PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GT 5 genel yorumlar

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Ozan'S
25-11-2010, 00:16
evet arkadaslar oyunu bugun aldım ısten cıkıp eve gıder gıtmez bı heyecanla ps3 e taktım demo ınanılmaz guzeldı ama ılk grafıklerı gordugumde acıkcası ps3 u yenıden baslatıp 1080p mı yoksa yanlıslıkla 480p demı kaldı makına dıye kontrol ettım cunku grafıkler tv m full hd led tv 200 hz olmasına ragmen cok kotuydu...

helekı 720p tabanlı forza 3 ten sonra ınanılmaz kotu geldı araclar nıspeten ıyı ama arka plan çimler agaclar ınsanlar ps2 grafıgı gıbı forza ıle alakası yok helekı need for speed hotpursuıt 2 den sonra ınanılmaz kotu...

bunu gecıyorum bı heves barı oynanabılırlıge bakım dedım 240 la gıdıp vıraja yaslanarak donebılıyosun arabada hasar ınanılmaz amatorce yapılmıs...

forza veya hotpursuıt 2 oynayanlar bılır vırajda aracın kıcı kayarken yan kapılarını gorebılıyosunuz bu oyunda mekan donuyor araba karton gıbı sadece arka acıdan gorusunuyor kesınlıkle yanı gorunmuyor...

ıkıncı el aracların iç mekanı gorunmuyor klasık gt4 tarzı daha cok sey yazılabılır helekı sesler ıgrenc her arac nerdeyse aynı sesı cıkarıyor...

aradakı farkı cok az kısı anlar maalesef bosuna beklemısız ( kendı adıma ole )

bu oyun forzadan yakınından bıle gecemez...

saygılar....

gorke
25-11-2010, 00:31
bende şimdi açıyorum bakalım nsl...

zorbeykesman
25-11-2010, 00:32
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=69083&page=1

konu var burda.

Cem.B
25-11-2010, 08:19
evet arkadaslar oyunu bugun aldım ısten cıkıp eve gıder gıtmez bı heyecanla ps3 e taktım demo ınanılmaz guzeldı ama ılk grafıklerı gordugumde acıkcası ps3 u yenıden baslatıp 1080p mı yoksa yanlıslıkla 480p demı kaldı makına dıye kontrol ettım cunku grafıkler tv m full hd led tv 200 hz olmasına ragmen cok kotuydu...

helekı 720p tabanlı forza 3 ten sonra ınanılmaz kotu geldı araclar nıspeten ıyı ama arka plan çimler agaclar ınsanlar ps2 grafıgı gıbı forza ıle alakası yok helekı need for speed hotpursuıt 2 den sonra ınanılmaz kotu...

bunu gecıyorum bı heves barı oynanabılırlıge bakım dedım 240 la gıdıp vıraja yaslanarak donebılıyosun arabada hasar ınanılmaz amatorce yapılmıs...

forza veya hotpursuıt 2 oynayanlar bılır vırajda aracın kıcı kayarken yan kapılarını gorebılıyosunuz bu oyunda mekan donuyor araba karton gıbı sadece arka acıdan gorusunuyor kesınlıkle yanı gorunmuyor...

ıkıncı el aracların iç mekanı gorunmuyor klasık gt4 tarzı daha cok sey yazılabılır helekı sesler ıgrenc her arac nerdeyse aynı sesı cıkarıyor...

saygılar....

bizim arkadaşarda sipraişi vermişler bakalım senden farklı fikirlerim olcağını sanmıyorum ama hiçmi geliştiremezler merak etmiyorum değil

en sıkıcı durum o kamera açısı dedğin olay ztn hele bi gelsinde oyunlar görelim :)

Yigit-Y
25-11-2010, 08:24
grafik ve özellikle araçların sesleri konusunda bekleni pek veremedi beklentilerin altında kaldı bence....

MUY37
25-11-2010, 08:51
Herkes aynı şeyi söylüyor iyiki acele edip almamışım. Forza 4 çıkana kadar 3 e devam ozmn :D

onursumer
25-11-2010, 10:32
ben daha oyunu alamadım bugun gelicekti burdaki sony center e

gidicem birazdan ;)

XoR
25-11-2010, 10:36
Virajda mekanın dönmesi kötü olmuş .

Estetik olarak bütün zevki öldüren bir durum

Nires
25-11-2010, 12:34

aynen abi +999

Ozan'S
25-11-2010, 12:35
aynen abi +999

++++++++1907

grafıkler nasıl bu kadar kotu olur aklım almıyor....

eser
25-11-2010, 12:51

sırf bu yuzden ( oyun iyi bile olsa ki değil deniyor) almaktan vazgeçtim

pegeout 106
25-11-2010, 13:00
valla iyide olsa kötüde olsa ben mecbur alıcam Pes3 cafe işletiyorum çünki :))

S.Özeren
25-11-2010, 13:04
aynen abi +999

grafik ve özellikle araçların sesleri konusunda bekleni pek veremedi beklentilerin altında kaldı bence....

siz nerde oynadınız len :hahaha:

lucky Jackal
25-11-2010, 13:06
walla biz daha alıp deneyemedik ***** ankara'ya gelmedi oyun,yorum yapamıyorum o yüzden :D ama bu yaptığınız yorumlarda beni çok fena forzaya doğru itiyor,şeytan git bi tane xbox al bi tanede forza al oyna diyor ama,sabrediyorum bakalım

By_HaNNibaLL
25-11-2010, 13:12
Pc için cıkarsa o zman Görsellik üst seviyede olur

gurcell
25-11-2010, 13:13
walla biz daha alıp deneyemedik ***** ankara'ya gelmedi oyun,yorum yapamıyorum o yüzden :D ama bu yaptığınız yorumlarda beni çok fena forzaya doğru itiyor,şeytan git bi tane xbox al bi tanede forza al oyna diyor ama,sabrediyorum bakalım

kentpark sony shopa gelmiş, gidip alabilirsin...

mertk
25-11-2010, 13:16
GT PS için ütetilir PC de cıkmaz yani , ben oyunu aldım yoldayım suan :) bakalım ne cıkcak yumurtadan

XoR
25-11-2010, 13:18
sırf bu yuzden ( oyun iyi bile olsa ki değil deniyor) almaktan vazgeçtim

*** attığımız Nfs HP2 estetik olarak kat kat iyi maalesef.

Birde 5 sene bekleyince insan çok fazla şey bekliyo onunda hayal kırıklığı büyük tabi

lucky Jackal
25-11-2010, 13:18
kentpark sony shopa gelmiş, gidip alabilirsin...şaka deil dimi? 1 saat önce aradım 1 hafta sonra dedi yine

gurcell
25-11-2010, 13:32
şaka deil dimi? 1 saat önce aradım 1 hafta sonra dedi yine

Dun akşam gittim. kızılay depomuza indi , yarın gelip alabilirsiniz dedi. Kentparktaki sony shop. siemensin yanındaki.

lucky Jackal
25-11-2010, 13:54
Dun akşam gittim. kızılay depomuza indi , yarın gelip alabilirsiniz dedi. Kentparktaki sony shop. siemensin yanındaki.
Su anda önundeym 1 saat sonra gelir dedi,beklicez bakalim 1 saat daha burda.playseat falan koymuslar ama oyun yok :)

Edit: hazir gelmisken cepadakine de sorayim,maksat köyümüzde gt5 siz insan kalmasin :)

TarikS
25-11-2010, 14:02

kamera modu ayarlanabiliyor arabaya veya piste gore sabitleyebiliyorsunuz...

onursumer
25-11-2010, 14:49
oğlen uğradım bizim burdakinde yoktu oğlen 3 ten sonra gelicek dediler şimdi gitmeye üşeniyorum

acaba bi 10 gün beklesemde babam gelirken kolleksiyon paketimi alsa :S arada kaldım :D

XoR
25-11-2010, 15:06

Kapıları görebiliyoruz yani dönüşlerde ?

gurcell
25-11-2010, 15:22
istanbul kanyon sony de varmış. gidip alıyorum şimidi.

ilkerrrrr
25-11-2010, 15:31
Oyunda drift ne alemde. Drift lisansı, modu, setupı gibi şeyler var mı?

lucky Jackal
25-11-2010, 15:54
Ben aldm kentparktan, az once geldi oyun. Driving force 139 mediamarkt ta bu arada onuda hber weriym,birde cumartesiden itibaren istanbuldaki 3 tane gold magzasinda 99 dan satilacakmis altunizade levent ve 212 sanirim. Bu 3 magzada driving force magzadan alanlara 99 tl mis

CGTY
25-11-2010, 16:05
Lfs´de bile ön açıyı sabitleyip, sabitlememe ayarı var. Gt5´de de vardır diye umuyorum.

Edit.

Varmış. :)

Cimmeria
25-11-2010, 16:20
istanbul kanyon sony de varmış. gidip alıyorum şimidi.

kanyonda otopark ödeme noktasının yanında gameover diye bir yer var 115 tlye aldım dün akşam

Ozan'S
25-11-2010, 16:20

tarık merhaba nasıl ayarlanıyor ben bulamadım yardımcı olurmusun

TarikS
25-11-2010, 16:38
tarık merhaba nasıl ayarlanıyor ben bulamadım yardımcı olurmusun

optinos'ta race display kisminda 'fix to track' , 'fix to car' , 'off' , veya 'full view' olarak secebiliyorsunuz

HUSNU
25-11-2010, 16:44
optinos'ta race display kisminda 'fix to track' , 'fix to car' , 'off' , veya 'full view' olarak secebiliyorsunuz

Bu dediğin olay ekrandaki harita için

Yani genelde ya tampon yada kaput kamerasından oynadığım için pek problem yaratmıyor .

Ozan'S
25-11-2010, 16:45
evet bende harıta ıcın dıye bılıyorum

TarikS
25-11-2010, 16:46
Bu dediğin olay ekrandaki harita için

Yani genelde ya tampon yada kaput kamerasından oynadığım için pek problem yaratmıyor .

haklisin ben karistirdim heralde, kamera acilariyla bir sorunum yoktu benim :D

onden veya kokpitten oynamak en guzeli zaten bu oyunda, digerlerini bilmem

lucky Jackal
25-11-2010, 19:21
Arkadaslar ben 106, ep typer falan bulamadim bunda,2. Elde de yok,sifirlar icerisindede,nerde bu arabalar

SPORTING
25-11-2010, 20:00
arkadaşlar internet baglantısı olmadan oyunu acamıyormuyuz

streetracer_nos
25-11-2010, 20:12

saygılar....

bende bugun philips in led in de oynadım 100 hz. grafikler cok basarılıydı:soru:

ikinci el olarak da s14 aldım en son onu da iç mekan olarak oynadım.

youtube da carpma anında gelen dolap seside cok rahatsız etmiyo acıkcası tube da abartı gibi oyunu genel olarak begendim ben türkçe olmasıda ayrı bi güzel olmus ayrıca oyun electroworld lerde var

Cem.B
25-11-2010, 20:13
ben anlamadım valla 200 hz de oynadım kötü denio 100 hz de oynadım kusursuz denio :)

yokmu fanatik olmayıpta oynayıpta yorum yapcak çok merak ediorum

streetracer_nos
25-11-2010, 20:15
oyunda 3d desteği var.grafikler kotu olamaz. gerceğe en yakın goruntu var bence

OmerRS
25-11-2010, 20:22
Lfs´de bile ön açıyı sabitleyip, sabitlememe ayarı var. Gt5´de de vardır diye umuyorum.

Edit.

Varmış. :)

LFS zaten diğerlerinin yenilik diye sunduğu şeyleri çoktan yalayıp yutmuş bişey olduğundan çok normal geliyor.

Sürüş olarak da rakipsiz tabi ki.

B.Koçer
25-11-2010, 20:43
ben anlamadım valla 200 hz de oynadım kötü denio 100 hz de oynadım kusursuz denio :)

yokmu fanatik olmayıpta oynayıpta yorum yapcak çok merak ediorum

+1 katılıyorum gt5 süper falan derken bir anca kötü oldu ne oldu anlamadım ben :)

Ufuk
25-11-2010, 20:45
Bu kadar heves ettim para biriktirdim hafta sonu ps3 alıcaktım..
Ama gt5 tırt çıktı..
Gerek yok o parayı arabaya gömeyim bari. :D

lucky Jackal
25-11-2010, 20:51
Yaklasik 2.5 saatir oynuyorm sesler igrenc otesi,bir adim ilerlememisler.grafik olarakta gt5pro'dan cok farkli degil ama yinede yeterli. Su carpisma anindaki dup dup sesleri gercekten sacma olmus biraz race driver grid'den feyz alsalarmis iyi olurmus. Bide kolay olmus sanki oyun,daha bi tane a spec yarisa bile gitmedim 100 bin civari kredim ve b-a lisanslarim war,seviye muhabbeti guzel olys yalniz onu begendim,arac fizikleride kullanis acisindan proluge dan biraz daha iyi sanki. Bunun disinda dedigm gibi hala typer lari ve 106 lari bulamdm.bi tane ek typer aldim yarismak nasip olmadi lisans ozel etkinlikler derken direksiyonuna oturamadm daha :) buralardan topladgm para ile bi mod cakarim ama simdi.bu gt 5 i gorunce iyice forza meraki sardi bu arada, nette bi iki videoya baktim catara patara oynuo adamlar sesler harika,hatta yan yana gelip rolling yapiolardi online herhelde :)
Uzun lafin kisasi gt bir efsane oyun olarak alinir oynanir ama oyle cok buyuk beklenti icinede girmeyin,dup dup seslerine ve araba seslerine kulaginizi tikayin oynayin. Bazi arkadaslar cus dicek belki ama inanin grid daha iyiydi oynanis acisindan

Cem.B
25-11-2010, 20:55
+1 katılıyorum gt5 süper falan derken bir anca kötü oldu ne oldu anlamadım ben :)

yok kardeşim ben gt5 in kötü olduğunu öğrendimde yinede birkaç tarafsız yorum daha duymak istedim sonuçta şu ana kada yazanların çoğu bnm gibi forza fanı

Cem.B
25-11-2010, 20:56
Yaklasik 2.5 saatir oynuyorm sesler igrenc otesi,bir adim ilerlememisler.grafik olarakta gt5pro'dan cok farkli degil ama yinede yeterli. Su carpisma anindaki dup dup sesleri gercekten sacma olmus biraz race driver grid'den feyz alsalarmis iyi olurmus. Bide kolay olmus sanki oyun,daha bi tane a spec yarisa bile gitmedim 100 bin civari kredim ve b-a lisanslarim war,seviye muhabbeti guzel olys yalniz onu begendim,arac fizikleride kullanis acisindan proluge dan biraz daha iyi sanki. Bunun disinda dedigm gibi hala typer lari ve 106 lari bulamdm.bi tane ek typer aldim yarismak nasip olmadi lisans ozel etkinlikler derken direksiyonuna oturamadm daha :) buralardan topladgm para ile bi mod cakarim ama simdi.bu gt 5 i gorunce iyice forza meraki sardi bu arada, nette bi iki videoya baktim catara patara oynuo adamlar sesler harika,hatta yan yana gelip rolling yapiolardi online herhelde :)
Uzun lafin kisasi gt bir efsane oyun olarak alinir oynanir ama oyle cok buyuk beklenti icinede girmeyin,dup dup seslerine ve araba seslerine kulaginizi tikayin oynayin. Bazi arkadaslar cus dicek belki ama inanin grid daha iyiydi oynanis acisindan

tarafsız yorum gelmiş

TolgaEsentepe
25-11-2010, 21:45

o zaman forza 3 de typer alıp filtre koyup o sesi bir dinleyin bırakamazsınz bidaha :D:D:D

qatrio
25-11-2010, 22:17
Ben severek oynuyorum valla :) sti sedan 2010 cam hafifletme dışında tüm tuningler yüklü f430lar kan aglıyo :( :D :D PSN : qatrio

lucky Jackal
25-11-2010, 23:14
Arkadaslar ben 106, ep typer falan bulamadim bunda,2. Elde de yok,sifirlar icerisindede,nerde bu arabalaruppppp bilen biri solesin 106 206 ep typer hic birini bulamadim

Brs_eg
25-11-2010, 23:22
uppppp bilen biri solesin 106 206 ep typer hic birini bulamadim

106 S16 olarak gördm 2.el de.oyunda 1000+ araba deniyor.ilerki zmnlarda cikacaktir saniyorm.

veya google gt5 car list fln yaz cikan listede bak istedgn araçlara.

Juggernaut
25-11-2010, 23:26
Diğer konuya yazmıştım bu konuyada kopyalıyorum yazdığımı.

İki gündür oynuyorum bence oyunda eksik çok..
Prologue'un görüntü kalitesi,kokpit görüntüleri daha iyi gelmişti.Premium'un dışındaki araçlar sanki direk GT4 ten aktarılmış gibi görüntü kalitesi kötü geldi bana GT4'te 206 Rc yanlardan bastırılmış gibi duruyodu arkası oldukça kötüydü GT5'tede aynen devam hiç geliştirilmemiş sanki.Premium Biraz daha fazla olsaydı daha güzel olurdu Ep3'ün Fn2 nin,e46'm3,gc8 vs içerden görüntüleri kesinlikle olmalıydı bence.
Modifiye etme işi yine basit olmuş al tak yapıyosun bitiyor.Swap yapılabilse,Dyno'ya sokulabilse ayarları kendimiz yapsak vs çok daha eğlenceli olurdu bunlar olucak diye zamanında haber çıkmıştı sanırım büyük beklenti içindeydim ama oda yalan oldu..
Araçlar zaten az ilk çıktığındaki listedeki gibi olsaydı keşke.. B5 Rs4,E39 M5,Scirocco 1.4 tsi,R,Clio 3 Rs,Golf 6 R,Leon Cupra,04 Cupra R vs gözümün aradığı araçlar..
Bunun dışında pistleri beğendim ben oldukça pist var oyananabilirlik eskisinden biraz daha iyi,ama sesler çok iyi gelmedi bana.
Oyun kendini yine oynattırıyor ama çok büyük beklentisi olanları karşılıcak bir oyun değil okadar beklediğimize bence çokta değmemiş.

arfy
25-11-2010, 23:27
ep3 typerla geçen yarıştım bende .. kullanmıyordum rakiptim .. oyunda var yani ..

Cimmeria
25-11-2010, 23:41
Sesler gercekten forzada çok daha iyiydi, hasar konusunda da forza çok çok daha başarılı ama oyun güzel

chaylak
25-11-2010, 23:46
oyunu bulamayan ankaradaki arkadaslar varsa optimum media'da varmis oradaki görevli arkadaslar söyledi

serhatayasli
25-11-2010, 23:56
sırf bunun için playseat siparişi verildi hayırlısı....

alp1903
25-11-2010, 23:58
http://www.youtube.com/watch?v=qQfGjmmUbhE&feature=related

FORZA 3 :) rolling

Cem.B
26-11-2010, 00:02
http://www.youtube.com/watch?v=qQfGjmmUbhE&feature=related

FORZA 3 :) rolling

şu lastik sesini azalsaymış biraz ii olcakmış

crx de arap atı gibiymiş

SaBRi
26-11-2010, 00:09
şu lastik sesini azalsaymış biraz ii olcakmış

crx de arap atı gibiymiş

forza harbiden çok güzel roll mükemmel hatta

uzman sen gittikten sonra çözdüm olayı debriyajlı kullanıyorum tamer abiyi geçiyodum :D:D:D

doush
26-11-2010, 00:09
LFS zaten diğerlerinin yenilik diye sunduğu şeyleri çoktan yalayıp yutmuş bişey olduğundan çok normal geliyor.

Sürüş olarak da rakipsiz tabi ki.

bu kadar para gömülse LFS'ye ki Scavier olarak izin vermiyorlar, offf diyorum. :icon_tup:

o zaman forza 3 de typer alıp filtre koyup o sesi bir dinleyin bırakamazsınz bidaha :D:D:D

Stock CRX e filtreyi gömünce bir VTEC sesi geliyor elim ayağım titremişti oynarken :hahaha: hele o yarış başlamadan gaz verince filtre sesi falan çok iyi ya :D

MUGENPOWE®
26-11-2010, 01:47
ozmn sole solım 4 yolda gelıo calısmalarına baslamıslar 3 unde butun updatelerını bı cd halınde yakında pıyasaya surucekler... E55 amg cok zewklı makıne yaa fm3 te

B!Rtan
26-11-2010, 01:49
gt5 de zamanlama işini iyi yapamamışlar haala ya..
bi bölümden bi bölüme geçmek işkence gibi uzun :D

emre yeşil
26-11-2010, 02:05
Ben bugüne kadar GT5 pro oynadım sadece hiç oynayasım yoktu şimdi konuyu okuyunca oyunlar alasım geldi size iki sorum var bir hangi oyunları almalıyım iki Logitech G25 di galiba en iyisi bumu

S.Özeren
26-11-2010, 02:11
bi anket konulsa şu konuya iyi kötü idare eder diye sadece oynuyanlar oy atsa :) yani olumsuz yorumlar geliyoda aldığı puanlar 10 üzerinden 9 bekletiler çoktu 5 yılda acaba ondanmı

arfy
26-11-2010, 02:27
verilen puanlar genelde içerikten dolayı olabilir .. geniş araç çeşidi oyun çeşitleri vs gibi .. kırılan puanlarda en azından bana göre sürüş dinamiklerinden olabilir .. yada sürüş dinamiklerinden ziyade kamera açısı olabilir .. gt5p den sonra sanki bi nebzede olsa gt5 de sürüş daha güzel .. g25 le oynamadım henüz kurmaya üşendim hep gece geliyorum eve ama joyistick le oynadığım kadarıyla daha iyi .. çizgiyi takip ettiğiniz sürece yoldan çıkmadan yeterli hızda gidebiliyorsunuz .. ama kamera hep arkadan çektiği ve yol döndüğü için donuk bir ekran hissis bir oyun oluyor .. arabanın yanı sağı solu hiç görünmüyor eğer az da olsa görünse biraz canlansa bence başarılı olucakmış ..

mesela ilk defa 9.level da s2000 le yarışa girdim .. bütün yardımcı etkenler kapalı oynuyorum zaten .. neyse yarış bitti bi replay ' e bakayım dedim bildiğin yan yan gitmişim ama oyun içinde hiçde öyle gelmiyordu sanki alel alade gidiyormuşum gibiydi .. eğer oyun içindede kamera az hareketli olsaydı oyun daha canlı hale gelirdi daha çok zevk verirdi bence ..

uzun oldu sanki az :)

edit : unutmadan sorayım .. seçeneklere girdiğimde dümenlemede ( artık türkçe ya :D ) direksiyonlara tek tek baktım G25 göremedim .. hakkaten ben mi göremedim yoksa yokmu .. yada takınca oraya G25 i ekleyecekmi .. henüz takmaya vaktim olmadı ..

HUSNU
26-11-2010, 10:13
G25 ayarlar menüsünde yok ama destekliyor. Arkadaşlar direksiyon ile joystik arasında hissiyat olarak çok fark var . Direksiyon setiyle çok farkediyor oyun. Fizik olarak çoğu kişi forzadan iyi olduğunu söylüyor. GT Prologue ile alakası yok açıkçası. Yarın oyuna hasar ile alakalı büyük bir updade gelecek . Bu güncellemeler sıkılıkla olacakmış .

Benim için sorun olmasa da standart araçların bazıları gerçekten kötü gibi ama yarış içerisinde sırıtmıyorlar . Ayrıca çokğu kişi standarlarda kokpit kameraları olmadığı için eleştiriyor.

Pistler yeterli olsa da bazı güzel pistleri nedense koymamış. İnfenion , motegi vs. Ama DLC ile geleceği söyleniyor.

Sesler premium araçlarda gerçekten güzel. Standart araçlar da geliştirilmiş.

Hasar konusunda dediğim gibi yarınki update ten sonra daha iyi konuşabiliriz. Şu an için forza gibi değil açıkçası

Grafikler piyasadakinin en iyisi ama bazı arkadaşlar foto modundan gördüğü resimleri üzerinde konuştuğu için oyun içi görüntüleri beğenmiyor. Standart araçların bir kısmı iyi gözükse de premium araçların yanında sırıtıyor tabiki.

Fizikler gerçekten çok iyi . Dış kamera açısı ile oynarsanız pek birşey anlaşılmıyor .Ama kokpit , tampon veya kaput kamerasi ve diresiyon seti kombinasyonu ile gerçekten tepkilier güzel.

HUSNU
26-11-2010, 10:17
http://www.gamereactor.de/media/96/granturismo5_229642b.jpg
http://www.gamereactor.de/media/96/granturismo5_229643b.jpg
http://www.gamereactor.de/media/96/granturismo5_229638b.jpg
http://www.gamereactor.de/media/96/granturismo5_229637b.jpg
http://www.gamereactor.de/media/96/granturismo5_229639b.jpg
http://www.gamereactor.de/media/96/granturismo5_229640b.jpg
http://www.gamereactor.de/media/99/granturismo5_229980b.jpg
http://www.gamereactor.de/media/99/granturismo5_229981b.jpg
http://www.gamereactor.de/media/99/granturismo5_229982b.jpg
http://www.gamereactor.de/media/99/granturismo5_229983b.jpg
http://www.gamereactor.de/media/99/granturismo5_229984b.jpg

seko
26-11-2010, 10:25
gayet guzel ve basarılı dun aldım hatta az oncede daha rahat oynamak icin samsung 40c650 aldım yarın elimde olur umarım :)
10 sene oncesine geri doner gibi oldum cok keyif aldım aksam .

tuFAN
26-11-2010, 10:35
gayet guzel ve basarılı dun aldım hatta az oncede daha rahat oynamak icin samsung 40c650 aldım yarın elimde olur umarım :)
10 sene oncesine geri doner gibi oldum cok keyif aldım aksam .
hayırlı olsun aynı Tv bende de var..
oyun oynarken TV nin oyun modunu açarsanız daha iyi performans alırsınız
oyunlardaki gecikmeyi input lag'ı en aza indirir

seko
26-11-2010, 10:38

Tesekkur ederim hayırlısı yarın gelsin bir test ederim.

Onrcn
26-11-2010, 10:57
Ya arkadaslar sirf bu oyun icin PS3 aldim, fizik olarak forza dan iyi diyenler kusura bakmasinda yani nasil oynamislar oyunu? Dun tarik la bir murcielago kullandik, buz pistinde kullansak bu kadar kaymaz. Tiff gallardo ile daga cikti lastiklerle biz asfaltta yarisi zor bitirdik. Frene basiyoruz yanliyor araba. Evo desen hahah evo ne ya? Oyunun superkahramani, 300 le gel fark etmez yanla gaza otur illa devam ediyorsun :D

Daha neler sayarim fizik olarak forza ile karsilastirmayin bile lutfen bu oyunu. Goruntu olarak forza yi eziyor ona da lafim yok. Seslerini soylemeyeyim bile, arabaya mi dolaba mi carpiyosun belli degil. Annem dolabin kapagini kapatti ben biri bana carpti sandim.

Oyunu sirf bitirmek icin oynuyorum baska birseyim yok. Yarislar *****i, bi f458 yaptim agzina kadar yukledim her yarisa girebiliyorum. E rakip yok matchmaking yok, bir araba performans index i yok.. Rezil rusva halde. Cumartesi patch gelecekmis siddetle bekliyorum simdi, bakalim ne degisecek. Ha birde hasarlar, güldürmeyin kendinize ya 5 sene ya 5 sene...

yiit
26-11-2010, 10:58
dün saat 7 den sabah 6 ya kadar oynadık oynanabilirlik hala sıkıcı gt4 ile aynı bazı araçların içten görüntüsü yok ama para kazanmak zevkli zaten en çok kitleyen de level atlayıp para kasmak bu arada 106 nın sesi hala aynı 20 sene önceki gt deki ses insan biraz araştırır be :)

seko
26-11-2010, 11:00
licence testlerde hepsinde altın alabilen varmı ?

Onrcn
26-11-2010, 11:27
Ha bu arada modifiye konusu, yemisim boyle modifiyeyi :D F458 e de egzos yapsan ayni para s2000 e de ayni para :D Fren upgrade i yok inanilir gibi degil... Nasil olmaz ya yada ben mi körüm cidden goren var mi fren upgrade i :)

Engine swap yok drivetrain swap yok. Ayarlara baktim, sadece guluyorum buradan... Hala GT4 tarzi diff ayari... 0-35 arasi falan seciliyor anlam veremedim, koy suna %li kilit catir catir ayarlayalim...

Forza daki modifiye sistemi, body kit yapacaksin mesela. Her arabanin kendi markalari var yok amuse yok o bu.. GT de bi lip bi kanat bir de canards.. 20 tane jant var o kadar.

Ha birde... Ferrari challenge var, f458 yapip agzina kadar yukleyip girebiliyorsunuz.. haliyle rakip yok neredeyse tur bindirecegim. Forza da araclarin performans indexi var. A Class performans indexi MAX 500, 500 yapip giriyorsunuz size karsi gelen araclarda 500 indexe sahip oluyor.

AI, yani PS in kullandigi araclar tam bir KOMEDİ. Düz yolda arkadan carpip spin attiran mi dersin, virajin icinde defans cizgisinde kaldiginda frensiz carpan mi dersin artik ne derseniz deyin oyun zevkimi bitirdi.

Turnuvalar ve restartlar.. Turnuva icinde yarisi restart edemiyorsunuz. Yani bir hata yaptiniz butun cabaniz gitti. Dusunun Endurance yaris yapiyorsunuz son viraj ciktiniz disari adamlar gecti bitti... Forza da geri alabiliyorsunuz bir miktar, evet kolaylastiriyor ama arkadas 1 saati de bosa harcatmiyor. Forza nin asil olayi online, career bittikten sonra basliyor hersey geciyorsunuz oynuyorsunuz. GT5 le iki kere online yaris denedim ikisindede sunucuyla baglanti kesildi dedi deli oldum.

Daha bir cok sey yazabilirim buraya.. GT5 i heyecanla oynuyorum onu da soyleyeyim sirf inat ettim Ps3 aldim bu sapik seyi oynuyorum bari bitsin diye.

Lisans testlerinde IC testine kadar hepsini altin yapmak baya kolay, ben sadece hizli gecmek icin gumuslerde biraktim. Uyuz oldugum testleri gumus aldim sevdiklerimle biraz cabalayip altin aldim..

Onu birakin da Top Gear ozel bolumu var, gidin orada bir lotus elise kullanin sonra bana fizikten bahsedin. Tam bir KOMEDİ.... sabunlu sulu top gear testinde bu kadar kaydiramassiniz lotus elise i. Mercedes 300sl Gulwing 60 model mi kac model, kullandigim arabalarin cogundan daha iyi yol tutuyor..

Eriador
26-11-2010, 11:28
PS3 almaya gidiyordum GT5 ile yorumları okuyunca vazgeçtim valla :) gidim xbox alim fm3 oynarız 4 geldimide nokta olur

yiit
26-11-2010, 11:32
PS3 almaya gidiyordum GT5 ile yorumları okuyunca vazgeçtim valla :) gidim xbox alim fm3 oynarız 4 geldimide nokta olur

olm kesinlikle forza :) gt5 hayal kırıklığı başka bişey diil neler umuyorduk bu kadar beklemeden sonra neler gördük en azından gerçekçi bi kesici sesi duyursaydılar bize o bile yok hahha

lucky Jackal
26-11-2010, 11:46
dünkü eleştirilerimi arttırıyorum bugün,bu oyun için ps3 falan almayı düşünen arkadaşlar iyice okusunlar.

5 sene bekledim zaten bi de bu dup dup seslerinden kurtulmak için patch mi beklicem,race driver grid de bir kaza yapıodunuz çatara patara bütün dünya başınıza yıkılıyordu,kokpit görüntülerinde camlar bile çatlıyordu.bu oyunda ek typer la 180 le bariyere patladım,tam birde sivri ucundan yani pit ile yolu ayıran ortadaki refüşe patladım diyim anlayın siz,çıkan ses şu dupppppp,hasar falan hak getire ne mekanik ne de görsel,görsel umrumdada deil açıkçası bumper cam oynadığım için,ama gridde kaza yapınca mekanik hasar geliyodu araba sola çekiyodu hızlanmıyodu vs,senin arabaya noldu diceksiniz yaklaşık 70 km hıza düştüm yeniden hızlanıp devam ettim

Virajlarda araba geçmek istiyorsanızda virajları içerden alın direk yaslanın arabaya kesin geçersiniz,gerçi arabaya 1-2 modifiye yapınca rakipte kalmıyor pistte.

gt 5p ile bumper cam dan oynamak ile gt5 ile oynamak arasında hiç bi fark yok bence,çok stabil kamera ve bazen insanın sinirini bozuyor.lan ne mal oyun araba kütük gibi diosun(bumper cam oynarken o hissi veriyor çünkü) replay'i bi açıosun pist tanrısı gibi gitmişsin halbuki ama bu oynanışa yansımamış

birde arkadaş değinmiş 1-2 özel etkinlikten para kazanıp arabanızı modifiye ettiğiniz zaman pistte rakibiniz yok,kendi kendinize dönüyorsunuz,rekabet yok sizi zorluyan araba yok.bütün gece mal gibi döndüm kendi kendime pistlerde sonra sıkılıp kapadım.

bir tane bile a-spec yarışına girmeden seviyem 10 du 200 bin civarı kredim vardı,bide bunların üzerine her aspec etkinlik sonunda bir araba veriyor e tabi kredi *** gibi oluyor,inanılmaz kolay kredi kazanmak oyunda.dolayısı ile de oyun kolaylaşıyor

modifiye kısmıda basit olmuş, tak çipi egzosu stage 1 yap arabanı pistte kralsın.standart arabalara jant takamıyosun,body kit takamıyorsun,ek type-r ve supraya spoilerden başka hiç bişi takamadım sinirim bozuldu,özellikle supraya çok sinrim bozuldu,

sesler zaten bi önceki yazımda belirttiğim gibi rezalet yani,şu anda supram ile ek type-r ımın sesi aynı hiç bir fark yok.saçma salak bir ses

kalkıpta oyun fizikleri iyi yok kullanış açısından şöle böle diye kimse bana anlatmasın,böyle bir araba yarışı olmaz,neymiş simülatörmüş.simülasyon kelimesnin anlamını bilen arkadaşlar gerçek hayatta bir bariyere 180 le patlasınlar bakalım noluyor veya 120 ile viraja girerken bi arabaya içerden yaslanıp geçsinler bir tane ses seda çıkarmadan. sadece kaza ve hasar açsından söylemiyorum bence bu oyuna gerçekçi diyen arkadaşlar bi ara körfez pistine gidip bir denesinler bakalım oyunda yaptıklarını. yarış çizgisini takip edince pistten çıkmıyor demek oyun gerçekçi demek deil bence,bana sorarsanız şahsi fikrimi söyliyim bunların hepsini bir araya toplarsanız,gerçekle yakından uzaktan alakası yok bu oyunun.

bu dakikadan sonra sadece istedğim arabaları almak için oynarım ben oyunu,şöylede bir gerçek var bu oyunun bir muadili yok ps3 te o yüzden alıp oynuyoruz yapacak bi şey yok.

Benim için bu oyun patlamıştır arkadaşlar. başladım xbox araştırmaya forzayada bakıcam.

doush
26-11-2010, 11:53
Hayat LFS'de boşverin :D

"Live for Speed is a serious racing simulator. No arcade modes, no steering aids - YOU have to do the driving. "

TheAce
26-11-2010, 12:00
Hayat LFS'de boşverin :D

"Live for Speed is a serious racing simulator. No arcade modes, no steering aids - YOU have to do the driving. "

simulasyon arıyanların tek adresi :))

her oyun biraz arcade olmalı özellikle joystick ile oynanıyorsa, sonuçta gaz fren direksiyon vs.vs. tepkileri en fazla 2 kademe oluyor racing wheel almakta ps3 kadar fiyat çıkartıyor.

olivera7
26-11-2010, 12:07
3 gündür oynuyorm oyunu evet eleştiriler yerinde ama 110 tl verdikten sonra oynamak gerekiyor :D her ne kadar bekleneni vermesede zaman geçirmek için iyi gelioyr bana :) uzman seviyesine geldm 5 yarışlık bir competition da bugatti hediye aldm ama gt-r forever :D 825 hp lik bir makina yarattm :Dkesinlikle çok fazla hata var oyunda he bunları bilsemde alırmıydım alırdım çünkü ps3 te oynanacak şu anlık böyle bir oyun yok..

LVN 97
26-11-2010, 12:54
beyler yardım edin ip uçlarını paylasın lütfen tıkandık kaldık bazı yerlerde

TarikS
26-11-2010, 13:08
valla 2 yildir g25'le ps3'u bekletiyorum diye heyecanla aldik oyle muhtesem bir oyun degil ama arada eglendiriyor, ps3'un yanina xbox alabilirim veya satabilirim, genel olarak cok tatmin etmedi beni de

alex
26-11-2010, 13:13
xbox da

forza 3 bıze daha yakın

neden swap felan yapıla bılınıyor

ama gorunum acısından göruntu acısından gt5 bırazdaha ustun :)

LVN 97
26-11-2010, 13:14
gt5 çiler yardım bu japon klasikleri diyo ülke diyo nası gecicez bide özel yeteneklerde top gearda nası bitircez minubus gitmiyo

TarikS
26-11-2010, 13:17
gt5 çiler yardım bu japon klasikleri diyo ülke diyo nası gecicez bide özel yeteneklerde top gearda nası bitircez minubus gitmiyo

japon bi araba alacaksin 0 veya 2. el onlarla gececeksin :)

minibus de iyi yol tutuyo yanlaya yanlaya virajlarda icerden kapatip gececeksin

KAAAN
26-11-2010, 13:32
Tam bir ps ve gt fani olarak hayal kirikligina ugradim.4 yil bunun icin mi beklettiler,direk gozumden dustu.Carpisma sesleri,araba sesleri hala bukadarmi dandik olur.Yazik:)

Onrcn
26-11-2010, 14:07
her yarisi oynamaniz zorunlu degil yani japon klasiklerini oynamadan ilerleyebilirsiniz. Level ve para icin top gear vs onlari secin. Minibus kolay tarik anlatmis, ve duzlukte tam arkalarindan gidin ki aerodinamik kazanclariniz olsun

S.Özeren
26-11-2010, 14:10
Arkadaşlar yerden yere vurmuşsunuzda hep kötü yanları bu oyunun hiçmi güzel yanı yok yapmayın yani :icon13:

Onrcn
26-11-2010, 16:13
Arkadaşlar yerden yere vurmuşsunuzda hep kötü yanları bu oyunun hiçmi güzel yanı yok yapmayın yani :icon13:

goruntuler guzel :D

Cimmeria
26-11-2010, 16:32
ek 9 type r ile içeriden oynama keyfi bambaşka :)

nikox
26-11-2010, 16:46
Bencede bu kadar kötülemeyin ya grafik olarak Forza dan daha güzel arkadan görüntüler çok iyi değil ama içeriden oynarsanız oyunları yada burundan daha keyifli oluyor.Ama çarpmalarda DİRT 2 derim böyle güzel bi oyun yok ya

-ER-
26-11-2010, 21:06
oyun içinde müzik nasıl kapatılıyo? Bilen yardım olabilicek olan var mı?

omercanilica
27-11-2010, 10:50
dün saat 7 den sabah 6 ya kadar oynadık oynanabilirlik hala sıkıcı gt4 ile aynı bazı araçların içten görüntüsü yok ama para kazanmak zevkli zaten en çok kitleyen de level atlayıp para kasmak bu arada 106 nın sesi hala aynı 20 sene önceki gt deki ses insan biraz araştırır be :)

cogu arabaların goruntusude sesıde aynı degıstırselermıs azda olsa guzel olurmus

deeperblack
27-11-2010, 11:06
ek 9 type r ile içeriden oynama keyfi bambaşka :)

Nası oluyo o :)

Eriador
27-11-2010, 11:07
bütün bu yorumları okuduktan sonra bu imkanlar , bu araç lisansları ve zamanı LFS ye verseler
Half Life ın araba similasyonu versiyonu olurdu dünya yı kitlerdi ortalığı duman ederdi gibi geliyor yada ben aşırı LFS hastasıyım :)

omercanilica
27-11-2010, 11:09
Ya arkadaslar sirf bu oyun icin PS3 aldim, fizik olarak forza dan iyi diyenler kusura bakmasinda yani nasil oynamislar oyunu? Dun tarik la bir murcielago kullandik, buz pistinde kullansak bu kadar kaymaz. Tiff gallardo ile daga cikti lastiklerle biz asfaltta yarisi zor bitirdik. Frene basiyoruz yanliyor araba. Evo desen hahah evo ne ya? Oyunun superkahramani, 300 le gel fark etmez yanla gaza otur illa devam ediyorsun :D

Daha neler sayarim fizik olarak forza ile karsilastirmayin bile lutfen bu oyunu. Goruntu olarak forza yi eziyor ona da lafim yok. Seslerini soylemeyeyim bile, arabaya mi dolaba mi carpiyosun belli degil. Annem dolabin kapagini kapatti ben biri bana carpti sandim.

Oyunu sirf bitirmek icin oynuyorum baska birseyim yok. Yarislar *****i, bi f458 yaptim agzina kadar yukledim her yarisa girebiliyorum. E rakip yok matchmaking yok, bir araba performans index i yok.. Rezil rusva halde. Cumartesi patch gelecekmis siddetle bekliyorum simdi, bakalim ne degisecek. Ha birde hasarlar, güldürmeyin kendinize ya 5 sene ya 5 sene...

araba lıstesı nettekı dolasanla aynı ? bendekı nettekıyle alakası yok

ProdriveSTI
27-11-2010, 12:38
muhteşem bi oyun olmuş,12 yıllık gt oyuncusu olarak her zaman ki gibi başarılı buldum,drift modu gt5p'ye göre daha kolay,zorluk derecesi gt4 ve gt5p'nin ortasında sayılır,lastikten çıkan dumanlar insana büyük haz veriyo çok eğlenceli,oyunun başından kalkmak mümkün değil yaa :)

gorke
27-11-2010, 13:10
dönüşler filan eskisi gibi değil gibi geldi. ittire ittire araba geçmeler falan. daha çok baştayım ama bakalım.

bide 82 fullhd lcd var bende yazılar çok küçük kör olucam bi çözüm var mı?

onursumer
27-11-2010, 13:19
ben hala oynamadım bugun babamla konuştum

bana hollandadan gt5 collector edition almış gerçi ordaki us gibi değil araba hediysi olmaması lazım :D 1 hafta sonra oturup oynarım

eksikleri var ama bitirmeden kalkmam başından herhalde :D

Serhat Y.
27-11-2010, 14:25
Araba hediyesi collectors de yok zaten, signature s edition da olmasi lazim arac hediyesi falan

Buğra A.
27-11-2010, 15:53
Yeni update geldi :)

Polyphony Digital’in önümüzdeki Cumartesi günü 27 Kasım’da bu hafta yeni çıkan PS3′e özel oyunları Gran Turismo 5 için yeni bir güncelleme çıkaracağı açıklandı. Çarşamba günü çıkacak olan bir güncelleme ile de Arcade Mod’da hasarın % 25 arttırılacağı ayrıca oyunun GT Modunda sürüş hissinin değiştirileceği ve yine GT Modunda resim yenilemenin iyileştirileceği açıklandı. Bu şekilde yeni güncellemeler ile oyunun daha da oynanabilirliğinin arttırılacağı, oyunun daha da güzelleştirileceği söyleniyor.

HUSNU
27-11-2010, 16:24
Collector Edition da 5 tane Crome Paint versiyon araç var.
Signature Edition da 5 Crome ve 5 tane de Sealth versiyon araç var.

emir91
27-11-2010, 16:35
Hataları muhakkak var ama gayet eğlenceli ve güzel olmuş, update lerle dahada güzellleşicektir en kısa sürede. Gt5 te iphone gibi oldu herkez yok öyle yok böyle eleştiriyor almayan yok :D

onursumer
27-11-2010, 16:39
Yeni update geldi :)

Polyphony Digital’in önümüzdeki Cumartesi günü 27 Kasım’da bu hafta yeni çıkan PS3′e özel oyunları Gran Turismo 5 için yeni bir güncelleme çıkaracağı açıklandı. Çarşamba günü çıkacak olan bir güncelleme ile de Arcade Mod’da hasarın % 25 arttırılacağı ayrıca oyunun GT Modunda sürüş hissinin değiştirileceği ve yine GT Modunda resim yenilemenin iyileştirileceği açıklandı. Bu şekilde yeni güncellemeler ile oyunun daha da oynanabilirliğinin arttırılacağı, oyunun daha da güzelleştirileceği söyleniyor.

sanırım sırf oyunun çıkışını ertelememek için düzeltmediler bu şeyleri :)

individual
27-11-2010, 17:33
Yanlız oyunda araçlarda dikkatimi çeken bir durum var gt2,gt3,gt4'de arabalar hep sunroof suzdu ama şimdi hepsi full, sunroof lu hepsi :D

HUSNU
27-11-2010, 17:43
Yapımcı hem oyundaki hataları düzeltmek hemde güncel tutmak için sık sık update yapacağını belirtti. Umarım eksikler giderilir.

Sealth Modeller

http://www.gtpla.net/wp-content/uploads/2010/08/gt5-preorder-cars-1-640x360.jpg
http://www.gtpla.net/wp-content/uploads/2010/08/gt5-preorder-cars-2-640x360.jpg
http://www.gtpla.net/wp-content/uploads/2010/08/gt5-preorder-cars-3-640x360.jpg
http://www.gtpla.net/wp-content/uploads/2010/08/gt5-preorder-cars-4-640x360.jpg
http://www.gtpla.net/wp-content/uploads/2010/08/gt5-preorder-cars-5-640x360.jpg
http://www.gtpla.net/wp-content/uploads/2010/08/gt5-preorder-cars-6-640x360.jpg

Chromeline Modeller

http://www.gtpla.net/wp-content/uploads/2010/08/gran-turismo-5-chromeline-cars-1-640x426.jpg
http://www.gtpla.net/wp-content/uploads/2010/08/gran-turismo-5-chromeline-cars-2-640x426.jpg
http://www.gtpla.net/wp-content/uploads/2010/08/gran-turismo-5-chromeline-cars-4-640x426.jpg
http://www.gtpla.net/wp-content/uploads/2010/08/gran-turismo-5-chromeline-cars-3-640x426.jpg
http://www.gtpla.net/wp-content/uploads/2010/08/gran-turismo-5-chromeline-cars-5-640x426.jpg

onursumer
27-11-2010, 18:51
Araba hediyesi collectors de yok zaten, signature s edition da olmasi lazim arac hediyesi falan

evet şimdi farkettim fiyatlar uçmuş o paketlerin direk vazgeçtim :D

merak ettiğim oyun ingilizcemi olucak turkçemi :D

normalde avrupadaklierin hepsine sanırım turkçe dil seçeneği var

-ER-
27-11-2010, 18:59
evet şimdi farkettim fiyatlar uçmuş o paketlerin direk vazgeçtim :D

merak ettiğim oyun ingilizcemi olucak turkçemi :D

normalde avrupadaklierin hepsine sanırım turkçe dil seçeneği var

Benmimki türkçe ama oyunda İNG var TR var ve Yunanca var.
Büyük ihtimalle tarih saat dilimi seçerken +2 istanbul seçtiğimden kaynaklı

TheAce
27-11-2010, 20:17
2. update de geldi.

oyunun fizik motoru oynanışı herşey gt 1 ile aynı. fizik motoru falan diyorlarda herşey hep aynı kalıyor bunu oynarken hissediyorsunuz eskiler bilir :D

şu oyuna lfs nin oyun yapısını koyabilseler nede güzel olurdu...

onursumer
27-11-2010, 20:42
oyun elime gelene kadar güncellemeler tamamlanıcak herhalde :D

Serhat Y.
27-11-2010, 21:43
3d deneyimi yaşayan varmı arkadaşlar yeni oyunda, çok merak ediyorum,,

onursumer
27-11-2010, 21:49
3d deneyimi yaşayan varmı arkadaşlar yeni oyunda, çok merak ediyorum,,

+1 ben

3d tv alma niyetim var ama nekadar farklı nekadar başarılı ?

şimdilik çok erken diye düşünüyorum ama merakta ediyorum :soru:

omercanilica
27-11-2010, 23:15
araba lıstesı nettekı dolasanla aynı ? bendekı nettekıyle alakası yok

bu soruya cevap verebılcek yok mudur? o kadar kısı oynuyor

ProdriveSTI
28-11-2010, 00:34
bu soruya cevap verebılcek yok mudur? o kadar kısı oynuyor

nette dolaşan car list 10 bin olarak açıklanmıştı,ama nolduysa sonradan 1030 civarı bi rakama düşürdüler,ileriki günlerde güncellemelerle yeni arabalar büyük olasılıkla eklenir.ayrıca oyun ilerledikçe yeni arabalar çıkacaktır.

omercanilica
28-11-2010, 00:45
4lısans aldım ıkıncı elde gelıyor araclar ama sıfırların ıcınde eskısındekı gıbı eskı arac zor oluyor ornek audıde 6 araba falan var .... bırde nereden guncelleme yapabılırım?

Cem.B
28-11-2010, 00:46
4lısans aldım ıkıncı elde gelıyor araclar ama sıfırların ıcınde eskısındekı gıbı eskı arac zor oluyor ornek audıde 6 araba falan var .... bırde nereden guncelleme yapabılırım?

ikinci el durgun diosunuz yani oyunda :)

ProdriveSTI
28-11-2010, 00:49

güncellemeyi oyun her açıldığında eğer varsa kendisi zaten belirtiyo senin isteğine bağlı yüklemek,tabi PS3 sürekli nete bağlı olucak.

omercanilica
28-11-2010, 00:49
ikinci el durgun diosunuz yani oyunda :)

valla ben gt4te gıbı olmadıgını anladım sanırsam cozemedım ya bende kapalı yada o lıste yalan ınternettekı ....

omercanilica
28-11-2010, 00:50
güncellemeyi oyun her açıldığında eğer varsa kendisi zaten belirtiyo senin isteğine bağlı yüklemek,tabi PS3 sürekli nete bağlı olucak.

dun mu bugun mu ne yaptı daha yapmadı bu arac olayı vallahı oyundan soguttu

ProdriveSTI
28-11-2010, 00:52
dun mu bugun mu ne yaptı daha yapmadı bu arac olayı vallahı oyundan soguttu

:) yok kardeşim sürekli güncelleme yapmaz zaten,sen oynamaya devam et,seviyeni artır özelliklede oyunun illaki süprizleri vardır.

Ertug_T.
28-11-2010, 04:03
valla 2 gündür keyfime diyecek yok :D gecem gündüzüm birbirine girdi o ayrı...ama şu an c63 amg aracımla çook keyifli vakitler geçiriyorum..prologue dan sonra çok iyi geldi bu :D

seko
28-11-2010, 13:42

oyun modu neresinden ayarlanıyor bu meretin ?

tuFAN
28-11-2010, 13:47
oyun modu neresinden ayarlanıyor bu meretin ?
kumandada menu tuşuna basın kuruluma gelin ordanda geneli seçin en üstte oyun modu çıkacak karşınıza

ProdriveSTI
28-11-2010, 13:49
Lisanslardan verilen araç listesi :)

Licenses:
B license al broze: Mazda Demio Sport
B licence all silver = OFC concept
B licence all gold = Tommy Kaira ZZ-S

A licence all bronze = MM-R cup car
A licence all silver = Atenza concept
A licence all gold = Isuzu 4200R Concept

IB license all bronze = Mazda Eunos Roadster J-Limited
IB license all silver = Mitsubishi HSR-II Concept
IB license all gold =

IA license all bronze = Dodge Ram

S license all gold = GT Academy GT-R

A-Spec:

Beginner series:
Sunday Cup: Toyota Vitz Euro Sport Edition
FF Cup: Honda Civic SiR II
FR challenge: Toyota FT-86 Concept
European Classic Car Championship: VW Kubelwagen
World Classic Car Series: Subaru 360
Light weight cup: Wagon RR
Vitz race: Prius G touring selection
World Compact: Berlinette R/S coupe
FF challenge: Civic SIR II (EG)

All gold beginner: gift car ticket lv.5

Amateur Series:
Festival Italia: Alfa Romeo Guilia Sprint GTA
Supercar Nostalgia Cup: Dome Zero
Japanese 80's: Sil
Tous France Championnat: Citroen 2CV
Lupo Cup: VW Lupo 1.4

All gold amateur: Mercedes C63 AMG

Professional Series:
Mini Challenge: Mini Cooper 1.3i
Muscle Car Championship: Dodge Challenger SRT8 '08
Supercar Festival: Maserati Gran Turismo S
la Festa Cavillino: Ferrari California
Pickup Truck Challenge: Daihatsu Midget
British Lightweight: Triumph Spitfire 1500
Lamborghini Exclusive: Lamborghini Countach
GT World Championship: Bugatti Veyron

Expert:
Trofeo Gallardo: Lancia Delta Rally Car
MR Sports Cup: Cizeta V16T
Turbo Race: Lancer EX 1800GSR IC turbo
Japanese Championship: Nissan 350Z RS
Polyphony Digital Cup: NIssan 350Z GT4 Edition

Extreme:
Schwarzwald League B: Audi Pikes Peak Quattro Concept
Like The Wind: Minolta 88C-V

B-Spec:

Beginner Series:
Vitz/Yaris Race - Toyota PRUIS G '09
FR Race: Toyota FT-86 Concept

Amateur Series:
Clubman Cup: Toyota Celica TRD Sports M
NR-A Roadster Cup - Mazda Furai Concept
Japanese 90's Challenge - Mazda 323F
Festival Italia - Alfa Romeo Giula Sprint Speciale
Classic Muscle Car Championship - Shelby Cobra 427

Professional Series:
Muscle Car Championship - Ford Mustang GT
Supercar Festival - Hyundai Clix Concept
Japanese 80's Festival - Isuzu PIAZZA XE
Gran Turismo World Championship: Pagani Zonda R

Expert:
Japanese Championship: Opera Performance 350Z

Extreme:
NASCAR Series: Pontiac Tempest Le Mans GTO

Special:

Top Gear Expert Gold: Jaguar XFR

Sebastien Loeb Challenge (Bronze): Citroen C3 1.6
Sebastien Loeb Challenge (Silber): Citroen C4 Coupe 2.0VTS
Sebastien Loeb Challenge (Gold): Citroen C4 Rally Car

TheAce
28-11-2010, 14:12
bir yarış sonrası bugatti veyron kazandım, araç hileli gibi :D modifiyede edincede inanılmaz birşey oldu dediğim gibi araç hileli oynamıyorum artık onla :)

seko
28-11-2010, 14:35
bir yarış sonrası bugatti veyron kazandım, araç hileli gibi :D modifiyede edincede inanılmaz birşey oldu dediğim gibi araç hileli oynamıyorum artık onla :)

hangi oyunda ?
gt5 de veyrondamı var?

arfy
28-11-2010, 15:00
ya oyunda g25 manuel vites olmuyormu :S debriaja basıp vites atıyorum olmuyor :S illa direksiyondaki kulaklardan vites atmam gerekiyor çok sinir oldum .. ayrıca ayarlardaki bir sürü dandik direksiyon varken nasıl g25 olmaz anlamadım ..

emir91
28-11-2010, 15:38
ya oyunda g25 manuel vites olmuyormu :S debriaja basıp vites atıyorum olmuyor :S illa direksiyondaki kulaklardan vites atmam gerekiyor çok sinir oldum .. ayrıca ayarlardaki bir sürü dandik direksiyon varken nasıl g25 olmaz anlamadım ..

Bildiğim kadarıyla su basta 3 2 1 flan filan bişeyler varya baslamadan üçgene basılı tutmak gerekio debrijyı aktive etmek için.

Spawn
28-11-2010, 15:44

oyun başladıktan sonra koldan üçgene , yada g25 in vites kısmındaki 4 lü siyah tuşlrdan üsttekine basarsan debriyaj aktif olur

OnurÖzden
28-11-2010, 18:26
Media markt'te,99 tl türkçe :)

|KaAn|
28-11-2010, 21:35
youtubeta gran turismo nationl license test diye aratabilirseniz 35sn.lik bi video var oldukça yararlı :)

Low-Rider
28-11-2010, 21:39
youtubeta gran turismo nationl license test diye aratabilirseniz 35sn.lik bi video var oldukça yararlı :)

bug'ın kralı :D

2GxCY-JTv3U

doush
28-11-2010, 21:50
muahahahahhahaha bu arada sesler harbi kötüymüş ya :D

emir91
28-11-2010, 21:52
E goldu alayım ben ozaman :D

omercanilica
28-11-2010, 22:00
baska boyle bug var mı acaba:D

individual
28-11-2010, 22:03
Bütün lisanslar için geçerlimi acaba bu bug :D

Serencebey
29-11-2010, 10:49
Oynadım begenmedim isteyene anında satabilirim...

Beyaz Konsol, Beyaz cift Kol, GT5 Oyun, içine yüklü Prologue oyun, Driving Force GT direksiyon hepsini bir arada vereim isteyene...

kaan_cupra
29-11-2010, 11:05
Oynadım begenmedim isteyene anında satabilirim...

Beyaz Konsol, Beyaz cift Kol, GT5 Oyun, içine yüklü Prologue oyun, Driving Force GT direksiyon hepsini bir arada vereim isteyene...

pm gonderdim

Ufuk
29-11-2010, 16:05
Arkadaşta oynadım ne kadar iğrençmiş yav..
Araba ile hızle şekilde viraja girince tam düz olmayan yollarda(nurburgrıng) araba zıplaya zıplaya gidiyor ve tam düz giderken bir anda bakıyorum bariyerlerdeyim.. Aynı sorun GT4'dede vardı.

Ahmet_28
29-11-2010, 16:07
almayalımmı arkadaşlar boşa para vermeyelim o zaman ?

Cimmeria
29-11-2010, 16:10
şu kamerayı sabitleme olayını beceren var mı ?

despe
29-11-2010, 16:13
forever xbox360 forza3 :D

Low-Rider
29-11-2010, 16:14
yanlız sony'nin gt5 i çıkartması xbox satışlarını arttırıcak gibi:)

omercanilica
29-11-2010, 16:16
bıryerlerde eskısınden arba gecırebılıyoruz yazıyordu sanırım forumda yazmıstı bırılerı dogrumudur oyle ıse nasıldır?

Cimmeria
29-11-2010, 16:17
yalnız gt5in hız hissi forzadan daha yüksek söyleyeyim :) sırf meraktan xbozı kutusunda çıkarıp yeniden kurdum forza 3e bakayım diye :)

Onrcn
29-11-2010, 16:19
evet hiz hissi konusunda daha basarili fakat fizik ve tuning olarak asiri zayif. Viraj demirleri icin tuning yok, telemetry yok, fren upgrade i yok. motor upgrade i seviye 1-2-3 diye gidiyor. ECU su olmayan eski 60 model aracta ecu upgrade var bu mumkun mu bilmiyorum ama bana mumkun degil gibi geldi, dogrusunu bilen biri yazabilir yanlis olabilirim.

Low-Rider
29-11-2010, 16:20
evet hiz hissi konusunda daha basarili fakat fizik ve tuning olarak asiri zayif. Viraj demirleri icin tuning yok, telemetry yok, fren upgrade i yok. motor upgrade i seviye 1-2-3 diye gidiyor. ECU su olmayan eski 60 model aracta ecu upgrade var bu mumkun mu bilmiyorum ama bana mumkun degil gibi geldi, dogrusunu bilen biri yazabilir yanlis olabilirim.

ms takıyosun işte 60model araca:D

Spawn
29-11-2010, 16:37
GT5P yi 6 ay aralıksız oynadım , ondan daha kötü olamaz heralde , GT serisi fanatiği oalrak alacağım ve oynayacağım . G25 i sattım GT yi deneyeceğim bi de vitessiz keyif vermeyecektir ama olsun :)

omercanilica
29-11-2010, 16:42
ralli yaptım turkce sesle yol anlatıyor co-pilot:)

onursumer
29-11-2010, 17:13
ahah bug a bak :D

mertk
29-11-2010, 18:29
bug ı yaptım videodakinden hafif 1 metre gibi sola vurun bariyere gold alıyorsunuz :)

seko
29-11-2010, 19:08
GT5 oyanadıkca daha cok keyif alıyorum ozellikle AMG Driving school vs son derece guzel ve basarılı.
kesinlikle tavsiye ederim..

TheAce
29-11-2010, 19:12
hangi oyunda ?
gt5 de veyrondamı var?

aynen veyron var ama standart araç, premium değil. fakat spoileri açılıyor 300 den sonra daha inik pozisyona geliyor frene basınca falan paraşüt gibi dikleniyor falan bunları yapmışlar...

seko
29-11-2010, 19:13
aynen veyron var ama standart araç, premium değil. fakat spoileri açılıyor 300 den sonra daha inik pozisyona geliyor frene basınca falan paraşüt gibi dikleniyor falan bunları yapmışlar...

dun gordum ama nereden alınıyor bilemedim :)

emir91
29-11-2010, 21:58
Oynayanların psn lerini biyerde toplarsak online olarakta yarışabiliriz aslında.

Onrcn
29-11-2010, 22:48
hediye veriyor bir yaristan sonra alayim deme :D

HUSNU
30-11-2010, 08:53
Ben yazayım o zaman

PSN : MtkP-TR

Forza oynayanları da perşembe akşamı bekleriz.

Xbox Live Gametag : MtkP Husnu

arfy
30-11-2010, 11:46
ozel xbox konusu acildi , gt konusundada xbox ve forza muhabbetini gorunce alasim gelior bi xbox ve forza ne yalan soliyim

emir91
30-11-2010, 12:55
Örnek bi online kapışma : http://www.youtube.com/watch?v=4m3utdOvLNE&feature=player_embedded :D

Bende yazıyım psn : ehy

lucky Jackal
30-11-2010, 15:40
her ne kadar oynu beğenmesemde fotoğraf bölümünü beğendim, işte size garajımda bulunan ve en sevdiğim 3 arabamdan bir foto show :D isteyen kendi arabalarını göndersin,bilmeyen varsa anlatayım

skyline r-34 vspec II (nür)
http://img406.imageshack.us/img406/3716/bernmarktgasse.jpg (http://img406.imageshack.us/i/bernmarktgasse.jpg/)
http://img255.imageshack.us/img255/1036/bernmarktgasse1.jpg (http://img255.imageshack.us/i/bernmarktgasse1.jpg/)
http://img843.imageshack.us/img843/6001/bernmarktgasse2.jpg (http://img843.imageshack.us/i/bernmarktgasse2.jpg/)

ferrari 458 italia
http://img573.imageshack.us/img573/4619/redbullhangar7.jpg (http://img573.imageshack.us/i/redbullhangar7.jpg/)
http://img576.imageshack.us/img576/7014/redbullhangar71.jpg (http://img576.imageshack.us/i/redbullhangar71.jpg/)
http://img530.imageshack.us/img530/1569/redbullhangar72.jpg (http://img530.imageshack.us/i/redbullhangar72.jpg/)
http://img574.imageshack.us/img574/762/redbullhangar73o.jpg (http://img574.imageshack.us/i/redbullhangar73o.jpg/)
http://img808.imageshack.us/img808/4655/redbullhangar74.jpg (http://img808.imageshack.us/i/redbullhangar74.jpg/)

Skyline gtr "07
http://img542.imageshack.us/img542/7536/sangalganomanastr.jpg (http://img542.imageshack.us/i/sangalganomanastr.jpg/)
http://img101.imageshack.us/img101/6497/sangalganomanastr1.jpg (http://img101.imageshack.us/i/sangalganomanastr1.jpg/)
http://img695.imageshack.us/img695/8291/sangalganomanastr2.jpg (http://img695.imageshack.us/i/sangalganomanastr2.jpg/)
http://img208.imageshack.us/img208/5812/sangalganomanastr3.jpg (http://img208.imageshack.us/i/sangalganomanastr3.jpg/)

despe
30-11-2010, 15:41
nissanın sağ kapı bolaı galiba renk ayırıyo :D

lucky Jackal
30-11-2010, 15:44
nissanın sağ kapı bolaı galiba renk ayırıyo :Dçizikten boyattık üstad :)

Spawn
30-11-2010, 15:45
kör oldum ..

Onrcn
30-11-2010, 15:56
PSN: onrcn

Husnu ya senmiydin matkap, kac kere beraber forza oynadik :D TK csb ekibiyle hehe

MUY37
30-11-2010, 15:56
Gtr ın egzos ne öyle kenarda yetim gibi kalmış.... :D

Low-Rider
30-11-2010, 16:02

hakkaten ya sen yazınca farkettim

rezalet duruyor

omercanilica
30-11-2010, 16:09
psn // omercanilica katılırım bende ....

alp1903
30-11-2010, 16:33

at şeyindeki sinek gibi :D

mertk
30-11-2010, 16:46
mertgp benim ID birazdan giriyorum

B!Rtan
30-11-2010, 16:55
PSN: birtan84
bende katılabilirim.
pes11 & gt5 güzel olur hakkatten :D

omercanilica
30-11-2010, 16:57
verenlerı ekledım ben ...

B!Rtan
30-11-2010, 17:51
bende herkesi ekledim şimdi.
millet mesaj kutularını kontrol edin bi :D

emir91
30-11-2010, 19:01
Kendi psn imi yanlıs biliomusum : EHY_990 yazanları ekledim bende.. :D

Onurkk06
30-11-2010, 21:21
araç sesleri oyunda da bu kadar kötümü yoksa videolardan mı öyle görünüyor?

Antalyalogy
30-11-2010, 21:22
Arkadaşlar çok ilginç bir video buldum amcamlar hem GT5 de hem de Forza da yolun ortasına park etmişler yapay zekanın iki oyunda gösterdiği tepkilere bakın karar verin hangi oyunda daha iyi diye :D:D:D
Aynı mesajı Forza ya da yazdım görmeyen kalmasın diye ..

ox70Ho9_jX4

http://www.youtube.com/watch?v=ox70Ho9_jX4

Low-Rider
30-11-2010, 21:30
arabaların önünde ki engelden kaçması en dandik oyunda bile var yahu yuh gt5 te bodoslama giriyolar

Spawn
30-11-2010, 21:31
video da da yazmış eleman , arabaya şişe su fırlatıyolar sanki die :D

emir91
30-11-2010, 21:41
Evet gt5 in çok büyük bi eksiği yapay zekanın önceden planlanmıs bi rota dısına cıkmaması bide geçmeye çalısırken ısrarla size vurup cevirmeye calısıolar rotadan cıkmamak için komedi :D İnş yarın büyük patch gelicekmiş hatalar düzelmeye başlar...

streetracer_nos
30-11-2010, 22:59
arkadaşlar bu goruntu acemi seviyede çekilmiş iyice ezdiniz oyunu hee:D:D
buda ilerki seviye gorntuleri
vKIy1Kja3eU
http://www.youtube.com/watch?v=vKIy1Kja3eU&feature=player_embedded

Low-Rider
30-11-2010, 23:01
ben bu ileri seviye geri seviyeyi anlamıyorum

hasar içinde benzer birşey yazılmıştı
ilerisi gerisi olmaması lazım

alp1903
30-11-2010, 23:43
Bunun ileri veya geri seviyesi olması ilginç olmuş :)

Spawn
30-11-2010, 23:49
http://www.youtube.com/watch?v=vKIy1Kja3eU

böyle bişi de var hadi bakalım

vKIy1Kja3eU

ProdriveSTI
30-11-2010, 23:51
gayet güzel oyun yaa ezmeyin şu oyunu artık :D valla bi megane RS'le,STI spec C type RA yükledim off off dehşet ötesi :)

leventrc
30-11-2010, 23:54
Daha iyi birşeyler çıkarılabilirdi... Bu kadar bekletilmeye daha güzel sonuçlar bekledi insanlar en nihayetinde. Sonuç şaşırtıcı...Şahsen GT4'ü arar oldum...

ProdriveSTI
30-11-2010, 23:56
Daha iyi birşeyler çıkarılabilirdi... Bu kadar bekletilmeye daha güzel sonuçlar bekledi insanlar en nihayetinde. Sonuç şaşırtıcı...Şahsen GT4'ü arar oldum...

bak o konuda hak veriyorum ama update'le daha da düzelteceklerine eminim.oyunda NOS yok ayrıca vites oranlarını ayarlamak istiyorum ama onada izin vermiyo yada vardır ben bulamadım.

Xenomorph
30-11-2010, 23:58
ileri geri seviye nerden ayarlanıyor acaba ?

Spawn
01-12-2010, 00:00
bak o konuda hak veriyorum ama update'le daha da düzelteceklerine eminim.oyunda NOS yok ayrıca vites oranlarını ayarlamak istiyorum ama onada izin vermiyo yada vardır ben bulamadım.

fully customization şanzıman alman lazım ayarlayabilmen için

onu bende bilmiyorum bu arakdaşın koyduğu karşılaştırma videosunu koydum SXOC ye , bu videoyla devap vermiş arkadaş , bende nedir fark dedim , sürücüleri aptal yapmak için neden bi ayar koymuşlar anlamadım dedi .

arkasından da biri oyunda ilerledikçe sürücülerde zorlaşıyor demiş . :)

yani bu forza 3 le olan karşılaştırmadaki çarpışma olayı GT5 i temsil etmiyor

Sebring
01-12-2010, 00:01
Cok fazla update gelecek ve oyun devamli guncel tutulacak bence.Ozellikler eklenecek,arabalar eklenecek,pistler eklenecek.Zamanla daha da guzel olacaktir.

Spawn
01-12-2010, 00:02
bu arada oyunda şöyle bişey varmış , girdiğiniz doğum gününüz gelince gerçek haaytta oyun size doğum günü hediyesi olarak bi araba veriyormuş . elemanın biri yazdı şimdi SXOC ye . 205 rally car vermiş :)

Caesar
01-12-2010, 00:02

Sanırsam oyunda profesyonelleştikçe seviye atladıkça yarıştığın yapay zekalarda seviye atlıyor ileri seviye denen budur.

brv
01-12-2010, 00:06
g25 ile gt5 inanılmaz zevkliymiş :D

asker sonrası ilk işim g25 ve gt5 almak olucak sanırım.askerlik öncesi çok zaman oldu bu oyun.oyunu ben beğendim eksik yönleri tabikide var ama yerden yere vurulcak kadar da değil :)

Sebring
01-12-2010, 00:09
bu arada oyunda şöyle bişey varmış , girdiğiniz doğum gününüz gelince gerçek haaytta oyun size doğum günü hediyesi olarak bi araba veriyormuş . elemanın biri yazdı şimdi SXOC ye . 205 rally car vermiş :)

Yavas yavas gorecegiz oyunun guzelliklerini..

Ertug_T.
01-12-2010, 00:18
şuna kanaat getirdimki oyunu baş seviyelerde oynayan arkadaşlar genel olarak kötülemiş fakat ilerleyenler hep iyi yorumlar yapıyo..bende baya bi ilerledim şu an..modifiyeleri de son raddelere getirdim..o dereceki arabanın içinden sürerken her türlü ses dahi en ince ayrıntısına kadar geliyo..not:870hp c63 amg aracım var :D

HUSNU
01-12-2010, 08:36
GT5 ile Forzanın fiziğinin karşılaştırıldığı video biraz yanlı olmuş. Özellikle seçilmiş . Çok takmamak lazım. GT5 in Aİ si gerçekten güzel. Rakipler sizi zorluyor. Hava koridorunuza girmeye çalışıyor veya sizin girmemeni için kaçıyor. Oyunun başlarında zorluk seviyesi gerçekten kolay. Zaten oyun seviyeleri de buna göre belirlenmiş. Kariyer modunda 5 tane seviye var. En kolayından başlayıp zoruna doğru ilerliyorsunuz. Direksiyon setiniz var ise gerçekten oyun sizi bağlıyor. Evet şu an içi hataları var . Fakat sizi bağlayan farklı uzsurlar . Aralık başında büyük bir uptade gelecek dendi ki mekanik hasar ve görsel hasarın gelişeceğini yapımcısı tweet ten söyledi. Gelişmeleri bekliyoruz.

İsteyen arkadaşlar olursa online ile alakalı bir konu açılsın. Forza veya GT5 farketmez . Güzel yarışlar yapabiliriz.Özellikle nurburgringde gece yarışmak müthiş zevkli ve zorluyor.

StyleALP
01-12-2010, 09:51
PlayStation 3 alacaklar MediaMarkt 599 TL 'ye Ümraniye Şubesi 'nde 2 joystick 'li PS3 veriyor. Acele edin :)

nikox
01-12-2010, 10:55
Bende bir hafta oldu oynuyorum gayet zevkli bi oyun almuş grafiklerde gayet güzel,resim modu ,gokart,top gear filan, yüklediğim bi arabayla bazı pistlerde zıplayarak yada uçarak gitmekte zevkli ,gerçekçilik gt4 göre daha iyileştirilmiş bazı eksikler olabilir ama oyuna *** atılacak kadar kötü değil bu kadar eleştirenleri de anlayamadım biri yapay zeka demiş biri başka bişey forza3 ü göklere çıkarmışlar filan .görüyoruz işte forza nın grafikleri daha kötü .oyunu daha oynamamış askadaşları etkilememek lazım .bu arada eleştirenlerde hala gt5 i oynuyorlar nasıl olucak

individual
01-12-2010, 11:06
PlayStation 3 alacaklar MediaMarkt 599 TL 'ye Ümraniye Şubesi 'nde 2 joystick 'li PS3 veriyor. Acele edin :)

Hadi ya hafta sonuna kadar kalırmı acaba ? :soru:

StyleALP
01-12-2010, 11:10
Hadi ya hafta sonuna kadar kalırmı acaba ? :soru:

Stok adeti 100 girmişler, hazır haftaiçiyken bir bakın derim. 550 TL 'ye almıştım bende ilk gün yığılma oluyorda diğer part biraz daha sakin geçiyor :D

Onrcn
01-12-2010, 14:33
Simdi ilk basta konan videolar biri viraj girisi biri duzluk. Duzlukte sizi gecmeye calisirken ruzgar tunelinden faydalanip saga sola acilip gectikleri icin o video da carpmamis AI ler. Viraj girisinde ise hakikaten tren gibi gidiyorlar. Hatta surucu sectiginizde adam beni deli ediyor... Forzada daileriki seviyelerde daha da zorluyorlar fakat niye aptal olsunlar?

Evet bende gt5 oynuyorum sevmesemde
niye cunki bu oyun icin gidip PS3 almisim, g25 im var neden bitirmeyeyim? Parami cope attim demektense oyunu bitiriyorum inadina. Forza nin online yarislarinin yerini gt hic birsekilde tutamaz. Hala da girip forza da online yarisiyorum pasalar gibi.

HUSNU
01-12-2010, 14:50
GT5 te Facebook tan bedava jaguar kazanmak için

http://forum.donanimhaber.com/m_44881195/tm.htm

http://apps.facebook.com/takeittothetrack/home

individual
01-12-2010, 17:14
Arkadaşlar GT5 Eyecam Kullanan lar varmı ?

http://www.youtube.com/watch?v=l9NQXKv3rIo&feature=related

HUSNU
01-12-2010, 17:37
Ben kullanıyorum. Fakat sadece hızlı yarış modunda ( Arcade ) çalışıyor bilginiz olsun.

M.A.D
01-12-2010, 17:42
dier başlıkta sordumgörünmedi :D
bişey soracam fotolara bakınca gördüm, gran turismo 5 te gezme olayı varmı ? sokakta caddede falan parketme vs. ? yoksa nasıl çekiliyor bu fotolar ? yarış esnasında sağa çekip olmuyordur heralde ?

Spawn
01-12-2010, 18:15
mali gezme olayı yok . Photo mode diye bişeyler var , ortam seçiyosun arabanı o ortam içinde istediğin şekilde yerleştirip fotosunu çekiyosun olay bu . bir de yarış içerisinde photo mode var , yarış içinde de fotoları ordan çekiyosun

individual
01-12-2010, 18:22
Ben kullanıyorum. Fakat sadece hızlı yarış modunda ( Arcade ) çalışıyor bilginiz olsun.

Algılama nasıl ,yukarı aşşa kafa ve sağa sola algılıyormu ?

omercanilica
01-12-2010, 20:00
benım var ama ben boyle bırsey oldugu eyecam'ın ıse yaradıgını bılmıyordum deneyebılırım aksam:D

omercanilica
01-12-2010, 20:36
benım garage'ımda c63 amg vardı suan yok ne olmus olabılır?

Ufuk
01-12-2010, 21:48
Arkadaşla konuştum satıyormuş oyunla ps3'ü :D

TheAce
01-12-2010, 21:52
o kadarda kötü bir oyun değil, birazcık oynayınca zevki çıkıyor... artı 1.5 gb lık bir yama yayınlanacak diyolar. bakalm...

Enes-x
01-12-2010, 22:06
Stok adeti 100 girmişler, hazır haftaiçiyken bir bakın derim. 550 TL 'ye almıştım bende ilk gün yığılma oluyorda diğer part biraz daha sakin geçiyor :D

Şu mesajın beni gaza getirdi gittim mediamarkete kalmamış inada bindirdim alıcam ulan diye , kiloyla mağaza gezdim en son 21.58 de electroworldden son dakika golüyle aldım :D

Alacak arkadaşlarada yol gösterir belki..

699tl 120 slim tek kol - 60 tl hdmı kablo - 130 tl gt5

OnurÖzden
01-12-2010, 22:07
Media markt'te ben gt5 99 tl görmüştüm

typeRace
01-12-2010, 22:35
psn : ozgur848

yapalım bir organizasyon 8-10 kişilik.. gerçi yeni başladım oyuna hala turbo tayyar kullanıyorum :)

B.Koçer
02-12-2010, 07:44
psn : draw307

daha yeniyim turbo typer
207 gti :D

seko
02-12-2010, 08:22
monza muthis keyifli ısrarlar tavsiye ediyorum..
f40 scuderia ve special events sondan bir onceki section icersindeki 2. yarış ..
10 numara.

HUSNU
02-12-2010, 08:27
Algılama nasıl ,yukarı aşşa kafa ve sağa sola algılıyormu ?

Algılama güzel sıkıntısı yok. Zaten ince ayar yapabiliyorsun algılama ile alakalı. Standart ayarlar ile kullanırsan ufak bir geçikme oluyor ama hassasiyeti arttırdığında sıkıntı kalmıyor. Aşağı yukarı bakamıyorsun. Var ama çok az bir hareket sağlıyor. Sanki boynunu yukarı doğru uzatıyormuşsun gibi oluyor. Asıl işlev sağa ve sola .

Onrcn
02-12-2010, 21:35
Evet arkadaslar benm surucunun onunde biri spin atti duruyordu virajin icinde, saga kirip direksyonu topraktan gecti. Tam diyordum ki AI akillanmis lan, yola geri dondu basti frene durdu. Herkes gecti devam etti allah bunun belasini...

Spawn
02-12-2010, 21:38
B-Spec GT4 de de öyleydi . araban isterse 3 katı güçlü olsun rakiplerinden , yol dışına çıktı mı armut gibi bi ileri bi geri yapıyordu

Onrcn
02-12-2010, 23:07
1200 hp veyronla 600hp lik arabalari gecemiyor AI gercekten cok gercekciymis iyiymis forza kadar iyiymis ya :D

TheAce
02-12-2010, 23:09
psn: theace85 :)

Enes-x
03-12-2010, 00:56
Psn : Enes_k20

Yazanları ekledim online bi yarış çevirsek çok keyifli olur bencede..

Ertug_T.
03-12-2010, 01:04
Psn: romeo_er2

bende ekledim yazılanları...%44 ü bitti bnm oyunun :D şimdilik en güçlüm 850hp cl63 amg =)

omercanilica
03-12-2010, 01:12
Psn: romeo_er2

bende ekledim yazılanları...%44 ü bitti bnm oyunun :D şimdilik en güçlüm 850hp cl63 amg =)

benım mercum ne oldu bılmıyorum kullanmadan kayboldu arabayı satmadımda cozemedım ....

S.Özeren
03-12-2010, 01:24
aliyimmi almiyimmi arkadaşlar kafam karıştı :)

M_PROJECT
03-12-2010, 01:39
psn : mustafawrx

dogruyu soylemek gerekirse benimde begenmedigim noktalar mevcut ama alabildigim kadar keyif almaya calisiyorum , suan sadece a spec oynuyorum oyle kastirdigimda yok , b spec ve modifiye ile ilgili hic birsey yapmadim , ring'i cok merak ediyordum ringde baya bi turladim ama rfactorde oynadigim ring daha gercekci geldi nedense .

ProdriveSTI
03-12-2010, 01:53
http://img17.imageshack.us/img17/4787/ahrweilerehirmeydan1.jpg
http://img38.imageshack.us/img38/8279/trialmountaincircuit1r.jpg
http://img408.imageshack.us/img408/6853/trialmountaincircuit.jpg

M_PROJECT
03-12-2010, 01:54
fotolari resize yapmadan koymayalim arkadaslar, heryerde bunu soyluyoruz inanin pc kitleniyor . istersen tekrar upload et yada bu sekilde link olarak kalsin .

ProdriveSTI
03-12-2010, 01:58
tmm bu şekilde kalsın :)

initial-D
03-12-2010, 02:08
ring'i cok merak ediyordum ringde baya bi turladim ama rfactorde oynadigim ring daha gercekci geldi nedense .

e92m3 gtr modunu tavsiye ederim kullanmadıysan.r factor için tabiiki

M_PROJECT
03-12-2010, 02:10
e92m3 gtr modunu tavsiye ederim kullanmadıysan.r factor için tabiiki

kullandim kullanmazmiyim :D bilgisayarim coktu daha dogrusu hdd , lfs rfactor bi ton dosyalar felan hepsi gitti , hayata kustum :D

doush
03-12-2010, 02:27
Koltukta renault sport ters mi yazıyor ben mi yanlış görüyorum ?

ProdriveSTI
03-12-2010, 02:39
Koltukta renault sport ters mi yazıyor ben mi yanlış görüyorum ?

harbiden yeni farkettim :D

ReßeL
03-12-2010, 02:57
Dun oynadim GameStop'da. Arkasindan hemen FM3'e gectim. Daglar mi yollar mi denizler mi engel neden neden gelmez oldun GT5 dedim. Kesinlikle beklenilen zamanin hakkini verememis ve nfs tadinda bir oyun olmus. FM3 kesinlikle cok cok daha basarili, gercekci, keyif verici, konsantre edici bir oyun.

doush
03-12-2010, 03:19
harbiden yeni farkettim :D

Kafam güzel değil o zaman :D Bug mı yoksa gerçek RS'te var mı böyle bir şey yani sanmıyorum da Fransızlardan beklerim hani :D

ProdriveSTI
03-12-2010, 03:43
:D yok daha neler sende :D bug'dır ya :D

Ertug_T.
03-12-2010, 21:10
ee hadi bari çevirelim bi online oyun =)

cAxcAn
04-12-2010, 08:49
fifth gear ın pistini bulan varmı yaa bulamadım ben

Cimmeria
04-12-2010, 09:07
monza muthis keyifli ısrarlar tavsiye ediyorum..
f40 scuderia ve special events sondan bir onceki section icersindeki 2. yarış ..
10 numara.

Evet monza gercekten keyifli

omercanilica
04-12-2010, 10:33
fifth gear ın pistini bulan varmı yaa bulamadım ben

ozel etkınlıklerde 3 yarıs nascardan sonra gelıyor ?

B.Koçer
04-12-2010, 10:35
sizin eklediklerinizi ben göremiyom ekleyemedim biraz cahilim yardım edin :) :D

emir91
04-12-2010, 11:19
Yazanların psn leri ekledim bende.

miniks
04-12-2010, 12:34
ben gt3 ten aldıgım keyfı hıcbırzaman alamadıgım ıcın bundan da keyıf alamadım. ama araba fazlalıgı hosuma gıttı. sıkılmadan oynuyorum. makına bıraz yavas ama oyun surukluyor. logıtech g25 ı daha kullanmadım. ınsallah duzgun uyum saglıyordur. oynıyanınız var mı g25 ıle?

AYDIN
04-12-2010, 12:46
Ekledim bende yazanları

PSN: AYDINOZLER

Sefa_vts
04-12-2010, 12:50
ben gt3 ten aldıgım keyfı hıcbırzaman alamadıgım ıcın bundan da keyıf alamadım. ama araba fazlalıgı hosuma gıttı. sıkılmadan oynuyorum. makına bıraz yavas ama oyun surukluyor. logıtech g25 ı daha kullanmadım. ınsallah duzgun uyum saglıyordur. oynıyanınız var mı g25 ıle?

Tek sıkıntı ayağını gazdan çekmeyince vites geçmiyor debriyajlı iken.. öyle tapagaz aygaz modeli atamıyo vitesleri :)

TarikS
04-12-2010, 13:46
0 gibi PS3 ve yepyeni GT5 verelim isteyen varsa :) ben oynayamiyorum artik, zaten GT5 gelecek diye 1.5 yil yatirdim makinayi kullanmadim yine yatmasin isine yarayan birine gitsin :D

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=69958

ProdriveSTI
04-12-2010, 14:36
roll çok zevkli oluyo yaa :D dün gece arkadaşla Toskana pistini editledik,2-3tane düzlük yaptık düzlüklerde baya bi uzun hani :D bende yeni STI sedan arkadaşta STI spec C,3 kornadan sonra fırladık süper bişey yaa hiç bu kadar eğlenmedim GT serisinde :)

Ertug_T.
04-12-2010, 17:15
Dun enesle online yaptik biraz..guzel denemeler oldu valla cok keyifli..ben her gece techturkey gt5 adinda yaris duzenleyicem isteyenler buyursun:)

PSN: Romeo_er2

basar13
04-12-2010, 17:21
E46 M3 turbo sc olmuyo serefsizler ne mantiksa

omercanilica
04-12-2010, 19:13
E46 M3 turbo sc olmuyo serefsizler ne mantiksa

bunu ıyıkı soyledın elımde patlıcaktı laguna seca var dıe alıyordum az kalsın ıkıncı elde :) 0 olarak satılmıyor dımı?

Cankat
04-12-2010, 22:30

g25 ps e bağladıktan sonra direkt uyum sağlıyo hiç bi ayara gerek duymadan, gerçekten çok zevkli ve gerçekçi direksiyon tepkileri felan:)

basar13
04-12-2010, 22:36
bunu ıyıkı soyledın elımde patlıcaktı laguna seca var dıe alıyordum az kalsın ıkıncı elde :) 0 olarak satılmıyor dımı?

yok maalesef sifir ...

seko
04-12-2010, 22:51
yok maalesef sifir ...

bende soylesi ayıp z4m yaptım en mavisinden :)
favori iki aracım zr1 ve gtr

basar13
04-12-2010, 23:07
bende soylesi ayıp z4m yaptım en mavisinden :)
favori iki aracım zr1 ve gtr

oo masallah nos varmi :D stainless steel pipe larida aldim haftaya bagliyicam gelsin 150+ hp ....

bi baksana turbo veya sc takiliyomu merak ettim,,, takilmasada mecbur alicaz ama olsun...

e46 m3 e 170.000 credit direk gomdum :)

bakiyim z4 m stage 3 hafifletme benim kadar hafifletebilmis mi ? :)