PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 FN2 Type-R vs. 2011 Mini JCW

nakayama
12-11-2010, 13:29
İki araçta sıfır 2011 model dusunuluyor, JCW en full modelı olucak yani adaptıf far harman kardon muzık sıstemı navıgasyon vs tum opsıyonları dolu hali yaklaşık 76-77.000.
Fn2 TypeR zaten tek seçenek ve 75.000lira.

TypeR için shoroomlarla konusmadık ama sanırım suanda hıcbır bayıde yok muhtemelen özel sipariş geçilecek, Jcw zaten özel sipariş olacak ve Jcw için borusan mart sonu veya nisan teslim diyor.

Sureklı rolling yapalım ona buna saplayalım diye bi amacımız yok, keyfımıze gore trafıkte rahatlıkla gazlayabılecegımız yol tutusu guzel guclu vede guvenlı (frenlerı vs.) bır araç ıstıyoruz, gunluk kullanıma uygun.

Fn2 nın yakıtı, mini'nin de yedek parça fiyatları korkutuyor öteki yandan TypeR'ın sesi, mini'nin de efsane yol tutusu cezbediyor :)

Alınacak araçta şimdilik filtre egzoz yazılım tarzı sade modların dısına cıkmayı dusunmuyoruz.

http://1.bp.blogspot.com/_Dn9PVeD8ezA/SSHpviUzKTI/AAAAAAAACVg/NGq4zZ1DcfM/s400/mini-cooper-jcw-400x280.jpg

Teknik Özellikler

Mini John Cooper Works

Motor John Cooper Works
Şanzıman
Performans
Maks. çıkış/bg/devir 6.000 dev/dak'da 211 bg
Maks. tork/devir 1.850-5.600 dev/dak'da 260 Nm (Overboost fonksiyonu ile 2.000-5.100 dev/dak'da 280 Nm)
Azami hız 238 km/sa
Hızlanma 0-100 km/sa 6,5 sn
Ebat
Yüksüz ağırlık (EU) 1.215 kg
İzin verilen toplam ağırlık 1.590 kg
Maks. izin verilen tavan ağırlığı 75 kg
Bagaj kapasitesi (min. - maks.) 160 - 680 litre
Depo hacmi (yaklaşık) 50 litre
Boyutlar (U x G x Y) 3.729 x 1.683 x 1.407 mm
Çevre
Yakıt tüketimi (şehir içi) 9,4 lt/100 km
Yakıt tüketimi (şehir dışı) 5,8 lt/100 km
Yakıt tüketimi (kombine) 7,1 lt/100 km
CO2 emisyonu 165 gr/km

http://4.bp.blogspot.com/_GIlsuSZq_VM/Sn71i5jUPMI/AAAAAAAAVmc/FgjYuJUYCz0/s400/Honda-Civic-Type-R-EURO-2%5B1%5D.jpg

Fn2 TypeR

Araç Tipi
Binek Araç C Segmenti
Üretim Yılı (İlk / Son)
2007 / 2011
Koltuk Sayısı
5 Koltuk

Motor

Model
Civic 2.0 Type-R
Kasa Tipi
Hatchback3 Kapı
Yakıt Tüketimi (Şehiriçi / Şehirdışı)
12,7 lt / 7 lt
Motor Gücü (hp)
201 hp
Şanzıman
Manuel 6 VitesÖnden Çekiş
0-100 Hızlanma (KM)
6,6 sn
Azami Sürat
235 km/h
Aracın Torku
193
Motor Hacmi
1998 cc
Motor Gücü (kw)
148 kw
Maksimum Güç
7800
Maksimum Tork
5600
Yakıt Türü
Benzinli
Katalizör
Katalizörlü
Net Ağırlık
-
Taşıma Kapasitesi
-
Silindir Sayısı
4

Ölçüler

Uzunluk
4276 mm
Genişlik
1785 mm
Yükseklik
1445 mm
Bagaj Kapasitesi
415 lt

Yakıt Kapasitesi

Yakıt Tankı Hacmi
50 lt
Oktan
95

Yakıt Tüketimi

Ortalama Yakıt Tüketim
9,1 lt
90 km ile yakit tuketimi
-
120 km ile yakit tuketimi
-

Tekerlekler

Tekerlek Ölçüleri
225/40 R 18

8.000rpm
12-11-2010, 13:34
modifiyeye cevap verme yeteneği açısından mini bence daha mantıklı ,
fn2 için modifiye parça halen çok çok rahat değil , belki birkaç sene sonra ep3 gibi olabilir ama kaderi :)
duygularım fn2 dese da mantığım mini diyor
bu arada her iki aracın iç mekan + bagaj kullanışlılığını gözardı ediyoruz bu durumda...

onursumer
12-11-2010, 13:35
kişisel olarak cooper s in çok çok daha keyifli olduğunu düşünüyorum fn2 ye gore

devil_berk22
12-11-2010, 13:35
2si arasında kalsam kesinlikle typer derdim

Eyüp
12-11-2010, 13:45
Benimde tercihim Type-R'dan yana olurdu..Belki JCW daha iyidir ama :)

SONE-R
12-11-2010, 13:46
eski bir hondacı olarak Mini Cooper diyorum :D

Serhat Y.
12-11-2010, 13:55
kişisel olarak cooper s in çok çok daha keyifli olduğunu düşünüyorum fn2 ye gore

Fn2 kullandinizmi hic? Jcw un yol tutus vs. Konularda daha eglenceli keyifli oldugunu dusunuyorsun sanirim fakat ozellikle trafikte fn2 nin jcw kadar basarili oldugunu soyliyebilirim, modifiye potansiyeli acisindan dusunursek fn2 onde olucaktir, fakat jcw de daha ozel hissettiriyor bence. Kararsiz kalinabilecek bir durum haklisiniz

TarikS
12-11-2010, 13:56
76-77 uygunmus JCW icin, gecen hafta Borusan'a gittigimde normal Cooper S'in dolusuna 39bin euro yazmislardi :)

Ben JCW secerim ikisi arasinda kaldigimda, R53 Cooper S gunluk kullanimda yorucu olabiliyor ama gazlarken hepsini unutturuyor :D R56 biraz daha soft sayilir ama yine de fazlasiyla keyifli..

MINI, bir de JCW olunca daha ozel bir araba bence.. O kadar para verip ikisi arasinda kalsam sirf o sebeple bile secerdim ben..

SaBRi
12-11-2010, 14:11
fn2 bildiğim kadarıyla bi tane izmirde var bayide sıfır bi tanede mutluhanda vardı mugen olarak ama fiyatı yüksekti fuardaki araba satıldı denildi şubattan sonra siparişle gelicekmiş bu arada ikinci el düşünürseniz çok temiz fn2 var

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-honda-civic-2010-fn2-typer-32736611/detay

fn2 hakkında olumsuz yönü frenleri zaten bütün kullananlarda söyler onun haricinde kullanımı koltukları falan gayet güzel ve kullanırken zevk veriyo açıkcası

ama rolling sırasında istediğin kadar gazla hiç oyle sag çekip arabanın sogumasını falan şişmesi gibi sorunları yok :D:D

modifiye parçasıda az değil filtreside var egzos headers parayı verip toda da alınabilir iskenderde yaptırıp çok memnun olanda var beyin zaten forumda şuan satılıyor belki ep3 kadar bolluk yok ama var :) fn2 hakkında headers alırsan arabanın karakteri değişiyo :D

yol tutuşu gayet güzel bagajı olsun içi olsun daha geniş donanımı var boş bir araba değil gayet dolu istersen 4 kişi bin rahat rahat oturursun ama jcw pek sanmıyorum rahat oluncağından

jcw hakkında bilgisi olanlar yazar

ikiside güzel ve zevkli araba ama şahsi görüşüm Type-R

miniyi pek sevmiyorum ama mini illa alacaksam gp alırım ama güven vermiyo boyle gazlarken bi kaza anında pek ihtimal yok gibi geldi bana :)

douu
12-11-2010, 14:14
aynı paralar harcandıgı takdirde daha fazla güç alınır miniden.. yol tutuşunun mükemmelligi ve hondaya göre daha yüksek güvenlik özellikleri tercihimi miniye yöneltirdi..

emrah type-r
12-11-2010, 14:20
ben ep3 type r aldım kulandım sattım sonra fn2 aldım cok memnunum yıne olsun yıne type r alırım...hem alırken hemde satarken kazanırım:)

Ahmet.S
12-11-2010, 15:13
fn2 alınır bencede baya bi bekleniyo gelsin diye satılık 2009 model temiz fn2 var fiyatıda 50 55 aralığında araba alcak olsam düşünmeden alırım FN2 sıfır beyaz geliyosa onuda 6 ay beklerim alırım :)

onur_S
12-11-2010, 15:41
tabikide mini.fakat bu forumda typer daha cok oy alabilir.hondacı cok :)

deeperblack
12-11-2010, 15:44
Type R efsanesinin devam serisi FD2 Sedan Type R dır. Fn2 amerika piyasasında aksesuarları kabartılarak satış grafiği yükseltilmeye çalışılan ağır bir hothatch olmanın ötesine geçememiştir.2010 yılı ile üretimi bitirilen ancak 2011 yılında sadece 1500 ad. daha japonya için üretilecek olan bir araç olarak arada kalmış bir model olacaktır.

Yol tutuş konusunda Serhatla hemfikirim. Trafikte boyundan ve kilosundan beklenmeyecek kıvraklıkta hareketler sergileyerek VSA nında desteğiyle sürücüsüne güven vermektedir.

Bana kalırsa 2011 model bir araç için FN2 mantıklıdır. Kaldıki parça vs. konsunda ne kadar sıkıntı var densede artık raftan mal alıp mod yapmak neredeyse her araba için lüks haline gelmiştir...

alicancalis
12-11-2010, 20:23
sıfır araba olsun diye ısrarcıysan bu ikisi arasından kesinlikle Cooper S.

ama 2. el düşünürsen git Audi S3 al derim.

yeni cooper güzel, rahat, rafine bir araba. type-r da güzel araba ama gitmesi icin illaki belli bir devrin üstünde olması gerekiyor, tork fakiri bir araba.

Cem.B
12-11-2010, 20:39
yani tamamen zevk ve yaşam tarzı meselsi yani gazlamak isityorsan typer alınabilir

ama ben mekandan mekana akarım dersen arada birde gazlarım dersen mini daha cazp gelebilir

tek anlamadığım typer 65 bin lirayken fiyatı tam gibiydi 75 olmuş fazla olmuş sanki yani ikisi kafa kafaya iken mini alınır bide jcw diosun,cooper s o para desen düşünülürde jcw farklı bir araba ve alman kalitesi

hayırlısı olsun hangisini alırsanız artık :)

Serhat Y.
12-11-2010, 22:20
Type R efsanesinin devam serisi FD2 Sedan Type R dır. Fn2 amerika piyasasında aksesuarları kabartılarak satış grafiği yükseltilmeye çalışılan ağır bir hothatch olmanın ötesine geçememiştir.2010 yılı ile üretimi bitirilen ancak 2011 yılında sadece 1500 ad. daha japonya için üretilecek olan bir araç olarak arada kalmış bir model olacaktır.

Yol tutuş konusunda Serhatla hemfikirim. Trafikte boyundan ve kilosundan beklenmeyecek kıvraklıkta hareketler sergileyerek VSA nında desteğiyle sürücüsüne güven vermektedir.

Bana kalırsa 2011 model bir araç için FN2 mantıklıdır. Kaldıki parça vs. konsunda ne kadar sıkıntı var densede artık raftan mal alıp mod yapmak neredeyse her araba için lüks haline gelmiştir...
kanka fn2 america pazarında hiç satılmadıki ama:beuj: kaldıki ben type-r alırken buyuk oranda motoru k20 için aldım diyebilirim saf gücü sayesinde çılgınca devir çevirebiliyor 9000dd. sonrası çıkan sesler çokçok iyi:icon_tup: biraz fazlalığı olduğu doğru ama amaç performansı artırmak olunca onlardanda kurtulunabilir.

yani tamamen zevk ve yaşam tarzı meselsi yani gazlamak isityorsan typer alınabilir

ama ben mekandan mekana akarım dersen arada birde gazlarım dersen mini daha cazp gelebilir

tek anlamadığım typer 65 bin lirayken fiyatı tam gibiydi 75 olmuş fazla olmuş sanki yani ikisi kafa kafaya iken mini alınır bide jcw diosun,cooper s o para desen düşünülürde jcw farklı bir araba ve alman kalitesi

hayırlısı olsun hangisini alırsanız artık :)

nasılda mekandan mekana akarsın ya sende gp nle:D

ACTPK
12-11-2010, 22:20
jcw varken fn2ye bakmam bile tabi bu benim görüşüm. Kaliteli bir araç sonuçta mini hondaya göre

Cem.B
12-11-2010, 22:22
kanka fn2 america pazarında hiç satılmadıki ama:beuj: kaldıki ben type-r alırken buyuk oranda motoru k20 için aldım diyebilirim saf gücü sayesinde çılgınca devir çevirebiliyor 9000dd. sonrası çıkan sesler çokçok iyi:icon_tup: biraz fazlalığı olduğu doğru ama amaç performansı artırmak olunca onlardanda kurtulunabilir.

yok kanka ben üşeniorum sürekli miniyle gezmeye ama piyasayı seven adam içi uygun

20 yaşında olsam üstünden inmezdim mesela :D

Frid
12-11-2010, 22:26
jcw olsun bizim olsun :D

.::EmrE::.
12-11-2010, 22:26
JCW her yerde var,her mekanın kapısında illaki bir Cooper oluyor.Tamam güzel , gideri olan ve tarz bir araç ama bence daha az sayıda olan ve farklı şekli ile FN2 daha çekici.

OnurÖzden
24-11-2010, 18:42
2011 Ep3 Typer olsa typer seçeneğine tıklardım.:D
Maalasef olmadığı için,Jcw.:)

yan53
24-11-2010, 18:44
bence mini...

zorbeykesman
24-11-2010, 18:51
Kesinlikle mini.

TayfunS
24-11-2010, 19:21
4kişi sık sık binmek gerekiyorsa mini sıkıntı olabilir herhalde.Doğru mu :S

cloverleaf
24-11-2010, 20:23
Kesinlikle typeR:icon_tup: mini bana saçma geliyor içine bir türlü ısınamadım:D

ozzytik
10-12-2010, 01:50
jcw dogustan daha performans odakli ama bagaj arka koltuk hacmi gibi dusuncelerin varsa fn2 tartisilmiyacak derecede ustun ( 2 side var ordan biliyorum, mini sadece gezerken guzel bi araba :) ) Bide denilenler dogrudur minide turbo oldugu icin bi yazilimla bile cok fazla guc alirsin ama n/a ruhu da ayri guzel :) ama cooper tabiki malzeme kalitesi ve ses sistemi gibi konularda cok daha ustun bide ben ikisini de kullandigimda yakit cok da farketmio :D :D

Jam da Joker
10-12-2010, 02:02
77.000 lira ciddi para
Türkiyeye getirilicekmi bilmiyorum ama yeni kasa Cupranın 65.000 liraya satıldığını düşünürsek Leon Cupra R bence o paraya alınabilinicek güzel bir seçenek olur.
Hem donanım olarak ikisindende geri kalmaz hemde performans olarak ikisine göre 1-2 adım daha önde..
İlla ikisi arasında bir seçenek yapılıcak ise JCW tercih ederdim.

-Günalp-
10-12-2010, 02:02
her yonden mini.. arka koltuk genisligi dersen ikiside tek kapi olunca farketmiyo cok bence.

Dou
10-12-2010, 02:03
77.000 lira ciddi para
Türkiyeye getirilicekmi bilmiyorum ama yeni kasa Cupranın 65.000 liraya satıldığını düşünürsek Leon Cupra R bence o paraya alınabilinicek güzel bir seçenek olur.
Hem donanım olarak ikisindende geri kalmaz hemde performans olarak ikisine göre 1-2 adım daha önde..

Fuarda 60.000 e veriyorlardı valla cem

Bence de Cupra çok mantıklı sıfır hothatch alınacaksa...

bilalMW
10-12-2010, 02:09
JSW. modifikasyon olanağı fazla hem vergi avantajı var. + klasikleşmiş çok iyi direksiyon tepkileri.
1.6 atmosferik sürdüm o bile zevkliydi.

Jam da Joker
10-12-2010, 02:21
Fuarda 60.000 e veriyorlardı valla cem

Bence de Cupra çok mantıklı sıfır hothatch alınacaksa...

Biliyorum fuardaki aracı zaten Manisadan Cupralı Uğur abinin bir arkadaşı satın almış 60.000 liraya fakat o fuar aracı diye ben yinede etiket fiyatını yazdım belki hepsini 60 a vermezler diye.. R da ondan en fazla 6-7 lira daha pahalı olur diye düşünüyorum birde opsiyonları var 19 inch jant ve deri koltuk gibi.. Bencede sıfır araçta mantıklı bir tercih hemde bagaj hacimi ve 4 kişi rahat oturma pozisyonu var.

doush
10-12-2010, 03:20
her yonden mini.. arka koltuk genisligi dersen ikiside tek kapi olunca farketmiyo cok bence.

minide arka koltkta insanları düşünmüşler mi :D fn2 de daha geniş yahu miniden :) ep3 te çok çok rahat, fn2 de öyledir yani. hiç oturma şansm olmadı ama.. minide çok dar diye biliyorum ?

Trance-R
10-12-2010, 04:23
type-r rahatsız bi cihaz , en az onun kadar etkili olan jcw var ... ama madem şehir içi unsuruda var sizin için gezmek tozmak gibi , typer ın tuketımı daha fazla olucaktır normal kullanımda.jcw şehiriçinde daha fare konumda oldgundan dolatı belkı rahat olucaksınız ama ; 4 kişi binmez abicim o arabaya :) corsa gsi'îmdan biliyorum :) ... type-r geniş daha avantajlı.ama biraz safkan ruhun varsa TYPE-R kardeşim.yok şehiriçi havadayım dıyorsan ; scirocco al jcw yerine !

Silverbullet
10-12-2010, 16:34
ben mini almanızı oneririm cunku 1-marka imajı(sonucta azpara vermiyceksiniz)
2-2.el satacagınız zaman fn2ler simdilik zayıf 2.eli belki ilerde cosar fiyatı ama cooperı satmak istediginizde degerinde satabilirsiniz.
3-2side cok keyifli arabalar ama birbirinden cok ustun degiller bu yuzden diger artıları daha fazla oldugunu dusundugum icin tercihimi miniden yapardım

serqan23
10-12-2010, 16:44
mini olsun senin olsun :icon_tup::icon_tup::icon_tup:

nakayama
10-12-2010, 16:45
mini olsun senin olsun :icon_tup::icon_tup::icon_tup:

Konu amacına vardı

ep3 olsun bizim olsun :D

serqan23
10-12-2010, 16:47
Konu amacına vardı

ep3 olsun bizim olsun :D

ozaman HAYIRLISI OLSUN :D

Ufuk
10-12-2010, 16:50
Her şartta mini..Ep3 olsaydı durum değişirdi.
Diyecektim ki fikir zaten en iyi noktaya taşınmış..

seko
10-12-2010, 17:05
jcw ozel bir uretim kesinlikle onu secerdim ..

by serçe
10-12-2010, 17:24
mini mini cooper :icon_tup:

-HAKTAN-
10-12-2010, 18:15
Cooper S düşünürsen

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mini-triptronic-f1-36236459/detay

arfy
10-12-2010, 21:49
77.000 lira ciddi para

+ arfy

cupra farklı ve daha iyi bir seçenek olabilir , en azından benim de düşünceme göre

Onur typer
10-12-2010, 23:47
kesınlıkle typer

akdeniz
11-12-2010, 10:23
hocam biri mini cooper biri honda. istediği kadar typre olsun mini üst klas bir araç. civice bi koltuk direksiyon motor koymuşlar, alt tarafı bağlar gazeli. ben açıkçası sonradan sporlaştırılmış "çakma spor" araçları sevmiyorum.

yani yolda duruşu sana kattığı imajada dikkat etmen lazım okadar para veriliyor, motordan başka şeylerde vermeli bir araç.

zaten motoruda aynı gibi hemde minide turbo var turbo araçların kullnımı çok daha zevkli.

2.eldede mini herzaman minidir. yani pek düşünmeye gerek yok bence.

mini almak için 4 + var.
+turbo
+2.el
+kalite
+imaj

yasin_R
11-12-2010, 12:02

çok iyi yaa:)

yasin_R
11-12-2010, 12:07
cooper da güzel arac ama fn2 derim...

Alicanrs
11-12-2010, 12:10
Benimde tercihim FN2 olurdu

__FrK__
11-12-2010, 12:12
fn2 daha erkeksi :D

nakayama
11-12-2010, 12:13
Karar verdik ep3 alıyoruz :D

otopratik
12-12-2010, 16:36
abi typer dururken mini ye araba diye binmem şanzuman ve direksiyon kutusu sorunu var.motorun şanzumanın yolun bütün sesini içinde hissediyorsun.direksiyon pompasının sesi bile içeriye geliyor.yol tutuşu haricinde bomboş bir araba.bence de typer

SekoLive
12-12-2010, 16:38
FN2 Forever :D

Cem.B
12-12-2010, 16:45
abi typer dururken mini ye araba diye binmem şanzuman ve direksiyon kutusu sorunu var.motorun şanzumanın yolun bütün sesini içinde hissediyorsun.direksiyon pompasının sesi bile içeriye geliyor.yol tutuşu haricinde bomboş bir araba.bence de typer

sen baya inanmışsın

Serhat Y.
12-12-2010, 17:11
hocam biri mini cooper biri honda. istediği kadar typre olsun mini üst klas bir araç. civice bi koltuk direksiyon motor koymuşlar, alt tarafı bağlar gazeli. ben açıkçası sonradan sporlaştırılmış "çakma spor" araçları sevmiyorum.

yani yolda duruşu sana kattığı imajada dikkat etmen lazım okadar para veriliyor, motordan başka şeylerde vermeli bir araç.

zaten motoruda aynı gibi hemde minide turbo var turbo araçların kullnımı çok daha zevkli.

2.eldede mini herzaman minidir. yani pek düşünmeye gerek yok bence.

mini almak için 4 + var.
+turbo
+2.el
+kalite
+imaj

sen fn2 ye hiç binmedin heralde? hiçde öyle motor ve direksiyondan oluşan bir arac degıl. ayrıca minide type-r da üst sınıf araçlar değildir global dusunursen, heriki otomobilde japonya olsun ingiltere yada diğer avrupa ülkelerinde halk arabası sayılabilecek tarzdadır, neticede hothach. ayrıca gp de cooper tabanlıdır(senin tabirinle çakma spor) sonuçta tamamen sport olarak üretilmemiştir. öyle olsa piyasa çakma dolardı. örn. audi s3, focus rs, megane rs, cupra serileri, kısaca tüm hothach ler.
imaj konusunda haklı olabilirsin ama yinede görceledir her iki aracında fanatikleri ve hayranları var, kesin bişey demek zor.
karar vermek zor, konuyu bayağı kişi takip ediyor, anketin sonucuna göre karar verirsiniz artık,
şunuda söylemeden geçemiycem ki olması gereken zaten budur, GP yi birde Mugen RR la kıyaslamanız, bakalım ondan nasıl bir sonuç çıkacak:D

RsErdi
12-12-2010, 17:20
bence typer mını ıcın yazık o paraya

SekoLive
12-12-2010, 17:23
sen fn2 ye hiç binmedin heralde? hiçde öyle motor ve direksiyondan oluşan bir arac degıl. ayrıca minide type-r da üst sınıf araçlar değildir global dusunursen, heriki otomobilde japonya olsun ingiltere yada diğer avrupa ülkelerinde halk arabası sayılabilecek tarzdadır, neticede hothach. ayrıca gp de cooper tabanlıdır(senin tabirinle çakma spor) sonuçta tamamen sport olarak üretilmemiştir. öyle olsa piyasa çakma dolardı. örn. audi s3, focus rs, megane rs, cupra serileri, kısaca tüm hothach ler.
imaj konusunda haklı olabilirsin ama yinede görceledir her iki aracında fanatikleri ve hayranları var, kesin bişey demek zor.
karar vermek zor, konuyu bayağı kişi takip ediyor, anketin sonucuna göre karar verirsiniz artık,
şunuda söylemeden geçemiycem ki olması gereken zaten budur, GP yi birde Mugen RR la kıyaslamanız, bakalım ondan nasıl bir sonuç çıkacak:D

abi ben fn2leri eleştirenlerin HB civic görüp yorum yaptıgını düşünüyorum :D nasıl beğenmezler fn2 yi hala çözebilmiş değilim gerek içi gerek dışı cidden farklı bi araç

FunnyCorpse
12-12-2010, 18:06
mini kesinlikle yasam standartı keyfi eglenceyi sevenler için mükemmellll
yerinde duramayan yaramaz cocuklar gibi... kaldıkii trafıkte s2000 lere saka yapıyorr cogunuz sait olmussunuzdur

honda diyen insanlaraa zaten anlmakk çok zor 99 vti mı desen onada he derler 93 desen oooo süper abi derlerrrr (iyi güzel bir arac olabılır ama mini ile kesinlikle aynı kılasmanda olabilecek bir arac degil)

mini baslı basına bir lükssss ve zerafetın paranın zevklerın eglencenınn vs :) bir bütünü olmustur yıllardır böyle devam etmıstır her zaman ılgı odagı olmayı basarmıstırr

her aracın kronık sorunları olabılır ama bunlar gıderılmıs seylerr

hiç bir aracın maskodu tshort anahtarlıgı vs.. yokken mini kreasyonları mevcutt...

not:yanlıs bir sey soledım ise aff ola kendi görüşümm

Yekta
12-12-2010, 21:56

sorun direksiyon pompasındaydı ki o da eski r53 kasanın makyajsızında yani 05 öncelerinde vardı az biraz geride kalmışsın sen :) şanzumanla alakalı sıkıntı derken??
yol motor sesi demişsin de resmen laf atmak için konuşmuşsun sanki :) ya da honda mercedes bmw kalitesine erişti de bizim mi haberimiz yok? tamam fn2 de aştılar kendilerini ep3 le dünya var arada ama yine de çok daha iyi olabilirdi..
hondanın bu at gözlüklü fanatikleri yüzünden bile binmem ben hondaya valla :) mini güzel eğlenceli farklı bi araba ama jcw de o paraları hakedecek bi araba değil o paralara çok daha mantıklı seçenekler var..

İbrahim Erdem
12-12-2010, 22:59
Günlük kullanım ön planda ise Type-R daha geniş. Mini iç hacim konusunda yetersiz.

2.ele bakılırsa type-r ın üretimi son demlerinde üretimden kalktığı vakit 2. elleri uçar zaten. Seneler sonra da vti gibi 2. eli bereketlenir :)

Kalite olmasa da Hondanın sorunsuzluğu var bi yerde. Bu yüzde CTR derim. :)

Ogedov
13-12-2010, 00:00
konuşmalar filan çok iyi valla mini ile hondayı nasıl kıyaslarken type-r önde görebilirsiniz çok enteresan... mini insana kendini fazlasıyla özel hissettiren sıradışı tasarımı olan bir araç... inanılmaz bir motor sesi olan bir araç değildir belki ama oturma pozisyonu ve yol tutuşuyla type-r dan çok daha sportiftir. mod kısmını geçersek performans açısından en güzel cevabı sayısını hatırlamadığım bir car dergisi testinden veriyim'' Mugen Type-r ın motor sesi devir arttıkça heyecanı doruğa taşıyor ancak gazoz kapağını açabilecek kadar bile tork üretemiyor''

Sefa_vts
13-12-2010, 00:08
sorun direksiyon pompasındaydı ki o da eski r53 kasanın makyajsızında yani 05 öncelerinde vardı az biraz geride kalmışsın sen :) şanzumanla alakalı sıkıntı derken??
yol motor sesi demişsin de resmen laf atmak için konuşmuşsun sanki :) ya da honda mercedes bmw kalitesine erişti de bizim mi haberimiz yok? tamam fn2 de aştılar kendilerini ep3 le dünya var arada ama yine de çok daha iyi olabilirdi..
hondanın bu at gözlüklü fanatikleri yüzünden bile binmem ben hondaya valla :) mini güzel eğlenceli farklı bi araba ama jcw de o paraları hakedecek bi araba değil o paralara çok daha mantıklı seçenekler var..

Bekliyorum ki biri ''ben o paraya 2 tane ep3 alırım mesela'' desin diye :D

Cem.B
13-12-2010, 00:10
Bekliyorum ki biri ''ben o paraya 2 tane ep3 alırım mesela'' desin diye :D

valla ben turbosunu bilem alırdım :)

Berkan
13-12-2010, 00:13
konuşmalar filan çok iyi valla mini ile hondayı nasıl kıyaslarken type-r önde görebilirsiniz çok enteresan... mini insana kendini fazlasıyla özel hissettiren sıradışı tasarımı olan bir araç... inanılmaz bir motor sesi olan bir araç değildir belki ama oturma pozisyonu ve yol tutuşuyla type-r dan çok daha sportiftir. mod kısmını geçersek performans açısından en güzel cevabı sayısını hatırlamadığım bir car dergisi testinden veriyim'' Mugen Type-r ın motor sesi devir arttıkça heyecanı doruğa taşıyor ancak gazoz kapağını açabilecek kadar bile tork üretemiyor''

Sert yapma Okhan hahaha

type-r a sc / turbo taksak tork nolur hııı ? :p:D

Dou
13-12-2010, 00:14

+1.

İki aracı kıyaslarken biraz tercih meselesi oluyor bu sebepten.

Mini nin sürüş pozisyonu ve hissiyatı çok başarılı

Honda'nın motoru başarılı

En güzeli Mini kupasına k20a koymak, ideal birleşim :D

Cem.B
13-12-2010, 00:16
+1.

İki aracı kıyaslarken biraz tercih meselesi oluyor bu sebepten.

Mini nin sürüş pozisyonu ve hissiyatı çok başarılı

Honda'nın motoru başarılı

En güzeli Mini kupasına k20a koymak, ideal birleşim :D

yok o çok ses yapıo basınca, basmayıncada sıfır ses olması lazım :)

Dou
13-12-2010, 00:19

Navi - deri döşemesine kadar dolu olup, 1 tondan daha ağır olmamalı bu arada :) Yoksa bir anlamı kalmıyor

Cem.B
13-12-2010, 00:29
Navi - deri döşemesine kadar dolu olup, 1 tondan daha ağır olmamalı bu arada :) Yoksa bir anlamı kalmıyor

yokya şaka maka yeni kasa jcw yi bilmemde eski kasa jcw egzozlu bir r53 ün sesine kurban olayım ben :)

Yekta
13-12-2010, 00:31

uzman sen yaşlanmışsın hakkaten yau :D

Cem.B
13-12-2010, 00:33
uzman sen yaşlanmışsın hakkaten yau :D

olm ben geçen fehimin gp deki meth motorunun çalışma sesiymiş gece 12 kemerburgazda egzozu sökücektim bu ne sesi die kitlendim gidemriom

ben ztn arabadan zevk alamıorumki yolda giderken hep arabanın sağından solundan gelen sesleri dinliorum

bağıran egzozda çekemem ztn bu kadar sıkıntının araasında :)

Ogedov
13-12-2010, 00:40
Sert yapma Okhan hahaha

type-r a sc / turbo taksak tork nolur hııı ? :p:D

baba serti ben yapmıyorum test ekibi yapmış:D
serti şu bakımdan yapıyorum sadece başarılı bir motor üretiyor diye markayı tümüyle üste taşımak çok mantıksız bence...

y@sin
13-12-2010, 00:43
Mini satıp honda aldım brolar bende fanatik olmucam merak etmeyin :D miniciler kardeşimdir :D

Cem.B
13-12-2010, 00:45
Mini satıp honda aldım brolar bende fanatik olmucam merak etmeyin :D miniciler kardeşimdir :D

s2000 tarz arabadır ama bende severim ama bnm boyutlarıma göre ideal deil o ayrı

y@sin
13-12-2010, 00:45
s2000 tarz arabadır ama bende severim ama bnm boyutlarıma göre ideal deil o ayrı

Senin boyutun normal değil olum arabaya sen uyucan :D

Ogedov
13-12-2010, 00:47
Peki S2000 mi 3.20i yada 3.20d mi?

Cem.B
13-12-2010, 00:48
Peki S2000 mi 3.20i yada 3.20d mi?

heralde 3.20d o başka :)

Ogedov
13-12-2010, 00:53
Yani diosunki s2000 gelsin geçsin yanlasın vtec açsın uçsun ben tarzımla lüksümle mutluyum dioyosun:D bu yukardaki ankette ikisini karşılaştrmak gibi bence...

Cem.B
13-12-2010, 00:57
Yani diosunki s2000 gelsin geçsin yanlasın vtec açsın uçsun ben tarzımla lüksümle mutluyum dioyosun:D bu yukardaki ankette ikisini karşılaştrmak gibi bence...

düz mantık öyle tabi ya ztn kalite olarak karşılaştırlmaması gereken markalar

ztn aklı başında yazanlar performansını sorgular oda zevk yani ne diceksin

doush
13-12-2010, 01:04
Hepsi keyif meselesi ve zevk meselesi.. Gerçekten görüntü hoşuma gitmediği için mini seçmezdim.. en başta o yüzden kaybediyor benim için.. r53 ün sc sesi falan çok güzel.. r56 da o kadar belirgin değilmiş galiba.. görüntü sizin için önemli değilse performansa, yol tutuşa falan bakın.. en son da konfor derim ki benim için hiç önemli değil..şasiye ne kadar yakın o kadar iyi :D dikkat çekmek amacı varsa cooper s olduğu için dikkat çekmezsiniz normal ortamlarda.. bilen adam önünden geçse aa egzozlar ortada cooper s bu der.. type-r ı kesinlikle normal civic ten ayırt edilebiliyor ama bilmeye pek gerek yok.. ha cooper yine daha çok ilgi çeker :D

Edit: JCW kısmını unutmuşum görüntü konusunda dediklerimi dikkate almayın :D :D Eklemek istedğim şey FN2 daha geniş iç mekan sağlıyor özellikle arkada insanların da olduğunu hatırlamış.

-Günalp-
13-12-2010, 01:16
Hepsi keyif meselesi ve zevk meselesi.. Gerçekten görüntü hoşuma gitmediği için mini seçmezdim.. en başta o yüzden kaybediyor benim için.. r53 ün sc sesi falan çok güzel.. r56 da o kadar belirgin değilmiş galiba.. görüntü sizin için önemli değilse performansa, yol tutuşa falan bakın.. en son da konfor derim ki benim için hiç önemli değil..şasiye ne kadar yakın o kadar iyi :D dikkat çekmek amacı varsa cooper s olduğu için dikkat çekmezsiniz normal ortamlarda.. bilen adam önünden geçse aa egzozlar ortada cooper s bu der.. type-r ı kesinlikle normal civic ten ayırt edilebiliyor ama bilmeye pek gerek yok.. ha cooper yine daha çok ilgi çeker :D

Edit: JCW kısmını unutmuşum görüntü konusunda dediklerimi dikkate almayın :D :D Eklemek istedğim şey FN2 daha geniş iç mekan sağlıyor özellikle arkada insanların da olduğunu hatırlamış.

r56 tubo zaten sc sesinin olmamasi normal:D tek kapi araba alan heleki bu sinifta arkasi genis mi diye dusunecegini sanmiyrm.. arkada koltuk var mi var oturan dusunsun:)

doush
13-12-2010, 01:23
r56 tubo zaten sc sesinin olmamasi normal:D tek kapi araba alan heleki bu sinifta arkasi genis mi diye dusunecegini sanmiyrm.. arkada koltuk var mi var oturan dusunsun:)

hehe şu anda ona bakıyordum ben de yazarken de tereddüte düştüm turbo muydu diye ama birisi sc sesi daha az yazmıştı burada aklıma o kalmış hatta şu videoyu buldum editleyecektim mesajı :D

http://www.youtube.com/watch?v=5CFbzj45M5k
5CFbzj45M5k

Genişlik konusunda da bu tür otomobillerde hala konfor arayanlarla arka koltuğu düşünen mantık aynıdır derim :)

TarikS
13-12-2010, 02:04
Genişlik konusunda da bu tür otomobillerde hala konfor arayanlarla arka koltuğu düşünen mantık aynıdır derim :)

Bazen MINI harbiden yoruyor be :D Sehir icinde kaldirip atasim geliyor da, otobana cikinca sevdiriyor kendini kerata :hahaha:

Mini'ye K20 + Honda'nin sanzimani.. Vites gecisleri daha lacka, daha yumusak, cok rahat geciyor.. K20'ye SC de yaparsak harika olur :D

doush
13-12-2010, 02:12
Bazen MINI harbiden yoruyor be :D Sehir icinde kaldirip atasim geliyor da, otobana cikinca sevdiriyor kendini kerata :hahaha:

Mini'ye K20 + Honda'nin sanzimani.. Vites gecisleri daha lacka, daha yumusak, cok rahat geciyor.. K20'ye SC de yaparsak harika olur :D

mini alacaksak mk1 mk2 falan onlar gerisi kesmez. gerçi mk1 görmedm türkiyede :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-mini-kirmizi-boncuk-33338846/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-mini-1967-cooper-34883482/detay

koyarım buna b16 hatta parayı basıp minitec ten kit alırız roll cage li :D cooper s parasına o viraj benim bu viraj senin düzlükler hepimizin :D ya da bineceksin orijinal haftasonları keyif :)

TaRıK54
16-04-2011, 17:22
7 Ad. FN2 Type-R Aldım, sattım araç sıfır olarak düşünülüyorsa 2. el piyasasınıda göz önünde bulundur derim, bu senin için önemli değilse Type-R al derim hem daha dikkat cekici cizgilere sahip hem kullanış acısından daha konforlu ve rahat, ufak oynamalarla 300 hp lik bir araç imajı verebiliyorsun, çıkan ses ve görüntüden gündeme hemen girersin takip edilen biri olursun, şuan satılık kırmızı mugen Fn2 typer var elimde ve herşeyi yapılı hiç hatasız 2009 model 17.000 km'de ön - arka mugen tampon ekleri, mugen baskı plaka,19 mugen 5 kollu jant, warex kumandalı eksoz, injen filtre kiti, h&r coilover ına kadar herşey yapılmış ses sistemi olarak focal koltuk altı bas ilave edildi, düşünürsen ara görüşelim 0532 2709593 Tarık KIYAR.

typer46
17-04-2011, 20:17
bide ben yorum yapayım arkadalar 2ci el satlık yeni kasa minilere bakıyorum motorları garantiden degişmiş deniyor birisi turbo birisi atmosferik peki fn2 turbo olursa ne olcak oda ayrı bi konu mini kötü bi araç degil rekleri çok degişik olan var dikkat çekici yeni kasa r56 sanırım r 53 deki performansı yakalıyamadım.

nakayama
17-04-2011, 20:19
7 Ad. FN2 Type-R Aldım, sattım araç sıfır olarak düşünülüyorsa 2. el piyasasınıda göz önünde bulundur derim, bu senin için önemli değilse Type-R al derim hem daha dikkat cekici cizgilere sahip hem kullanış acısından daha konforlu ve rahat, ufak oynamalarla 300 hp lik bir araç imajı verebiliyorsun, çıkan ses ve görüntüden gündeme hemen girersin takip edilen biri olursun, şuan satılık kırmızı mugen Fn2 typer var elimde ve herşeyi yapılı hiç hatasız 2009 model 17.000 km'de ön - arka mugen tampon ekleri, mugen baskı plaka,19 mugen 5 kollu jant, warex kumandalı eksoz, injen filtre kiti, h&r coilover ına kadar herşey yapılmış ses sistemi olarak focal koltuk altı bas ilave edildi, düşünürsen ara görüşelim 0532 2709593 Tarık KIYAR.

konu hortlamış ep3 (Safkan) Typer alındı :D

mikahakinen
18-04-2011, 00:14
konu hortlamış ep3 (Safkan) Typer alındı :D

Yerinde bir tercih olmuş :D güle güle kullan

Almanci Tane-R
19-04-2011, 20:51
İkisinin yeri çok ayrı. Zevk meselesi

r1 bülent
19-04-2011, 23:27
:D hey nakayama senin ne işin var alman makinasıyla japon adam japona biner biz Turkişken japon diyoz sen japonken minimi type r mı diyon tipe re al bak keyfine bizim Türklerin söylediği bi laf var honda hayat onda :D:D:D:D

Selcuk_RoL
19-04-2011, 23:30
Bence mini iyidir..

Cem.B
19-04-2011, 23:35
önce bir gd,n borusanda araç alıcaz diye oturun konuşun sonrada en güzeli honda servisi hangisi ise ona gidin konuşun prestijin farkını anlayın :)

YEY®
20-04-2011, 00:05
-Donanım olarak bidefa mini ezer,harman cardonuyla cam tavanıyla bi-xenon farları vesaire derken.Kısacası daha lüks daha kaliteli bir araç.

-Performans olarakta maalesef jcw fn2'yi üzer.Yol tutuş olarak type-r'lar her zaman başarılıdır honda imajının aksine fakat jcw nin şase ve süspansiyon takımı gerçekten özeldir pist videolarında gp'nin m5 kovaladığını falan izlersiniz ki jcw daha hızlı artık :)

-Görünüm olarak yeni kasa miniler daha retrofit oldu yani nasıl desem daha sevecen eski hırçınlığı yok.Ama ne olursa olsun mini her zaman daha çok ilgi çekecektir(kimse kızların ilgisini çekiyor demesin onlarınkini zaten çekiyor ben genel olarak daha çok ilgi çekeceğini düşünüyorum fn2'den)

-Konfor olarak fn2 belki biraz önde olabilir.Jcw runflat lastik ve spor tipi amörtisörleriyle hayli sert.

-Teknoloji olarak her iki araçta sınıfında en başarılı araçlar fakat 1.6 hacimle daha fazla güç daha az yakıt tüketimi dolayısıyla mini önde..Zaten mini 2.0 olsaydı premium ve lüks olduğundan dolayı fn2'den yaklaşık 15-20 bin tl daha fazla fiyata satılacaktı.Aynı fiyat olmalarının sebebi mininin mtv'ye 1.6 hacim diliminden katılması.Çıplak faturada mini daha pahalı bir araçtır.

-Eğer karşılaştırma ep3 ile olsaydı,sadece rolling için ep3 tercih edilirdi,diğer koşullarda yine jcw önde olurdu..

-Parça fiyatı olarak her ikiside oldukça pahalı araçlar.Yalnız artık oturmuş bir motor ve kasaya sahip olduğundan klasik mini sorunlarını yaşamayacağınızı düşünüyorum..Misal 2005-6'lar r53 lerin en sorunsuzudur.2011-12 model jcw'lerde oldukça elden geçti makyajlandı vesaire.

demokena
20-04-2011, 00:09
zevk meselesi mini kaliteli malzeme ile ön planda , fakat ep3'den sonra Fn2 mini kadar konforludur. hatta bir ara torpidosundaki soğutu için bir typeRa göre çok konforlu diye adı çıktı. ) yine mini her insanın boyutlarına göre ideal deil . . benim gözümde mini kasası tamamiyle bayan arabası. kırmızı bir FN2 derim... veya cupra derim.

YEY®
konu hortlamış bedavadan yazdık :)

zevk meselesi mini kaliteli malzeme ile ön planda , fakat ep3'den sonra Fn2 mini kadar konforludur. hatta bir ara torpidosundaki soğutu için bir typeRa göre çok konforlu diye adı çıktı. ) yine mini her insanın boyutlarına göre ideal deil . bence hiç de imajı yok. benimde gözümde tamamiyle bayan arabası. kırmızı bir FN2 derim...

mini bayan arabasıysa ep3 at arabasıdır yahu :) ne ilginç yorumlar var öyle.Sağ koltuktan yapmak lazım birde böyle güzide yorumları :)

larrysafak
Valla ben type r ın o eşsiz senini hiçbirşeye değişmem

demokena
20-04-2011, 00:41
konu hortlamış bedavadan yazdık :)

mini bayan arabasıysa ep3 at arabasıdır yahu :) ne ilginç yorumlar var öyle.Sağ koltuktan yapmak lazım birde böyle güzide yorumları :)

zevk meselesi . die belirttim dosdum neresi ilginç anlamıyorum. mini'nin sol koltuğuna da oturdum herşey konfor değil yazın klima bile açmayan insanlarda var. ep3'ün sıfırı olsa mini yada fn2 kadar para verilip yine alınır. Konu pert olmasın. arkadaş mini yada hangisine karar verirse şimdiden kazasız belasız . kullanmak nasip etsin.