PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Detaylı Temizlik Yer Tavsiyesi Hk

s_makbuloglu
21-11-2010, 13:23
Arkadaşlar Merhaba,

İstanbul Anadolu/Avrupa yakası farketmeksizin sizlerin test ettiği bir yer tavsiye edebilirmisiniz.

Aracımı detaylı iç,dış,motor koruma,temizleme,cila,tavan,taban, vs... yaptırmak istiyorum.

Gerçekten işini hakkıyla yapan bir yer arıyorum. Sonax,Ziebart,Meguiars,Würth..:)

TarikS
21-11-2010, 13:27
Maslak Meguiars.

Uskudar Meguiar's'tan da suphem yok ama henuz uygulama isciliklerini bizzat gormedigimden direk tavsiye edemiyorum. Ancak kotu yapmayacaklarina eminim :) Yikamadaysa tek gecerim :D

Gokhan43
21-11-2010, 13:28
Tarık benden önce yazmış gerçi de Avrupa'da Maslak Meguiars'ı tavsiye ederim :)

s_makbuloglu
21-11-2010, 13:30
Maslak Meguiars.

Uskudar Meguiar's'tan da suphem yok ama henuz isciliklerini bizzat gormedigimden direk tavsiye edemiyorum. Ancak kotu yapmayacaklarina eminim :)

Bu Meg. TR'nin web sitesinde hiç birinin adresi yok..:) Maslak'ın kendisine ait web sitesi var ancak üsküdar'ın yok....:(

Kardeşim üsküdar'daki nerede?

Dou
21-11-2010, 13:31
Ben gitmemeniz konusunda bi yer önereyim

İdealtepe meguiars çok kötü boya koruma konusunda, cidden berbat.

TarikS
21-11-2010, 13:34
Bu Meg. TR'nin web sitesinde hiç birinin adresi yok..:) Maslak'ın kendisine ait web sitesi var ancak üsküdar'ın yok....:(

Karacaahmet mezarligini biliyor musunuz? Onun altinda Petrol Ofisi var, onun icinde..

http://www.meguiars.com.tr/contents.php?c=21&post=12

En altta yaziyor, telefon acip ogrenebilirsiniz.. Fiyatta yardimci olmaya calisirlar bizim forumdan oldugunuz soyleyin :)

s_makbuloglu
21-11-2010, 13:35
Ben gitmemeniz konusunda bi yer önereyim

İdealtepe meguiars çok kötü boya koruma konusunda, cidden berbat.

Gerçekten teşekkürler bu tür yorumlarada ihtiyaç var...:) Hemen BlackList'e alalım.

s_makbuloglu
21-11-2010, 13:36
Karacaahmet mezarligini biliyor musunuz? Onun altinda Petrol Ofisi var, onun icinde..

En altta yaziyor, telefon acip ogrenebilirsiniz.. Fiyatta yardimci olmaya calisirlar bizim forumdan oldugunuz soyleyin :)

Tariks,

Bende tam yazıyordum tamam buldum diye.Selimiye'de Petrol Ofs. içerisindeymiş...:)

TT üyesiyiz deriz artık inşallah yardımcı olurlar.

Dou
21-11-2010, 13:37
Aklıma gelmişken, en son 3 sene önce gittiğime kadar Yenibosna Ziebart'ta gayet başarılıydı.

Yalnız pasta kullanmıyorlar sanırım Ziebart'ta, bu sebepten bir süre sonra yine eski hareler çıkıyor gün yüzüne.

S.Özeren

iyi bakın bence meguiars'ın sitesinde maslak ve üsküdar mevcut

TarikS
Gerçekten teşekkürler bu tür yorumlarada ihtiyaç var...:) Hemen BlackList'e alalım.

Kiziltoprak'i da pek onermem ben, oradaki iyi yikamacilarimiz hep Uskudar'a gecti zaten, uygulamaci ustamiz da isi birakmis, en son orada yapilan bir arabayi gordugumde begenmemistim boya koruma isciligini..

hasan çağri
21-11-2010, 13:39
Meguiars'ın Kızıltoprakta da yeri var diye biliyorum :) Şu Auto King randevum gelsin geçsin bende yolunu tutucam :D

s_makbuloglu
21-11-2010, 13:44
Kiziltoprak'i da pek onermem ben, oradaki iyi yikamacilarimiz hep Uskudar'a gecti zaten, uygulamaci ustamiz da isi birakmis, en son orada yapilan bir arabayi gordugumde begenmemistim boya koruma isciligini..

Yaklaşık olarak 8 ay önce bir yerde yaptırdım ama hiç memnun kalmadım.Aracın üstündeki harelenmeleri anlatamam.

Allah bilir yapılan uygulama kaç mikron boyamazı götürdü bilmiyorum.

s_makbuloglu
21-11-2010, 13:45
Meguiars'ın Kızıltoprakta da yeri var diye biliyorum :) Şu Auto King randevum gelsin geçsin bende yolunu tutucam :D

Evet Anadolu yakasında total 3 yeri var.Kızıltoprak,Üsküdar ve Maltepe.

GokhanRS
21-11-2010, 13:49

bu listede en üstteki meguiars avcılar kocabıyık oto nun işçiliği mükemmel. suratına bakılmayacak durumda araçları dibiniz düşecek diye tabir edebileceğim şekilde yapıyorlar ben her hafta araba yıkatıp çaylarını içmeye gidiyorum. gerçekten iyiler.

arabamı boyatır boyatmaz direk oraya götüreceğim.

s_makbuloglu
21-11-2010, 13:56

bu listede en üstteki meguiars avcılar kocabıyık oto nun işçiliği mükemmel. suratına bakılmayacak durumda araçları dibiniz düşecek diye tabir edebileceğim şekilde yapıyorlar ben her hafta araba yıkatıp çaylarını içmeye gidiyorum. gerçekten iyiler.

arabamı boyatır boyatmaz direk oraya götüreceğim.

Teşekkürler GökhanRS...:) Üsküdar yanıbaşımızda yeni açılmış orayı bir araştıralım bakalım.

GokhanRS
21-11-2010, 13:59
tabiki yakın olan varken istanbulun öbür ucuna gitcek değilsin :D ben bu taraftakiler için öneriyorum. bende avcılara yakınım o açıdan :D

hasan çağri
21-11-2010, 15:35
Yani simdi anadolu yakasinda uskudara mi gidiyoruz?

Ufuk
21-11-2010, 15:39
Saraçoğlunun arkasındaki duruyor mu?

white light
21-11-2010, 16:23
bostancı sonax bence

Gokberk
21-11-2010, 20:41
İyidir iyi.

TarikS
22-11-2010, 01:50
Yikama icin tek gecerim orayi onun disinda boya koruma isciligini bizzat gormedigimden kesin bir sey soyleyemem ama kotu olmadigindan eminim, ic detayli temizlik ve motor temizliginden suphem yok.

Saraçoğlunun arkasındaki duruyor mu?

Duruyor olmasi lazim ama artik gitmiyoruz ben ve cogu arkadasim.

Ufuk
22-11-2010, 16:21
Duruyor olmasi lazim ama artik gitmiyoruz ben ve cogu arkadasim.

Neden?Hani işçilikleri falan mı kötü?

moko
22-11-2010, 17:50
kadıköy ziebart diyorum bende kesınlıkle ,uygulama sonrası sıkıntı yaşanmıyor asla teslimatta arabanızı tanıyamıyorsunuz ve en ufak bır sorunda en rahat kapısını çalabileceğiniz firmadır kendi aracım ver yakın arkadaşlarımın aracında en ufak bır harelenme yoktur kesinlikle pasta kullanılmadan boyanıza en ufak bıle zarar gelmeden fiziksel ve kimyasal dış etılere karşı bir yıl boyunca koruma garantısınde bilginiz olsun

SkY
22-11-2010, 17:57
florya mequiars ve haramidere ziebart..bu iki yerde de aile araçlarımızın iç dış korumaları yapıldı defalarca hepsinde memnun kaldık..

TarikS
23-11-2010, 02:01
Neden?Hani işçilikleri falan mı kötü?

Yikamasi eskisi gibi degildi en son gittigimde ve halen daha pahali (ic-dis 25 TL, kart yok), isletmecisi degistiginden sonra sogudum zaten eskisi gibi olamadik hic :) Uygulama ustasi da memleketine donunce yerine ise baslayan kisi eskisi gibi yapamiyormus diye duymustum sonradan yaptigi bir araci ayni gunun aksami gordum ve begenmedim.. Daha iyisi olabilir kesinlikle, ama normal kullaniciyi tatmin eder tabi ki :D

@Lp2
23-11-2010, 08:37
kızıltoprak meguıars ve kadıkoy zıebart ı onerırım kızıltoprakta uygulama yaptırdım en ufak hare olmadı aracımda hala aynı sekılde ztn bence tarık senın gordugun aracta bı sey var ıc dıs yıkama ozgur 20 tl alıyor herkes gıttıgı yerı onerır dıger yer kotu der bence yıkamasına gelınce oldukca guzel jantta kır kalmıyor en azından :D

Görkem@ni@
23-11-2010, 09:41
Bostancı sonax hakkında görüşleriniz nedir arkadaşlar? Bir de yerini tarif ederseniz çok sevinirim :)

TarikS
23-11-2010, 13:41
kızıltoprak meguıars ve kadıkoy zıebart ı onerırım kızıltoprakta uygulama yaptırdım en ufak hare olmadı aracımda hala aynı sekılde ztn bence tarık senın gordugun aracta bı sey var ıc dıs yıkama ozgur 20 tl alıyor herkes gıttıgı yerı onerır dıger yer kotu der bence yıkamasına gelınce oldukca guzel jantta kır kalmıyor en azından :D

Benim inceledigim arabada da hare yoktu zaten ama cizikler giderilmemisti zaten :)

Kac kere gittim 25'ten asagi inmedi, ustune butun vergini komisyonunu ekle karttan al diyorum bana hesap kitap yapiyor abi ugrasamam oyle seylerle :) Senden mi 20 aliyor herkesten mi? Dun bir arkadasim gitmis tesadufen oradayken aradim, fiyati sordum yine 25 dedi :)

Herkes memnun oldugu/olmadigi yeri yazsin iste bunun icin burdayiz zaten :D

Fatih Kavak
23-11-2010, 14:16
Anadolu yakasında ben buraya gidiyorum mekanla aram iyi fiyattada güzellik yaptırırım Meg.ürünleri kullanıyorlar diyen kim var acaba :) Maxxcar yıkama boya koruma işini bıraktığı için güvenilir bir yer aramaktayım :)

öskür
23-11-2010, 14:34
Benim inceledigim arabada da hare yoktu zaten ama cizikler giderilmemisti zaten :)

Kac kere gittim 25'ten asagi inmedi, ustune butun vergini komisyonunu ekle karttan al diyorum bana hesap kitap yapiyor abi ugrasamam oyle seylerle :) Senden mi 20 aliyor herkesten mi? Dun bir arkadasim gitmis tesadufen oradayken aradim, fiyati sordum yine 25 dedi :)

Herkes memnun oldugu/olmadigi yeri yazsin iste bunun icin burdayiz zaten :D

Slmlar,
işten çıkardığımız yıkamacımız üsküdarda işe başladı onun dışında bizim yıkamadan o bayiye giden herhangi bir şahıs yok,memnun olsaydık ztn çıkmazdı.
Uygulamayla alakalı olarakda ustalarımıza inanılmaz derecede güveniyoruz tecrübeleri ortalama 9-10 sene civarında, görmek isteyen gelir görür inceler kararını verir.
En iyi malzeme ve en iyi ustayla çalışında sonuç %99 müşteri memnuniyetiyle sonuçlanıyor.
Kredi kartı mevzuu sadece bankayla yapılan anlaşma gereğiydi şu an yıkamada kartla ilgili bir sorun yok,yıkama ücretide işletmenin kendi kararıdır pahalı bulan olabilir,konuşulur elden gelen yapılır..
Herzaman bekleriz..

Dou
23-11-2010, 15:05
kadıköy ziebart diyorum bende kesınlıkle ,uygulama sonrası sıkıntı yaşanmıyor asla teslimatta arabanızı tanıyamıyorsunuz ve en ufak bır sorunda en rahat kapısını çalabileceğiniz firmadır kendi aracım ver yakın arkadaşlarımın aracında en ufak bır harelenme yoktur kesinlikle pasta kullanılmadan boyanıza en ufak bıle zarar gelmeden fiziksel ve kimyasal dış etılere karşı bir yıl boyunca koruma garantısınde bilginiz olsun

Siz kadiköy ziebartta çalışmıyor musunuz?

Reklamları izledik sanırım

Fatih Kavak
23-11-2010, 15:20

:D
Onkarakter.

Ufuk
23-11-2010, 15:48
Yikamasi eskisi gibi degildi en son gittigimde ve halen daha pahali (ic-dis 25 TL, kart yok), isletmecisi degistiginden sonra sogudum zaten eskisi gibi olamadik hic :) Uygulama ustasi da memleketine donunce yerine ise baslayan kisi eskisi gibi yapamiyormus diye duymustum sonradan yaptigi bir araci ayni gunun aksami gordum ve begenmedim.. Daha iyisi olabilir kesinlikle, ama normal kullaniciyi tatmin eder tabi ki :D

Anladım abi...

s_makbuloglu
23-11-2010, 16:35

Evet Hasan çağrı öyle düşünüyoruz, geliyormusun...:)

Dragger
23-11-2010, 16:36
DNC Car Care @ Maslak

Foruma da üye Deniz kardesimizin yeri, meg malzemeleri kullanıyor o da.

Ben ona yaptırdım cok da memnun kaldım ;)

s_makbuloglu
23-11-2010, 16:38

Evet önemli olan pasta kullanıp boyadaki mikronlarımızın çalınmaması diye düşünüyorum...:)

Tavsiye ettiğin için teşekkürler.

Low-Rider
23-11-2010, 16:39
Aşındırmadan nasıl çizik gidericeksin?

Mikron olayınıda çok büyüttünüz , bilmeyen pasta ile yarısı gidicek sanar:D

ruudvan
23-11-2010, 18:04
:icon_tup:

:icon_tup: bir araç yaklasık 150-200 mikron arası boya ıle gelır. bı boya koruma 5 mıkron goturse yılda 2 kezden 15-20 sene boya koruma yaptırabılırsınız...

moko
24-11-2010, 08:43

Doğrudur reklamları izlediğiniz :D ben firmama ve teknik ekibime sonuna kadar güveniyorum her zaman yaptığım aracında ,işçiliğinde sonuna kadar arkasındayım :)

saygılar

moko
24-11-2010, 08:50
Evet önemli olan pasta kullanıp boyadaki mikronlarımızın çalınmaması diye düşünüyorum...:)

Tavsiye ettiğin için teşekkürler.

Çok haklısın,ben teşekkür ederim :)

Saro-Ş
24-11-2010, 09:19
B.Evler MEguiars :) 34/Buçuk :) + Yeşilköy Meguiars Garaj Bora :):)

Low-Rider
24-11-2010, 09:24
Çok haklısın,ben teşekkür ederim :)

pasta kullanmadan nasıl çizik gideriyorsunuz açıklarmısınız?

moko
24-11-2010, 10:03
pasta kullanmadan nasıl çizik gideriyorsunuz açıklarmısınız?

Elbette ziebart'ın kendi ürünü olan krem yapıya sahip koruma malzemesi ile zaten bahsettiğim derin çizikler değildir kesinlikle kılcan ince çiziklerden bahsediyorum yıkamadan veya silmeden dolayı oluşan tırnak takılmayan ince çizikler

Low-Rider
24-11-2010, 11:02
Tırnak takılan çizik pastaylada geçmez zaten , koruma malzemesi bez çiziklerini kılcak çizikleri nasıl gideriyor işte onu merak ediyorum aşındırmıyorsa?

<<buğra>>
24-11-2010, 23:40
tavsiye edilen yerler hakkında fiyat bilgisi de verebilir misiniz.

s_makbuloglu
25-11-2010, 10:25

Nasıl yani çok büyyüttük?

Araç üzerindeki harelenmelerin giderilmesi için hiç bir yeri aşındırmaya gerek yok diye düşünüyorum..:)

s_makbuloglu
25-11-2010, 10:29
:icon_tup:
:icon_tup: bir araç yaklasık 150-200 mikron arası boya ıle gelır. bı boya koruma 5 mıkron goturse yılda 2 kezden 15-20 sene boya koruma yaptırabılırsınız...

Bir araç üzerindeki tek kat orijinal boya kalınlığı 110-120 mikron seviyesindedir

Bunların miktarlardan daha yüksek bir değer çıkarsa, aracın ikinci bir kat boyanmış olduğu anlamına gelir...:)

Saro-Ş
25-11-2010, 10:45

Araç üzerindeki harelenmelerin giderilmesi için hiç bir yeri aşındırmaya gerek yok diye düşünüyorum..:)

hondacının halinden hondacı anlar kardeşim hondanın boyası çok ince her yerde yaptırma :)

@harbiden aşındırıcı olmadan çizik çıkaran varsa haftanın 3 günü boya ölçüm cihazınla gelirim walla :D:D:D:

Saro-Ş
25-11-2010, 10:46
tavsiye edilen yerler hakkında fiyat bilgisi de verebilir misiniz.

Dış Olarak 175-200 Arasında motor dahil boya kourma 300-350 arasına ise iç dış yapılıyo

M U R A T
25-11-2010, 11:02
Elbette ziebart'ın kendi ürünü olan krem yapıya sahip koruma malzemesi ile zaten bahsettiğim derin çizikler değildir kesinlikle kılcan ince çiziklerden bahsediyorum yıkamadan veya silmeden dolayı oluşan tırnak takılmayan ince çizikler

bahsettiğin dolgu özellikli bir ürünse kısa bir süre sonra o ince çizikler tekrar karşına çıkar polish kullanmadan boyadaki sorunlar giderilmez.

yanlış düşünüyorsun boyadaki sorunlar aşındırıcı kullanmadan giderilemez ben maskeleyen ürünle gizlerim dersende kısa süre sonra yine karşına çıkar..

s_makbuloglu
25-11-2010, 11:23
bahsettiğin dolgu özellikli bir ürünse kısa bir süre sonra o ince çizikler tekrar karşına çıkar polish kullanmadan boyadaki sorunlar giderilmez.

yanlış düşünüyorsun boyadaki sorunlar aşındırıcı kullanmadan giderilemez ben maskeleyen ürünle gizlerim dersende kısa süre sonra yine karşına çıkar..

Sana göre yanlış bana göre doğru olan bu.

Teşekkürler.

s_makbuloglu
25-11-2010, 11:24
hondacının halinden hondacı anlar kardeşim hondanın boyası çok ince her yerde yaptırma :)

@harbiden aşındırıcı olmadan çizik çıkaran varsa haftanın 3 günü boya ölçüm cihazınla gelirim walla :D:D:D:

Ya sorma gerçekten bizimkilerin boyası nedir boyle çözemedim....:)

Kahraman castle
25-11-2010, 11:51
yer,mekan,ilçe,şehir fark etmez AUTO KİNG şubelerinden herhangi birtanesi işinizi görür.

Low-Rider
25-11-2010, 11:51

Teşekkürler.

Sana göre doğru olan tamamen yanlış bence iyi araştırın.

Aşındırmadan nasıl çizik giderildiğini açıklayın o zaman biz yanlış biliyorsak öğrenelim ama siz dolgu yaparak hareleri çizikleri gizlemekten bahsediyorsunuz.

M U R A T
25-11-2010, 12:11

Teşekkürler.

doğrular sana göre yada bana göre değişmez bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalaım bilmiyorsak araştıralım

double teşekkürler

Saro-Ş
25-11-2010, 12:22
Aşındırmadan Çizikler gitsin Diyen Bir Grup Bulup 2.000 Üye Buluruz :) Ama aşındırmadan Çizik Alan Bir Firma Bulamayız :D Dolguyu Dişçide Yaptırırz:)

Saro-Ş
25-11-2010, 12:24
Ya sorma gerçekten bizimkilerin boyası nedir boyle çözemedim....:)

bu yüzden heryerde yaptırma derim Kardeşim :) Hani Ben Low Rider Ögür Kadar Vs Bu işi Bilmesemde Kendime göre ciddi şekilde araç üzerine belli başlı kimyasallar uyguluyorum ve şuana kadar kılcal çizikleri aşındırıcık oranı olmayan hiçbir madde almadı alamazda zaten :D ama dersenki gel delik kovaya su doldrualım dolar ama bi zaman sonra tekrar boşalır

Not:
3-4 Güne uygulama fotosunu koyucam özel bir uygulamadan geçircez aracımı hemen hemen 1 sene oldu yapılalı yaptrmadıysan biraz bekle derim benim aracı gör sonra karar ver:D Boya çok ince herkes ne uygulama yapıcaığını bilmez

Low-Rider
25-11-2010, 13:30
merak ettim valla saro ne yaptırıcaksın böyle özel falan:) malatyalı usta mı yapıcak yoksa:D

s_makbuloglu
25-11-2010, 13:41
Sana göre doğru olan tamamen yanlış bence iyi araştırın.

Aşındırmadan nasıl çizik giderildiğini açıklayın o zaman biz yanlış biliyorsak öğrenelim ama siz dolgu yaparak hareleri çizikleri gizlemekten bahsediyorsunuz.

Ben aracımda çizik var dmeiyorum ki, daha önce yaptırmış olduğum uygulamadan dolayı harelenmeler var diyorum.

Harelenmelerin giderilmesi için aşındırmadan kasıt her ne ise yaptırmaya gerek var mı?

Tabi ki tırnak giren çiziği pasta'nın gidermediğini biliyoruz.

s_makbuloglu
25-11-2010, 13:45
doğrular sana göre yada bana göre değişmez bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalaım bilmiyorsak araştıralım

double teşekkürler

Araç üzerindeki harelenmelerin giderilmesi için boyanın aşındırılmasına gerek yok.

İnce çizik ve harelenmelerin giderilmesi için Meg. cilaları gayet güzel iş görüyor.

Peki Cila boyayı aşındırıyor mu?

Evet iyi araştırmakda fayda var.Belki aşağıdaki link yardımcı olabilir.

http://www.sengunboya.com/boya/meguiars-profesyonel-grup.html

Sana Ultra-Double Teşekkürler.

s_makbuloglu
25-11-2010, 13:48
bu yüzden heryerde yaptırma derim Kardeşim :) Hani Ben Low Rider Ögür Kadar Vs Bu işi Bilmesemde Kendime göre ciddi şekilde araç üzerine belli başlı kimyasallar uyguluyorum ve şuana kadar kılcal çizikleri aşındırıcık oranı olmayan hiçbir madde almadı alamazda zaten :D ama dersenki gel delik kovaya su doldrualım dolar ama bi zaman sonra tekrar boşalır

Not:
3-4 Güne uygulama fotosunu koyucam özel bir uygulamadan geçircez aracımı hemen hemen 1 sene oldu yapılalı yaptrmadıysan biraz bekle derim benim aracı gör sonra karar ver:D Boya çok ince herkes ne uygulama yapıcaığını bilmez

Saro,

Hare ve kılcak çizik gidermek için Meg'in Ultra Finishing Polish Cila(M20532) ürününü tavsiye ederim.

Ama profesyonel ellerin yapacağı uygulamalar mutlaka daha başka olucaktır..:)

M U R A T
25-11-2010, 14:30
Araç üzerindeki harelenmelerin giderilmesi için boyanın aşındırılmasına gerek yok.

İnce çizik ve harelenmelerin giderilmesi için Meg. cilaları gayet güzel iş görüyor.

Peki Cila boyayı aşındırıyor mu?

Evet iyi araştırmakda fayda var.Belki aşağıdaki link yardımcı olabilir.

http://www.sengunboya.com/boya/meguiars-profesyonel-grup.html

Sana Ultra-Double Teşekkürler.

harelerin giderilmesi için boyanın aşındırılmasına pek tabii ki gerek var tamir etmek için temiz bir yüzey elde etmek için aşındırıcı şarttır. filler özellikli cilalarla sadece maskeleyebilirsin oda bir süreliğine ama yüzeyi düzeltemezsin. cila boyayı aşındırır mı demişsin bazı sealantlar içeriğindeki bulunan temizleyiciler nedeniyle boyayı aşındırır tabi bunun oranı 10 üzerinden yarım bile değildir. verdiğin linkteki ürünlerinde hepsi aşındırıcıdır ürünlerin üzerindeki çizgiden ne kadar aşındırıcı olduğunu görebilirsin. araştırıp öğrenmek istersen sana çok faydalı linkler gönderebilirim.

Saro,

Hare ve kılcak çizik gidermek için Meg'in Ultra Finishing Polish Cila(M20532) ürününü tavsiye ederim.

Ama profesyonel ellerin yapacağı uygulamalar mutlaka daha başka olucaktır..:)

tavsiye ettiğin üründe adı üstünde bir polish tir ve doğal olarak aşındırıcıdır.
12 üzerinden 4 aşındırıcılığa sahiptir. linkte detaylı bilgiler mevcut
http://www.meguiarsdirect.com/detail/MEG+POLISH+32

s_makbuloglu
25-11-2010, 16:05
harelerin giderilmesi için boyanın aşındırılmasına pek tabii ki gerek var tamir etmek için temiz bir yüzey elde etmek için aşındırıcı şarttır. filler özellikli cilalarla sadece maskeleyebilirsin oda bir süreliğine ama yüzeyi düzeltemezsin. cila boyayı aşındırır mı demişsin bazı sealantlar içeriğindeki bulunan temizleyiciler nedeniyle boyayı aşındırır tabi bunun oranı 10 üzerinden yarım bile değildir. verdiğin linkteki ürünlerinde hepsi aşındırıcıdır ürünlerin üzerindeki çizgiden ne kadar aşındırıcı olduğunu görebilirsin. araştırıp öğrenmek istersen sana çok faydalı linkler gönderebilirim.

tavsiye ettiğin üründe adı üstünde bir polish tir ve doğal olarak aşındırıcıdır.
12 üzerinden 4 aşındırıcılığa sahiptir. linkte detaylı bilgiler mevcut
http://www.meguiarsdirect.com/detail/MEG+POLISH+32

Hiç bir cila bir pasta kadar aşındırmaz.Doğrumudur?

M U R A T
25-11-2010, 16:39
Hiç bir cila bir pasta kadar aşındırmaz.Doğrumudur?

ben diyorum ki senin şu aşındırmayan cila dediğin şey bildiğin pasta ve zaten konu cilanın aşındırıcılık derecesi değil cilanın çizik düzeltip düzeltemeyeceği..
cila sadece boyayı korumak için atılan son kattır eğer zemin kötüyse cila gidermez..

s_makbuloglu
26-11-2010, 08:24
ben diyorum ki senin şu aşındırmayan cila dediğin şey bildiğin pasta ve zaten konu cilanın aşındırıcılık derecesi değil cilanın çizik düzeltip düzeltemeyeceği..
cila sadece boyayı korumak için atılan son kattır eğer zemin kötüyse cila gidermez..

ok bende diyorum ki her cila aşındırır ama pasta kadar değil.Örneğin, pasta 12 birim üzerinden 10 ise, cila 12 üzerinden 3-4 aşındırır.

Ama zemin düzgünse sağlam bir cila'da harelenmeleri giderir diyorum.

M U R A T
26-11-2010, 08:43
ok bende diyorum ki her cila aşındırır ama pasta kadar değil.Örneğin, pasta 12 birim üzerinden 10 ise, cila 12 üzerinden 3-4 aşındırır.

Ama zemin düzgünse sağlam bir cila'da harelenmeleri giderir diyorum.

her pasta farklı aşındırıcılık değerlerine sahiptir hiçbir cilada 12-üzerinde 3-4 aşındırmaz o ayrı mevzu sanırım yazdıklarımı okumuyorsun hare varsa zaten zemin düzgün değildir hare de cilayla giderilmez sen hangi cilayla hare gideriyorsun onu söyle bari

EMG
26-11-2010, 10:11
arkadaş inanmış :D

Saro-Ş
26-11-2010, 12:59
merak ettim valla saro ne yaptırıcaksın böyle özel falan:) malatyalı usta mı yapıcak yoksa:D

hahaha Aynen Usta Malatyalı :) seninde olman gerek silici olaraka yıp yani okadar silim Senin Ar dokuzu

Saro-Ş
26-11-2010, 13:01
Arkadşlar Son durum Nedir Bulundumu aşındırıcısız Çizik Giderme :) Ona Göre :D boşa alındırımıyım incecik honda boyasını

M U R A T
27-11-2010, 09:42
Arkadşlar Son durum Nedir Bulundumu aşındırıcısız Çizik Giderme :) Ona Göre :D boşa alındırımıyım incecik honda boyasını

bas enekstiyi ne çizik kalır ne hare gardaş:D

s_makbuloglu
29-11-2010, 15:58
her pasta farklı aşındırıcılık değerlerine sahiptir hiçbir cilada 12-üzerinde 3-4 aşındırmaz o ayrı mevzu sanırım yazdıklarımı okumuyorsun hare varsa zaten zemin düzgün değildir hare de cilayla giderilmez sen hangi cilayla hare gideriyorsun onu söyle bari

Sende benim yazdıklarımı okumuyorsun galiba.

Bir PASTA kadar aşındırmaya sebep olmayan 10-3 oranında aşındıran aşağıdaki cila ile harelenmeleri giderdim, sana da tavsiye ederim.

http://www.meguiars.com.tr/product_info.php?44_45_58&products_id=189

Eyvallah.

Saro-Ş
29-11-2010, 16:03

Delik Kovaya Suyu Doldur desen daha iyi anlıcam :D Anlık Göz zevki için Lütfen en(-)ti Kullanın

Low-Rider
29-11-2010, 16:12
hahaha Aynen Usta Malatyalı :) seninde olman gerek silici olaraka yıp yani okadar silim Senin Ar dokuzu

gelirim gülüm ayıpsın

:hehe::hehe:

Ufuk
29-11-2010, 16:40
Sonuç ney bulundumu boyayı aşındırmadan çizik gideren ürün?ÇBS belco iyiymiş bu konuda diyorlar?
birde nehirde bekletilmiş karpuzda hareleri giderip kil etkisi yapıyormuş doğrumu? :D

Onno
29-11-2010, 16:40
Arkadaşlar kocaelinde bildiğiniz detaylı temizlik yapan iç-dış var mı?

ruudvan
29-11-2010, 16:59
Arkadaşlar kocaelinde bildiğiniz detaylı temizlik yapan iç-dış var mı?

ben yakındır acıcam ızmıte bı tane :D

bu arada beyler ole katloglara bakrak su na su ped buna bu urun dıe bı gereksız goz kamastıran beyın yoran bısey yok .
o asındırıcılık deıdgnız sey de ole cok cok cok buyuk seyler deıl .
araba yuzeyı 180 mıkronsa 105 atarsan 1 mıkron yanı 12 asındırıcılıgı olan bısey 1 mıkron dolayısıyla cıla dedıgımız sealant ıse 12/4 asındırıclıktan yarım mıkron bıle almaz..okadar kafaya takılcak sey deıl.
madem kafaya takıosunuz arabayı folyo kaplatın olsun bıtsın.

M U R A T
29-11-2010, 17:24

Bir PASTA kadar aşındırmaya sebep olmayan 10-3 oranında aşındıran aşağıdaki cila ile harelenmeleri giderdim, sana da tavsiye ederim.

Eyvallah.

hareleri giderdiğin 10 üzerinden 3 aşındıran ürün üzerinde yazdığı gibi bir polish tir(yani pasta) cila değildir (wax yada sealant). ilk önce wax, sealant, polish nedir bir araştır ondan sonra konuşalım:icon_tup:

ruudvan
29-11-2010, 18:18

Eyvallah.

woooowwww yıllardır ben bunu polish die kullanıodum demekki cilaymiş.:icon_tup:

bak kardesım sen asındırmadan cızık alabılıcegın kanısından uzaklas asındır boyan rahatlasın bosver takılma ole seylere.
105-85 / 205-95-82/66-34-26-21-16-nxt sıralam budur
bırıncı sıra once cızıkler ıcın boyanı asındırırsın.
ıkıncı sıra ardından asındırıcının olusturdugu ve asındırcının kapatamadıgı daha kucuk yerler ıcın hare gıderıcı kullanırsın
ucuncu sıra parlatırsın.

s_makbuloglu
02-12-2010, 18:42
hareleri giderdiğin 10 üzerinden 3 aşındıran ürün üzerinde yazdığı gibi bir polish tir(yani pasta) cila değildir (wax yada sealant). ilk önce wax, sealant, polish nedir bir araştır ondan sonra konuşalım:icon_tup:

Arkadaşım sitedeki açıklama fake mi bir okurmusun?Göndermediğim linki incelemedin galiba.O zaman Meg. yanlış açıklama yazmış, keşke öce sana danışsaydı.

Kalın puntolu yere dikkat edelim mi dostum?

Siteden Alıntı:

Hare izlerini hızla gideren yüksek performanslı bir ciladır. İnce çizikleri çıkaran özel bir karışıma sahiptir. Hızla ve kolaylıkla uygulanır, kolay silinir. Derin bir yeni boya parlaklığı sağlar. Islak bir görünüm oluşturur.

s_makbuloglu
02-12-2010, 18:43
woooowwww yıllardır ben bunu polish die kullanıodum demekki cilaymiş.:icon_tup:

bak kardesım sen asındırmadan cızık alabılıcegın kanısından uzaklas asındır boyan rahatlasın bosver takılma ole seylere.
105-85 / 205-95-82/66-34-26-21-16-nxt sıralam budur
bırıncı sıra once cızıkler ıcın boyanı asındırırsın.
ıkıncı sıra ardından asındırıcının olusturdugu ve asındırcının kapatamadıgı daha kucuk yerler ıcın hare gıderıcı kullanırsın
ucuncu sıra parlatırsın.

Evet sitede yazan açıklamaya göre ürün cliaymış, acaba Meg. Sitesindeki ürün bilgilendirmelerini yanlışmı yapıyor..:)

Kalın puntolu yere dikkat edelim lütfen.

Siteden Alıntı:

Hare izlerini hızla gideren yüksek performanslı bir ciladır. İnce çizikleri çıkaran özel bir karışıma sahiptir. Hızla ve kolaylıkla uygulanır, kolay silinir. Derin bir yeni boya parlaklığı sağlar. Islak bir görünüm oluşturur.

ruudvan
02-12-2010, 19:12
şimdi sen öle bi yere gittin ki evet sitedeki bilgi yanlış tamamıyla türk halkının aklına girmek için yazılmiş oraya pollish dese kimse anlamıcak ..

s_makbuloglu
02-12-2010, 19:41
şimdi sen öle bi yere gittin ki evet sitedeki bilgi yanlış tamamıyla türk halkının aklına girmek için yazılmiş oraya pollish dese kimse anlamıcak ..

Sitedeki bilgi yanlış mı? Burası Meguiars'in TR resmi web sitesi değil mi?

garip gerçekten.

ruudvan
02-12-2010, 19:44
Sitedeki bilgi yanlış mı? Burası Meguiars'in TR resmi web sitesi değil mi?

garip gerçekten.

evet resmi sitesi bnde meguiars tr resmi bayisiyim .tanıstıgıma memnun oldum.:heyoo:
takma bole seylerı sen .

s_makbuloglu
02-12-2010, 20:07
evet resmi sitesi bnde meguiars tr resmi bayisiyim .tanıstıgıma memnun oldum.:heyoo:
takma bole seylerı sen .

Sende bu ürün polish mi cila mı :)))

Bende memnun oldum, teşekkürler.;)

ruudvan
02-12-2010, 20:16
Sende bu ürün polish mi cila mı :)))

Bende memnun oldum, teşekkürler.;)

bilene polish bilmeyene ciladır.

Ufuk
02-12-2010, 20:25
Bize inanmıyorsunuz gidin başka forumlara sorun bu işten gerçekten anlayanlara sorun..
Siz o zaman çizik giderici kalemle çiziklerin gittiğinide inanıyorsunuzdur :D

M U R A T
03-12-2010, 08:23
Arkadaşım sitedeki açıklama fake mi bir okurmusun?Göndermediğim linki incelemedin galiba.O zaman Meg. yanlış açıklama yazmış, keşke öce sana danışsaydı.

Kalın puntolu yere dikkat edelim mi dostum?

Siteden Alıntı:

sitede sadece çeviri hatası var ürünün üzerinde seninde görebileceğin gibi polish yazar açıklamasında polish yazsa çoğu kullanıcı anlamayacağı için cila kelimesi kullanılmış benim dediklerime inanmıyorsan dw de konu aç polish nedir diye...

xxman
03-12-2010, 08:42
Cila, Pasta gibi kavramlar bizlere hastır. Genellikle pasta üzeri cila attım şeklinde tabir edilir. Ama aslında Polish üstüne wax şeklindedir. Çeşitli kombinasyonlar yapılabilir,

Kil - Polish - Sealant
Kil - Polish - Wax
Kil - Polish - Glaze - Wax
Kil - Polish - Glaze - Sealant
Kil - Polish - Glaze - Sealant - Wax

Ben en son kendi aracıma Kil - Polish - Glaze - Sealant - Wax bu kombinasyonu uygulamıştım.

Gerçeğinde Polish yani çizik giderici olarak geçer. M80-82-83-85-86-205-105 bunların hepsi polish dir.

Colli 915, Colli 476s, FK1000P, Autoglym High Definition Wax, Jetseal 109, NXT 2.0, Lusso
Oro Wax, Naviwax IONCOAT Naviwax Dark, Migliore Grande Frutta Blend Carnauba Wax,Dodo Juice Supernatural Wax vs.... bunlarda wax ve sealant tarzı ürünlerdir. Boya koruyucu ürün bunlardır. Ayrıca temizlenmiş boyaya bir derinlik katarak parlaklık sağlarlar.

Netice olarak Türkçe kavramlara takılmayalım. Çizik gidericiyi bile koruyucu olarak satmak için neler yapıyorlar.

-batu-
03-12-2010, 09:00
Cila, Pasta gibi kavramlar bizlere hastır. Genellikle pasta üzeri cila attım şeklinde tabir edilir. Ama aslında Polish üstüne wax şeklindedir. Çeşitli kombinasyonlar yapılabilir,

Kil - Polish - Sealant
Kil - Polish - Wax

Ben en son kendi aracıma Kil - Polish - Glaze - Sealant - Wax bu kombinasyonu uygulamıştım.

Gerçeğinde Polish yani çizik giderici olarak geçer. M80-82-83-85-86-205-105 bunların hepsi polish dir.

Colli 915, Colli 476s, FK1000P, Autoglym High Definition Wax, Jetseal 109, NXT 2.0, Lusso
Oro Wax, Naviwax IONCOAT Naviwax Dark, Migliore Grande Frutta Blend Carnauba Wax,Dodo Juice Supernatural Wax vs.... bunlarda wax ve sealant tarzı ürünlerdir. Boya koruyucu ürün bunlardır. Ayrıca temizlenmiş boyaya bir derinlik katarak parlaklık sağlarlar.

Netice olarak Türkçe kavramlara takılmayalım. Çizik gidericiyi bile koruyucu olarak satmak için neler yapıyorlar.

eline sağlık. tamamen sanayi ağızı çeviriden kaynaklanan bir sorun.

aynı şey kılcal çizik hare dairesel çizik olayındada var.

s_makbuloglu
03-12-2010, 10:03
Bize inanmıyorsunuz gidin başka forumlara sorun bu işten gerçekten anlayanlara sorun..
Siz o zaman çizik giderici kalemle çiziklerin gittiğinide inanıyorsunuzdur :D

Yok oyle kalem muhabbetlerine inandığım yok merak etme..:)

Dikkat edersen yanlış söylüyorsunuz demiyorum ortada bir çeviri hatası varsa onu düzelttirelim.

s_makbuloglu
03-12-2010, 10:04

Kil - Polish - Sealant
Kil - Polish - Wax

Üstad bilgilendirmeler için teşekkürler, eline sağlık.

Ranthor
03-12-2010, 10:43
benim elimde meguiars polish var kırmızı kutuda
içinde yağlar filan varmış sür geç şeklinde kullanılıyor, cila altına sürünce iyi geliyor.

Bunun tam açıklaması ve kodu nedir pure polish olarak geçiyor aşındırma yok.

http://www.meguiarsdirect.com/product_detail.asp?T1=MEG+A2116

hasan çağri
03-12-2010, 10:46
Evet Hasan çağrı öyle düşünüyoruz, geliyormusun...:)

Valla arabanın şuan ufak tefek çizik ezik vs leri züeltiliyor tampon ve kapı kenarlarındaki... Onlar biter bitmez detaylı iç dış ve motor temizliği yaptıracağım inş :) Ben aldığımdan beri kendim süngerle yıkayıp paklıyorum kendisini ama kil uygulaması yapılıp üstüne güzel güzel partlatma koruma yaptırmak ışıl ışıl etmek istiyorum arabamı :)

ruudvan
03-12-2010, 12:12
benim elimde meguiars polish var kırmızı kutuda
içinde yağlar filan varmış sür geç şeklinde kullanılıyor, cila altına sürünce iyi geliyor.

Bunun tam açıklaması ve kodu nedir pure polish olarak geçiyor aşındırma yok.

http://www.meguiarsdirect.com/product_detail.asp?T1=MEG+A2116

diyorki bu ürün dolu özelliğindedir finishide parlak olur dediğin gibi wax altına atılır dolayısıyla ıkı kat parlaklık verıryor kodu modu yok cunku amator urun.like nxt.
ama güzel bir alternatif glaze gibi .

306gti
25-12-2010, 23:30
arkadaslar bastan sona okudumda anadolu yakasında ic dıs detaylı temizligi kime yaptiricaz goztepemi meg kızıltoprak meg bostancı sonax hangisi?

@Lp2
26-12-2010, 03:09
kızıltoprak meg onerırım yıkama olarakta bostancı sonax

TarikS
26-12-2010, 03:09
arkadaslar bastan sona okudumda anadolu yakasında ic dıs detaylı temizligi kime yaptiricaz goztepemi meg kızıltoprak meg bostancı sonax hangisi?

en son boya koruma islemlerini de gordukten sonra tamamiyla Uskudar Meguiars'i tavsiye edebilirim :)

ruudvan
26-12-2010, 03:46

kızıltoprak meg onerırım yıkama olarakta bostancı sonax

en son boya koruma islemlerini de gordukten sonra tamamiyla Uskudar Meguiars'i tavsiye edebilirim :)

eee yani hangisi :D cok komık olmuş bu :D 3 ünden hangisi denmiş 3 üde tavsiye edilmiş.sonuç meglere uygulama sonaxa yıkamaya gidilir.:icon_tup:

Ufuk
26-12-2010, 09:16
Üsküdara bir gitmeyi planlıyorum.Bakalım parayıda denkleştirirsem hare ve kılcal çizklerimle vedalaşmayı düşnüyorm :)

Baran^
26-12-2010, 11:11
Bu yıkama işi aslında ne beklediğinize bağlı olarak değişen birşey.Hızlı olsun diyen var ucuz olsun diyende,benım gibi tek yerinden su damlamasın gıcır gıcır olsun en kaliteli malzeme kullanılsın 2kuruş fazla veririz napalım diyende :) Ben marka ilgi alaka ve yıkama kalitelisi malzeme kalitesi olarak Üsküdar Meguiars öneririm.