PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Chip çi abiler sorum size .

Ayhan_izmir
14-11-2010, 23:15
İyi akşamlar herkese.Benim şöle bi sorum var 2009 model citroen c4 aracımız var.Ancak araç babamın işleri münasebetiyle 2009 şubattan bu yana tam olarak hatırlayamıyorum ama geçen ay 130.000 deydi sanırım olmştur 140.000 km yol yaptı.ve babam arabayı sürekli hızlı kullanan dolayısıyla yoran bir adam :D araç sürekli tarlalara girdi çıktı resmen ralli yaptık :Dama bütün bakımları zamanında ve servisinde yapıldı.Ve nasipse yakında araç tamamen bana kalıcak ancak elimin altına böle yorgun bi araç gelmesindense diri atak bi araç istiyorum.Bunun için aklıma gelen ilk şey bg arttırarak durumu kurtarmak fakat şöle bi sorum olucak bu tarz yorgun ve yüksek km de dizel araçlara chip yapmak sağlıklı olurmu?Yoksa bir an evvel bu arabayı satmalımıyız?Şimdiden teşekkürler :heyoo::heyoo:

BurakCengizhanoğlu
14-11-2010, 23:20
Sende bendensin :) bizimki biraz daha iyi 2009 megane 70 bin km de :)

Ayhan_izmir
14-11-2010, 23:22
Sende bendensin :) bizimki biraz daha iyi 2009 megane 70 bin km de :)

sorma hocam ya ilk zamanlar içim acıyodu sonra işin şeyi olduk bizde :D

BurakCengizhanoğlu
14-11-2010, 23:23
Chip hakkında bi bilgi sahibi değilim amma elleme bence zaten yorgun bi motor dışına önem ver sana yeter :) güzelde bi müzik sistemi al paşa paşa kullan :)

MuratB
14-11-2010, 23:30
İyi akşamlar herkese.Benim şöle bi sorum var 2009 model citroen c4 aracımız var.Ancak araç babamın işleri münasebetiyle 2009 şubattan bu yana tam olarak hatırlayamıyorum ama geçen ay 130.000 deydi sanırım olmştur 140.000 km yol yaptı.ve babam arabayı sürekli hızlı kullanan dolayısıyla yoran bir adam :D araç sürekli tarlalara girdi çıktı resmen ralli yaptık :Dama bütün bakımları zamanında ve servisinde yapıldı.Ve nasipse yakında araç tamamen bana kalıcak ancak elimin altına böle yorgun bi araç gelmesindense diri atak bi araç istiyorum.Bunun için aklıma gelen ilk şey bg arttırarak durumu kurtarmak fakat şöle bi sorum olucak bu tarz yorgun ve yüksek km de dizel araçlara chip yapmak sağlıklı olurmu?Yoksa bir an evvel bu arabayı satmalımıyız?Şimdiden teşekkürler :heyoo::heyoo:

Yapan kişiye ve aracın durumuna bağlı

ben yaptırdım 150 k araba tık yok :)

Ayhan_izmir
14-11-2010, 23:32
ben yaptırdım 150 k araba tık yok :)

bilmediğimden soruyorum 150 k =?

BurakCengizhanoğlu
14-11-2010, 23:33
150 000 kardeşim

MuratB
14-11-2010, 23:35
K 3sıfır(bin) anlamında kullanılıyor

Ome_RS
14-11-2010, 23:36
walla cip dunyası suan biraz karısık bence bir süre ellemeden kullanın :)

Ayhan_izmir
14-11-2010, 23:38

işim acele değil zaten şu olaylar durulsun sonra yaptırırz nolcak :D başka chip yapan mı yok ?:heyoo:

douu
14-11-2010, 23:43
140000 kmde iken corollaya yazılım yaptırdım ve yaklaşık olarak 220000 kmye kadar kullanıp sonra sattım.. bir sıkıntı yaşamadım ama corollanın motoru c4ten bi 3-4 gömlek üstündür saglamlık olarak.. bence onu elden cıkarmaya bak ;)

Eyup Duygun
14-11-2010, 23:47
Gecenlerde 160bin küsürdü tam hatırlamıyorum bi 307 1.4hdi araca yazlım yaptık 2 hafta olmustur ses seda yok :):) olmayacagınıda dusunuyorum cunku cok soft olarak yapıldı.Bence ufak dokunusların bakımlı bır araca zararı olmaz.

B.Koçer
14-11-2010, 23:50
Gecenlerde 160bin küsürdü tam hatırlamıyorum bi 307 1.4hdi araca yazlım yaptık 2 hafta olmustur ses seda yok :):) olmayacagınıda dusunuyorum cunku cok soft olarak yapıldı.Bence ufak dokunusların bakımlı bır araca zararı olmaz.

merak ettimde kaç hp aldınız acaba :)

arfy
15-11-2010, 00:25
gözlemlediğim kadarıyla motorunuza kolay kolay birşey olmaz tabi düzgün bakımı yapıldığı sürece .. turbonuzu bi kontrol ettirin derim ama ..

Ahmet Saraçoğlu
15-11-2010, 00:43
usta değilim bilmem etmem , ama yüzeysel bi kontrol amaçlı motorda üfleme varmı? (yani rolantide çalışıyorken yağ çubuğundan veya yağ kapağunu açtığınızda duman geliyormu??)
ve turbo dolmaya yakın devirlerde kurt uluması gibi ince bi ses geliyormu??

aynı koşullarda kullandığım 110 000 kmdeki citroen c3 hdi 'M de başıma gelmişti o sorun.Eğer öyle bişey varsa elletmeden o şekilde kullan derim.

fangio
15-11-2010, 01:13
140000 kmde iken corollaya yazılım yaptırdım ve yaklaşık olarak 220000 kmye kadar kullanıp sonra sattım.. bir sıkıntı yaşamadım ama corollanın motoru c4ten bi 3-4 gömlek üstündür saglamlık olarak.. bence onu elden cıkarmaya bak ;)

D4D mi 1.6 HDI dan 3-4 gömlek üstün? *** atmak için mesaj atmayın arkadaşlar.

douu
15-11-2010, 01:32
d4d 1.6 hdidan üstün deilmi acaba ? kaç tane dizel corolla sürdünüz ? 220000 km boyunca sürekli gazlanan 80000 civarı chipli olan bi araç stock turboyla nasıl dayanır ? benim sürdügüm gibi süren 1.6hdiların hepsini yoldan toplarlar.. bilerek mesaj yazıyoruz bizde merak etme ;)

Mr.K
15-11-2010, 01:58
D4d motorunu birtek toyotami kullaniyo ?

+ HDi psa grubu araclarin bircok rekoru bulunmakta ve araclarda kullanilmkta,ve az yakmalariyla unludur.

Telden giriorum biraz wikipedia'dan arastirin derim yada search@gugıl.

Mr.K
15-11-2010, 02:01
Polemige gel tdi boktan motor chipsiz 2.0hdi 407 ile chipsiz 2.0Tdi passat dsg gectim vuuuu 140lik mahunalar 2side simdi dsgmi boktan 407nin pilotumu iyi yoksa sebep breykbustmu?

Yagi,suyu bakimi tam olan araba kronik bi sorun olmadikca hicbirsorun olmaz. Evveliyat ve bakim onemlidir, he birde chip'i yapan kisi;) saygilar sevgiler.

douu
15-11-2010, 02:04
onur hdi motoru olan bi cok araba kullandım hali hazırda ablamda olan 207yi de kullanıyorum arada.. yalnız hdi öyle efsanelerdeki gibi az yakan bi araç falan degil allah aşkına yapmayın.. 1400 km yapıyo diyolar.. 60 litre depoyla toyota da yapar onu.. toyota ışık yaktıgında 43 litremi ne mazot yakmış oluyo.. 900 km yol yapıyo.. hiç 130un altına düşmeden hemde.. büyük depoyla uzun yol gitmek az yakmak deil ben bunu anlatıyorum.. 220000 km boyunca sürekli gazlanarak saglam kalan hdi motorlu arabası olan var mı ?

dizel motorda vw kafada zaten ona yorum yapılamaz hiçbir şekilde.. ama devler liginin dışında sıralama yaparsak eger d4d cok ciddi bi motor.. canını alsanızda duman atmıyo mesela.. burdan pay biçin ;)

Mr.K
15-11-2010, 03:08
İyide canini alinca duman aticak diye bir kaide yok ki :D + o zmn toyotada buyuk depo yapsaydi, olaydi iyi olurdu oda yapardi vs demeye gerek yok ki :) +bilmem kac kilo yakit tuketimi arttirir heralde dimi :) oyle bi duuncen varsa test yap= ) ve gene soyluyorum d4d hdi teknoloji kdr gelismis yada gelismis ynlis bir kelime belkide,sorunsuz yada az yakan bir motor degil.

Valla 94yada 96binde 407mi aldim 130binde falan heralde suanda canini hayvan gibi aliyorum full klima acik gayette az yakio,sorunda cikartmadi motorda hemde brakeboostun bokunu cikartiyorum.uzun yoldqda az yakio,d4d'nin herhangi bir odulu vs var mi ..?? Bnim bildiim kdriyla yok:) varsa yazarsn sevinirim.

Telden giiriorum pc olsa arastirirdim:)

ygtrn
15-11-2010, 09:23
istanbula yolun düşerse pschituning barbaros abi var, tr deki en iyilerdendir, şu ana kadar yaptığı sorunlu bi iş duymadım, yaptığı bi aracıda gördüm bitane focus tdci modlamış sahibi babalar gibi geziyordu, 140 hp civarı bişey olmuş araç ne kara duman atıyordu nede başka bi sıkıntı vardı...
dyno cihazıda bulunuyor kendisinde, aracın neydi ne oldu hepsinide gözlerinle görürsün.

bide özgün abi var ama o dizellerle ilgileniyormu onu bilmiyorum.... bi irtibata geçsen iyi olur kendisi sitemizin kurucularından 'oz' nicli kişidir....

http://www.pschiptuning.com/

Ayhan_izmir
15-11-2010, 10:49
usta değilim bilmem etmem , ama yüzeysel bi kontrol amaçlı motorda üfleme varmı? (yani rolantide çalışıyorken yağ çubuğundan veya yağ kapağunu açtığınızda duman geliyormu??)
ve turbo dolmaya yakın devirlerde kurt uluması gibi ince bi ses geliyormu??

aynı koşullarda kullandığım 110 000 kmdeki citroen c3 hdi 'M de başıma gelmişti o sorun.Eğer öyle bişey varsa elletmeden o şekilde kullan derim.

evet turbonun sesini 90.000-100.000 km den sonra duymaya başladım ama eniştemde 407 vardı aynı sorunu yaşadığında bu kmlerden sonra turbo ses çıkarmaya başlaıyor demişti.

d4d 1.6 hdidan üstün deilmi acaba ? kaç tane dizel corolla sürdünüz ? 220000 km boyunca sürekli gazlanan 80000 civarı chipli olan bi araç stock turboyla nasıl dayanır ? benim sürdügüm gibi süren 1.6hdiların hepsini yoldan toplarlar.. bilerek mesaj yazıyoruz bizde merak etme

valla stock turbo chipe dayanırmı dayanmazmı bilmiyorum ama şimdiye kadar konuştuğum chip yapan kimse demedi ki turboyu değiştirmemiz lazım büyütmemiz lazım falan .ayrıca toyota dizelini hiç kullanmadım ama Hdi gerçekten düzenli bakımda hakkı yenmicek bi motor.yani dağ taş yokuş çamur falan demeden köpek gibi çeken bi motoru var yollarda kapışmak isteyen arkadaşlar olduğunda az tokatlamadı canım arabam :Dbu adamlar 6 yıldır ralli şampiyonluklarını alıyosa vardır bi motor teknolojileri :D

Eyup Duygun
15-11-2010, 10:58
merak ettimde kaç hp aldınız acaba :)

Dyno'muz malesef yok ancak 1.4 hdi 307 dende harikalar beklemek yanlış olur.Rampalarda tümseklerde süreklı 1. vitese almak zorunda kalınıyor birazcık onlar ile ugrastık zaten kmde yuksekdı yazdıgım gibi.

dogan
15-11-2010, 11:00
263 bin km de, ilk el bmw 520d yaptım, 2005 model. 163 hp
daha önce ne turbosu değişmiş ne motora bir işlem yapılmış.

sorunsuz sıkıntısız dumansız yollarda :)

Günkut
15-11-2010, 11:12

hahaha :D

jant yay tesko tamadır. :D

douu
15-11-2010, 13:03
onurk :D bak diyorumki ödülle bilmemneyle falan testle benim işim olmaz.. ben herşeyi gördügüm ve ögrendigim bilgilerle tartışıyorum.. hdi motoru olan dünya kadar farklı modelde araba var.. eyvallah iyi motor lafım yok.. ama kurban olim d4dlerin hangisi sorun cıkarmış ? hangisi duman atmış hangisi az yakmamış :D cok saglam bi motor boş yere yabana atmayalım birbirimizi kırmayalım bak :D

CLIORS
15-11-2010, 13:09
yeni cıkan corollalar uzerindeki d4d lerde yag eksiltme problemi var cok yakınım aldı 7500 km de aracın yag ısıgı yandı, ekledik uzerini beklemedeyiz. Sikayetim var ve benzeri sitelere bakarsan gorursun. Toyota saglamdır candır cıgerdır vs de d4d hıc oyle anlattıgın gıbı efsane degil.

NerdenS
15-11-2010, 14:06
Kullandığınız aracın motoru eurodiesel yakıt ve zamanında ve tam bakımlarını yapılarak ort. 450.000 Km motor ömrüne sahiptir; chip yaptırmanızda herhangi bir sıkıntı olmaz ama turbonuz hiçbir şekilde revizon görmediyse chip i yaptırıp turbo yu kucağa almayı beklemeniz yerinde olur, turbo yu da revize edip yada değiştirdikten sonra pek bi sorun çıkarmayacaktır size..

Ayhan_izmir
15-11-2010, 17:00
Kullandığınız aracın motoru eurodiesel yakıt ve zamanında ve tam bakımlarını yapılarak ort. 450.000 Km motor ömrüne sahiptir; chip yaptırmanızda herhangi bir sıkıntı olmaz ama turbonuz hiçbir şekilde revizon görmediyse chip i yaptırıp turbo yu kucağa almayı beklemeniz yerinde olur, turbo yu da revize edip yada değiştirdikten sonra pek bi sorun çıkarmayacaktır size..

eurodan başka bişey girmedi motora da düzenli bakım olduüğunda 450,000 ömrünü nerden öğrendiniz acaba?

DetailEF
15-11-2010, 17:10
eurodan başka bişey girmedi motora da düzenli bakım olduüğunda 450,000 ömrünü nerden öğrendiniz acaba?

Net çocukları bunlar gugıldan bakıp bakıp yazıyolar :heyoo:

levent
15-11-2010, 17:29
yeni cıkan corollalar uzerindeki d4d lerde yag eksiltme problemi var cok yakınım aldı 7500 km de aracın yag ısıgı yandı, ekledik uzerini beklemedeyiz. Sikayetim var ve benzeri sitelere bakarsan gorursun. Toyota saglamdır candır cıgerdır vs de d4d hıc oyle anlattıgın gıbı efsane degil.

abi bi servise götürün isterseniz , tekrarlarsa garantiden ilgilensinler. bu arada akdemirler plazadan aldıysanız da geçmiş olsun diyim , pek sevmem ve müşteri memnuniyeti düşük bi plaza izmirden tanıdıklarımın tecrübelerine göre :)

yağ eksiltme problemi olsa dou yada ben yaşardık , 40 derece + nem li sıcakta klima açık limitlerde kullanıyorum yazın , gık demedi , ki sürekli kontrol ederim yağ çubuğunu vs

Eyup Duygun
15-11-2010, 17:33
Ben gecenlerde taksiye binmistim megan2 k9k 1.5 dci 450.000 kmde adamada sordum hic motor yapildimi yada kapak acildimi diye hayir demisti ama turbosu degismis adam plaka sahbi kardesi ile kullaniyolarmis canli sahit gibi oldu demekki goturen varmis uzun kmler.

levent
15-11-2010, 17:34
İyide canini alinca duman aticak diye bir kaide yok ki :D + o zmn toyotada buyuk depo yapsaydi, olaydi iyi olurdu oda yapardi vs demeye gerek yok ki :) +bilmem kac kilo yakit tuketimi arttirir heralde dimi :) oyle bi duuncen varsa test yap= ) ve gene soyluyorum d4d hdi teknoloji kdr gelismis yada gelismis ynlis bir kelime belkide,sorunsuz yada az yakan bir motor degil.

Valla 94yada 96binde 407mi aldim 130binde falan heralde suanda canini hayvan gibi aliyorum full klima acik gayette az yakio,sorunda cikartmadi motorda hemde brakeboostun bokunu cikartiyorum.uzun yoldqda az yakio,d4d'nin herhangi bir odulu vs var mi ..?? Bnim bildiim kdriyla yok:) varsa yazarsn sevinirim.

Telden giiriorum pc olsa arastirirdim:)

var kanka ödül, en sessiz dizel motor ödülü var hatta öyle diyim. bide çevreyi en az kirleten mi öyle bi ödülü de olabilir emin deilim ondan.

Ayhan_izmir
15-11-2010, 23:07
Net çocukları bunlar gugıldan bakıp bakıp yazıyolar :heyoo:

valla benimde tam bi bilgim yok ama babam öyle bir güveniyo ki bu araca :D uçmuş adam .satmazsak 700.000 göstercem sana diyo :D ee dedim baba eşşeğin kulağı :D

ufy
16-11-2010, 00:06
Arabasının motorunu 50 k dede kucagına alan var 400 k dede bu bence kullanan kısıylede alakalı ve bakımıyla,
eski satmıs oldugum aracımdan ornek verıyım 40 k de remaps chip yaptırdım 100 k kullandım ne duman vardı ne bsy o sekıldede sattım arabayı alan adamla ara sıra hala konusuruz ne guzel bakmıssın der motora
fıltrem yagım 8 k da bı degısıyodu

plekumat
15-12-2010, 06:21
Bence yorgun arabaya şimdiden yaptırıp bile bile lades demye gerek yok :)
Tamir takımı, sıfır baskı balatadan sonra yükleyin istediğiniz gibi.