PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyundai Servisi Şikayet etmede izlenecek aşama ?

Burak İ
13-10-2010, 13:03
2005 getz benzinli marka aracımız alındığı hyundai erk plazadan devamlı olmak üzere başka hiç bir serviste bakımları yapılmamıştır. En son geçenlerde yapılan 60 bin ağır bakımdan sonra çalıştırıp hareket edildikten 10 dakika sonra sonra klimayı sıcak konumda içerisinin ısınması için açtık. Fakat hiç bir ısınma gözlemleyemedik.Kapatıp tekrar açtık gene ısıtmadı derken 5 dakika içerisinde aniden bir sıcaklık geldi ve aniden de kayboldu o arada hararete baktık tavan yapmıştı ( kademe kademe yükselmedi direk yükseldi ) .Durup hararetin düşmesini bekledikten sonra 5 dkaika kadar devam edip eve geri geldik o şekilde bıraktık aracı gene anında hararet tavan yapmıştı.Servise götürdük erk e.Hortumun patladıgını su boşaldıgı ıcınde aracın motor yedıgını söylediler. ve şöyle bir diyalog geçti.

Aracınızın masfarı rektefiyesi 5000 tl dir. Fakat biz size bunu 2500 yaparız . Ordan da bir şeyler yapar biraz daha düşeriz. dedik ki siz nasıl böyle bir teklifte bulunursunuz kaşımıza gözümüze mi kafadan 2500 lira iniyorsun sonra ordan da indirim yaparım diyorsun hani yakaladım belki kekodur .... hesabı. Ağır bakıma dı altında bu aracın her yeri kontrol edlimiyr mu ? Verilen cevap her yerine nasıl bakıcaz her yerini nasıl kontrol edicez ? E misal bijon gevşektir ben nereden biliyim ( misal kadın sürücü olsa nereden ne anlayacak )serviste genel aksam yada elektronık kısımlar kontrol edılmez mı ? Neyin çalışıp çalışmadığı vsvsvsvsv gözden geçirilmez mi ?

Kendi cebimden ben mi vereyim masrafını diyerek bize çıkıştı erk müdürü. Biz de genel merkeze gidip şikayette bulunacağız. prosedür nedir ? Yani ağır bakımda çıkan bir aracın kontrol edilmesi gereken yerleri nerelerdir ? Ona göre hareket etmek istiyoruz . Gerekli hakkı elde edebilirmiyiz ? Edersek davayı hemen açacağız.

TaGo
13-10-2010, 13:14
Servis içerisinde olsa her türlü hakkı iddia ederdin, ancak sınırları dışında olduğu için sanırım pek birşey yapamassın. Olabildiğince fiyatı düşürt ve yaptır derim.

Mdürün hakkı şurda; hortumun yerinden çıkacağını hiçbir servis hesap edemez. Seni büyük bakım dediğinin kapsamı nedir?

flexamin
13-10-2010, 13:15
hyundai assan'a direk başvurun. o servisin bayiliğini elinden alırlar.. ;)

Tunç
13-10-2010, 13:18
servisde öyle herseyı kontrol etmezler bazen gözlerıne takılsa bıle umursamazlar

tarantino
13-10-2010, 13:19
bizim aracımızın başına geldi aynı olay bizdeki 2006 dizeldi hyundailer 5 sene 100000 km garanti var biz garantiden yaptırdık 5000tl masraf vardı turbosuna kadar değişti hortum patlaması sizin suçunuz değilki belki ilk hararet kalktığın da servisi arasaydınız ücretsizi garantili arabalar için yol yardım ve çekici olayı var

10 tane hyundai getz imiz var doğru servisi bulmak çok önemli kullanıcı hatasından kaynaklanan arızalarda bile yardımcı olmaya çalışıyorlar ve oluyorlarda bence assanla direk görüş derdini oraya anlat merkez sevis oluyor assan bundan sonrada doğru servisi bulursun inşallah

geçmiş olsun

Fatih Kavak
13-10-2010, 13:41
servisde öyle herseyı kontrol etmezler bazen gözlerıne takılsa bıle umursamazlar

Aynen Honda Damlada benim arabaya su koymayı unutmuşlardı hararet tavan köprüde ek şerit i nasıl geçtiğimi hatırlamıyorum :D
Not:Hyundai Dumankaya yı tavsiye ederim çok ilgililer her konuda.

ekmekarası
13-10-2010, 16:55
ii de ağır bakım deniyor..herşey tamamlandıktan sonra 1-2 tur atılması gerekmiyor mu araçla?bunu benim ustam bile yaparken servis yapmaz mı?

onursumer
13-10-2010, 16:59
buna benzer bir olay benim başıma geldi

aracımı sağ onden bana çarptılar diye servise bıraktım telefon açtılar bakım vakti geliyor 3-4 bin km erken yapmak istermisiniz evet olur dedim

aracı teslim aldım aracım otomatik elantraydı arac vites atmıyor tekliyor vs vs şanzıman iptal şekildeydi geri goturdum bu araç geldiğinde boyleydi dediler

dedim ben aracı kaza yaptığım için getirdim şanzıman için değil vs vs meğer şanzıman yağını boşaltırken yapan kişi aracın başında durmadığı için bir başkası gelip aracı yerinden oynatmış

sonuçta benim şikayetim doğruıltusnda aracıma sıfır şanzıman yapıldı

bu arada hyundaide servis insiyatifi çok yüksek yani işlerine gelmemiştir garanti vs gibi şeylerden yapmak

Yigit-Y
13-10-2010, 17:21
hyundai assan'a direk başvurun. o servisin bayiliğini elinden alırlar.. ;)

öhhh :D:D:D

kullanıcı hatası derler boş yere şikayet etmeyin :D

_Burak_
13-10-2010, 17:26
+ 1903
bir şey yapmamazlar bayiye
hem potansiyelleri yüksek hemde servis kaynaklı sorun bulamazlar
benim görüşüm

Yigit-Y
13-10-2010, 17:34
türkiyenin en iyi hyundai servisi manisada bence :D

adamlar hiçbirşeyden anlamadılar yazılımla 145 hp lere dayanan eramın turbosu patlamıştı blow takılı olmasına rağmen adamlar bunu fabrika hatası olarak yazdılar :D

seviyorum onları :D hala her bayram mesaj atarlar :)

Maxiboost
13-10-2010, 18:04
küfürlere biraz dikkat...

Günkut
13-10-2010, 18:58
Herhangi bir hyundai servise gidip danısın mesela biz aracımızın agır bakımı olan ... km bakımını yaptırdık ve servisten cıktık x isimli hortum patladı garantidemi degilmi ben bunu ögrenip 2 kere turbo 1 kerede klima motorum degişmişti...

onursumer
13-10-2010, 19:07

adamlar hiçbirşeyden anlamadılar yazılımla 145 hp lere dayanan eramın turbosu patlamıştı blow takılı olmasına rağmen adamlar bunu fabrika hatası olarak yazdılar :D

hiçbir hyundai anlayamazki

benim aracımdaki yay vs hepsi serviste takılıyor ayrıca komple eksoz du yaydı yazılımdı garanti dışı bırakmıyor tamamen servistekilerin insiyatifinde çevremde kullanan birçok kişi var bu şekilde

ben 2 kere amortisor değiştirdim garantiden ki deri direksiyondaki aşınmayı bile garantiye sokup değiştirdim... 44binde nerdeyse komple motor yaptırdım vs vs

cagonk
13-10-2010, 19:15
hyundai/kia grubu garanti konusunda suana kadar gördüğüm en temiz calısan firma.size denk gelmiş.geçmiş olsun

PaSSerBy...
13-10-2010, 21:17
ben 2004 ten beri hyundai getz kullanıyorum izmirdeki bütün yetkili servislerde bakım vs vs işler için gittim hiç bi sorun çıkmadı gecenlerde memleketim edirnede vites telim koptu 4. viteste kaldı tekırdagda kı yetkılı servıs servısı acıp taktılar ki hızmet ve garantı olayı cok guzel ilgilenıolar kısacası,onursumer adlı ark gibi benımde bırcok ark herseyı garantıden degıstırdıgıne sahıt oldum sanırım sana denk gelmıs uzuldum gecmıs olsun hyundai assan a bızzat kendın sıkayette bulun derım sorununu en kısa surede halletmen dileğiyle...:(

Yigit-Y
13-10-2010, 21:20
hyundai/kia grubu garanti konusunda suana kadar gördüğüm en temiz calısan firma.size denk gelmiş.geçmiş olsun

aynen hyundai garanti kapsamında olduğu sürece her türlü sorunu gideriyor...

ama servisten servise fark var ben bayraktardan memnundum .aracımı maslak otodan aldım ama bayraktar bakımlarda rakam olarak daha uygun vermişti.vitesle ilgili sıkıntıyı garantiden halletmişlerdi kullanıcı hatası normalde :D...

Aracın bakımları garanti süresince yetkili serviste yapıldığı taktirde hiçbir sıkıntı çıkmıyor...

Burak İ
13-10-2010, 21:38
Mesajlara göre hareket ederiz. Olan biten gelişmeleri buraya yazarım . Bir de genel merkez ile görüşüp konuşalım . Teşekkürler ilgilenenlere.

erkanayasli
13-10-2010, 21:38
2005 model arabanın radyatör hortumumu patlarmış. bide ne biçim iş o motoru dagıtmadan fiyat veriyolar.

Burak İ
13-10-2010, 21:44
Evet 1000 de bir olurmuş öyle dedi beyefendi.Gene binde bir olan bir olay bu araçta 2 ay önce başımıza geldi oda depo yakıt kaçırmıştı litrelerce benzin koltuk altına. Hyundai kullanan aile bireyimiz bir daha hyundaiye binmeyecek nefret eder konuma geldi . :)

ygtrn
14-10-2010, 11:04

hehehe :D .....

cagonk
14-10-2010, 11:32
şöyle bir örnek vereyim. otomatik vitesli diğer ceed imin şanzımanı trafikte durup dururken kilitlendi bu yaz.cekiciyle servise cektirdim.orada inceleme yaptılar arabamı 3 gün içinde geri verdiler.aldığımın ikinci günü kullanırken bu sefer geri viteste titreme yapmaya başladı.servise tekrar götürdüm yine gayet ilgili karsıladılar ( anadolu kia ) ve durumu merkeze bildirdiler.uzmanlar gelmiş incelemeye sorunu çözemediler ve koreye bildirdiler.koreden şanzımanı değiştirin cıkan şanzımanı ar-ge için bize gönderin demişler.
sonuç: bana söylediği gibi garanti koşullarından 1 hafta içinde değişen otomatik şanzıman (10bin tl faturasıyla birlikte). şuan için hiçbir sorun yok ve aracıma keyifle biniyorum ve 5 yıl boyu bu garantinin olduğunu bilmekse içimi rahat tutuyor.