PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jetta TDi hk.

DOHC
05-11-2010, 01:02
Merhaba,

3 yıllığına kiraladığımız 2011 Jetta 105 hp dizel DSG için;

1) Servisin fark etmeyeceği şekilde ne tür güçlendirme çalışmaları yapılabilir? Soketli beyin falan uygulanabilir mi DSG şanzımanı da göz önüne alırsak. Kaç HP alırım?
Servise giderken sökerim diye düşünüyorum eğer düşündüğüm kadar kolaysa.

2) Bu arabada EGR var mı? Varsa iptal edilirse garanti harici falan olur mu araba? İptali ne kadar güç verir?

3) EGR iptali neticesinde tekrar program atmak gerekir mi?

4) Bunların dışında ne önerirsiniz (egzoz sistemini ellemeyeceğim, açık tip hava filtresi takmayacağım).

Tşk ettim.

hddsheriff
05-11-2010, 01:11
orjinal yazılımı muhafaza ederek yazılım yaptır kanka servis fark etmez. egr yi sökersen bol dumanlı gidersin :)

DOHC
05-11-2010, 01:14
Orijinal yazılım nerede muhafaza ediliyor? Elime bir çip mi veriyorlar "Al bu orjinal yazılımın" diye :) ?

Ahmet Saraçoğlu
05-11-2010, 01:20
egr nin uzun vadede motor sağlığı (kurumu kesme) harici güce aman aman bi katkısı yok , ve iptal i serviste farkedilebilir bi durum.3 yıllığına kiralanan bi aracın uzun vadede sağlığını araç sahibinden fazla düüşünmek gibi bi durum olacağından gerek yok bence.
En mantıklısı powerbox diye düşünüyorum.Veya serviste anlaşılması riskini biraz göze alarak chip (bilgisayar vss bi şekilde anlaşılamaz belki ama teste falan çıksalar illaki anlaşılır o kadar güç artışı)

hddsheriff
05-11-2010, 01:51
Orijinal yazılım nerede muhafaza ediliyor? Elime bir çip mi veriyorlar "Al bu orjinal yazılımın" diye :) ?

sen dediğimi yap ;)

Kadyr
05-11-2010, 05:42
Benm beynde programlanabilir eprom yoktu onun yerine programlanabilir eprom takilip chip yapildi yani bnmki dedign gbi oldu orj epromlar bende:) sennkinide cd ye atarlar sanirm.gecen serviste bilgisayara bagladilar hic bisi cikmadi baska ariza icn baglamislardi chipi egr iptali pcde ckmadi:)

otto985
05-01-2011, 17:44
bende jetta kullanıcısıyım araçta kutu içi filtre bide yazılım var serviste hiç problem yaşamadık açıkcası

ARP
17-01-2011, 14:07
1.6 tdi motorlara bildiğim kadarı ile yazılım olmuyor