PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pug 205 1.9/1.6 GTi

Burak K.
05-11-2010, 00:01
Arkadaşlar bu konuyu sadece araştırma amaçlı açıyorum..

Peugeot 205 GTi'lar hakkında bilgisi olan var mı ? Parça fiyatları nasıldır ? Bulunabiliyor mu parçaları ? Bakım masrafları,gidişi,güvenliği vs.. kısaca araç hakkında bilgi lazım bana bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.. :)

Şimdiden teşekkür ederim..

İki tanede örnek ilan koyayım;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-peugeot-205-1-haftaligina-bu-fiyat-94-model-205-gti-33458528/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-205-motor-takasli/detay

slowmotion
05-11-2010, 00:20
bağımlılık yaratır söyleyim :)

DOHC
05-11-2010, 00:26
Her 1,9 GTİ 130 hp değil diye biliyorum. Sadece belli motor koduna sahip olanlar 130 HP, o da az bir miktar idi memleketimde.
Net bilenler söyler.....

slowmotion
05-11-2010, 00:33
dostum tr ye gelenler genelde d6b yani 128hp lik olandan. ancak yüksek modellerden bazıları 120hp olabiliyor ama ağırlık 128hp olan modelde...

ama çaktırmadan doğru söyledin. evet her gti 130hp değil, dynoya çıksan çoğu turşudur :D

205lerin freni kötüdür, güvenlikte aslında biraz düşük.

Selcuk_RoL
05-11-2010, 00:36
hava akış metreleri çok sorun yaratıyor demişlerdi ??

emretorlak
05-11-2010, 00:39
17 yaşında pejo almak pek mantıklı olmayabilir

slowmotion
05-11-2010, 00:44

aslında sağlam parçada ayar yapmak için içini açıyorlar. bozup geri kapatıyorlar kasap tamirciler :(

bence doğru. illa alınacaksa kurcalanmamış tercih edilmeli...

By_HaNNibaLL
05-11-2010, 02:19
Beyazin gidişini görmüştüm baya gideri var yani bursada

205-01
05-11-2010, 06:51
Öncelikle 205 ler çok şahane arabalar tepkileriyle.205 im oldugu için söylemiyorum ama temiz ve motoru sorunsuz veya düzgün ellerde yapılmış bulman lazım...
Trdeki 205 lerin çoğu 128 lik ...
Debimetre sorununa gelince kurcalanmamış debimetre bulursan hiç bir sorun yaşamazsın...
Zaten arabanada AFR de takarsan kendin bile hava şartlarına göre ayarlıyarak hem yakıttan tasarruf etmiş olursun hemde perfonmansınn daha da fazla olurr....

The_Doctor
05-11-2010, 08:00
Öncelikle 205 ler çok şahane arabalar tepkileriyle.205 im oldugu için söylemiyorum ama temiz ve motoru sorunsuz veya düzgün ellerde yapılmış bulman lazım...
Debimetre sorununa gelince kurcalanmamış debimetre bulursan hiç bir sorun yaşamazsın...
Zaten arabanada AFR de takarsan kendin bile hava şartlarına göre ayarlıyarak hem yakıttan tasarruf etmiş olursun hemde perfonmansınn daha da fazla olurr....

Bende Katılıyorum Abicim Sana :)
Bende 205 1.9 gti Alıcam Hatta Aldım Sayılır Sadece Teslim Almayı Bekliyorum. Eğer 205 Almayı Düşünüyosan Cidden Bu işle Uğraşan Adamlara Danış Öyle Al. Benım Şuanda Öğrendiğim Kadarıyla. Çağatay Ve MannerBoy(burak) Tr Deki Tüm 205 Ler Hakkında bilgi Sahibi. İkisinden Biri Sana Yardımcı Olucaktır :)
Bi Arkadaşımız Bağımlılık Yaratır Demiş :) Aynen Katılıyorum Araba Beni Kendine Bağladı :) Sonunda Alıyorum.
((( Gaz Tepkimesini Hisstmeyen Birine Ne Söylesen Boş Gelir ))) Kendimden Biliyorum :)

205-01
05-11-2010, 11:29
Bende 205 1.9 gti Alıcam Hatta Aldım Sayılır Sadece Teslim Almayı Bekliyorum. Eğer 205 Almayı Düşünüyosan Cidden Bu işle Uğraşan Adamlara Danış Öyle Al. Benım Şuanda Öğrendiğim Kadarıyla. Çağatay Ve MannerBoy(burak) Tr Deki Tüm 205 Ler Hakkında bilgi Sahibi. İkisinden Biri Sana Yardımcı Olucaktır :)
Bi Arkadaşımız Bağımlılık Yaratır Demiş :) Aynen Katılıyorum Araba Beni Kendine Bağladı :) Sonunda Alıyorum.
((( Gaz Tepkimesini Hisstmeyen Birine Ne Söylesen Boş Gelir ))) Kendimden Biliyorum :)
Saol kardsmm Çağatay diye benden bahsediyosun dimi :eek: bide adaşım var Bursadaki ... Her şekilde yardımcı oluruzz :icon_tup:

Burak K.
05-11-2010, 22:14
bağımlılık yaratır söyleyim :)

Çok hoşuma giden bi araç ama işte masraf çıkarma korkusu var.. :/

Her 1,9 GTİ 130 hp değil diye biliyorum. Sadece belli motor koduna sahip olanlar 130 HP, o da az bir miktar idi memleketimde.
Net bilenler söyler.....

Kaç hp olduğunun pek önemi yok aslında,acemiliğimi atacağım bir araba olacak o yüzden o konu arka plânda öncelik çıkaracağı masraflar ve frenleri.. :D

dostum tr ye gelenler genelde d6b yani 128hp lik olandan. ancak yüksek modellerden bazıları 120hp olabiliyor ama ağırlık 128hp olan modelde...

ama çaktırmadan doğru söyledin. evet her gti 130hp değil, dynoya çıksan çoğu turşudur :D

205lerin freni kötüdür, güvenlikte aslında biraz düşük.

Şahinden kötümüdür frenleri ? Şahin düşünüyordum ama durmuyor o arabada. :D

Evet,genel olarak sadece o sorundan bahsediliyor..

Mantıklı olmayan tarafı nedir acaba ? Bilgi verebilirmisiniz ?

aslında sağlam parçada ayar yapmak için içini açıyorlar. bozup geri kapatıyorlar kasap tamirciler :(

bence doğru. illa alınacaksa kurcalanmamış tercih edilmeli...

Teşekkürler. :)

Beyazin gidişini görmüştüm baya gideri var yani bursada

Evet,bende gördüm gidişini araç gerçekten hoşuma gitti temize benziyor..

205'lerin tek merak ettiğim yönü frenleri ve parça fiyatları,çıkardığı arızalar ve masrafları.. Bunların dışında gerçekten güzel araba temizini bulduktan sonra...

Teşekkürler. :)

Saol kardsmm Çağatay diye benden bahsediyosun dimi :eek: bide adaşım var Bursadaki ... Her şekilde yardımcı oluruzz :icon_tup:

Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. :)

dragstar
05-11-2010, 22:38
fren işi kolay 300 liraya komple 306 gti kaliper balata fren alır takarsın mis gibide durur ben saxoya taktım ciddi fark var 205de bana göre dahada fazla fark olur arkalar disk diye biliyorum ztn

The_Doctor
06-11-2010, 06:18

Evet Abicim Senden Bahsediyorum :)
Bnde nasipse Br Yi Alıyorum Bayramda :)

ERkut 205
06-11-2010, 10:41
Arkadaşlar bu konuyu sadece araştırma amaçlı açıyorum..

Peugeot 205 GTi'lar hakkında bilgisi olan var mı ? Parça fiyatları nasıldır ? Bulunabiliyor mu parçaları ? Bakım masrafları,gidişi,güvenliği vs.. kısaca araç hakkında bilgi lazım bana bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.. :)

Öncelikle yeterli bilgiye sahip değilim bu araç hakkında...
Bulabildiğin parça fiyatları emsal spor araçlara göre daha uygundur...

Bakım masrafı her arabada bir parça sökülüp takılırken ne ücret ödeniyor ise bunda da okadar gider...
Gidişi fena değildir...İdare eder mümkün olduğunca iç hacmi,yapılmış olan tasarımın uyumu ve kullanım zevkini almaya bakıcaksın...
Güvenlik konusunda özellikle yüksek süratte güvensiz bir arabadır...Geometrisi arkadan kaydırılmaya meğilli yapılmıştır... Yüksek hızlar da direksiyon tepkimelerine cevabı ve ani direksiyon hareketlerinde frenlemeler ciddi sorunlar çıkarabilir...
Kullanımıda böyle bir araba işte...

mannerboy
06-11-2010, 10:45
205 ler adamı bozar vteci bozar vts gti gsi bozar dikkatlı olmak lazım :)

Burak K.
06-11-2010, 11:16
fren işi kolay 300 liraya komple 306 gti kaliper balata fren alır takarsın mis gibide durur ben saxoya taktım ciddi fark var 205de bana göre dahada fazla fark olur arkalar disk diye biliyorum ztn

teşekkür ederim. :)

Bakım masrafı her arabada bir parça sökülüp takılırken ne ücret ödeniyor ise bunda da okadar gider...
Gidişi fena değildir...İdare eder mümkün olduğunca iç hacmi,yapılmış olan tasarımın uyumu ve kullanım zevkini almaya bakıcaksın...
Güvenlik konusunda özellikle yüksek süratte güvensiz bir arabadır...Geometrisi arkadan kaydırılmaya meğilli yapılmıştır... Yüksek hızlar da direksiyon tepkimelerine cevabı ve ani direksiyon hareketlerinde frenlemeler ciddi sorunlar çıkarabilir...

Korktum arabadan. :D İlk arabam olacak ki daha ehliyetimide almadım haziran gibi alacağım inşallah,acemiyim yani acemiliğimide atacağım araba olacak hız,makas vs. merakım yoktur. İçi dışı güzel olsun yeterli bana..

:)

mhmtsrtp
07-11-2010, 00:43

hahaha senmiymişsin o yeterli bilgiye sahip olmayan kişi:D tr de kaç tane mi16 var birader:D

mhmtsrtp
07-11-2010, 00:48

vay demek ayrılık vakti br yle... hadi ayrılıyon bari denize at ne istiyon arkadaştan baksana daha ilk arabasıymış:D kendi yaşadıklarını başkalarına yaşatmaya ne hakkın var manner çucuk :)

mhmtsrtp
07-11-2010, 00:52
Evet Abicim Senden Bahsediyorum :)
Bnde nasipse Br Yi Alıyorum Bayramda :)

hayırlısı olsun arkadaşım tr deki sayılı 205lerden birine sahip olucak olman çok iyi arıza tamir işlerinide düşünme burak satsada vazgeçemez zaten ondan o halleder herşeyi:D

ERkut 205
07-11-2010, 09:48
hahaha senmiymişsin o yeterli bilgiye sahip olmayan kişi:D tr de kaç tane mi16 var birader:D

Estağfurullah mehmet,biz unu eleyip asalı çok oldu...Nacizane kullanıcı bilgisine sahibiz :)
Forumda bizlerden daha deneyimli daha bilgili arkadaşlar var;)
Bu arada bir sürpriz daha var beyaz 94 mi16 2.2 bir tane daha geliyor... :)

The_Doctor
07-11-2010, 18:17
hayırlısı olsun arkadaşım tr deki sayılı 205lerden birine sahip olucak olman çok iyi arıza tamir işlerinide düşünme burak satsada vazgeçemez zaten ondan o halleder herşeyi:D

Teşekkürler :)
Arıza Çıkmaz Kolay Kolay Diye Umuyoruz :)
Burak Gibi Öle Can Sıkılınca Motorla Uğraşmayınca Sıkıntı Olmaz İnş :d

mhmtsrtp
07-11-2010, 23:56
Estağfurullah mehmet,biz unu eleyip asalı çok oldu...Nacizane kullanıcı bilgisine sahibiz :)

pehhhh :D nacizane kullanıcı bilgisi bumu yani:D

mhmtsrtp
07-11-2010, 23:59
Teşekkürler :)
Arıza Çıkmaz Kolay Kolay Diye Umuyoruz :)
Burak Gibi Öle Can Sıkılınca Motorla Uğraşmayınca Sıkıntı Olmaz İnş :d

o kaputun altına fare filan girmişmi die bakıyodur:D o yüzden uğraşıyodur:D

alex
08-11-2010, 00:24
KIRMIZI Olanı arastırdm araç kazalı toplanmıs şasede yamukluk warmıs aracın . yengeç gıbı gıdıormus duzlukde

awesome
08-11-2010, 00:26
1000 2000 tl kar edecem diye hırpalanmışını alırsan 3000 tl ve üstünü harcasanda yola sokamazsın.örneğini çok gördüm.debimetre vs olayına okadar takılma.zaten yavrucağızın çok elektronik parçası olmadığından uğraştırmaz şimdikiler gibi.parçaları genelde ucuzdur.emrah erkut çağatay ve diğerlerinede takıldın mı sırtın yere gelmez :) bağımlılık yaratır gerçekten.hernekadar zamanı gelip satsanda , sattığın gün itibariyle birbaşka 205 in hayalini kurmaya başlarsın.sayesinde tamirci olursun , tamircilerle kanka olursun:) ama vazgeçemezsin.güzel bir makina ile 0-100 değerin 7-8sn küsürlerde olsa dahi hissiyatı 5sn küsürlerdedir :) hani derlerya anlatılmaz yaşanır diye aynen öyle.

slowmotion
08-11-2010, 01:01
1000 2000 tl kar edecem diye hırpalanmışını alırsan 3000 tl ve üstünü harcasanda yola sokamazsın.örneğini çok gördüm.debimetre vs olayına okadar takılma.zaten yavrucağızın çok elektronik parçası olmadığından uğraştırmaz şimdikiler gibi.parçaları genelde ucuzdur.emrah erkut çağatay ve diğerlerinede takıldın mı sırtın yere gelmez :) bağımlılık yaratır gerçekten.hernekadar zamanı gelip satsanda , sattığın gün itibariyle birbaşka 205 in hayalini kurmaya başlarsın.sayesinde tamirci olursun , tamircilerle kanka olursun:) ama vazgeçemezsin.güzel bir makina ile 0-100 değerin 7-8sn küsürlerde olsa dahi hissiyatı 5sn küsürlerdedir :) hani derlerya anlatılmaz yaşanır diye aynen öyle.

gaza geldim acil 1.4 205lazım bana:D

awesome
08-11-2010, 01:08
JH görünümünde olsunda 1.4 , 3.7 farketmez :D

slowmotion
08-11-2010, 01:18
JH görünümünde olsunda 1.4 , 3.7 varketmez :D

görünüm sevmiom anlatamadım sana gitti şu procemi :D bana tipsizin kralı olsun ama 600kg 150hp olsun :D
ayrıca türkçenede hayran kaldım :D varketmez:D:D neyse msne gel

The_Doctor
08-11-2010, 06:21

Gerçektn sonuna Kdr Katılıyorum...

mannerboy
08-11-2010, 11:06
vay demek ayrılık vakti br yle... hadi ayrılıyon bari denize at ne istiyon arkadaştan baksana daha ilk arabasıymış:D kendi yaşadıklarını başkalarına yaşatmaya ne hakkın var manner çucuk :)

ayrılık vakti ama inş ilerde yine alıcam 205ten başka neye bincezki :o

Schumi
08-11-2010, 22:07
İlk araç olarak alınacak bir araç değildir bence.

sinan-s
08-11-2010, 22:09
205 in temızını bulursan tadından yenmez... :):):)

mhmtsrtp
08-11-2010, 22:57
ayrılık vakti ama inş ilerde yine alıcam 205ten başka neye bincezki :o

aga askerlikmi

maxpower
08-11-2010, 23:08

bu cümleden çıkarılacak 2 şey var

17 yaşındasın ve ilk arabansa bu 205 gti olmasın
17 yaşındaki pejoya bulaşma

özellikle ilki çok önemli:)

yiğit205
10-12-2010, 15:31

hayırıdır bırader dedıgını yaptın en sonunda:)
dogrumu anladım???

yiğit205
10-12-2010, 15:33
İlk araç olarak alınacak bir araç değildir bence.

kesınlıkle katılıyorum;)

awesome
10-12-2010, 16:28
17 yaşında bu arabayı alıysan 1-2 sene kadar bindiysen ve hala ölmediysen çok şey öğrenmişsin demektir :)

ERkut 205
10-12-2010, 17:55
hayırıdır bırader dedıgını yaptın en sonunda:)
dogrumu anladım???

Yok dostum bir arkadaşa, ;)bize sıra gelmiyor vakit yok:D

M.A.D
10-12-2010, 17:56
oha lan 1.9 , arabanın parasından çok benzin parası ödersin :D

Burak K.
13-12-2010, 21:43

Tüp takarız.. :D :D

slowmotion
14-12-2010, 00:39

kimse inanmaz ama ben 6lt nin altında şehir dışı ortalaması tutturmuştum 3 kişi...