitations and performance reducing issues as hydraulic systems or air bags. We use the complete system on several of our competition vehicles.

http://www.topsecretjpn.com/roberuta.shtml
http://www.roberuta.com/english/index.html

ygtrn
08-10-2010, 12:06
merakimi mazur gorun neden ozel uretim yay yaptirmak istiyorsunuz ?
araciniz icin yay uretimiyormu ?

aracım için alçaltma kiti olarak yay mevcut, ben yükseltmek ve %25 kadar sertleştirmek istiyorum, yurt dışında daha yüksek ve sert yaylar mevcut fakat maliyeti 1000tl yi aşıyor, ayrıca aracımda şuan d2 coilover set var ve sertliğinden sıkıldım orjinal amortisörlere dönmeyi düşünüyorum tabi yeni yaylarla

ygtrn
08-10-2010, 12:36
arkadaşlar ikitellide üreten bir yer buldum, adamlarla telefonda konuştum, eğer ellerine bir numune görürsem yay üretebileceklerini söylediler, maliyetiyle ilgili bir cevap alamadım çünkü ellerinde numune yok.... işte linki...
www.yilmazyay.com