PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pug 406 motor problemi

Berke
29-10-2010, 08:10
Arkadaslar bı problem hakkında fıkırlerınıze ıhtıyacım var. Otomatik vites 2001 406 sahibiyim. Arac 88 bin kusur kilometrede. 83 bin civarı agır bakımı yapıldı aracın. Arac ondan sonra cok guzel oldu. daha sessız ve daha performanslı bı arac cıktı ortaya. yalnız son 300 kmdır fln arac cok hantal ve yakıt sarfıyatı arttı. ayrıca ılk calıstırmada motordan bı ses gelıyo.kaputu acıp baktıgımda aracın sag tarafında acıkta duran kayıstan geldıgını gordum.ısınınca bu ses gecıo. biraz uzun yazdım ama bunlar hakkında fıkırlerınızı beklıyorum. sımdıden tesekkurler..

barışbazan
29-10-2010, 15:53
Pek kesin bilememekle beraber yakıt farklılığı,buji durumu,egzosda kaçak,debriyaj durumunu birdaha gözden geçirin.O sese gelince motor soğukken 1 dakika boyunca eğer 2.0 138 lik motorsa sizinki de tabi,, bende de başladı kayıştan şüpheleniyorum alternatör kayışı olabilir baktırımakta fayda var:)

sarper
29-10-2010, 17:07
ses dizel sesi gibiyse ve ısınınca geciosa varyatördür sorun

qatrio
29-10-2010, 17:46
yani tam olarak bişey söyleyemem ama benim 307de buji sorunu varken çok hantaldı ve gaz yemiyo gibiydi :/ bence bi göz atın

Berke
29-10-2010, 18:02
oncelıkle hepınıze tesekkur ederım yardımlarınız ıcın

@barısbazan

evet bende alternator kayısından suphelenıyorum sanırım degısme zamanı geldı..

@qatrio

gitmeme konusunda bana da buji degismesi gerekiyo gibi geldi bi ustamla konusmalıyım acaba triger degısırken bujileri de degistirdi mi hic hatırlamıyorum cunku. bu konuda sordugum biri bana carbon clean yaptırmam gerektıgını solemıstı o yuzden olabılır demıstı bundan olabılır mı sızce