PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankarada BRC marka LPG ustası

facia
03-11-2010, 13:01
Bir arkadaşım 2009 aurisine brc taktırdı ama yapan adamlar adam gibi yapmadığından. Araba bir türlü istenilen kıvama gelemedi. En azından yazılımıyla ılgılenecek bırılerı vamrı tanıdığınız?

Onurkk06
03-11-2010, 13:26
mocan lpg var ivedikte oraya bi danışabilirsiniz

omer_yildir
03-11-2010, 14:46
Direk Mocana gidin. Sorununuzu hallederler.

Onuralp
03-11-2010, 14:55
Mavidenizler....

shuttle
03-11-2010, 15:33
Mavidenizler....

mavi denizler , ankara bölge sorumlusu. Zaten ankara daki tüm sorunlu arabalar en son onlara gidiyor. Siz kısa yoldan onlara gidin ,onlar sizinle ilgilenirler.

Can Job
03-11-2010, 17:26
LOVATO war sanayide cok yakın tanıdıgım tavsiye ederim..
Cok mennun kalırsın :D

ygtrn
03-11-2010, 18:15
şaşmazda quattro garage bekir usta.... kesinlikle işinizi çözer :)

yavuz364
03-11-2010, 18:18
bu quattro garage ın quattro larla alakası var mı ? :)
yani LPG takan ve quattro seven biri flan mı ?

şaşmazda quattro garage bekir usta.... kesinlikle işinizi çözer :)

ArMy
03-11-2010, 18:46
mavi denizler , ankara bölge sorumlusu. Zaten ankara daki tüm sorunlu arabalar en son onlara gidiyor. Siz kısa yoldan onlara gidin ,onlar sizinle ilgilenirler.

+
Aynen bölge bayisi onlar..En kapsamlı servis..Kesin çözümü bulurlar..

snan1910
03-11-2010, 18:53
mavidenizler ve mocan ankarada önde gelen bayilerdir. mavidenizlerin mocandan tek farkı bölge bayi olması yanı kısacası sadece merkezden gelen malzemeyi dagıtıyor olması. tüm sorunlu araclar en son mavidenızlere gider dıye birşey yok. 2a muhendıslık ankara yetkılısı vardır çözülemıyen bı sorun varsa o çağrılır.
benım onerım bu 2sınden bırıne gıdın.
yalnız aracınız yetkılı servis montajlı değilse mavidenizlerde 20tl gibi bi ücret var sanırım ayar parası.
gitmeden once arayın musayıt olup olmadıklarını sorun . cok yogunsalar gıtmenızı onermem uygun olduklarında daha ıyı ılgılenceklerdir. bırde cumartesi değilde hafta içi daha musayıt olur..

maxpower
27-01-2012, 10:35
ankara için tavsiye edecekleriniz hala mocan ve mavidenizler mi??

bide brc yerli fln diye söylentiler var doğru deği, çamur atıyolar dimi?

Orhan
27-01-2012, 10:58
Mavi denizler'e git ferhat ustayı bul selamımı söyle elinden geldiğince ilgilenir.
Yada servisin sahibi tuncay bey var onada selamımı söyleyebilirsin ama ferhat işini çözecek sorunu giderecek usta başıdır.
Sıkıntı olursa ara beni 0533 662 69 80

TolgaEsentepe
27-01-2012, 11:03
ben mocan otogazdan taktırmıştım 307me. Evet araba az yaktı ama ben bir daha orada taktırmam. bir daha brc taktırırsam mavidenizlere giderim..

Chatin
27-01-2012, 11:06
ben mocan otogazdan taktırmıştım 307me. Evet araba az yaktı ama ben bir daha orada taktırmam. Bir daha brc taktırırsam mavidenizlere giderim..

+1 ...........

TolgaEsentepe
27-01-2012, 11:12
İstanbul'da ölüyordum :) bu 2a mühendislikmidir nedir ana bayisinde yetkili bir kişi var denetleyen ve karar veren o kişi durumu görünce mocanla direk iletişime geçip nasıl olabileceğini öğrenmek istedi şikayet kaydı açtı direk. Sebep ise, lpg enjektörlerinin moturun içinde bir ordan bir oraya gezmesi ve borunun yerinden çıkıp depoda ki bütün gazı motorun içine püskürtmesi :) Allah korusun ölebilirdim ve bunun yükünü mocan değil brc nin hiçbir kimsesi taşıyamazdı .... sadece bu da değil daha varda neyse.. Ama az yakıyordu araba yiğidi öldür hakkını yeme :o

maxpower
27-01-2012, 11:14
Mavi denizler'e git ferhat ustayı bul selamımı söyle elinden geldiğince ilgilenir.
Yada servisin sahibi tuncay bey var onada selamımı söyleyebilirsin ama ferhat işini çözecek sorunu giderecek usta başıdır.
Sıkıntı olursa ara beni 0533 662 69 80

bugün kar yağıyor çıkartmam arabayı da pazartesi bikaç yere gidip, birinde karar vericem orhan abi. mavidenizler ferhat ustayı not ettim

maxpower
27-01-2012, 11:15
ben mocan otogazdan taktırmıştım 307me. Evet araba az yaktı ama ben bir daha orada taktırmam. bir daha brc taktırırsam mavidenizlere giderim..

+1 ...........

tolga ve çetin neden böyle düşünüyorsunuz??

TolgaEsentepe
27-01-2012, 11:21
birisini yazdım yukarıda, direk ölüyordum :)
2.si ankaralı arkadaşlar bilir, manifolda giden mi ne benzin borusu çıkıyor, bütün benzini boşaltıyor arabadaki.. Sağolsun Erkut abi halletmişti ama yine sıkıntı yaşatmıştı..
Lpg takıldığı ilk günden itibaren araç günün ilk marşında gaza geçerken hep gaz yemeyip stop etti. İlk seferde enjektörler sıkıntılı çıktı tombulla değişicek sorun gidicek dedi, gidemedi. Sonra sen arabayı olduğu yerde ısıtıyorsun dedi ondan oluyor dedi, mantıken çok saçma kaçtane lpgli araç sürdüm böyle bişey olmadı.. Sonra ayardan dendi ayar yapıldı yine olmadı. :) soğuktandır yapar dendi en son. Eylül ayında arabayı Antalya'ya sattım.. Çocuk aradı abi gaza geçerken stop etti diye :) Soğuktandır dedim bende ne diyim çocuğa :D

maxpower
27-01-2012, 11:28
baya aksilik olmuş, donanimhaberde baya olumlu yorum okumuştum mocan için. bi anda soğudum kendilerinden

TolgaEsentepe
27-01-2012, 11:36
baya aksilik olmuş, donanimhaberde baya olumlu yorum okumuştum mocan için. bi anda soğudum kendilerinden

Türkiye'nin en iyi firması bile olabilir ama ben bu kadar aksilik yaşadıktan sonra önermem ve gitmem :)

flexamin
27-01-2012, 11:41
ivedikte sait usta var sokullu'dan orhan'ın oğlunun arkadaşıyım de her türlü yardımcı olur. ( pederin çok eski arkıdır)

snan1910
27-01-2012, 11:52
mocanda kendi aracımız 3 tane,arkadaş eş dost aracımız 20nin üstünde lpg montajı yaptırdık.ve her arkadaşımı gönderdiğimde yanında bende gittim orda durdum.işçilik olsun, insanlara davranışları olsun çok düzgün. öyle ki artık çaya kahveye sürekli gider olduk. bizim mazda2 miz şuan lpg de 55000kmde. bilen bilir mazda da lpg de sorun çekenleri. mocanda taktırdık 55000km dir sorunsuz biniyoruz. civic imiz 70000km dir lpg li mocan montajı bugüne kadar filtre değişimleri dışında lpg için kaputu açılmadı 2 aracında. lpgden benzine benzinden lpg ye geçişlerde en ufak sarsıntı stop etme yaşamadım ben.
geçen ay yaris aldık yarın bir gün onada mocan da takılcak , arkadaşlarım araba alsa, lpg taktırcak olsa onlarada mocanı öneririm çünkü bunca araçta sıkıntı yaşamadık..

Chatin
27-01-2012, 12:15
tolga ve çetin neden böyle düşünüyorsunuz??

tercih meselesi diyelim. öyle kalsın ;)

bond777
27-01-2012, 12:27
mocanada benimki dahil pek cok arkadasim taktirdi, sorun yasayan yok...

bende performansi begenmedigim icin uzun uzun ayar yaptirdim ve sonuc istedigim gibi oldu...

baska yerlerde bu kadar ugrasmazlar diye dusunuyorum

Osman Bahadır
27-01-2012, 12:28
Mekanik malzemede sorun, arıza olabilir. Bir dönem, özellikle de 2010-2011 kışında BRC'de bazı enjektör sorunları vardı. Bu yüzden BRC'nin çok kaliteli montaj servislerinden bile müşterileri ile sorun yaşayanlar oldu. Sonra yeni tip enjektörler ve MY-11 geldi de problemler ortadan kalktı. Ama arada olan işini hakkıyla yapan ama bir iki parti malzeme yüzünden sorun yaşayan servislere oldu.

Mocan bence işinin arkasında duran, kaliteli, güleryüzlü bir servistir. Ben de rahmetli c-max'ıma zamanında Mocan'da dönüşüm yaptırmıştım. Benim kadar konuyla alakalı, kıl, elinden diagnostic cihazı düşmeyen adamı bile tatmin ettiler. Arada diğer servisleri de geziyorum. Ve diyorum ki şimdi olsa yine Mocan'da yaptırırım.

Onurkk06
27-01-2012, 12:50
birde mocanda lpg taktırırken dikkat edin ama :) yerler hep civata bilmem ne dolu olduğu için arabanın tekeri patlamıştı :) ustalara sorduğumda cok oluyor böyle şeyler kusura bakmayın olmuştu cevabı :O

cagri-35
27-01-2012, 13:07
Kişisel olarak tanımıyorum ama Mocan hakkında baya kötü yorumlar yazılmıştı. Moderator oldugum sitede bir üyenin problemini aylarca çözememişler. Adam bir sürü ekstra para harcamış sitede yazıpta millet öğrendikten sonra çözdüler. Kaç ay sürdü ama bunu kabul ettirememiş bir türlü. En son üyemiz problem karşılıklı yanlış anlamışız dedi kapandı.

TolgaEsentepe
27-01-2012, 15:55
Mekanik malzemede sorun, arıza olabilir. Bir dönem, özellikle de 2010-2011 kışında BRC'de bazı enjektör sorunları vardı. Bu yüzden BRC'nin çok kaliteli montaj servislerinden bile müşterileri ile sorun yaşayanlar oldu. Sonra yeni tip enjektörler ve MY-11 geldi de problemler ortadan kalktı. Ama arada olan işini hakkıyla yapan ama bir iki parti malzeme yüzünden sorun yaşayan servislere oldu.

Mocan bence işinin arkasında duran, kaliteli, güleryüzlü bir servistir. Ben de rahmetli c-max'ıma zamanında Mocan'da dönüşüm yaptırmıştım. Benim kadar konuyla alakalı, kıl, elinden diagnostic cihazı düşmeyen adamı bile tatmin ettiler. Arada diğer servisleri de geziyorum. Ve diyorum ki şimdi olsa yine Mocan'da yaptırırım.

my11 de de problem devam etmişti bende :) herkes memnun demek ki bende var şanssızlık :)

yavuz364
27-01-2012, 18:08
performans istiyorsanız tek tercih Quattro Garage :)

ALPER-VNS
27-01-2012, 18:18
brc için mavi denizlere gidiyorum ben de programını bulmak baya zor başka yerlerde..

Chatin
27-01-2012, 19:06
aslına bakarsanız bence de quattro garage a gitmek en mantıklısı.

bu arada hep olur bu bir yerden memnun kalırsınız ve sonra o işyeri müşteri odaklı çalışmayı bırakır ve sonra sorunlar başlar. yani bir yer hep iyi olmuyor malesef ülkemizde. sorun olunca da önceden aldığı gaz ile müşteriyi sallamıyor tabir caizse.