PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaza yaptım yardım

CaN000
12-10-2010, 19:44
arkadaşlar pazar gecesi bir talihsizlik sonucu onume cıkan köpeğe carptım...hemen bi veteriner bululp goturdum kopeği yaşama ihtimali az diyordu ancak köpek toparlamıs kendni ancak oturamıyormus kopek ve yururken ağrı cekiyormus...doktor ameliyat edilmesi gerektiğini soyledi ancak biraz masraflı oluyor ...bu gibi durumlar için hayvanın ameliyat masraflarını karsıyalabilecek bi yer varmıdır yoksa seve seve ödemek zorundamı kalacağım...(sadece ameliyat masraflarını karsılatıcam 2 gundur veterinerde diğer herşeyi kendim ödedim zaten)

mümkün mertebe bilgi verirseniz iyi olur tesekurler

not:sokak köpeğiydi

hesap no : 572-6695766
garanti bankası

doğuş can dursun

gonderdiğiniz miktarı da yazarsanız bana gereğinden fazla toplamamış oluruz

aqustic
12-10-2010, 19:46
ne kadar masraf çıkıyor?

GokhanRS
12-10-2010, 19:51
götürdüğün veterinerde bilmiyorsa bizim bilmemiz zor.

CaN000
12-10-2010, 19:57
veteriner min 500 tl gibi bir masraf cıkacağını soyluyor belkide daha fazla duruma gore değişir diyor

dragstar
12-10-2010, 20:02
beşiktaşta çırağan sarayına gelmeden yıldız parkı girişi veya beşiktaş polis karakolunun orda çevre ve sokak hayvanları tarzında bi dernek var oraya sorabilirsiniz

ayrıca duyarlılığın içinde teşekkür ederim

Greentiger01
12-10-2010, 20:03
Bu gibi durumlarda Belediyenin barınakları para talep etmiyor diye biliyorum Özel veterinerlere gelincede o adamlarda para kazanmak için bu işi yapıyor, Öncelikle Belediyeye bağlı hayvan barınaklarına bir danışmanı önerebilirim sana.
Ayrıca çarptığın köpeği o şekilde bırakıp gitmediğin için Sana ne kadar teşekkür etsem azdır.
Geçmiş olsun

ilkerrrrr
12-10-2010, 20:04
Geçmiş olsun. Belediyeden bir sonuç çıkmazsa buradan para toplarsak ben varım.

Ufuk
12-10-2010, 20:07
Tebrikler duyarlılık için.Gerçekten çok güzel bir hareket.

Oconner
12-10-2010, 20:08
Tebrikler duyarlılık için.Gerçekten çok güzel bir hareket.

aynen katlıyorum helal sana bu dvirde zor senin gibi insanlar bulmak

Kakus
12-10-2010, 20:09
Kimileri kedileri tekmeleyip öldürüyo, kimileri istemeden çarptığı köpeğin hayatını kurtarmaya çalışıyo, hayatını sürdürebilmesi için mücadele ediyo. Tek diceğim şey Helal Olsun Sana abicim.

volume81
12-10-2010, 20:12
Kimileri kedileri tekmeleyip öldürüyo, kimileri istemeden çarptığı köpeğin hayatını kurtarmaya çalışıyo, hayatını sürdürebilmesi için mücadele ediyo. Tek diceğim şey Helal Olsun Sana abicim.

+volume81 :)

uluckaban
12-10-2010, 20:13
kimileri kedileri tekmeleyip öldürüyo, kimileri istemeden çarptığı köpeğin hayatını kurtarmaya çalışıyo, hayatını sürdürebilmesi için mücadele ediyo. Tek diceğim şey helal olsun sana abicim.

+1.........

_Burak_
12-10-2010, 20:24
geçen sene bir sabah otoparktan çıkarken arabanın altına yatmış iki kedi yavrusunu ezmiştim bende :( aracın altında yatmışlar gözükmüyorda geri geri çıkıyordum
biri oracıkta can vermiş.
akşam üstü sitedeki küçük çocuklar abi böyle böyle dedi belden aşağısı ezilmiş
dedim ben yapmadım, sen yaptın ,yapmadın derken
dedim doğrudur farketmemişim demek ve hemen aynı şekilde aldım veterinere götürdüm ağrı kesici ve bir ilaç daha yapıldı(o arada veterinere götürürken aıdan can havliyle beni tırmaladı bende kuduz aşısı olmaya başladım)
direk ameliyat olmalı dediler
sonra araştırmalar ve telefonlaşmalar sonucu hasdala kabul ettiler , götürdüm teslim ettim.

sonrası mı?
iki gün sonra bir telefon beyefendi kedi öldü ama korkmayın kuduz değilmiş .
bana yaşayabileceğini söylemişti veteriner , ama hayvan rehabilitasyon merkezine götürdüm belediyenin sonuç ortada :ofk:

veterinerlik fakülteside anında müdahele etmiyor gerçi bir kaç günde yapıyormuş ameliyatı ama keşke şansımı orada deneseymişim:(

GokhanRS
12-10-2010, 20:27
ist üni. avcılar veterinerlik fakültesi bu gibi durumlarda ücretsiz destek sağlıyormuş.

bora1311
12-10-2010, 20:37
cok gecmıs olsun, yaptıgınız cok duyarlı bi davranıs keske herkes sizin gibi olsa...

CaN000
12-10-2010, 20:43
öyle bir durumda kesinlikle o hayvanı o şekilde bırakmak insanlık dısı olur ki kazanın hemen sonrasında hayvanın can cekiştiğini gormek bana neler hissettirdi anlatamam...gece vakti zekeriyakoyden donerken oldu ve o saatte veterineri gerçekten cok şansa buldum...bir arkadasımın oturduğu sitede arıkoydeki veterinere goturdum hemen...köpek oyle bi bakıyordu ki görmeniz lazım dı...o hayvanı o sekilde bırakıp gitmeye hiçbir insan evladının gönlü elvermez... hele ki veteriner yaşama ihtimali az akciğer i parçalanmıs olabilir dedikten sonra basımdan assağı kaynar sular dokuldu ki sabah veteriner arıyana kadar cektiğim vicdan azabı cabası...zaten kazayı duyan arkadaslarımın köpeği bırakıp kaçsaydın olum demeleri de insanlardan tiksinme sebebim oldu...cidden psikolojik bi sınav oluyo allah kimsenin basına vermesin...80 90 km arası bi hızla giderken onume cıktı kopek zaten yapcak bişey yoktu benim sucum da yoktu ama dedğim gibi umarım kimsenin basına gelmez gelirsede sakın bırakıp gitmesin ben hayvanı veterinere goturduğum halde ve sucum olmadığı halde vicdan azabı cektim bırakıp gidenlerin ömründen ömür gider kendinizi yer bitirirsiniz keşke diye diye...

belediye konusuna gelince...arkadaslar belediyelere pek guvenemiyorum hayvanı ne derecede sağlıklı ameliyat ederler onun dısında

gökhanrs: ist uni fakulte hakkında detaylı bi bilgin varsa yazarsan sevinirim nasıl iletişim sağlarız vs...

elpadre
12-10-2010, 20:44
ist üni. avcılar veterinerlik fakültesi bu gibi durumlarda ücretsiz destek sağlıyormuş.

orda hayvanları kobay olarak kullanıyorlar yoksa bedava kımse amılyat etmez yanı yasarsa yasar yasamazsa yasamaz 4 sene once kedıme bı o cocugunun bırı tekme atmıs aldıgım goturdum veterınere dedı acılen amılyat edıcegız yoksa uyutucagız nan ben bunu buldugumda gozlerı kapalıydı evıme aldım yanımdan hıc ayırmadım ben nereye o oraya ogungu amılyat parası 750 lıra verdım bakımıydı cartıydı curtuydu 1500 lıraya geldı ama yaptırdım yasatabılmek ıcın ve basardım sonra kedım kapıcınınyuzunden evden kactı ***** evde yasamıyorudu ama sırket ıs hayatına alısmıstı kedı yuzunden kapıcıyı kovdum dedeme gelır dedı 3 senedır fırarı resımlerıne bakıp avutuyurm kendımıı :(

CaN000
12-10-2010, 20:47
beşiktaşta çırağan sarayına gelmeden yıldız parkı girişi veya beşiktaş polis karakolunun orda çevre ve sokak hayvanları tarzında bi dernek var oraya sorabilirsiniz

onlarla en yakın zamnda iletişime geçmeye calısacağım tesekkurler...

öğrenci olduğum için pek zaman bulamıyorum 5 den önce o yuzden mumkun olduğunca telefonla halletme olayı olsa daha iyi olur...cunku hayvan şehirden 20 km falan uzakta zekeriyakoyde...alıp arabayla goturcem ve huysuzlanmaya baslamıs hayvan (sokak kopeği olduğu icin doğal davranış dedi veteriner ısırmaya falan calısıyormus)

Cimmeria
12-10-2010, 20:47

orda küçücük bir prefabrikte ufacık kafesler içinde tutuyorlar hayvanları, zavallıların kokusu yoldan yürürken bile geliyor insana...

gerekirse para toplayalım bencede

CaN000
12-10-2010, 20:50
kalça kemiği kırık olabilrmiş bende o yuzden bir an önce ameliyat ettirmek istiyorum...bide arka sol ayağı boşta sallanıyormus...ameliyat sonrası masraflarıda sayarsak 500 tl yi bayaa aşıcak gibi duruyorki param olsa zaten tereddut etmicem

CaN000
12-10-2010, 20:53

tesekkurler ben "insan"lık gorevimi yapıyorum

cagri-35
12-10-2010, 21:06
Öncelıkle duyarlılıgınız ıcın tesekkurler, ama sunu soylemeden edemıcem asla ve asla beledıyeye böyle konularda guvenmemek lazım. Malesef acı gercek bu cunk ubıldıgınız uyutuyorlar ugrasmıyorlar genellikle. İki olay gectı basımdan kısaca anlatayım. 2 sene önce bi plazanın inşaat sahasında sürekli önünden gectıgımden dolayı bır anne ve 3 yavrusunu buldum hergun gectıgım ıcınde yemek vermeye basladım. Yavrular palazlanmıstı ki bir araç vurup kaçmış (Allah'a havale ediyorum!) biris zaten gece ölmüş diğeride yattıgı yerde inleyip duruyorduki vaktimiz olmadıgı için ve dokunamadıgımız için malesef belediyenin veteriner ekibini çağırdık. Öncelikle o haldeki bir hayvanı oradan alıp araca götürüşlerini gördüğümüz anda herşey netleşti zaten içimize sinmedi gün içinde işlerimi hallettikten sonra bizzat kendim gidip görmek istedim sokmadılar. Ardından yetkilinin telefonunu aldım defalarca aradıktan sonra ulaştım ve ameliyat başarısız geçti kaybettik dediler kapattılar. Sonra dısarıdan duydugum sonucu zaten gelen hayvanların yarası ağırsa hiç birşekilde ugrasmadıklarıymıs.

Ardından su andada baktıgım halen ve asla vermeyı dusunmedıgım 1bucuk yasında bir tekirim var. Buldugumda 2bucuk haftalıktı iltihaplı bir ağızı , bozuk bir sindirim sistemi vardı ve 300 gramdı. Aldık götürdük belediyenin veterinerine ilk başta sonucta cok erken henuz belki iyileşir diye evde bakmayı düşünmüyorduk. Ama direk belediyenın veterınerı baktı ve bu yasamaz uyutalım dedi. Ben bunun ustune kucakladıgım gibi özel tanıdık veterinere götürdüm. Masrafsa masraf dedik üstlendik ve çok şükür yasattık bizim minik oglanı :) Şimdi 1bucuk yasında 8 kilo kadar ve müthiş bir tekir oldu , yani uzun lafın kısası ben artık beledıyenın veterıner hızmetlerıne güvenemıyorum sizinde guvenmenızı önermiyorum :(

GokhanRS
12-10-2010, 21:13
vay arkadaş belediyeye güvenme fakulte kobay kullanır. ne yapacak bu adam. öğrenci adam cebinden 500 tl den fazla parayı nasıl cıkarıp versin.

arkadaşım burdan ya birileri nakit desteği sağlıcak özelde yaptırıcan ki öyle biri cıkmaz sanırım cıkmazsada gödür fakulte veya belediye veterinerine sen üzerine düşeni yapmış sayılırsın. paran yoksa gidip veterinerde rehin kalıcak halin yok. bilerekte çarpmadın suçluda değilsin.

sen götür fakülteye. ben sibirya kurdumu bile götürdüm on numara ilgilenmişlerdi. avcılarda.

CaN000
12-10-2010, 21:15
belediye hizmetlerine bende guvenemiyorum ama fakulte içinde hayvanlar kobay olarak kullanılıyor deenmiş..ne yapacağıma karar veremedim...hayvanın ayağı kendi kendine o sekilde kaynamadan tedavi ettirmek istiyorum...

bu arada kedi haberini şimdi gördüm kedinin basının ezildikten sonra ki kanama sahnesini ben kaza da yaşadım yine tuylerim diken diken oldu...cidden insan değil bunu yapanlar

Brs_eg
12-10-2010, 21:17
Doğuş sanirim masraf biraz daha fazla cikacaktir.

2 sene önce pendikte bi cafenin besledigi kopege carpmişlardi.arka kalçada sorun olmuş die hatirliyorm 1.5 milyar civarlari rakamlar geciyordu.etraftan toplayip yaptirmişlardi.

Umarim kisa sürede halledersin.

CaN000
12-10-2010, 21:23
vay arkadaş belediyeye güvenme fakulte kobay kullanır. ne yapacak bu adam. öğrenci adam cebinden 500 tl den fazla parayı nasıl cıkarıp versin.

arkadaşım burdan ya birileri nakit desteği sağlıcak özelde yaptırıcan ki öyle biri cıkmaz sanırım cıkmazsada gödür fakulte veya belediye veterinerine sen üzerine düşeni yapmış sayılırsın. paran yoksa gidip veterinerde rehin kalıcak halin yok. bilerekte çarpmadın suçluda değilsin.

sen götür fakülteye. ben sibirya kurdumu bile götürdüm on numara ilgilenmişlerdi. avcılarda.

yarın telefonla gorusebilrsem goruseceğim ama bide o hayvanı zekeriyakoyden avcılara arabayla nasıl gotureceğim konusnda bi akıl verrseniz super olur.Hayvan sadece kusarsa sorun değil ama huysuzlanıp saldırmaya kalkarsa ne yapcağım onu bilmiyorum...

edit:hayvanları belli sure uyusturabiliyorlarmı narkoz gibi bişeyle ? şmdi aklıma geldi

benimde kopeğim vardı ama ameliyatlık bi dururumumuz olmadı bugune kadar o yuzden pek bilgim yok

CaN000
12-10-2010, 21:24
Doğuş sanirim masraf biraz daha fazla cikacaktir.

2 sene önce pendikte bi cafenin besledigi kopege carpmişlardi.arka kalçada sorun olmuş die hatirliyorm 1.5 milyar civarlari rakamlar geciyordu.etraftan toplayip yaptirmişlardi.

Umarim kisa sürede halledersin.

saol valla aynı sorun bunda da var....umarım o rakamalara cıkmaz çıkarsa nasıl vericem bilmiyorum vermezsem ne yapcaklar...en fazla hayvanı rehin tutarlar ki rehin alırlarsa bakmak zorunda kalırlar en azından 1 kopek daha sokaktan kurtulmuş olur :D

cagri-35
12-10-2010, 21:40

Fakulte konusunu bılemem ama malesef ben direk 1.ci agızdan yasadıklarımı anlatıyorum :( yanı ızmırde malesef böyle su an ıcın durum. Keşke değişse , ama malesef değer vermiyorlar. Benım temennim en kısa sürede sonuca kavuşması. Eğer yardım gibi birşey yapılacaksa bende varım bu arada. Burda bu kadar kişiyiz herkes bir yardım eli uzatsa hallolur.

Brs_eg
12-10-2010, 21:41
saol valla aynı sorun bunda da var....umarım o rakamalara cıkmaz çıkarsa nasıl vericem bilmiyorum vermezsem ne yapcaklar...en fazla hayvanı rehin tutarlar ki rehin alırlarsa bakmak zorunda kalırlar en azından 1 kopek daha sokaktan kurtulmuş olur :D

Sen hangi yakada oturuyodn ?

Avrupada Yeditepe hayvan barinagi
Anadolu yakasinda tuzla tarafinda var

arada girip bakarim sitelerine genel olarak carpilip kacilan veya insanlar tarafindan işkence goren hayvanlari alip ameliyat edip sagligina kavusturduktan sora tekrar saliyolar yerleri cok olmadigi için oralari ara.durumunu anlat para durumunun bu durumu karşilayamacagi fln sole bakalm bi cozum bulabliceklermi.Bi ulaş banada haber verirsin duruma göre.

Bu ara buralari belediyeye bagli olsada gonullu insanlar tarafindan işletiliyorlar diye biliyorum kopek ve kediler in bakim ve yemek masraflari gonulluler tarafindan karşilaniyor olmasi lgzm.

http://www.fatihbelediyesiyedikulehayvanbarinagi.com/
BARINAK TEL..0212 633 58 57
Mimar Meral OLCAY,
Gönüllü Barınak Yöneticisi

Tuzla Rehabilitasyon Merkezi Köpek Barınagi
http://www.yuvaariyoruz.org/?cat=768
İletişim:

İnci Kutay (0532) 2122276
Deniz Karaduman (0532) 6270238

FaTiH44
12-10-2010, 21:47
En kısa zamanda haytap'la iletişime geçmeni tavsiye ederim,yardımcı olacaklardır.

http://www.haytap.org/

duyarlılığından dolayıda ayrıca teşekkür ederim.

Muvaffak
12-10-2010, 21:49
o akşam bizzat şahit oldum Doğuş kardeşim gayet aldı getirdi batuların vete aynen bende teşekkür ederim bir hayvan sever olarak, tebrik ederim ayrıca çevremdeki insanların böyle duyarlı olması ayrıca sevindirmişti...canını sıkma kardeşim iyi olur inş demiştik bak güzel haberler aldık en azından hayatta.. nereye gerekiyorsa haberimizi verelim ben bildiğim birkaç foruma konu açıp insanların neler yapabilceğini konuşmasını bize ulaşmasını lağlarım
umarım barışın dediği rakamlar tutmaz ve yine eski sağlığına kavuştururuz
o akşam seni güldürmek için yaptıklarım yetmediyse bi dağ yolu daha yapak :p :D şaja bir yana valla iyi atlatmış hayvan caaz geçmiş olsun...haber alıralmaz konuşuruz..

CaN000
12-10-2010, 21:49
şimdi veterinerle telefonda konustum istanbul universitesini oneriyo oda en dusuk maliyetli orası halleder diyo ama oda siiznle aynı rakamı telaffuz ediyo 1.5 belkide fazla diyo ve veteriner de su anda fazla yer olmadığı için oda barındaramaycakmıs fazla...en geç yarın alırsan iyi falan dedi...röntgen cekilmesi gerekiyormus tekrar onuda ist unide yaptır falan dedi duruma gore daha az da tutabilir daha fazla da dio

bi akıl verin

CaN000
12-10-2010, 21:53
o akşam bizzat şahit oldum Doğuş kardeşim gayet aldı getirdi batuların vete aynen bende teşekkür ederim bir hayvan sever olarak ayrıca tebrik ederim ayrıca çevremdeki insanların böyle durayrlı olması ayrıca sevindirmişti canını sıkma kardeşim iyi olur inş demiştik bak güzel haberler aldık en azından hayatta.. nereye gerekiyorsa haberimizi verelim ben bildiğim birkaç foruma konu açıp insanların neler yapabilceğini konuşmasını bize ulaşmasını lağlarım
umarım barışın dediği rakamlar tutmaz ve yine eski sağlığına kavuştururuz
o akşam seni güldürmek için yaptıklarım yetmediyse bi dağ yolu daha yapak :p :D şaja bir yana valla iyi atlatmış hayvan caaz geçmiş olsun...haber alıralmaz konuşuruz..

saol mfy valla kısa surede olsa yuzumu guldurdun o akşam eve donerken...veteriner dışkısında kan olduğunı bağırsaklarında problem olabileceğini ayrıca bugun ilk defa yemek yediğini soyledi...2 gundur yediremiyrmus...hayvan yurumek istiyormus ama canı yandığından kalkamıyormus arka kısmını kaldıramıyormus....

barış barınaklarla konusmustum yeterince cok hayvanları olduğunu basımın caresine bakmamı soyleyip sepetlediler

Brs_eg
12-10-2010, 21:56
barış barınaklarla konusmustum yeterince cok hayvanları olduğunu basımın caresine bakmamı soyleyip sepetlediler

kimle konustun neresiyle bunu anca belediye elamanlari soler gonullu olarak bu işleri yapan birisi bunu solemiycektir.

gurcell
12-10-2010, 21:57
Aramizda toplayalim beyler. Sen gotur yeni yere, asagi yukari ne kadar para cikar ogren. Biz goturdugun yere havale yapalim elimizden geldigince.

erkanayasli
12-10-2010, 21:59
evet bencede hemen ameliyatı yaptır yazık daha acı çekmesin 50şer 100er lira yollayıp halledelim bu işi.

FaTiH44
12-10-2010, 22:04
Aramizda toplayalim beyler. Sen gotur yeni yere, asagi yukari ne kadar para cikar ogren. Biz goturdugun yere havale yapalim elimizden geldigince.

+1.bende yardım edebilirim.

CaN000
12-10-2010, 22:05
evet bencede hemen ameliyatı yaptır yazık daha acı çekmesin 50şer 100er lira yollayıp halledelim bu işi.

yarın telefondan arıcam ist uni yi olmadı gidicem oraya oğrenmeye calıscam nedir ne değildir...beşiktaşda ki kuruma da gideceğim hayvan severler koruma derneği gibi birşeymiş sanırım...bu arada gerçekten bu konuda duyarlı insanlar olmanıza cok sevindim

Brs_eg
12-10-2010, 22:06
dogus bu veteriner ne ayak gidip 1.5 lira diycekse ztn kar amacli yapacaktir.1.5 milyar olamaz ameliyat maliyeti.dedigm yeri ara konus direk yapamazlarza maliyeti karşiyabilmek için para topliycagini fln sole veya başka veteriner bakalm

gurcell
12-10-2010, 22:07
Haber bekliyoruz o zaman senden...

CaN000
12-10-2010, 22:10
dogus bu veteriner ne ayak gidip 1.5 lira diycekse ztn kar amacli yapacaktir.1.5 milyar olamaz ameliyat maliyeti.dedigm yeri ara konus direk yapamazlarza maliyeti karşiyabilmek için para topliycagini fln sole veya başka veteriner bakalm

parayı soyleyen ameliyat yapcak veteriner değil...ist uni ye gitmemi soyledi zaten oda...daha az maliyeti olacağını ama oyle ufak miktarlar olmayacağını soyledi 1. 1.5 belki daha fazla duruma gore daha az da olabilir dedi...

CaN000
12-10-2010, 22:12
Haber bekliyoruz o zaman senden...

bir bilgi alır almaz yazıcam buraya abi

Burak İ
12-10-2010, 22:15
Bence ameliyat edilmeli hesap numarası yok mu herhangi bir şey havale yapalım ?Ücret ne kadar net olarak ?

CaN000
12-10-2010, 22:19
net bişey yok henuz ücret için olunca buraya yazıcam

HALUK
12-10-2010, 22:23
ya bişe rica etsem köpegin fotosunu koyarmısın amca oglu veteriner ayagının duruşuna bakmak istiyor ;) bekliyoruz..

ömerve
12-10-2010, 22:25
geçmiş olsun öncelikle,ve emeğine sağlık..dert edinmişsin en azından.inş iyileşir köpek

HALUK
12-10-2010, 22:27
fotoyla beraber 500 tl fiyat veren veterinerin ismi ve telefonunuda verebilirsen amca oglu konuşcak meslektaşı ya belki güzellik yaptırırım diyor ;) bekliyoruz kardeşim.

CaN000
12-10-2010, 22:33
footğrafı bende yok yarın arkadsıma cektirebilirsem koyarım ama fiyatı veren veteriner tahmini verdi ameliyatı kendi yapmıcak zaten

ygtkrmdnz
12-10-2010, 22:33
hiç unutmuyorum geçen ay gözümüzün önünde son kasa civic bir köpeğe çarpıp kaçmıştı bizde o arada bizim köpeği gezdiriyorduk öyle fena olduk ki anlatamam çok acı bir durum + çarpıp kaçanı görmek dahada kötü bir durum ne desek boş öyleleri için..
helal olsun bu davranışın için sana ayrıca teşekkürler .. inşallah köpek kısa sürede düzelir :)

HALUK
12-10-2010, 22:38
footğrafı bende yok yarın arkadsıma cektirebilirsem koyarım ama fiyatı veren veteriner tahmini verdi ameliyatı kendi yapmıcak zaten

veteriner baktı dimi köpege ? sen telefonunu ver eger büyük bir ameliyat degilse ben amca oglunu döve döve yaptıracam :) hemde bedava ;)

bukadar çaba gösteriyorsun ya bizde bişeyler yapalım dimi senin gibi kaçtane dürüst insan kaldı dünyada ;)

rica ediyorum lütfen veterinerin telini ve ismini ver, sadece bilgi alıcak neresi kırık neresi çıkık.
o kedi videosunu izledigimden beri tüylerimiz diken diken bişeyler yapalım bari.

Burak İ
12-10-2010, 22:41
veteriner baktı dimi köpege ? sen telefonunu ver eger büyük bir ameliyat degilse ben amca oglunu döve döve yaptıracam :) hemde bedava ;)

bukadar çaba gösteriyorsun ya bizde bişeyler yapalım dimi senin gibi kaçtane dürüst insan kaldı dünyada ;)

rica ediyorum lütfen veterinerin telini ve ismini ver, sadece bilgi alıcak neresi kırık neresi çıkık.
o kedi videosunu izledigimden beri tüylerimiz diken diken bişeyler yapalım bari.

Sizn duyarlılığınıza teşekkür ederim şahsım adıma.

AhmetKadir
12-10-2010, 22:48
fakultede normal operasyonlar cogunlukla vukuatlı oluyor, bi de sokak hayvanı giderse aman aman...

ozel klınıkler sokak hayvanlarında normal ucretlerının yarısını alırlar etık olarak. cunku sız kendınız olmayan bir sokak hayvanının sorumlulugunu ustlenıyorsanız aynı sorumlulugu veterıner hekım de almalıdır , yanı ucret neyse yarı yarıya paylasılır.

HALUK
12-10-2010, 22:48
Sizn duyarlılığınıza teşekkür ederim şahsım adıma.

ya baksana millet insana çarpıp kaçıyor, arkadaş bir köpek için çırpınıyor helal olsun be halledicez inş.

crazydog
12-10-2010, 23:00
valla helal olsun diyorum 3 5 ne gerekiyorsa hep beraber destek oluruz.

azrail
12-10-2010, 23:01
Eğer bu yaşadığın olay gerçekse helal olsun sana

HALUK
12-10-2010, 23:05
kardeşim pm telefon numarasını aldım ancak bayan veteriner oldugu için bu saate arayamayız, sabah erkenden arayacagız, nasıl sorucaz onuda yazarmısın kim nezaman ne getirdi diyecegiz ;)

[RaCeR]
12-10-2010, 23:12

bu ne şimdi şaka mı? Olayı bir tarafından uydurup forumda alacağı pozitif tepkilerle gene aynı tarafını kaldırtmak için açmadı herhalde bu konuyu...

Brs_eg
12-10-2010, 23:13

niye eger gercekse diye cumleye başkama geregi duydun :)

azrail
12-10-2010, 23:16
;1755411']bu ne şimdi şaka mı? Olayı bir tarafından uydurup forumda alacağı pozitif tepkilerle gene aynı tarafını kaldırtmak için açmadı herhalde bu konuyu...

Sen neden ateşlendinki birden ?
Benim art niyetli söylediğimi nerden çıkardın ?

azrail
12-10-2010, 23:17
niye eger gercekse diye cumleye başkama geregi duydun :)

Gayet masumhane

CaN000
12-10-2010, 23:19
soylediğin pek masumhane gibi durmuyo

HALUK
12-10-2010, 23:19
;1755411']bu ne şimdi şaka mı? Olayı bir tarafından uydurup forumda alacağı pozitif tepkilerle gene aynı tarafını kaldırtmak için açmadı herhalde bu konuyu...

şaka yada degil.
senden 12 sene önde gidiyorum, 12 senede neler gördük, kimseyi yargılamıyoruz ancak dışarda afrikadan gelen dilenciler var nedenmi, çünkü çok duygusalız.
kimler kimleri sömürdü, millet artık böyle yaklaşıyor.
sıkıntı yaratcak bi konu yok teli aldık görüşecegiz sabah hanımefendiyle neyse geregi elimizden geleni yapacagız.

[RaCeR]
12-10-2010, 23:20
Doğuş kardeşim sayılır ondan ateşlendim.Sen niye bu kadar şaşırmış gibi yaklaştın olaya insan gibi davranması bir tuaf geldi herhalde. Ayrıca eğer bu yaşadığın olay gerçekse diye başlarsan olaya bir art niyet ararım.

CaN000
12-10-2010, 23:21
şaka yada degil.
senden 12 sene önde gidiyorum, 12 senede neler gördük, kimseyi yargılamıyoruz ancak dışarda afrikadan gelen dilenciler var nedenmi, çünkü çok duygusalız.
kimler kimleri sömürdü, millet artık böyle yaklaşıyor.
sıkıntı yaratcak bi konu yok teli aldık görüşecegiz sabah hanımefendiyle neyse geregi elimizden geleni yapacagız.

tekrar tesekkurler

azrail
12-10-2010, 23:21
soylediğin pek masumhane gibi durmuyo

Peki ne yapmam gerekiyor

CaN000
12-10-2010, 23:22
Peki ne yapmam gerekiyor

cumleye baslayıs tarzın art nyetli gibi bişey yapman gerekmiyo :)

azrail
12-10-2010, 23:23
;1755463']Doğuş kardeşim sayılır ondan ateşlendim.Sen niye bu kadar şaşırmış gibi yaklaştın olaya insan gibi davranması bir tuaf geldi herhalde. Ayrıca eğer bu yaşadığın olay gerçekse diye başlarsan olaya bir art niyet ararım.

Boş konuşuyorsun arkadaşım
Ben niyetimi söyledim bi kelimeye takılıp gereksiz muhabbetlere giriyorsun

cem
12-10-2010, 23:24
İnternet ortamındayiz beyler sanal alem unutmayin, butun uyeler birbirini tanimiyor nasil bir insan oldugunu bilmiyor haliyle bunu goz onunde bulundurursaniz iyi olur ..

CaN000
12-10-2010, 23:26
konuyu uzatmayın haluk abi yardımcı olacak ...saptırmayın konuyu....

Dragger
12-10-2010, 23:26
Barınakla belediyeyle olmaz bu isler, bakmazlar hayvana 2 gün sonra öldü derler.

Durumu netlestirin, tam masrafı ögrenin kim ameliyat yapacak vs iletisim bilgilerini verin ona göre herkes elinden gelen yardımı yapar.

20 liradan 25 kisi olsa 500 lira iste mis gibi.

[RaCeR]
12-10-2010, 23:27
Uzatmıycam konu farklı yere kaymasın.
Hayvan da sizlerin sayesinde en kısa zamanda sağlığına kavuşur inşallah.

HALUK
12-10-2010, 23:31
sabahı bekleyecez amca oglunun yapacagı bir ameliyatsa bedavaya köpekcik ayaklanacak;
yok gerçekten büyük bir operasyonsa payımıza düşeni karşılayacagım ;)

CaN000
12-10-2010, 23:37
sabahı bekleyecez amca oglunun yapacagı bir ameliyatsa bedavaya köpekcik ayaklanacak;
yok gerçekten büyük bir operasyonsa payımıza düşeni karşılayacagım ;)

super cok sevindim...

Selcuk_RoL
12-10-2010, 23:50
keşke herkez senin gibi olsa ya

yaşar
12-10-2010, 23:58
Bölgelere göre bu işlere bakan yerler var,kapımızın önünde köpeğe çarpmışlardı hayvan hastanesine götürdük köpeğimizi biraz masraf çıkardılar daha sonra köpeğe çarpan ı bilmiyoruz biz köpeği bu halde bulduk ve insanlık namına getirdik sanayide duruyordu dedik, ve köpege gerekli olan işlemleri yaptılar tek kuruşda para almadılar geldiginde köpeğimiz aslanlar gibiydi 3 ayağı saglamdı 1 ayagında platin takılmıştı,yarın arkadaşıma sorarım gerekli olan bilgileri almaya gayret edecegim bilginiz olsun .

CaN000
13-10-2010, 00:08
p.m attım 10

_Burak_
13-10-2010, 00:12
Barınakla belediyeyle olmaz bu isler, bakmazlar hayvana 2 gün sonra öldü derler.

aynen dediğin gibi oldu yavuz abi geçen sene :ofk:

!KO
13-10-2010, 00:13
2 3 saat önce facede paylaşmıştım

Trafik kazası geçirmiş bir sokak hayvanına rastlarsanız veteriner masrafı gibi bir nedenle onu kaderine terk etmeyin. Kaza geçiren sokak hayvanlarının çoğu basit bir kırık veya şok nedeniyle düştüğü yerden kalkamadığı için arkadan gelen araçların altında kalarak can verir. Tedavisini üstlenmek istemiyorsanız dahi güvenli bir yere taşıyın ve yakınlardaki bir kliniğe haber verin veya bir hayvan hakları derneğiyle görüşün; pek çok klinik ve dernek bu durumdaki bir sahipsiz hayvanın tedavisini ücretsiz veya düşük bir ücrete gerçekleştirme imkanı sunar.

Türkiye Hayvanları Koruma Derneği
(212) 246 11 11

Sahipsiz Hayvanları Koruma Derneği
(212) 875 29 59 pbx 138-155

Kadıköy Hayvan Dostları Platformu
(216) 499 83 90

İstanbul Veteriner Hekimler Odası
http://www.ist-vho.org.tr/

İstanbul Hayvanseverler Derneği
(216) 347 57 04
(216) 339 49 70

Hayvanların Yaşam Haklarını Koruma Derneği
haykor88@yahoo.com (212) 218 58 02
(212) 218 02 84

Evsiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği - EHDK
info@evsizhayvanlar.org
http://www.evsizhayvanlar.org/
(212) 271 77 17

caner8958
13-10-2010, 00:17
helal olsn ya +10000000........

CaN000
13-10-2010, 00:20
2 3 saat önce facede paylaşmıştım

Trafik kazası geçirmiş bir sokak hayvanına rastlarsanız veteriner masrafı gibi bir nedenle onu kaderine terk etmeyin. Kaza geçiren sokak hayvanlarının çoğu basit bir kırık veya şok nedeniyle düştüğü yerden kalkamadığı için arkadan gelen araçların altında kalarak can verir. Tedavisini üstlenmek istemiyorsanız dahi güvenli bir yere taşıyın ve yakınlardaki bir kliniğe haber verin veya bir hayvan hakları derneğiyle görüşün; pek çok klinik ve dernek bu durumdaki bir sahipsiz hayvanın tedavisini ücretsiz veya düşük bir ücrete gerçekleştirme imkanı sunar.

Türkiye Hayvanları Koruma Derneği
(212) 246 11 11 begin_of_the_skype_highlighting**************(212) 246 11 11******end_of_the_skype_highlighting

Sahipsiz Hayvanları Koruma Derneği
(212) 875 29 59 pbx 138-155

Kadıköy Hayvan Dostları Platformu
(216) 499 83 90

İstanbul Veteriner Hekimler Odası
http://www.ist-vho.org.tr/

İstanbul Hayvanseverler Derneği
(216) 347 57 04
(216) 339 49 70

Hayvanların Yaşam Haklarını Koruma Derneği
haykor88@yahoo.com (212) 218 58 02
(212) 218 02 84

Evsiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği - EHDK
info@evsizhayvanlar.org
http://www.evsizhayvanlar.org/
(212) 271 77 17

buda cok yararlı olcak haluk abiden gelcek bilgilere gore hareket edicem yarın...

Erk@n
13-10-2010, 00:55
Akşam ki kedi ezen yaratığın videosunu gördükten sonra bu kaza olayına karşı gösterilen duyarlılık beni mutlu etti.İnsan bazı şeyleri yaşamayınca anlamıyor, evimizde bir yavrumuz var ve onun sayesinde sokaktaki sahipsizlere olan yaklaşımımızda değişti.Kendi adıma düşecek veya yapacak birşey varsa bende hazırım elimden geldiğince.

aTaBeY
13-10-2010, 01:03
Eğer ki iş bu sitede aramızda para toplanıp ameliyat yaptırılacak duruma gelirse hesap numarasının PM ile banada bildirilmesini istiyorum. Üstümüze düşen ne ise gaziantepden göndeririz. Sitedeki herkesin duyarlılığına hayran kaldım. Burdan da destek tam haberiniz olsun.

CaN000
13-10-2010, 01:05
arkadaşlar gerçekten cok sevindim herkesin bu denli istekle yardım etmek istemesine hepinize tekrar tekrar teşekkurler

eğer para toplanma gibi bi yola gidilirse bu konu altında yazacağım...

K.O.
13-10-2010, 01:15
duyarlılığına helal olsun diyorum.üstümüze düşen neyse elimizden geleni yapmaya çalişiriz.

borina57
13-10-2010, 02:02
valla ne dim helal olsun.para toplama olursa bende varım;)

HALUK
13-10-2010, 10:13
arkadaşlar köpegin şu an bulundugu klinigin sahibi sema hn. ile görüştük gerekli ilk müdahaleyi yaptıgını acısını dindirdigini köpegin yemek yemeye başladıgını ve çiş bıraktıgını bununda iyiye işaret oldugunu söyledi, kendisinde röntgen cihazı olmadıgı için tam teşhisi koyamadıgını da belirtti.

ancak arka bacaklarının bir kaç yerinden kırık oldugunu ve tam teşekküllü bir hayvan hastanesinde ameliyat ve tedavi edilmesi gerektigini söyledi.

malesef benim amca oglunuda aşıyor bu ameliyat ve akabindeki tedavi.

bunun içinde istanbul üniversitesi veteriner fakültesinine bağlı hayvan hastanesini aradım yaralı köpek gidecek muayene olacak sonra fiyat ortaya çıkacakmış.

doguş arkadaşımızın köpegi oraya götürmesi gerekmekte, doğuşa yakın oturan ve gün içinde müsait olan birisi yardım ederse teşhis konulduktan sonra gerekli yardım bir şekilde toplanır aramızda.

şimdilik elimden gelen budur.
saygılar.

CaN000
13-10-2010, 11:49
arkadaşlar köpegin şu an bulundugu klinigin sahibi sema hn. ile görüştük gerekli ilk müdahaleyi yaptıgını acısını dindirdigini köpegin yemek yemeye başladıgını ve çiş bıraktıgını bununda iyiye işaret oldugunu söyledi, kendisinde röntgen cihazı olmadıgı için tam teşhisi koyamadıgını da belirtti.

ancak arka bacaklarının bir kaç yerinden kırık oldugunu ve tam teşekküllü bir hayvan hastanesinde ameliyat ve tedavi edilmesi gerektigini söyledi.

malesef benim amca oglunuda aşıyor bu ameliyat ve akabindeki tedavi.

bunun içinde istanbul üniversitesi veteriner fakültesinine bağlı hayvan hastanesini aradım yaralı köpek gidecek muayene olacak sonra fiyat ortaya çıkacakmış.

doguş arkadaşımızın köpegi oraya götürmesi gerekmekte, doğuşa yakın oturan ve gün içinde müsait olan birisi yardım ederse teşhis konulduktan sonra gerekli yardım bir şekilde toplanır aramızda.

şimdilik elimden gelen budur.
saygılar.

tekrar tesekkurler abi bende şimdi okuldan cıktım ve araç bulmaya calısıyorum hayvanı goturmek için...barınaklar ve derneklerle bir kaç telefon gorusmesi yapacağım bakalım onlar ne gibi yardım yapabilecekler

V.İ.P
13-10-2010, 11:56
bende zamanında bir köpege vurmustum veterınere goturdum hayvan duzeldı cok vicdan azabı cekmıstım hayvan duzelmez dıye

CaN000
13-10-2010, 12:14
abi bu sivil derkenlerin hepsi show...hepsi başından savıyor...2 saattir aramdığım yer kalmadı hepsi bir bahane buluyor ya yapacağımz bişey yok diyolar yada su anda cok mesguluz cok sayıda hayvanımız var başnızın caresine bakın gibi seyler soyluyolar...su anda araç aramaktayım kopeği zekeriyakoyden avcılara goturmek için yardımcı olabilcek arkadaşş varsa arabanın temizlik ucretini ve benizinini ödeyeceğim....

CaN000
13-10-2010, 12:37
arkadaşlar zan altında kalmamak için buldğum fiyat listesini koyuyorum buraya

http://www.istanbul.edu.tr/fakulteler/veteriner/uniresim/files/2010fiyatlistesi.pdf

hastane 7-24 acıkmıs araç konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar bana
0538 529 39 88 ulaşın lutfen araç için gereken masrafları karsılayacağım

Utku
13-10-2010, 12:50
Kardeşim benim arabamla taşıyabiliriz.Yanlız Zekeriyaköy bilmem biyerde buluşmamız lazım.Mevzu bahis Cansa hiç bişey problem değil...

CaN000
13-10-2010, 13:00
arkadaşlar utku arkadasım saolsun araç desteğini sağlaycak ama hastane nakit para ile calısıyormus ve telefonlara lutfedip cevap vermiyorlar...maddi destek sağlayabileceğini soyleyen arkadaslara ulasmam gerekbilir...bana bi şekilde telefon numaranızı vs yollarsanız irtibat kurmamız daha kolay olur

NOT:Hayvan sahiplerinin bulunduğu forumda da acıldı bu konu ancak 2 gunde 0 göruntulenme ile sanırım rekor kırdı...forumun içeriği konu ile alakasız olduğu halde yardım etmek isteyen "insan"ların sayısı daha fazla...tesekkurler

Utku
13-10-2010, 13:03
Arkadaşlar Can yazmış telini bende yazayım.Biz birazdan buluşacağız gidip Canımızı alacağız.

0531 286 51 11

Ben sadece araç konusunda yardımcı olabileceğim malesef.Hastaneye gidince Rontgen için direk para isteyecekler zaten.film başı 20 yada 30 lira omlası lazım.Tedaviyi bilmem ama ameliyata alırlarsa bi en az 1000lira isteyecekler gibi.Daha önce gittiğimde ayağı ameliyat edilen bi köpeğin sahibi söylemişti bu fiyatı.Desteklerinizi bekliyoruz..

CaN000
13-10-2010, 13:42
utkuyla beraber birazdan 1.levent te bir klinliğe gotureceğiz en yakın ve cuzzi miktarı o cıkaracak gibi...köpek sokak hayvanı olmasına rağmen gayet uysal ve utangaçmış altına çiş yaptığı için utanıyormus ve yuryemediği icin dısarıya yapamıyormus....bu bilgiyide paylaşmak istedim...

gurcell
13-10-2010, 13:49
Bana bir hesap numarası gönderin, ben 100 tl yollayabilirim şimdi.

aTaBeY
13-10-2010, 14:02
Banada bir hesap numarsı gönderin cepten msj ile bende bugün yada en geç yarın yatırırım elimden geldiğince 50-100 tl...

Cep: 0507 683 45 45

FaTiH44
13-10-2010, 16:43
hesap numarası alayım bende.

Utku
13-10-2010, 16:47
arkadaslar suanda leventteyız kopeı ılk bakıldıgı yerden aldık daha teskkullu bıyere getırdık.bırazdan rontgen cektrcez ama adam ıyı nıyetlı degıl gıbı hayyvanı 10 gun yatırıcaz ondan sonra duzelmesse otenazı yapılır ama bu suan dusunulucek sey degıl dedı.suanda masrafımız 400 tl.ınsallah ıyılesıcek bırazdan daha detaylı yazarım rontgen cekılıyor ama arka sag ayakta tepkı yok hıssetmıyo......

olcay_bora
13-10-2010, 17:45
sende bu ii niyetli temiz kalp varken şimdi cebinden ödesende allah başka bi yerde fazlasını verir sana bildigim öle bi gelir olan bişey yok ama ne bilim facebook ta belki bi grup açınca bi kaç hayvan sever elini cebine atıp destek olablr

CaN000
13-10-2010, 18:05
valla butun hayvan hakları savunma dernekleri ile konustum daha doğrusu yarısıyla konustum diğer yarısının ya telefonları değişmiş yada bakmıyorlar doktora kalsa bugunden yapacaktı ötenaziyi "benim hayvanım olsa uğrasmam hemen yapardım"dedi..baytarın niyeetini de az cok anladık zaten...10gun yatıralım olmazsa ötenazi yaparız diye kapıdan girdiğimiz gbi aldığımız ilk tepki oldu...bugun ku doktora bıraktığım para dısında tahmini 700 tl gibi bi rakam kalıyo ödemem gereken ....utku da yazar zaten acaip kotu hissediyorum kopeği o halde gormek cok kotu...birazdan fotoğrafları da koyacağım kopeğin ki "zan" altında kalıp dolandırıcı muamelesi gormeyelim

CaN000
13-10-2010, 18:18
http://img269.imageshack.us/g/grnt020fd.jpg/ kızımız bu

hesap actırma konusunda ise soyle bi durum var...hesaba para yatırdığınız da para dan kesinti oluyomus eğer internet uzerinden yatırmazsanız...ama eğer aynı yerde oturan gondermek isteyenler aynı anda yatırırlarsa daha az kesinti olur diye dusunuyorum bilmiyorum ne kdar kestiklerini...
isterseniz kendi hesap numaramı vereyim isterseniz ptt den yollayın...p.m atarsanız daha sağlıklı olur

Utku
13-10-2010, 19:05
Bende gelebildim eve.

Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyeyim elinde Röntgen aleti olan yada hayvanın olumsuz olduğunu bile bile para tuzağı yapmayacak eşe dosta ihtiyacımız var.Röntgeni ççekip koyacağım.Hayvanın en sondaki omuru kırılıp kaymış.Buda içindeki sinire baskı yapıyor.Hayvan acı çekiyor ve orası kemikleşmeye başladıkca dahada sıkışma ihtimali varmış.En iyi umudu söylediğine göer veterinerin ya topallayacak yada tek ayağıyla yaşamaya devam edecek...Aldığımız yer 400 tl istedi bugunkü yerede Can 100 lira kapora bıraktı daha 1 hafta 10 gün yatacak sanırım.Eğer varsa ticari maksat gütmeyecek hayvana gözü gibi bakacak onu son demine kadar yaşatmak için çalışacak veteriner ona bırakalım köpeği çünkü bugünkü yer içimize sinmedi.Sadece tüm malzemeler ve aletler olduğu için bıraktık.Temennim inşallah iyileşir...O kadar tatlı o kadar uslu bir köpek ki arabada başını canın dizine koyup geldi bütün yolu...Röntgen çekilirken acıdan ağladı..Aklıma geldikçe yanıyorum....çişini olduğu yere yapıyor utanıyor..Bu hayvanın kurtulmasına sizde yardımcı olun ve en başta en azından dualarınızı esirgemeyin.Çünkü %30 iyileşme ihtimali varmış..Allahım nşallah bir mucize yapar yücedir iyileştirir onu....

FaTiH44
13-10-2010, 19:25
veterinerlerin bu iyleşmez dediği çok vakalar gördüm,ama sevgi ve iyi bakımla yürüyemez denilen bi yavru köpeğimiz iyleşti ve yürümeye başladı.köpekler gerçekten çok dirençli ve güçlü,o yüzden karamsarlığa kapılmayın.

erkanayasli
13-10-2010, 19:49
05552181007 telefonuma hesap nosunu mesaj atarsanız yarın 100tl de ben gönderebilirim. teşekkürler..

AhmetKadir
13-10-2010, 19:53
rontgenın fotografını cekıp koyabılırsenız cok guzel olur, eger cok parcalı kırık varsa dinlenme veya bandaj tedavısı ıle ıyılesmesını beklemek bıraz polyannacılık olur.
operasyon sart gibi gorunuyor anlattıklarınızdan.
kırık ıcın otenazıyi de en son cem yılmazın fılmınde gormustum :D

erkanayasli
13-10-2010, 20:02
ötenazi neden oluyo zaten ayrı bi vukaat. arka ayakları felç yaşayan bir cok canlı var bunlara protez arka tekerlek takılıp hayatlarını sürdürüyolar. ayrıca tek bacak sakatsa 3 bacagıyla koşabiliyor köpekler. ama hiç bunlar olmasın inşallah tamamen iyileşir.

Utku
14-10-2010, 01:22
bu hayvan arka ayakları felc nerede yasayacak arkadaslar sorun burda.benım kafam allak bullak.acaba avcılara gotursemıydık dıyorum.adama amelıyatla duzelmezmı dedım hayır dedı bızımı yıyo artık bılemedım,.o yuzden dıyorum varsa ısten anlayan vıcdanlı es dost veterıner ona bırakalım.benım boyle bır genıs klınıgı olan tanıdıgım yok.yyarın kendı kopeımı goturdugum veterınere rontgenı gosterıp ondanda fıkır alacagım.kopegı tasımak ıcın gıttım ama ben vurmus kadar oldum vıcdan uzuntu huzursuzluk rahatsızlık coktu ıcıme.bu arada telden gırıyorum nete yarın koyacagım fılmı buraya.veterınern kartıda vardı anlayanlar arayıp bılgı alabılır.hatta ıyı baskı olur hesap vereceı kısılern fazlalıgnı gorunce daha ıyı bakar.baska ffıkırlerı olan varsada paylassın

Erk@n
14-10-2010, 01:50
Eğer sizlere zahmet olmayacaksa röntgeni birkaç yere göstermek lazım ***** zaman geçtikçe şansı azalıyor olabilir.Kısa zamanda bir sonuç çıkarsa daha olumlu, onun için yapılan yardımlarınız(mız)ın anlamı daha çok olacak diye düşünüyorum.Sokaklarda sakat olarak yaşama devam etmesi zor olan hayatını daha da zorlaştıracak.

UnnAmeD
14-10-2010, 02:18
pm'den banada hesap numarası atarsanız sevınırım.elımden geldıgınce bıseyler yollamaya calısırım.benım kopegımınde arka ayaklarından bırı daha 4-5 aylıkken bırkac yerınden kırılmıstı motosıklet carptıgı ıcın.Allaha sukur suan cok hafıf bellı belırsız bır topallık harıcı problem yok.ınsAllah bu guzel kopegımızde benımkı gıbı sanslı olur.hesap bılgılerını beklıyorum.

ALPER-VNS
14-10-2010, 04:01
bana da hesap numarası atarsanız 3 5 yardımcı olmaya çalışırım

GokhanRS
14-10-2010, 04:57
vay arkadaş alo 153 beyaz masaya sordum bulunduğunuz belediyeye götürebilirsiniz. yardımcı olmak zorundalar diyor.

sanırım başından savdı bu da beni :mad:

pamuk eller cebe.

sizde bir an önce ne masraf cıkıcak netleştirin arkadaşlar. arabam yarından sonraki gün çıkıyor bende belki görmeye gelirim.

GokhanRS
14-10-2010, 05:47
http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&Date=&ArticleID=941005

Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Candan Erçetin, Hande Yener ve Yaşar’ın sahne aldığı konserin geliriyle alınan hayvan ambulansı, Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde hizmete girdi.

2007 de koca konserler yapıldı ambulanslar alındı v.s alo 153 ü arayarak yardım edilecekti anında müdahale ameliyat vs ne gerekiyorsa. şimdi arayın öyle bişey yok artık nereye gitti bu ambulanslar veterinerlik müdürlüğüyle yapılan sözleşmeler v.s ?

CaN000
14-10-2010, 11:06
vay arkadaş alo 153 beyaz masaya sordum bulunduğunuz belediyeye götürebilirsiniz. yardımcı olmak zorundalar diyor.

sanırım başından savdı bu da beni :mad:

pamuk eller cebe.

sizde bir an önce ne masraf cıkıcak netleştirin arkadaşlar. arabam yarından sonraki gün çıkıyor bende belki görmeye gelirim.

sanırım deme banada aynı seyi yaptılar belediyeyi aradım onlarda kliniklere goturun dedi....adamlar boş oturmak içnmiii bu işi yapıyorlar anlamadım...direk baslarından savıyorlar...

kazanın olduğu gece veteriner yaşama ihtimali az demişti yaşadı...benim hala yuruyeceğinden umudum var ama kopeği 4 ayak ustune kaldırmaya calıstığımızda arka kısmını kalçadan itibaren dik tutamıyor hemen yere seriliyor....:(:(

CaN000
14-10-2010, 11:11
haluk abi senin amcaoğluna bi yollasak röntgeni ?...çunku veteriner uzun zamandan beri boyle birsey gormedim falan dedi cok ilginc kemiklerin kırılmadan iç içe geçmesi dedi...kuyruğuna doğru uzanan omurdaki kemiği son kemikle iç içe geçmiş....birde hayvanı goturduğumuzde adam bize kuyruğunu sallayamıyor dedi ama bizi her gorusunde heycanlanınca sevinince kuyruğunu sallıyordu kopek...adama soyledik allah allah dedi...

arkadaşlar dusunceniz ve yardımlarınız için tesekkurler hesap no isteyen arkadaslara pm attım ...hesabı internetten kontrol edemiyorum o yuzden bana ne kadar yolladıklaarını pm atarlarsa gereğinden fazla toplamamış oluruz..

gurcell
14-10-2010, 11:11
Bu arada sıkı bir hayvansever olmama rağmen rasyonel düşünüp şunu söylemek istiyorum; Eğer bu hayvan ayağa kalkamayacak ve felç kalacak ise, ona yaşamı boyunca bakman gerekecek ve bu hayat hem ona, hem sana eziyet olacak. Eğer iyileşme şansı yok ise (tüm tetkiklerden sonra) hayvancağızın acısına bir son vermek gerekebilir. Yapılmalı demiyorum ama bazen böyle düşünmek gerekiyor...

CaN000
14-10-2010, 11:18
Bu arada sıkı bir hayvansever olmama rağmen rasyonel düşünüp şunu söylemek istiyorum; Eğer bu hayvan ayağa kalkamayacak ve felç kalacak ise, ona yaşamı boyunca bakman gerekecek ve bu hayat hem ona, hem sana eziyet olacak. Eğer iyileşme şansı yok ise (tüm tetkiklerden sonra) hayvancağızın acısına bir son vermek gerekebilir. Yapılmalı demiyorum ama bazen böyle düşünmek gerekiyor...

benimde hernekadar içime sinmesede boyle dusunuyorum sonucta sokakta hayatını surdurebilmesi için eksik olmaması gerek...cok istiyodum kendim bakmayı ama hem ev hem maddi dururum yetmez ki evde zaten kopek istenmiyor...utkuyla veterinerde de konustuk benimde şahsi fikrim hayat boyu eziyet yerine son vermek daha mantıklı...ama ben iyi olacağına inanıyorum genç bir dişi oldğu için direnci daha kuvvetliymiş...çarpmanın etkisiyle kemikler kırılmamış iç içe geçmiş...ne olacağını bekleyip goreceğiz...fırsatım olduğu hergun gidicem zaten klinliğe

ALPER-VNS
14-10-2010, 13:55

ben de hayvanları çok sewmeme rağmen böyle düşünüyorum.. buarada hesap no geldi ya bugün ya yarını yatırıcam bişeyler

Utku
14-10-2010, 14:12
Arkadaşlar Filmleri ekliyorum.Az önce kendi veterinerimden geldim.Filmleri gösterdim.O veterinerlerinde kendi arasında uzmanlıkları olduğunu ve dışarıda hangi veterinere götürürsek götürelim bu götürdüğümüz yerle aynı sonuca ulaşacağımızı muhtemelende sağlıklı bir sonuca ulaşamayacağımızı söyledi.Omur bildiğiniz kaymış.Kemikleşmeye başladıkcada içerideki sinirleri sıkıştırıp hayvana inanılmaz bir acı verme ihtimali var.En iyi ihtimal verilen ilaçlarla vücudun hasarlı bölgedeki sinirleri korumaya alıp sarması vede sinirin üzerine kapanmaması böyle olsa bile sağ taraf felç sol ayağına basabilecek deniliyor.

Ama yaptıklarımızın al olduğunu söyledi.Az öne söylediğim kendi arasındaki dallara görede bunu mutlaka o bıraktığımız yerden alıp bir cerraha götürmemiz gerektiğini en tecrübeli ve ideal tedaviyi onun yapabileceğini gerekirse ameliyat etmeye karar bile verebileceğini söyledi.Ama durumumuz gerçekten çok kötü.Hayvan iyileşse bile bu hayvanı barınağa bırakmalısınız o halde tekrar dışarı bırakırsanız yapamaz diyor.Belki 1-2 sene boyunca sol ayak iyileşti diyelim oranın yine bakım altında tutulması gerekiyormuş.Hayvana aradığınız barınağın semtinde vurduğunuzu söyleyin tedavi iyi gider sol ayağı kurtarırsak barınağada mama yiyecek bağışı falan yaparak kabul ettirmeniz lazım yoksa bir kişi bakmadan bu hayvan ifla olmaz diyor..

Şimdi fakültedeki cerraha akşam ulaşmaya çalışıcaz gerekirse leventteki yerden alıp onun kliniğine götüreceğiz.İnşallah ayağa kaldıracağız Canımızı.Ben onun ismini kendimce Naz koydum çünkü çok sakin ağırbaşlı güzel ve uslu bir kız o....Merak edenler için filmleri koyuyorum.Sizde fikir alın akşama kadar ortak karar bulalım.

http://img156.imageshack.us/img156/8879/13102010003.jpg
http://img89.imageshack.us/img89/359/13102010004.jpg

Utku
14-10-2010, 14:21
Birde bu konu köpek iyileşene kadar sabit olsa daha iyi olmazmı.Sürekli güncel kalması hassasiyeti arttırır diye düşünüyorum maddi manevi

CaN000
14-10-2010, 19:41
verilen telefon bugun ulasılamadı...yarıın oğlen gibi tekrar arıcam 10-11 gibi

erkanayasli
14-10-2010, 21:05
banada mesaj gelmedi bekliyorum

CaN000
14-10-2010, 21:50
arkadaşlar bana gelen mail...telefonumu yazdığım halde bugun oğlen geri dönmuşler mail olarak sadece...gruplardan biride istanbul universitesine gitmemi orda hocaların oğrencileriyle birlikte gorebileceği bir ders olacağını soyledi kopeğin vakası için...bir nevi kobay olarak gotur dedi

Öncelikle Kaza için üzüntümüzü belirtiyorum.Kaza sonrası CAN'ı veterinere götürmüş olmanız hem kanuni ,en önemlisi İnsanlık görevi.Bu duyarlılığınızdan dolayı sizi kutluyorum. sizi gruplarımıza yönlendiriyorum.Dilerim yardımcı olabilecek arkadaşlarımız çıkacaktır.
Suna/HAYTAP

BerkayKamaci
14-10-2010, 22:24
bende sokakta bulduğum bi kediyi ameliyat ettirdim avcılar veterinerlik fakültesinde o zaman para almamışlardı yaklaşık 3 sene oldu. şerefsizin biri kediye tekme atmıştı ve diyafram yırtılıp bağırsaklar ciğerlerle birleşmişti. hayvan koşamıyordu ve nefes almakta zorlanıyordu. götürdüğümde %80 uyanamaz dediler ama uyandı ve şu an 4 yaşında aslanlar gibi. ben avcılara gitmenizi tavsiye ederim. sokakta bulduk derseniz ilgilenmeyebilirler ama gerçekten orası dışında bu işleri iyi derecede yapan bi veteriner daha yok.

miniks
15-10-2010, 09:14
bu omurga gecmesı bır an once amelıyat edılmesı gerekır aksı halde kaynama oluyor. hele kı genc bır hayvan ıse tedavıye kesınlıkle cevap verıyor. bızde poınterımızı yaslılıgından dolayı(8 yasında) ıkı kalcasından amelıyat ettırdık. suanda 10km hıc durmandan av yapıyor masallah. bız oturuyoruz o oturmak ıstemıyor. bu tur kemık amelıyatları acılınden yapılması gerekıyor. hesap numarasını ılk mesajın altına eklersen daha ıyı olur.

CaN000
15-10-2010, 14:40
ilk mesaja ekledim hesap no yu...şimdi ist uni den bir cerrah a ulasmaya calısıyorum...hayvanı alıp da yolda telef etmenin anlamı da yok...once ulasmaya calısıyorum ancak saolsunlar telefonlar la cok ilgili veterinerlik faakultesi

BerkayKamaci
15-10-2010, 17:08
ilk mesaja ekledim hesap no yu...şimdi ist uni den bir cerrah a ulasmaya calısıyorum...hayvanı alıp da yolda telef etmenin anlamı da yok...once ulasmaya calısıyorum ancak saolsunlar telefonlar la cok ilgili veterinerlik faakultesi

valla bence telefondan olcak bir iş değil. en azından senin işin varsa bile işi olmayanlardan birimiz bu işi üstlenip en azından filmleri avcılardaki cerrahlara gösterelim. sonuçta o hayvanında canı var kim bilir nasıl acı çekiyor her geçen saniye onun için kötü.

CaN000
15-10-2010, 18:16
ya boş zamanı olan biris varsa yardımcı olursa cok iyi olur...haftaiçleri okulum var 9 dan 5 e kadar yarın araba bulabilrsem gitmeyi denicem...filmler utku da zaten...yardımcı olabilcek biris varsa rica ediyorum bi el atsın

ALPER-VNS
15-10-2010, 20:12
bgn yatırdım biraz hesap numaranıza.. inşallah hayırlısı olur köpek için

Kadett_gsi
15-10-2010, 20:45
Oncelikle ALLAH hepinizden razi olsun , maddi destek olanlardan da fikir uretip yardimci olmaya calisanlardan da , bizzat ilgilenenlerde. Bu devirde boyle bir dayanisma gercekten kolay olur bir sey degil

p.m olarak hesap no alabilirsem kendimce maddi destek olmak isterim.
Edit : hesap no eklenmis. Pm e gerek yok. Tesekkurler

Ayrica ERENKOY de PASTEUR veterinerlik var. zihni bey avcilar veterinerlik fakultesinde profesordur ve aksamlari ve c. Tesileri erenkoyde oluyor

burasi hayvan dernekleri ile de calisan , sokak hayvanlarina ucretsiz olmasa da cuzi ucretlerle ameliyat ve tedavi yapan bi klinik. Benim diyen klinikten cok daha onemli ameliyatlari yaparlar

telefonu 0216 369 21 30 zihni bey veya alper bey

gidilirse Olca ( eşim ) 'nın vasitasi ile gelindigi soylenebilir

ulasim konusunda gerekirse yardimci olabilirim. Telefonum 0 533 218 76 81

CaN000
16-10-2010, 02:49
cok tesekkurler...sabah ilk işim orayı aramak olucak...

Utku
16-10-2010, 11:04
Can durum nedir kardeşim ?

ceco
16-10-2010, 13:02
dostum öncelıkle tebrık ederım senı.

olaya bıde su yonden bakalım kopegın hasarı cok ıse amelıyattan sonra dahı hasar kalıcaksa vücudunda ( sakatlık, vucudunda kı herhangı bı organın eksıklıgı on ayak arka ayak gıbı ) sokak kopegı oldugunu soylemıstın sanırım. o şekılde sokakta savunmasız bı sekılde kalıcaktır. ( saıp cıkan olmassa ) ben derım kı masraf yapılmasından yana deıl kopegın sonradan da zor durumda kalacagını dusunerek o köpeğin uyutulmasıda ( veterıner tarafından ıgne ıle oldurulmesı) düşünülebilnir.

kımse yanlıs anlamasın canılık katıllık gozu ıle bakmayın b.cekmecede 13 tane kopek beslıyorum sıteden bılen arkadaslarda war, köpek sevgım buyuktur...

CaN000
16-10-2010, 15:48
Oncelikle ALLAH hepinizden razi olsun , maddi destek olanlardan da fikir uretip yardimci olmaya calisanlardan da , bizzat ilgilenenlerde. Bu devirde boyle bir dayanisma gercekten kolay olur bir sey degil

p.m olarak hesap no alabilirsem kendimce maddi destek olmak isterim.
Edit : hesap no eklenmis. Pm e gerek yok. Tesekkurler

Ayrica ERENKOY de PASTEUR veterinerlik var. zihni bey avcilar veterinerlik fakultesinde profesordur ve aksamlari ve c. Tesileri erenkoyde oluyor

burasi hayvan dernekleri ile de calisan , sokak hayvanlarina ucretsiz olmasa da cuzi ucretlerle ameliyat ve tedavi yapan bi klinik. Benim diyen klinikten cok daha onemli ameliyatlari yaparlar

telefonu 0216 369 21 30 begin_of_the_skype_highlighting**************0216 369 21 30******end_of_the_skype_highlighting zihni bey veya alper bey

gidilirse Olca ( eşim ) 'nın vasitasi ile gelindigi soylenebilir

ulasim konusunda gerekirse yardimci olabilirim. Telefonum 0 533 218 76 81

aradım gorustum zihni bey de uyutmayı onerdi ..bizim goturdğumuz veterineri de tanıyormuş...birbirleriyle gorusturdum uyutmayı oneriyorlar yapıcak birşey yok diyorlar...

Utku
16-10-2010, 22:39
Yapıcak birşey yokmuşta niye 1 hafta dursun bakalım demiş ? Eziyet çekiyo garibim orda iyileşecek diye bir köşede iğnelerle akşama kadar yatıyor........Can ne yap et hayvanı Avcılara fakülteye götür kardeşim.Arabva bulamassan ben bulmaya çalışırım.Bakarsın biri ameliyat dener.Hayvanda olsa atan kalbi var vebali kalmasın günah...

aliergun
17-10-2010, 03:24
Konuyu baştan sona okudum. Zor bir karar vermeniz gerekiyor. Allah kolaylık versin.

erkanayasli
17-10-2010, 12:33
ben uyutmaktan ziyade azda olsa şansını denenmesinden yanayım. bi bakarsınız kalkar ayağa ayrıca allah korusun sakatta kalsa ona o şekilde bakacak biride kesin bulunur.

FaTiH44
17-10-2010, 14:39
ben uyutmaktan ziyade azda olsa şansını denenmesinden yanayım. bi bakarsınız kalkar ayağa ayrıca allah korusun sakatta kalsa ona o şekilde bakacak biride kesin bulunur.

katılıyorum.bence denemeye değer.

racing3000
18-10-2010, 17:41
ben de ameliyat şansının olup olmadığını bir başka yerde denemenizden yanayım..

CaN000
18-10-2010, 19:44
arkadaşlar avcılara dda gittim baska veterinerlere de hayvanın daha fazla acı cekmesini istemiyorum...ameliyat da olsa bi sonuc cıkmaycağını soylediler...kemik kırılmamıs iç içe geçmiş kemikler bu yuzden yapıcak bişey yok diolar ortak kararları uyutmak...yarın gidip uyutma işlemi için konusacağım veteriner ile...bu arada tereddut etmeden para yollayan ve maddi manevi acıdan yardımcı olan herkese tesekkurler özellikle

gurcell,alper-vns 65 -Fatih44,erkanyaslı- ya cok tesekkur ediyrum tereddut etmeden guvenip para gonderdikleri için...265 lira totalde para gonderildi kimsenin aklında soru işareti kalmasın diye yazdım miktarı...geri kalanı kendim halletmeye calısacağım...yarın tekrar yazacağım konuya son durumu

SDR
18-10-2010, 22:30
Uyutulacak yani öldürülecek...Eğer düşük bir ihtimal dahi varsa ne gerekiyorsa yapılması gerekli ve dahi sakat kalacak olsa acısının dindirilip hayatta tutulması gerekiyor elden geldiğince.Dışarıdan müdahele ile öldürülmesinin çok büyük bir vebalı vardır.Zira ne olursa olsun ALLAH 'ın verdiği canı kasten alamazsınız.Belki ağır gelebilir ama bu hayvana bakman gerekecek.İmtahan dünyasındayız.ALLAH yar ve yardımcın olsun.

CaN000
20-10-2010, 11:55
veteriner beni beklemeden işlemi yapmıs ve pazar gunu uyutmuş cocuğu...ilacın 1 yerine 4 doz verdiğini ancak ağrısının dinmediğni bu yuzden otenazi yaptığını soyledi...bende istemezdim boyle olsun ama olucağı varmış mı diim ne diyeyim bilmiyrum...allah kimsenin basına vermesin boyle vicdan azabı...

ne olursa olsun boyle bi duurmda sakın carptığınız hayvanı insanı bırakıp kaçmayın arkadaslar...bu hem kanunen suc hemde insanlık sucudur

dediğinin arkasında durup maddi yardım yapanlara tesekkur ediyorum az da olsa yukum hafifledi

not:bu veterinerler tefeciden daha beter

Erk@n
20-10-2010, 12:56
Bu tarz bir sonuç gerçekten çok üzücü.Çabalarını takdir etmemek elde değil.Aslında sakat kalsaydı bu memlekette kimsenin öyle bir cana bakacağını sanmıyordum.Çünkü tanıdıklarımızdan çoğu bu şekilde bakıp yardım ettiği canları sahiplendiremediler.Türkiye'de hayvansever çok olsa da sakat canlar için sahiplenme konusunu hala aşmış değiliz.Hoş zati devlet olarakta hukuken birşeyler olsada yapamadığı için devlette bu konuda çok çok geride.Allah rahmet eğlesin.

gurcell
20-10-2010, 14:55
Allah rahmet eylesin. Acıları dinmiştir, umarım gittiği yerde mutludur.

Can000 senin de içi n rahat olmalı , her şeyi denedin..

ceco
20-10-2010, 14:58
en ıyısı olmus dostum can sıkcak bı durum yok.

BaR1s
20-10-2010, 15:10
kardeşim vicdan azabı duymana gerek yok,olacağı buymuş demekki sen sana düşeni fazlasıyla yapmışsın.Allah senden ve senin gibi insanlardan razı olsun.

+ yol kenarlarında gün içerisinde o kadar fazla ölü kedi köpek görüyorumki için sızlar,maalesef insanlarımız çarptıkdan sonra dönüp arkasına bile bakmıyor.

cagri-35
20-10-2010, 18:45
Gerçekten üzüldüm :( Ama en azından sen elinden gelen herşeyden fazlasını yaptın. Allah senden razı olsun , eminim ki başka bir ihtimali olsaydı onuda deneyecektin . Benim bu konuda senden yana bir şüphem yok. İnşallah acı çekmemiştir ve gittiği yerde mutludur :(

doush
20-10-2010, 20:52
Allah razı olsun Doğuş elinden geleni yaptın sen ;)

CaN000
20-10-2010, 20:58
tesekkurler arkadaslar her ne kadar ustume duseni yaptığımı bende dusunuyo olsamda insanın içi sızlıyor işte...bir yandan seviniyorum acı cekmeyecek daha fazla (sakat sakat sokağa bıraksaydım daha cok aklım kalırdı) bi yandan da bi canlının hayatını aldık ona uzuluyorum

konu ibret olsun yada insanlar ders alsın diye sabit kalabilir sayın admin isterseniz sabit den de kaldırabilirsiniz herkese tekrar tesekkurler...

erkanayasli
20-10-2010, 22:17
yazık oldu keşke kurtulsaydı. ama acı çekmeside cok kötü. bir can daha gitti. en azından bizim gibi bikaç kişinin umurunda onun için bişeyler yapmaya çalıştık. yol kenarında günlerce acı çekipte ölebilirdi. bakım gördü agrı kesicilerle acısı hafifledi. bu hayvanların kaderi bu. bunun önüne geçemesekte arkadaşımız elinden geleni yaptı. kendisine teşekkür ediyorum allah razı olsun..

Utku
22-10-2010, 21:15
Doğuşu tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum kendi duygularım adına bir hayvansever ve bakıcısı olarak bunları yaptığı için.Gönül isterdiki yardımlarımız ve inancımız sonuç versin ama olmadı..

Yalnız ben o veterineri tutmadım, sürekli bu kişilerle dialog halinde olan biri olarak tutmamda.Öküz ilk günden hayvana direk felç teşhisi koydu,kuyruk sallıyor deyince mort oldu kaldı.Yabancı dilden konuşup durdu.Röntgende hayvana olan davranışlarını saymıyorum.Ve "1 hafta 10 gün kalsın kaynamaya başlar o zaman görücez" deyipte 3.günü "ağrıları çekilmez hale geldi uyuttum" kısmındada çelişki arıyorum.Ben buna hiç inanmadım inanmamda.Yaşayacağı olupta yaşatılamadıysa yada yaşatamadıysa Allah gani gani hesabını sorar inşallah.Yoksada Allah razı olsun parasıyla yapması gerekenleri yapmış.