PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık Bölümü

mcanx
23-11-2010, 13:36
şu an Kocaeli üniversitesinde meslek yüksekokulunda okumaktayım yanlız bu snee tekrar sınava girip koü fotoğrafçılık bölümüne girmek istiyorum forumdan burada okuyan veya genel olarak güzel sanatlar fakültesiyle ilgili olarak bilgi verebilecek kimse var mı? mesela girebilmek için sadece sınavdan barajı aşmak yetiyor mu nasıl oluyor? :soru:

Low-Rider
23-11-2010, 13:39
gsf için yetenek sınavıda var bildiğim

Muharrem C.80
23-11-2010, 13:40
güzel sanatlar fakültesi için baraj + yetenek sınavları vardır birde okuluna göre torpil haydi hayırlı olsun.

FUA
23-11-2010, 13:41
guzel sanatlar grafik tasarım son sınıf okuyorum... sistem değişmediyse barajı geçmenle yetenek sınavına girmeye hak kazanırsın... iç mimarlik,grafik tasarım sınavlarına girdim ikisindede çizim yaptırttılar sonra mülakata aldılar asıl iş mülakatta bitiyor zaten en önemlisi o bilgini yoklayacaklar... eğlenceli bi bölüm ortak derslerimiz oluyodu şimdiden başarılar... Mulakata gircegin zaman elinde yaptığın çekimler varsa bolca götür...

mcanx
23-11-2010, 13:42
güzel sanatlar fakültesi için baraj + yetenek sınavları vardır birde okuluna göre torpil haydi hayırlı olsun.

heh bunu öğrenmek istiyodum bide eğitimi nasıl tavsiye eder misiniz? hem genel olarak hemde kocaeli üniversitesi fotoğrafçılık bölümü olarak?

kurtbil
23-11-2010, 14:46
bızım okulda (msgsu) 225 baraj puanını gectıkten sonra ılk olarak cızım sınavına gırılıyor ve okulun ılk baraj sınavı bu oluyor.barajı gectıkten sonra fotogrf bolumunun kendı sınavı yapılıyor ve gerek kalırsa hocalar mulakatta yapıyorlar

DoguErdogan
23-11-2010, 14:54
Portfolyo hazırlaman cok önemli mülakatta hocaları fazlasıyla etkiler bende girmiştim yetenek sınavına mesela bize farklı çekim metodlarıyla çekilmiş fotograflar verdiler ve sunu sordular çekiilen fotograflarda hangi çekim modları kullanılmıştır yada hangi efektler gibi. Eğlenceli bölümdür. Şimdiden kolay gelsin.

mcanx
23-11-2010, 18:24
başka bilgisi olan yok mu?

kurtbil
23-11-2010, 18:24
Portfolyo hazırlaman cok önemli mülakatta hocaları fazlasıyla etkiler bende girmiştim yetenek sınavına mesela bize farklı çekim metodlarıyla çekilmiş fotograflar verdiler ve sunu sordular çekiilen fotograflarda hangi çekim modları kullanılmıştır yada hangi efektler gibi. Eğlenceli bölümdür. Şimdiden kolay gelsin.

Bazı okullar dedıgın gıbı portfolyo ıstıyolar.Hatta bılgının burslusunu arkadasım cok basıt b sınav sorusu ve portfolyo ıle kazanmıstı

mertk
23-11-2010, 18:26
marmarada fotoğrafcılıkta yetenek sınavı çizim yok mülakat var portfolyo cok onemli birde baraj yetmiyor 220 puan gibi bisilerden soz etmislerdi en son

kurtbil
23-11-2010, 18:28
başka bilgisi olan yok mu?

Sınav hakkında yazıdıgım gıbı ıslıyor Msgsu de aynı zamanda torpılde var ısın ıcınde:)Okul olarak sorcak olursan hocaları kalıpcıdır daha cok bızım okulun,zaman zaman baydıgın olur sınavların zorlugundan,bıyıkları cıkmıs almayan kızlar bıle goryorum okulda elınde projeyle ordan oraya kosan :)

oğuzk
23-11-2010, 18:29
Yetenek sınavı için çok zor diyorlar.Ama fotoğrafa daa önceden ilgin varsa zorlanmazsın.

Jam da Joker
23-11-2010, 18:48
Öss den barajı geçmen yeterli, ama aldığın yüksek puan azda olsa etkiler okuluna göre ufak bir yüzdesi alınıyor.
Onun dışında bazı okullarda mülakat var bazılarında yok.
Portfolyonın olması önemli bir avantaj bazı okullarda sadece fotoğrafçılık bölümü için çizim sınavı yok ama hatırladığım kadarıyla bizim okulda Marmarada fotoğrafçılık bölümü içinde sınava giriyorsun daha sonra mülakata alıyorlar..

kurtbil
23-11-2010, 18:56
Öss den barajı geçmen yeterli, ama aldığın yüksek puan azda olsa etkiler okuluna göre ufak bir yüzdesi alınıyor.
Onun dışında bazı okullarda mülakat var bazılarında yok.
Portfolyonın olması önemli bir avantaj bazı okullarda sadece fotoğrafçılık bölümü için çizim sınavı yok ama hatırladığım kadarıyla bizim okulda Marmarada fotoğrafçılık bölümü içinde sınava giriyorsun daha sonra mülakata alıyorlar..

oss barajı gecmesı ne yazıkkı yeterlı deıl her okul ıcın,Msgsu nun 225 oss puanı barajı var marmaranın da bu sene 220 ıle oss puanı barajı ıle aldıgını duydum.Ozellerde bu baraj puanları 180 hatta kımısınde 160 oluyor

Muharrem C.80
24-11-2010, 00:41
heh bunu öğrenmek istiyodum bide eğitimi nasıl tavsiye eder misiniz? hem genel olarak hemde kocaeli üniversitesi fotoğrafçılık bölümü olarak?

valla kocaeliyi bilmem iyidir heralde eğitimi. mülakata giderken referans olacak bir dosya hazırla. genel kültür sorgusuna tutulursun birde bazı üniler onuda sınav yapıyor.

ozgunsenuyar
24-11-2010, 01:51
dostum ben deu fotoğraftayım bizim okulda barajı aştıktan sonra görsel algı sınavı sonra fotoğraf çekimi ve portfolyo hazırlığı daha sonrasında da sözlü mülakat tan olusan 3 aşamalı bi sınav sistemi var koü de de sanırım barajdan sonra kendi çekimlerinden olusan bi portfolyo ile mülakata giriyosun ama barajın üstünde de puan isteyebilir okuldan öğrenmen gerek onu

Jam da Joker
24-11-2010, 01:56
oss barajı gecmesı ne yazıkkı yeterlı deıl her okul ıcın,Msgsu nun 225 oss puanı barajı var marmaranın da bu sene 220 ıle oss puanı barajı ıle aldıgını duydum.Ozellerde bu baraj puanları 180 hatta kımısınde 160 oluyor

Valla ben gireli 5 sene oldu benim zamanımda 225 falan değildi değişmiştir öyleyse

kurtbil
24-11-2010, 07:47
Valla ben gireli 5 sene oldu benim zamanımda 225 falan değildi değişmiştir öyleyse

Msu nun her sene artıyo zaten baraj puanı:) Marmara da onu takıben aynı yolu ızlıyor

Ahmet Saraçoğlu
24-11-2010, 07:50
öss barajı özellerde geçerli bildiğim kadarıyla.Msü için can ın dedii puan geçerli dir.