PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Palio 1.2 Speedgear'ı nasıl bilirsiniz?

fangio
29-10-2010, 22:08
Eşime otomobil arayışım sürüyor derken speedgear aklıma takıldı. 1242cc ve 80HP... CVT 6 ileri şanzımanı da keyifli deniyor ancak kullanıp tecrübe eden bilgi sahibi arkadaşlardan görüşlerini almak isterim. HL ve EL olarak iki donanım var ama ikisi arasındaki farkları bilen var mı?

Getz, Corsa, Golf III, derken galiba bir terslik olmazsa speedgear a kayacağım :soru:

Bulut Y.
30-10-2010, 11:11
abi ablam kiralamıştı bende bi kaç saat kullanmıştım abs yoktu bizimkinde tövbe durmuyodu 2 kere patlıyodum biraz salak bi araba çok tangır tungur sanki teneke gibi ben hiç beğenmemiştim. Jazz tavsiye ederim otomatik ES tam donanımlı mükemmel araçtır.

rodya
30-10-2010, 11:17
albeasını kullanıyorum 7 yıldır.Şanzımanı sağlamdır ama cvt olduğu için hasar açarsa baş ağrırtır.Bunun dışında gitmez.Normal gitsin dersin o zaman da deli gibi yakar.

PaSHa-brk
30-10-2010, 11:41
1 yıl kullandım 2007 speedgear keyifli bi araç.sanzuman kolay kolay arıza yapmaz,yaptımı tam yapar demişlerdi.CVT tam otomatik şanzumana sahiptir.

Şimdiden hayırlsı olsun.

SErhat.
30-10-2010, 19:02
Şanzıman konusunda CVT güzel;sık arıza yapmaz.Fiyatları ise uygundur.
HL'ler EL'lerden daha donanımlıdır.Muhtemelen HL'lerde ABS+Yolcu airbag+mp3 çalar özelliği vardır EL'e ek olarak..

FaBeRgE
30-10-2010, 22:34
abi napcan palioyu yahu, al mis gibi corsa geç ya :)

fangio
30-10-2010, 23:47
Arkadaşlar bilgiler için çok teşekkür ederim. İstediğimiz araç dün satıldı yetişemedik. Ama arayışlar sürecek :)

İbocum, easytronic ile işim olmaz. Tam otm. şanzımanlıya da para yetmiyor. Para limiti var :( Speedgear kasnaklı sistem olduğundan düşünüyorum. ***** hatun kullanacak. Geri kaçırırsa sıkıntı olur :)

emp:)
31-10-2010, 12:35
Bilmem düşünürmüsünüz ama Chevrolet Kalos'a bakabilirsiniz.Hem palio hem kalos kullandım kalos kesinlikle daha iyi bir araba otomatikleride klasik tip tam otamatik sıkıntısız 4 ileri itme, çekme kayma yapmaz. Önemli kronik sorunları olmayan uygun fiyatlı donanımlı araçlar.

not: internet fiyatları ne alemde geziyor bilmiyorum ama piyasa ederleri 13-14 civarıdır 2004-2005 modellerin.

maxpower
31-10-2010, 13:12
bizde var speedgear, şanzuman gayet başarılı.
gidişi gayet iyi, vergisi az, yakıtı da lpgde18kuruş

easytronikler çok sıkıntılı olmasına rağmen nasıl bu kadar iyi piyasası var onuda anlamıyorum