PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Del sol vti vs mk3 gti

CeM öZeR
19-10-2010, 06:06
Arkadaşlar bu iki aracın karşılaşırmasını askerden döndüğümde yapmayı düşünüyoruz.Israrcı olan ben değil bi arkadaşım.Aracın fena yürümediğini felan söyledi bende geldiğimde deneriz dedim. Acaba bu iki aracın denemesinde sonuç ne olacaktır görüşlerinizi alıyım dedim. Şu ana kadar sadece hb vti la denedim şu anki speclerim olmamasına rağmen 2.5,3 boy kadar açabiliyordum.Del sol vti'da sadece filtre ve egzos varmış. Benim aracımda (mk3 gti) 4-2-1 headers,yed cai,all car racing chip ve stock susturucu varken dc 4-1 headers,aem v2,short-shift,60 lık düz boru ve sonda borla susturuculu hb vti'a dediğim farkı açmıştım. Şu an eklenti olarak bosch platium bujiler ve süpersprint son susturucu eklendi buna. Acaba del sol ile sonuç ne olur.Del sollerin hafif olduğunu duymuştum...

Aracın plakası o zaman 38 VA 111 di şu an nedir nerededir bilmiyorum...
YouTube - golf mk3 gti 16v vs civic vtec vti hatchback rolling (http://www.youtube.com/watch?v=zHXRsXQLuto)

Bulut Y.
19-10-2010, 07:41
glof gti civic veya delsol vti tartışması bitmez. dene gör bence en iyisi.

CeM öZeR
19-10-2010, 11:36
Keşke denesemde görebilsem merak ettiğim için konu açtım :) Askerdeyken denemek mümkün olmuyor amacım görüş almak...

AşkınS.
19-10-2010, 14:17
Delsolde güzel gidiyor Ama MK3te fena gidiyor.Düzcede 2sinide gördük keşke kaldıraydıkta sonuca bakaydık

alpbodrum
19-10-2010, 15:45
Del sol normal hatcback vti dan hızlımı ?

JapanVsGermany
19-10-2010, 16:27
Del sol normal hatcback vti dan hızlımı ?

10 PUANLIK SORU :D

Buyrun bakalım yeni bir spekülatif teori platformuna :D

alpbodrum
19-10-2010, 16:56
10 PUANLIK SORU :D

Buyrun bakalım yeni bir spekülatif teori platformuna :D

Motoru aynı olan araçlar üzerinde kilo hesabı üzerinden mi gitmek gerekiyor :)
O beni aşıyor. Motorları birebir aynımı ondanda emin değilimde.

Vardır onları kaldıran vardır.

flexamin
19-10-2010, 17:09
merakımdan soruyorum. mk3 gti ların stock gücü nedir ?

flexamin
19-10-2010, 17:15
buldum buldum :D 2.0lt 150hp 6000dd 180nm tork muş :D

CeM öZeR
20-10-2010, 06:02
Valla yanlış hatırlamıyorsam orjinal verileri şunlardı;
150 hp,189 nm tork,1145 kg,0-100 8.1 sn,max hız 221 km/h miydi neydi :)

burak özer
22-10-2010, 14:13
Motoru aynı olan araçlar üzerinde kilo hesabı üzerinden mi gitmek gerekiyor :)
O beni aşıyor. Motorları birebir aynımı ondanda emin değilimde.

Vardır onları kaldıran vardır.

Delsol vti b16a1 civic vti b16a2 ve şanzımanlarıda farklı delsolün daha uzunmuş duyduğum kadarıyla.

Delsolcünün arkadaşına söyledim o ileticek kabul ederse dener görürüz sonucu ;)

Spawn
22-10-2010, 14:18
Delsol vti b16a1 civic vti b16a2 ve şanzımanlarıda farklı delsolün daha uzunmuş duyduğum kadarıyla.

Delsolcünün arkadaşına söyledim o ileticek kabul ederse dener görürüz sonucu ;)

del sol lar B16a2 arkadaşım .

şanzımanı evet daha uzun , civic den 100 kg daha ağır ve aerodinamisi bir kütükle yakın olduğu için hb civic kadar gidemiyorum "komple standart hali ile" çok kez denendi farklıa rabalarla

alpbodrum
22-10-2010, 15:04
del sol lar B16a2 arkadaşım .

şanzımanı evet daha uzun , civic den 100 kg daha ağır ve aerodinamisi bir kütükle yakın olduğu için hb civic kadar gidemiyorum "komple standart hali ile" çok kez denendi farklıa rabalarla
---------------------------------------------------------
Hb Vti Daha hızlı olabilir Ama delsol' e de o kadar haksızlık etme aero dinamiği bence kötü değil bence tek eksiği arkada 2 kişilik koltuğu eğer arkada koltuk olsaydı Hb vti yerine çoktan delsol almıştım. Aslında arkada koltuğa benzer birşey var ama yalnızca köpek sığıyor :) oda yan oturabiliyor :) Denedik burda. :):)

Spawn
22-10-2010, 15:12
delsola haksızlık yapmıyorum , del sol kullanıcısı olarak özeleştiri yapıyorum . çok seviyorum bende delsolu . fakat T-Top olduğundan dolayı kapıların içleri dolu barlar ile . bu sebepten kağıları çok ağır , bu ve buna benzer sebeplerden ağır araba. 100 kilo dediğim gibi ..

aero dinami olarak , evet gerçekten kötü bunun için makina mühendisi olamya gerek yok . Top speed i de vtec den daha fazla . şanzıman daha uzun .

standart delsoun vtec kadar yürüyebilmesi içn kısa şanzıman şart. anca o şekilde kısalı delsol - standart vti aynı yürüyebilir..

arka taraftaki koltuklar dediğin yer , cep abi onlar , insan osturursa onun üzerine kırılır onlar :)

minimal_freak
22-10-2010, 15:21
arkadaşlar biz her ikisindede denedik, stock bir vti ile stock bir delSol arasında çok fark olmuyor, kilo nedeniyle yarım boy en fazla bir boy önde oluyor ek

cai, headers, 60'lık boru ve ep3 son sust ile aynı speclerde vti'a en az 2 boy atıyodum, bu arada delSol'ün şanzımanı uzun diyenler yanılıyorlar, stock vti 4.20 (küsüratını bilmiyorum) stock delSol 4.40 ve delSol'ün avantajı var daha kısa olduğundan, ayrıca b16a2 motora sahip yani ek ile aynı, tek fark volan daha ağır delsol'de ve şanzıman daha kısa

bence bu sorunun cevabı delsol'de hdrs olursa kesinlikle delSol derim

minimal_freak
22-10-2010, 15:23
arkadaşlar biz her ikisindede denedik, stock bir vti ile stock bir delSol arasında çok fark olmuyor, kilo nedeniyle yarım boy en fazla bir boy önde oluyor ek

cai, headers, 60'lık boru ve ep3 son sust ile aynı speclerde vti'a en az 2 boy atıyodum, bu arada delSol'ün şanzımanı uzun diyenler yanılıyorlar, stock vti 4.20 (küsüratını bilmiyorum) stock delSol 4.40 ve delSol'ün avantajı var daha kısa olduğundan, ayrıca b16a2 motora sahip yani ek ile aynı, tek fark volan daha ağır delsol'de ve şanzıman daha kısa

bence bu sorunun cevabı delsol'de hdrs olursa kesinlikle delSol derim
ama şöyle birşey var, bu iş tamamen b16'nın durumuna-bakımına bağlı, yani kısacası bu iş tamamen ciğer meselesi

Spawn
22-10-2010, 15:24
benim arababamda problem var o zaman :)

minimal_freak
22-10-2010, 15:29
benim arababamda problem var o zaman :)
valla Ankara'da plaka vermek istemem ama çok sağlam yürüyen 2-3 vti ile denemem var, iki tane delsol ile denemem var (videolar mevcut fakat diğer arkadaşlarda, isterlerse yayınlarlar) bence delsol ü bu kadar hafife almayın, gerek şanzıman, gerek aerodinamik, gerekse yürüyen olarak (eg2 yürüyen) başarılı bir otomobil

Spawn
22-10-2010, 15:30
maaşallah seninki iyi yürüyormuş o zaman . standart bi tane delsol bulsam da bende denesem. orjinalliğini bozmak istemiyorum , o yüzden daha çivi bile çakmadım modifiye namına.

ben delsolu hafife almıyorum minimalfreak . 2 senedir del sola biniyorum biliyorum ne olduğunu . başka delsollara da bindim . fakat şanzımanın nasıl daha kısa olduğuna aklım ermiyor.

fakat aerodinami kısmına maalesef katılamayacağım ..

minimal_freak
22-10-2010, 15:33
maaşallah seninki iyi yürüyormuş o zaman . standart bi tane delsol bulsam da bende denesem
Olurda gelirsen Ankara'ya, ben sattım ama delSol var 2-3 tane stock ;) misafirimiz olursun

CeM öZeR
25-10-2010, 14:11
Anlaşılan o ki del solün avantajı kadarda dezavantajı varmış.Benim için zor bir rakip olmayacak. :)

alpbodrum
25-10-2010, 14:31
Aracının specleri nedir ?

alpbodrum
25-10-2010, 14:33
Pardon yazıyormuş zaten. Hb vti ı geçiyorsan eğer , geçersin gibi geliyor hocam.

AşkınS.
25-10-2010, 15:08
Emre abinin delsol çok iyi yürüyodu gerçekten,reelde gördüm şaşırmıştm :)