PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : G-tech pro ss çalışma

LIGHT RS
25-11-2010, 11:34
Bu ürün hakkında bilgisi olan arkadaşlar;

http://img819.imageshack.us/img819/6657/gtechpro.jpg (http://img819.imageshack.us/i/gtechpro.jpg/)

1)Ürünün Çalışma şekli nasıldır? (sadece bir kablo uçunda çakmaklık girişi mevcut??)
2)Ürünün 0 (sıfır) kutusunda türkiyede temin edebileceğimiz yer varmıdır?
3)Gerçekten sadece çakmaklığa bağlayıp aracın gücünü, 0-100 süresini, 0-400 M süresini, torkunu, G kuvvetini ölçebiliyormu?

SULTANOGLU
25-11-2010, 11:36
ölçebiliyor, aynı zmanda devir saati ve shift light olarak kullanılabiliyor. ben kullanıyorum. ama yine üşengeçliğime sadece devir saati ve shift light olarak kullanıyorum :)

LIGHT RS
25-11-2010, 11:51
ölçebiliyor, aynı zmanda devir saati ve shift light olarak kullanılabiliyor. ben kullanıyorum. ama yine üşengeçliğime sadece devir saati ve shift light olarak kullanıyorum :)

peki herhangi bi bağlantı olmadan bunu nasıl yapabiliyor?devir saatini yani?...

bide tr de sıfır olarak temin edebileceğimiz yer varmıdır?

SULTANOGLU
25-11-2010, 11:57
ya bend eonu çok düşündüm ama sonuçta kendimce şuna vardım belki çok kroca olabilir ama,

sen bu aleti arabaya göre ayarlarken ilk silindir sayını giriyorsun sonra devri 2000 de tut diyor tutuyosun, 5000 de tut diyor tutuyosun sonra sana rölentini gösteriyor doğrumu diye. bu devirlerde tutturma olayına görede sanırım arabanın 2000 devirdeki, 5000 devirdeki elektriksel zımbırtısına bakarak ayarlıyor kendini. 0-100 ve diğerlerinide içindeki g meter mıdır ondan anlıyor ki onun içinde arabanın ağırlığını falan girmeniz lazım.

devir gösterme olayı tamamen benim kendi kurduğum mantıktır, kendimce daha mantıklı bir sonuç bulamadım

sıfır bulma kısmını bilmiyorum çünkü bendekini XoR hediye etmişti :D burdan tekrardan teşekkür ederim :D

Alican
25-11-2010, 12:11
Yaklaşık olarak 2 yıl kullandım bu cihazdan kullanışlı ve pratik bir cihaz. Tak fişi bitir işi mantığında.
Ben cihazı yeni sattım alan arkadaşda satıyor nick: ygttrn yada ygtrn ikisinden biri olması lazım :)

LIGHT RS
25-11-2010, 12:12
peki aractan söktüğünde her seferinde ayar yapman gerekiyomu?

sadece farklı araca bağladığındamı yeniden ayar yapman gerekli?

volume81
25-11-2010, 12:13
koray abiye selamlar bende istiyorum :D

yıldıray abi alalım bundan denemelerde baya işe yarar :D

LIGHT RS
25-11-2010, 12:13
Yaklaşık olarak 2 yıl kullandım bu cihazdan kullanışlı ve pratik bir cihaz. Tak fişi bitir işi mantığında.
Ben cihazı yeni sattım alan arkadaşda satıyor nick: ygttrn yada ygtrn ikisinden biri olması lazım :)

peki ürünü sıfırmı aldın?

sıfır olarak temin edebileceğimiz yer varmıdır?

Alican
25-11-2010, 12:15
peki ürünü sıfırmı aldın?

sıfır olarak temin edebileceğimiz yer varmıdır?

Ben sitedeki mz3ü olan arkadasdan ıkıncı el aldım sıfırdan tek farkı kutunun acılmıs olmasıydı. Kendi sitesine girip oradan temın edebılırsın.

LIGHT RS
25-11-2010, 12:17
koray abiye selamlar bende istiyorum :D

yıldıray abi alalım bundan denemelerde baya işe yarar :D

ahmet bi öğrenelimde nasıl çalışıyor.

ölçtüğü değerlerin +/- toleransı nedir.:beuj:

ona göre ben bi tane almayı düşünüyorum.

ama benim amac farklı????? çaktırma:icon_tup:

LIGHT RS
25-11-2010, 12:20
Ben sitedeki mz3ü olan arkadasdan ıkıncı el aldım sıfırdan tek farkı kutunun acılmıs olmasıydı. Kendi sitesine girip oradan temın edebılırsın.

tr de sıfır kutusunda satışı yok yani?

o zman yurt dışıyla irtibata geçmek gerekli tr ye gelişi felan tuzlu olabilir.

alican kardeşim teşekkürler

SULTANOGLU
25-11-2010, 12:23
peki aractan söktüğünde her seferinde ayar yapman gerekiyomu?

sadece farklı araca bağladığındamı yeniden ayar yapman gerekli?

yok farklı araca taktığın zman ayar yapman gerekiyor, şimdi modelleri karıştırdım ** abunun bir üst modelimi onda bir kaç farklı araba ayarı tutabiliyorsun hafızasında bendekinde sadece 1 araba ayarı var, başk aarabaya takınca ona göre ayarlaman gerekiyor

LIGHT RS
26-11-2010, 07:02
Yokmu arkadaşlar bilgisi olan...

Maxi
26-11-2010, 08:47
bu ve bu gibi cihazlar 0-100 ,0-400 , frenleme gibi bilgileri içerisinde bulunan g-sensörü sayesinde ölçerler,
hassas g sensörü siz ayağınızı debriyajdan çektiğiniz anda süreyi çalıştırır ve 100km hıza geldiğiniz zaman süreyi durdurur,
kısacası 0-100km hızlanma veriniz ortaya çıkar .

g kuvvetinden, aracın veya nesnenin kaç km hız ile gittiği hesaplanabilmektedir,
sonuçta olay hesap kitap işidir .

peki g kuvvetini anladık ama bu cihaz deviri nasıl ölçüyor mu diyorsunuz ?
onuda şöyle yapıyor ,
cihazın 12 voltluk bir çakmak adaptörü var, zaten onu takmadan cihaz çalışmaz .
araçlarımız 12 volt dc voltaj yani akü ile çalışır hepimiz biliyoruz ,

fakat, araçlarımızda bulunan şarj dinamosu ve ateşleme sisteminin (buji - yüksek voltaj vs vs) motor döndükçe aracın şasesine parazitler yaymaktadır, bu parazitler minik minik sinyalller oluşturur ve bu sinyaller motorun her döndüğü tur ile paralel olarak devam etmektedir, bu sinyalleri ancak osiloskop ile görebilirsiniz .

kısacası araçlarımızın şasesinde ve elektriksel donanımları üzerinde bu parazitsel sinyaller oldukça fazladır,
işte cihaz çakmaktan bu minik elektriksel parazitleri - sinyalleri süzerek kullanır ve devir bilgisini karşımıza çıkarır .

ilk takıldığında devir ölçemez, çünkü araçtaki elektriksel parazitler o kadar fazladırki hangi sinyal devir bilgisidir ?? o bilinmediğinden dolayı bizim bir ayar yapmamız istenir,
o ayarı yaptıktan sonra cihazın devir bilgisi ile aracın göstergesindeki devir bilgisi tutturulur ve iş biter .

başka araca takarsanız tekrar bu ayarın yapılması gerekecektir .

olay budur .

LIGHT RS
26-11-2010, 12:30
bu ve bu gibi cihazlar 0-100 ,0-400 , frenleme gibi bilgileri içerisinde bulunan g-sensörü sayesinde ölçerler,
hassas g sensörü siz ayağınızı debriyajdan çektiğiniz anda süreyi çalıştırır ve 100km hıza geldiğiniz zaman süreyi durdurur,
kısacası 0-100km hızlanma veriniz ortaya çıkar .

g kuvvetinden, aracın veya nesnenin kaç km hız ile gittiği hesaplanabilmektedir,
sonuçta olay hesap kitap işidir .

peki g kuvvetini anladık ama bu cihaz deviri nasıl ölçüyor mu diyorsunuz ?
onuda şöyle yapıyor ,
cihazın 12 voltluk bir çakmak adaptörü var, zaten onu takmadan cihaz çalışmaz .
araçlarımız 12 volt dc voltaj yani akü ile çalışır hepimiz biliyoruz ,

fakat, araçlarımızda bulunan şarj dinamosu ve ateşleme sisteminin (buji - yüksek voltaj vs vs) motor döndükçe aracın şasesine parazitler yaymaktadır, bu parazitler minik minik sinyalller oluşturur ve bu sinyaller motorun her döndüğü tur ile paralel olarak devam etmektedir, bu sinyalleri ancak osiloskop ile görebilirsiniz .

kısacası araçlarımızın şasesinde ve elektriksel donanımları üzerinde bu parazitsel sinyaller oldukça fazladır,
işte cihaz çakmaktan bu minik elektriksel parazitleri - sinyalleri süzerek kullanır ve devir bilgisini karşımıza çıkarır .

ilk takıldığında devir ölçemez, çünkü araçtaki elektriksel parazitler o kadar fazladırki hangi sinyal devir bilgisidir ?? o bilinmediğinden dolayı bizim bir ayar yapmamız istenir,
o ayarı yaptıktan sonra cihazın devir bilgisi ile aracın göstergesindeki devir bilgisi tutturulur ve iş biter .

başka araca takarsanız tekrar bu ayarın yapılması gerekecektir .

olay budur .

Abi çok Saol bilgi paylaşımın için,

peki sıfır kutusunda bu ürünü tr de bulma şansımız varmıdır?

Maxi
26-11-2010, 12:42
Abi çok Saol bilgi paylaşımın için,

peki sıfır kutusunda bu ürünü tr de bulma şansımız varmıdır?

valla o firmanın türkiyede bir satış kanalı yok
ancak piyasadaki tuning firmalarını arayıp sipariş edebilirsin, getirtirler yurt dışından
belki elinde sıfır ürün olan bir firma bile olabilir, arayıp konuş bence firmalarla

birde forumda "arananlar" bölümüne istediğin cihazı yazıp bekleyebilirsin. Belki birilerinin elinde sıfır ürün vardır .

SGTI
31-03-2014, 16:13
güncel çekelim meraktayım açıkcası.
bu ürünü tavsiye edermisiniz gördüğüm kadarıyla gps ölçümü yapmıyor.G kuvvetide gps kadar doğru bilgi verirmi? Böyle birşeye ihtiyacım var fakat racelogic deli para,racelogic e kıyasla ne dersiniz?

levent
31-03-2014, 16:23
İş görür ancak bir Racelogic PerformanceBox değil tabi.

Maxi
31-03-2014, 16:34
güncel çekelim meraktayım açıkcası.
bu ürünü tavsiye edermisiniz gördüğüm kadarıyla gps ölçümü yapmıyor.G kuvvetide gps kadar doğru bilgi verirmi? Böyle birşeye ihtiyacım var fakat racelogic deli para,racelogic e kıyasla ne dersiniz?

racelogic`te sadece gps yok, G kuvvetide ölçülüyor.
sadece gps ile olmaz o iş.

ama olaya g kuvveti yada gps diye basit açıdan bakmamak lazım
hangi g kuvveti ölçen sensör? hangi gps sensörü? saniyede kaç kere ölçüyor?
bütün bunlar çok önemli, genelde cep telefonlarındaki gps sensörleri saniyede 1 bilgi alır. bu cihazlardakiler çok daha hızlıdır.

günümüzde en çok önerilen ve kullanılan cihaz bu
vardır bir bildikleri.
Performance Box - Lap Timer, Speedometer, Accelerometer (http://www.vboxmotorsport.co.uk/index.php/us/products/performance-meters/performancebox)

gtech-pro artık üretimden kalkmış bir ürün
yeni çıkardıkları ürünlerine onlarda gps eklemiş.

gps, daha çok yolun eğim ölçümü için önemli bence
ve ortaya çıkan eğim datası ana formüle entegre ediliyor olması lazım
eğim, sonucu fena etkiler o yüzden önemlidir.
yoksa sadece g kuvvet sensörü ile hızlanma düzgünde ölçülür
ama herkes uyanık ya, bayır aşağıya falan ölçerek kendini kandırır.