PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Leon CUPRA vs E92 M3 DGK

erh
07-11-2010, 22:29
Bu gece çok keyifli denemeler yaptık yine.. Ankara'da bulabileceğimiz en hızlı E92 M3 le deneme şansımız oldu. Araç DKG ve Carbon tavanlı.. Deneme isteğimizi kırmadı ve her şekilde her viteste deneme yaptık.. M3 gercekten cok cok iyi gidiyo.. Videolarda her iki aracta 3 er kişiydi.. Oksijen sensorumuz bozuk su an bakalım yenileyince uygun olursa tekrar deniycez..

http://www.youtube.com/watch?v=_FOHMMlCwSA

yan53
07-11-2010, 22:32
maşallah araçlara ..sanırım cupra istanbuldan giden kev cupra yada bana ole geldı...

Yigit-Y
07-11-2010, 22:32
büyük bir ihtimalle KEV

ogunozcan
07-11-2010, 22:33
masalllahhhhhhh

erh
07-11-2010, 22:34
Eskiden KEV di evet artık evrim gecirdi :)

capcapca
07-11-2010, 22:36
maşallah araçlara cupra çok güzel yürümüş

TaGo
07-11-2010, 22:38
maaşallah.

ama m3 devirini bulunca hertürlü gelio.

FaBeRgE
07-11-2010, 22:40
Erhan yapmışsın yine :) eline sağlık çok güzel yürüyor araç maşallah.

erh
07-11-2010, 22:42
Erhan yapmışsın yine :) eline sağlık çok güzel yürüyor araç maşallah.

Saol Başkan :) Ama M3 çok yakışıklı.. Onunla böyle yürümek bile iyiydi.. Oksijen sensorunden dolayı biraz geriyizdir mutlaka ama aradaki farkı kapatırmı sanmıyorum.. 220 ye kadar önde ama 220 sonrasında geliyor ve geciyor.. sonrada fark sabitleniyor.. :)

Enes-x
07-11-2010, 22:45
Ankara atmosferik arabayı rezil ediyor :)

Güzel denemeler olmuş heryerde basmışsınız 2. vites 70 m3 ün 3. vites 90 cupranın en güzel yerleri farklarıda görüyoruz ama değişmeyen tek şey m3 ün 240-250 km den sonra artarak devam eden gücü :)

Maşallah iki arabayada..

CLIORS
07-11-2010, 22:51
masallah araclara, cok guzeller. Video da arkadas 280 demis M3 onde iken full stok M3 de 250 de limitor yok mu?

erh
07-11-2010, 22:53
masallah araclara, cok guzeller. Video da arkadas 280 demis M3 onde iken full stok M3 de 250 de limitor yok mu?

m3 275 te kesiciye giriyor.. Kadranlarımız biraz farklı gosteriyor olabilir..

CLIORS
07-11-2010, 22:54
harika cupranın gidisi, kac HP dyno da. Erhan iyi is cıkarmıssın masallah.

ogunozcan
07-11-2010, 22:54
300 olması lazım bıldıgım kadarıyla. kacta kesıcıye gırıyo?

_muhaRRem
07-11-2010, 22:55
3 er kişi denemede m3 çok ama çok avantajsız. teke tek denemede durum m3 açısından çok farklı olur,yani cupra kafa bile çıkaramaz gibime geliyor..deneyen araçlara maşallah..

erh
07-11-2010, 22:57
400 e yakındır diye düşünüyoruz.. Ölçme imkanımız olmadı :)

ogunozcan
07-11-2010, 22:57
400 e yakındır diye düşünüyoruz.. Ölçme imkanımız olmadı :)

zorlansa 450 falan olur yazıyo bı yabancı forumda aslında:D:heyoo::icon_:hahaha:

erh
07-11-2010, 22:58
3 er kişi denemede m3 çok ama çok avantajsız. teke tek denemede durum m3 açısından çok farklı olur,yani cupra kafa bile çıkaramaz gibime geliyor..deneyen araçlara maşallah..
daha yüksek hacim daha fazla güç.. bunları kilo daha az etkileyecektir diye düşünüyorum sahsen..

Cem.B
07-11-2010, 23:05
dkg nedir bu arada onu merak ettim

DoDo_hamann
07-11-2010, 23:05
Herkese iyi kötü düşünceleri için teşekkürler arkadaşlar, az çok her devirde bastık videoda görüldüğü gibi, amacımız arabamızı görmek, derdimiz geçmek geçilmek olsa buraya video koymazdık, madem böyle güzel bir e92 ile deneyebilme fırsatı bulduk paylaşalım dedik :)

alicancalis
07-11-2010, 23:06
Arkadaşlar ben m3 içindeydim. M3 sahibi kişi öncelikle yakın bir abimdir. Saolsun bizi kırmadı, geldi ve herkesin mutlu olucağı viteslerde ve hızlarda denemeler yapıldı.

M3'ün kadranına göre 210-230'a kadar cupra yarım boy, 1 boy öne geçiyor ama sonrasında m3 yavaş yavaş uzuyordu. Açıkcası Cupra'nın bu şekil gitmesi M3'ün içinde olan bizleri oldukça şaşırttı.. Bu arada Dogukan'a da maşallah o kadar denemede insan 1 kere vites kaçırmazmı:)

Güzel bir akşamdı, çok fazla kalabalık olmaması rahat denemeler yapmamızı sağladı. Hele M3'ün bir launch modu varki, bizler 4 çekere ne gerek varmış ki diye kalakaldık:))

_muhaRRem
07-11-2010, 23:07
daha yüksek hacim daha fazla güç.. bunları kilo daha az etkileyecektir diye düşünüyorum sahsen..

teke tek denk gelirseniz bi deneyin derim en güzel tecrübe deneyerek oluyor. bence teke tekte basar basmaz m3 gider.

erh
07-11-2010, 23:08
teke tek denk gelirseniz bi deneyin derim en güzel tecrübe deneyerek oluyor. bence teke tekte basar basmaz m3 gider.

bizde aslıdna teketek denemek istedik ama hava cok soguktu kimse sogukta dısarda beklemek istemedi.. Kısmet olursa bi daha deneriz o zamanda bakarız nasıl olduguna..

Caesar
07-11-2010, 23:12
Maaşallah ama 3 kişi olması aracın M3 için çok ama çok dezavantaj turbo araç ile atmosferik aracı karşılaştırmayın bu konu. Teke tek deneme olmalıydı. Ben M3 le denerken biz 2 kişi M3 tek kişiydi. M3'e yanına birini al diyemedik. Çünkü torkunu öldürürdük. Birde hakkaten bu ankaranın m3'leri yürümüyor anlamadım gitti.

Redbull
07-11-2010, 23:13
iki aracada maşallah güzel denemeler olmuş.
2. vites 60km ile basıldığında hiç fark olmamış m3 için ideal bir devir.
Cuprada iyi yürümüş açıkçası m3 e karşı.

alicancalis
07-11-2010, 23:14
Maaşallah ama 3 kişi olması aracın M3 için çok ama çok dezavantaj turbo araç ile atmosferik aracı karşılaştırmayın bu konu. Teke tek deneme olmalıydı. Ben M3 le denerken biz 2 kişi M3 tek kişiydi. M3'e yanına birini al diyemedik. Birden hakkaten bu ankaranın m3'leri yürümüyor anlamadım gitti.

Ankara'da Cupra'larda güzel yürüyor, o da önemli bir etken:icon_tup:

erh
07-11-2010, 23:15
Eee istanbulun arabaları kadar olamaz ankaranın arabaları.. İstanbul büyükk... en kısa zamanda deneriz teke tek..

EM-RE
07-11-2010, 23:15
teke tek denense daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.
belkide psikolojiktir ama bnm subaru 3 kişi şimdiki m3 e göre daha az etkileniyor gibiydi bilmiyorum m3 daha bir ağırlıkta kesiliyor gibi ama bu bnm kurumtumda olabilir iki arabanın tepkileri çok farklı çünkü...
ne olursa olsun iki aracada maşallah...
özellikle cupraya bişiler yapılıp karşılığı alınmış...
ama ben 92 m3 5 boy geridende gelse no problem fenalık namussuz ya :D

douu
07-11-2010, 23:16
erhan maşallah güzel oldu gerçekten ;) adaşıma da maşallah güzel pilotaj ve keyifli bi araç.. ama nacizane tavsiyemdir adaşıma vites atarken accık daha seri olursa süper olur.. seatın şanzıman saglamdır kolay kolay sıkıntı yaşamazsın :)

DoDo_hamann
07-11-2010, 23:17
erhan maşallah güzel oldu gerçekten ;) adaşıma da maşallah güzel pilotaj ve keyifli bi araç.. ama nacizane tavsiyemdir adaşıma vites atarken accık daha seri olursa süper olur.. seatın şanzıman saglamdır kolay kolay sıkıntı yaşamazsın :)
ben atarımda debriyaj çok çok iyi durumda değil kardesim gerek yoktu ;)

WhiteCupra
07-11-2010, 23:37
maşşallah iki aracada dostca güzel denemeler olmuş....

kurtbil
07-11-2010, 23:47
masallah ıkısınede,ıst de denemek lazım m3 cupra ıkılısını ,ankara atmosferık arabaya haram:)

Caesar
07-11-2010, 23:54
Yüksek rakım hava basıncını düşürüyor, hava basıncı az olunca arabanın filtreden çektiği oksijen basıncıda az oluyor. Hava genleşiyor doğal olarak.. Turbolu arabada bu yok turbolu çekmeye devam eder ama atmosferik de performans düşüklüğü oluyor.

E üstüne birde atmosferik araca 3 kişi bindirilirse tork tamamen ölüyor:) Teke tek denemekte yarar var. Bana göre istanbuldaki 30R lı cupralar M3 le 230-240 a kadar yürür 240 dan sonra tekrardan M3 geçer diğe düşünüyorum. Teke - Tekde ve 3. vites 90 da basarlarsa, 2 de basarlarsa yürüme şansları yok diğe düşünüyorum.

erh
08-11-2010, 00:00
Turbo arabada güç düşmez diye birsey yok..Onda da güç düşer. Cunku aracın basıncı atmosfer basıncı uzerine basılan basınctır. Atmosfer basıncı ne kadar azalırsa turbo araba da o kadar az basıncla hava almıs olur. Atmosferikten daha az etkilendigi dogrudur ama abartmaya da gerek yok..

Ne yapalım agaogluna soyleyip Ankara'yı deniz seviyesine mi indirelim? o da yaptım olacak desin.. varmı bir teklifiniz bu atmosferik-turbo-ankara üçleminde bahane olmaması için? kendimiz yaratmıyoruz ya bu şartları.. Böyle işte ankara burası arabaları gitmez, sürenleri kullanamaz vs vs.. İlla araba denemek için istanbula mı gelmemiz gerekiyor?

YH199
maşallah çok iyi gidiyor cupra.

teke tek denemede tc araba n/a çok daha avantajlı oluyor.

ankarada n/a arabalar istanbuldaki gibi bursadaki izmitteki gibi yürümüyor.

kadir abi nin typerı egsantrikli hali ile 335 i ye 2 vites tutunurken benim typer 230 a kadar yanyana gidiyordu.

buda hava faktörü.

ama bu cupranın başarısını gölgelemiyor. tebrik ederim.

cem06
atmosferik diyorsunuzda arada baya bi hacim farki var

dogukan masallah iyi giriyor aracin :)

YH199
08-11-2010, 00:06
atmosferik diyorsunuzda arada baya bi hacim farki var

dogukan masallah iyi giriyor aracin :)

aslında doğru söylüosun.

insanın arabası 4 lt 8 kafa olucak 2 lt 4 kafa arabayla denicek sonrada yaw 3 kişi değil teke tek denesek işler değişir denilcek.

ya yemişim öyle 4 lt 8 kafayı ya.insanınmorali bozulur.benim bpozulur.

burda m3 e tu kaka demiyorum.nihayetinde bi cupraymı ş bi typermış isterse 50 bin beygir olsun bi e93 m3 olamaz ama ne biliym işte adam kıl olur ya 8 silindir araba amerikan değil m power yani.

Caesar
08-11-2010, 00:07
Turbo arabada güç düşmez diye birsey yok..Onda da güç düşer. Cunku aracın basıncı atmosfer basıncı uzerine basılan basınctır. Atmosfer basıncı ne kadar azalırsa turbo araba da o kadar az basıncla hava almıs olur. Atmosferikten daha az etkilendigi dogrudur ama abartmaya da gerek yok..

Ne yapalım agaogluna soyleyip Ankara'yı deniz seviyesine mi indirelim? o da yaptım olacak desin.. varmı bir teklifiniz bu atmosferik-turbo-ankara üçleminde bahane olmaması için? kendimiz yaratmıyoruz ya bu şartları.. Böyle işte ankara burası arabaları gitmez, sürenleri kullanamaz vs vs.. İlla araba denemek için istanbula mı gelmemiz gerekiyor?

Gerekmiyor şartlardan oluşan dezavantajlardan bahsediyoruz biz. Ama adam gibi deneme her zaman tek-e-tek olmuştur birde o var. Şunu demek istiyoruz biz hani olurda bu sonuçla farklı bir yerde tekrardan aynı araçlar denese sonuç böyle olmaz bundan bahsediyoruz.

En iyi hava şartı istanbulda diğe bir olay yok. Deniz kenarı hava basıncı 760 olarak kabul edilir, dünyanın her tarafında böyle. Antalya da da 1atm dir, izmir de de 1 atm'dir. İstanbul da da... İstanbula gelmenize gerenk yok izmire gidin:)

Caesar
08-11-2010, 00:09
aslında doğru söylüosun.

insanın arabası 4 lt 8 kafa olucak 2 lt 4 kafa arabayla denicek sonrada yaw 3 kişi değil teke tek denesek işler değişir denilcek.

ya yemişim öyle 4 lt 8 kafayı ya.insanınmorali bozulur.benim bpozulur.

burda m3 e tu kaka demiyorum.nihayetinde bi cupraymı ş bi typermış isterse 50 bin beygir olsun bi e93 m3 olamaz ama ne biliym işte adam kıl olur ya 8 silindir araba amerikan değil m power yani.

Sen de haklısın ama dolu arabayla stok araba deneniyor bir de öyle düşün. Dolu M3 le Dolu Cupra denense bu senin dediğin sonuc ortaya çıkar. Stok Cupra ile stok M3 ü deneyin 8 kafa nasıl eziyor görülür zaten. M3'için stage 2 sc kitleri var 650 HP oluyor araba örneğin.

erh
08-11-2010, 00:12
Rahat ol atmosfer basıncı vs nedir iyi bilirim mühendisim ben ;) aradaki farkları bizde biliyoruz ama elimizden gelen ne olabilir? tüm site olarak toplanalım.. hatta sizde gelin kazalım ellerde kazma kürek ankarayı indirelim deniz seviyesine.. nasıl fikir? yada melih gökçek ten yardım isteyelim.??? ya biraz mantıklı olun.. siz gelin ankarada deneyelim arabaları hep ??

dezavantaj vs diye birsey yok.. burası ankara. burda boyle.. bir dezavantaj varsa bu elle yaratılan birsey değil. sanki öyle bi anlatıyosunuz ki bi araba bi vites ustten basmıs veya birisi 10 kişi birisi tek kişi basmıs gibi konusuyorsunuz.. var olan dezavantajları surekli konusarak ortadan kaldıramayacagımız için surekli aynı seylerden bahsetmek boş lakırdıdan ileri gidemeyecektir malesef..

Caesar
08-11-2010, 00:13

Sana şöyle bir örnek vereyim; Armağan'ın 335'i vardı benle aynı speclerde benim tek artım o araca göre komple egzozum olması, onda sadece downpipe vardı. Neyse armağan sizin bu denediğiniz M3 le map 8 de denedi ve en az 10 boy fark açtı. Ben istanbulda M3-DCT ile denedim üstelik racing gas + Map 9 da (Yani armağandan daha hızlı bir şekilde) 220 de 4-5 boy önündeydim. Ankara ile İstanbul arasında ki fark bu işte.

chiefkadir
08-11-2010, 00:14
Biz kaç senedir boğaz patlatıyoz işine gelen anlıyo gelmeyen anlamıyo 300mt rakım farkı bile atmo arabayı çok değiştiriyor..
Deneyen araçlara maşallah..

erh
08-11-2010, 00:19
Sana şöyle bir örnek vereyim; Armağan'ın 335'i vardı benle aynı speclerde benim tek artım o araca göre komple egzozum olması, onda sadece downpipe vardı. Neyse armağan sizin bu denediğiniz M3 le map 8 de denedi ve en az 10 boy fark açtı. Ben istanbulda M3-DCT ile denedim üstelik racing gas + Map 9 da (Yani armağandan daha hızlı bir şekilde) 220 de 4-5 boy önündeydim. Ankara ile İstanbul arasında ki fark bu işte.
Anlatamıyorum ben galiba.. Yok yok ben kesin anlatamıyorum... Ben boyle bir fark yok dedigimi gören varmı???? yani ben bu dedigin yanlıs mı diyorum?? Peki sen su soruma lutfen bi cevap ver.. Ne yapalım biz denemeyelim mi araba???? ışıkta gelelim yanyana.. aa kardes ksuura bakma basamam benim arabam atmosferik seninki turbo, atmosfer basıncı ankarada dusuk o yuzden yurumez vs vs diye muhabbet mi edelim yada??? çözüm üretin bizde yapalım nasıl olur?

DoDo_hamann
08-11-2010, 00:22

bu arabada düz değil, 10 boy geçilen m3ü bilemem bu araç rollinglere gelen bir araç değil zaten.

Caesar
08-11-2010, 00:23
Anlatamıyorum ben galiba.. Yok yok ben kesin anlatamıyorum... Ben boyle bir fark yok dedigimi gören varmı???? yani ben bu dedigin yanlıs mı diyorum?? Peki sen su soruma lutfen bi cevap ver.. Ne yapalım biz denemeyelim mi araba???? ışıkta gelelim yanyana.. aa kardes ksuura bakma basamam benim arabam atmosferik seninki turbo, atmosfer basıncı ankarada dusuk o yuzden yurumez vs vs diye muhabbet mi edelim yada??? çözüm üretin bizde yapalım nasıl olur?

Sen niye heyheyleniyorsun ki? Doğru mantığı anlatmak kötü mü? Dene neyi deniyorsun ki şu videoyu koyarken zevk için mi koyuyorsunuz? M3 bize zor tutundu namına koyuyorsunuz videoda yorum yapan kişi "aha işte 250 de anca geliyo da geçiyor" diyor. Bende bu duyduklarıma karşı diyorum ki. Siz kendinizi kandırıyorsunuz.

Aracı aşalamayı biliyorsunuz ama sonuç bence çok ama çok yanlış bi sonuç. Gelin adam gibi şartlara o yorum yapan artiz artiz o yorumu yapabilecek mi merak ediyorum.

Caesar
08-11-2010, 00:24
bu arabada düz değil, 10 boy geçilen m3ü bilemem bu araç rollinglere gelen bir araç değil zaten.

Yer ankara: 335i Map8 vs M3 DCT
#

Yer istanbul: 335i Map 9 vs M3 DCT
http://www.vimeo.com/16449786

DoDo_hamann
08-11-2010, 00:27
Sen niye heyheyleniyorsun ki? Doğru mantığı anlatmak kötü mü? Dene neyi deniyorsun ki şu videoyu koyarken zevk için mi koyuyorsunuz? M3 bize zor tutundu namına koyuyorsunuz videoda yorum yapan kişi "aha işte 250 de anca geliyo da geçiyor" diyor. Bende bu duyduklarıma karşı diyorum ki. Siz kendinizi kandırıyorsunuz.

Aracı aşalamayı biliyorsunuz ama sonuç bence çok ama çok yanlış bi sonuç. Gelin adam gibi şartlara o yorum yapan artiz artiz o yorumu yapabilecek mi merak ediyorum.
M3 bize zor tutunmuşamı benziyor:D
Video'da ne dendiğinin ne önemi var adam zaten gelip geçiyor, tutunma demek en az yan yana gitmek demek 3-4 boy önümüze geçiyor zaten herkeste M3'ün geçtiğini videoda netce görüyor heralde neyi tartışıyosunuz boş yere?
Ankara'nın şartlarını değiştirecek değiliz, M3 3-4 boy daha hızlancak diyede ne M3 sahibi abimiz arabasını İzmir'e İstanbul'a götürür ne de ben, güzelce denedik muhabbetimizi ettik, M3 geçti, nokta.

Caesar
08-11-2010, 00:29
M3 bize zor tutunmuşamı benziyor:D
Video'da ne dendiğinin ne önemi var adam zaten gelip geçiyor, tutunma demek en az yan yana gitmek demek 3-4 boy önümüze geçiyor zaten herkeste M3'ün geçtiğini videoda netce görüyor heralde neyi tartışıyosunuz boş yere?
Ankara'nın şartlarını değiştirecek değiliz, M3 3-4 boy daha hızlancak diyede ne M3 sahibi abimiz arabasını İzmir'e İstanbul'a götürür ne de ben, güzelce denedik muhabbetimizi ettik, M3 geçti, nokta.

Keşke video koymasaydınız o zaman madem dostluk sınırları içerisinde gerçekleşti. Şu videoyu izlerken dışardan bakan herkes M3 ne kötü araba düşüncesiyle izliyor, yorum yapanda koskoca v8 araba böyle mi olur yorumu yapiyor. Bende ona istinaden diyorum o araç böyle değil.

DoDo_hamann
08-11-2010, 00:30
niye sizin koyduğunuz her rolling videosu düşmanlık sınırları içindemi?

erh
08-11-2010, 00:30

Videoyu ben koydum buraya da o yuzden, "bunu bole denemeyin, bu bole olmaz, yok avantaj, yok dezavantaj, istanbulda olsa şöle olurdu, halamın seyi olsa amcam olurdu vs" gibi yorumları gorunce insan ister istemez heyheyleniyo.. o değilde, aracın sahibi boyle bi komplekste değilken, burda neden boyle muhabbetler donuyo anlayamıyorum. Biz gayet dostluk cercevesinde kahkahalar atarak sohbetimizi edip evlerimize donerken, böyle muhabbetlerin yakınından gecmezken, bole muhabbetleri baskasının yapması hos olmuyor.. 250 gibi ancak önümüzde oldu cunku o an hız 250ydi.. ankaradayken 250 de önümüzde olabilyior bi sıkıntı varmı?? istanbulda 100 de onumuzde olur belki biz bunu sindiremiyo değiliz ki? bence siz kendinizikandırıyosunuz ankaraya gelin deneyin oz aman arabaları neden kendi videolarınız kıstas alıyosunuz o zaman? Sartların adam gibi olmasını ne zamandan beri sen belirliyosun onu da bilelim de? Ha bu arada yukarı da da belirttim biz genelde ankarada bu tarz muhabbetlere pek takılmayız.. Bulusma sonralarında foruma herkes kendi işine gelen videoları koymaz, olan butun videolar konur dostluk sıkıntısı olmaz.. sorna forumda kavgalar fln olmaz rahat olun ortalıgı karıstırmaya gerek yok ;)

DoDo_hamann
08-11-2010, 00:32
http://www.facebook.com/video/video.php?v=407135826892

Yer istanbul: 335i Map 9 vs M3 DCT
#

İki m3 aynı m3 değil Olgar.

Caesar
08-11-2010, 00:35
İki m3 aynı m3 değil Olgar.

Yahu iki 335 de aynı 335 değil kardeşim:D Birisi makyajlı M3 diğeri makyajsız M3. M5 le M3 değilki arabalar:)

Benim sizle bi derdim yok. Madem aracınızı görmek istiyorsunuz böyle şartlarda aracınızı tam göremezsiniz bunu söylüyorum size ama sanıyorsunuz ki ben size tavırlı davranıyorum alakası yok. KEV'in burdayken nasıl yürüdüğünüde biliyorum ben Fatih yakın arkadaşımdı. Oraya gidip 15 boy hızlanmasıda imkansız değil mi?

Ankaralı Evo 10 muhabbetine dönecek bu olayda. Ankara farklı mümkünse turbolu araçlar turbolularla, atmosferik araçlar atmosferik araçla deneme yaparsa daha doğru sonuçlar çıkar. Size konunun başından bu yana asıl anlatılmak istenen bu.

erh
08-11-2010, 00:42
Neyse artık bişey soyleyemicem ben.. Elde olan imkanlar bu.. belki cok uzun yılalr sorna yasıyo olabilirsek ankarayı deniz seviyesine idnirirz hersey rahat olur.. Burda şartlar boyle ve denemeler de bu şekilde mecburen..

erh
08-11-2010, 00:48
###

Burdaki M3 düz vites..

SercanTurkoz
08-11-2010, 01:06
Maşallah araçlara , gece gece iyi geldi :)

Kabahat sende erhan bu arada hiç alınma.
Nie koyuyosunki videosnu nete alla alla !

palamut
08-11-2010, 01:35
Maşallah leona da m3e de leonun çok kurcalamadan bu noktaya gelmesi inanılmaz.

Ertug_T.
08-11-2010, 02:09
maşallah..alicim sana gelsin bu video evoyu geçtiği gün bişeyler diyodun e92 fln filan :D:D

R-Turbo
08-11-2010, 03:07
güzel bi deneme olmuş... dodo senin aracın maşallahı var çok iyi yürüyo :icon_tup:

DoDo_hamann
08-11-2010, 08:31
Herkese teşekkürler,
streetfire linki;
http://www.streetfire.net/video/cupra-vs-m3-dkg_2083622.htm

can_ank
08-11-2010, 08:46

Her denemedeki aynı geyik işte, maşallah ellerinize sağlık Erhan ve Doğukan :)

chiefkadir
08-11-2010, 08:56
Şimdi bu olaya yok geyik yok hikaye şekliyle bakarsanız yanılır kendinizi kandırırsınız,
burda atmosferik arabalar ile roll yapan arabalar kendini geçilmez görüyo araba burdan satılıyo istanbula orda deniyo atmo araba ile hayal kırıklığı yaşıyo..
Olgar'ın anlatmak istediğini "evet anladık doğru haklısın"deseniz uzamıyacak bu iki araba deniz seviyesinde denese sonuç böylemi olacak hayır..biz atmosferik kovalıyoruz böyle yüksek rakımda akıl işimi değil ..biz bunu her denemenin peşine belirtmiyoruz sadece bu videoları izmirden izleyen örneğin Orçun typer, bana diyoki "Abi yaa arabaya baktır valla ben burda felan turbo arabayı geçiyom sen o specle nasıl yürümessin" vs.. biz ankarada bunu yazarken istanbul antalya izmirdeki arkadaşlara sıkıntılarını anlatmaya çalışıyoruz,onların içinden buraya gelenler olduğunda zaten haklı olduğumuzu görürken burdaki arkadaşların bunu safsata gibi göstermeye çalışması garibime gitti açıkcası:icon_tup:

can_ank
08-11-2010, 09:00
Abicim bunun herkes farkında ama ne yapalsın. Alllah'tan Türkiye'nin denize kıyısı var olmasa atmosferik araba satışını yasaklamak gerekirdi.

Caesar
08-11-2010, 09:04
Abicim bunun herkes farkında ama ne yapalsın. Alllah'tan Türkiye'nin denize kıyısı var olmasa atmosferik araba satışını yasaklamak gerekirdi.

Şöyle birşey yapılabilir mesela; Turbolu arabalarla atmosferik arabalar denenmez ya da denenir video koyulmaz. Video koyulduğunda atmosferik araba otomatik olarak eziliyor çünkü insanların gözünde.

chiefkadir
08-11-2010, 09:04
Abicim bunun herkes farkında ama ne yapalsın. Alllah'tan Türkiye'nin denize kıyısı var olmasa atmosferik araba satışını yasaklamak gerekirdi.Can biz olayı sündürmüyoruz yani bahane gibi göstermeye çalışan yok senin arabanın aynısını daha 10k kilometrede olanı ben bizzat izmirde nasıl yürüdğünü gördüm keza diğer turbolarda aynı şekilde..

Örn..Herşeyi eşit iki tane clio Rs boluda deneyip kafakafaya gidiyo ama biri istanbulda biri ankarada kadran çekiyo 200km ye kadar 1,5sn fark oluyo..
Neyse ben konuya daha fazla yazıp gölgelemicem Doğukanı nasıl sevdiğimi kendisi bilir onu üzmemek adına daa yazmam:icon_tup:

GT
08-11-2010, 09:27
dodo kardeşim maşallah tütütüt:D

ulu_cupra
08-11-2010, 09:31
Doğukan kardeşime ve M3e maşallah.Sürpriz olmamış...

by serçe
08-11-2010, 10:30
maşallah araçlara...

erh
08-11-2010, 10:35
Şimdi bu olaya yok geyik yok hikaye şekliyle bakarsanız yanılır kendinizi kandırırsınız,
burda atmosferik arabalar ile roll yapan arabalar kendini geçilmez görüyo araba burdan satılıyo istanbula orda deniyo atmo araba ile hayal kırıklığı yaşıyo..
Olgar'ın anlatmak istediğini "evet anladık doğru haklısın"deseniz uzamıyacak bu iki araba deniz seviyesinde denese sonuç böylemi olacak hayır..biz atmosferik kovalıyoruz böyle yüksek rakımda akıl işimi değil ..biz bunu her denemenin peşine belirtmiyoruz sadece bu videoları izmirden izleyen örneğin Orçun typer, bana diyoki "Abi yaa arabaya baktır valla ben burda felan turbo arabayı geçiyom sen o specle nasıl yürümessin" vs.. biz ankarada bunu yazarken istanbul antalya izmirdeki arkadaşlara sıkıntılarını anlatmaya çalışıyoruz,onların içinden buraya gelenler olduğunda zaten haklı olduğumuzu görürken burdaki arkadaşların bunu safsata gibi göstermeye çalışması garibime gitti açıkcası:icon_tup:
Kadir abi kimse burda böyle birsey olmadıgını soylemedi.. Sen burda böyle olmuyor diye bir yazımı gördünmü? Safsata gibi gostermeye calısan kim? Sadece buna yapılacak bişey olmadıgını soyluyoruz o kadar. eosenden bu yana ankara deniz seviyesi üzerinde ve bu böyle gidecek.. O zaman kadir abi çözüm uretelim? Bende atmosferik arabaya bindim yıllarca hala da biniyorum. O kadar araba da yarıstırdık ama elden gelen bişey olmadıgı için takılmıs plak gibi surekli aynı seyden bahsetmedik.. Evet böyle bi durum vardır ama ne yapalım o zaman araba mı denemeyelim ?? öye diyosan abi bulusmalarda turbo arabalarla deneme sende... Ama kalkıpta böyle bi durumda böyle konusman hoş degil acıkcası. yıllardır turbo arabalarla deniyorsun.. ya atmosferik araba yasaklansın yada turbo o zaman denemelerde.. Ne meseleymiş yaa. ankarada böyle oluyo yapcak bişey yok. aynı deneme istanbulda cok daha farklı olabilir onu da soyluyoruz daha neyin peşinde ki yazanlar? Biz istanbuldaki denemelere yalan soyluyosunuz bu deneme farklı diye bi iddiada mı bulunuyoruz? O zaman videoları izlerken bunu goz onunde bulundurarak izler insanlar bi sıkıntı da kalmaz..

haydogan
08-11-2010, 10:45
m için abi çok yakısıklı yaaa :D :D dogru söze ne hacet maşallah :D :D

ogunozcan
08-11-2010, 10:46
Araclari artik sahibi nerde kullanicaksa ona gore tasarlicaklarmis alirken sorcaklar deniz kiyisimi,yoksa yuksek rakimmi alirdiniz:)

fangio
08-11-2010, 10:49
maşallah iki aracada...

chiefkadir
08-11-2010, 10:50
Kadir abi kimse burda böyle birsey olmadıgını soylemedi.. Sen burda böyle olmuyor diye bir yazımı gördünmü? Safsata gibi gostermeye calısan kim? Sadece buna yapılacak bişey olmadıgını soyluyoruz o kadar. eosenden bu yana ankara deniz seviyesi üzerinde ve bu böyle gidecek.. O zaman kadir abi çözüm uretelim? Bende atmosferik arabaya bindim yıllarca hala da biniyorum. O kadar araba da yarıstırdık ama elden gelen bişey olmadıgı için takılmıs plak gibi surekli aynı seyden bahsetmedik.. Evet böyle bi durum vardır ama ne yapalım o zaman araba mı denemeyelim ?? öye diyosan abi bulusmalarda turbo arabalarla deneme sende... Ama kalkıpta böyle bi durumda böyle konusman hoş degil acıkcası. yıllardır turbo arabalarla deniyorsun.. ya atmosferik araba yasaklansın yada turbo o zaman denemelerde.. Ne meseleymiş yaa. ankarada böyle oluyo yapcak bişey yok. aynı deneme istanbulda cok daha farklı olabilir onu da soyluyoruz daha neyin peşinde ki yazanlar? Biz istanbuldaki denemelere yalan soyluyosunuz bu deneme farklı diye bi iddiada mı bulunuyoruz? O zaman videoları izlerken bunu goz onunde bulundurarak izler insanlar bi sıkıntı da kalmaz..Ben takılmış plak gibi söylemiyorum yukardada yazdım atmo vs turbo denemesine şaşıranlara izah ettiğimiz oluyo bu konuda ben daha yazmadan Turbo Araç sahibi kendisi yazmış az çok anlıyo neyin ne olduğunu o yüzden yazıyo,benim turbo ile araba deneyip denememe mevzuma anca ben karar veririm benim arabamdan daha hızlı atmosferik araba olmadığı için bende mecburen hep turbolarla denerim:icon_tup:

gurlekyasin
08-11-2010, 10:54
araçlara maşallah dostça ve çok guzel denemeler olmuş,cupranın 220-230 lara kadar önde gıtmesı çok güzel ama m3 te hacım var ust hızlarda öne geçiyo tabıkı..
TEKRARDAN MAŞALLAH ARAÇLARA..

ogunozcan
08-11-2010, 10:57
benim arabamdan daha hızlı atmosferik araba olmadığı için bende mecburen hep turbolarla denerim:icon_tup:[/QUOTE]

:) :)

erh
08-11-2010, 11:00
Ben takılmış plak gibi söylemiyorum yukardada yazdım atmo vs turbo denemesine şaşıranlara izah ettiğimiz oluyo bu konuda ben daha yazmadan Turbo Araç sahibi kendisi yazmış az çok anlıyo neyin ne olduğunu o yüzden yazıyo,benim turbo ile araba deneyip denememe mevzuma anca ben karar veririm benim arabamdan daha hızlı atmosferik araba olmadığı için bende mecburen hep turbolarla denerim:icon_tup:
e tamam bizde aynı seyleri soyluyoruz burda kalkmıs bana yok kendinizi kandırıyosunuz yok şöyle yok böyle diyosun.. Kimsenin kimseyi kandırdıgı yok. ama boyle elde olmayan sebeplerden dolayı da surekli aynı seylerin konusulması insanı rahatsız ediyo. M3 cok hızlı ve geciyo zaten daha neyin tartısması ki bu? Cupranın hiç becerisi yok zaten bu kadar yurumus.. kendin diyosun m3 un gecmesine şaşırdım diye.. M3ü gecmemiz lazımdı senin soylemine gore de..

chiefkadir
08-11-2010, 11:07
e tamam bizde aynı seyleri soyluyoruz burda kalkmıs bana yok kendinizi kandırıyosunuz yok şöyle yok böyle diyosun.. Kimsenin kimseyi kandırdıgı yok. ama boyle elde olmayan sebeplerden dolayı da surekli aynı seylerin konusulması insanı rahatsız ediyo. M3 cok hızlı ve geciyo zaten daha neyin tartısması ki bu? Cupranın hiç becerisi yok zaten bu kadar yurumus.. kendin diyosun m3 un gecmesine şaşırdım diye.. M3ü gecmemiz lazımdı senin soylemine gore de..Kendinizi kandırıyosunuz derken seni demedim zaten senin denediğin bir aracın yok ben genel dedim,sürekli aynı şeyler konuşuluyo derken atmo vs turbo denemelerinde birileri konuşacak bundan rahatsız olmayın,
m3 ün geçmesi olayına şaşırmam akşam ali ve senle konuştuktan sonra olmuştu ben cuprayı geçer diye düşündüm aklıma nevzatın e92 m3 ve spec c denemesi vs geldi o şekilde nası m3 geçer vs dedim ..
Neyse neticede araçlar denemiş geçen geçmiş zevk alınmış bana daha fazla cevap yazma şekli olmasın rica:icon_tup:

mmustu
08-11-2010, 11:07
yaw 2 aracada maşallah diyelim önce de bu konuyu bu kadar uzatmak tartışmakta gereksiz

deneyen adamlar bilmiyormu bu şekilde deneme olunca m3 ün dezavantajlı olduğunu yada ankarada atmo arabanın düştüğü durumu biliyolar

bunu bizde biliyoruz adamlarda aksini söylemiyor zaten söylerlerse sadece kendilerini kandırırlar bu kadar basit

e zaten yabancı değillermiş yolları kesişir tekrar teke tek denerler o zamanki farkıda görürler tartışmaya gerenk yok :)

VoodooRush
08-11-2010, 11:08
Video'nun altına yazmıştım ama bugün göremedim, buraya da yazayım. Keşke video'yu çekerken "anca" kelimesini o kadar alaycı şekilde kullanmasanız iyi olurdu gibisinden bir şeyler yazmıştım. O yorumlar olmasa muhtemelen bu kadar uzamazdı konu bu başlık altında da.

SercanTurkoz
08-11-2010, 11:09
,benim turbo ile araba deneyip denememe mevzuma anca ben karar veririm benim arabamdan daha hızlı atmosferik araba olmadığı için bende mecburen hep turbolarla denerim:icon_tup:

:beuj::beuj::beuj:

Caesar
08-11-2010, 11:10
video'nun altına yazmıştım ama bugün göremedim, buraya da yazayım. Keşke video'yu çekerken "anca" kelimesini o kadar alaycı şekilde kullanmasanız iyi olurdu gibisinden bir şeyler yazmıştım. O yorumlar olmasa muhtemelen bu kadar uzamazdı konu bu başlık altında da.

+100000000000, olay tamamen videoda sesi gelen şahıs yüzünden böyle oldu. Kimse videoda dezavantajdan bahsetmemiş "anca 250 de geliyor görüyorsunuz" demiş. Arabayı fena aşalamış.

DoDo_hamann
08-11-2010, 11:12
Video'nun altına yazmıştım ama bugün göremedim, buraya da yazayım. Keşke video'yu çekerken "anca" kelimesini o kadar alaycı şekilde kullanmasanız iyi olurdu gibisinden bir şeyler yazmıştım. O yorumlar olmasa muhtemelen bu kadar uzamazdı konu bu başlık altında da.

ee videoya göre o hızlarda geliyor erhan'da öyle bir yorum yapıyor ne var bunda m3 zaten gelip geçiyor, nelere takılıyosunuz anlamadım gitti.anca dese nolur kanca dese nolur video ortada, en kısa zamanda teke tek deneriz buraya koyarız, sıkıntı yok uzatmayada gerek yok m3 zaten geçiyor otuz kere yazdık.

DoDo_hamann
08-11-2010, 11:15
+100000000000, olay tamamen videoda sesi gelen şahıs yüzünden böyle oldu. Kimse videoda dezavantajdan bahsetmemiş "anca 250 de geliyor görüyorsunuz" demiş. Arabayı fena aşalamış.

vah vah fena aşalamış :) diğer videodada araba çok yakışıklı yaa diye bağırıyor, videodaki repliklerimi yazalım artık buraya tek tek:)

Caesar
08-11-2010, 11:16
vah vah fena aşalamış :) diğer videodada araba çok yakışıklı yaa diye bağırıyor, videodaki repliklerimi yazalım artık buraya tek tek:)

En güzeli videoda konuşmamak:) Benim öyle zilyon tane muhteşem videom çöp oldu içerisinde abuk sabuk konuşma var diğe:) Yükleyemedim ehehe. Dodo senin için geliyorum ankaraya içinden geçicem :P

SercanTurkoz
08-11-2010, 11:17
Ulan Erhan :D :D :D

VoodooRush
08-11-2010, 11:20
ee videoya göre o hızlarda geliyor erhan'da öyle bir yorum yapıyor ne var bunda m3 zaten gelip geçiyor, nelere takılıyosunuz anlamadım gitti.anca dese nolur kanca dese nolur video ortada, en kısa zamanda teke tek deneriz buraya koyarız, sıkıntı yok uzatmayada gerek yok m3 zaten geçiyor otuz kere yazdık.

Özür dileriz yazmayız bir daha takıldığımız şeyleri, madem takılacak şey değil neden video'nun altında yok yorumum? "Anca 250'den sonra yürümüş M3, yazık verilen paraya" yazmış olsam silinecek miydi yorumum yine?

Göki,ZD
08-11-2010, 11:21
doğukanı çekmeyin böle polemiklere :)

Caesar
08-11-2010, 11:21

Göki geldi kaççççınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

erh
08-11-2010, 11:22
uzat bakalım daha replikleri.. "anca 250" fln dedim goruyorusunuz işte anca 250 de geciyor nasıl da gidiyor cupra be woowwwwwww m3 ne kadar dandikkkk demişim gibi sacma sapan konusuyosun yaa nedir bu anlamadım ya.. bizde olan videoların hepsi konuyor.. daha sonra ayrı ayrı videolar cıkmasın diye.

Göki,ZD
08-11-2010, 11:22
Göki geldi kaççççınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

dün çok şey kaçırdın gelicektin, 30 araba temiz vardı.

Caesar
08-11-2010, 11:24
dün çok şey kaçırdın gelicektin, 30 araba temiz vardı.

Wuuu. Oltaları kaptık Üsküdara balığa gittik olm biz. 15 tane Çupra tuttum:D Afiyetlede yedim:P

DoDo_hamann
08-11-2010, 11:24
Özür dileriz yazmayız bir daha takıldığımız şeyleri, madem takılacak şey değil neden video'nun altında yok yorumum? "Anca 250'den sonra yürümüş M3, yazık verilen paraya" yazmış olsam silinecek miydi yorumum yine?

onu ben bilemem ne yorumunu gördüm nede okudum ne yazdıgın çokta umrumda değil, önemli olan söylenenlerin kötü yöne çekilmemesi.

DoDo_hamann
08-11-2010, 11:27
Canını yerim :)
Suç bende Göki Ankara'da atmosferikle denememe kuralını ezdim:)

Caesar
08-11-2010, 11:28
Canını yerim :)
Suç bende Göki Ankara'da atmosferikle deneme kuralını ezdim:)

Ayıp ettin doğu işte. Bu kuralı herkeşler biliyordu:(

ogunozcan
08-11-2010, 11:31
dodo gastelerde hbr cıkmıs,yeşil çipura dieD:

erh
08-11-2010, 11:33
@ceasar:

Bu konuda daha fazla uzatmaya gerek yok. M3 un ne oldugunu, atmosferigin ankarada guc kaybettigini ve dezavantajlı oldugunu zaten bizde biliyoruz.. Bunları defalarca yinelemene gerek yok. Videodaki soylenenlerin asagılayıcı oldugunu dusunmuyorum ki bence sende bu yzuden soylemiyorsun. Eger oyle olsaydı dun gece koydugun videoda m3 gecildiginde arabanın içinde gulusmeler vardı ki bence asıl asagılayıcı olan gulmektir.. Madem bu tarz seyler asagılayıcı olabiliyor sende koymazdın dimi o zaman? neyse soncuta biz farklı sınıftaki aracları ednedik aslında ama burda hiçbi sıkıntımız yoktu. Daha fazla uzatmaya gerek yok.. Beni tanısan M3 ü asagılamayacagımı bilirsin ve tam tersine koyu bir BMW fanı ve M3 hastası oldugumu bilirsin.. O yuzden yazarken daha dikkatli olmanı rica edioyrum.

Caesar
08-11-2010, 11:37
@ceasar:

Bu konuda daha fazla uzatmaya gerek yok. M3 un ne oldugunu, atmosferigin ankarada guc kaybettigini ve dezavantajlı oldugunu zaten bizde biliyoruz.. Bunları defalarca yinelemene gerek yok. Videodaki soylenenlerin asagılayıcı oldugunu dusunmuyorum ki bence sende bu yzuden soylemiyorsun. Eger oyle olsaydı dun gece koydugun videoda m3 gecildiginde arabanın içinde gulusmeler vardı ki bence asıl asagılayıcı olan gulmektir.. Madem bu tarz seyler asagılayıcı olabiliyor sende koymazdın dimi o zaman? neyse soncuta biz farklı sınıftaki aracları ednedik aslında ama burda hiçbi sıkıntımız yoktu. Daha fazla uzatmaya gerek yok.. Beni tanısan M3 ü asagılamayacagımı bilirsin ve tam tersine koyu bir BMW fanı ve M3 hastası oldugumu bilirsin.. O yuzden yazarken daha dikkatli olmanı rica edioyrum.

Aracınıza maaşallah @erh. Yanlış anladınız ben yazdıklarımı dışarıdan bakanlar bilmez ankara şartlarını o yüzden yazdım sizle bir sorunum yok. KEV Cupra istanbuldakilerden bile daha iyi yürüyen bir cupra altına imzamı atarım. Keşke istanbula gelsede burda ki cupralar ile denese çok isterdim.

erh
08-11-2010, 11:48
Aracınıza maaşallah @erh. Yanlış anladınız ben yazdıklarımı dışarıdan bakanlar bilmez ankara şartlarını o yüzden yazdım sizle bir sorunum yok. KEV Cupra istanbuldakilerden bile daha iyi yürüyen bir cupra altına imzamı atarım. Keşke istanbula gelsede burda ki cupralar ile denese çok isterdim.

Dısarıdan bakanlar bilmeyebilir haklısın.. Ama her zaman her vbideoda sıcaklık, atmosfer basıncı vs vs gibi seyleri sıralayamayız ki? Cupranın yürüyüp yürümemesi değil acıkcası benim takıldıgım olay.. Kendinizi kandırıyorsunuz m3 u asagılıyorsunuz fln dedin ben acıkcası onlara takıldım. kimsenin kimseyi asagıladıgı yok.. m3 asagılayabilmek için bugatti fln sahibi olmak lazım heralde.. videodaki sözler de hiç aşağılayıcı değil..

bakalım yakın zamanda bi istanbula gelmeyi dusunuyorum.. İmkan olursa tanısmak isterim. Zaten vakit olursa bi tane 3.35 var ona bakıcam..

BoraRS
08-11-2010, 11:51
Her iki araca da Maşallah. Şu M3 lerin tipi zaten olayı tamamlıyor. Gerçekten tam anlamı ile bir spor araba.

Ankaradaki rakım muhabbetini de artık herkes biliyor. Adamın dediği bişey de yok. Sizin yorumların aksini de iddia etmiyor. Denemişler tutunmuşlar sonra geçilmişler. Keyif de almışlar. Gerisi teferruattır. Milletin işi gücü yok da kendi yaşadığı şehirden çıkacak sırf atmo-turbo farkını görmeye taa başka şehire gelecek. Walla akıl işi değil :D

Maşallah deneyen araçlara. Bence sorunsuz polemiksiz bir rolling olmuş. İzleyin Maşallahınızı eksik etmeyin geçin gidin. Ne gereği var bu kadar uzatmanın. Sonuçta hepiniz aynı şeyleri söylüyorsunuz farkında değilsiniz.

erh
08-11-2010, 11:53
Her iki araca da Maşallah. Şu M3 lerin tipi zaten olayı tamamlıyor. Gerçekten tam anlamı ile bir spor araba.

Ankaradaki rakım muhabbetini de artık herkes biliyor. Adamın dediği bişey de yok. Sizin yorumların aksini de iddia etmiyor. Denemişler tutunmuşlar sonra geçilmişler. Keyif de almışlar. Gerisi teferruattır. Milletin işi gücü yok da kendi yaşadığı şehirden çıkacak sırf atmo-turbo farkını görmeye taa başka şehire gelecek. Walla akıl işi değil :D

Maşallah deneyen araçlara. Bence sorunsuz polemiksiz bir rolling olmuş. İzleyin Maşallahınızı eksik etmeyin geçin gidin. Ne gereği var bu kadar uzatmanın. Sonuçta hepiniz aynı şeyleri söylüyorsunuz farkında değilsiniz.
Ağzına saglık kardesim ya +trilyon diyorum artık :))

BoraRS
08-11-2010, 11:56
Bence sen işinden bi 10 gün izin al, şehir şehir gezin bu M3 le bizi de aydınlatın hangi şehirde nekadar fark oluyor :hehe:

ogunozcan
08-11-2010, 11:57
bence sen işinden bi 10 gün izin al, şehir şehir gezin bu m3 le bizi de aydınlatın hangi şehirde nekadar fark oluyor :hehe:

:d .

GT
08-11-2010, 13:02
Bence sen işinden bi 10 gün izin al, şehir şehir gezin bu M3 le bizi de aydınlatın hangi şehirde nekadar fark oluyor :hehe:

:D :p:hihih:

BMK TypeR
08-11-2010, 13:12
ıstanbulda denemelere gelen m3 yazılımlı degılmı?

ahmet3425
08-11-2010, 13:20
basit bir mantık yapalım koca kamyonlar tırlar tonlarca yuku neyle cekiyor TORKLA cekiyor...

burda araclar 3 er kisi m3 de beygir cok tork az nedeni atmosferik olması cuprada tork cok beygir az...

hal boyle olunca 3 er kisiden daha fazla etkilenen arac atmosferik olan aractır...

teke tek deneyin cupra kafa dahi cıkaramaz.

onun dısında arkadasın 1 boy dediği yerde 2 2.5 boy 3 boy dediği yerde 5-6 boy falan mesafe var boy anlayısınızada hayran kaldım:)

2 aracada masallah kev istanbuldaykende cok guzel yuruyordu ordada formundan bisey kaybetmemis...

alicancalis
08-11-2010, 13:20
ıstanbulda denemelere gelen m3 yazılımlı degılmı?

doğal atmosferik yazılımlı diyorlar:D:D

BMK TypeR
08-11-2010, 13:28
basit bir mantık yapalım koca kamyonlar tırlar tonlarca yuku neyle cekiyor TORKLA cekiyor...

burda araclar 3 er kisi m3 de beygir cok tork az nedeni atmosferik olması cuprada tork cok beygir az...

hal boyle olunca 3 er kisiden daha fazla etkilenen arac atmosferik olan aractır...

onun dısında arkadasın 1 boy dediği yerde 2 2.5 boy 3 boy dediği yerde 5-6 boy falan mesafe var boy anlayısınızada hayran kaldım:)

2 aracada masallah kev istanbuldaykende cok guzel yuruyordu ordada formundan bisey kaybetmemis...

m3 torku ne ahmet bı bakarmısın? m6 atmosferık torkumu düşük mısal 5000cc arac:)allah aşkına tek tek cupra yurur herturlu ben bı kısının 3boy aldıgını aynı arabayla denerken gozumle gordum, ınan cupra la 2 kısıydı tek denedım sorna engın enz s2000 eskı sahıbını aldım yanıma ve ınan benı 3-4boy gectı yanyana gıttıgım adam, sonra yıne engını ındırdım yanında yurudum, cuprada etkılenıyo, torku m3 zaten ıyı ve hacımı var tek tek denense bence hıc bısekılde degısmez, sonuc aynı olur, bırı 2000cc atmısferık olsa dıgerı 2.0turbo anlıyıcamda bahsı gecen arac e92 m3 4000cc torkuda gayet ıyı, 3900devırde 400tork

iynn-RS
08-11-2010, 13:32

kamyonlara gırersen ısın ıcınden cıkamazsın.

kamyonların tırların o kadar yuk cekmesını saglayan sey sanzumanları;)

bu arada maaşallah dıyelım aralara cupra cok ıyı gıdıyo. M3 e zaten dıyecek bısey yok hersey hız demek degil:)

Caesar
08-11-2010, 13:35
m3 torku ne ahmet bı bakarmısın? m6 atmosferık torkumu düşük mısal 5000cc arac:)allah aşkına tek tek cupra yurur herturlu ben bı kısının 3boy aldıgını aynı arabayla denerken gozumle gordum, ınan cupra la 2 kısıydı tek denedım sorna engın enz s2000 eskı sahıbını aldım yanıma ve ınan benı 3-4boy gectı yanyana gıttıgım adam, sonra yıne engını ındırdım yanında yurudum, cuprada etkılenıyo, torku m3 zaten ıyı ve hacımı var tek tek denense bence hıc bısekılde degısmez, sonuc aynı olur, bırı 2000cc atmısferık olsa dıgerı 2.0turbo anlıyıcamda bahsı gecen arac e92 m3 4000cc torkuda gayet ıyı,

Ahmet yalis anlatmis demek istedigini sunu demek istemis: m3 un torku atmosferik oldugu icin cok gec devirde geliyor, cupranin turbo oldugu icin erken geliyor. M3 e oturtulan 3 kisi alt devirlerde m3 u cok etkiliyor. Ama cuprayi bu kadar etkilemiyor cunku alt devirlerinde geliyor tork. Bir kerede mantikli yaz resit ecz muratin m3 u ile denedigimizde ben stokken teke tekde beni 2 boy gecerken 2 ye 2 de kafa kafaya gittik. Atmosferigi nasil etkiliyor bunu en etkili o gun sen gormustun

DoDo_hamann
08-11-2010, 13:35

M3'ün kaç tork oldugundan haberin varmı neyin kafasını yaşıyosun, düz mantık konuşuyosunuz :) 400nm tork var torku az dediğin arabanın.
Teke tekde denicez dediğim gibi, ozaman görürüz sonucu burdan yazıp çizmekle olmuyor bu işler.

efe_
08-11-2010, 13:37
Harika gidiyor cupra maşallah , yapılanlar yaramış .....

ahmet3425
08-11-2010, 13:39
cupranın torkundan haberiniz varmı ? 550 nm yuhannesburg 400 nerde 550 nerde...

BMK TypeR
08-11-2010, 13:42
Ahmet yalis anlatmis demek istedigini sunu demek istemis: m3 un torku atmosferik oldugu icin cok gec devirde geliyor, cupranin turbo oldugu icin erken geliyor. M3 e oturtulan 3 kisi alt devirlerde m3 u cok etkiliyor. Ama cuprayi bu kadar etkilemiyor cunku alt devirlerinde geliyor tork. Bir kerede mantikli yaz resit ecz muratin m3 u ile denedigimizde ben stokken teke tekde beni 2 boy gecerken 2 ye 2 de kafa kafaya gittik. Atmosferigi nasil etkiliyor bunu en etkili o gun sen gormustun

o e46 m3 bu e92 m3 8400devırde 420hp 3900devırde 400tork asıl olan 4000cc

BMK TypeR
08-11-2010, 13:43

cupramı 550:) dynolara bakma ahmet stg2+ cupra 350 360hp 420, 450nm arası tork vardır

ogunozcan
08-11-2010, 13:44
olmassa aracları bıde sokuk deneyın:D

iynn-RS
08-11-2010, 13:46
, 3900devırde 400tork

cupra nın standart verısı

Maks. Tork Nm / dd 300 / 2200 - 5500

turbo armosferık tamamen ayrı makınalar ama atmosferık aractakı tork peak yapar gerı duser yanlısmıyım?

ama cupranın standardında bıle 2200 devırde baslayp 5500 devıre kadar o tork la devam edıyo.

kucumsenecek bı durum degıl.

DoDo_hamann
08-11-2010, 13:48

yok 700 şişir iyice:) tork cupra için avantaj ama kimsede m3'ün torku az demesin;)

DoDo_hamann
08-11-2010, 13:50

turbo armosferık tamamen ayrı makınalar ama atmosferık aractakı tork peak yapar gerı duser yanlısmıyım?

ama cupranın standardında bıle 2200 devırde baslayp 5500 devıre kadar o tork la devam edıyo.

zaten kimse küçümsemiyor ibo, m3'ün torku küçümseniyor bende ona cevap verdim.

DoDo_hamann
08-11-2010, 13:52
olmassa aracları bıde sokuk deneyın:D

hahaha m3 sanayide ekranı söktürüyo kardesim bende gidicem birazdan boyasını bile kazıtırım arabanın çok hırslıyım biliyosun :)

BMK TypeR
08-11-2010, 13:53

küçümseme yokta bu m3 dekı hacım ne olcak, anlatamadım ben burda dıyorumkı tek tek sonuc pek degısmez, denensın görulsun:)

erh
08-11-2010, 13:54
alt devirden basıldıgında torku yuksek oldugu için mutlaka cupra avantajlı olacaktır.. bunu da ilk dnemede gorduk zaten.. ama diger denemelerde m3 5500 devirin altına hiç düşmemiş aracın içindekilerin soylemine gore.. yani m3 te hiçbizaman altta kalmadı..

erh
08-11-2010, 13:55
hahaha m3 sanayide ekranı söktürüyo kardesim bende gidicem birazdan boyasını bile kazıtırım arabanın çok hırslıyım biliyosun :)

ee artık uzaktan kumandalı sistemlerde çıkacak dodo, arabayı uzaktan kullancaksın yeterki araba hafif olsun :))

mmustu
08-11-2010, 14:01
teke tek sonuç değişir be reşit aga turbo araba ile turbosuz araba bir mi? sen fb typer la cem in cupra ile deneyeceğin zaman 20km gezdirmedin mi bizi rampa aşağı yol bulucaz orda basıcaz die :D buda aynı hesap rampa yukarı turbo araba nasıl avantajlı ise kilo artışındada öle tabi hacim üstlerde yetmediği için cupranın 200+ larda geri kalıyor bu arada ne olursa olsun cupranın fiyatı üstündekilerin fiyatı ve m3 ün fiyatını düşünürsek gayet başarılı performans keyifli denemeler olmuş tebrikler..

:hehe::hehe::hehe::hehe:

hakotech
08-11-2010, 14:01
her iki aracada maşallah :)

BMK TypeR
08-11-2010, 14:05
teke tek sonuç değişir be reşit aga turbo araba ile turbosuz araba bir mi? sen fb typer la cem in cupra ile deneyeceğin zaman 20km gezdirmedin mi bizi rampa aşağı yol bulucaz orda basıcaz die :D buda aynı hesap rampa yukarı turbo araba nasıl avantajlı ise kilo artışındada öle tabi hacim üstlerde yetmediği için cupranın 200+ larda geri kalıyor bu arada ne olursa olsun cupranın fiyatı üstündekilerin fiyatı ve m3 ün fiyatını düşünürsek gayet başarılı performans keyifli denemeler olmuş tebrikler..

2000cc bu arac mustafa 4000cc typerında 2katı trku var 400tork bızımkılerde 430tork artı bıde hacım var mustafa m6 da sımdı 3 kısı bınınce cok etkılenır:D

iynn-RS
08-11-2010, 14:14
küçümseme yokta bu m3 dekı hacım ne olcak, anlatamadım ben burda dıyorumkı tek tek sonuc pek degısmez, denensın görulsun:)

hacım ın ne onemı varki?

cupra kac kılo ,kac hp, hac nm

m3 kac kılo, kac hp ,kaç nm

bırının beygırı fazla bırının torku bırının kılosu fazla o kadar cok degısken varken tutupta hacıme takılmak gereksız.

ama kılo yakın olsasa bırısı 2000cc turbo bırısı 4000cc turbo olsa sonuc bu sekılde olsa o kadar hacım neye yarıyo bosuna 4000cc yapılmıs dersınız anlarım.

sonuc olarak bende teke tek basıldıgında m3 un daha basarılı olacagını dusunuyorum.

yokuş yukarı basılırsa bılemem:p

ogunozcan
08-11-2010, 14:15

Korkutuyosun beni bu sozlerle hahahahaah

Caesar
08-11-2010, 14:17
2000cc bu arac mustafa 4000cc typerında 2katı trku var 400tork bızımkılerde 430tork artı bıde hacım var mustafa m6 da sımdı 3 kısı bınınce cok etkılenır:D

M6 3 kisi olsun ben tek gecerim :) ahada diyorum;)

BMK TypeR
08-11-2010, 14:24
M6 3 kisi olsun ben tek gecerim :) ahada diyorum;)

sen gecersın 1000hp oldu araban:D ama yıne senı gelır gecerler 300ustu

BMK TypeR
08-11-2010, 14:27
hacım ın ne onemı varki?

cupra kac kılo ,kac hp, hac nm

m3 kac kılo, kac hp ,kaç nm

bırının beygırı fazla bırının torku bırının kılosu fazla o kadar cok degısken varken tutupta hacıme takılmak gereksız.

ama kılo yakın olsasa bırısı 2000cc turbo bırısı 4000cc turbo olsa sonuc bu sekılde olsa o kadar hacım neye yarıyo bosuna 4000cc yapılmıs dersınız anlarım.

sonuc olarak bende teke tek basıldıgında m3 un daha basarılı olacagını dusunuyorum.

yokuş yukarı basılırsa bılemem:p

cupra 2000cc turbo 360hp 430tork, 1400kg m3 1600kg 4000cc 420hp 400tork 8400devır, sunu dıyım ben cuprama typer 1 kısı aldıgım gıbı curpada kg dan etkılenıryo co kdenedım aynı arabayla 2 kısı tek kısı farkı ıyı bılıyorum 1 kışı nekadar etkıledıgını, onun ıcın m3 de etkılenıcektır ama kayde deger fark olmaz, bence aynı gıder bu vıdeodakı gıbı tek tek de benım gorusum bu,

ahmet3425
08-11-2010, 16:33
cupra 2000cc turbo 360hp 430tork, 1400kg m3 1600kg 4000cc 420hp 400tork 8400devır, sunu dıyım ben cuprama typer 1 kısı aldıgım gıbı curpada kg dan etkılenıryo co kdenedım aynı arabayla 2 kısı tek kısı farkı ıyı bılıyorum 1 kışı nekadar etkıledıgını, onun ıcın m3 de etkılenıcektır ama kayde deger fark olmaz, bence aynı gıder bu vıdeodakı gıbı tek tek de benım gorusum bu,

resit abi cupranın suyunu sıksan o specle 500 nm tork cıkarır 430 falan cok iyimser davranıyorsun :)

cupraların torkla yurudugunu herkes biliyor burda bunu konusmaya gerek yok...

SercanTurkoz
08-11-2010, 16:35
Vay arkadaş ya muhabbete bak :D
Erhan hep bunlar senin başının altından çıkıyo, yapma baastır mastır bişiysi ya :D

arfy
08-11-2010, 16:52
kev in 500 üstü tork lu halini dyno üstünde bizzat fatihle(eski sahibi) beraberken ben ölçmüştüm .. şuan ki dyno verisini merak ettim..

TaGo
08-11-2010, 16:59
Arkadaşlar erh yi tebrik etmek lazım. M3 le yürümüşmü araç yürümüş. Kaç araç yapabilşyorki bunu? stok turboyla

seko
08-11-2010, 19:47
simdi seyrettim cupraya masallah da m3 cok yakısıklı be :)

erh
08-11-2010, 19:51
simdi seyrettim cupraya masallah da m3 cok yakısıklı be :)

ahh ahh videoda da duyuluyo zaten ne kadar içten söylediğim :) Maşallah çok iyi alet ya.. Kuğu gibi süzülüyo yolda..

seko
08-11-2010, 19:54
ahh ahh videoda da duyuluyo zaten ne kadar içten söylediğim :) Maşallah çok iyi alet ya.. Kuğu gibi süzülüyo yolda..

otomatik sanızman ile nasıl 3 te kesiciye girdi m3 bu arada ona kafam basmadı ?

erh
08-11-2010, 20:05

vitesleri kendi attı sahibi.. manuel modda yani..

seko
08-11-2010, 20:07
vitesleri kendi attı sahibi.. manuel modda yani..

he tamam m3 un neden gecildigi belli oldu hayır m3 gecilemez :)

Caesar
08-11-2010, 20:12

M-DCT şanzuman var araçta. Sport modda vitesleri kesinlikle kendi atmaz:)

onur_S
12-11-2010, 16:30

zuahah :D kardes kusura bakma benmki atmosferik

DR808
13-11-2010, 08:50
Ya az öncede ızledımde öteki araçlarmı gitmiyo yoksa leon haddınden fazlamı dıyıdo :D masallah hepsıne cok guzel ama leon Tek