PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SS Clio RS - CVK Clio RS "İzmir"

ahop
20-10-2010, 10:24
Güzel geceydi. SS İzmire geldiği gibi rolllere başladı :D Kamera SS RS :icon_tup:

SS Clio Rs : Cai,Egzos (arka sırtlık sökük)
CVK Clio Rs : C&B Dereceli Egzantrik, Custom Chip, Cai, Egzos, Cup Kısa Şanzıman, 4-2-1 headers, Manifolt kapak taşlama, (arka sırtlık ve oturak sökük, hafifletilmiş sürücü koltuğu)

http://www.youtube.com/user/Beratto?feature=mhsn#g/u

çekimler için Berat a da teşekkürler.

ukku
20-10-2010, 10:29
okanın arka çapraza yapışıp gitme sevdası, geri kalırken bırakması, hüseyinden de iyi vites atışı görüntülerde epey yaramış :)
tünelde mi doğmuş ne yapmış .. :)

ahop
20-10-2010, 10:30
okanın arka çapraza yapışıp gitme sevdası, hüseyinden de iyi vites atışı epey yaramış :)
tünelde mi doğmuş ne yapmış .. :)

zaten okandan iyi vites atanı yok şu alemde dimi ;)

TaGo
20-10-2010, 10:30
1-2 videoyu izleyince yuh ya hakikaten ss de efsunlu heralde bu kadar fark fark değil diyor insan, ama 3-4-5. videolarda aradaki parça farkının nerelere denk geldiği görülüyor. 2 aracada maaşallah

ukku
20-10-2010, 10:32
zaten okandan iyi vites atanı yok şu alemde dimi ;)

okan the king:icon_tup:

chiefkadir
20-10-2010, 10:35
İkisinede maşallah :)

Hüseyinin arabanın videosunu daha seyretmeden dün gece tahminimi yaptım büyük ihtimal baskı balatası tırt..
Aynı şey benim fan typerda oluyodu ilk iki denemede 4 boy geçtiğim typer ile son denemelerde yanyana yürüyodum değiştirince rahatladım :)

buyyak
20-10-2010, 10:38
ilk vıdeoda alla alla dedım huseyıne bıldıın rakıp gelmiş dedım sonakı wıdeoları ısleyınce aradakı farkın ne olduunu grdum maşalla ıkı aracada cok gseller allah tekerlerıne taş değdirmesin...:)

ukku
20-10-2010, 10:38
hüseyin gel de bi geçiim seni :)
bi sürü malzemenle renolara mı kaldırıyosun :)

kadir abi izmire yolun düşerse sizin deneme güzel olacak :)

YUSUF
20-10-2010, 10:39
tünelin oğlu 1-2-3-4-5. bölüm

M///maniac
20-10-2010, 10:39
izleyemiorm sonuc nedr????

ahop
20-10-2010, 10:42
kadir abi izmire yolun düşerse sizin deneme güzel olacak :)

white rs rahat geçer gerek yok ;)

hsyn_çvk
20-10-2010, 10:44
okan arkadaşımıza teşekkür ederim ;) dün akşam çok zevkli denemeler oldu, bendeki videolarıda eklerim en kısa sürede,okan kardeşimiz ile denemelerimizden ve benim gerek alper hoca ve kadir abi ile yaptığım görüşmelerden sonra arabamın debriyajında sorun olduğu kanaatına vardık ilk iki denememizde fark 5+ boy iken debriyajım ısındıkça ss rs yaklaşıyor ;) kadir abi okan ile konuşmuş zaten bende arıycam kendisini akşam debriyajım ısınmadan 2 kere daha deneriz ;) tekrar teşekkürler okan :icon_tup:

ukku
20-10-2010, 10:44
white rs rahat geçer gerek yok ;)

sizin (kaç kişinin hissesi var bilmiyorum) arabanız ile değil, hüseyin abinin arabası ile denemesinden bahsediyorum. e sen 2si de değilsen araya girmenin manası yok.

dragon07
20-10-2010, 10:45
çok mrk ettik streetfire yüklicek biri varmı :(

ahop
20-10-2010, 10:47
çok mrk ettik streetfire yüklicek biri varmı :(

www.ktunnel.com
www.vtunnel.com

gibi sitelerden girip izleyebilirsiniz.

chiefkadir
20-10-2010, 10:47
hüseyin gel de bi geçiim seni :)
bi sürü malzemenle renolara mı kaldırıyosun :)

kadir abi izmire yolun düşerse sizin deneme güzel olacak :)İnşallah tabi denemek zevkli olur :) İkinci Rs buluşmasına artık :D

ahop eyvallah yiğen senin hesabı anladım ;)

ahop
20-10-2010, 10:49
ahop eyvallah yiğen senin hesabı anladım ;)

zaten o hesaba göre konuşuyorum :)

fatiii
20-10-2010, 10:53
bazı videolarda rahat geciyo bazılarında zar zor gidiyo balatada sorun var sanırım?

maşşallah araclara olması gereken olmus sanırım.

ahmet3425
20-10-2010, 10:54
guzel guzel ss herzamanki gibi tampon mode ON devam :)

bu arada bu diğer ares egzos filtre headerslı typerla yurur heralde :D

speed
20-10-2010, 11:07
izleyemiyorum....iki aracada maşallah...

ahop
20-10-2010, 11:07
bu arada bu diğer ares egzos filtre headerslı typerla yurur heralde :D

fazlasıyla yürür ;)

iynn-RS
20-10-2010, 11:22
Maaşallah CVK tahmın ettıgımden guzel gıdıyomus.

2.vıdeoda efsane olmus okan camdan erken basmasın dıyo kendı erken basıyo:D

devam devam dıyo sonra kendı gaz kesıyo:D

BoraRS
20-10-2010, 12:37
Fark fena. Burda RS' lerden az çok anlayan biri olarak şunu söyliyim SS RS sonradan açılıyor tarzı benzetmeler yapılıyor bazı diğer forumlarda. Bu benzetmeler doğru değil. Deneme üstüne deneme yapıldıkça tam tersine zaten açık olan araba daha da açılmaz. Hele hele 6-7 boy farkı kapatacak kadar açılmaz. Kendinizi kandırmayın.

Muhtemelen Hüseyinin RS' te ya debriyaj aşırı ısındı ve kaçırmaya başladı ya da bazı RS lerde kronik hastalık olan ısınma sonucu motoru şişti ve performansı düştü. Ama 5 numaralı videodaki denemedeki fark aslında iki RS arasındaki farkı bariz anlatıyor. Demek stock RS ile oynanmış RS arasında 6-7 boy temiz fark oluyormuş.

Maşallah her iki aracada.

TaGo
20-10-2010, 12:41
Fark fena. Burda RS' lerden az çok anlayan biri olarak şunu söyliyim SS RS sonradan açılıyor tarzı benzetmeler yapılıyor bazı diğer forumlarda. Bu benzetmeler doğru değil. Deneme üstüne deneme yapıldıkça tam tersine zaten açık olan araba daha da açılmaz. Hele hele 6-7 boy farkı kapatacak kadar açılmaz. Kendinizi kandırmayın.

Muhtemelen Hüseyinin RS' te ya debriyaj aşırı ısındı ve kaçırmaya başladı ya da bazı RS lerde kronik hastalık olan ısınma sonucu motorun şişmesi ve performansının düşmesi. Ama 5 numaralı videodaki denemedeki fark aslında iki RS arasındaki farkı bariz anlatıyor. Demek stock RS ile oynanmış RS arasında 6-7 boy temiz fark oluyormuş.

Maşallah her iki aracada.

Ben burda yorumuna katılarak bir noktanın daha altını çizmek istiyorum. Kimse yokturki SS Rs yürümüyor yada alalade bir Rs desin. Çok iyi gittiği ve neler yapabildiği ortada, bunun üzerine; Hüseyin in CVK nın yaptıklarına bakınca, İzmirdeki Rs e dün laf atanlar umarım bugün cevap almışlardır.

SONE-R
20-10-2010, 12:43
okan bu denemeden sonra hala stok takılmaya devam etmez sanırım ;)

hsyn_çvk
20-10-2010, 12:50
açıkcası bende bora ve tarkana katılıyorum,gerçekten ss rs rakiplerine (stock rs'lere) göre çok hızlı ama gerçekten cvk rs'de tr'de hızlı en hızlı rs'lerden,benim debriyajımda bir sorun var ve ısınınca kacırıyor galiba yoksa 5+ bir boy farkın kapanmasının başka bir açıklaması olamaz ;) ben bendeki görüntü kalitesinin daha yüksek olduğu ve debriyajımın ısınmadığı videolarıda 3 dk'ya ekliyorum :icon_tup:

BoraRS
20-10-2010, 12:53
Hüseyin ısınmanın da çaresi var. Sol sis farını ve motorun plenham parçasının üzerindeki plastik kapağı sök :)

iynn-RS
20-10-2010, 12:54
Hüseyin ısınmanın da çaresi var. Sol sis farını ve motorun plenham parçasının üzerindeki plastik kapağı sök :)

+plastık motor muhavazasınıda kullanmayın:)

CLIORS
20-10-2010, 12:56
+plastık motor muhavazasınıda kullanmayın:)

+ aku bagaja alınır

chiefkadir
20-10-2010, 12:58
Hüseyin ısınmanın da çaresi var. Sol sis farını ve motorun plenham parçasının üzerindeki plastik kapağı sök :)Bora ısınma olayı sadece debriyaj ile alakalı ..
Eğer peşpeşe deneyip arabayı çeker "soğutayım"dersen işte ozaman şişersin.. Peşpeşe basıldığında manifolt iyice soğuyor..Rölantide bekletir veya stop edip beklersen headers ve motor ısısı manifoltu cehenneme çeviriyor..Ondan sonra sıkarsan yandı gülüm keten helva :)

Hsyn okan denemesinin tek mantıklı izahi debriyajdır ;)

iynn-RS
20-10-2010, 13:00
+ aku bagaja alınır

+ benım kafam sımdı 206Rc denemesıne takıldı

buyuk ıhtımal o denemede de burdakı gıbı bı sorun vardı rs te
RC nın SS kadar gıtmesı gerekıyodu ve goruluyokı CVK balata ısınınca SS kadar gıdıyo.

RC keşke boluya gelseydı demekten baska bısey gelmıyo tabı elımızden.

hsyn_çvk
20-10-2010, 13:03
izlemeyenler için streetfire linki ile eklenmiş ve cvk rs'in debriyaj sıkıntısı yaşamadığı videolar eklendi ;)

CLIORS
20-10-2010, 14:12
+ benım kafam sımdı 206Rc denemesıne takıldı

buyuk ıhtımal o denemede de burdakı gıbı bı sorun vardı rs te
RC nın SS kadar gıtmesı gerekıyodu ve goruluyokı CVK balata ısınınca SS kadar gıdıyo.

RC keşke boluya gelseydı demekten baska bısey gelmıyo tabı elımızden.

o video bambaska bir olay, benim aracı sattıgım arkadasın aldıktan hemen sonraki ilk denemesiydi ve short shıfterdan dolayı vites vs kacırıyordu. Ayrıca aracın uzerındede oldukca sessız bır eksoz sıstemı vardı. Butun bunlar bahane olamaz video cekıldı mı bıter. Bu yeni videoları bile 2 farklı topic de seyret aynı gece mi cekilmisler o bile anlasılmaz :D

Ha bugun denense ne olur eder bılınmez. Ama sunu soyleyım o RC kesınlıkle normal RC ler gıbı gıtmıyor sunu ıddıalı soyleyım egzantrıksız o kadar gıden baska RC yoktur TR'de. Cok temiz bir aractı DRC

yasin_R
20-10-2010, 14:26
şu linkleri streetfire koyamazmısınız?

SekoLive
20-10-2010, 14:36
kim geçti kim geçildi bilmiyorm ama ss rs alo rolling acil hattı gibi bi izmir bi istanbul bi lüleburgaz bi bolu her ilde videosu var :D :D

hsyn_çvk
20-10-2010, 14:38
videoların streetfire linkleri başka bir topicde eklendi :icon_tup:

ukku
20-10-2010, 15:55
2. viteste ya lastikler full sarıyor, ya debriyaj :)
maşallah alper hocanın arabasının gittiğini zaten biliyordum.. hüseyin biraz daha açmış :)

CLIORS
20-10-2010, 16:29
sunu soyleyım bu arac su anda kapasıtesının altında hala, daha da gıderı var uzerındekı malzemelerle.

Ek.Civic_Spoon
20-10-2010, 17:25
2. viteste ya lastikler full sarıyor, ya debriyaj :)
maşallah alper hocanın arabasının gittiğini zaten biliyordum.. hüseyin biraz daha açmış :)

bende tam olarak onu anlayamadım sarıyormu balatadanmı.. aslında bunu şöförün anlaması lazım :beuj:

Cliosportve
20-10-2010, 17:41
Don lastiği kıvamı :D

ToNy
01-11-2010, 09:19
Güzel denemeler olmuş, MaşAllah araçlara...
İzmirdeki RS in videosunu en sonunda izleyebildik, Emeği geçenlere teşekkürler...

alpergti
02-11-2010, 15:27
................