PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : renault 9 diesel motot modifiye

BüLenT GöReN
09-10-2010, 22:17
arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım tam emin değilim ama sizlere bişey danışacaktım

bizde renault 9 var diesel 86 model bu aracın motoru için yapılabilecek modifiye güçlendirme turbo dışında neler yapabiliriz yapabileceğimiz bişey varsa ne kadara patlar parçalar neler gerekir felan bi bilgi almak istedim şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

nicomedia
09-10-2010, 22:53
gözle görünür bişey alamazsın turbo harici... turbo ile de ne alabilecegini bende cok merak ederim...

BüLenT GöReN
09-10-2010, 22:59
şu zamandan turbo olayı yaklaşık kaça patlar peki fiyat olarak söyleyebileceğiniz bişey varmı???

bilalMW
09-10-2010, 23:35
hatırı sayılır mevlaya patlar diye düşünüyorum çünkü custom olucaklar var. Egsoz/emme manifoldları ara borular, dizeller için uygun turbo bulucan,intercooler alıcan, yeni bir elektrik tesisatı gerekicek+ems. büyük ihtimal büyük yakıt pompası gerekicek.enjektörler değişicek daha ccli. v.s v.s :) Bulaşma derim şahsi görüşüm swap düşünsen daha mantıklı olur gibi?
Kimse Renault 9 dCi'ye hazır demez. :)

BüLenT GöReN
09-10-2010, 23:38
nabsam bi honda h22 mi swaplasak :D:D huehsuhe :D:d fena olur :)

makara bi yanada bende pek değiceğini düşünmüyorum ama bakalım zaten 5 6 seneye araç hurdaya çıkar o zamana kadarda araç ölüm kalım öyle çok para gerektirecek bişey olmadığı sürece satılmaz zaten askerlik olayı felanda biter benim bi motor swaplarız hayırlısı :)

nicomedia
09-10-2010, 23:40
çok gereksiz bir hayal bence değecek şeyleri araştır ..
hem bütçe kısıtlı olacak hem baba biraz sıkıntı yaratacak hem güç alınacak ... allah yardımcın olsun kardeşim

bilalMW
10-10-2010, 00:26
Renault 9 dCi diyorum bak az yakar yokuşta sollar baba'ya uzun vade de uyar. :D

merruse
23-10-2010, 22:09
yeni bir elektrik tesisatı gerekicek+ems. büyük ihtimal büyük yakıt pompası gerekicek.enjektörler değişicek daha ccli. v.s v.s :)

Bunu anlamadım.

Bu arada mantıklı dediğiniz şey en mantıksız olanı.. :)

-batu-
23-10-2010, 22:11
dizele nasıl bir EMS merak ettim :)

merruse
23-10-2010, 22:32
Ciddi ciddi 1.5 DCi takmaya kalkarlarsa EMS gerekebilirde aftermarket işi yaş genede.. :)

-batu-
23-10-2010, 22:34
Yeni bosch beyinlerden falan taklılabilir ama, onu takan usta kör olur :D

merruse
23-10-2010, 22:40
Bu arada hatırladığım kadarı ile o aletler zaten normalde bile kapak contası yakıp duruyorlardı. Pek mıncıklamanızı tavsiye etmem ama illede oynayacağım derseniz alın bi kp35 takın. fiesta 1.4tdci, clio 1.5 dci vs vs vs turbosudur kendisi. Harcıalem denilebilir Çin klonları bile mevcut. Bir ara 400 liraya falan satıyorlardı Çin klonunun sıfırını. Şimdi kaç paradır bilemem. Mazot pompasınıda açın açabildiğiniz kadar duman ata ata gidersiniz.. Ama ne kadar gidersiniz? Allah kerim..

seref1
23-10-2010, 23:12
vlla imkanınız varsa hc kurcalamayn hatta biran önce elnzden ckartn.allah muhafaza motoruna bsy olsa cok uğrasırsnz.ve bdhada randuman vermio.coğu ustada sökmez öle skntılı bi araç. kayıtları kol yatakları filan flashla aynı ama pistonu sibopları cok zor blunuo.illa bi parçacının elinde kalması lazmki bulasn.buda bi öneri:)

Hızlı_Fransız
23-10-2010, 23:23
şeref arkadaş dogru söylüyor sonuna kadar katılıyorum bir tamirci olarak ve fantezi yapmanında bence bir alemi yok..

PimPCaR
23-10-2010, 23:35
Valla ne kadar ugraşırsan ugraş pek sonuç alamazın o motor üzerine gençliğimi yedim diyebilirim..:D ilk arabamızdı 10 seneden fazla bizdeydi ve sağını solunu altını üstünü içini dışını ezbere bilirim. Kışın ısıtıcı bujileri orjinal olmazsa çok sık sorun cıkartır. mazot pompaları problemlidir. filtreleri sık sık kontrol et dibi su dolar ve yakıt geçişini engeller. modifiye konusunda pompayla biraz oynayabilirsin. Birde çok çıtır bi şekilde kapak taşlatabilirsin. Onun haricinde sakın öyle turbo vs işlere girme arabayı benzin döküp yakmamak için kendini zor tutarsın..:)

levent
24-10-2010, 02:18
82 hp dci motor swap olsa uçar o araba cidden:) ki en mantıklı seçenekte o gibi görünüyor eğer uğraşmak istiyorsan.ems ye gerek duymaz bence orj beyin hertürlü iş görür.

slowmotion
24-10-2010, 06:11
bende merak ediyorum modifiyeyi. dizel broadwayler ilgi alanımda. almak istiyorumda bizim buralarda pek bulamıyorum. benimde aklımdan geçti dci motor yüklemek. çiple güzel iş çıkarır bence :)

kendi motoruyla uğraşmaya değmez, ağrımayan başınızzı ağrıtmayın derim. ama dizel broadwayler hakkında daha çok şey bilmek isterim... yakıt durumu ne alemde şehir içi? sabahları zor çalışıyormu?

bilalMW
24-10-2010, 17:03
Bunu anlamadım.

Bu arada mantıklı dediğiniz şey en mantıksız olanı.. :)

swapmı mantıksız hocam neden ki?

onursumer
24-10-2010, 17:22
82 hp dci motor swap olsa uçar o araba cidden:) ki en mantıklı seçenekte o gibi görünüyor eğer uğraşmak istiyorsan.ems ye gerek duymaz bence orj beyin hertürlü iş görür.

benimde aklıma ilk o geldi perte ayrılmış bi clio dan ucuza kapatılsa mis gibi olur bence ;)

sıfır sandık olarak nekadardır acaba ?

XSi
25-10-2010, 09:39

bende fanteziyi uç noktaya taşıyorum

105 lik DCi + 6 ileri şanzıman..

Üstüne bi de çip mip..

Arabanın şasesi eğrilir valla :)

levent
25-10-2010, 17:31
105 dci + yazılım ile yolda çok araca şaka yapar kullanan için zor olur bence süspansiyona frenlere baya takviye gerekir o yüzden 82 dedim ben :)

PimPCaR
25-10-2010, 20:47
bende merak ediyorum modifiyeyi. dizel broadwayler ilgi alanımda. almak istiyorumda bizim buralarda pek bulamıyorum. benimde aklımdan geçti dci motor yüklemek. çiple güzel iş çıkarır bence :)

kendi motoruyla uğraşmaya değmez, ağrımayan başınızzı ağrıtmayın derim. ama dizel broadwayler hakkında daha çok şey bilmek isterim... yakıt durumu ne alemde şehir içi? sabahları zor çalışıyormu?

yakıt durumları fena değil 100kmde ortalama 5-6 lt civarı yakarlar. Sağlıklı çalışan bi motoru varsa tabi. sabahları çalışma konusundada yazın kolay çalışıyor fakat kışın güzel şekilde kızdırılması lazım bujilerin:)

merruse
25-10-2010, 21:18
Ne içtiniz siz ya? Swapten bahsediyorsunuz, havafilitresi takmaktan değil.
Kaldıki dizel birde. Üstelik iyimser tahmin 25 yaşında olan bir döküntüye.
Gidin bi DCi nin pompası kaç paraymış öğrenin bakalım. Hadi onu geçtik enjektörü, elektrik tesisatı, ECU su falanı filanı.. 3 bin liralık arabaya 10-15 bin lira harcayacak kadar akıllı bir şahsiyet varmı burada gerçekten?
O kadar bol parası olan alır bi sümbül oynar istediği gibi. Zaten onunda R9 dan pek bi farkı yok sonuçta.

Sadede gelirsek, para bu. Kimse ağaçtan toplamıyor. Toplayan varsa ağacın yerini bizede söyleyiversin bi zahmet.. Gerçi ben neden hala mesaj ishali olmuş gibi yazıyorum bu konuya onu da bilmiyorum ama deşarj olma ihtiyacından falan olsa gerek herhalde.. :)

bilalMW
25-10-2010, 21:36
haklısın abi.Biz fantaziye kaçtık anlaşılan. :D

XSi
30-10-2010, 16:18
Ne içtiniz siz ya? Swapten bahsediyorsunuz, havafilitresi takmaktan değil.
Kaldıki dizel birde. Üstelik iyimser tahmin 25 yaşında olan bir döküntüye.
Gidin bi DCi nin pompası kaç paraymış öğrenin bakalım. Hadi onu geçtik enjektörü, elektrik tesisatı, ECU su falanı filanı.. 3 bin liralık arabaya 10-15 bin lira harcayacak kadar akıllı bir şahsiyet varmı burada gerçekten?
O kadar bol parası olan alır bi sümbül oynar istediği gibi. Zaten onunda R9 dan pek bi farkı yok sonuçta.

Sadede gelirsek, para bu. Kimse ağaçtan toplamıyor. Toplayan varsa ağacın yerini bizede söyleyiversin bi zahmet.. Gerçi ben neden hala mesaj ishali olmuş gibi yazıyorum bu konuya onu da bilmiyorum ama deşarj olma ihtiyacından falan olsa gerek herhalde.. :)

abi fantezi diye belirttik ya :)

merruse
30-10-2010, 21:58
İyide be kardeşim bu fantazi ŞahinK nın hayallerine giren Katherine Heigl videosu gibi birşey oldu.. :)