PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gaz sorunu..

gökan
09-04-2007, 19:17
:( beyler yardımcı olursanız sevınırı..gaz pedalım sankı aşagıya cekılmış gıbı eskıden mesafe coktu suanda cok az ve dırek basınca dıbıne degıyor hemen yanı ..gaztelındemı sorun acaba..birde arabayı çalıştırdktan sora dıreksıyon donmedı daha sora acıldı..??????:confused: :confused: :confused:

ef186
09-04-2007, 23:10
:( beyler yardımcı olursanız sevınırı..gaz pedalım sankı aşagıya cekılmış gıbı eskıden mesafe coktu suanda cok az ve dırek basınca dıbıne degıyor hemen yanı ..gaztelındemı sorun acaba..birde arabayı çalıştırdktan sora dıreksıyon donmedı daha sora acıldı..??????:confused: :confused: :confused:

Detaylı bilmiyorum fakat ilk sorunun gaz telinin ayarı ile alakalı olabilir 2. sorunun pompan veya hidroliğinle alakalı olabilir birde araba ilk çalıştığı anda böle bi sorun olabiliyor ama 3-5 saniye sonra geçiyor bu ise sorun anormal değil ama uzun süre kalıyorsa pompana veya hidroliğine bi göz attır .....

senna
16-04-2007, 12:39
çoğu motorda gaz teli için ayar vidası bulunuyo ayarlari biraz değişmiş olabilir bazen vida oynuyo vs

genelde motor çalıştığında pompa basınç sağlayana kadar belli bi gecikme olur fakat hani bu normal düzeydemi ona bakmak lazım belki yağın özelliği falan bozulma yaptıysa yada kaçak vs bişi varsa oluyo arada böle şeyler

Oz`
16-04-2007, 12:58
sen bakımmı yaptırdın arabana?

gökan
19-04-2007, 22:23
hayır bakım yaptırmadım bianda oldu dıreksıyon sorunu eskıden çalıştırdıgımda dırek yumuşaktı suanda öyle deıl çalıştıryorum sert sankı çalışmamış araba bıraz beklıyorum cevırmeye çalışıyorum sora yumuşuyor ...gaaza gelınce oda sanırım yerınden cıkmış telı buhafta baktırcam artık:(