PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iş hayatı hakkında destek

hondafit
13-10-2010, 10:45
merhabalar ben samet.
Sizlerden bir konuda yardımınızi istiyorum.4senedir eskişehirde bir kitabevinde çalışmaktayım iş arkadaşlarımla pek anlaşamadığım için bir kaç yerle iş görüşmesi yaptım mülakata gittiğim 3 heryerdede başarılı bir mülakat geçirdim ve ise kabul edildim ama işlerin maaşları cook düşük olduğu için vazgeçtim. Lise mezunuyum ve açıköğretim okuyorum.thy yollarına başvuru yaptım 20 ekim de mulakatim var.açıköğretim de 1.sınıfta 2sene üst üste kaldığım için kaydımi sildireceğim ve 2senelik tecil hakkımi kullanacağım.ıngilizce durumum pek iyi değil o yüzden mülakattan çok korkuyorum . Boyum 1.73kilom 64_65 arasında geziniyorum.ağzım biraz laf yapıyor sanırım gittiğim bütün mülakatlarda çok başarılı olduğum söylendi.kitabevine gireceğim zamanda 15kişinin arasından seçilmiştim.sizce nasıl bir yol izlemem lazım kafam çok karışık.şansımı denemek istiyorum ama büyüklerimden bir yol göstermelerini rica ediyorum.
Dikkate alırsanız beni çok minettar olurum....

MiaMi
13-10-2010, 11:50
İngilizcede hemen çalış biraz kendini ifade etmeyi ezberle derim. Öncelikle kendini anlat denir ağırlıklı sonra sevdiğin meyve sebze neden bu iş falan gibi.

hondafit
13-10-2010, 11:51
orda sadece kendimi tanıtırım ıngilizce olarak?
konu başlığı için teşekkür ederim ayrıca

hondafit
13-10-2010, 13:19
güncel diyelim

hddsheriff
13-10-2010, 16:13
Siyasi bir dayin varsa hic calisma mulakat icin. Ama dayin yoksa ingilizce calismaya basla. Halk bankasinin gise memurlugu icin 3 farkli kanaldan torpil yaptirdik thy icin durum ne olur varin siz dusunun

Thracian
13-10-2010, 16:25
Samet aynı gün bende 11 de gireceğim boy-kilo sorunuyla eleneceğim :D

saatin geldğinde;
1- boy/kilo ölçümü, fotoğraf çekimi ve kart basımı
2- daha sonra bir odaya girip kartı okutup açıklamaları dikkatlice okuyup. Bilgisayar ortamında ingilizce-türkçe-pretik zeka gibi bir kaç testten geçiyorsun.

Bundan sonra geçersen ertesi gün. Belitilen saatte. Sözlü olarak Türkçe, İngilizce, Grup ve psikoloji mülakatlarına giriyorsun. bunlarda geçersen işe alınmış ve eğitim için aranmayı bekliyorsun.

hondafit
13-10-2010, 21:09
Siyasi bir dayin varsa hic calisma mulakat icin. Ama dayin yoksa ingilizce calismaya basla. Halk bankasinin gise memurlugu icin 3 farkli kanaldan torpil yaptirdik thy icin durum ne olur varin siz dusunun
malesef öyle kimim kimsem yok :(

Samet aynı gün bende 11 de gireceğim boy-kilo sorunuyla eleneceğim :D

saatin geldğinde;
1- boy/kilo ölçümü, fotoğraf çekimi ve kart basımı
2- daha sonra bir odaya girip kartı okutup açıklamaları dikkatlice okuyup. Bilgisayar ortamında ingilizce-türkçe-pretik zeka gibi bir kaç testten geçiyorsun.

Bundan sonra geçersen ertesi gün. Belitilen saatte. Sözlü olarak Türkçe, İngilizce, Grup ve psikoloji mülakatlarına giriyorsun. bunlarda geçersen işe alınmış ve eğitim için aranmayı bekliyorsun.
bilgiasyar ortamındaysa benim için biraz daha kolay olur çünkü stresten pek konuşablieceğimi zannetmiyorum.
senin boy kilo ne?

hondafit
14-10-2010, 16:06
tekrar güncel diyelim

dragon07
14-10-2010, 16:13
tanıdık hısım akraba olmadan çok zor kardeşim.
bence ilkönce torpil bulmaya çalış herkeze sor danış illaki birinin kıdemli bi tanıdıgı akrabası vardır.yani senin çok dolu olman bişiy ifade etmiyor,tanıdık olmadan...

turbo&quattro
14-10-2010, 16:54
Acilan baska konudada yazmistim buradada yaziyoirum...THY icin torpil zorunlulugun yok...Torpilsiz giren birkac arkadaism var..Kaldiki benimde hic torpilim yoktu ama son asamada dr un boyumu 2cm fazla yazmasiyla elenmistim...( THY ile alakasi yok )

Ingilizce agu mugu birseyler biliyorsan zorlanmazsin...Yinede o zamana kadar gunluk kullanilan kelimeler ogrenmeye bak...

Simdiden basarilar.

Thracian
14-10-2010, 18:01
malesef öyle kimim kimsem yok :(

bilgiasyar ortamındaysa benim için biraz daha kolay olur çünkü stresten pek konuşablieceğimi zannetmiyorum.
senin boy kilo ne?

1,80 cm 91kg

THY için boyunun santim kısmından +5 yada -10 olacak yani 70-85kg arası