PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Auris'e fiber parçalar için yer tavsiyesi... Ya da orjinal

hasan çağri
07-11-2010, 22:08
Arkadaşlar benim tos tos a uygun Auris arka spoylerini buldum fiber olarak boyası ile birlikte 140TL ye falan gitti gidiyor sahibinden.com da bayram sonrasında alıcam inş... Şekli fotoğraftaki gibi;

http://www.trc-tuning.com/_products/_toyota_lexus/_corolla/_e14_e15/_tte_auris_e15_02f.jpg

Ama şöyle bir durum var istiyorum ki ön-arka tampon altı spoylerleri ve marşbiyel kaplamalarını da istiyorum... Ama ***** Toyotanın kendi aksesuarlarına çılgın paralar istiyorlar valla :)

Bu sebeple Auris için bu parçaların kalıplarına sahip olması muhtemel ya da bu parçaları düzgünce hakkıyla yapabilecek yer tavsiyesi alabilir miyin acaba?

Ya da kimsede yok ise yaptırma işine girip alman TRC nin Auris için olan aşağıdaki parçaarını yaptırmak istesek kaça patlar TRC den getirmeye değecek rakamlar mı çıkar yoksa?

Fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler

İşte parçalar;

Arka spoyler 399.95€ (Sadece arka Spoyler olarak düşünün) ;

http://www.trc-tuning.com/_products/_toyota_lexus/_corolla/_e14_e15/_booster_tuning_auris_nze15_02f.jpg

Yan marşpiyel kaplamaları 285€ ;

http://www.trc-tuning.com/_products/_toyota_lexus/_corolla/_e14_e15/_trc-corps_auris_e15_16f.jpg

Ön tampon altı 276.25€ ;

http://www.trc-tuning.com/_products/_toyota_lexus/_corolla/_e14_e15/_trc-corps_auris_e15_17f.jpg

Arka için TRC de hep çift çıkışlı ve çokekli gibi duruyor ama TTE orjinal olan öyle değil o sebeple Toyotanın orjinal olanı daha çok hoşuma gidiyor :

http://img820.imageshack.us/img820/6608/tamponaltarka.jpg

Takılacak araba da bubenim tos tos bıcı bıcıdan önce :D
Sağ kapı servis boyacısının gazabına uğramış yeniden boyanmayı, çamurluklar ise yeni jant ve lastiklerini bekliyor...

Şuanda 3.5 luk Eibach yaylar var... çok belli olmasada kendi yaylarından sonra fena düşmedi sayılır :D body işini bitirdiğim zaman KW Variant3 Coilleri alıcam inş :D

http://img180.imageshack.us/img180/5137/06112010274.jpg

PaSHa-brk
07-11-2010, 22:15
parçaların temin ediceğin yeri bilmemde aracı boyayan ustaya iyi dileklerini ilet rengi çok kötü yapmış..Resmen ton farkı var

hasan çağri
07-11-2010, 22:18
parçaların temin ediceğin yeri bilmemde aracı boyayan ustaya iyi dileklerini ilet rengi çok kötü yapmış..Resmen ton farkı var

Aracı boyadan ben teslim almış olsam (ki almazdım zaten bu halde :S ) Baya bi iletecektim kendisine...:S

Birde boyatma sebebi hasarı görseniz marpiyelgözüme batmasa yaptırmazdım bile ama trafik sigortasından kapıyı ayrı tutturamadım :(

Yeniden adam gibi boyatabileceğim yer tavsiyeside süper olur birde :)

alex
07-11-2010, 22:22
stoplarıda dusun bence cok guzel duruyuo

hasan çağri
07-11-2010, 22:26
stoplarıda dusun bence cok guzel duruyuo

Önce eksikler ondan sonra olanı değiştirme yapması planındayım...

Yok mu fikri olan?

hasan çağri
08-11-2010, 10:05
Arkadaşlar Auris için yazdım diye bakan olmuyor sanırım :D Fİberci arıyorum mu deseydim :D

Fatih Kavak
08-11-2010, 10:14
Bence fiber falan uğraşma güzel bir jant lastik orj. tavan spoyleri bide coilover'la dip bastığın zaman zaten başka birşeye gerek kalmaz ;)

peace
08-11-2010, 13:41
fiber işine ben olsam hiç girmem.Patladı, çatladı bilmem ne, uğraşmak zor. Parçaları dışarıda tek tek getirtebilirsin.Plakada booster tuning yazan aracında ne arka tamponu ne de stopları güzel değil hatta çok kötü.Serviste spor paketi var aracının bi de ona bak istersen.

mert_leon
08-11-2010, 13:45
Bence fiber falan uğraşma güzel bir jant lastik orj. tavan spoyleri bide coilover'la dip bastığın zaman zaten başka birşeye gerek kalmaz ;)

aynen katılıyorum ilk olarak jant lastik işini hallet spoylerinide taktır. ondan sonra body işiyle uğraş. Ramazan abi var forumda ki adı ramo si tavsiye edebilirim. ;)

Ahmet.S
08-11-2010, 14:18
spoiler çok güzel duruyo bi abimizin arbasında vardı servisten almıştı o sanırım ama body kit yapmayın bence coilover düşünüyosanız jant+coilover yeterli bence

tuner faruk
08-11-2010, 14:31
MR. Garage a yaptırabilirsin ki istediğiniz tarzda işleri çok rahatlıkla yapıyorlar.

Yaptıkları işler:http://www.facebook.com/profile.php?id=714664322&src=fftb#!/group.php?gid=357100821412

Yada Ramosi nickli üyeye mesaj atabilirsin.

hasan çağri
09-11-2010, 19:52
fiber işine ben olsam hiç girmem.Patladı, çatladı bilmem ne, uğraşmak zor. Parçaları dışarıda tek tek getirtebilirsin.Plakada booster tuning yazan aracında ne arka tamponu ne de stopları güzel değil hatta çok kötü.Serviste spor paketi var aracının bi de ona bak istersen.

Zaten o booster yazanın sadece bagaj üstü spoileri ilgimi çekti ama vazgeçtim bugün Aurisin kendi spoylerinden sipariş verdim...

Servislerde paketlere çok fazla paralar isteniyor ya birde kendi marşpiyel ve ön tampon spoileri hoşuma gitmiyo..

aynen katılıyorum ilk olarak jant lastik işini hallet spoylerinide taktır. ondan sonra body işiyle uğraş. Ramazan abi var forumda ki adı ramo si tavsiye edebilirim. ;)

Jantlar için araştırıyorum ama sanırım kış bittiğinde jant lastik işini halledicem... Çünkü Jantı lastiği alıcam kışın yarmurda karda istanbulun yağlı çukurlu yollarında içime sinmeyecek... Üstündekiler kışı geçirsin :)

spoiler çok güzel duruyo bi abimizin arbasında vardı servisten almıştı o sanırım ama body kit yapmayın bence coilover düşünüyosanız jant+coilover yeterli bence

Coiloverlara bakıyorum ama çok alçak olucak ve o kadar dikkatli kullanamamaktan çekiniyorum... Aklımda koni amortisörler ile desteklemek fikri var Eibach ları... Kule gergisi geliyor diğer viraj çubuklarını da halettim mi yol tutuş sıkıntım kalmaz diye düşünüyorum 124bg için :D

MR. Garage a yaptırabilirsin ki istediğiniz tarzda işleri çok rahatlıkla yapıyorlar.

Yaptıkları işler:http://www.facebook.com/profile.php?id=714664322&src=fftb#!/group.php?gid=357100821412

Yada Ramosi nickli üyeye mesaj atabilirsin.

Teşekkürler bakıyorum :D

ZeTTo
09-11-2010, 21:31
Özel birseyler istersen yardımcı olabilirim ;)

suprolla
10-11-2010, 09:16
TRC toyotanın bi şirketi değil almanyada bi şirket
fiyatlar hep böle 900$lık parçaya 2000€ istemişlerdi
en yakın servisten tte kataloguna bakarsan hem orjinallerini alırsın hemde uygun fiyata alırsın
bunların bide gümrüğü vs var servis bunları getirmez çünkü orjinal ürün değil anca seni fiberci çözer

hasan çağri
10-11-2010, 09:19
TRC toyotanın bi şirketi değil almanyada bi şirket
fiyatlar hep böle 900$lık parçaya 2000€ istemişlerdi
en yakın servisten tte kataloguna bakarsan hem orjinallerini alırsın hemde uygun fiyata alırsın
bunların bide gümrüğü vs var servis bunları getirmez çünkü orjinal ürün değil anca seni fiberci çözer

Öyle olmadığını biliyorum zaten :D kendim getiricem hatta gittikçe kendim getiricem... Servisin getirmeyeceğini biliyorum yani...

Dediğim gibi orjinal olanların ön ve yan larını beğenemedim bir türlü... Birde orjinalde servisler ortalama 1450TL + Boya + Montaj istiyorlar :S

Fiber için iletişime geçicem kısa zamanda, çıkacak fiyata görede fiber mi yoksa TRC den orjinal almak mı daha mantıklı olucak ona göre karar vericem. Zaten alacağım 3 parça...

suprolla
10-11-2010, 18:37
trc fiber üretmiyor mu?yani fiberse eğer gerek yok ordan almaya
gittikçe geircem demişsinde ufak bişi olsa at bavula getir koca tampon eki illa göze batçak sonra sıkıntı olcak :)

hasan çağri
12-11-2010, 16:01
trc fiber üretmiyor mu?yani fiberse eğer gerek yok ordan almaya
gittikçe geircem demişsinde ufak bişi olsa at bavula getir koca tampon eki illa göze batçak sonra sıkıntı olcak :)

Ahaha koca bisikleti getiriyorum her gittiğimde yanımda :D Tampon altı spoyleri de sokamassam kendi malım diye yuh derler :D Bakalım neler olacak :D

Şimdide diyorum ki bunlara vereceğim parayı konilere ayıracağın paranın üstüne koy kw v3 coilleri al kurtul :)

Kafam çok karışık valla.

levent
12-11-2010, 16:37
ben TRC ye para vermem bir Toyota sahibi olarak, parçaların hepsi berbat bana göre. illa body kit işine gireceksen tte ninkileri al yada fiberden döktür kalıplatıp yaptır ;)

body ye harcancak para ile KW v3 + arka spoiler ve jant eşliğinde mükemmel durur body kit aramazsın :)

hasan çağri
12-11-2010, 16:39
ben TRC ye para vermem bir Toyota sahibi olarak, parçaların hepsi berbat bana göre. illa body kit işine gireceksen tte ninkileri al yada fiberden döktür kalıplatıp yaptır ;)

body ye harcancak para ile KW v3 + arka spoiler ve jant eşliğinde mükemmel durur body kit aramazsın :)

İşte bende bir kaç gündür baktığım aurislerde bunu gördüm aklıma yattı gibi... Arkayı aldım zaten bayram sonrası takıcam işte...

Şimdi birde benim o sol kapıyı rengini tutturarak boyayabilecek bir ustaya ihtiyacım var baktıkça kıl olmaya başladım... :S

levent
12-11-2010, 16:50
İşte bende bir kaç gündür baktığım aurislerde bunu gördüm aklıma yattı gibi... Arkayı aldım zaten bayram sonrası takıcam işte...

Şimdi birde benim o sol kapıyı rengini tutturarak boyayabilecek bir ustaya ihtiyacım var baktıkça kıl olmaya başladım... :S

boya işinde aciliyetin yoksa , corolla117 nickli batuya ulaş, o aracını boyaya bıraktı işte, bayram dönüşü istanbulda olucak yardımcı olabilir diye düşünüyorum ;)

suprolla
12-11-2010, 19:33
Ahaha koca bisikleti getiriyorum her gittiğimde yanımda :D Tampon altı spoyleri de sokamassam kendi malım diye yuh derler :D Bakalım neler olacak :D

Şimdide diyorum ki bunlara vereceğim parayı konilere ayıracağın paranın üstüne koy kw v3 coilleri al kurtul :)

Kafam çok karışık valla.

çıkarken götürdüğün için dönerken sıkıntı olmuyodur yoksa sanmıyorum :)
coilover mantıklı olur bence

hasan çağri
12-11-2010, 21:29
çıkarken götürdüğün için dönerken sıkıntı olmuyodur yoksa sanmıyorum :)
coilover mantıklı olur bence

Yok çıkarkende götürmüyorum :D Gelirken alıp geliyorum :D

hasan çağri
13-11-2010, 14:51
Aranan kani buldum, orjinal TTE olanlarin fiberi boya dahil 350TL :) on+ arka + marspiyeller gayet iyi bence... Bostanci sanayide yeri AB2181 Selim den ogrendim... Kendi gunluk Aurisine yaptirmis gayet mukemmel oturmustu

tugrulbagci
26-11-2010, 12:11
Aranan kani buldum, orjinal TTE olanlarin fiberi boya dahil 350TL :) on+ arka + marspiyeller gayet iyi bence... Bostanci sanayide yeri AB2181 Selim den ogrendim... Kendi gunluk Aurisine yaptirmis gayet mukemmel oturmustu

herkese merhaballar hasan kardeşim bulduğun fibercinin numarasını adresını banada yollarsansevınırım hatta diğer arkadasın aracına yapılan fiberlerin resmi varsa onuda yollarmısın rica edersem bende düşünüyorum cünkü aracımda tavan spoyleri ve yan maşpiyer var zaten ama ön ve arka tanponlarada birşeyler yaptırmak istiyorum kazasız belasız şürüşler :)

cemalusta
03-03-2011, 09:38
ümraniye sanayideyim...0532 384 83 31 ..istediğin parcaları yapabilirim..etraftan sorarsan tanırlar fiberci cemal usta die