PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Angel far yapimi led sorunu

By_HaNNibaLL
30-10-2010, 22:53
Halkalari yaptim üzerini cizdim falan internetten bi siteden takip ederek projeye devam ettim ama led seciminde bişey yazmamişlar kaliteli led yazmişlar sadece elektronikciye gittiğimde kaliteli led diye bişey yok 2 tür led var bi ışığı dağitan 1 tanede ışıgı düz veren ama 2side bu dediğiniz işleri yapmaz dediler nasil bi led kullanmam gerekiyor daha once yapan olmuştur içinizde yardimci olunda topluyayim artik

yavuz364
30-10-2010, 23:21
kaliteli led dediği şey muhtemelen, şeffaf ledlerdir.. İnternette satılan siteler var aslında.. Sahibindende de satılıyordur . ben göndereyim dicem de kargo parası zaten o kadar tutar :)

vatan78
30-10-2010, 23:38
hıghflux yada superflux bır kac cesıt daha power ledler var dırenc ayarı ıle parlaklık olayını ayarlayabılırsın

yavuz364
30-10-2010, 23:42
powerled angel için fazla gelir ya :) pek gerek yok yani..

hıghflux yada superflux bır kac cesıt daha power ledler var dırenc ayarı ıle parlaklık olayını ayarlayabılırsın

vatan78
30-10-2010, 23:50
powerled angel için fazla gelir ya :) pek gerek yok yani..

cesıt olarak yazdım zaten kullanamaz surucu lazım

freeman
31-10-2010, 00:21
round led diye geçiyor sanırım, angel ın yuvasına göre 3 yada 5 mm tercih edebiirsiniz, en parlak yanannından alın, bi kaç kalite oluyor satan kişilerde.
tavsiyem ledleri 7812 ile sürün, direnç hesabınıda 12volta göre yapın. 13-14volta göre yapmanıza gerek kalmaz ve uzun ömürlü olur.
hatta 7805 ile sürüp her lede 5volttan hesaplayıp tek tek direnç koyarakta sürebilirsiniz, bu şekilde biri bozulsa dahi diğeri yanacağı için angel tamamen sönmez

yavuz364
31-10-2010, 00:26
aynen 7805 daha iyi olur..
zaten 7812 13 voltu düzgün regüle edemez..
7805 kullanıp her bir lede 2.2K direnç koyarsanız sağlıklı sürebilirsiniz, tabi ledi alırken değerlerini öğrenirseniz çok daha doğru bilgi verebiliriz..

round led diye geçiyor sanırım, angel ın yuvasına göre 3 yada 5 mm tercih edebiirsiniz, en parlak yanannından alın, bi kaç kalite oluyor satan kişilerde.
tavsiyem ledleri 7812 ile sürün, direnç hesabınıda 12volta göre yapın. 13-14volta göre yapmanıza gerek kalmaz ve uzun ömürlü olur.
hatta 7805 ile sürüp her lede 5volttan hesaplayıp tek tek direnç koyarakta sürebilirsiniz, bu şekilde biri bozulsa dahi diğeri yanacağı için angel tamamen sönmez

Mikrop_Ali
31-10-2010, 10:23
Halkalari yaptim üzerini cizdim falan internetten bi siteden takip ederek projeye devam ettim ama led seciminde bişey yazmamişlar kaliteli led yazmişlar sadece elektronikciye gittiğimde kaliteli led diye bişey yok 2 tür led var bi ışığı dağitan 1 tanede ışıgı düz veren ama 2side bu dediğiniz işleri yapmaz dediler nasil bi led kullanmam gerekiyor daha once yapan olmuştur içinizde yardimci olunda topluyayim artik

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=57425
para verseler yapmam yazmıssın ne verdiler hacı yapman için merak ettim:D foto yokmu takip edicem vaktim olsa bende ugrasırımda vakıt yok.. kolay gelsin

cery
31-10-2010, 19:03
geniş açılı ışık yayan power ledler daha iyi olur kanımca. 4 bacaklı kare şeklindeki flux led ile neon yapmıştım arabanın altına. heey gidi günler heyy :D