PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : plastik aksam boyamak için

clioGT
22-10-2010, 15:56
normal siyah plastik panjur var elimde araç için ön kısım, ben bunu parlak siyaha çevirmek istiyorum.

hangi malzemeleri almam lazım ve ne şekilde kullanmam lazım tavsiye ve yol gösterecek olan var mı aramızda, daha evvel yapmış olan?

mevcut hal şu:
http://image5.sahibinden.com/photos/82/45/75/12824575_wr4.jpg

istediğim hal şu:
http://img686.imageshack.us/img686/7528/img8584large.jpg (http://img686.imageshack.us/i/img8584large.jpg/)

EREN34
22-10-2010, 16:31
Boya satan yerlerden scotch(sıkoç) al bir tane.Bir tanede parlak siyah kalite boya(ör: presto) yada boyacıya Akzo nobel gibi kalite bir markadan mix yaptırıp sprey hale getirttir.

Önce yüzeyi güzelce yıka.Daha sonra scotch ile bir güzel zımpara yapar gibi uygula(zaten bezden zımpara vari birşey) tüm sath grimsi hal alınca yada diğer bir deyim ile çizilmeyen yer kalmayınca su ile bir güzel yıka.Düzgünce kurula.Kuruladıktan sonrada 5 10 dk. bekle.Kağıt havlu vs gelmeyen nemin gitmesi için.Daha sonra sırt üstü yatır çizgisel hareketler ile soldan sağa sağdan sola boya.Kurudukça 2. hatta 3. katı atabilirsin.Hepsi bu:)

Eski sistem ince su zımparası ondan sonra plastik astar ondan sonra boya en son verniğe gerek yok yani;)

Scotch seni ince su zımparası+astar işinden kurtarır.Boyayıda hazır parlak alırsan vernik işindende kurtulursun.

Antalyalogy
22-10-2010, 18:50
Boya satan yerlerden scotch(sıkoç) al bir tane.Bir tanede parlak siyah kalite boya(ör: presto) yada boyacıya Akzo nobel gibi kalite bir markadan mix yaptırıp sprey hale getirttir.

Önce yüzeyi güzelce yıka.Daha sonra scotch ile bir güzel zımpara yapar gibi uygula(zaten bezden zımpara vari birşey) tüm sath grimsi hal alınca yada diğer bir deyim ile çizilmeyen yer kalmayınca su ile bir güzel yıka.Düzgünce kurula.Kuruladıktan sonrada 5 10 dk. bekle.Kağıt havlu vs gelmeyen nemin gitmesi için.Daha sonra sırt üstü yatır çizgisel hareketler ile soldan sağa sağdan sola boya.Kurudukça 2. hatta 3. katı atabilirsin.Hepsi bu:)

Eski sistem ince su zımparası ondan sonra plastik astar ondan sonra boya en son verniğe gerek yok yani;)

Scotch seni ince su zımparası+astar işinden kurtarır.Boyayıda hazır parlak alırsan vernik işindende kurtulursun.

Bunu uygulayan biri çıkarsa çok sevinirim.Merak ettim şimdi.Anlattığın süreç işi çok kolaylaştırıyor çünkü..

alp1903
22-10-2010, 19:31
önce parcayı sokuoyıorsun komple zımparalıyorsun snr bı oto boyacıya gıdıyorsun orda 1 adet plastık astar 1 adet sıyah boya opak bır adette vernık spreye doldurtuopsun ardından zımparaladıgımn yuzueye once plastık astar snr sıyah boya sonrada vernık atıyorsun mıs gıbı oluyor ama sana tavsıyem bı boyacı boyasın sprey boyanın basıncı puturlu boya atmaya neden olur..

rıdvan..

crazydog
22-10-2010, 19:44
lan olm sorumu bu şimdi ya 1 set jant boyadık 1 tampon boyadık bunu mu soruyosun? yaşlandın sen yaşlandın :D

EREN34
22-10-2010, 19:59
Bunu uygulayan biri çıkarsa çok sevinirim.Merak ettim şimdi.Anlattığın süreç işi çok kolaylaştırıyor çünkü..

Kayışdağı Baday Otomotiv(Renault yetkili servisi)+ben :)

clioGT
23-10-2010, 09:53

aynen bu şekilde deniyorum bugün

sağolasın eren:)