PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni araç Devir sorunu ?

aTaBeY
21-10-2010, 16:57
Şimdi arkadaşlar olayı şöyle anlatayım. Kendime bir C2 dizel aldım. Daha doğrusu alamadım :) araç sahibiyle konuştuk fiyatta anlaştık herşey tamam arabada sorun yok tek sorun satın aldığımız adamda aracı 25 gün kadar önce almış.. Ev aldığı için satmak zorunda.. Elinde geçici ruhsat var ve aracı ankaradan 06 plaka almış. Noterde sorduklarında 27 yapmak istiyorum demiş ve şimdi elinde geçici evraklarla 1 ayın dolup ruhsatın evin gelmesini bekliyor buna da 5 gün var :(. Ben bu işlerden pek anlamam ama benim bildiğim beklemesine gerek olmadığı ve o evraklarla trafikden yarın gidip ruhsatını ve plakasını alabileceği ? Bu konuda yanlışmı biliorum? kısacası ben bu aracı almak için 5 gün beklemek zorundamıyım ? (Bir parçası eksilir bişe olur diye de açıkcası korkuyorum)

Son olarak eğer ki yarın gidipde başvurarak bu iş oluyosa aynı gün içinde işlemler tamamlanırmı? Adam öğretmen gaziantebin ilçesinde gelip gidemiyor saatlari uymuyor çünkü.. Yardımlarınız için teşekkürler biraz uzun oldu ama :D

TaGo
21-10-2010, 16:59
alakası yok, geçici evrak var elinde. Sen notere git onla birlikte direkt gene işlem yapıolar. Sen bu defa tarfiğe gidip rahatlıkla plakanı, ruhsatını alırsın.

GokhanRS
21-10-2010, 17:02
gerçek ruhsat işlemleri başlatılmış. aynı anda 2 farklı ruhsat işlemini yürütmez trafik uğraştırır. önce gerçek ruhsatın gelmesi lazım. keşke adrese beklemek yerine kendi alsaymış emniyetten.

aTaBeY
21-10-2010, 17:06
Peki bu ruhsatı adrese 5 gün gelmesini beklemeyip geçici evraklarla emniyetten gidip alamazmı adam ? Amacım 5 gün beklememek sonuçta. Noterde bana devir verebilecek duruma gelsin gerisi zaten kolay :)

TaGo
21-10-2010, 17:19
kardeşim yanlış bilgi veriosun, aynısını ben bugün yaptım. Yiğitten tool amca aldı, oda 10 gün sonra bana sattı. Şuan ben bugün ruhsat işimi hallettim.

aTaBeY
21-10-2010, 17:21
TaGo abi şimdi sen diyorsun ki o geçici evraklarla direk notere adamla git o evraklarla senin üstüne tekrar devretsin ? Citroen servisinin sahibi arkadaşımdır o da böyle olmayacağını , adamın elinde ruhsat olmadan bana geçici evraklarla devir yapamayacağını söyledi :( kafam karıştı açıkcası. Adamında çıkmak için tek 1 gün izni var yanlış bilgiyle ortada kalmak devri almadan dönmek istemiyorum

TaGo
21-10-2010, 17:23
Kardeşim biz yaptık işte. Notere git sen, bak o hiç olmuyor böyle birşey demeyecek.

Ben söylüyorum , ben yaptım bugün yaptım diyorum :D arkadaşımda değil yani

aTaBeY
21-10-2010, 17:28
Anladım abi teşekkür ederim :)

Edit : Abi sizdekide atıyorum 06 dan 27 ye döndümü yani olay tıpatıp aynımıydı onu merak ediorum. Memlekete göre plaka deişikliği istemişmiydiniz???

TaGo
21-10-2010, 18:59
Arac once istanbuldan zonguldaga ordan izmire satildi. Okadar karisik dusun

sinan-s
21-10-2010, 19:02
Önce ruhsatın çıkması gerekir.Geçici belge ile işlem yapılmaz..

douu
21-10-2010, 20:35
atakan direk notere git adamla beraber arabanın satışını sana versin.. sonra elinde noterden aldıgın evraklarla trafige git ruhsat ve plaka için.. cok basit bi olay bu

TaGo
21-10-2010, 20:50
Ben yaptim diyorum hala olmaz diyen var

makif84
21-10-2010, 23:23
geçici belgeyle satış alabilirsiniz

aTaBeY
22-10-2010, 00:05
Teşekkürler arkadaşlar yarın önce notere gidip soracağım ordan da adamla buluşup notere gideceğim olursa :)

hddsheriff
22-10-2010, 00:08
ruhsat çıkmadan olmaz bu iş çünkü vergi dairesinde ve noterde hala eski sahibinin üzerine görünür. Ben 106 'nın plakalarını çıkardıktan 15 gün sonra sattım vergi dairesinde bile görünmüyordu araba noterden önce kayıt aldırdık öyle notere geçtik.

oğuzk
22-10-2010, 00:11
Konuyla çok alakası yok ama
Benimde geçici belgemin süresi biteli 10 gün oldu bugün farkettim emniyete gittim PTT şubesinde dediler PTT'ye gittim gönderildi dediler bu zaman içerisinde çevirmeye girersem ne olur ?

aTaBeY
22-10-2010, 00:25
peki biz gidip ruhsatı trafikden alamazmıyız adrese gelmesine 5 gün varken yani yarın?