PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 106 GTI - 1AP50 beyin sorunsalı

darkred
11-10-2010, 22:14
bugün motoru actım sağı solu kurcalarken beyin koruma kapağını cıkardım ve beyin kodu garibime gitti.

Magneti marelli IAW 1AP.50 yazıyor bildiğim kadarıyla GTI larda beyin kodu 1AP.41 di.

1AP.50 nedir bilen varmı ? 1AP41 le arasında ne fark vardır ?

Teşekkürler

Evren

dragstar
11-10-2010, 22:22
valla bende anlamadım:D

darkred
11-10-2010, 22:27
kemal bende anlayamadım 41 yazan yerde bende 50 yazıyor :D

99 GTI larda koltuk döşeme gibi değişiklikler varya beyindede mi değişiklik var acaba ?

Schumi
11-10-2010, 23:39
O beyin xs lerde 1.4 lerde birde otomatik 106 larda çıkıyor diye bilgiler buldum. Ama hiç bu beyin kodlu gti veya vts rastlamadım.

Saxo 1.4 8V - MM IAW 1AP.50
206 1.4 8V - MM IAW 1AP.50

TolgaEsentepe
11-10-2010, 23:44
egzozdan sonra beyin demi xs ? zamanında çip mip yaparken kurcalamışlar demekki kanki bişeyler olmuş :)

dragstar
11-10-2010, 23:46
hassikome evren doğru okuduğundan eminmisin yazıcam saçma olucak

chip yaparken oem ecuyu bozmak yerine xs ecusunu chiplemiş olabilirler

darkred
11-10-2010, 23:51
doğru okudum yaa inanamadım hatta foto cekicektim ama tel bozuk cekemedim.

demekki beyine yazılım atarlarken oem ecu yu kurcalamak yerine XS ecusuna yazılım yapmıs olabilirler :)

bunun bir zararı olurmuki ? IAW 1AP.41 e geçiş yapmama gerek varmı ? Suandaki yazılımdan cok memnunum aslında :)

remus vardı önceden benim arabada sökünce XS bulup takmıslar esk de GTI olmadığından susturucusunu bulmak zor tabi :D

dragstar
11-10-2010, 23:58
doğru okudum yaa inanamadım hatta foto cekicektim ama tel bozuk cekemedim.

demekki beyine yazılım atarlarken oem ecu yu kurcalamak yerine XS ecusuna yazılım yapmıs olabilirler :)

bunun bir zararı olurmuki ? IAW 1AP.41 e geçiş yapmama gerek varmı ? Suandaki yazılımdan cok memnunum aslında :)

remus vardı önceden benim arabada sökünce XS bulup takmıslar esk de GTI olmadığından susturucusunu bulmak zor tabi :D

immoblizer yok galiba ztn başka zararı olmaz xsi da senden eksik veya fazla sensör yok diye biliyorum

egzost kolay iş halledilir

darkred
12-10-2010, 00:03
immoblizer yok galiba ztn başka zararı olmaz xsi da senden eksik veya fazla sensör yok diye biliyorum

egzost kolay iş halledilir

immoblizer var aktif olarak cünkü arabanın yedek anahtarı var anahtarcıda yaptırılmıs birşey kapıları vs acıyor

ancak aracı calıstırmıyor immoblizer olmasaydı çalısması gerekmezmiydi kemal ?

dragstar
12-10-2010, 00:09
immoblizer var aktif olarak cünkü arabanın yedek anahtarı var anahtarcıda yaptırılmıs birşey kapıları vs acıyor

ancak aracı calıstırmıyor immoblizer olmasaydı çalısması gerekmezmiydi kemal ?

kapıları açıyor ama arbayı çalıştırmıyor peki kontağa takıp marş yaptığında immo arıza ışığı yanıyormu farın solunda olması lazım:D

darkred
12-10-2010, 00:10
kapıları açıyor ama arbayı çalıştırmıyor peki kontağa takıp marş yaptığında immo arıza ışığı yanıyormu

denemedim :D merakıma mucip oldu 5 dkya deneyip geliyorum :D

dragstar
12-10-2010, 00:14
denemedim :D merakıma mucip oldu 5 dkya deneyip geliyorum :D

denemediysen deneme bence ecu kitlenmesin diycemde daha önce denemişinki araba çalışmıyor yazdın bnm uykum gelmiş:o

darkred
12-10-2010, 00:18
denemediysen deneme bence ecu kitlenmesin diycemde daha önce denemişinki araba çalışmıyor yazdın bnm uykum gelmiş:o

yok denememiştim arabayı aldığım arkadas calıstırmıyor sadece kapıları acıyor demişti

şimdi denedim çalıştı immoblizer devre dışı o zaman benim arabada nasıl aktif hale getirebilirim bu konuda bir fikrin varmı kemal ?

alpergti
12-10-2010, 00:24
xs ecu sunu çiplemişler hiç bir zararı yok ama immo yok o beyinde haberin olsun :icon_tup:

darkred
12-10-2010, 00:26
xs ecu sunu çiplemişler hiç bir zararı yok ama immo yok o beyinde haberin olsun :icon_tup:

anladıım peki ap41 orjinal ecuya dönsem peki immoyu kullanabilirmiyim yada aktif hale getirebilmem mümkünmü ? yoksa farklı bir beyin olduğundan dolayı yine immoblizer devre dısımı kalır ?

alpergti
12-10-2010, 00:29
anladıım peki ap41 orjinal ecuya dönsem peki immoyu kullanabilirmiyim yada aktif hale getirebilmem mümkünmü ? yoksa farklı bir beyin olduğundan dolayı yine immoblizer yine devre dısımı kalır ?

bence hiç kurcalama beyin alıcaksın programını attırıcan uğraşırsın çok...

dragstar
12-10-2010, 00:32
yok denememiştim arabayı aldığım arkadas calıstırmıyor sadece kapıları acıyor demişti

şimdi denedim çalıştı immoblizer devre dışı o zaman benim arabada nasıl aktif hale getirebilirim bu konuda bir fikrin varmı kemal ?

bzm beyinlerde tms43 diye bir devre var o immo devresi işte snn arabada orjinalde immo varmı direksiyonun altında kara bi kutu olması lazım immo varsa ki eğer xsi ecusuyla çalışıp immo arızası yakmıyorsa araba immo kutusuda söküktür kısaca vazgeç bu sevdadan:D

darkred
12-10-2010, 00:34
Yok yarın sanayide olucam zaten buji ve motor yağı değişimi için gürbüz ustama bir sorayım ben bu işi bakalım ne cevap verecek :D

Orjinal olacak ve calısacak ki bende rahat olayım :D çözmem gerek bu işi :D

Teşekkür ederim hepinize :)

dragstar
12-10-2010, 00:37
1ap41 ecu bulcan o ecuya superchipin epromunu takıcan peugeot sportlardada immo iptal oluyor, sonra immo kutusu alıcan ve anahtarlarını kutuyu ve ecuyu porgmlatacan ki bunlar oluyormu bilmiyorum ama bence gereksiz uğraşmış olursun

darkred
12-10-2010, 00:41
yok immo kutusu yerindemi değilmi eskişehirde bu işleri yapabilirmiyim vs diye bilgi alacağım ondan suan ugrasamam zaten ama eger olur birşeyse aklımda olsun arabamı daha iyi tanımıs olurum böylece ne eksikleri var nesi var nesi yok :D

tekrar teşekkür ederim kemalcim :)

hddsheriff
12-10-2010, 00:56
immo olmasın evren boşver zaten genel olarak arıza yapar ve yolda bırakır immo :)

darkred
12-10-2010, 01:01
ugur abi calısmasın da çözülebilir bişiymi onu öğrenmem lazım detaylı olarak gürbüz ustamdan aklımda soru işareti olacağına çözüm yolu dursun bi köşede loto cıkarsa yaptırırım belki :D :D

hddsheriff
12-10-2010, 01:15
ugur abi calısmasın da çözülebilir bişiymi onu öğrenmem lazım detaylı olarak gürbüz ustamdan aklımda soru işareti olacağına çözüm yolu dursun bi köşede loto cıkarsa yaptırırım belki :D :D

gürbüz usta ve onur amcan sana yardımcı olur :)

ClioSportAge
13-10-2010, 00:40
buraya yazcağına bana sorsan cevaplardım xs beyni var senin aracında :P hatta beyin yok beyinsiz :)