PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 205 1.6 GTİ 91'

omR35
15-10-2010, 10:58
İyi günler.Peugeot 205 1.6 gti almayı düşünüyorum.Dün akşam forumda baya bi arattım , 30-40 sayfada fazla bilgi bulamadım.Akışmetre ve debimetre sorunu hariç.Bu yüzden konu açma gereği duydum.
Biraz önce bi araca baktım , hoşuma gitti sizede bi danışayım dedim.91 model kuyumcu bi elemanda araç içi baya temiz koltukları taban halısı tavan direksüyon vs Sadece konsolda araç sahibi kurcalamış dağılmış biraz.Sanayiye götürüp gösterdik de aracı az önce.Motorda yağ yakma vs sorun yok , sağlıklı olduğunu söyledi ustam.Debimetre rölanti sorunuda yok araçta sadece 1. viteste düşük hızda az bi tekleme yapıyor o da sorun sayılmaz.Kaporta boyası çok iyi değil aracın heralde orj boyası var üstünde.Ben beğendim aracı parça sıkıntısı vs çekmiyeceğimi bilsem hemen alıcağım.
Araçta olan sıkıntılar: Sağ kapı ve sağ arka çamurluk dodik kırmızı şeriti yok , bagaj kapağı amortisörünün tek i keyfi değiltirilebilir , konsolda sıkıntı var 150 tl sipariş ettim gelicek dedi(en kötü ihtimal 150 tl yi benden alır onu hallederiz) , Kaporta boya istiyor araç ilandaki gibi düzgün değil boyası daha önce hiç boyanmamış heralde.doktor eşinden almış arac sahibi aracta ufak pek dikkat çekmeyen boya çatlakları var çürüme ihtimali var gibi duruyor.Klima gazı basılıcak.Başka bi sorunu yok heralde.
91 model , klima , elektrikli cam , merkezi kilit özellikleri.Lastikleri , frenleri iyi.
Ön sol çamurluk değişmiş dedi kaportacım(Tam kesin söylemedi fakat değişmiş olabilir dedi)Ön sol kapı komple veya sadece kapı sacı değişmiş.(Kaportacı komple değişmiş dedi arac sahibi kapı sacı demişti)
Kaput içinde ısı için olan parça duruyo vs orj gözüküyor fakat kaportacım o da değişmiş olması lazım dedi.)
Ön panel , şase vs oynama yok kulelerde etiketleri duruyor genel olarak düzgün bi araç.
İlanı koyuyorum buraya , boyası fotolardaki kadar iyi durmuyor.Fiyattı da biraz zorladım 5bin aşağısı vermem diyordu fakat 4.500 - 4.750 gibi alacağım heralde aracı.
205 hakkında bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa sevinirim bu akşam ya da engeç yarın arac sahibine haber verip olursa pazarlık yapmaya çalışacağım biraz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-peugeot-205-kilimali-1-6-gti-91-kirmizi-32747121/detay

Şimdiden teşekkürler.

chevy_Boy
15-10-2010, 11:11
fiyat aralıgın ne dostum

omR35
15-10-2010, 11:14
Şuan zaten aracım var accent era fakat arada valide biniyor vs kendime ayrı bi araç almayı düşünüyordum bunu buldum aynı semtteyiz gidip gördüm.Yoksa il dışına çıkamam , baya bi masraf olur.5-6 bin tl gibi bi 205 düşünüyorum.1.9 - 1.6 farketmez. :)

slowmotion
15-10-2010, 13:41
İyi günler.Peugeot 205 1.6 gti almayı düşünüyorum.Dün akşam forumda baya bi arattım , 30-40 sayfada fazla bilgi bulamadım.Akışmetre ve debimetre sorunu hariç.Bu yüzden konu açma gereği duydum.
Biraz önce bi araca baktım , hoşuma gitti sizede bi danışayım dedim.91 model kuyumcu bi elemanda araç içi baya temiz koltukları taban halısı tavan direksüyon vs Sadece konsolda araç sahibi kurcalamış dağılmış biraz.Sanayiye götürüp gösterdik de aracı az önce.Motorda yağ yakma vs sorun yok , sağlıklı olduğunu söyledi ustam.Debimetre rölanti sorunuda yok araçta sadece 1. viteste düşük hızda az bi tekleme yapıyor o da sorun sayılmaz.Kaporta boyası çok iyi değil aracın heralde orj boyası var üstünde.Ben beğendim aracı parça sıkıntısı vs çekmiyeceğimi bilsem hemen alıcağım.
Araçta olan sıkıntılar: Sağ kapı ve sağ arka çamurluk dodik kırmızı şeriti yok , bagaj kapağı amortisörünün tek i keyfi değiltirilebilir , konsolda sıkıntı var 150 tl sipariş ettim gelicek dedi(en kötü ihtimal 150 tl yi benden alır onu hallederiz) , Kaporta boya istiyor araç ilandaki gibi düzgün değil boyası daha önce hiç boyanmamış heralde.doktor eşinden almış arac sahibi aracta ufak pek dikkat çekmeyen boya çatlakları var çürüme ihtimali var gibi duruyor.Klima gazı basılıcak.Başka bi sorunu yok heralde.
91 model , klima , elektrikli cam , merkezi kilit özellikleri.Lastikleri , frenleri iyi.
Ön sol çamurluk değişmiş dedi kaportacım(Tam kesin söylemedi fakat değişmiş olabilir dedi)Ön sol kapı komple veya sadece kapı sacı değişmiş.(Kaportacı komple değişmiş dedi arac sahibi kapı sacı demişti)
Kaput içinde ısı için olan parça duruyo vs orj gözüküyor fakat kaportacım o da değişmiş olması lazım dedi.)
Ön panel , şase vs oynama yok kulelerde etiketleri duruyor genel olarak düzgün bi araç.
İlanı koyuyorum buraya , boyası fotolardaki kadar iyi durmuyor.Fiyattı da biraz zorladım 5bin aşağısı vermem diyordu fakat 4.500 - 4.750 gibi alacağım heralde aracı.
205 hakkında bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa sevinirim bu akşam ya da engeç yarın arac sahibine haber verip olursa pazarlık yapmaya çalışacağım biraz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-peugeot-205-kilimali-1-6-gti-91-kirmizi-32747121/detay

Şimdiden teşekkürler.

bende 1.6 da 1.9 da vardı. 1.6 performans istemiyorsan gti diye bineceksen yüklemeyeceksen al dostum. ama yükliceksen 1.9 şart. 1.6ların arkalar kampanadır. düşük hızlarda teklemesi normaldir. debi sanılanın aksine kolay kolay bozulmaz. ama kurcalanmışsa her an yolda bırakabilir. alt takımları sağlam arabadır. konfor yoktur. 4500e bence 1.6 ilandakini iyidir. kule etiketleri duruyorsa sorun yok. ufak tefek oynamalarla ayağa kaldırırsın aracı. göğüsü biraz zor bulursun, muhtemelen çatlaktır. ne yalan söyleyim benim 1.6da 1.9da aynı yakıyordu hatta 1.9 uzun yolda daha az yakıyordu...

slowmotion
15-10-2010, 13:42
birde ne olursa olsun wideband alman lazım ayar için. en ufak değişiklikte araç zengin yada fakire düşer ki illa senin alacağın araç zengindedir stop etmesin diye... wideband bağlayarak ayarlar yapmak gerekebilir. böylece hem hızl gider hemde az yakarsın. 205 bebek gibidir. bakmazsan ağlar :D

mannerboy
15-10-2010, 13:45
1.6 ya dereceli egz takarsan daha verimli olur sıkıştırması 1.9 dan fazla ve şanzuman oranı daha iyi :D genel olarak 205 i bu yıllarda binme amaçlı alcaklara almayın derim ya proje aracınız olsun yada restore diğer türlü baş edemessiniz

omR35
15-10-2010, 17:38
Yorum yapanlara teşekkürler.Motor mod işlemleri için daha sonra bilgi alırım.Şuanlık parça sıkıntısı ve motor sorun çıkarır mı bana? o düşündürüyor.Ama parça biraz sıkıntı olsada bulunuyormuş.Heralde ptesi gidip alıcağım aracı.
2.araç olarak alıcağım haftada yapıcağım en fazla 50 km.Kendi çapımda restore edip birazda yürütmeye çalışacağım olursa eğer.Araç oynanmış bi araç değil eski sahibi doktor hanımı şuanki sahibide kuyumcu.Egsoz ucu ve cd çalar teyp hariç stock orjinal bi araç.

ERkut 205
15-10-2010, 17:54
Hayırlı olsun dostum. Bu ve bu fiyat civarına bu ve bu duruma yakın bir araç için daha fazla şey aramamak gerekir...
Fayda fiyat bağlamından bakarsan yanlış bir tercih gibi görünmüyor...:icon_tup:

omR35
15-10-2010, 18:03
Hayırlı olsun dostum. Bu ve bu fiyat civarına bu ve bu duruma yakın bir araç için daha fazla şey aramamak gerekir...
Fayda fiyat bağlamından bakarsan yanlış bir tercih gibi görünmüyor...:icon_tup:

Teşekkürler.Yarın birkez daha gidip bakıcağım araca.Ptesi alıcağım inşallah.
Aldıktan sonra 205 çilerin başını ağrıtacağım biraz. :)

chaylak
15-10-2010, 22:19
parca sıkıntısı cok fazla cekmezsin ama kimi parcalari ankarada aninda bulamiyoruz arastirmak gerekiyor

ustte arkadasim cok güzel özetlemis durumu, 205 bebek gibidir, bakmazsan ağlar :)

omR35
15-10-2010, 22:26
Yarın zaman bulursam gidip son bi pazarlık yapıp kaporayı vericem abi. :)

Ciddi anlamda çok iyi şekilde bakıcağım araca inşallah.
Aracın içi , koltukları vs baya temiz zaten.Konsolda değişmesi gereken bi yer var ve kaporta boya ihtiyacı var aracın.Bunları yaptıktan sonra zaten aşık olurum ben ona. :)
Motora yöneliriz sonrada.Kısmet bakalım aldım sayılır aracı.Sizlerinde yardımıyla güzel bi araç çıkarmaya çalışacağım ortaya. :)

slowmotion
15-10-2010, 22:33
Yarın zaman bulursam gidip son bi pazarlık yapıp kaporayı vericem abi. :)

Ciddi anlamda çok iyi şekilde bakıcağım araca inşallah.
Aracın içi , koltukları vs baya temiz zaten.Konsolda değişmesi gereken bi yer var ve kaporta boya ihtiyacı var aracın.Bunları yaptıktan sonra zaten aşık olurum ben ona. :)
Motora yöneliriz sonrada.Kısmet bakalım aldım sayılır aracı.Sizlerinde yardımıyla güzel bi araç çıkarmaya çalışacağım ortaya. :)

ibrelerin ordaki göğüsü biraz zor bulursun, arkadaşım yurt dışından getirtmişti. motorda kompresyon testine sok aracını. eski aracım 12bar değer gösteriyordu... 10barın altı köfte motor demek, gömlekte çizik vardır yada segman aşınmıştır....

omR35
15-10-2010, 22:40
ibrelerin ordaki göğüsü biraz zor bulursun, arkadaşım yurt dışından getirtmişti. motorda kompresyon testine sok aracını. eski aracım 12bar değer gösteriyordu... 10barın altı köfte motor demek, gömlekte çizik vardır yada segman aşınmıştır....

Konsolun ortası klima butonlarının vs olduğu kısım dağınık duruyor biraz.Arac sahibi kucalamış ve eski halinden beter etmiş.Bu sabah araca bakmaya gittiğimde 150 tl sipariş verdim dedi.Olmazsa ebay den temin ederiz tabi önce bi toparlamaya çalışırım.
Daha önce birçok d serisi honda 106 gti gösterdiğim yakın bi abim usta hiçbirini sağlıklı bulmamıştı , biraz zor arac beğeniyor ama bu sabah götürüp gösterdim aracı motor sağlam dedi.Yinede göstermek gerekir mi?Daha önce kompresyon değerini hiç ölçtürmedim , kim yapar ne kadar zaman alır ne kadar fiyata ölçerler var mı bilginiz ?

mhmtsrtp
16-10-2010, 00:34
hayırlı uğurlu olsun belki banada nasip olur:(

SifirinciMurat
16-10-2010, 00:51
106 gti bulamadıysan 106xsi baksana,

sen araba alana kadar ben clioyu sattım 106 aldım sende daha bir hareket yok ömer ha

ino205
16-10-2010, 00:56
bende 1,6 gti ve 1,9gti iksinide uzun zman kullandım.hevesini kırmak istemiyorum ama bence cok az daha ekleyerek veya o paraya 1,9 unu al.sonucta ilandakinede veya alıcagın herhangibir 1,9uda masraf ediceksin.şimdiden hayırlı olsun elin inşallah anahtar pense falan tutuyordur:)

omR35
16-10-2010, 09:02
106 gti bulamadıysan 106xsi baksana,

sen araba alana kadar ben clioyu sattım 106 aldım sende daha bir hareket yok ömer ha

:) Abi accent era aldım ben geçen hafta.

Bu aracıda hobi olarak alıp toplayacağım inşallah.Haftasonu aracım olucak.

rs i çok istiyordum da o ara 4 kapı bi arac ihtiyacımız vardı.Pederde 2.0 lt yi duyunca olmaz dedi.era aldım günlük kullanıyoruz.Bunuda zevk için alıcağım.

1.9 gti diyor çoğu kişi ama zaten piyasada çok zor bulunan araçlar.Hem uygun fiyatlı , hem temiz , hemde yakınlarımda bi 1.9 bulmak baya bi zor. İzmirde birde kırmızı 1.9 var fakat ilan fotolarından bana pek düzgün bi arac gibi gelmedi.1.6 yı azda olsa yürütemezmiyiz ? Öyle vti 106 gti lerle yürümeyi düşünmüyorum zaten sadece biraz zevkli hale getirmeyi istiyorum.Ptesi ye kadar karar vermem lazım.Aracı zaten beğendim ben ama 1.9 al dediğiniz için kararsız kaldım. :soru: :)

omR35
16-10-2010, 09:08
hayırlı uğurlu olsun belki banada nasip olur:(

Teşekkür ederim.Umarım daha iyilerine sahip olursunuz. :)

bende 1,6 gti ve 1,9gti iksinide uzun zman kullandım.hevesini kırmak istemiyorum ama bence cok az daha ekleyerek veya o paraya 1,9 unu al.sonucta ilandakinede veya alıcagın herhangibir 1,9uda masraf ediceksin.şimdiden hayırlı olsun elin inşallah anahtar pense falan tutuyordur:)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-205-peugeot-205-gti-1992-model/detay
1.9 da bu abi izmirdeki.Bulunduğum semte biraz ters biyer fakat ptesi gidip görebilirim aracı.Çoğu kişi 1.9 gti dediği için kafam karıştı.Kısmet bakalım. :)

Bu arada ilandaki bilgilere bakılırsa bu araçta elektrikli cam ve klima yok :soru:

hazar
16-10-2010, 11:28
mavişehirdeki arabaya ben bakmıştım, sahibi hiç indirim yapmadı o zaman. (nisan ayında bakmıştım) uğraşırım, toplarım, boyatırım vs. diyosan mavişehirdeki araba alınabilir. ama ben gittiğimde aküsü bitikti çalıştıramadık, motoru hakkında bi fikrim yok.

ERkut 205
16-10-2010, 12:07
.Çoğu kişi 1.9 gti dediği için kafam karıştı.Kısmet bakalım. :)

Sana şukadarını söyleyim. enjeksiyon sistemi sorunlu emisyonu bozuk motor durumu şaibeli bir 1,9 GTI alıcağına enjeksiyon sistemi sorunu olmuyan 1.6 GTI genede seni tatmin edicektir...Saydığın arabalar ile hem teorik hem yolda zaten yarışması mümkün değil ama hobi amaçlı,proje amaçlı ve hafta sonu kendi zevkine özel kullanım için alıp birazda uğraşıp haşır neşir olunabilecek araçlar....
Ayriyetten 1.6 gti şanzuman 1 vites dişlisi ve son dişli oranı daha kısa buda sana bir avantaj sağlatır daha zevkli bir kullanım sunar.Aradaki açığı kapatır...Seni memnun eder. Ama yazdıklarımdaki şartlar geçerliyse...

mannerboy
16-10-2010, 13:03
hacı soldurma gençleri vtec katilleri felanda var istek olsun biraz dimi :D :D

omR35
16-10-2010, 15:30
1.9 un sahibiyle telefonda bi görüşeyim.O olmazsa ptesi 4500 tl tamam derse 1.6 yı alıcağım.

Ayaz_renat
13-03-2011, 10:32
wowww ben bayaaaa bı gec kalmısım ama en eskı 205 cıler burda nasılsınız arkadaslar ozelden bı ara gorusmek ısterım erkut 205 gorusmek uzere