PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : turbo problemi

coskan
20-11-2010, 22:08
2.0 tdi A3 kullanıyorum aracımın turbosu 80bın km de yenılendıkten snra revo yazılım yaptırdım ve bu aksam 106bın km de ılk ıkı vıtesı bıtırdıkten snra 3e atmamla araba tamamıyle basınc kestı ve arka taraf gozgozu gormeyecek sekılde duman oldu :) turbom sızlere omur yanı :) sımdı sorum yazılım ıle alakalı olup olmayacagı cunku gt1749va turbomu 1.6 peak 1.3 cont kullanıodum fakat 25k km sonra olması dusunduryo sızce orjınal yazılıma donmelımıyım yada turboyu nasılsa degstrcem hybrıd mı yapmalıyım tabı hybrıd yaptıktan snra yazılım problemı yenıden ortaya cıkacak bu seferde ona uygun yazılım bulmam gerekıcek ama en basta turbonun yazılım sebebıyle mı yuksek basıncta calıstıgından oturu mu bozuldugunu anlayamadım ? eger yazılım problemı olsaydı ılk kmlerde bozulmazmıydı?

senna
21-11-2010, 10:06
yazılımla alakalı şu yönden olablir basınç artışı nedeniyle sağlıksızsa eğer turbo ömrü iyice azalmıştır ilk başta nereden arıza vermiş turbo söküp ona bakın derim yağlama vs hatları ne durumda problem varmı kırılmadan dolayı yağa metal parçası vs bırakmışmı bu arızanın nedenini bulup oma göre hareket edin

coskan
21-11-2010, 13:19
yazılımla alakalı şu yönden olablir basınç artışı nedeniyle sağlıksızsa eğer turbo ömrü iyice azalmıştır ilk başta nereden arıza vermiş turbo söküp ona bakın derim yağlama vs hatları ne durumda problem varmı kırılmadan dolayı yağa metal parçası vs bırakmışmı bu arızanın nedenini bulup oma göre hareket edin

pekı sızce motor ıcıne parca gıtmıs olabılırmı yada gıtme ıhtımalı nedır cunku arızadan snra evıme yakın oldugum ıcın 1-2 km kadar cok dusuk devrde evımın onune kadar gıttım cekıcıye koyarken araba kendı kendıne gaz vermeye baslamıstı yaga yada motora parca gıtme ıhtımalı kafamı cok karıstırıyo

ghibli06
21-11-2010, 13:22
turbo yenilendi derken 80bin km'de, yenisiyle mi değiştirdiniz yoksa revizyon mu yapıldı?

coskan
21-11-2010, 13:27
turbo yenilendi derken 80bin km'de, yenisiyle mi değiştirdiniz yoksa revizyon mu yapıldı?

servısten garantı kapsamında sıfırıyla degıstı hatta bızım arabalarda manıfold ıle yekpare oldugundan komple manıfold turbo sıfıryla degısmıs oldu

ghibli06
21-11-2010, 13:31
ozaman turboyu açmadan bişey demek zor, açıldığında içine parça alıp mili palleri mi kırmış yoksa paller mi yamulmuş, yatakları mı aşınmış nedir onları görmek lazım... her ne olursa olsun, aracın yağ ve filtrelerini değiştirin yeni turboyla beraber...

coskan
21-11-2010, 13:35
ozaman turboyu açmadan bişey demek zor, açıldığında içine parça alıp mili palleri mi kırmış yoksa paller mi yamulmuş, yatakları mı aşınmış nedir onları görmek lazım... her ne olursa olsun, aracın yağ ve filtrelerini değiştirin yeni turboyla beraber...

evet parca alma ıhtımalı de olabılır dogru soyluosunuz nese pazartesı sabahtan bakıcaz bakalım :) yag ,fıltre kesın degısıcek zaten ınsallah ıcerı bısıler gıtmemıstır

audilover
21-11-2010, 14:00
bir yerlere 500 lira kacmis gibi geldi bana :)

ghibli06
21-11-2010, 14:03
500 TL ? üzgünüm ama sanırım o fiyatlara sadece işçilik çıkar...

kurtbil
21-11-2010, 14:18
Coskan hybrıd yap bence aynısı ıle ugrasmanın manası yok,seatsport cooler alırsın servısten b de ,yenı yazılımla gucune guc kat :)

bilalMW
21-11-2010, 14:57
Sağlam bir turbo atölyesine uygun specde bir turbo toplatın ve güzel bir yazılımla mutlu mesut kullanabilirsiniz.

outlaw
21-11-2010, 15:17
gecmis olsun coskan

coskan
21-11-2010, 15:56
Coskan hybrıd yap bence aynısı ıle ugrasmanın manası yok,seatsport cooler alırsın servısten b de ,yenı yazılımla gucune guc kat :)

hocam zaten forge twıntercooler var hybrıdde dusunmuyor degılım fakat yazılım ısı korkutuyo ısın acıgı custom olayını tr de yapabılcek varmı bılemıyorum revo falan da custom ısıne yanasmıo zaten bılemıorum hybrıdden uzak durmamın tek nedenı yazılım

coskan
21-11-2010, 15:57
gecmis olsun coskan

saolasın patron

coskan
21-11-2010, 15:58
Sağlam bir turbo atölyesine uygun specde bir turbo toplatın ve güzel bir yazılımla mutlu mesut kullanabilirsiniz.

ıste yazılım ısını cozebılırsek en saglıklısı dedıgınız gıbı olcak