PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : disk uyumu??

egb@lo
17-04-2007, 23:02
bende si war we frenlerinden hiç memnun değilim.disklerde bitmek üzere.acaba bütün 4*100 ler olurmu?diskte abs farkedermi??

GökhanO
17-04-2007, 23:09
evet bunu bende merak ediyorum bilen varmı?

sülüman
18-04-2007, 07:53
bizim biş arkadaş kendisi hondacı karma bi fren yaptı accordun diski başka bi hondanın merkezi v.s v.s süper oldu oluyorr...acoordınki oluyor..:D

egb@lo
19-04-2007, 20:35
benim öğrenmek istediğim tam olara,4*100 lük bi fren diski si a olurmu??

ef186
23-05-2007, 20:11
Fren disklerini mi değiştirmek istiyorsun yoksa fren sisteminimi tam olarak açsanda konuyu yardımcı olabiliceğimiz bişi varsa yazsak ?

egb@lo
23-05-2007, 21:36
Fren disklerini mi değiştirmek istiyorsun yoksa fren sisteminimi tam olarak açsanda konuyu yardımcı olabiliceğimiz bişi varsa yazsak ?

fren disklerimi değiştirmek istiorum.2 kere tornalandı ama artık pek sağlıklı olacağını sanmıorum.benim arabama göre hava delikli disk bulamadım ama vti a göre war.merakım bu,uyarmı??

G_TT_I
24-05-2007, 00:17
si ile vti in disk boyları aynı ise uyar, olmadı cıkma kaliper alıcaksın vti yada buyuk ve agır bi honda bak accord, pralude, crv ne olursa.

yada okadar para vermek istemiyosan senin disk capında baska bi arabada bul poryaya oturursa 4 tane delik deliverin:icon_tup:

ef186
24-05-2007, 04:30
fren disklerimi değiştirmek istiorum.2 kere tornalandı ama artık pek sağlıklı olacağını sanmıorum.benim arabama göre hava delikli disk bulamadım ama vti a göre war.merakım bu,uyarmı??

Ozaman şöle söliyim ;
Diskin delikli olması yada kanallı olması eyer pistte yarışmıyorsan delikli disk hiçbir işine yaramıycaktır orjinal halinden bi farkı olmıycaktır .
Zaten genelde yanlış şudur ki Disk yüzeyinde bulunan Delikler hava deliği değildir .
O delikler yarış balataları çok ısındığında dışarıya bıraktığı gazları disk ile balata arasındaki yüzeyden tahliye amaçlıdır. soğutma vs. gibi bi görevi yoktur anlıcağın ...

Şimdi gelelim senin sorununa frenlerini iyileştirmek istiyorsan Yukarda gürkanında dediği gibi kilo ve hp olarak senin arabandan daha ağır bir hondanın fren sistemini çıkma olarak alabilir iyi bir serviste ufak aparatlar ( bazı araçlarda cuk sesi çıkar o aparata bile gerek kalmayabilir :D ) taktırsın ve fren merkezinde sanırım yeterli olur ve frenlerin bu sayede büyük kaliper + büyük disk+büyük balata sayesinde daha büyük bi tutunma yüzeyine kavuşur sende frene bastığında mutlu mesut dururabilirsin arabanı :D

egb@lo
24-05-2007, 12:41
teşekkürler cevaplar için arkadaşlar.istediğim cevabı aldım;)

KSK-VTEC
24-05-2007, 16:58
çelik fren hortumu kullanaraktanda fren tepkisni artırabilirsin

coolvtec
24-05-2007, 18:19
VTI fren sistemi boşver. Bi işe yaramıyo ki takasın. İyileştirme konusunda ise çelik fren horçumları gerçekten işe yarıyor. Hortumda esneme olmadığı için daha kısa sürede iletiliyor kaliperlere dolayısı ile daha kısa sürede durabiliyorsun. Balata da çok önemli. Bir de accord vs diski denk gelirse iyi olur kanımca.

egb@lo
24-05-2007, 19:38
valla accord vs diskini almaya kalksak komple almak gerekir.oda pahalıya malolur baya bi.çelik fren hortumunu nerden bulabilirim acaba?yaptırmak gerekio sanırım?*

KSK-VTEC
24-05-2007, 19:43
ebayda baya var

egb@lo
24-05-2007, 19:47
saol abi araştırayım hemen

ef186
24-05-2007, 19:50
İnternet üzerinden araştrabilirsin fren hortumu olayını ayrıca aracın için komple seti varsa Miniks yardımcı olurlar sanırım ...

VteC_MaNiaC
24-05-2007, 23:53
Ozaman şöle söliyim ;
Diskin delikli olması yada kanallı olması eyer pistte yarışmıyorsan delikli disk hiçbir işine yaramıycaktır orjinal halinden bi farkı olmıycaktır .
Zaten genelde yanlış şudur ki Disk yüzeyinde bulunan Delikler hava deliği değildir .
O delikler yarış balataları çok ısındığında dışarıya bıraktığı gazları disk ile balata arasındaki yüzeyden tahliye amaçlıdır. soğutma vs. gibi bi görevi yoktur anlıcağın ...

Şimdi gelelim senin sorununa frenlerini iyileştirmek istiyorsan Yukarda gürkanında dediği gibi kilo ve hp olarak senin arabandan daha ağır bir hondanın fren sistemini çıkma olarak alabilir iyi bir serviste ufak aparatlar ( bazı araçlarda cuk sesi çıkar o aparata bile gerek kalmayabilir :D ) taktırsın ve fren merkezinde sanırım yeterli olur ve frenlerin bu sayede büyük kaliper + büyük disk+büyük balata sayesinde daha büyük bi tutunma yüzeyine kavuşur sende frene bastığında mutlu mesut dururabilirsin arabanı :D

walla ben Omni competition disk kullanıyorum kanallı ve delikli frenajım inanılmaz şekilde değişti ...

bu arada her disk her arabaya uymaz ofsetleri ve et kalınlıkları farklı oluyor ... örnek vermek gerekirse 1.6 ve VTEC lerin diskleri aynı ancak 1.4 lerin diskleri daha ufak ... belki Sİ ve VTEClerin diskleri aynı olabilir.... bunun dışında bireysel tavsiyem Kanallı ATE disk üzerine orjinal honda fren balatası yada ATE balata ve dot 5 fren hidroliği alırsan zaten epey iyi bir sisteme kavuşursun ...

bunun dışında başka bir araçtan fren sistemi transferini doğru bulmuyorum ... ancak yurtdışından aracınız için uygun daha büyük çapta diskler ve kaliperler getirirseniz doğru bir iş yapmış olursunuz ... tabi unutmamak lazımki her seviye artışında maliyette bir o kadar artmakta ...