PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klasik Amerikan için Yardım!!!

MUY37
24-11-2010, 19:30
MK1 projem bulduğum 2. kaportacınıda bana kazık atmasıyla son buldu. İşi öğrenmek için harcadığım paranının gereksiz oduğunu düşünerek Golf u dağınık şekilde satma kararı alma kararımla birlikte evden gelen teşvik ile :D çocukluğumun hayalı olan 72-76 arası bir Camaro bakmaya başladım. Forumda bildiğim kadarı ile klasik amerikan larla uğraşan arkadaşlar var. Gün içinde yaptığım ufak araştırma sonucu internet ortamından çok fazla satışı olmuyor bu araçların , olanlarda uçuk paralar. Ben restorasyon için aldığımdan çok derli toplu olması gerekmiyor. Restorasyon geçirmemiş olması benim işime gelir hem maddi olarak hemde ne aldığımı bilmem açısından. Sahibinden de 2 adet ilan gözüme çarptı biri İstanbulda ona ustamla bakmaya gidicem biride Ankara da onada artık nasıl yaparız bilemiyorum. İstanbuldaki http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-chevrolet-project-car/detay/ . Ankara daki http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-chevrolet-1976-camaro-z-28-34877177/detay . Düşündüğüm fiyat aralıkları bu düzeyde. Bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

atituti
24-11-2010, 20:35
netteki fiyatlara bakma , evimin arkasında boşboş yatan aşırı cillop 76 formula 12bin ytl ye satıldı , su anda sahibindende; sadece ön tamponu boyandı 28.000 usd ye satıyolar.net dışında daha cok araba var satılık olan..

atituti
24-11-2010, 20:37
ayrıca istediğin gibi düzgün araç alsanda min 5 bin usd kenarda dursun heran birşey cıkabilir , hem kaç senelik araçlar hemde eski sahibi nasıl kullanmıştır kim bilir..

SULTANOGLU
24-11-2010, 20:51
parçaları hazır olan project car yazan arkadaşımın arabasıdır, ve ilanda belirttiği gibi bütün parçaları hazırdır ve kaporta dışında hiç bir sıkınıtısı yoktur. hatta bamaya gitseniz marşa bassanız direk çalışır ki kendiside sorunlu bir insandır bu konuda :) her arabasının yanına gittiğinde çalıştırır karşısında oturur izler.

arabanın farı stobu bütün ıvır zıvır parçaları çok temiz durumdadır ve gözüm vardır onlarda :D arabanın bu haliylede dolaştım çok zevkli :) madmaxten fırlamış gibi aklıma daha bişeyler gelirse yazarım :D

SULTANOGLU
24-11-2010, 20:54
camaro alırsanızda kesinlikle 350 kübik inç alın, mümkünse model yılı en yüksek 74 en kötü 75 ten fazla almayın. benim kısaca basitçe tavsiyelerim bunlardır. tabikide herşey sizin zevkinize kalmıştır :)

ef186
24-11-2010, 21:22
bide ufak bir dipnot alirken sase ve motor numaralarini iki kez kontrol et veya ettir ...

MUY37
24-11-2010, 21:34
parçaları hazır olan project car yazan arkadaşımın arabasıdır, ve ilanda belirttiği gibi bütün parçaları hazırdır ve kaporta dışında hiç bir sıkınıtısı yoktur. hatta bamaya gitseniz marşa bassanız direk çalışır ki kendiside sorunlu bir insandır bu konuda :) her arabasının yanına gittiğinde çalıştırır karşısında oturur izler.

arabanın farı stobu bütün ıvır zıvır parçaları çok temiz durumdadır ve gözüm vardır onlarda :D arabanın bu haliylede dolaştım çok zevkli :) madmaxten fırlamış gibi aklıma daha bişeyler gelirse yazarım :D

camaro alırsanızda kesinlikle 350 kübik inç alın, mümkünse model yılı en yüksek 74 en kötü 75 ten fazla almayın. benim kısaca basitçe tavsiyelerim bunlardır. tabikide herşey sizin zevkinize kalmıştır :)

O araca en kısa sürede bakmaya gidicem , tabi birde o aracın 1,5 senedir neden satılamadığıda hala aklımı kurcalıyor :D Sizin bildiğiniz başka araçlar var ise onlarada bakmak isterim.

hddsheriff
24-11-2010, 21:35
golf ü kaça satacaksınız durumu nedir? araç benzinlimi dizel mi ?

MUY37
24-11-2010, 21:36
Birde araç bulunmuyor ne yazıkki illa bir tanıdık işin içinde olan biri vasıtası ile ulaşmak lazım anladığım kadarı ile yoksa döküntü bir arbaya 30.000tl vermek zorunda kalıcakmış gibi hissediyorum.

mmustu
24-11-2010, 21:38
sultankızının dediği gibi ilk ilandaki araç aslında tam size göre o fiyatlara standart bir araç alacakken yanında bi ton yedek parçası ile almak çok mantıklı ;)

MUY37
24-11-2010, 21:41

Pm. atıldı...

MUY37
24-11-2010, 21:42
sultankızının dediği gibi ilk ilandaki araç aslında tam size göre o fiyatlara standart bir araç alacakken yanında bi ton yedek parçası ile almak çok mantıklı ;)

İnşallah beklediğimiz gibi çıkar ve fiyattada anlaşırsak benimde aklımdaki araç tam olarak o... Tabi yanında gelen parçalar yedek parça olarak değilde direk kullanılması gereken parçaları olucak çünkü fotoğraflardan bile net olarak aracın kaporta nerdeyse komple çürük olarak gözüküyor.

ef186
24-11-2010, 21:44
Pm. atıldı...

bir pm de ben alabilirmiyim .

SULTANOGLU
24-11-2010, 21:44
O araca en kısa sürede bakmaya gidicem , tabi birde o aracın 1,5 senedir neden satılamadığıda hala aklımı kurcalıyor :D Sizin bildiğiniz başka araçlar var ise onlarada bakmak isterim.

bütün parçaları tam olmasına rağmen biraz kaporta işi olduğundan sanırım kimse tam anlamıyla göze alamıyor, oyüzden satılmıyor olabilir. :)

ben bu hafta sonu bir araştırırım, sonra aynen burdan haber veririm :D aklımda şu anda satılık olarak bir bu araba var başka yok ne yazıkki ama araştırıcam esinlikle :D

amerikan güzeldir :D:D

SULTANOGLU
24-11-2010, 21:49
İnşallah beklediğimiz gibi çıkar ve fiyattada anlaşırsak benimde aklımdaki araç tam olarak o... Tabi yanında gelen parçalar yedek parça olarak değilde direk kullanılması gereken parçaları olucak çünkü fotoğraflardan bile net olarak aracın kaporta nerdeyse komple çürük olarak gözüküyor.

evet araç hakaten çürük ama taban sacından tutun arka canım altındaki ufacıcık parçaya kadar herşeyi tam ve arabanın üstünde bulunan farı krom parçaları panjuru herşeyi çok güzel durumda. içindeki göstergeler bile çalışıyordu en son hatırladığım kadarıyla :D

kaportacı olarak neresini düşünüyorsunuz bilmiyorum ama amerikan konusunda cidden usta birine ihtiyacınız var çünkü en basitinden arka çamurlukların çok düzgün kesilip biçilip yenilerinin 0 hata ile takılması lazımki arabanın hatları bozulmasın.

MUY37
24-11-2010, 21:49
bütün parçaları tam olmasına rağmen biraz kaporta işi olduğundan sanırım kimse tam anlamıyla göze alamıyor, oyüzden satılmıyor olabilir. :)

ben bu hafta sonu bir araştırırım, sonra aynen burdan haber veririm :D aklımda şu anda satılık olarak bir bu araba var başka yok ne yazıkki ama araştırıcam esinlikle :D

amerikan güzeldir :D:D

Çok teşekkür ederim :) resimlerden direklerdede çürük gözüküyor ve benim gözümü en çok korkutanda tavanın deri kaplı olması ve altından %90 :) demir tozu çıkacak olması tavan sacı yerine...

MUY37
24-11-2010, 21:54
evet araç hakaten çürük ama taban sacından tutun arka canım altındaki ufacıcık parçaya kadar herşeyi tam ve arabanın üstünde bulunan farı krom parçaları panjuru herşeyi çok güzel durumda. içindeki göstergeler bile çalışıyordu en son hatırladığım kadarıyla :D

kaportacı olarak neresini düşünüyorsunuz bilmiyorum ama amerikan konusunda cidden usta birine ihtiyacınız var çünkü en basitinden arka çamurlukların çok düzgün kesilip biçilip yenilerinin 0 hata ile takılması lazımki arabanın hatları bozulmasın.

Usta olarak Ümraniye sanayii de muharrem Usta var çok eski bir ustaymış motor ve mekanik içinde Kuzguncukta Avni usta , benim peder eski Amerikancı olduğundan onun tanıdığı eski ustalar hepsi yaşını almış bu arabaları 0 ken görmüş adamlar. Tabi aracı bulduktan sonra birkaç yerle daha görüşülür fikir açısından ama şimdilik ekip bu şekilde...

MUY37
24-11-2010, 21:57
bir pm de ben alabilirmiyim .

Bir Pm. de buraya gitti :D

SULTANOGLU
24-11-2010, 22:00
zaten bu manyak amerikalıların tavana deri döşeme olayını hiç anlamıyorum :D benim arabamda çook eskiden deriydi, 8 sene önce kaportaya girditen sonra söktüm attım :D resmen çürük mıknatısı saçma sapan bir uygulama.

yok demir tozu kadar çürük çıkacağını zannetmiyorum :) çünkü arabanın tavan döşemesini sökmüştüm okadar kötü durumda değildi.

Aslında burda en önemli olan kısımları arabanın marşpiyer bölümü çünkü bu arabalar yarım şasi olduklarından orası arabanın taşıyıcı kısmı oluyor ve kaporta esnasından oralarında çok dikkatli bir şekilde yapılması lazım. kaporta bittikten hemen sonra şasi tamamlayıcı alıp marşpiyerlerin esnemesini azaltmak lazım yoksa gelecekte bunlar çürük olarak geri döner :) başlama yerleride arka çamurluğun tavanla birleşim yeri ve yine marşpiyerle birleşim yeridir.

makif84
24-11-2010, 23:34
golf hakkında bi pm de ben alsam

EvO 86
25-11-2010, 00:24
benim arkadaşımın babasında var, beyaz içi kırmızı. TUV den muayenesi de var (avanta falan değil kendisi koşturdu baya). Sordum kaporta işi yok dedi. Henüz sahibinden ilanı yok ama koyunca yollarım. Zaten kendisi de şu an kendi trans-**'ı ile uğraşıyor. LPG vs zaten yok.

gni_GTI
25-11-2010, 00:34
Murat Ankara'da mavi bir Camaro var bizim dükkan sahibinde Şaşmaz'da. Belki duymuşsundur Tuna Garaj'da. Mk1 projeni yarım bırakmanı hiç istemiyorum aslında ama düşünürsen yarın fiyatını falan öğrenir resimlerini çekerim.Araç diri ancak boyasında atmalar ve paslanmalar var,motor durumunu bilmiyorum. Ama sahibi çok eski Amerikan'cı ve Servet abi on numara adamdır,sorduğun zaman dürüstçe arabanın neyi var neyi yok herşeyi anlatır zaten

MUY37
25-11-2010, 06:28
benim arkadaşımın babasında var, beyaz içi kırmızı. TUV den muayenesi de var (avanta falan değil kendisi koşturdu baya). Sordum kaporta işi yok dedi. Henüz sahibinden ilanı yok ama koyunca yollarım. Zaten kendisi de şu an kendi trans-**'ı ile uğraşıyor. LPG vs zaten yok.

Daha önce restorasyon gördüyse bir zor gibi çünkü o tarz araçlara dünya para istiyorlar ve kaportanın nasıl yapıldığını bilemiyorsun. Ama benim için konuşursan çok sevinirim nedir ne değildir fiyat vs. için. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Murat Ankara'da mavi bir Camaro var bizim dükkan sahibinde Şaşmaz'da. Belki duymuşsundur Tuna Garaj'da. Mk1 projeni yarım bırakmanı hiç istemiyorum aslında ama düşünürsen yarın fiyatını falan öğrenir resimlerini çekerim.Araç diri ancak boyasında atmalar ve paslanmalar var,motor durumunu bilmiyorum. Ama sahibi çok eski Amerikan'cı ve Servet abi on numara adamdır,sorduğun zaman dürüstçe arabanın neyi var neyi yok herşeyi anlatır zaten

Bütün Mk1 tayfasının fikri o yönde fakat anladımki herkesin kafasındaki maliyetlere o araç toplanmaz , toplansa bile en fazla ömrü 2 yıl hadi çok iyi korudum 3 yıl onun içinde o kadar para verilmez. Şu anki haliyle alıp hakkıyla yapıcak usta sadece kaporta işçiliğine 2.500-3.000 tl para istiyor e bunun birde güzel boyası var 2.000 de o daha döşemesi motoru vs... Ben bu aracı işi öğreneyim ne nasıl yürüyor göreyim die almıştım fakat kasap ve şahsiyetten mahrum ustalarımız sağ olsun kimin ne mal olduğunu gösterdi bana o yüzden bu aracın kaporta boya vs. sine harcayacağım parayı bir Amerikan a harcarım hem sınıf olarak kat kat üstüne bir araca sahip olurum hemde asıl amacım ve hayalim olan bir V8 gürültüsüne :) Ben senden o araç için haber bekliyorum , Ankara da olması biraz can sıkıyor fakat Servet abin araç hakkında iyi konuşur ve mantıklı bir fiyat verirse ustalarıda kapar gelirim Ankara ya.

EM-RE
25-11-2010, 06:38
Baktıgın araba en mantıklısı hangisini alırsan al nasıl olsa restore ediceksin,hazır gelmiş elinde 0 olan parçalı arabayı almak çok çok daha mantıklı...ama arka çamurluk konusunda katılıyorum en ufacık bir yanlış arabayı bitirir...kolay gelsin zewklidir,zordur..

baymustang
25-11-2010, 08:09
bende bu aralar klasik arabalara kafayı sardım hatta camaro vardı listemde 2 aydır senin verdiğin linklere bakıyorum. şöyle bi durum var internette adamlar uçmuş diyebiliyorum. garajda yatan arabalar 7000ile 15000 arası değişiyor ama nete gelince 23000 oluyor sebebmi biri yazıyor arkasından oada yazıyor :)

bide klasik klupten bişey öğrendim 70 modelin altında bakacaksın biz 70 üstüne klasik demiyoruz demeleri

MUY37
25-11-2010, 08:29
bende bu aralar klasik arabalara kafayı sardım hatta camaro vardı listemde 2 aydır senin verdiğin linklere bakıyorum. şöyle bi durum var internette adamlar uçmuş diyebiliyorum. garajda yatan arabalar 7000ile 15000 arası değişiyor ama nete gelince 23000 oluyor sebebmi biri yazıyor arkasından oada yazıyor :)

bide klasik klupten bişey öğrendim 70 modelin altında bakacaksın biz 70 üstüne klasik demiyoruz demeleri

70 altı araçlar $40.000 dan başlıyor. Tabi araştırmaya yeni başladım fakat daha öncedende geçici heveslerle baktığımda gene fiyatlar bu şekildeydi. Parçası hazır araç almak mantıklı tabi fakat tavanı çürükse yada motor bölümündede aşırı çürük varsa o aracı toplamak çok zor olacaktır. Dediğim gibi en kısa sürede gidip bakıcam kahve rengi olan Camaro ya , bakalım ustamız ne diicek...

baymustang
25-11-2010, 08:58
70 altı araçlar $40.000 dan başlıyor. Tabi araştırmaya yeni başladım fakat daha öncedende geçici heveslerle baktığımda gene fiyatlar bu şekildeydi. Parçası hazır araç almak mantıklı tabi fakat tavanı çürükse yada motor bölümündede aşırı çürük varsa o aracı toplamak çok zor olacaktır. Dediğim gibi en kısa sürede gidip bakıcam kahve rengi olan Camaro ya , bakalım ustamız ne diicek...

turgay ustam var topkapıda mustang turgay diyorlar zaten :)
benimde kafamı yıkadı.

olm diyor avrupa arabası herzaman para yer ama hiç bizaman hakkını alamazsın dedi harbidende öyle oldu aracıma harcadım ve bitti.

dediği şu çok mu etiket olmak istiyorsun. yürümek mi istiyorsun. sattın mı hakkını emeğini almak mı istiyorsun işte tam yerindesin dedi :)

bende klasiklere bakıyorum. pontiac transam, firebird, mustang, charger, callenger, impala gibi kaslı arabalara bakıyorum. bitane mustang var 70 küsür üstünde araba bedeva :) 12000lira diyor ama 60ların esintisi yok işte. benim ustama sorduğumda 50-60 yıllarada her zaman para eder ama 70li yılların araçları avrupa arabası gibi klasik klasmanında çoğu zaman klasik denilmiyor bu yüzden çok ucuz oluyor zaten.

son zamanlarda eski dizilierin çekiminden dolayı klasiklerin fiyatları çok arttı. sebebi şu minimum günlük 250 liraya kiraya veriliyor. hatta bizim bi tanıdıkta 58model impala var süper bi araba. hemde üstü açık tek kapı aslında araba kesik ama üstü açık diye günlük kiralayan 500 lira bile veriyor :) bu sebeplede klasik diyorum bence acele etme. internettende alma. 64 model implala var. daha yapılmamaış 15 milyar hemde. ama nette yok işte ona göre hareket et.

orjinal arabayada para vermiyorlar bilgine. ama orjinal ise bide revizyon yapılmış ise fuardakiler gibi 140bin dolarda istersin :)

MUY37
25-11-2010, 09:05
turgay ustam var topkapıda mustang turgay diyorlar zaten :)
benimde kafamı yıkadı.

olm diyor avrupa arabası herzaman para yer ama hiç bizaman hakkını alamazsın dedi harbidende öyle oldu aracıma harcadım ve bitti.

dediği şu çok mu etiket olmak istiyorsun. yürümek mi istiyorsun. sattın mı hakkını emeğini almak mı istiyorsun işte tam yerindesin dedi :)

bende klasiklere bakıyorum. pontiac transam, firebird, mustang, charger, callenger, impala gibi kaslı arabalara bakıyorum. bitane mustang var 70 küsür üstünde araba bedeva :) 12000lira diyor ama 60ların esintisi yok işte. benim ustama sorduğumda 50-60 yıllarada her zaman para eder ama 70li yılların araçları avrupa arabası gibi klasik klasmanında çoğu zaman klasik denilmiyor bu yüzden çok ucuz oluyor zaten.

son zamanlarda eski dizilierin çekiminden dolayı klasiklerin fiyatları çok arttı. sebebi şu minimum günlük 250 liraya kiraya veriliyor. hatta bizim bi tanıdıkta 58model impala var süper bi araba. hemde üstü açık tek kapı aslında araba kesik ama üstü açık diye günlük kiralayan 500 lira bile veriyor :) bu sebeplede klasik diyorum bence acele etme. internettende alma. 64 model implala var. daha yapılmamaış 15 milyar hemde. ama nette yok işte ona göre hareket et.

orjinal arabayada para vermiyorlar bilgine. ama orjinal ise bide revizyon yapılmış ise fuardakiler gibi 140bin dolarda istersin :)

Charger veya Challanger da zaten gözüm yok benim için erişilmeyecek araçlar fiyat bakımından , ben bu kasa Camaro lara çocukluğumdan beri aşık olduğumdan çokta umrumda değil açıkçası Klasik Otomobil Klübünün ne düşündüğü ben o aracı görünce benim olduğuna inanamadığım sürece benim için herşeyden değerlidir. Birde şu var Mk1 de acele ettim sonu hüsran oldu. Kendim gittim baktım tamamdır dedim aldım. Fakat şimdi bu işi gençliğinden beri yapan amerikanla büyümüş yaşlanmış ustalar onay vermden elimi sürmem arabaya... Araştırıcam seçenkeler bir çıksın ortaya bir arba abakıp onayı aldık hani bunu alalım yaparsam dediğin gibi 2 ay sonra bir ilan görürüm dünyaam yıkılır :)

SULTANOGLU
25-11-2010, 09:13
bence eğer ilk amerikan olucaksa Camaro çok mantıklı bir seçenek, hem ıvır zıvır parçası bol, hem GM 350 motor varsa üstünce parça bulamamak imkansız. çünkü bu motor kamyonetten tutda 4 kapılı sedan arabaya herşey üstünde mevcut ve amerika sıfır motor fiyatı bile resmen bedava :)

bu arabada hevesinizi aldıktan sonra daha eski modellere geçebilirsiniz. bence zaten camaro falan aldıktan ve kaporta aşaması bittikten sonra ne kada rmutlu olabileceğinizi tahmin bile edemiyorum.

ayrıca şunuda belirtiyim böyle bir araba aldığınızda motorunda hiç bir modifiye yoksa sakın performans beklemeyin ama çok az paralara çok tatlı güzel giden sizi mutlu eden bir araba yapabilirsiniz.

baymustang
25-11-2010, 09:15
Charger veya Challanger da zaten gözüm yok benim için erişilmeyecek araçlar fiyat bakımından , ben bu kasa Camaro lara çocukluğumdan beri aşık olduğumdan çokta umrumda değil açıkçası Klasik Otomobil Klübünün ne düşündüğü ben o aracı görünce benim olduğuna inanamadığım sürece benim için herşeyden değerlidir. Birde şu var Mk1 de acele ettim sonu hüsran oldu. Kendim gittim baktım tamamdır dedim aldım. Fakat şimdi bu işi gençliğinden beri yapan amerikanla büyümüş yaşlanmış ustalar onay vermden elimi sürmem arabaya... Araştırıcam seçenkeler bir çıksın ortaya bir arba abakıp onayı aldık hani bunu alalım yaparsam dediğin gibi 2 ay sonra bir ilan görürüm dünyaam yıkılır :)

bişey diyebiliriim ozaman sana. şuanda proje için arabalar pahalı olabilir. sebep şu zaten bi araç yapılırken 5-6 ay sürüyor tamamlanması için. şu vakit tam proje zamanı. ama yazın başında veya sonunda revizyon yapılması için tam zamanı olabilir diye düşünüyorum.

transformersdada zaten bu camaro vardı. harbi yürüyor o ivmelenme o motor sesi yok böyle bişey. hakkımızda hayırlı olması tabii. eğer klasiğe harbi merak saldın ise bi yüzyüze tanışalım derim.

baymustang
25-11-2010, 09:19
bence eğer ilk amerikan olucaksa Camaro çok mantıklı bir seçenek, hem ıvır zıvır parçası bol, hem GM 350 motor varsa üstünce parça bulamamak imkansız. çünkü bu motor kamyonetten tutda 4 kapılı sedan arabaya herşey üstünde mevcut ve amerika sıfır motor fiyatı bile resmen bedava :)

bu arabada hevesinizi aldıktan sonra daha eski modellere geçebilirsiniz. bence zaten camaro falan aldıktan ve kaporta aşaması bittikten sonra ne kada rmutlu olabileceğinizi tahmin bile edemiyorum.

ayrıca şunuda belirtiyim böyle bir araba aldığınızda motorunda hiç bir modifiye yoksa sakın performans beklemeyin ama çok az paralara çok tatlı güzel giden sizi mutlu eden bir araba yapabilirsiniz.

sandık motor nekadarki?
amerikanların motorlarında hiç bi sorun yaşamazsınız diyorlar. çok övüyorlar araçları. ama yürüyen aksamı ve kilitli difransiyelde veya şanzımanda problem olduğunu söylüyorlar

teknik bilgi alabilirmiyim? uzun uzun yazın okurum valla

MUY37
25-11-2010, 09:22
bişey diyebiliriim ozaman sana. şuanda proje için arabalar pahalı olabilir. sebep şu zaten bi araç yapılırken 5-6 ay sürüyor tamamlanması için. şu vakit tam proje zamanı. ama yazın başında veya sonunda revizyon yapılması için tam zamanı olabilir diye düşünüyorum.

transformersdada zaten bu camaro vardı. harbi yürüyor o ivmelenme o motor sesi yok böyle bişey. hakkımızda hayırlı olması tabii. eğer klasiğe harbi merak saldın ise bi yüzyüze tanışalım derim.

Ezelden beri merakım var hatta bundan 10 sene önce 2000 yılında bir Amerikan girşimimiz olmuştu Amerikadan ithal '70 Stingray BigBlock 427 Cabrio 22.000 dolardı araç fakat gümrükte bizdan saçma bir para istediklerinden vazgeçtik ztn sonrada kriz patladı ve yalan oldu... Herzaman aklımın bür koşesinde kesinlikle ilerde sahip olacam bir tane amerikana derken sonunda o gün geldi çattı hala alacağıma inanasım gelmiyor. Tabi bu heveste beni biraz korkutuyor hata yaparım diye ama elimden geldiince kendimi frenlemeye çalışıcam. Bende isterim bu konuya hakım olan biriyle tanışmak fikir alışverişinde bulunmak...

baymustang
25-11-2010, 09:29
Ezelden beri merakım var hatta bundan 10 sene önce 2000 yılında bir Amerikan girşimimiz olmuştu Amerikadan ithal '70 Stingray BigBlock 427 Cabrio 22.000 dolardı araç fakat gümrükte bizdan saçma bir para istediklerinden vazgeçtik ztn sonrada kriz patladı ve yalan oldu... Herzaman aklımın bür koşesinde kesinlikle ilerde sahip olacam bir tane amerikana derken sonunda o gün geldi çattı hala alacağıma inanasım gelmiyor. Tabi bu heveste beni biraz korkutuyor hata yaparım diye ama elimden geldiince kendimi frenlemeye çalışıcam. Bende isterim bu konuya hakım olan biriyle tanışmak fikir alışverişinde bulunmak...

valla beraber koşturalım derim. benimde hayalimde yatıyor onun içinde neti ilk kullandığımdan buyana baymustang nicki ile takılıyorum:)

tekstil piyasasında prestij çok önemli. bindiğin arabadan tut kıyafetine kadar bi prestij yani sana ek olarak bi kredi söz konusu oluyor.

bugün ben bide klasik arabası olan bi kumaşçıya gitsek. bana çek bile kabul etmiyorum desede ama klasik arabası olana açık hesap bile çalışabiliriz diyorlar bu sebeple etiket için benim yaşlanıcak bi klasik istedim. yeni nesil avrupa arabaları mercedes audi gibi araçlar zaten 75 milyardan başlıyor. onun içinde mantıken klasik diyorm.

SekoLive
25-11-2010, 09:32
arkadaşlar bizim 77-78 t stop 131 ler klasik diye geçmiyormu? bence ondan bitane bakın :) mis gibi araba sorunsuz sıkıntısız bide full fabrika çıkısı deri döşemeli olacak :D

SULTANOGLU
25-11-2010, 09:35
sandık motor nekadarki?
amerikanların motorlarında hiç bi sorun yaşamazsınız diyorlar. çok övüyorlar araçları. ama yürüyen aksamı ve kilitli difransiyelde veya şanzımanda problem olduğunu söylüyorlar

teknik bilgi alabilirmiyim? uzun uzun yazın okurum valla

valla benim şu anda almak istediğim 0 motor http://www.summitracing.com/parts/MLL-BP3830CT1/ budur ve fiyatıda gayet normal. bu motor üstünede güzel güzel bir kaç parça takılıp daha kuvvetli hale gelebilir

şanzıman olarak th350 varsa arabanın üstünde genel bir söylem olarak bu şanzıman 350 400 hp ye kadar dayanır. bu beygirlerin üstüne çıkılacaksa türlü türlü şanzıman seçenekleri vardır ama yapılı bir th400 şanzıman gayet güzel iş görür :) difransiyelde problem yaşayan duymadım ama kendi yaşadığım bir aks problemi vardı ve oda tamamen benim üşengeçliğim yüzünden olan birşey :)

EM-RE
25-11-2010, 09:38
Birde golf'e benzemicek bu arabanın restorasyonunu adam gibi yaparsan iç,dış motor,jant lastik,alt takım ıvırı zıvırı inanılmaz paralara gelicek arabayı alıpta yarım bırakıcaksan hiç başlama daha kolay projelere bak gerçekten zor...
ben her bişi yapmaya kalktıgımda off bu ne ya ne olmuş buraya diyorum :)

gerçi geberik hali bile deli haz veriyor oda ayrı konu...

baymustang
25-11-2010, 09:40
valla benim şu anda almak istediğim 0 motor http://www.summitracing.com/parts/MLL-BP3830CT1/ budur ve fiyatıda gayet normal. bu motor üstünede güzel güzel bir kaç parça takılıp daha kuvvetli hale gelebilir

şanzıman olarak th350 varsa arabanın üstünde genel bir söylem olarak bu şanzıman 350 400 hp ye kadar dayanır. bu beygirlerin üstüne çıkılacaksa türlü türlü şanzıman seçenekleri vardır ama yapılı bir th400 şanzıman gayet güzel iş görür :) difransiyelde problem yaşayan duymadım ama kendi yaşadığım bir aks problemi vardı ve oda tamamen benim üşengeçliğim yüzünden olan birşey :)

hiç uğraşmayalım ozaman yaaa süper bi motor bu. 400bg ne demek yawwwww. ozaman birane kasa var camaronun adam sadece kasa olarak satıyor. ona taksan motolar bir daha işinde olmaz. bu motor sana vergi dahil 10bim lirayı geçmez

GökhanO
25-11-2010, 09:40

bu motoru getirme proseduru nedir bilgin varmı ?

SULTANOGLU
25-11-2010, 09:43
ben bundan bir kaç ay önce konuşmuştum, bütün parçalarımı satın aldığım yer getiriyor. eğer isterseniz. ayrıca yanlış hatırlamıyorsam onların elindede şu anda bu motor olmasa bile daha önceden getirdikleri motorlar var.

baymustang
25-11-2010, 09:47
ben bundan bir kaç ay önce konuşmuştum, bütün parçalarımı satın aldığım yer getiriyor. eğer isterseniz. ayrıca yanlış hatırlamıyorsam onların elindede şu anda bu motor olmasa bile daha önceden getirdikleri motorlar var.

motor revize ile uğraşmaktansa böyle bi motor getirerek tek seferde işi bitirebilirsin aslında

GökhanO
25-11-2010, 09:53

fiyatlar ne oluyor bilgin varmı ?

SULTANOGLU
25-11-2010, 09:56
motor revize ile uğraşmaktansa böyle bi motor getirerek tek seferde işi bitirebilirsin aslında
tabikide en mantıklısı olur ama tabi keşke bu fiyata gelebilse :(

fiyatlar ne oluyor bilgin varmı ?

sanırım 2 katı gibi bişey oluyor yanlış bilgilendirme yapmak istemiyorum ve tam olarak hatırlamıyorum, çünkü hakkaten aylar öncesinde sormuştum.

MUY37
25-11-2010, 09:58
Birde golf'e benzemicek bu arabanın restorasyonunu adam gibi yaparsan iç,dış motor,jant lastik,alt takım ıvırı zıvırı inanılmaz paralara gelicek arabayı alıpta yarım bırakıcaksan hiç başlama daha kolay projelere bak gerçekten zor...
ben her bişi yapmaya kalktıgımda off bu ne ya ne olmuş buraya diyorum :)

gerçi geberik hali bile deli haz veriyor oda ayrı konu...

O konunun zaten bilincindeyim. Kaporta boyadan sonra araç yürür vaziyete gelsin gerisi kolay en büyük avantajımın kapalı garajım olduğunu düşünüyorum. Aracı uygun şartlarda saklayabilecek bir yer , yavaş yavaş acele etmeden toplamak istiyorum. Böyle bir aracın araba bedeli hariç kusursuz duruma gelmesi en az 30.000 tl isteyecek ki buda makul parçalar ile yoksa sonu yok onu göze aldım yavaş yavaş yapıcaz.

baymustang
25-11-2010, 10:02
ford racin performance motor sandık motor 10bin lira direk teslim

MUY37
25-11-2010, 12:00
Evet http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-chevrolet-project-car/detay ilandaki aracın sahibiyle konuştum ustalarımı ayarladım. Yarın 3 ustayla beraber aracı görmeye gidiyoruz. düşündüğüm fiyatlara verirse aracı ve ustalardanda onay gelirse alıcakmışız gibi duruyor.

SULTANOGLU
25-11-2010, 12:02
ümitkemal çok iyi bir insandır, umarım sonuç istediğiniz gibi olur.

XoR
25-11-2010, 12:05

Kemal'in arabasına bende her türlü kefilim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-chevrolet-project-car/detay/

XoR
25-11-2010, 12:13
Buarada Ümit Kemal'in arabasını satma sebebi benim arabamı almak istemesidir, bende zaten arabamı ondan başka birine satmayı düşünmediğimden ilan falan koymadım kendi aracım için.

Sahip olduğu arabaya aşık, evladı gibi seven birisi benim gördüğüm kadarıyla :)

baymustang
25-11-2010, 12:19
Buarada Ümit Kemal'in arabasını satma sebebi benim arabamı almak istemesidir, bende zaten arabamı ondan başka birine satmayı düşünmediğimden ilan falan koymadım kendi aracım için.

hangi arabanı istiyor ki?

XoR
25-11-2010, 12:20
hangi arabanı istiyor ki?

Impreza .

baymustang
25-11-2010, 12:21
Impreza .

iyide imprezayı sen satıyormuydun ki? en son proje yapacaktında

XoR
25-11-2010, 12:22
iyide imprezayı sen satıyormuydun ki? en son proje yapacaktında

Yaptım bitti ama arabamı bende daha çok seven birisi çıktığı ve benden daha iyi bakacağına inandığım için satma kararı aldım.

baymustang
25-11-2010, 12:29
Yaptım bitti ama arabamı bende daha çok seven birisi çıktığı ve benden daha iyi bakacağına inandığım için satma kararı aldım.

iyide sana ne araba yakıştırıcaz ki?

XoR
25-11-2010, 12:35
iyide sana ne araba yakıştırıcaz ki?

Evlenme vakti geldi artık :)

Bu olabilir mesela bak hem bunlarda AWD :D

http://www.chicco.com.tr/ProdottiChicco/SchedaProdotto/tabid/378/art/04079225330000/Default.aspx

MUY37
25-11-2010, 13:28

Aman ozmn sizde Impreza nın fiyatını konusunda esnek olunki bizde Umit Kemal le orta bir yol bulalım :D

XoR
25-11-2010, 13:30
Aman ozmn sizde Impreza nın fiyatını konusunda esnek olunki bizde Umit Kemal le orta bir yol bulalım :D

Ben o kısmını hallettim onunla :D

Sadece Camaronun satılmasını bekliyoduk açıkcası forumdan birisininde dahil olup böyle bir üçgen kurulması hoşuma gitti :D

Sende ufak sınıf dizel bişeyler varsa bende onu alabilirim :D herkes birbirine paslamış olur arabaları :D

orhansah
25-11-2010, 13:32

Sadece Camaronun satılmasını bekliyoduk açıkcası forumdan birisininde dahil olup böyle bir üçgen kurulması hoşuma gitti :D

Sende ufak sınıf dizel bişeyler varsa bende onu alabilirim :D herkes birbirine paslamış olur arabaları :D

81 mk1 varmış işte :D

SULTANOGLU
25-11-2010, 13:33
brezilya dizisi oldu :D

MUY37
25-11-2010, 13:41

Walla bende büyük V8 kadar yaka 1.6 Turbo Insignia :D allah düşmanımın başına vermesin tarzında bir araç...

İşte yarın Umit Kemal in aracı bizim ustaları etkilerse birde fiyatta güzel bir pazarlık yaparsak tamamlanmış olur üçgenimiz :) Umit Kemal pazarlıklardan sıkılmış olacakki 15-16.000 teklif etmeyin falan demiş bakalım uzlaşabilecekmiyiz...

XoR
25-11-2010, 13:44
Walla bende büyük V8 kadar yaka 1.6 Turbo Insignia :D allah düşmanımın başına vermesin tarzında bir araç...

İşte yarın Umit Kemal in aracı bizim ustaları etkilerse birde fiyatta güzel bir pazarlık yaparsak tamamlanmış olur üçgenimiz :) Umit Kemal pazarlıklardan sıkılmış olacakki 15-16.000 teklif etmeyin falan demiş bakalım uzlaşabilecekmiyiz...

Hepimiz için hayırlısı olsun inşallah :) Allah herkesin gönlüne göre versin :)

baymustang
25-11-2010, 13:48
Evlenme vakti geldi artık :)

Bu olabilir mesela bak hem bunlarda AWD :D

http://www.chicco.com.tr/ProdottiChicco/SchedaProdotto/tabid/378/art/04079225330000/Default.aspx

vallahi bune yawww bende merak ettim gene enteresan bi arabanın peşindesin diye :)

bi baktımmm kahkaha attım yaaa

CcRider
25-11-2010, 16:57
istanbuldaki camaro bence güzel açıkçası resimlerden bile belli oluyor araba yorulmamış ankaradaki epey yorgun duruyor sanıyorum istanbul konya ankara gezdi tahmin ettigim arabaysa istanbuldaki sahibi arabayı baya hor kullandı bildigim kadarıyla.

Amerikan iyidir güzeldir ama aldıktan sonra iş başlıyor almak işin en kolayı. Sultanoğlunun dedigi gibi iyi bir usta bulmak lazım eline çekiç alıp çekiçlemeye üşenmicek birisi lazım. Golf ü yaptırmakta zorlandıysanız camaroyu daha zor yaptırırsınız. Atölyeye girdimide 1 seneden önce çıkmasıda zor olur gibime geliyo. 4 yılda araba toplayan tanıdıklarım var.

Yol tutuşu çok iyi degildir şaseyi tamamlamak yol tutuşuna yönelik parçalar kullanmak lazım. Motor konusunda söylencek pek bişey yok bence hacimli ama verimsizdir motorları ama çok ciddi bi sorun olmadıgı sürece hertürlü gider verimsiz ama saglamdır. 350 yi gayette güzel yükleyebilirsiniz amerikada çok örnekleri var.

Motor getiren firmalar var İstanbulda mesela 10000 dolarlık motoru üstüne 1.6 yada 1.8 koyarak getiriyorlar yada ellerinde hazır oluyor.

Birde şu var yanlış anlaşılmasın baymustang ın ustasının dedigi gibi sattıgında harcadıgın paraları filan hesaplayıp satamıyorsun bazende aldıgın paranın bile altında satıyorsun. Gerçi 70'e kadar olan mustang herzaman para yapar camaro o kadar etmez. Tanıdıgım bikaç kişi aynı pozisyona düştü. Türkiyede tek olan arabasını aldıgı paranın altında sattı.
iyi düşünüp tartmak lazım ama çocuklugundan beri hayalinse bunları düşüncegini pek zannetmiyorum.

ilkererginer
25-11-2010, 18:35
Camaro yerine 60 ların bir fastback i ya da SS ini düşünürdüm yerinde olsam.. Hem daha değerli, hemde klasikle sportifliğin sentezi olur.. Ama tabi zevk meselesi bu birazda.. Benim içinde Amerikan arabası 4 kapı olur misal.. Tek kapı amerikanları oldum olası sevmemişimdir :) Özellikle de B-Body de :)

MUY37
25-11-2010, 18:40
istanbuldaki camaro bence güzel açıkçası resimlerden bile belli oluyor araba yorulmamış ankaradaki epey yorgun duruyor sanıyorum istanbul konya ankara gezdi tahmin ettigim arabaysa istanbuldaki sahibi arabayı baya hor kullandı bildigim kadarıyla.

Amerikan iyidir güzeldir ama aldıktan sonra iş başlıyor almak işin en kolayı. Sultanoğlunun dedigi gibi iyi bir usta bulmak lazım eline çekiç alıp çekiçlemeye üşenmicek birisi lazım. Golf ü yaptırmakta zorlandıysanız camaroyu daha zor yaptırırsınız. Atölyeye girdimide 1 seneden önce çıkmasıda zor olur gibime geliyo. 4 yılda araba toplayan tanıdıklarım var.

Yol tutuşu çok iyi degildir şaseyi tamamlamak yol tutuşuna yönelik parçalar kullanmak lazım. Motor konusunda söylencek pek bişey yok bence hacimli ama verimsizdir motorları ama çok ciddi bi sorun olmadıgı sürece hertürlü gider verimsiz ama saglamdır. 350 yi gayette güzel yükleyebilirsiniz amerikada çok örnekleri var.

Motor getiren firmalar var İstanbulda mesela 10000 dolarlık motoru üstüne 1.6 yada 1.8 koyarak getiriyorlar yada ellerinde hazır oluyor.

Birde şu var yanlış anlaşılmasın baymustang ın ustasının dedigi gibi sattıgında harcadıgın paraları filan hesaplayıp satamıyorsun bazende aldıgın paranın bile altında satıyorsun. Gerçi 70'e kadar olan mustang herzaman para yapar camaro o kadar etmez. Tanıdıgım bikaç kişi aynı pozisyona düştü. Türkiyede tek olan arabasını aldıgı paranın altında sattı.
iyi düşünüp tartmak lazım ama çocuklugundan beri hayalinse bunları düşüncegini pek zannetmiyorum.

Aynen hayalim olduğundan maddi yönünü düşünüp girmiyorum bu işe , usta konusuna gelince golf ü yaptırırken işin biraz ucuzna kaçtığımdan arabayi elleyen usta resmen öldürmüş aracı ondan sonra şimdi bulduğum usta ise işin maddi yönünden çok verdiği emeğin karşılığını alamamaktan beni memnun edememekten korktuğu için aracı yapmak istemedi yoksa aynı gün içinde usta buldum yapıcak 2.500tl işçilk ıvır zıvırı 3.000 tl para istedi. Bende bu kadar sorunun üzerine işi öğreneyim die aldığım aracı toplarken elimdeki tüm paradan olmaktan çekindim ve işler daha fazla dallanıp budaklanmadan Golf ü almamdaki asıl amaç olan Amerikan sahibi olmayı daha mantıklı gördüm ve elden çıkartmak için kenara aldım. Şuanda döşemecisinden motorcusuna kaportacısından boyacısına kadar bütün ustaları buldum hepsi 30-35 senedir birlikte iş yapan Babamın Babasının çalıştığı ustalar , işin içinde bu kadar köklü bir geçmişte olunca açıkçası içim rahat. Restorasyon bitiş tarihi için ise bir acelem yok geç olsun güç olmasın. Kaporta bittikten sonra zaten aracı kendi garajıma alıcağımdan biraz vakit geçirebilirm arabayla... Hayırlısıyla istediğimiz gibi bir araç bulursak ki ben bu araca bi hayli ısındım , ustalarımızında onayını alırsak serüven başlayacak...

CcRider
25-11-2010, 19:01
Aynen hayalim olduğundan maddi yönünü düşünüp girmiyorum bu işe , usta konusuna gelince golf ü yaptırırken işin biraz ucuzna kaçtığımdan arabayi elleyen usta resmen öldürmüş aracı ondan sonra şimdi bulduğum usta ise işin maddi yönünden çok verdiği emeğin karşılığını alamamaktan beni memnun edememekten korktuğu için aracı yapmak istemedi yoksa aynı gün içinde usta buldum yapıcak 2.500tl işçilk ıvır zıvırı 3.000 tl para istedi. Bende bu kadar sorunun üzerine işi öğreneyim die aldığım aracı toplarken elimdeki tüm paradan olmaktan çekindim ve işler daha fazla dallanıp budaklanmadan Golf ü almamdaki asıl amaç olan Amerikan sahibi olmayı daha mantıklı gördüm ve elden çıkartmak için kenara aldım. Şuanda döşemecisinden motorcusuna kaportacısından boyacısına kadar bütün ustaları buldum hepsi 30-35 senedir birlikte iş yapan Babamın Babasının çalıştığı ustalar , işin içinde bu kadar köklü bir geçmişte olunca açıkçası içim rahat. Restorasyon bitiş tarihi için ise bir acelem yok geç olsun güç olmasın. Kaporta bittikten sonra zaten aracı kendi garajıma alıcağımdan biraz vakit geçirebilirm arabayla... Hayırlısıyla istediğimiz gibi bir araç bulursak ki ben bu araca bi hayli ısındım , ustalarımızında onayını alırsak serüven başlayacak...

ustarda hazır olduguna göre tek eksik aklınıza yatan bi camaro bulmak kalmış.

MUY37
25-11-2010, 19:17
ustarda hazır olduguna göre tek eksik aklınıza yatan bi camaro bulmak kalmış.

Aynen inşallah buluruz...

oxygen
25-11-2010, 22:24
Bence 75 olayına girme,Camaro alacaksan en son 74 almalısın.75'te kasa değişik bi önceki jenerasyona göre ve pek tutulmayan bir kasa..

Mesela 74'ü 72'ye çevirebiliyorsun ama 75'i çeviremiyorsun,satarken de çok büyük zorluklar yaşarsın.
Eğer alıcam güzel bir proje yapıcam diyorsan 74 alıp 72'ye çevirebilirsin.

Motor konusuna gelince de ;

GM artık motorlarının büyük kısmını Meksika'da yaptırıyor ve ben pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.

2 tip motoru var GM'in.

1.Gm Goodwrench 350 ve tarzında ki alt ve orta sınıf motorlar.Bu Meksika'da üretilenler ve gerek performansı gerekse de ömrü bakımından çok sağlıklı olmayan makineler.

Fiyat olarak 2000 ve 5000 $ arasında değişiyor.TR'de birisinden almaya kalkarsanda 8000 9000 $ min olarak fiyat çekiyorlar.

http://www.summitracing.com/parts/MLL-BP3830CT1/
Yukarıda ki linkte verilen motorda GM'in Meksika üretimi olan motor.
400HP yazılmış ama çıkarması çok zor :)

Ama çok çok büyük güç beklentilerin yoksa çok mıncıklamıycam diyorsan da kesinlikle fiyat performans olarak mükemmeller.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-chevrolet-gm-orjinal-motor-herseyi-uzerinde-kullanima-hazir-32761267/detay

TR'de ki fiyata örnek olsun diye başka bi link verdim.

Bu'da sandık olarak getirtilmiş GM Goodwrench 350.

http://img819.imageshack.us/img819/9670/dscn1697o.jpg

2. tip GM motorları ise USA üretimi olanlar.Bunların fiyatları oldukça yüksek ama performansı da ömrü de oldukça iyi.Bunları getirmen çok maliyetli olur.

Şanzıman olarakta TH350 yada TH400 oldukça yeterliler ve fiyatları da uygun.

Ama bana sorarsan da Camaro yerine bunların alternatiflerini bulup toplamak daha mantıklı olacaktır.

Mesela;
Pontiac Grand **

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-pontiac-pontiac-grandam73/detay

Chevelle SS de güzeldir.

EM-RE
25-11-2010, 23:26
@oxygen 75 in balta kafaya dönmemesinin sebebi nedir...sorun nerde çıkıyor?
bilmediğimden soruyorum bende balta düşünüyorum çok çok ileride ama araştırmadım?

oxygen
26-11-2010, 00:13
@oxygen 75 in balta kafaya dönmemesinin sebebi nedir...sorun nerde çıkıyor?
bilmediğimden soruyorum bende balta düşünüyorum çok çok ileride ama araştırmadım?

Cam yapılarında ve çamurluklarında farklılıklar var,yani gidip 72 çamurluğunu alıp ufak işlemlerle 74 oturtabiliyorsun..
Bunlara + olarak ;

Kapılar,kaput,bagaj,tavan vs vs diye uzar gider.Yani neredeyse tamamen farklı modeller.

75 ve 74 ün boylarında ve genişliklerinde sadece height'te 0.1 fark var ama parçaların oturmasında sorun yaşatıyor.

75
Length: 195.4 inches Height:49.1 inches
74
Length: 195.4 inches Height:49.2 inches

Bunlar da camların farkları;

72

http://img254.imageshack.us/img254/5994/2fa99961.jpg

74

http://img19.imageshack.us/img19/2441/dscn16991111.jpg

75

http://www.nastyz28.com/2gcog/jbrown76.jpg

Alttaki linkte 72'nin arka çamurluğu var,75in camı daha aşağıya doğru indiği için 72'nin çamurluğunu direk uygulayamıyorsunuz.
Yani çok uğraşarak yaparsın fakat oldukça kötü gözükür ve 75ten çevrildiği çok belli olur,hiç gerek yok 75e o yüzden.
74'te de ufak ufak belli oluyor ama asla sırıtmıyor,anca bilen birisinin incelemesi lazım.

http://www.ss396.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=camaro6769&Product_Code=RFQ-70FL&Category_Code=QUARTERPANELFULL

MUY37
26-11-2010, 06:43
Bence 75 olayına girme,Camaro alacaksan en son 74 almalısın.75'te kasa değişik bi önceki jenerasyona göre ve pek tutulmayan bir kasa..

Mesela 74'ü 72'ye çevirebiliyorsun ama 75'i çeviremiyorsun,satarken de çok büyük zorluklar yaşarsın.
Eğer alıcam güzel bir proje yapıcam diyorsan 74 alıp 72'ye çevirebilirsin.

Motor konusuna gelince de ;

GM artık motorlarının büyük kısmını Meksika'da yaptırıyor ve ben pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.

2 tip motoru var GM'in.

1.Gm Goodwrench 350 ve tarzında ki alt ve orta sınıf motorlar.Bu Meksika'da üretilenler ve gerek performansı gerekse de ömrü bakımından çok sağlıklı olmayan makineler.

Fiyat olarak 2000 ve 5000 $ arasında değişiyor.TR'de birisinden almaya kalkarsanda 8000 9000 $ min olarak fiyat çekiyorlar.

http://www.summitracing.com/parts/MLL-BP3830CT1/
Yukarıda ki linkte verilen motorda GM'in Meksika üretimi olan motor.
400HP yazılmış ama çıkarması çok zor :)

Ama çok çok büyük güç beklentilerin yoksa çok mıncıklamıycam diyorsan da kesinlikle fiyat performans olarak mükemmeller.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-chevrolet-gm-orjinal-motor-herseyi-uzerinde-kullanima-hazir-32761267/detay

TR'de ki fiyata örnek olsun diye başka bi link verdim.

Bu'da sandık olarak getirtilmiş GM Goodwrench 350.

http://img819.imageshack.us/img819/9670/dscn1697o.jpg

2. tip GM motorları ise USA üretimi olanlar.Bunların fiyatları oldukça yüksek ama performansı da ömrü de oldukça iyi.Bunları getirmen çok maliyetli olur.

Şanzıman olarakta TH350 yada TH400 oldukça yeterliler ve fiyatları da uygun.

Ama bana sorarsan da Camaro yerine bunların alternatiflerini bulup toplamak daha mantıklı olacaktır.

Mesela;
Pontiac Grand **

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-pontiac-pontiac-grandam73/detay

Chevelle SS de güzeldir.

Tavsiyen için teşekkür ederim fakat ben aracı aldıktan sonra bu tarz işlemleri pek düşünmüyorum. Amacım motorundan rengine kadar tamamen orjinal toplamak. Daha öncedende yazdığım gibi Camaro ve Trans-** bnm çocukluk hayalim o yüzden pek bir farkı yok bnm gözümde 75 olmuş 72 ye çevirilememiş gibi... Ama tavsiyelerinin için tekrar teşekkür ederim , nasip işi bunlar 75 Camaro da anlaşamayız bakarsınız bir 74 buluruz :D

MUY37
26-11-2010, 07:17
Tabi birde satis icin soyle bir sorun olacak okadar sene yatmis aracin muayenesi olmayacak. Bu durumda satis nasil gerceklesecek? Fikri olan varmi?

EM-RE
26-11-2010, 08:31
Bunları öğrendiğimiz iyi oldu ileride aracın başında rahatsız edebilirim seni..
Bilgiler için saol...

oxygen
26-11-2010, 08:36
Bunları öğrendiğimiz iyi oldu ileride aracın başında rahatsız edebilirim seni..
Bilgiler için saol...

Önemli değil,parça temininde de yardımcı olurum.

ramo35
26-11-2010, 10:08
eğer ilgileniyorsanız 74-75 tam hatırlamıyorum corvette stingray vardı widebody kitli bordo renkli bazılarınız aranızdan bilir araç erenköyde 20 bin dolar istiyordu kaput spoiler 1-2 kaporta işçiligi vardı(arkada berbat bir spoiler ı var söklmesi lazım direk)elektrik aksamıda elden geçmeli amerikan işi zor iş keyif için alıncaksa yapılmalı sabır istiyor başında durmak gerekiyor usta çok önemli bzm ustamız çok ii işçiligi fakat burnundan getiriyor adamın 4 tane araba içerde(allahtan biri bitti:)) 3 yıldır yapılıyor 1 tanesine başlanmadı bile hiç kimi ustalarada gtsen 1 yıl beklersin sırada başka araba var diyorlar ama yaptınmı tam yap eksk bi yeri bırakma çnk hep kaşıntı kalır acaba böle yapsamydım die yani aceleye gtrme derim usta işinide ince ele sık doku derim

MUY37
26-11-2010, 14:19
eğer ilgileniyorsanız 74-75 tam hatırlamıyorum corvette stingray vardı widebody kitli bordo renkli bazılarınız aranızdan bilir araç erenköyde 20 bin dolar istiyordu kaput spoiler 1-2 kaporta işçiligi vardı(arkada berbat bir spoiler ı var söklmesi lazım direk)elektrik aksamıda elden geçmeli amerikan işi zor iş keyif için alıncaksa yapılmalı sabır istiyor başında durmak gerekiyor usta çok önemli bzm ustamız çok ii işçiligi fakat burnundan getiriyor adamın 4 tane araba içerde(allahtan biri bitti:)) 3 yıldır yapılıyor 1 tanesine başlanmadı bile hiç kimi ustalarada gtsen 1 yıl beklersin sırada başka araba var diyorlar ama yaptınmı tam yap eksk bi yeri bırakma çnk hep kaşıntı kalır acaba böle yapsamydım die yani aceleye gtrme derim usta işinide ince ele sık doku derim

Neyseki bnm ustalar öyle değil :) usta konusunda sorun söz konusu değil... Neyse bugun gittik İstanbuldaki çürük Camaro yu gördük , ekstra olarak döşemecimizide aldık. Motorcumuz , kaportacımız , boyacımız ve döşemecimizle arabayı görmeye gittik. Araba ciddi anlamda çürümüş çürümeyen yeri kalmamış. Motor saat gibi çalışıyor tek marşta sorunsuz fakat araba yürümediğinden şanzıman ve diferansiyelin durumunu bilemiyoruz. Sahibi 7 senedir bende uzun bir süredirde yatıyor dedi eğer öyle ise ustalarımızın dediği doğrultuda yarısı yağ dışında kalan dişliler paslanmıştır ve sorun çıkaracaktır. Usta ekibimiz 30-45dk inceledi arabayı sıra fiyat konuşmaya geldi. Umit Kemal beyin ilanda olduğunu söylediği parçalardan bazıları Türkiye de değil Amerika da olduğu ortaya çıktı ve kargonun bizim tarafımızdan ödenmesi halinde getirmeye çalışacağını söyledi. Fiyat konusundada durumun böyle olmasına rağmen 21.000tl den 1 kuruş altına vermeyeceğini söyledi. Tabi kendi malıdır kimsenin ne kadar isteceyeğine karışma hakkı yok fakat bu tutumu benim hoşuma gitmedi. Birde şu var aracın muayenesi yok devir işlemi yapılamıyor. Sanırım birde ufak vergi borcu varmış. Ustalarımızla yolda dönerken ufak bir maliyet çıkardık kaba taslak ve döşeme , kaporta , boya için 16.000tl gibi bir fatura çıktı. Bende Umit Kemal beyi arayıp teklifimin 17.000tl olduğunu söyleyip ilgilenirse beni aramasını söyledim.

Şimdilik durum budur. Yarın birante 74 Trans-** bakmaya gidicem aracın kaporta kumlanmış vaziyetteymiş. Gidip görücez tanıdığım bir abimin arabası bakalım o ne kadar isteyecek araca :) Kararlıyım Amerikancı olucam emin ve sakin adımlarla ilerliyoruz.

SULTANOGLU
26-11-2010, 14:28
Hayırlısı olsun Amerikada olan parçalar hangileriydi onları söyledimi ? benim bildiğim çamurluklar kapı sacları taban ayrıca sacları kaput vs vs burdaydı ki gözlerimde gördüm. cidden çürük bir araba kendisi.

ayrıca kaporta boya döşeme için 16 bin çok güzel fiyat.

MUY37
26-11-2010, 14:41
16.000 bencede güzel fiyat ki çıkacak işçilikten çok eminim , fakat fiyatta anlaşamadık gibi duruyor Ümit Kemal beyle , olmayan parçalar ise ön davlumbaz sacları ve marşpiyeller. Bunlara rağmen fiyatta bir şey söz konusu değildir dedi tabi ben genede teklifimi yaptım umarım değerlendirir , olumsuz yanıt gelirsede umarım müsteri bulur aracına.

MUY37
26-11-2010, 14:42
Çokta ısrarcı olamadım açıkçası fiyatta :D Umit Kemal bey MMA sporcusuymuş :) ustalarımızda yaşlı allah korusun onlara ihtiyacım var :P

cembozbey
26-11-2010, 14:44
Çokta ısrarcı olamadım açıkçası fiyatta :D Umit Kemal bey MMA sporcusuymuş :) ustalarımızda yaşlı allah korusun onlara ihtiyacım var :P

hahaha:D

kardeş sana tavsiyem acele etme ne cevherler var trde bulursun merak etme proje için 20 tl lik araba bence fazla

MUY37
26-11-2010, 14:46
hahaha:D

kardeş sana tavsiyem acele etme ne cevherler var trde bulursun merak etme proje için 20 tl lik araba bence fazla

Kesinlikle haklısın acele etmek en büyük hata olur. Bakmaya devam edicem içime sinen bir araç almak için fakat 20.000 tl proje aracı için az demişsin ama en sonki hurda indirimde çok araç çöpe gitti bu yüzden çok az kaldı ve sahipleri bu boşluğu fırsat bilip uçuk fiyatlar çekiyor.

SULTANOGLU
26-11-2010, 14:48
16.000 bencede güzel fiyat ki çıkacak işçilikten çok eminim , fakat fiyatta anlaşamadık gibi duruyor Ümit Kemal beyle , olmayan parçalar ise ön davlumbaz sacları ve marşpiyeller. Bunlara rağmen fiyatta bir şey söz konusu değildir dedi tabi ben genede teklifimi yaptım umarım değerlendirir , olumsuz yanıt gelirsede umarım müsteri bulur aracına.
taibikde doğru diyorsunuz :) önemli olan tabikide sizin içinize sinmesi :) içinize sinmeyen bir amerikanla bu işe başlamak intihar gibi olur :D

ahahahahahahaha bu ayrıntıyı demeyi unutmuştum :D

cembozbey
26-11-2010, 14:51
taibikde doğru diyorsunuz :) önemli olan tabikide sizin içinize sinmesi :) içinize sinmeyen bir amerikanla bu işe başlamak intihar gibi olur :D

ahahahahahahaha bu ayrıntıyı demeyi unutmuştum :D

adamı yakıyodun ha Allahdan kalabalık gitmişler yoksa mecbur almıştı :D

oxygen
26-11-2010, 15:04
Adana'yı araştırın,orda güzel amerikanlar var.

baymustang
26-11-2010, 15:05
valla bende bakıcam hep beraber bakarız artık

MUY37
26-11-2010, 15:10
Adana'yı araştırın,orda güzel amerikanlar var.

Adanalı bir arkadaşım var hatta bir Nova topluyoru orda. Onlada konuştum sorduracak , daha yeni başladık armaya. Millet aylarca araba arıyor bulana kadar bir acelem yok elbet bulurm.

oxygen
26-11-2010, 15:14
Bence de hiç acele etme,sonra çok çilesini çektiriyor amerikanlar :)

PM'den bana üst limitini yollarsan bende bakarım,denk gelirse haber veririm.

onursumer
26-11-2010, 15:27
amerikan için iyi araştırmak lazım bazen hiç umulmayan yerden güzel araçlar çıkabiliyor

ara sokaklar vs :)

kRo_bOy
26-11-2010, 15:56
benimde var camaro ve trans ** alma projem bakalım denizlide vardı bi tane alamadık kaçırdık sanırım izmir e gitti bende bakıyorum ama acelem yok yalnız kimse kusura bakmasın alınmasın ama toplanılcak arabaya bende 20bin tl para vermem sonuçta bizde amerikancı adamız bu işler nasıl dönüyor biliyoruz tabi herkesin arabası kendine göre bi değeri vardır bende olsam o paraları isterim
dediğim gibi sana da tavsiyem eğer çok paran yoksa toplanılcak bi arabaya 20bin tl verme

CcRider
26-11-2010, 16:48
ilgilenirseniz İzmirde Hurdacı Bülent geçen sene tireden balta kafa camaro getirmişti durumu iyi degildi ama proje için uygun bi arabaydı. Toplamaya başladımı naptı bilmiyorum ilgilnirseniz telefonunu verebilirim arayıp sorarsınız.

kRo_bOy
26-11-2010, 17:05
hhaahhaa aman diyim bana verme zaten bizim ismimizi duyunca kapatır telefonu:D:D

EM-RE
26-11-2010, 18:32
16.000 tl iç dış a inanılmaz bir rakam çürük camaro için...
hayırlısı olsun...

MUY37
26-11-2010, 19:50
ilgilenirseniz İzmirde Hurdacı Bülent geçen sene tireden balta kafa camaro getirmişti durumu iyi degildi ama proje için uygun bi arabaydı. Toplamaya başladımı naptı bilmiyorum ilgilnirseniz telefonunu verebilirim arayıp sorarsınız.

Yarin koray acarin trans ** ine bakicam bakalim o nasal komple kumlanmis kaportasi bitmek uzaraymis. Fakat fiat mevzuu cook ortada bu amerikanlarda gordugum kadariyla yani toplanicak bir araba 9-10.000 e nasil bulunak anlamis dglm AMA su hurdaci bulentin telefonunu alaym bi konusiiim camaro hakkinda birde nerdedir bu adamin yeri?

CcRider
26-11-2010, 21:19
Yarin koray acarin trans ** ine bakicam bakalim o nasal komple kumlanmis kaportasi bitmek uzaraymis. Fakat fiat mevzuu cook ortada bu amerikanlarda gordugum kadariyla yani toplanicak bir araba 9-10.000 e nasil bulunak anlamis dglm AMA su hurdaci bulentin telefonunu alaym bi konusiiim camaro hakkinda birde nerdedir bu adamin yeri?

Amerikan fiyatları artık eskisi gibi degil. Amerikanlara çocuklugumdan beri ilgiliyim ciddi olarakta 5 6 senedir ilgiliyim ilk araba almaya niyetlendigimde hiç bişey bilmiyordum sagolsun abilerimiz yol gösterdiler az çok bu işi ögrendik. 5 6 sene önce 5 6000 civarı camarolar vardı 15 16.000 civarı eli ayagı düzgün camaro veya trans ** çok rahat alınırdı. Bi abimiz 20.000 tl civarı full restoresyanlu trans ** satmıştı yapılan masrafı düşünürseniz bedava. Amerikan kaporta boyaya girdimi sizinde yazdıgınız gibi 15 16000 binden aşagı çıkmıyor.
2 3 sene önce nasıl olduysa hurda denen arabalar bazıları için çok degerli oldu fiyatlar tavan yaptı 10.000 tl ye düzgün 4 kapı direksiz 8 otomatik impala bile alınırken şimdi 10.000 e direkli 6 silindir 64 bile bulamazsınız kolay kolay nova bile satmıyor artık 10.000 e. Novalar bu paralara satılıyorsa tabi artık camaro trans ** sahipleri tabiki arabalarının fiyatlarını arttırıyor.
Biraz uzun oldu ama 9 10.000 civarı araba bulmak için çevrenin geniş olması lazım memleketteki gizli kalmış yatan arabaları bilenler adamları bulmak lazım anca bu şekilde bulunur. İstanbul dışında Ankara Konya Kayseri Adana taraflarınada bakmak lazım.

Hurdacı Bülentin 6. sanayi sitesindedir İzmir ve çevresinde en çok bilinen amerikancıdır kendisi numarasını bulamadım şimdi yarın sanayiye gidince ögrenirim ayrıca bi kaç kişiyede sorar bildikleri varsa ögrenirim.

gorke
26-11-2010, 21:50
benim konum eve gidim uzunca yazacam valla.

gorke
26-11-2010, 23:39
bence araç ne olursa olsun öncelikli olarak arka çamurluklar özellikle çürük olmamalı.pas olabilir ama saç işlemi görecek çürük olmamalı öncelikli olarak buna dikkat edin. ndn diceksiniz; işçilik için arka çamurluk çürüğü çok ağır masraf demektir. artı işlemlerinize cam-kilit-menteşe kısmınıda eklemeniz gerekli. eski model aracın kapısı tık diye kapanmalı. buzdolabı gibi. camlar fitiller okka gibi olmalı. diceksiniz ne gerek var. var işte ufak detay ama göze güzel gelen küçük şeyler.artı saç pres işide var. ihtiyacınız olacak en fazla işçilik tecrübe ustalık gerektiren el emeği. bence 16bin tl kaporta boya döşeme için biraz yüzeysel bi para çekilmiş. kaporta masrafı 4-5bin tl yi geçmemeli bence. boya fantezide olabilir. malzeme kalitesine göre 5bintl lere kadar çıkar. belki dahada arttırabilirsiniz. he derseniz arabayı askıya alıp herşeyi söküp yapıcam derseniz herşey değişir... çok planlı olmak lazım. ben bu evrelerden geçtiğim için söyleyebiliyorum bunları. bi kere her parçayı hazır etmeden sakın bir işe girişmeyin araçla. sorcağınız ne varsada yardımcı olabilirim. belki ilerde benmde böyle bi fantezik bi projem olabilir. ama kesinlikle böyle bişey yaparsam özel bi araç bulurum. o emeğe bi emek daha katar çünkü. o olsun bu olsun demeyin bence. özel bi araç bulun.

CcRider
26-11-2010, 23:49
bence araç ne olursa olsun öncelikli olarak arka çamurluklar özellikle çürük olmamalı.pas olabilir ama saç işlemi görecek çürük olmamalı öncelikli olarak buna dikkat edin. ndn diceksiniz; işçilik için arka çamurluk çürüğü çok ağır masraf demektir. artı işlemlerinize cam-kilit-menteşe kısmınıda eklemeniz gerekli. eski model aracın kapısı tık diye kapanmalı. buzdolabı gibi. camlar fitiller okka gibi olmalı. diceksiniz ne gerek var. var işte ufak detay ama göze güzel gelen küçük şeyler.artı saç pres işide var. ihtiyacınız olacak en fazla işçilik tecrübe ustalık gerektiren el emeği. bence 16bin tl kaporta boya döşeme için biraz yüzeysel bi para çekilmiş. kaporta masrafı 4-5bin tl yi geçmemeli bence. boya fantezide olabilir. malzeme kalitesine göre 5bintl lere kadar çıkar. belki dahada arttırabilirsiniz. he derseniz arabayı askıya alıp herşeyi söküp yapıcam derseniz herşey değişir... çok planlı olmak lazım. ben bu evrelerden geçtiğim için söyleyebiliyorum bunları. bi kere her parçayı hazır etmeden sakın bir işe girişmeyin araçla. sorcağınız ne varsada yardımcı olabilirim. belki ilerde benmde böyle bi fantezik bi projem olabilir. ama kesinlikle böyle bişey yaparsam özel bi araç bulurum. o emeğe bi emek daha katar çünkü. o olsun bu olsun demeyin bence. özel bi araç bulun.

16.000 tl gerçekten büyük para ama işin içine amerikan girince atıyorum maksimum 3000 tlye komple arabayı boyayan biri amerikan olunca fiyat 2ye katlanıyor.

gorke
26-11-2010, 23:53
16.000 tl gerçekten büyük para ama işin içine amerikan girince atıyorum maksimum 3000 tlye komple arabayı boyayan biri amerikan olunca fiyat 2ye katlanıyor.

neye göre olduğu önemli. yani ne malzeme kullandı 6bin atıyorum.. amerikan diye 2 misli olması saçma. şimdi bazı ustalar var zımparası beş para etmez ama iyi boyar. bi para ister. bazı ustalar var zımparayla harikalar yaratır, boyası muazzamdır farklı para ister. ben maslak sanayiden konuşuyorum, amerikancıya normal arabada boyattık. öyle saçma rakamlarda değil. ama işin çakallığınada kaçanlar var... varda var açıkçası.
16bin fazla da diye bi fikrim yok . :) parça toplamak işçilikler falanlar filanlar. neler çıkıyo neler. ben topladığım vidaları hesaplasam bi ton para çıkar :) ama işte yapmadan anlamıyo insanoğlu.

MUY37
27-11-2010, 07:12
Söylediklerinizde çok haklısınız. Kesinlikle araç için gerekli tüm parçaları vs. almak lazım. Tabi arbaa söküldükçe ihtiyaç listesi oluşucak. Birazdan gideceğim Trans-** in kaportası şase dahil kumlanmış durumda , çürükleri vs. yapılmış bir halde boyaya hazır hale gelmeyi bekliyor. Yanlız canımı sıkan şöyle bir durum var , araç 1974 model SD 455 şase kodlu bir araç yani Big Block çıkışlı fabrikadan ama araçta 350 hafif kurcalanmış bir motor var bunun yanında aracın ön ve arka tarafı 1970 model olarak toplanmış. Ayrıca aracın bütün cam fitil takımlarını , kromlu fitillere kadar getirtmiş , far çanaklarından tutunda , yeni ön göğüs orta konsola akdar getirtmiş aracın , kaput menteşeleri yayları dahi 0 ambalajında , kaputtaki kartal stickerına , 1970 Firebird yazılı plakalığına kadar getirtmiş hepsini veriyor arabayla birlikte. Açıkçası aracın genel parçaları alınmış durumda ve araca gerekli olan bütün parçaların listesi çıkarılmış. Bir dosyası var aracın :) neler gerekli vs. die. Şimdi birde bunların üzerine bana söylediği fiyatta gerçekten çok çok ilgimi çekti ama işte 1974 ten 1970 e çevirilmiş bir araç almak ne kadar mantıklı olur bilemem. Amerikancılar arasında böyle bir aracın değeri ne olur ?

Araç bundan...

http://www.gmphotostore.com/images/53217150_pr.jpg
http://media.motortopia.com/files/16943/vehicle/4974df122de28/DSCF0913.jpg

Buna çevirilmiş...

http://www.thefanzine.com/img/blog/transam.jpg
http://www.pontiacpower.net/pictures/70tabk.jpg

baymustang
27-11-2010, 08:53
çevrilmişse alma derim çünkü senin başlığında orjinal toplucam dedin. bu araba sadece senin için zevk ve prestij yapar. bizim otoparkta 56 model mi ne bi tane impala yatıyor ama araba orjinalede üstü açık değil direksizmiş ama şuanda üstü açılır tenteli :) geçen arabaya bakmaya geldiler. ah orjinal olsayıdada 60bin dolar verseydik. üstü açık orjinal olsa idi 80bin dolar dediler.

CcRider
27-11-2010, 09:58
Nasıl 74 camarolar balta buruna çeviriliyorsa örnek olarak küçük sırlardaki adamın camarosu trans ** da aynı şekilde daha degerli bir kasanın önünü arkasını koyuyorlar yurt dışındada çok yapılan bişey çok orjinalci degilseniz orjinalinden daha güzel olacaktır kanaatimce.

baymustang
27-11-2010, 10:12
Nasıl 74 camarolar balta buruna çeviriliyorsa örnek olarak küçük sırlardaki adamın camarosu trans ** da aynı şekilde daha degerli bir kasanın önünü arkasını koyuyorlar yurt dışındada çok yapılan bişey çok orjinalci degilseniz orjinalinden daha güzel olacaktır kanaatimce.

ona bakarsan sahibindende 11 milyara mustang var neyin nesidir motoru nedri bilmiyorum ama günülçelen dizindenki on numara oysa kasa aynı şuanda onu düşünüyordum denk geldi. ozaman bizim garajdaki arabayı almak mantıklı

kRo_bOy
27-11-2010, 10:55
bence de hoşuna gittiyse al yani bu yurt dışındaki ülkelerde doğan görünümlü şahin gibi bişey:D:D:D 70 in önü daha güzel olduğu için yapıyorlar böle bişey eğer düzgün toplanmışsa al derim ben sonuçta sen başka bi arabanın farını stobunu takmıyosun arabaya ben al derim
üstü açık 56 ya gelince de kesme işi tam bi kasap işidir 74 trans ** ı 70 çevirmekle aynı deil karıştırmayalım

CcRider
27-11-2010, 11:05
ona bakarsan sahibindende 11 milyara mustang var neyin nesidir motoru nedri bilmiyorum ama günülçelen dizindenki on numara oysa kasa aynı şuanda onu düşünüyordum denk geldi. ozaman bizim garajdaki arabayı almak mantıklı

söyledigin mustang turuncu siyah kaputlu grande mustang mı

baymustang
27-11-2010, 11:10
söyledigin mustang turuncu siyah kaputlu grande mustang mı

evet o mustang dün dizideki mustanga baktım aynı kasa ama dizideki daha güzel tabii

oxygen
27-11-2010, 12:40
Söylediklerinizde çok haklısınız. Kesinlikle araç için gerekli tüm parçaları vs. almak lazım. Tabi arbaa söküldükçe ihtiyaç listesi oluşucak. Birazdan gideceğim Trans-** in kaportası şase dahil kumlanmış durumda , çürükleri vs. yapılmış bir halde boyaya hazır hale gelmeyi bekliyor. Yanlız canımı sıkan şöyle bir durum var , araç 1974 model SD 455 şase kodlu bir araç yani Big Block çıkışlı fabrikadan ama araçta 350 hafif kurcalanmış bir motor var bunun yanında aracın ön ve arka tarafı 1970 model olarak toplanmış. Ayrıca aracın bütün cam fitil takımlarını , kromlu fitillere kadar getirtmiş , far çanaklarından tutunda , yeni ön göğüs orta konsola akdar getirtmiş aracın , kaput menteşeleri yayları dahi 0 ambalajında , kaputtaki kartal stickerına , 1970 Firebird yazılı plakalığına kadar getirtmiş hepsini veriyor arabayla birlikte. Açıkçası aracın genel parçaları alınmış durumda ve araca gerekli olan bütün parçaların listesi çıkarılmış. Bir dosyası var aracın :) neler gerekli vs. die. Şimdi birde bunların üzerine bana söylediği fiyatta gerçekten çok çok ilgimi çekti ama işte 1974 ten 1970 e çevirilmiş bir araç almak ne kadar mantıklı olur bilemem. Amerikancılar arasında böyle bir aracın değeri ne olur ?

Araç bundan...
.......

Kırmızı mı bakacağın araba ?

MUY37
27-11-2010, 19:00
Kırmızı mı bakacağın araba ?

Acara bugun baktım , daha çevirilmemiş ön tarafı falan duruyor arkayada müdehale edilmemiş. Yani araç şu anda 74 durumda. Fakat dağınık olması beni biraz endişelendirdi. Ama kaporta mükemmel durumda arabanın boyanın altından cıkan sac çürüksüz ve mükemmel düzgünlükte. Ama işte aracın parçalarını toparlayıp öyle karar vermem lazım pazartesi ustaları alıp gidicem aracın başına. Koray abi aracın motorunun ve şanzımanın iyi oldupunu söylüyor ama denemeden bilmeden almak biraz kumar gibi olacak. bu arada araç kırmızıymış evet.

CcRider
27-11-2010, 20:26
evet o mustang dün dizideki mustanga baktım aynı kasa ama dizideki daha güzel tabii

dizideki convertible mustangdan behsediyorsan çok orjinal bir araba ama turuncu mustang alımaz durumu içler acısıydı 2 3ay gibi kısa bi sürede o hale geldi motoru yoktu sanıyrm 282 v8 i sonradan koydular ruhsata işlendigini bile zannetmiyorum.

MUY37
28-11-2010, 08:25
Walla bu gisile Adana Ankara Izmir dolasicam araba bulmak icin :(

SULTANOGLU
28-11-2010, 15:38
daha değerli bir kasaya çevirmiş araba alınır hatta yeterli bütçe varsada çokta güzel yaıpılır neden yapılmasın, herşey zev renk meselesi. oradaki 16 binlik verilen fiyat ise benim anladığım kaporta boya ve döşeme dahil fiyattı yanlış görmedysem. Bence güzel fiyat çünkü sadece saca kadar inilip kumlanıp sonrdan boya atmaya okadar para istiyolar.

CcRider
28-11-2010, 16:22
bugün 6. sanayiye hurdacı bülentin dükkanına gittim camaroyu toplamaya başlamş.

baymustang
28-11-2010, 16:25
dizideki convertible mustangdan behsediyorsan çok orjinal bir araba ama turuncu mustang alımaz durumu içler acısıydı 2 3ay gibi kısa bi sürede o hale geldi motoru yoktu sanıyrm 282 v8 i sonradan koydular ruhsata işlendigini bile zannetmiyorum.

11 milyarlık arabadan mı bahsettin yoksa dizideki mi?

eğer 11 milyarlık ise yaramaz diyorsun alınmaz

MUY37
28-11-2010, 16:30
Birde su araci buldum http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-chevrolet-sahibinden-meraklisina-orjinal-1974-model-arac-29089921/mega-foto/?photo=6 sahibine msj attim aramasini bekliyorum umarim haft ici ara gormeye gidicem arabayi fotograflardan duzgun gozukuyor tabi biraz oynanmis olmasi can sikiyor acikcasi restoration gecirmis gibi fakat resimlerdende cook belli olmuyor yada 2 sene oceki resimleri koyuyorlar. Bu aracta aklima takilan devour gostergesinin yerinde benzin gostergesinin olmasi , onu komple devir gostergeli takimla degistirmemiz mumkun olurmu?

MUY37
28-11-2010, 16:39
bugün 6. sanayiye hurdacı bülentin dükkanına gittim camaroyu toplamaya başlamş.

Hurdaci bulent baska araclar hakkinda birsey soyledimi? Internet araciligi lie arac bulmak bihayli zor cunku ancak bu sekilde arcades vasitasi ile ulasiliyor araclar...

SULTANOGLU
28-11-2010, 16:41
bu aracım ufak tefek parça eksikleri var göstü,m kadarıyla, tampon içi lastileri yok gösterge tablosu yerine oturmamış içi biraz kırık dökük gibi ama kaportası motoru düzgün duruyor. jantlarıda güzel. kaputa falan ayar gereiyor gibi :)

eğer orjinal gösterge tablosu alıcasanız sadece o göstergeyi değiştirmenizle olmaz komple almanız lazım çünkü bunun arkasındaki iletken film printinin yolları ile devirsaatli olanın yolları çok farklı. komple gosterge seti almanızda fayda var.

www.summitracing.com dan 74 camaro ya göze conavs classic gösterge paneli ve auto meter gösterge seti satılıyor. komple 500 dolar dı yanlış hatırlamıyorsam.

MUY37
28-11-2010, 16:48
Walla arab a duzgun duruyor kaportasi ozellikle peder peek isinamadi o trans ** e daginik arabayi alip nasil toplayacaksin dedi ki haklida cogu parcasi da kayiptir gibi geliyor olmadi diretip o trans ** I alicam cunku arac bulmak zor bide bulupta begnmeyince kotu oluyor. Siz sansli tayfasiniz :) zamninda bulup almissiniz dun maslakta Ozcan abinin yanina gittim 2 tane 74 camarosu var hatta biri orjinal z28 :) sat diyorum birini sTmiyor :p

SULTANOGLU
28-11-2010, 16:56
şahsi fikrim transam ın her zman parçası pahalıdır o yüzden camaro tercih etmek iyi olucaktır :D

MUY37
28-11-2010, 17:03
şahsi fikrim transam ın her zman parçası pahalıdır o yüzden camaro tercih etmek iyi olucaktır :D

Atasehirdeki camaronun sahibi beni arasa niyetliyim o arabaya en azindan yuruyen bier arac restorasyon oncesi biraz hevesimi alabilirim.

kado
28-11-2010, 17:44
camaro'lardan farklı markalara bakmayı düşündün mü

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-ford-1974-ford-gran-torino-v8-6-6-lt-c6-sanziman/detay

bunun gibi mesela

SULTANOGLU
28-11-2010, 17:47
Atasehirdeki camaronun sahibi beni arasa niyetliyim o arabaya en azindan yuruyen bier arac restorasyon oncesi biraz hevesimi alabilirim.

o arabayı ben hayal meyal hatırlıyorum sanki, umarım arar istediğiniz gibi bir arabaya sahip olursunuz.

MUY37
28-11-2010, 17:58
Umarım arar :) Camaro ve Trans ** den farklı bir araçta alabilirm fakat nerde bir Camaro ve ye Trans-** görsem içim gidecek ve hep aklımda kalıcak o yüzden bu iki modele diretiyorum.

CcRider
28-11-2010, 18:05
Hurdaci bulent baska araclar hakkinda birsey soyledimi? Internet araciligi lie arac bulmak bihayli zor cunku ancak bu sekilde arcades vasitasi ile ulasiliyor araclar...

Malesef pazar oldugu için Bülent usta yerinde yoktu araba dışarda durudugu için gördüm.
Birde bu iş için verebileceginiz bütçe nedir bir abimizde baltakafa var istanbuldan aldı yanlış hatırlamıyorsam as performans topladı 2 3 yıldır İzmirde belkide 20 kere trafige çıkmamıştır garajında duruyor satarmı sorabilirim.

CcRider
28-11-2010, 18:06
11 milyarlık arabadan mı bahsettin yoksa dizideki mi?

eğer 11 milyarlık ise yaramaz diyorsun alınmaz

Aynen öyle 11 milyarlık mustang dan bahsediyorum.

MUY37
28-11-2010, 18:23
Malesef pazar oldugu için Bülent usta yerinde yoktu araba dışarda durudugu için gördüm.
Birde bu iş için verebileceginiz bütçe nedir bir abimizde baltakafa var istanbuldan aldı yanlış hatırlamıyorsam as performans topladı 2 3 yıldır İzmirde belkide 20 kere trafige çıkmamıştır garajında duruyor satarmı sorabilirim.

Araç için durumuna göre tabi maksimum 25.000 tl verebilirim fakat Balta burun bir Camaro yu bu fiyata almak imkansız gibi birşey... 25 diyorum tabi aracın beni çok çok etkilemesi lazım durumuyla yoksa 20.000 tl idi hedefim ama +5,000 im var :D

baymustang
28-11-2010, 18:41
Aynen öyle 11 milyarlık mustang dan bahsediyorum.

dizikei araca benzemeye çok müsait aslında ama :(

CcRider
28-11-2010, 19:08
Araç için durumuna göre tabi maksimum 25.000 tl verebilirim fakat Balta burun bir Camaro yu bu fiyata almak imkansız gibi birşey... 25 diyorum tabi aracın beni çok çok etkilemesi lazım durumuyla yoksa 20.000 tl idi hedefim ama +5,000 im var :D

malesef o paralara verceginiz zannetmiyorum birde camaro ss pek kolay buluncak bir araba degil.

http://img230.imageshack.us/img230/5372/cimg4675.jpg

MUY37
28-11-2010, 19:11
Aynen bende :D toplu bir araç ide hele imkansız... 50-60.000 dolar ister herhalde :) Ama en azından belki tanıdığı vardır Camaro satan yardımcı olursan çok sevinirim...

ramo35
28-11-2010, 19:16
malesef o paralara verceginiz zannetmiyorum birde camaro ss pek kolay buluncak bir araba degil.

http://img230.imageshack.us/img230/5372/cimg4675.jpg

45000 den aşagı verilmez bu yavru:D daha önceki post umda bahsetmiştim corvette stingray var die ilginizi çekermi?

MUY37
28-11-2010, 19:17
45000 den aşagı verilmez bu yavru:D daha önceki post umda bahsetmiştim corvette stingray var die ilginizi çekermi?

Bahsettiğin araç yani Stingray bu arabanın atası gibi birşey fiyatıda tabiki kat ve kat yüksek :) düşünürüm tabikide ama bütçem düşünmeme izin vermiyor.

ramo35
28-11-2010, 19:19
Bahsettiğin araç yani Stingray bu arabanın atası gibi birşey fiyatıda tabiki kat ve kat yüksek :) düşünürüm tabikide ama bütçem düşünmeme izin vermiyor.

valla atası yönünden değilde türkiyede az lık çokluk sayısına göre değer verildiği için balta kafanın yanına yaklaşamaz corvette 20 bin usd diyordu hatta sahibinde bi corvette daha var sahibindende satılık olan turuncu stingray ve 59 cadillac ıda var oda satılık ama ona 85000usd istiyor:D
benim bildiğim balta kafa türkiyede 9-10 adet var hayallerimin arabası :D etrafta şöyle toplanmayı bekleyen bi çekiç kafa olsa süper olurdu:)

MUY37
28-11-2010, 19:22
Balta burun Camaro nun dengi Stingray 74-75 olanlar değil Balta burun la aynı seriye sahip olanlar :D http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-chevrolet-1968-corvette-stingray/detay bu araç mesela :D 100.000 dolar... Neyse konuyu saptırmayalım hayır sever forum ahalisi :) çevresine sorarsa çok sevinirim '74 Camaro için... Bulan arkadaşın adını yazıdırcam arabanın arkasına '' X '' Sağolsun die :)

ramo35
28-11-2010, 19:26
Balta burun Camaro nun dengi Stingray 74-75 olanlar değil Balta burun la aynı seriye sahip olanlar :D http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-chevrolet-1968-corvette-stingray/detay bu araç mesela :D 100.000 dolar... Neyse konuyu saptırmayalım hayır sever forum ahalisi :) çevresine sorarsa çok sevinirim '74 Camaro için... Bulan arkadaşın adını yazıdırcam arabanın arkasına '' X '' Sağolsun die :)

ben sen araç toplamak istiyorsun die ddim ama sen yanlış anladın glb konuyu başka yere çektin bi anda 20 bin usd stingray elektrik aksamı elden geçmesi lazım yeni kaput lazım iç döşeme lazım bide araç orji dgl wide body kit i var üstünde ddm nys camaro arıyorsun madem kolay gelsin sana

baymustang
28-11-2010, 19:28
ah bi klasik aracım olsaaaaa

MUY37
28-11-2010, 19:29
ben sen araç toplamak istiyorsun die ddim ama sen yanlış anladın glb konuyu başka yere çektin bi anda 20 bin usd stingray elektrik aksamı elden geçmesi lazım yeni kaput lazım iç döşeme lazım bide araç orji dgl wide body kit i var üstünde ddm nys camaro arıyorsun madem kolay gelsin sana

Biliyorum o aracı kırmızı seneler seneler önce göztepe sanayii de görmüştüm fakat o kasa stingrayi beğenmiyorum 1974 olması lazım o stingray in :D

ramo35
28-11-2010, 19:32
Biliyorum o aracı kırmızı seneler seneler önce göztepe sanayii de görmüştüm fakat o kasa stingrayi beğenmiyorum 1974 olması lazım o stingray in :D

bilmiyorum aynı araçtanmı bahsedioruz ama bunun rengi bordo ve 2 tane var aynıu araçtan biri şuanda izmirde 74 camaro bitane vardı niyetlenmiştk almaya gidicektik hatta izmirde beyaz renkli olan snr ilan kayboldu bianda çok uygun bi fiatı ve düzgün bi kaportası vardı

CcRider
28-11-2010, 19:42
Aynen bende :D toplu bir araç ide hele imkansız... 50-60.000 dolar ister herhalde :) Ama en azından belki tanıdığı vardır Camaro satan yardımcı olursan çok sevinirim...

Geçen gün sordum yok dediler gene söylerim akıllarında bulunsun çok geziyolar araba peşinde belki denk gelir

baymustang
28-11-2010, 19:45
yakaladığımız klasikleri burda paylaşsak ne olur?

MUY37
28-11-2010, 20:52
yakaladığımız klasikleri burda paylaşsak ne olur?

:D Aldıktan sonra hepsini paylaşırım :P Şaka bir yana cidden çok zorlu bir yola giriyoruz girmesi ayrı dert gitmesi ayrı çıkması ayrı :) allah hepimize kolaylık versin.

baymustang
28-11-2010, 20:56
:D Aldıktan sonra hepsini paylaşırım :P Şaka bir yana cidden çok zorlu bir yola giriyoruz girmesi ayrı dert gitmesi ayrı çıkması ayrı :) allah hepimize kolaylık versin.

merak etme çok güzel arabalarımız olucak.

CcRider
28-11-2010, 20:58
Asıl iş arabayı aldıktan sonra başlıyor illaki akla yatan bi araba bulunur hatta öyle bi an gelirki bitanesine aşık olup gözünü karartıp hertürlü alırsın.

CcRider
28-11-2010, 21:05
bilmem begenirmisiniz ama bu mustang ta güzel duruyor içi filan orjinal e benziyor. Düz vitesmişte gayette zevklidir. Birde şu var ford parçaları chevy parçalarından ucuzdur.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-ford-71-mustang-grande/detay

MUY37
28-11-2010, 21:13
bilmem begenirmisiniz ama bu mustang ta güzel duruyor içi filan orjinal e benziyor. Düz vitesmişte gayette zevklidir. Birde şu var ford parçaları chevy parçalarından ucuzdur.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-ford-71-mustang-grande/detay

Mustang Grande bence enaz Mustang II kadar fena bir araç :) Mustang Mach 1 olsa gözüm kapalı alırım mesela o aracı , Amerikan hastalığımı başlatan araç , Babamın 1973 Mustang Mach1 inin kaputunda otururkenki fotoğraf :) taşınırken yok oldu gitti keşke olsada tam filmlik olurdu ozmn :) Ama şuda var o araç yanmış gitmiş...

CcRider
28-11-2010, 21:19
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-ford-1973-kirmizi-mustang-mach-1/detay

bununda 5 6 aydan beri ilanı var neden satılmıyo bilmiyorum ama arayıp sormakta fayda olabilir umulmadık arabalarda bazen gayette güzel olabiliyor.

MUY37
28-11-2010, 21:21
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-ford-1973-kirmizi-mustang-mach-1/detay

bununda 5 6 aydan beri ilanı var neden satılmıyo bilmiyorum ama arayıp sormakta fayda olabilir umulmadık arabalarda bazen gayette güzel olabiliyor.

Kaporta yeni yapılmış gibi ama araba bir emanet duruyor sanki. Gidip bayaa bi incelemek lazım :;) bu gidişle Adana bilet fiyatlarını öğrenicem...

FunnyCorpse
28-11-2010, 21:54

bu araba yıllardır yatar durumda belkide hiç çalısmıyordur:D
arac T.ÖZAL da duruyordu
suanda KENAN EVRAN BUL. yatıyo resımlerdekınden cok daha iiçler acısı durumda :)

eskıdende BÜYÜKSEHİR BELEDİYESİnin orada duruyordu 7 yıl fılan once o zaman calısıyordu ve 15 bın tl istiyorlardııı o zamanda .....

MUY37
29-11-2010, 07:14
bu araba yıllardır yatar durumda belkide hiç çalısmıyordur:D
arac T.ÖZAL da duruyordu
suanda KENAN EVRAN BUL. yatıyo resımlerdekınden cok daha iiçler acısı durumda :)

eskıdende BÜYÜKSEHİR BELEDİYESİnin orada duruyordu 7 yıl fılan once o zaman calısıyordu ve 15 bın tl istiyorlardııı o zamanda .....

Peki sizin bir bildiginiz tanidiginiz varmi Adana da bu amerikanlar hakkinda bize yardimci olacak ?

FunnyCorpse
29-11-2010, 07:51
ilgilenen arkadaslarım var...
onların baglantıları ile yardımcı olmaya calısırım en kısa zamanda sizlerle paylasırım...

MUY37
29-11-2010, 07:59
ilgilenen arkadaslarım var...
onların baglantıları ile yardımcı olmaya calısırım en kısa zamanda sizlerle paylasırım...

Cok tesekkur ederim...

MUY37
29-11-2010, 15:54
1974 Trans-** i duyan motor ustamız bir hışımla bugun beni aradı , güzel bir fırçamı yedim ve o araca bakması için kaporta ustalarımızı götürüyorum yarın eğer onlardan onay gelirse ki benim temeniim o yönde kaportası bitmiş bir 1974 Sd 455 ( çok nadir bulunan bir kasa koduymuş ) Trans-** sahibi oluyorum. Yarın herşey belli olucak gibi....

BosphorusBoys
29-11-2010, 18:03
Peki sizin bir bildiginiz tanidiginiz varmi Adana da bu amerikanlar hakkinda bize yardimci olacak ?

Adana'da Americanla Uğraşan tek isim var oda SAMİ RAMAZANOĞLU
siteye de üye kendisi ama
www.project01.net den ulaşırsın..

FunnyCorpse
29-11-2010, 19:15
Adana'da Americanla Uğraşan tek isim var oda SAMİ RAMAZANOĞLU
siteye de üye kendisi ama
www.project01.net den ulaşırsın..

evet bende kendisinin telefonunu arıyordum :)
teskkur ederim :icon_tup:

CcRider
29-11-2010, 20:06
1974 Trans-** i duyan motor ustamız bir hışımla bugun beni aradı , güzel bir fırçamı yedim ve o araca bakması için kaporta ustalarımızı götürüyorum yarın eğer onlardan onay gelirse ki benim temeniim o yönde kaportası bitmiş bir 1974 Sd 455 ( çok nadir bulunan bir kasa koduymuş ) Trans-** sahibi oluyorum. Yarın herşey belli olucak gibi....

geçen bahsettiginiz önü arkası 70 modele çevrilen trans ** danmi bahsediyorsunuz. bahsettiginiz kodda trans ** göremedim motor kodu 455 ler için x tir d ise 400 motor kodudur vincodeyi tam verirseniz arabayı daha rahat çözebiliriz.

Cuore Sportivo
29-11-2010, 20:41

şerifim ne golf'ü? gitmion mu sen? :D

ruudvan
29-11-2010, 21:09
bana plymouth lar cok hos gozukuyor .
bı abımızde camaro vardı bundan 2 ay kadar once kırmızı ıstınye mı ole bıyere satmıs adamlar amerıkancıymıs orda bulamıcagın sey yok dedı 10bın dolar gıbı bı rakama gıtmıs lastıklerı genıs durumuda fena deıl yurur durumda bı aractı.

MUY37
30-11-2010, 12:50
74 Trans-** de yalan oldu :( gün içinde karar vermem gerekiyordu bazı durumlar yüzünden araçtan çıkan incik boncuk parçaların hepsine bakmadan karar vermek istemediğimden vazgeçtik ondan herhalde 2 aya Balta Burun olarak trafiğe çıkar. Tekrar koyulduk araç aramaya , şu Ataşehirdeki adam aramadı hala , bir www.project1.net adresinden nasıl ulaşacam anlamadım hiç bir ulaşım bilgisi bulunmuyor.

SekoLive
30-11-2010, 12:54
sanırım yazdıgın adresde sıkıntı var

adres bu sen 0 koymayı unutmussun sanırım bi göz atarsın

http://www.project01.net/project01.html

MUY37
30-11-2010, 12:58
sanırım yazdıgın adresde sıkıntı var

adres bu sen 0 koymayı unutmussun sanırım bi göz atarsın

http://www.project01.net/project01.html

Şimdi çözdüm google chrome la açılınca çıkmıyormuş iletişim yeri zaten sadece mail adresleri var bir mail atayım onlara...

SULTANOGLU
30-11-2010, 13:08
74 Trans-** de yalan oldu :( gün içinde karar vermem gerekiyordu bazı durumlar yüzünden araçtan çıkan incik boncuk parçaların hepsine bakmadan karar vermek istemediğimden vazgeçtik ondan herhalde 2 aya Balta Burun olarak trafiğe çıkar. Tekrar koyulduk araç aramaya , şu Ataşehirdeki adam aramadı hala , bir www.project1.net adresinden nasıl ulaşacam anlamadım hiç bir ulaşım bilgisi bulunmuyor.

okadar istiyorumki bir amerikan sahibi olmanızı, cidden çok hoşunuza gidicek. umarım ataşehirdeki adam arar.

MUY37
30-11-2010, 13:43
okadar istiyorumki bir amerikan sahibi olmanızı, cidden çok hoşunuza gidicek. umarım ataşehirdeki adam arar.

Bende o kadar istiyorumki anlatamam :D 15 senelik bekleyiş son bulacak ama şansa bakki araç yok :( nasıl bulacam edicem kitlenmiş durumdayım şu anda sadece Ataşehirdeki araç kaldı bulabildiğim fakat o araç hakkındada iyi şeyler duymadım o resimlerin çok eski oldğu ve aracın şu anda baya çürümüş olduğu ama tabi görmeden bakmadan bilinmez. Sabah programlarınamı çıksam acaba :) Camaromu kaybettim bulun lütfen die :P

kado
30-11-2010, 22:52
hadi gayret bulacaksın bir amerikan ama başka modellerede bak istersen :)

Mur plaka golften beri biliyorum araba konusunda zevk sahibisin , klasik amerikanında en az onlar kadar parmakla gösterilecek birşey olacak buna inanıyorum ben

PROMINENT
30-11-2010, 23:19
mehmet karabacağada ulaşabilirsin bu konuda fenerbahçe stradale de oluyor genelde..tanıştırırm isterseniz..

MUY37
01-12-2010, 06:12
hadi gayret bulacaksın bir amerikan ama başka modellerede bak istersen :)

Mur plaka golften beri biliyorum araba konusunda zevk sahibisin , klasik amerikanında en az onlar kadar parmakla gösterilecek birşey olacak buna inanıyorum ben

Çok teşekkürler :) bakalım işte aramaya devam ediyoruz fakat başka model alırsam almış olmak için alıcam onuda istemiyorum. Zaten dün akşam Ataşehirdeki Camaro nun sahibi aradı Cumartesi aracı alıp bnm kaporta boyacının garaja gidicez eğer ordan onay çıkarsada motorcuya sonra paradada anlaşırsak istediğim araç olmuş olucak '74 Camaro :D

mehmet karabacağada ulaşabilirsin bu konuda fenerbahçe stradale de oluyor genelde..tanıştırırm isterseniz..

Tanıştırırsanız çok sevinirim , çünkü bu işler arada tanıdık olmadıkça biraz zor oluyor yada olsa bile uçuk fiyatlara oluyor.

BosphorusBoys
01-12-2010, 09:28
Şimdi çözdüm google chrome la açılınca çıkmıyormuş iletişim yeri zaten sadece mail adresleri var bir mail atayım onlara...

Gerekli Pm Gönderildi..

MUY37
01-12-2010, 09:33
Gerekli Pm Gönderildi..

Teşekkürler...

PROMINENT
01-12-2010, 09:39
@muy37 pm gönderdim...göztepede çok büyük garajları var..birde buradaki galeride bazı araçlarını satıyorlar..rakkamlar burada başka..ama sana yardımcı olacakları bir durumda sözkonusu olur
http://www.sahibinden.com/search.php?b[s]=1040331&b[securetrade]=0

MUY37
01-12-2010, 09:49
@muy37 pm gönderdim...göztepede çok büyük garajları var..birde buradaki galeride bazı araçlarını satıyorlar..rakkamlar burada başka..ama sana yardımcı olacakları bir durumda sözkonusu olur
http://www.sahibinden.com/search.php?b[s]=1040331&b[securetrade]=0

Çok teşekkürler , umarım yardımcı olurlar.

Ryhn
01-12-2010, 11:03

Mehmetin telefonu varsa alabilir miyim?

ef186
01-12-2010, 11:58
ince memet iidir yaw elindeeki ajandayi actimi trde hangi samanlikta ne yatiyor doker ortaya ;)

MUY37
01-12-2010, 12:10
ince memet iidir yaw elindeeki ajandayi actimi trde hangi samanlikta ne yatiyor doker ortaya ;)

Cumartesi gidicem onunda yanına bakalım ajandadan bana ne çıkıcak :D

jdm039
01-12-2010, 12:32
slm arkadaşım sadece fikir ve düşünce paylaşmak amacım bizim burda tarık usta ve kardeşi var bu kardeşler isviçre mi isveçmi tam olarak hatırlamıyorum batı avrupa tarafında otomotiv sektöründe çalışıp emekliolduğunu ve memlekete dönüş yapıp işyerleri açtılar işyerlerlerine özellikle alman sınıf olan lüks otomobiller gelmektedir boya kaporta işiolarak mercedes bmw audi gibi üst sınıflar... işçiliği 10 numaradır kefilim. sitesini paylaşıyorum örnek bir kaç çalışma..
boya ve kaporta olara;
http://www.gezeroto.com.tr/galeri.php?gal=otomobil

ayrıca amerikan otolarla uğraşan ünlü dragçılardan (porfesyonel dir)Selahattin Vardarlı vardır amerikan konusunda tüm bilgi vede tecrübeye sahiptir sipariş üstüne swap ve toplama yapar 10 numara kişidir.. onuda gezerden öğrenebilirsin..

MUY37
01-12-2010, 14:15
slm arkadaşım sadece fikir ve düşünce paylaşmak amacım bizim burda tarık usta ve kardeşi var bu kardeşler isviçre mi isveçmi tam olarak hatırlamıyorum batı avrupa tarafında otomotiv sektöründe çalışıp emekliolduğunu ve memlekete dönüş yapıp işyerleri açtılar işyerlerlerine özellikle alman sınıf olan lüks otomobiller gelmektedir boya kaporta işiolarak mercedes bmw audi gibi üst sınıflar... işçiliği 10 numaradır kefilim. sitesini paylaşıyorum örnek bir kaç çalışma..
boya ve kaporta olara;
http://www.gezeroto.com.tr/galeri.php?gal=otomobil

ayrıca amerikan otolarla uğraşan ünlü dragçılardan (porfesyonel dir)Selahattin Vardarlı vardır amerikan konusunda tüm bilgi vede tecrübeye sahiptir sipariş üstüne swap ve toplama yapar 10 numara kişidir.. onuda gezerden öğrenebilirsin..

Teşekkürler fakat bütün ustalarım hazır kaporta boya motor mekanik elektrik cam vs. hepsini ayarladım önceden iş sadece araba bulmaya kaldı.

MUY37
05-12-2010, 08:29
Ataşehirdeki Camaro yu aldım :) Pazartesi devrini gerçekleştiriyoruz bir sorun çıkmazsa , Proje başlıyor :D

orhansah
05-12-2010, 08:38
hadi hayırlı uğurlu olsun, Allah kolaylık versin, merakla bekliyoruz :)

baymustang
05-12-2010, 10:02
temiz arabaya benziyor tabii kaça bitirdin peki

FunnyCorpse
05-12-2010, 11:17
hayırlı ugurluu olsun
allah utandırmasın

MUY37
05-12-2010, 11:25
Teşekkürler :) Pazarersi akşamı detaylı resimler eklerim...

SkY
05-12-2010, 11:32
hayırlı olsun,kolay gelsin şimdiden