PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercedes 85 bin aracını geri çağırıyor

Ufuk
10-10-2010, 12:54
lman otomobil üreticisi Mercedes-Benz, direksiyondan kaynaklanabilecek olası problemler nedeniyle yaklaşık 85 bin adet 2010 ve 2011 model aracını geri çağırmaya hazırlanıyor.

Mercedes tarafından ABD yönetimine sunulan bir raporda, "hidrolik direksiyon yağı kaybı nedeniyle" bazı modellerindeki direksiyon sisteminin çalışmasında sorun olabileceği uyarısı yapıldı.
Alman otomobil üreticisi, bu problemle karşı karşıya kalınması durumunda, sürücünün yeterince araç hakimiyeti sağlayamayabileceği ve bunun da kaza riskini artırabileceğine dikkat çekti.
Bu ay içinde başlanması beklenen geri çağırma, 2010 model C sınıfı araçlar ile 2010-2011 E sınıfı spor ve üstü açılık modelleri kapsayacak.
ABD'de bu modellere sahip kullanıcıların, araçlarını servislere ücretsiz kontrol ettirebilecekleri de belirtildi.
Türkiye'de satılmış benzer modellerle ilgili şimdiye kadar yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonet/16006400.asp?gid=373

HondatugraL
10-10-2010, 13:45
Bu hareket mercedese yakışmadı :)

V.İ.P
10-10-2010, 17:46
mercedeste böyle yaparsa yani artık gerısını dusunemıyorum

Emir_b16a
10-10-2010, 18:22
bu tip üretim şartlarında daha çok araç geri çağarılıcak bundan sonraki üretmlerde illaki o kdr hareketli parça arasında testte gözden kaçan parça olucaktır ama mercedesn yapması büyük ayıp olmuş

muhtemelen conta weya birleşim noktasındaki bi parçanın ömründen kaynaklanıodur :)

wolkanku
11-10-2010, 10:10
Arkadaşlar Herkese Selamlar;
Koluman Göztepe Yetkili Satış Danışmanı olarak sizleri bilgilendirmek adına bu duruma açıklık getiriyorum.
Bugün bizlere geçilen mail aynen bu şekildedir;
Satılan araçların %1'inde bu problemle karşaşılmakta(Türkiye,Avrupa ya da Amerika belirtilmemiş mailde),şasi numaraları ile inceleme yapılmakta olup Türkiye'de bu araçlar mevcut ise gerekli geri çağırma telefon ve mektup yoluyla müşteriye ulaştırılacaktır.

VE EN ÖNEMLİSİ;
Bu hata kesinlikle önemli ve hayati bir risk oluşturmamaktadır.
Bilginize.

YavuzNaz
11-10-2010, 10:13
büyük prestij kaybı..

Mr.K
11-10-2010, 10:13
mercedeste böyle yaparsa yani artık gerısını dusunemıyorum

Niye? Mercedes-Benz olunca hata payi %0`mi oluyo? Mekanik-Elektronik parcalarin birlesiminden olusan,ustune kibrit kutusu konulan Y marka X marka herturde olusabilicek birsey bu.Yorum biraz sacma olmus kusura bakma.

elpadre
11-10-2010, 10:15
haydaa bızde var e serısı bızım kele soyluyumde babama soylesın bakalım ne olducak merak ettım

Dou
11-10-2010, 10:17
Niye prestij kaybı oluyor anlamıyorum

Benim için bir firma sattığı malına sahip çıkıp, hatasını müşterileri zor durumda bırakmadan telafi ediyorsa bilhassa prestij katan bir sebeptir bu.

Toyota binlerce aracını geri çağırdı, bence hiçte prestij kaybı değil. Sadece Toyota'da değil, bugüne kadar bir ton marka model araçta geri çağırmalar oldu.

Vaktinde binlerce saçma sapan elektronik arızalar çıkarıp insanları canından bezdiren aptal Fransız firmaları gibi sattığı mala sahip çıkmamak prestij düşürür, bu ince noktayı iyi ayırmak gerekiyor.

Fark etmek gerekiyor artık, Mercedes'i de üreten insanoğlu, kullanılan madde yeryüzünde olan bir madde, %100 dünya malı, hiç bir şey uzaydan gelmiyor. Malesef halkımız çok büyütüyor bu tip şeyleri.

onursumer
11-10-2010, 10:24
hayret mercedeste cesaretini toplayıp artık hatalı uretimleri geri cağırabiliyor

tüm markalara örnek olur bu inş :)

hep toyotayı gormekten sıkılıyorduk.

YavuzNaz
11-10-2010, 10:50
Niye prestij kaybı oluyor anlamıyorum

Benim için bir firma sattığı malına sahip çıkıp, hatasını müşterileri zor durumda bırakmadan telafi ediyorsa bilhassa prestij katan bir sebeptir bu.

Toyota binlerce aracını geri çağırdı, bence hiçte prestij kaybı değil. Sadece Toyota'da değil, bugüne kadar bir ton marka model araçta geri çağırmalar oldu.

Vaktinde binlerce saçma sapan elektronik arızalar çıkarıp insanları canından bezdiren aptal Fransız firmaları gibi sattığı mala sahip çıkmamak prestij düşürür, bu ince noktayı iyi ayırmak gerekiyor.

Fark etmek gerekiyor artık, Mercedes'i de üreten insanoğlu, kullanılan madde yeryüzünde olan bir madde, %100 dünya malı, hiç bir şey uzaydan gelmiyor. Malesef halkımız çok büyütüyor bu tip şeyleri.

mercedes'den bahsediliyor bir model üretmek için bilmem milyon avro yatırım geliştirme vs için para harcanıyor tamam hata 0 olmayabilir sonucta kul yapısı ama mercedes tercih eden insan zaten hatanın enaz seviyede konforun ve güvenliğin en üst seviyede oldugu için tercih ediyordur şahsi fikrim bilmem kaç bin yüz avro verip mercedes alıcam üretim hatası çıkacak buna olumlu yaklaşamıyorum :)

Mr.K
11-10-2010, 10:53
mercedes'den bahsediliyor bir model üretmek için bilmem milyon avro yatırım geliştirme vs için para harcanıyor tamam hata 0 olmayabilir sonucta kul yapısı ama mercedes tercih eden insan zaten hatanın enaz seviyede konforun ve güvenliğin en üst seviyede oldugu için tercih ediyordur şahsi fikrim bilmem kaç bin yüz avro verip mercedes alıcam üretim hatası çıkacak buna olumlu yaklaşamıyorum :)

millet lamborghini`ye biton para sayiyo ici A3`le ayni(havalandirma vvsvs) kimsenin giki cikmiyo :) Para herzaman kaliteyi,sorunsuzlugu getirmiyo+ hata payi daha az diye birsey yok (istatiksel oran disinda..)

YavuzNaz
11-10-2010, 10:56
lamboya binen insanın beklentisiyle audi ye bineniki aynıysa sorun yok ozaman :)

Mr.K
11-10-2010, 10:59
lamboya binen insanın beklentisiyle audi ye bineniki aynıysa sorun yok ozaman :)

Benim anlayamadigim durum su; hermali alirken garanti herzmn on planda olsun istenmiyor mu ? E adamlar yapmislar,arkasindalar daha ne ? O kismi cozemedim ben ???

Kaldiki mercedes`e binen hicbir zihniyetin beklentisi emin ol ki bu araba sorunsuz ohh be falan degil ;).

Beklenti ayri,kalite ve prestij ayri dimi..

YavuzNaz
11-10-2010, 11:16
post ta belirttiğim gibi şahsi fikrim ben o kadar para verip almış olsam içine bindiğim zaman ohh be araba bu demek en doğal hakkım makam şöförlüğü yaptım bi dönem c200komp. s320 long e320 kullandığım araclardı ve bu araclara sahip olan kişi bu söylediğim şeylerden ötürü tercih ediyordu :)

TheAce
11-10-2010, 11:20
adamlar insan, üretirken bir parti üründe sıkıntı yaşamış olabilirler. atıyorum tedarikçi conta üreticisi plastik aksamı işlerken karışımda bir hata yapmış ve farketmemiştir. bundan dolayı orta bir sorun olmuştur.

prestijse aracı geri çağırmak prestijdir, yoksa bunun kronik sorunu şudur budur diyipte çözüm getiremedikten ve sorunu halletmedikten sonra prestij mi kazanıyoruz.

mercedes bu dünyadaki en sorunsuz ve en sağlam araçları üretir ve üretecektirde...

_Burak_
11-10-2010, 11:42
yok yok bizim milletimize yaranılmaz , çağırmasın geri ellerinde patlasın herkesin aracı
millette "lan olm mersoya bak hiç hata yok mis gibi araba yapıyo " desin .

biz alışmışız herşey için kullanıcı hatası denilip soyulmaya