PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İkinci el otomobil piyasası cazibesi

Frid
28-10-2010, 21:27
http://www.yeniyildizgazetesi.com/haberresim/oto%20pazari.jpg

İkinci el otomobil piyasası cazibesini yitirmiyor

Otomobil firmalarının yılbaşı öncesi kampanyalarına rağmen ikinci el otomobil piyasası cazibesini yitirmiyor. Ekonomideki istikrarın sürmesiyle birlikte ikinci el piyasasının her zaman hareketli olacağını belirten Bursa İkinci El Oto Galericileri Çarşısı (Oto-Koop) Başkanı Sebahattin Seyit, yılbaşı öncesi ikinci el otomobil piyasasının cazibesini yitirmeyeceğini söyledi.

Sıfır araçlarda uygulanan indirimler ve değişik kampanyalar vatandaşların ilgisini çekerken, elinde kullanılmış araç olanlar oto pazarlarının yolunu tutmasını sağlıyor. Yüzlerce vatandaş, otomobil bayilerinin birinci elde yaptığı kampanyalı satışlarla canlanması ile ikinci el araçlarını oto pazarları veya galerilerde satmayı tercih ediyor.

Birikimi olan vatandaşlar, bütçesine göre her çeşit aracı otomotiv merkezi Bursa'daki oto galerileri ve oto pazarlarından bulabiliyor. Bursa İkinci El Oto Galericileri Çarşısı (Oto-Koop) Başkanı Sebahattin Seyit, ekonomideki istikrarın kendileri açısından büyük önem taşıdığını kaydetti. 12 Eylül'de yapılan referandum sonrası piyasanın hareketlendiğini, bu hareketliliğin yılbaşı öncesi de süreceğini belirten Seyit, "Bizim sektörde zaman zaman durgunluk yaşanır. Ancak şu anda piyasa hareketli. Kurban Bayramı öncesinde de araba almak isteyen vatandaşlarımız galerilerin yolunu tutuyor. Sıfır otomobiller cazip kampanya yapıyorlar ama parelelinde de ikinci el oto piyasası hareketleniyor." dedi.

(CİHAN)

-fatih-
28-10-2010, 23:19
resim dikkatimi çektide 90 ların Türkiyesi :) araçların çoğu aynı sadece renkleri değişik :D

Ludacris
29-10-2010, 10:19
2. el al can ver :)
satlık otomobiller :D

ömerve
29-10-2010, 12:39
2.el bi ara tepetaklak oldu şimdilerde piyasa yüksek gibi..kışın gelmesine rağmen fiyatlar canlandı.

TaGo
29-10-2010, 12:40
byram tatiline kadar suni bir yükseklik olur sona esas tepe taklağı görürüz.

özgür67
29-10-2010, 12:42
ara ara sahibindeni inceliyorum.Ciddi manada uçuk rakamlar var.Bazıları 2 yaşında araçlara sıfırdan daha yüksek fiyatlar istiyorlar.

Frid
29-10-2010, 13:50
bayram sonrasıda degişim olcagını pek sanmıyorum ama gerçekten felaket durumlar :D

eskiden plaka takıldımı 3,4 bi düşerdi fiyat şimdi artıyor :D

umitgt
29-10-2010, 13:51
satılık 2.el araçlar :D

aTaBeY
29-10-2010, 13:55
Valla Bravayı sattım 1 ay oldu araç arıyorum dizel şöyle 2006-2008 arası 19.000'i geçmicek şekilde. Memlekette küçük olunca resmen can çekişiyorum. Araba acil lazım olduğundan hergün gidip en az 2-3 araç bakıyorum ama hepsi donanımına yada değişeni boyası kazasına nazaran uçuk fiyatlar. Kafayı yemek üzereyim. Neredeyse 300 bin yaktığını unutupda keşke satmasaydım aracımı dicem ! :( Neyse birazdan gidip 2 araç daha bakıcam bu çile nezaman bitecek acaba. Piyasa canlı ama pahalı....

Emre İlbi
29-10-2010, 14:38
bayram sonrasıda degişim olcagını pek sanmıyorum ama gerçekten felaket durumlar :D

eskiden plaka takıldımı 3,4 bi düşerdi fiyat şimdi artıyor :D

Valla aynen öyle abi :) fiyatlar çok uçuk :rolleyes:

powERS
29-10-2010, 14:39
valla arkadaşlar 2.el nasip kısmet meselesi.

ben hiç gitmiceğini dusunerek sahibinden e ilanı koydum resim koyamadan 2 gunde satısını verdım. aracın.

oyle extrem bi dusuk te degildi fiyatı aracımızın. iyi gitti yani.