PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tuvturk muayne egzoz sorunu

Jam da Joker
20-10-2010, 00:36
27 Ekim gününe randevu aldım muayne için, arabanın herşeyi tamam fakat üzerinde komple egzozu var sadece orta susturucu dışında ne katilik nede son susturucu yok.
Bu şekilde muaynede sorun olurmu gidipte geçebilen arkadaşlar varsa boşuna orjinalini taktırmakla uğraşmak istemiyorum. Katalitik olmadan muayneye girip sorun yaşamayan varsa bilgilendirirse sevinirim.

chaylak
20-10-2010, 00:43
2000 ve üstü araclarda kat zorunlu
ben gecen hafta muayenedeydim, 2000 model bi sahin vardi amcami kat yok diye gondermisler, o da katalizor taktirip gelmisti muayene tekrarına girdi.

chaylak
20-10-2010, 00:45
flood yapmis oluyorum ama son susturucu zaten sart :D
bi ipucu vereyim, katalizor yerine ona benzer bir susturucuda taksan iş görüyor.. 3 tane tüp olsunda gerisi biraz teferruat gibi..

yani kat - orta - son ya da orta - orta -son yapmalisin.

bence hic degilse 1 susturucu daha tak katin yerine gecici olarak. eger problem cikarirlarsa kat takip muayene tekrari yaptirirsin.

_muhaRRem
20-10-2010, 00:49
ben kat yerine susturucu taktırmıştım s2000 e zamanında, geçirmemişlerdi

Jam da Joker
20-10-2010, 00:52
flood yapmis oluyorum ama son susturucu zaten sart :D
bi ipucu vereyim, katalizor yerine ona benzer bir susturucuda taksan iş görüyor.. 3 tane tüp olsunda gerisi biraz teferruat gibi..

yani kat - orta - son ya da orta - orta -son yapmalisin.

bence hic degilse 1 susturucu daha tak katin yerine gecici olarak. eger problem cikarirlarsa kat takip muayene tekrari yaptirirsin.

Yok zaten sorun kat susturucu takmakta değil orjinal egzozum komple downpipedan itibaren odada duruyor yarın servise gidicem zaten giderkende orjinalini yanıma alıcam eğer katsız şekilde geçiliyorsa boşa tak çıkar olmasın diye soriyim dedim anlaşılan geçilmiyormuş yarın taktıriyim ozaman teşekkürler.

lanso
20-10-2010, 00:54
istanbulda bu işler nasıl bilmiyorum ama izmirde kat orta ve son susturucu olması şart kesinlikle aranılan ekipmanlar...

chaylak
20-10-2010, 00:54
banada calisan arka emniyet kemerine calismiyor yazmis, muayeneden ciktim dedim herhalde bozulmus bunlar kullanmaya kullanmaya, ertesi gün gidip yaptirayim diye arabaya bindim taktim kemeleri calisiyor? sevgili tuvturk calisani yanlis yere takmaya calismis, takilmayinca bozuk demis.. ayni arabayi ertesi gün götürdüm, muayene tekrari sirasi aldim.. baska bi arkadas ilgilendi. muayene kagidina bakti, yaptirdin mi abi dedi?
evet dedim. tamam arka tarafa gecin aracinizla bekleyin dedi:)

_muhaRRem
20-10-2010, 00:56
he bide benim s2000 de ruhsatta 4 koltuk- 5 kişilik yazıodu :D ondan dolayıda geçememiştim , ne dertliydi ya off aklma geldi daraldım

chaylak
20-10-2010, 00:56
ahahah o daha iyiymis :D bagajada sigmaz herhalde tente üstü koltuklar icin :hehe:

ruudvan
20-10-2010, 00:57
ome_Rs e sormk lazım oda coktan offline oldu..

chaylak
20-10-2010, 01:00
valla prosedur belli
2000 üstü araclarda kat - orta susturucu - sessiz bi son şart..

benim arabada ;
film - hafif kusur ;
orj. olmayan direksiyon - hafif kusur olarak gecti.

cift duylu sinyallere (amerikan park diyorlar sanirim), sürekli yanan camurluk sinyallerine bisey demediler.

lanso
20-10-2010, 01:00
bu iş şu an için sadece uzmanın insiyatifinde trafik takip işiyle uğraşırken 2 aracı aynı anda uzmanlara teslim ettik biri orjinalinde 4 ileri fakat 5 ileri şanzıman takıldığı için kaldı(murat 131)diğer yanda ise modifiyeli bir vti kusursuz olarak vize aldı bizim ülkemizde yaşanabilecek şeyler...

Mechanix
20-10-2010, 09:00
Muayneden geçen 200SX 'imizin egzoz sistemi şöyledi , fikir vermesi açısından ;
Düz 76mm boru , sonra son susturucu (Varex).

Sorusuz şekilde geçti sessiz olduğu için.

chaylak
20-10-2010, 19:19
Muayneden geçen 200SX 'imizin egzoz sistemi şöyledi , fikir vermesi açısından ;
Düz 76mm boru , sonra son susturucu (Varex).

Sorusuz şekilde geçti sessiz olduğu için.

kac modeldi?

MeRtCaN
20-10-2010, 19:25
Yrn a randevu aldık bakalım
Orta susturucu katalıtık ve son susturucu ıle jeep seklınde gıdıyoruz :)

cembozbey
20-10-2010, 19:30
94 m3 duz boru ve son susturucu sesden dolayı gecmedi slincer yabtrdım sesi kestim gecti

DaRkNeSs-
20-10-2010, 19:34
vizeye girmeden patates baskı yapmadan bu işi yapan birileri varmıdır?
rayiç nasıldır? benim vizem bitti ve trafikten men yapıldı da :D turbo işi nolcak bilmiyorum orjinal egzos sistemi de yok, çürüdü gitti zira...

MeRtCaN
20-10-2010, 19:36
vizeye girmeden patates baskı yapmadan bu işi yapan birileri varmıdır?
rayiç nasıldır? benim vizem bitti ve trafikten men yapıldı da :D turbo işi nolcak bilmiyorum orjinal egzos sistemi de yok, çürüdü gitti zira...

boyle bır sey yaptırman ımkansız.

sinan-s
20-10-2010, 19:36
Ben orya susturucu ve son susturucu orj bi şekilde geçtim..Kat a gerek yok yanı

DaRkNeSs-
20-10-2010, 19:41
boyle bır sey yaptırman ımkansız.

senin de araba turbolu mertcan bakalım vize nası olacak :)
işallah olur da hepimizin içi rahatlar :)

TEQUILA
20-10-2010, 19:42
Ayrıca;
Parklarla yanan sinyal ve çamurlukluk lambalarına takıyorlar.
Araçta stabel korna varsa sökün mutlaka gitmeden.

Alper_
20-10-2010, 19:53
aracınız ses yapmasın yeter..egzoz emisyonunda problem çıkıyor katalizörü orada arıyorlar..egzoz emisyon pulunuda dışarıdan alırsanız daha rahat olur takılmamış olursunuz :)

Ome_RS
20-10-2010, 19:53
ses azlıgı cokluguna bakılmıyor.
yeni talimat geregi arac üreticisi arac üzerinde kat ürettiği taktirde yani arac üzerinde orjinalinde kat varsa muayeneye kat ile gelmek zorundasınız model yılına bakılmıyor ;)

chaylak
20-10-2010, 19:55
Ayrıca;
Parklarla yanan sinyal ve çamurlukluk lambalarına takıyorlar.
Araçta stabel korna varsa sökün mutlaka gitmeden.

bende her ikiside vardi hic bisey demediler oyle gectim

MeRtCaN
20-10-2010, 19:56
senin de araba turbolu mertcan bakalım vize nası olacak :)
işallah olur da hepimizin içi rahatlar :)

benım araba su an komple stock
fabrıkadan cıktıgı gıbı onun ıcın sorun yok benım ıcın :)

TEQUILA
20-10-2010, 19:58
bende her ikiside vardi hic bisey demediler oyle gectim

Beni bunlar yüzünden çevirdiler, stebael kornanın düğme tertibatını bile burada burada olmayacak diye tembihledirler :D

Haaa bu arada beyaz çamurluk sinyalinede (ampul)) kara listedeydi.

Bunlardan 2.ciye girdik

DaRkNeSs-
20-10-2010, 19:58
mertcan çok uğraşmışsın ya :(
bende mi stoğa çevirip öyle gircem öff :(

BRETE
20-10-2010, 20:11
konuyu pert etmek istemem ama yazıcam:D benim vize bitik yakalanırsam nolur 6 ay oldu :D kesin ve net cevap yazıcak biri aranıyor :D

DaRkNeSs-
20-10-2010, 20:14
konuyu pert etmek istemem ama yazıcam:D benim vize bitik yakalanırsam nolur 6 ay oldu :D kesin ve net cevap yazıcak biri aranıyor :D

benim gibi trafikten men edilceksin :)
sonra gidip vizeni yaptırcaksın sonra da meni kaldırcaksın
gerçi bu çevirmeye göre değişiyor
vizesiz gece 3 de karşıyaka girişinde alkol çevirmesine girdim,ön plakam takılı değildi
polis sordu plaka nerde diye yolda düştü dedim arka koltuktan plakayı gösterdim :D
napmışsın böyle arabaya dedi orta konsoldaki göstergeleri falan gördü :D
ama silencerim takılıydı üfletti ruhsatı da aldı gitti,
sonra geri getirdi iyi akşamlar beyefendi deyip bıraktı:)
1 hafta sonra kaza yapınca mecburen men etmek zorunda kaldılar :D

Ome_RS
20-10-2010, 20:17
amerikan sinyal ve senkronize olmayan camurluk far sinyalleri de agır kusur arkadaslar ;)

BRETE
20-10-2010, 20:19
sağol bilader kesin men yani cezası yokmu bunun :( bende denk geldim ordaki çevirmeye alkol vardı 1 efes 1 miller içtim aleti üfledim başladı 42 43 44 45 46 polis diyo bana dua et ne etçem beya çıkarsa yazarsın dedim 48 de kaldı :D doğru eve git diyo bide :D hay allaam ya neyse konuyu açan arkadaşa daha fazla saygısızlık etmek istemem bende de kat yok susturucu taktık bakalım nolcak vizede araç 98 306

chaylak
20-10-2010, 20:19
o zaman benimkini farketmedi muayeneyi yapan arkadas :D

gerci daha kemer baglamayi bilmiyormus, sasirmadim..

turbo16
20-10-2010, 20:20
bursa için konuşuyorum 110 çıkışlı son susturucu ile sıfır sesle geçemedim katta bakmıyorlar görünüse bakıyorlar allahın salakları :p

FaTiH44
20-10-2010, 20:24
Gelecek ay benimde muayene var,sadece short ram filtre kiti var.söküp mü gitmek lazım,filtre kitine sorun çıkarıyorlar mı?

TEQUILA
20-10-2010, 20:26
Short ram da sorun yok.

SONE-R
20-10-2010, 20:26
bu tarz sorunlarla uğraşmamak için modifiyeli araba kullanmaya son verdim.. yaşasın aile spek dizel :D :D

chaylak
20-10-2010, 20:27
daha önce short ram filtresi olan bi vti ile gitmistik (tunayK)
hava filtresine hafif kusur yazmislardi gecmisti..

BRETE
20-10-2010, 20:29
arkadaşlar şöyle bir konu açsak nasıl olur daha önce açıldımı bilmiyorum herkes yaşadığı sorunları burada paylaşsın sizce nasıl olur? sorusu olan sorsun bilen cevaplasın falan filan

Ome_RS
20-10-2010, 20:39
walla arkadaslar en basit ve mantıklı yöntem modifiyeli aracınızla hiçbir parcayı değiştirmeden öylece gidin muayeneden 1. seferde kalın.
nelerin düzelmesi gerektiğini agır kusur olarak yazıyorlar sonra 1 ay süreniz oluyor o süre içindeki eksikleri tamamlayıp muayeneden gecersiniz hem 1 ayda fazladan muayeniz olmus olur :)

Frid
20-10-2010, 21:04
katalizör içi boşaltımışsa alt görünen kısımda işlem yoksa üsten biryerden yapılmıssa ben nasıl içi görmeden yada işlem yapılan yeri görmeden yazayım dimi , herkes kullaktan dolma bilgi ile sallıyor ,

model yılı olmaksızın üretici katalizörlü üretmişse araçta aranıyor yoksa aranmıyor

uzman görmemişse fark etmemişse diye durumlar yok pas geçin herşey kabaktır ortada ama ya insiyatif kullanmıştır yada dedigim gibi işlem olduugnu ispatlayamıyorsun parçayı sökmeden oda tüvde yok malesef

+ olarak susturucu kat ona benzer bişey ile geçiyorsanızda insiyatif en olmadı harbi salak bir uzman a denk geliyorsunuz demektir :D

chaylak
20-10-2010, 21:11
Peki daha arka emniyet kemerlerini takamayan insani "uzman" olarak nitelendiriyor tüv, seni tenzih ederek söylüyorum kardeşim böyle insanlar calisiyor sizde..
insiyatife bisey demem, benim bagaj kapagimi acip yangin tüpüne, ilkyardim cantasina bakmadilar bile :hehe:

bi de eklemek isterim, bence TüvTürk 10 numara bir sistem, hatta muayene 2 sene degil, her sene olsun.. sacma sapan arabalar geziyor trafikte. bu sayede temizlenmis olur ortalik.

punto_multijet
20-10-2010, 21:11
kat yerine bariz duz boru vardı ve gecmistim zamanında

Frid
20-10-2010, 21:15
he bide benim s2000 de ruhsatta 4 koltuk- 5 kişilik yazıodu :D ondan dolayıda geçememiştim , ne dertliydi ya off aklma geldi daraldım

hadımköydemi yaptırdınız ?

Peki daha arka emniyet kemerlerini takamayan insani "uzman" olarak nitelendiriyor tüv, seni tenzih ederek söylüyorum kardeşim böyle insanlar calisiyor sizde..
insiyatife bisey demem, benim bagaj kapagimi acip yangin tüpüne, ilkyardim cantasina bakmadilar bile :hehe:

bi de eklemek isterim, bence TüvTürk 10 numara bir sistem, hatta muayene 2 sene degil, her sene olsun.. sacma sapan arabalar geziyor trafikte. bu sayede temizlenmis olur ortalik.

bugun oldu ona benzer bişey bir kaç agır kusur atlamış eleman yedi tutanayı 2 sansı daha var 3. postada kapıda :D presedür mesele bu işler malesef ki

tüvde çalışmaz ikende tüvü destekliyordum hala destekliyorum :D

akın
20-10-2010, 23:54
evet arkadaşlar geçen gün sordum 95 model ve üzeri 2.0 arabalarda şart katalizor. 1.6 99 yada98 olması lazım şart. El freni zayıf ise kiloya bölünüp hesaplanıyor. Farlardan geçiyor ama egzoz pulu tam olması lazım yoksa geriye dönmek zorunda kalıyoruz. 4x4 araçlar fren testine çıkmıyor alet bağlanıp dışarıda test ediliyor. sora mekaniğe giriliyor:) Benim bildilkerim bu kadar..

Evrenoz
21-10-2010, 08:14
Kasım ayında 2006 model aracımla

Headers - Kat iptal tüpü - Magnaflow ara borular - Magnaflow orta susturucu - stock son susturucu ile sorunsuz geçtim.

Egsos emisyon değerlerim istenen düzeydeydi.

TarikS
21-10-2010, 10:30
Katalizatör boş da olsa yerinde arıyorlar :)

amerikan sinyal ve senkronize olmayan camurluk far sinyalleri de agır kusur arkadaslar ;)

Orhanlı'dan bu sene mart ayında 2 araba geçtik o şekilde, hafif kusur bile yazılmadı, sonradan prosedür değişti heralde

Mechanix
21-10-2010, 11:02
kac modeldi?

96 modeldi.

H.bilgili
21-10-2010, 11:39
hadımköydemi yaptırdınız ?

benım muayane zamanım geldı,turbolu 76mm duz boru ve sılencerlı gıtmeyı dusunuyorum hadımkoy cok sıkımıdır? oraya gıtmeyı dusunuyorumda

Tolga_R
21-10-2010, 12:13
Araçta yay olması sorun yaratıyormu yarın sabaha hadımköyde randevum var:)

TarikS
21-10-2010, 12:17
Araçta yay olması sorun yaratıyormu yarın sabaha hadımköyde randevum var:)

Hayır ona karışmıyorlar, kanala girsin çıksın yeterli

Jam da Joker
21-10-2010, 12:36
Hayır ona karışmıyorlar, kanala girsin çıksın yeterli

Dun servise gittim egzozumu sokturdum ordaki ustalarin agzindan duydum iki tane farkli 1.6 leon biri uzerindeki tuv onayli seat sport yaylardan kalmis otekisi acik hava filtresinden kalmis. Ben intakeide sokup motor kapagini takicam ama artik yaylarla ugrasamicam orjinalinden tek fark yaylari kaldi bu durumda onada birsey derlerse cinayet cikartirim orda ki araba okadar basik degil kanala capraz cikartip on tekerler davlumbaza surtuyormu diye bakiyorlarmis sanirim ?

Caesar
21-10-2010, 12:48
Dun servise gittim egzozumu sokturdum ordaki ustalarin agzindan duydum iki tane farkli 1.6 leon biri uzerindeki tuv onayli seat sport yaylardan kalmis otekisi acik hava filtresinden kalmis. Ben intakeide sokup motor kapagini takicam ama artik yaylarla ugrasamicam orjinalinden tek fark yaylari kaldi bu durumda onada birsey derlerse cinayet cikartirim orda ki araba okadar basik degil kanala capraz cikartip on tekerler davlumbaza surtuyormu diye bakiyorlarmis sanirim ?

ben 5 cm german style yaylarımla geçtim be mayıs ayında:) yaydan sıkıntı çıkarmıyorlar. Audiyi sokmuştum o zaman satmadan hemen önce.

R-13239
21-10-2010, 12:55
bu tarz sorunlarla uğraşmamak için modifiyeli araba kullanmaya son verdim.. yaşasın aile spek dizel :D :D

Aynen abi , aile araban var huzurun var :)

Bu arada ben 5cm koni yaylarla gectim muayeneden , hicbir sikinti cikmadi...

by_hayali
21-10-2010, 13:03
benimde muayene bitmek üzere turbolu şekilde geçebilirmiyiz?
60mm boru, orta susturucu, stock son susturucu şeklilde?

mmustu
21-10-2010, 13:11
nan hayali sen ne yaptın turbo işini ? montaj yapıldı mı ?

by_hayali
21-10-2010, 13:24
nan hayali sen ne yaptın turbo işini ? montaj yapıldı mı ?

Cem abinin manifoldu bekliyoruz :allaalla:

Frid
21-10-2010, 14:19
benım muayane zamanım geldı,turbolu 76mm duz boru ve sılencerlı gıtmeyı dusunuyorum hadımkoy cok sıkımıdır? oraya gıtmeyı dusunuyorumda

görünen her kusur yazılıyor 2,3 günde bir tartışmalar çıkıyor sanırım biraz sıkı :D

drn106
21-10-2010, 14:48
Ben yaylarla + egsozla sorunsuz geçtim, ama kat. ve orta susturucu mevcuttu.

barutçu
21-10-2010, 15:55
Dün yay +film + çift renk ile sorunsuz geçtim (muameleci sağolsun) =)

Daha doğrusu hafif kusur =) Kusur nedeni: "kısa far ayarsızlığı" :D

DaRkNeSs-
21-10-2010, 17:36
muameleci ne kadar aldı?

Frid
21-10-2010, 17:40
Dün yay +film + çift renk ile sorunsuz geçtim (muameleci sağolsun) =)

Daha doğrusu hafif kusur =) Kusur nedeni: "kısa far ayarsızlığı" :D

ruhsata yerın varmıştır filmden zaten sıkıntı yoktur hiç mi yazılmadı kusur ?

yaylarda problem teştil etmez araç yerlebir degilse ?

çift renk olayına gelince ek1 mi vardı yada ruhsatta zaten çift renkmi yazıyor ?

raporda yazan kusurlarda nedir bizimle paylaşabilirmisin ?

fsunnetci
21-10-2010, 18:14
muameleci ne kadar aldı?

Aslında 200Tl verdikten sonra araç her türlügeçiyor geçirttikte bi ara böyle bir konuda bu muayene işinden bahsettim mesaj atanların haddi hesabı yoktu baktım bu işin içinden çıkılcak gibi değil adam kamyonetini bile yaptırmak için bana mesaj atmış:D amacım bir kaç kişiye yardımcı olmaktı ama iş maksadını aşınca toptan vazgeçtim :p
Bizim burda bi abimiz yapıyor valla bunu herkeste biliyor bu tarz kişiler herzmn için mevcut piyasada..:cool:

H.bilgili
21-10-2010, 19:38
görünen her kusur yazılıyor 2,3 günde bir tartışmalar çıkıyor sanırım biraz sıkı :D
anladım tesekkurler ben yıne sıleye gıdıcem galıba ;)

by_hayali
21-10-2010, 19:40
anladım tesekkurler ben yıne sıleye gıdıcem galıba ;)

abi beraber gidelim :D bende gidicem büyük ihtimalle şile yada samandıraya

H.bilgili
21-10-2010, 19:43
abi beraber gidelim :D bende gidicem büyük ihtimalle şile yada samandıraya

benım flash varken sıleye gıtmıstım sorunsuz gecmıstım,duruma bakayım ona gore haber verırım sana ;)

Frid
21-10-2010, 20:00
samandıra merkez istasyon demedi demeyin :D

TarikS
21-10-2010, 23:03

mart ayinda ben 207'yle 5cm yayla gectim
emre gsi'i 5cm yayla gecirdi bir kac ay once
cooper S'i 30-35mm yayla gecirdim 1 ay once

bunlar benim tecrube ettiklerim, bir sorun cikarmamalari gerek, cikarsa o senin cenabetligin deriz artik :D

Jam da Joker
21-10-2010, 23:16
mart ayinda ben 207'yle 5cm yayla gectim
emre gsi'i 5cm yayla gecirdi bir kac ay once
cooper S'i 30-35mm yayla gecirdim 1 ay once

bunlar benim tecrube ettiklerim, bir sorun cikarmamalari gerek, cikarsa o senin cenabetligin deriz artik :D

Araba ellerinden öper Tarıkçım, ben cenabetim sen götür Çarşamba günü geçiremezsen 130 lirayı sana kitlerim ! :hehe:

TarikS
21-10-2010, 23:28
Araba ellerinden öper Tarıkçım, ben cenabetim sen götür Çarşamba günü geçiremezsen 130 lirayı sana kitlerim ! :hehe:

Elciye zeval olmaz olm, naptin :hahaha: Ama gotururum farketmez :D

barutçu
22-10-2010, 08:54
muameleci ne kadar aldı?

Muameleciye bi ödeme yapmadım henüz. Hep araçları yapan kişi extra bişey verceğimi

sanmıyorum. Zaten bu ay sonundan sonra her ruhsat sahibi kendi aracını götürmek

zorunda... :mad:

ruhsata yerın varmıştır filmden zaten sıkıntı yoktur hiç mi yazılmadı kusur ?

yaylarda problem teştil etmez araç yerlebir degilse ?

çift renk olayına gelince ek1 mi vardı yada ruhsatta zaten çift renkmi yazıyor ?

raporda yazan kusurlarda nedir bizimle paylaşabilirmisin ?

Filmden dolayı hiç kusur yazılmamış.

Yaylar öyle yerle bir denilecek kadar değil ama sonuçta yay var.

Çift renk derken ön tampon ortası, spoiler ve yan aynalar çift renk bildiğim zaten jantlara

karışamıyorlar. Belden aşası çift renk değil yani. Ek1 ya da ruhsatda çift renk olarak işli değil ama.

Evrakları ev'de bıraktım ama en alt kısmında.

%5 Kusur kısa far ayarsızlığı yazıyordu...

Araç bu şekilde girdi:

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=62707

TEQUILA
22-10-2010, 09:20
Tavan siyah folyo kaplı ise herhangi bir sorun çıkıyormu?

VM5590
22-10-2010, 09:34

Bunu bende merak ediyorum ,bu şekilde geçen oldu mu ? Hafif kusur sayarlar heralde ...

@Lp2
22-10-2010, 09:35
c2 yı dusuk halıyle ılk yardım cantası olmadan,sılecekler olmadan,arka kemerler olmadan,amerikan park,kat ıptalı olmus sekılde,on cam dagıl fılm ıle orhanlıdan ıbooo gecırmıstı 5 ay once

Ome_RS
22-10-2010, 17:14
tekrarda geçmiştin ama Alptug :)

Frid
22-10-2010, 20:38
Muameleciye bi ödeme yapmadım henüz. Hep araçları yapan kişi extra bişey verceğimi

sanmıyorum. Zaten bu ay sonundan sonra her ruhsat sahibi kendi aracını götürmek

zorunda... :mad:

Filmden dolayı hiç kusur yazılmamış.

Yaylar öyle yerle bir denilecek kadar değil ama sonuçta yay var.

Çift renk derken ön tampon ortası, spoiler ve yan aynalar çift renk bildiğim zaten jantlara

karışamıyorlar. Belden aşası çift renk değil yani. Ek1 ya da ruhsatda çift renk olarak işli değil ama.

Evrakları ev'de bıraktım ama en alt kısmında.

%5 Kusur kısa far ayarsızlığı yazıyordu...

Araç bu şekilde girdi:

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=62707

resimlerdeki aracın geçmeme gibi bir sorunu asla olmaz zaten çift renk degil yaylar kusur seviyesinde degil cam filmlerinide karambole getirmiş olabilirler paranıza yazık olmuş açıkcası cam film i yazılsa dahi ruhsatlarınızda degişim olmadıysa sorun çıkmayacaktı

+ olarak ruhsat sahıbı zorunlu degil

aynı kişi 30 gün içerisinden 1 sefer araç getirme hakkına sahip

Bunu bende merak ediyorum ,bu şekilde geçen oldu mu ? Hafif kusur sayarlar heralde ...

evet çıkıyor agır kusurlu araç rengin farklı diye

tekrarda geçmiştin ama Alptug :)

"etme eşekle muhabbet küstürürsün silme cam kirigiyla ..tanı kestirirsin" diye boşa demedim zamanında ben sana :D

barutçu
23-10-2010, 10:05
resimlerdeki aracın geçmeme gibi bir sorunu asla olmaz zaten çift renk degil yaylar kusur seviyesinde degil cam filmlerinide karambole getirmiş olabilirler paranıza yazık olmuş açıkcası cam film i yazılsa dahi ruhsatlarınızda degişim olmadıysa sorun çıkmayacaktı

+ olarak ruhsat sahıbı zorunlu degil

aynı kişi 30 gün içerisinden 1 sefer araç getirme hakkına sahip

Ruhsat değişimi olmadı araçta. Dediğiniz gibi belki kendim gitsemde geçerdim. Ama orada oturup sıra bekleme vs.. olayını sevmediğim ve vaktim olmadığı için zaten muameleciye yaptırıyorum tüm araçları. Bu aracı geçirdi die extra bişey talep etmedi normal araçlara ne veriosam onu verdim =)

Frid
24-10-2010, 11:34
Ruhsat değişimi olmadı araçta. Dediğiniz gibi belki kendim gitsemde geçerdim. Ama orada oturup sıra bekleme vs.. olayını sevmediğim ve vaktim olmadığı için zaten muameleciye yaptırıyorum tüm araçları. Bu aracı geçirdi die extra bişey talep etmedi normal araçlara ne veriosam onu verdim =)

alan memnun satan memnun sıkıntı yok demekki :D

barutçu
24-10-2010, 11:51
alan memnun satan memnun sıkıntı yok demekki :D

aynen öyle :D

Herkese sorunsuz kazasız belasız tüvtürkler diyelim :rolleyes:

UmutRıza
04-10-2012, 22:52
Varex egsoz tuvturkten sıkıntısız geçiyormu