PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DVD-RW Sürücü Yazma Sorunu

StyleALP
27-10-2010, 17:55
Selamlar;

LG'S HL-DT-ST-DVDRAM GH22NS50 model DVD-RW sürücü aldım. Ardından DVD RW 'de ( cd ) 'de aldım. Sürücüm DVD felan okuyor ancak sorun yazdırmaya gelince... DVD RW 'yi taktığım zaman Boş Alan: 0 Kullanılabilir Alan: 0 olarak gözüküyor ve yazdırma yapmıyor. Ayrıca yazdırma araçlarıda yazma işlemini yapmıyor. Sorun acaba işletim sistemimi diye düşünüyorum.

Bilgisayar hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum...

* Teşekkürler...

Serkan06
27-10-2010, 18:04
mini dvdsoft programını kullnıyorum dvd yazdırmak için, fakat bu gibi programlarla yazma işlemi olmuyorsa, seçtiğiniz dosyayı sağ tıklayıp gönder diyerek yazdırmaya çalışın, olmuyosa bende bilmiyorum, normalde dvd rw'ı bilgisayar görüyorsa yazması lazım.

arfy
27-10-2010, 18:19
aldığın ürünün link falan bişeyi varmı .. yazdığın koddan anladığım kadarıyla aldığın cihaz dvd okuyor ama yazmıyor .. DVDram yazıyor DVD RW yazmıyor.. cd yazarsın muhtemel ama dvd okursun sadece onunla (eğer tahmin ettiğim gibiyse) yazıcıya koyduğun cd nin cd rw olduğuna emin ol öncelikle .. DVD RW yazmıssın .. CD RW olması lazım..

StyleALP
27-10-2010, 18:23
aldığın ürünün link falan bişeyi varmı .. yazdığın koddan anladığım kadarıyla aldığın cihaz dvd okuyor ama yazmıyor .. DVDram yazıyor DVD RW yazmıyor.. cd yazarsın muhtemel ama dvd okursun sadece onunla (eğer tahmin ettiğim gibiyse) yazıcıya koyduğun cd nin cd rw olduğuna emin ol öncelikle .. DVD RW yazmıssın .. CD RW olması lazım..

Ürün DVD Ram, DVD RW yazdırabiliyor.

http://www.sanalmarketim.com/urun/e3767caef2530654548bfc9dd3a578de/LG-GH22NS50-22X-SATA-DVD-RW-Siyah-Kutusuz

Ya dediğim gibi nerede yanlış yapıyorum onu çözmeye çalışıyorum...

arfy
27-10-2010, 18:59
kullandiğın işletim sistemi ne acaba ?

StyleALP
27-10-2010, 19:02
kullandiğın işletim sistemi ne acaba ?

Windows XP Professional SP3

onursumer
27-10-2010, 19:17
yazılım olarak ne yüklü bilgisayarında ?

yazılımsal gibi duruyor

StyleALP
27-10-2010, 20:42
yazılım olarak ne yüklü bilgisayarında ?

yazılımsal gibi duruyor

Nero. Windows 'un kendi yazdırma sihirbazını kullanarakta yazdırma işlemi gerçeklemiyor...