PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : XBOX360 hakkında bilgi

Sayfa : [1] 2 3

despe
26-11-2010, 07:45
Evet arkadaşlar. bende bir çoğunuz gibi gt5 in çıkmasını bekledim. hatta çıkmadan 3 hafta önce ps3 aldım gerçi gt5 için almadım.

Neyse göreceli olarak bir çoğumuzu hayal kırıklığına uğrattı. Forum içeriğimize bakar isek eğer, forza3 ün bizler için daha uygun bir oyun olduğu kanaatindeyim, tabi bu benim şahsi fikrim. Hatta sırf bu oyun için xbox360 almayı düşünüyorum.

xbox360 kullanan arkadaşlardan bu konu hakkında yardım istiyorum.

Teknolojiye çok meraklı olmayan birisi olarak öncelikle,

xbox360 alacaksak eğer hangi modelini almalıyız, bazı modellerinde 3k problemi denen problem oluyormuş.

birde ps3 kullananlar bilirler. jailbreak ile harici hdd ye oyun yükleyip oynayabiliyoruz v 3.41 e kadar olan oyunları. bu durum xbox360 tada var mı. varsa ne diye geçiyor ve forza3 ü bu yöntemle oynayabilir miyiz, yoksa orj cd sini alıp mı oynayalım.

teşekkürler.

Tugral
26-11-2010, 09:24
jasper kartlı olanlardan almanı öneririm. 2006 sonrası üretim olmalı. Birde kartın jasper olduğunu nasıl anlarım derseniz makinanın arkasında 12.1 yazması gerekiyor voltaj değerinin. 16-1 vs.. olanlar eski kasalar.

Cimmeria
26-11-2010, 09:31
x boxta zaten chip taktırdıktan sonra bütün oyunlar kopya olarak oynanabiliyor.

Ben 2 yıldır falan xbox kullanıyorum, geçende ps3 aldım. Forza modifiye, ses ve görüntü açısından gt5ten daha başarılı bir oyun.

Ama sanki gt5 hız duygusunu daha iyi yansıtıyormuş gibi geldi bana...

Bu arada xboxın joypadi ps3ünkünden çok çok daha başarılı...

despe
26-11-2010, 09:38
jasper kartlı olanlardan almanı öneririm. 2006 sonrası üretim olmalı. Birde kartın jasper olduğunu nasıl anlarım derseniz makinanın arkasında 12.1 yazması gerekiyor voltaj değerinin. 16-1 vs.. olanlar eski kasalar.

anladım bunu not alayım bir kenara. teşekkürler.

nakayama
26-11-2010, 09:39
Forza'da swap olayı varmı :)

despe
26-11-2010, 09:39
x boxta zaten chip taktırdıktan sonra bütün oyunlar kopya olarak oynanabiliyor.

Ben 2 yıldır falan xbox kullanıyorum, geçende ps3 aldım. Forza modifiye, ses ve görüntü açısından gt5ten daha başarılı bir oyun.

Ama sanki gt5 hız duygusunu daha iyi yansıtıyormuş gibi geldi bana...

Bu arada xboxın joypadi ps3ünkünden çok çok daha başarılı...

hımm çipleyince bütün oyunları açması iyi ozaman. yani ps3 teki gibi versiyon olayı yok xbox360 ta.

peki netten online oynayınca sıkıntı oluyor mu bu durum.

despe
26-11-2010, 09:41

valla youtubede b18 crx turbo b18ek turbo k20rex izledim forzada sanırım var :D

apeksss
26-11-2010, 09:43
ps3 te jailbreak oyunlara girme derim, oyun firmalar güncellemelerle versiyon yükseltmeni zorunlu tutuyor, ps3 teki online zevki çok güzel

gt5 yeni çıktı, eksikleriyle çıktı, 2 senedir ertelenmesinden dolayı çıkarmak zorunda kaldılar, gene de bu haliyle güzel, yarın bir güncellemesi daha çıkıyor, araçlardaki hasar olayı bu güncellemelerle daha artıcak, sürekli güncelleme çıkaracaklarını duyurdular, gt5 teki sorunlar için güncellemeleri beklemek kanaatindeyim

despe
26-11-2010, 09:47
ps3 te jailbreak oyunlara girme derim, oyun firmalar güncellemelerle versiyon yükseltmeni zorunlu tutuyor, ps3 teki online zevki çok güzel

gt5 yeni çıktı, eksikleriyle çıktı, 2 senedir ertelenmesinden dolayı çıkarmak zorunda kaldılar, gene de bu haliyle güzel, yarın bir güncellemesi daha çıkıyor, araçlardaki hasar olayı bu güncellemelerle daha artıcak, sürekli güncelleme çıkaracaklarını duyurdular, gt5 teki sorunlar için güncellemeleri beklemek kanaatindeyim

valla yavuz elimde yaklaşık 40 adet oyun var jailbrekle oynanabilen. ben onları oynayıp bitirene kadar jailbreak ın 3.50 versiyonu zaten çıkar :D

xbox360 hakkındaki sorularım sırf forza 3 oynayabilmek için. çünkü ps3 te bu oyuna muail bir oyun yok :)

doush
26-11-2010, 09:49

O da soru mu :D Ne K20 ler turbolar gördü üzüldüm CRX'e :D

apeksss
26-11-2010, 09:53
forza da çok güzel bir oyun, bende tam bu sıralar xbox alcaktım, 499 a düştü fiyatı, ama gt5 güncelleme yapıcaz sabredin diyince, gt5 aldım, ki oyun çıkmadan 23 kasımda ilk güncellemesi geldi, yarın da çıkıyor güncellemesi, sabredeyim diyorum, bir de Türkçe oyun olması yüzünden, bir anlamda destek verdik oyuna, Türkçe oyunlar artsın diye, kill zone 3 te Türkçe çıkıyor, bunları görmek çok sevindirici

ayrıca, xbox v.s. ps3 ya da forza v.s. gt5 olayı aynı fb v.s. gs gibi bi şey, her ikisi güzel her ikisininde artısı var eksisi var, rekabet olması iyi oluyor kalite artıyor, gt4 zamanında gt4 e rakip yoktu, forza bütün işler değişti

Tugral
26-11-2010, 09:57
walla sahsen f20c takmıstık crxe motoru full yükleyip %100 kilitli diferansiel takmıstık. Ucan dairemiz vardı oyunda kısaca :D

despe
26-11-2010, 09:57
forza4 çıkınca ne olacak peki :D

apeksss
26-11-2010, 10:02
forza4 çıkınca ne olacak peki :D

gt6 yı yapmaya başlamışlar :)

forza3 ten sonra çok geciktiler, gt5 in bu kadar gecikmesinin sebebi, 3d de 60 fps üzerinde kastılar, hiç gerek yoktu, daha 3d oynuyan duymadım, kaç ay ertelendi bu yüzden

bu son ertelenmesinin sebebiydi, daha öncekiler zaten tam festival

Ahmet.S
26-11-2010, 10:04
bi ara ps3 almaya niyetlenmiştim arkadaş gel sana xbox alalım dedi oyunları kırıp yükleyebiliyomuşun sadece online oynanamıyomuş xboc kinetic diye bişi var bende ona niyetlenmiştim caydım sonra youtube yaz xbox kinetic bi forza 3 oynuyo adam izle

Onno
26-11-2010, 10:07
Ben jasper kartlı xbox360 elite kullanıyorum. Custom firmware var. Yani kopya oyun oynatabilirsin. Kadıköyde bu işi yapan birçok yer var. Ben de oradan almıştım. Daha önce psp kullanıyordum artık sabit olmak için :) ps3 mü xbox360 mı derken incelemelerim sonucunda 360 elite aldım. 120 hdd var. Tabi yeni versiyon xbox360S modeli 250hdd + daha sessiz çalışma + hafif ve ince + wi-fi mevcut. Görüntü ve grafikleri ps3 ilk çıktığı sıralarda yurtdışında xbox360 ile aynı monitör aynı oyun (gtaIV) ile kıyaslamıştım. Ufak ara farkla xbox360 daha iyi. Blueray sizin için çok önemli değilse xbox360 güzel seçim olacaktır. Eğer almak isterseniz kendi aldığım yeri tavsiye edebilirim.

arfy
26-11-2010, 10:11
forza da çok güzel bir oyun, bende tam bu sıralar xbox alcaktım, 499 a düştü fiyatı, ama gt5 güncelleme yapıcaz sabredin diyince, gt5 aldım, ki oyun çıkmadan 23 kasımda ilk güncellemesi geldi, yarın da çıkıyor güncellemesi, sabredeyim diyorum, bir de Türkçe oyun olması yüzünden, bir anlamda destek verdik oyuna, Türkçe oyunlar artsın diye, kill zone 3 te Türkçe çıkıyor, bunları görmek çok sevindirici

ayrıca, xbox v.s. ps3 ya da forza v.s. gt5 olayı aynı fb v.s. gs gibi bi şey, her ikisi güzel her ikisininde artısı var eksisi var, rekabet olması iyi oluyor kalite artıyor, gt4 zamanında gt4 e rakip yoktu, forza bütün işler değişti

çok sevindim bunu duyduğuma .. killzoune 2 'i çoook severek oynamıştım , uzun sürmesine rağmen keşke bitmese demiştim .. 3 ü sabırsızlıkla bekliyorum .. bide türkçe çıkarsa tadından yenmez

apeksss
26-11-2010, 10:17
çok sevindim bunu duyduğuma .. killzoune 2 'i çoook severek oynamıştım , uzun sürmesine rağmen keşke bitmese demiştim .. 3 ü sabırsızlıkla bekliyorum .. bide türkçe çıkarsa tadından yenmez

ayrıca move desteği de var, move ile fps zevkli olacak bence

despe
26-11-2010, 10:29
Ben jasper kartlı xbox360 elite kullanıyorum. Custom firmware var. Yani kopya oyun oynatabilirsin. Kadıköyde bu işi yapan birçok yer var. Ben de oradan almıştım. Daha önce psp kullanıyordum artık sabit olmak için :) ps3 mü xbox360 mı derken incelemelerim sonucunda 360 elite aldım. 120 hdd var. Tabi yeni versiyon xbox360S modeli 250hdd + daha sessiz çalışma + hafif ve ince + wi-fi mevcut. Görüntü ve grafikleri ps3 ilk çıktığı sıralarda yurtdışında xbox360 ile aynı monitör aynı oyun (gtaIV) ile kıyaslamıştım. Ufak ara farkla xbox360 daha iyi. Blueray sizin için çok önemli değilse xbox360 güzel seçim olacaktır. Eğer almak isterseniz kendi aldığım yeri tavsiye edebilirim.

bluray disc takıntım yok :) zaten bluray film vs. izlemek istersem ps3 ten izlerim.

xbx360 ta ben şimdilik sadece forza3 oynamak istiyorum, ps3 te buna muadil oyun olmadığı için.

diğer oyunları ps3 ten oynayabilirim.

Onno
26-11-2010, 10:37
bluray disc takıntım yok :) zaten bluray film vs. izlemek istersem ps3 ten izlerim.

xbx360 ta ben şimdilik sadece forza3 oynamak istiyorum, ps3 te buna muadil oyun olmadığı için.

diğer oyunları ps3 ten oynayabilirim.

Forza 3 ü uzun süredir oynuyorum fakat istediğin aracı sadece profil kariyer modunda modifiye yapabiliyorsun. Orada modifiye yaptığını free roam a benzer hot lap kısmında sürebilirsin. Ama para konusu sıkıntılı canım sıkıldıkça araba satıp değiştirip modlayamıyorum. 2.el değeri düşük :D sıfır alınca istediğin modifiyeye para kalmıyor. Sürekli yarışman gerekiyor. Ben free drift modunda gezmeyi sevdiğim için yarış sıkıyor beni. Draglar güzel birde. e30 swap :D le süper 4 e kadar öttürüyordum lastikleri hehe :cool:

Forza 4 çıksın artık ;)

desibel
26-11-2010, 10:37
Madem konu açılmış salça olym bari:D

Bu ürünü almak istiyorum ama ps3 mü yoksa xbox mı karar veremedim amacım sadece oyun ?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-konsol-oyun-konsol-xbox-360-xbox360-slim-sifir-pal-slim-4gb-1-75-fw-li-kopya-5-oyun-hdmi-35306277/detay?

Onno
26-11-2010, 10:38

var :) civic is e s2000 engine takabilirsin

Onno
26-11-2010, 10:39

Bu ürünü almak istiyorum ama ps3 mü yoksa xbox mı karar veremedim amacım sadece oyun ?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-konsol-oyun-konsol-xbox-360-xbox360-slim-sifir-pal-slim-4gb-1-75-fw-li-kopya-5-oyun-hdmi-35306277/detay?

Sanırım anlatıyor cevabım :) kanımca forever xbox360

desibel
26-11-2010, 10:46
Sanırım anlatıyor cevabım :) kanımca forever xbox360

Teşekkürler peki link teki ürün için fikrin nedir?

Onrcn
26-11-2010, 10:48
Yeni Xbox alacaklar kesinlikle Xbox 360 Slim alsinlar. Su devirde teknosa gibi yeerlerden alip garantili oynamak en mantiklisi bana kalirsa, ne olur ne olmaz sansa birakmayin az para vermiyorsunuz sonuc olarak.

Xbox a da kinect gelecek baya bir eglenceli olacak yakinda. Xbox ta chip olayi var ama tavsiye etmiyorum arkadaslar. Xbox online platformu en guzel olan konsoldur, chipliyseniz online dan banlanma ihtimaliniz yuksek, er yada gec banlaniyorsunuz. Banlaninca o ban bir daha kalkmiyor ve online hic oynayamiyorsunuz.

Forza 3 e gelince, ya arkadaslar yarislar bayiyor evet ama online olarak kafayi yiyorum muhtesem zevkli. Ayar yapmak olsun storefront tan arac desenleri ayri setuplar bulmak olsun muhtesem. Ayrica GT5 teki gibi arabani oylesine satmana gerek yok, online olarak ta satabiliyorsun baska kullanicilara.

Eger diyorsaniz ben chiplemek istiyorum, o zaman en dandik makinayi alin, yada ban li makinalar var cok ucuza, alin onu offline makinaniz yapin. kopya oyunlari deneyin online olmak istediginizi orjinal alip oynayin. Sahsen bende 2 makina var, biri banli falan degil dileyen olursa satabilirim cunki artik offline oyun oynamiyorum. Boardunu falan bilmiyorum ama sadece forza oynadim baska oyun oynamadim diyebilirim, chipli ve internet uzerinde banlanmamis bir makinadir.

Onrcn
26-11-2010, 10:49

urun guzel, garanti olarak nasil sartlar sunuyorlar ona bakmak lazim. Fiyati da ucuz sayilir ama yurt disinda 200euro ya aldim ben aynisini ve yaninda HALO reach verdiler.

despe
26-11-2010, 10:51
Forza 3 ü uzun süredir oynuyorum fakat istediğin aracı sadece profil kariyer modunda modifiye yapabiliyorsun. Orada modifiye yaptığını free roam a benzer hot lap kısmında sürebilirsin. Ama para konusu sıkıntılı canım sıkıldıkça araba satıp değiştirip modlayamıyorum. 2.el değeri düşük :D sıfır alınca istediğin modifiyeye para kalmıyor. Sürekli yarışman gerekiyor. Ben free drift modunda gezmeyi sevdiğim için yarış sıkıyor beni. Draglar güzel birde. e30 swap :D le süper 4 e kadar öttürüyordum lastikleri hehe :cool:

Forza 4 çıksın artık ;)

bolt ettiğim kısı pek anlamadım oyunu bilmediğim için.

kariyer ve profil kariyer diye farklı 2 oyun menüsü mü var. ve sadece profil kariyerde mod yapıp mı oynayabiliyoruz. cariyerde modladığımız araçla oyun içinde yarışlara giremiyor muyuz ?

despe
26-11-2010, 10:57
Yeni Xbox alacaklar kesinlikle Xbox 360 Slim alsinlar. Su devirde teknosa gibi yeerlerden alip garantili oynamak en mantiklisi bana kalirsa, ne olur ne olmaz sansa birakmayin az para vermiyorsunuz sonuc olarak.

Xbox a da kinect gelecek baya bir eglenceli olacak yakinda. Xbox ta chip olayi var ama tavsiye etmiyorum arkadaslar. Xbox online platformu en guzel olan konsoldur, chipliyseniz online dan banlanma ihtimaliniz yuksek, er yada gec banlaniyorsunuz. Banlaninca o ban bir daha kalkmiyor ve online hic oynayamiyorsunuz.

Forza 3 e gelince, ya arkadaslar yarislar bayiyor evet ama online olarak kafayi yiyorum muhtesem zevkli. Ayar yapmak olsun storefront tan arac desenleri ayri setuplar bulmak olsun muhtesem. Ayrica GT5 teki gibi arabani oylesine satmana gerek yok, online olarak ta satabiliyorsun baska kullanicilara.

Eger diyorsaniz ben chiplemek istiyorum, o zaman en dandik makinayi alin, yada ban li makinalar var cok ucuza, alin onu offline makinaniz yapin. kopya oyunlari deneyin online olmak istediginizi orjinal alip oynayin. Sahsen bende 2 makina var, biri banli falan degil dileyen olursa satabilirim cunki artik offline oyun oynamiyorum. Boardunu falan bilmiyorum ama sadece forza oynadim baska oyun oynamadim diyebilirim, chipli ve internet uzerinde banlanmamis bir makinadir.

elindeki xbox360 ın modeli nedir ? bende online oynamak istiyorum sıkıntı yaratmaz ise makina. fiyat alabilir miyim. birde neler dahil makina yanında.

Onno
26-11-2010, 12:08

Ürün güzel duruyor 4gb dediğini anlamadım hdd si 250 olması lazım bedava yazmış alt kısımda. Kadıköyde kahraman elektronik e bir sor derim. Yazıcıoğlunda.

Onno
26-11-2010, 12:16
bolt ettiğim kısı pek anlamadım oyunu bilmediğim için.

kariyer ve profil kariyer diye farklı 2 oyun menüsü mü var. ve sadece profil kariyerde mod yapıp mı oynayabiliyoruz. cariyerde modladığımız araçla oyun içinde yarışlara giremiyor muyuz ?

Oyunda kariyer modu var birde normal hot lap quick race gibi seçenekler var. Eğer kariyer modunda değilde quick race yada hot lap seçersen tüm arabaları kullanabilirsin fakat modifiye edemezsin. Ama kariyer modunda satın aldığın garajında modifiyelediğin aracını quick race yada hot lap seçeneklerinde de seçebilirsin.
Kasettiğim kariyer mod da değil ben hot lap kendim mevcut track lerde gezeceğim dersen modifiyesiz araç seçebiliyorsun. Alıp modlayamıyorsun.
Kariyer modda ise diyelim crx aldın modladın sonra sıkıldın sattın aracı belli paraya sonra gene crx alıp modlasan paran yetmiyor çünkü bütçene bakıyor :D ama ben bol bol yarış yapar geçerim kariyer modu bitiririm diyorsan araç alır modlarsın :) ben sıkıldığım için. Keşke hile olsa para için. :soru:;)

onursumer
26-11-2010, 12:34
bu konuyu takip ediyorum ps3 um var ama xbox da bence alınması gereken bir konsol ikisininde kendine gore güzel yanları var ;)

Onrcn
26-11-2010, 12:51
kesinlikle ayni fikirdeyim. PS3 un exclusive lerini denedikten sonra daha net olacagim. Fakat su kinect olayi bitirdi xbox ta. Henuz TR a giris yapmamasi ise cok enteresan geldi bana.

despe
26-11-2010, 13:02

ben bu adamla görüştüm az önce telefonda.

slimler 4 gb. lık.

fw li 5 oyun hediyeli olan 575 tl.

eğer ki fw istemezseniz ben orjinal oynucam netten online bağlanıcam derseniz yanında oyun vermiyor. e 4 gb. ta yeterli orj oyun oynadıktan sonra.

xbox360 slim ve tek kol bağlantı kabloları 475 tl. 12 taksitle 500 tl.

alex
26-11-2010, 13:17
http://www.youtube.com/watch?v=hJZNcE3Lnmw

söyle bir video buldm :D

Onrcn
26-11-2010, 13:22
http://www.youtube.com/watch?v=hJZNcE3Lnmw

söyle bir video buldm :D

video dogrudur, bir drift takimini bir hafta studyoda konuk edip bu videoyu hazirladilar. Belki daha fazla hatirlamiyorum ama bu sekilde uretildi video. tamamen oyun ici goruntuler bunlar.

Onno
26-11-2010, 13:23
ben bu adamla görüştüm az önce telefonda.

slimler 4 gb. lık.

fw li 5 oyun hediyeli olan 575 tl.

eğer ki fw istemezseniz ben orjinal oynucam netten online bağlanıcam derseniz yanında oyun vermiyor. e 4 gb. ta yeterli orj oyun oynadıktan sonra.

xbox360 slim ve tek kol bağlantı kabloları 475 tl. 12 taksitle 500 tl.

xbox360 kullanan birisi olarak benim de tavsiyem alacak olan arkadaşlar slim 4gb vs. aldanmasın. Orijinal alacağınız 4 oyun makine parasına gelecektir. Yenilerden ya 250hdd li yada eski kasa xbox360 elite 120 hdd li + firmware li makine alsınlar. Hem oyunları üzerine kurarsınız sadece dvdyi crack gibi görev yapması için takarsınız en başta sonrası zaten dvd dönmüyor ve hdd 'den oyun devam ediyor. Bu sayede ısınma, takılma ve dvd sürücüsündeki aşınmaları da engellemiş olursunuz. :icon_tup:

HUSNU
26-11-2010, 13:26
Biz her perşembe akşamı 22:00 toplanıp Forza da yarışıyoruz. Gerçekten online çok zevkli . Kariyer modunu gereğinden fazla uzun tutmuşlar ama para kazanmak için oynuyorsunuz. Forzanın en sevmediğim yanı araçlar çok pahalı. O parayı kazanmak ise çok zor. Ama araçların tümünü quick race modunda ve online de oynayabiliyorsunuz. Modlamak isterseniz satın almak zorundasınız. Online yarışlarda da para kazanılıyor.

despe
26-11-2010, 13:29
xbox360 kullanan birisi olarak benim de tavsiyem alacak olan arkadaşlar slim 4gb vs. aldanmasın. Orijinal alacağınız 4 oyun makine parasına gelecektir. Yenilerden ya 250hdd li yada eski kasa xbox360 elite 120 hdd li + firmware li makine alsınlar. Hem oyunları üzerine kurarsınız sadece dvdyi crack gibi görev yapması için takarsınız en başta sonrası zaten dvd dönmüyor ve hdd 'den oyun devam ediyor. Bu sayede ısınma, takılma ve dvd sürücüsündeki aşınmaları da engellemiş olursunuz. :icon_tup:

peki fw yapıldığı zaman online oynama durumu ne olyor :)

apeksss
26-11-2010, 14:00
peki fw yapıldığı zaman online oynama durumu ne olyor :)

microsoft tan ban yiyene kadar oynarsın, illa bir gün ban yersin söyliyim :)

Onno
26-11-2010, 14:04
microsoft tan ban yiyene kadar oynarsın, illa bir gün ban yersin söyliyim :)

Genelde oyun çıkış tarihleri dışında girmeye çalışın yazın sıkıntısızdı aralık ekimde ban dalgası yaydılar

gurcell
26-11-2010, 14:08
PEki bu xbox'a logitech driving force gt veya g25-27 takılabiliyor mu?

despe
26-11-2010, 14:11
Genelde oyun çıkış tarihleri dışında girmeye çalışın yazın sıkıntısızdı aralık ekimde ban dalgası yaydılar

şimdi fw olayını karıştırmayalım işin içine.

ben orj cd alıp online olarak forza3 oynayacağım.

alacağım xbox360 slim in harddisk boyutunun ne gibi bir + sı var orjinal oyun kullanacaksam eğer ?

Onno
26-11-2010, 14:13

Oluyor diye biliyorum. Ürünün sitesinden uyumluluk tablosuna bakmak lazım.
Benim bildiğim uyan ürün bu:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/4/4d/Xbox360wirelesswheel.jpg/300px-Xbox360wirelesswheel.jpg

Xbox 360 Wireless Racing Wheel

Standard Xbox 360 Controller buttons
270° steering angle
Manual Paddle Shifters
Brake and Accelerate pedal
Digital D-Pad
Wireless (2.4 GHz), USB

Onno
26-11-2010, 14:14
şimdi fw olayını karıştırmayalım işin içine.

ben orj cd alıp online olarak forza3 oynayacağım.

alacağım xbox360 slim in harddisk boyutunun ne gibi bir + sı var orjinal oyun kullanacaksam eğer ?

Live dan indireceğiniz video music vb. datalar içindir.

SifirinciMurat
26-11-2010, 14:24

yok, olmuyor.

despe
26-11-2010, 14:35
Live dan indireceğiniz video music vb. datalar içindir.

müzik video vb. gibi şeyleri indirme takıntım yok. ozaman 4 gb lık işimi görür mü benim ?

Onno
26-11-2010, 14:49
müzik video vb. gibi şeyleri indirme takıntım yok. ozaman 4 gb lık işimi görür mü benim ?

Save game dosyaları için sanırım yeterlidir. Gerçi üzerindeki usb girişlerine flash bellek takıp download edeceğin videoları direk oraya atabiliyormusun bilmiyorum deneyeyim birgün. Gerçi evdeki interneti wi-fi ye geçirdim, önceden ethernet kablosuydu. ***** eski xbox360 'larda ethernet girişi var.

Onrcn
26-11-2010, 16:15
4gb yetmez, ***** artik oyunlar hizlansin diye HDD e insatll ediliyor buyuk bolumu. Yeni nesil oyunlarda fark artacak rahatsizlik cektirecektir.

Onno
26-11-2010, 16:19
4gb yetmez, ***** artik oyunlar hizlansin diye HDD e insatll ediliyor buyuk bolumu. Yeni nesil oyunlarda fark artacak rahatsizlik cektirecektir.

Zaten orijinal oyun oynayacak arkadaş kurmasına gerek yok oyunu, öbür türlü yetmez 4gb, ha gerçi cd takıp direk play game der gene kullanır kırdırsa bile, install demez

TolgaEsentepe
26-11-2010, 16:35
Zaten orijinal oyun oynayacak arkadaş kurmasına gerek yok oyunu, öbür türlü yetmez 4gb, ha gerçi cd takıp direk play game der gene kullanır kırdırsa bile, install demez

orjinal oyun diye kurmasına gerek yok mu ? xbox gibi sıcaklıktan lehim eritip 3k gören hassas bir cihazdan bahsediyoruz :icon_tup:

B.Koçer
26-11-2010, 16:36
şimdi bu slimlerde 3k arızası olmuyormu ? yoksa hepsinde mevcutmudur bu

despe
26-11-2010, 16:40
slimlerde 3k problemi ortadan kalkmış diye okudum.

Onno
26-11-2010, 16:44
orjinal oyun diye kurmasına gerek yok mu ? xbox gibi sıcaklıktan lehim eritip 3k gören hassas bir cihazdan bahsediyoruz :icon_tup:

jasper board larda o sorun ortadan kalktı. İllaki isterse kurar tabiki ama hdd yetmez

TolgaEsentepe
26-11-2010, 16:51
jasper board larda o sorun ortadan kalktı. İllaki isterse kurar tabiki ama hdd yetmez

jasper board da o sorun ortadan kalkmadı. En aza indirgendi. hdd yüklemek gibi bir seçenek varken, cd den oynatarak makinayı her şekilde deforme etmek bile bile lades demektir. :icon_tup: İmkan varsa yüksek ebatlı hdd alıp oyunu kaydetmek lazım

onursumer
26-11-2010, 16:54
şimdi ben g25 veya g27 i xbox alsam forzada kullanamayacakmıyım ozaman en anladımki ben bu işten :)

Sefa_vts
26-11-2010, 17:39
şimdi ben g25 veya g27 i xbox alsam forzada kullanamayacakmıyım ozaman en anladımki ben bu işten :)

Xbox için ayrı direksiyonlar var malesef canım benim.. :)

Antalyalogy
26-11-2010, 17:39

Aynen öyle :(:(:( Niye çünkü üreticisi kim microsoft illa kendi önerdiğini kullanacaksın..

bu çok saçma olmuş..

Şimdi bizde ps3 var g25 var.. eee xbox 360 alıcaz bir de ona direksiyon :icon_wack:icon_wack:icon_wack

olmadı benim için..

Onrcn
26-11-2010, 17:58
HDD kullanimi 3k dan cok performans artisina gercekten yariyor.

G25 falan kullanilmiyor, fanatec vardi ama 10.000 adetle limitlemislerdi simdi o da satilmiyor alamadim icimde kaldi cidden. Fakat fanatec yeni bir alet cikarmis onunla g25 pedallarini microsoft un direksyonuna monte edebiliyor musuz.

www.fanatec.de

HondatugraL
26-11-2010, 18:04
ben az araştırdıydım abımın arkadaşından aldıgı makıne için 3K olayını. 3Kırmızı olayı Xbox ların çoğunda olan genel bir hataymıs bır muddet kullandıktan sonra işlemcinin etrafındakı lehimler eriyor etrafa bulaştırıp kısa devre yaptırıyormus buda işlemcıyı zamanla bozuyormus sonuçtada makıne 3K yakarak sıstemde hata oldugunu belırtıyormus. Bunun duzeltımesının tek yoluda işlemciyi değiştirmeden geçiyormuş ki buda merdiven altı satılık XboX parası gibi bişeymiş :)

Not: Forza gerçekten tek geçerrım ben kı abımden gordum forza için XboX aldırır adama ;)

Onno
26-11-2010, 18:05
Not: Forza gerçekten tek geçerrım ben kı abımden gordum forza için XboX aldırır adama ;)

Vites arası filtre boplamaları bile mevcut :D

HondatugraL
26-11-2010, 18:08
Vites arası filtre boplamaları bile mevcut :D

daha neler var yaa :) yutupdan bıle ızlıyorum oynayamıyınca bağlıyor adamı :)

Onno
26-11-2010, 18:17
daha neler var yaa :) yutupdan bıle ızlıyorum oynayamıyınca bağlıyor adamı :)

dur nispet yapayım açayım hemen :D

HondatugraL
26-11-2010, 18:19
bak şimdi benımde canım çekti yutupa giriyom ben :D

onursumer
26-11-2010, 18:22
Aynen öyle :(:(:( Niye çünkü üreticisi kim microsoft illa kendi önerdiğini kullanacaksın..

bu çok saçma olmuş..

Şimdi bizde ps3 var g25 var.. eee xbox 360 alıcaz bir de ona direksiyon :icon_wack:icon_wack:icon_wack

olmadı benim için..

aynen hiç işime gelmedi zaten evde gitar hero komple set var gitardı davuldu

bide xbox alıp ayrı direksiyon alırsam annem yıkar ortalığı :hahaha:

MUGENPOWE®
26-11-2010, 18:59
forza nın bıde su yanı guzel yaptıgın arabayı netten satabılıosn bı ara galerı gıbı olmstm ama oyun oynansın dıe 3 u para olayını abartmıslar ama cok zewklı oyun ıyıkı forza 1 den ıtıbaren oynamaya baslamsm 4 unde yapımına baslamıslar sırtımız yere gelmesssssssss =)

Kemalozcan
26-11-2010, 19:22
Forza III'e DjHellfires kardeş sayesinde sardım :D bigece aleti edevatı topladı bizim evde oynadık. direksiyon pedal takımı falan, hdmi olmadığı halde görüntü mükemmeldi. Bigün saturn de gezerken kampanya vardı, xbox 360 arcade + Pes 2010+nfs shift 420 tl. Hiç düşünmeden aldım, son çıkanlardan olduğu için HDMI çıkışta mevcut, 40 tl ye FW yaptırıp canavar gibi her oyunu oynayabiliyorum. Arcade'lerin tek dezavantajı, disk boyutunun çok küçük olması, onu da 16gb lık flash disk ile çözebiliyosunuz. 4 tane usb portu var yanılmıyorsam, 4x16gb lik flashdisk ile boyutunuzu artırabilirsiniz. Forza III'ten sebep bile xbox alınır. Swap var, ister atmosferik, ister turbo, ister supercharger seçeneğiyle tune seçenekleri var. Öyle ki, EP3'ü arkadan itişli yapıp s2000 motoru bile takabiliyosunuz :D

TolgaEsentepe
26-11-2010, 20:10
ban dalgasını atlattık mı acaba box ımın bakirliğini bozsam mı bu gece ? bilgisi olan varmı kasım ayı cok dalgalı olcak diyorlardı ama :D :D

Onrcn
26-11-2010, 20:11
ben az araştırdıydım abımın arkadaşından aldıgı makıne için 3K olayını. 3Kırmızı olayı Xbox ların çoğunda olan genel bir hataymıs bır muddet kullandıktan sonra işlemcinin etrafındakı lehimler eriyor etrafa bulaştırıp kısa devre yaptırıyormus buda işlemcıyı zamanla bozuyormus sonuçtada makıne 3K yakarak sıstemde hata oldugunu belırtıyormus. Bunun duzeltımesının tek yoluda işlemciyi değiştirmeden geçiyormuş ki buda merdiven altı satılık XboX parası gibi bişeymiş :)

bunlar eski xbox lar icin mevcut olan bir durum. Duzgun bakilirsa hic birsey olmuyor, bu da ayri mesele :D

Onrcn
26-11-2010, 20:15
ban dalgasını atlattık mı acaba box ımın bakirliğini bozsam mı bu gece ? bilgisi olan varmı kasım ayı cok dalgalı olcak diyorlardı ama :D :D

forza ile sanmam ban yiyecegini ama belli olmaz :D

Eworen
26-11-2010, 20:33
Bende uzun zamandır var xbox yurtdışından almıştım TR de ne olduğu bile bilinmiyordu o zaman
ps3 çılgınlığı varken xbox u gören şaşırıyordu doğal olarak daha çok beğeniyorlardı
herşeyden önce joystick leri ps3 e nazaren çok çok daha başarılı çok daha ergonomik..
orjinal oyunlarla kullanıyorum zaten senede bi kaç oyun yetiyor futbol,araba yarışı dövüş tamamdır :)
forza3 mükemmel bir oyun GT5 i bekleyenlere uzun zamandır şaşırıyodum çünkü ben aylardan beri daha iyisini oynuyordum zaten :)
fifada var xbox için tamamdır ps3 çoktan out oldu..

onursumer
26-11-2010, 20:54
şu direksiyon işine çozum bulursam forza için bitane xbox360 yakalar koyarım eve kampanyalardan :D

Eworen
26-11-2010, 20:58
TR de bulamadımda Yurtdışında xbox ın orjinal harika bi direksiyonu var wireless direksiyon ve pedal seti olarak komple kablosuz..

GökhanO
26-11-2010, 21:42
direksyon ne takılıyor xbox'a ?

Onrcn
26-11-2010, 21:45
microsoft wireless yada logitech in bir versyonu var drive fx ti sanirim. Birde fanatec vardi uretimi durdu bulamadim tr da

GökhanO
26-11-2010, 21:47
microsoft wireless yada logitech in bir versyonu var drive fx ti sanirim. Birde fanatec vardi uretimi durdu bulamadim tr da

sen hangisni kullanıyorsun tepkileri falan nasil direksiyonun ? :)

Onrcn
26-11-2010, 21:55
microsoft kullaniyorum, goruntusu cok dandik te olsa tepkileri gayet iyi. Ring de kan ter icinde birakiyor insani biraz kayan bi arabayla :D

Eworen
26-11-2010, 21:58
bahsettiğim direksiyon seti buydu ;
http://uk.gear.ign.com/articles/747/747438p1.html

Cem.B
26-11-2010, 22:05
birçok ortak oyunda xbox ın görüntüleri çok daha ii

ps3 güçlü şöle böle hurafelerine ben inanmıorum ben gözümle gördüğüme inanırım

xbox iidir

B.Koçer
26-11-2010, 22:13
insana xbox aldırtırsınız :D

ps3 konusunu bile geçti bu ya :)

HondatugraL
26-11-2010, 22:31
bunlar eski xbox lar icin mevcut olan bir durum. Duzgun bakilirsa hic birsey olmuyor, bu da ayri mesele :D

ben okudugumu yazdım valla abicim :D yazanın yalancısıyım :)

Onrcn
26-11-2010, 22:33
simdiye kadar xbox almamis olmaniz hata :D online yarislarin tadini bir kere aldiniz mi birakamazssiniz. Bizim bir gurubumuz var, tampon tampona yaris bitirdigimiz oluyor bazen foto finish bile gerekebiliyor.

tyMu
26-11-2010, 22:40
xbox yolunda emin adımlarla :D bu videoyu daha önce izlememişim iyimiş :)
ZdAMcNUlv_8
http://www.youtube.com/watch?v=ZdAMcNUlv_8

Cem.B
26-11-2010, 22:41
simdiye kadar xbox almamis olmaniz hata :D online yarislarin tadini bir kere aldiniz mi birakamazssiniz. Bizim bir gurubumuz var, tampon tampona yaris bitirdigimiz oluyor bazen foto finish bile gerekebiliyor.

olm puan alcaktım alamadım bitürlü banka onaylamıo dio delirdim göstercektim sana yoksa tamponu :)

şimdi uykum var yrn yurtdşı sitelerden denicem :) gittigidiyor patates çıktı

Cem.B
26-11-2010, 22:46
xbox yolunda emin adımlarla :D bu videoyu daha önce izlememişim iyimiş :)
ZdAMcNUlv_8
http://www.youtube.com/watch?v=ZdAMcNUlv_8

üşnemesem bi SC li f430 videosu koyarım ama olan var olmayan var ayıp olur :D

tyMu
26-11-2010, 22:58
Çok sıkıntı olur heralde :D

Ahmet.S
26-11-2010, 23:50
abi şimdi xbox daha iyiyse ben hiç ps3 almiyim burda daha iyi diyo herkez

HondatugraL
27-11-2010, 02:03
ps çok tutulan bı cıhaz o yuzden herkes ps sevıyo onu oynuyolar. ama Xbox ayrı bı dunya abı bana sorarsanda alma pileysteyşın falan xbox al bıde forza al o sana yeter zaten o oyuna gırınce ayrı bı dunyanın kapılarını aralıyosun :D

Onrcn
27-11-2010, 03:10
ya allah askina ilk girdiginiz menu den bile diceksiniz oha bu ne... coni maximuscards.com muydu neydi onu dene

CinAli_06
27-11-2010, 03:41
şu direksiyon işine çozum bulursam forza için bitane xbox360 yakalar koyarım eve kampanyalardan :D

arkadaşlar Xfps denen bişey var ebay satılıyor onun yeniside çıkmış geçen baktım ucuzuda aynı işi görüyor bildiğim kadarıyla onu aldığınızda istediğin hertürlü usb aygıtı bağlayabiliyorsunuz Xbox'a o kadar da sıkıntılı bişey değil zamanıda 05 senesinde bi arkadaş getirmişti joypad'e alışamadığı için klavye mouse bağlayıp oynuyordu oyunları :D

şiii gel bigün ankarayada gör Boxın marifetlerini açam sana 106 ekranda :d bi forzada kastırtayım :D Eg si var yararım acımamam :D tolga biliyo onun Crxi bile yaarıyom bnden hafif olmasına rağmen :D

bide konuyu açan arkadaşa Xbox360 hakkında detaylı bir bilgi vereceğim yarın.şimdi uyku vakti :D

Eriador
27-11-2010, 07:05
Ya bişi merak ediyorum , benim için en önemli nokta Forza Motorsport ta F1 arabası varmı ?

Onno
27-11-2010, 08:04
düm şıkır şıkır bi 350z fairlady yaptım 463 hp :)

Ahmet.S
27-11-2010, 09:51
ya gece 1.30 kadar baktım ebayden youtube tan filan hasta oldum arkadşım getirirse inşallah söyledim al xbox getir diye bide acaba valizine o direksiyon seti sığarmı sen far sığdırmış adamsın direksiyon sığar filan dedim ama bilmiyorum ne olur ama bu set çok hoşuma gitti forza ve bu yeter gerisi lazım değil manuel olan iyi sadece gaz fren olanlar sarmadı :)
http://www.youtube.com/watch?v=2VOhm4ToB0g

HondatugraL
27-11-2010, 13:23
Ya bişi merak ediyorum , benim için en önemli nokta Forza Motorsport ta F1 arabası varmı ?

süper spor arabalar var ama F1 olmayabılır abi genede tam bilmiyorum. benım oyundakı tek arabam CRX :D

Onrcn
27-11-2010, 13:36
hayir f1 araci yok, le mans araclari falan var

onursumer
27-11-2010, 13:39
şimdi bu xbox serisinden hangisini alıyım ben

birde yurt dışından alsam bu pal ,ntsc gibi ps3 deki gibi bir durum soz konusumu ?

olmadı hollandada uygunsa aldırayım 1 tane oyunda alırım ordan forza için alıcam zaten custom fw falan uğraşamam orjinalbitane yeter

Onno
27-11-2010, 14:18

birde yurt dışından alsam bu pal ,ntsc gibi ps3 deki gibi bir durum soz konusumu ?

olmadı hollandada uygunsa aldırayım 1 tane oyunda alırım ordan forza için alıcam zaten custom fw falan uğraşamam orjinalbitane yeter

Öyle başlıyor sonra :) oyun oyun üstüne hehe
Ntsc ve pal oyunların renk kodlamasıdır. PAL iyidir ;)

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-konsol-oyun-konsol-xbox-360-xbox360-elite-sifir-pal-hdmi-120gb-yeni-fw-1-76lt-5-oyun-garanti-35341444/detay

bendeki xbox360 bunun aynısı. Hatta buradan almıştım dükkana giderek.
Fatih var genç bi arkadaş yardımcı oluyor baya sağolsun.

lucky Jackal
27-11-2010, 20:07
bugün best buy a gittim, 4 gb xbox elite jasper board lu üzerinde kintect ready yazıyor 499 tlydi,elimi attım tam alıyordum vazgeçtim,biraz daha araştırmak istiyorum.yine x box elite 120 gb harddiskli içerisinde kulaklık var yanında 2 adet oyun hediyesi var o da jasper board lu,ama onda kinect ready yazmıo,o da 699 tl. ilgilenenlere duyurlur

Mali
27-11-2010, 20:23
Kinect olayini kesinlikle tavsiye ederim.Windows isletim sistemine yama ile entegre etmisler oda baya degisik olmus

alp1903
27-11-2010, 20:38
Ne fark oluyor peki? 4gb ile 120gb arası epey var

StyleALP
27-11-2010, 20:43
Ne fark oluyor peki? 4gb ile 120gb arası epey var

4 GB olan Slim kasa yani inceltilmiş yeni kasa.

120 Gb olan Elite kasa.

Bence direk Slim almayın. Jasper anakartlı bir Elite ile FW li oynayacaklar vs dibine vursun. Kinect zaten bunlara da takılabilecek diye biliyorum.

SifirinciMurat
27-11-2010, 20:51
kinect hepsine takılıyor.

StyleALP
27-11-2010, 21:03
kinect hepsine takılıyor.

Tamam ozaman dediğim gibi yapın.

Veyahut Slim 'inde 250 GB 'lik versiyonları mevcut onlardan birini alın...

Edit:

XBox 360 alacaklar için birkaç önerim.

Gidip spotçulardan vs Arcade sürüm almayın. Zaten 450- 500 civarında. Üzerine 50-100 daha koyun Elite alın. Harddiski, live bağlantıları, kulaklık vs geliyor.

Not: Elite belirli elektronik mağazalarında 550 TL civarında...

TolgaEsentepe
27-11-2010, 21:44
elite lerede kinetic takılıyormuymuş :) iyi o zaman. ama yinede en kısa sürede slim alıcam orjinal oyun oynamak için rahatça

onursumer
27-11-2010, 21:48
ben büyük marketlerde agresif bi kampanya bekliyorum xbox için :D elite 120gb falan alıcam

lucky Jackal
27-11-2010, 22:32
ben büyük marketlerde agresif bi kampanya bekliyorum xbox için :D elite 120gb falan alıcamben bugün araştırdım mediamarkt ve bst buyda 699 şu an,o makneyi 499 wersinler hemen alırım :) 499 olanı bugün aldımda kasadan geri döndüm bıraktım,alsamıydım acaba die düşünüorm hala,çünkü best buy daki eleman abi 3 tane usb girişi war 16 gb lık 3 tane flash takarsın zaten fw de yaptırmıcam bi tane oyun oynarım diosun o sana yeter dedi. çok fena çelişkilerdeyim biri bana yardım etsin :D

onursumer
27-11-2010, 22:38
ben bugün araştırdım mediamarkt ve bst buyda 699 şu an,o makneyi 499 wersinler hemen alırım :) 499 olanı bugün aldımda kasadan geri döndüm bıraktım,alsamıydım acaba die düşünüorm hala,çünkü best buy daki eleman abi 3 tane usb girişi war 16 gb lık 3 tane flash takarsın zaten fw de yaptırmıcam bi tane oyun oynarım diosun o sana yeter dedi. çok fena çelişkilerdeyim biri bana yardım etsin :D

kampanya ile emin ol 450 tl ye falan 120gb lık alırsın ;) acelen yoksa eğer

elektroword,media markt falan yapar yılbaşı geliyor :)

lucky Jackal
27-11-2010, 22:43
ya 12 sinde askere gidicez gitmeden oynasaydım diyorum acelem o yüzden :) yoksa mayısa kadar kılımız kıpırdamaz :) fw yapılmayacaksa 499 olanda bir seçenek aslında tak iki tane 16 gb flash forzayıda onlardan birine kopyala oyna diğeride yedek kalsın.

Ahmet.S
27-11-2010, 22:48
bu xbox lardada hafızadan cd siz oyun oynanabiliyomu fw yapıldıktan sonra ps3 teki gibi 500gb lık disk kullanılabiliyomu

CinAli_06
27-11-2010, 23:29

avrupadan nereden alırsan al Pal biraderim. birde alacaksan slim al sliminde 4 gb lısı ve 250 gblısı var zaten.

Burdan Xbox alacak arkadaşlara önerim Xbox360 Slim almarıdır çünkü sonra yok hdd si yok osu yok busu çok daha pahalıya gleiyor slimlerin üzerinde entegreli wireless adaptörüne optik ses çıkışına kadar var. 4 ve 250 gb olmak üzere iki modeli var alacaksınız 250 gblısını alın. ve türkiyede electroworldde güzel kapmyanlar oluyor geçenlere Slim 250 gblık Boxı 499 tl ye vermişlerdi iyi takip edin yaklaşık 1 aya kadarda slimlere de Fw geliyor en geçte yılbaşından sonra çıkararırlar yurtdışı forumlarından takip ettiğim kadarıyla öyle bi izlenim var bu arada şuanda slimler harici Xbox lara kinetic bağlanmıyor haberiniz olsun.

CinAli_06
27-11-2010, 23:31
bu xbox lardada hafızadan cd siz oyun oynanabiliyomu fw yapıldıktan sonra ps3 teki gibi 500gb lık disk kullanılabiliyomu

hocam şuanda max 320 gb kadar yüksltebiliyorsun.fw atıldıktan sonra hdd ye atabiliyorsun ama başlangıçta cd gerekiyor oyunu başlatman için biraz saçma ama microsoft :D

onursumer
27-11-2010, 23:43
avrupadan nereden alırsan al Pal biraderim. birde alacaksan slim al sliminde 4 gb lısı ve 250 gblısı var zaten.

Burdan Xbox alacak arkadaşlara önerim Xbox360 Slim almarıdır çünkü sonra yok hdd si yok osu yok busu çok daha pahalıya gleiyor slimlerin üzerinde entegreli wireless adaptörüne optik ses çıkışına kadar var. 4 ve 250 gb olmak üzere iki modeli var alacaksınız 250 gblısını alın. ve türkiyede electroworldde güzel kapmyanlar oluyor geçenlere Slim 250 gblık Boxı 499 tl ye vermişlerdi iyi takip edin yaklaşık 1 aya kadarda slimlere de Fw geliyor en geçte yılbaşından sonra çıkararırlar yurtdışı forumlarından takip ettiğim kadarıyla öyle bi izlenim var bu arada şuanda slimler harici Xbox lara kinetic bağlanmıyor haberiniz olsun.

aynen bende oyle yapıcam kampanya patlatırlar o ara alırım :)

Ahmet.S
28-11-2010, 00:10
hocam şuanda max 320 gb kadar yüksltebiliyorsun.fw atıldıktan sonra hdd ye atabiliyorsun ama başlangıçta cd gerekiyor oyunu başlatman için biraz saçma ama microsoft :D
ps3 tede aynı şekilde başta bitane orjinal cd gerekiyo sonra oyna bütün oyunları

alp1903
28-11-2010, 00:15

Çıktıgında haber verirsen iyi olur siteye :) Bizde nasiplenmiş oluruz.:D:icon_tup:

By Cestino
28-11-2010, 02:08
Arkadaşlar bişey soracağım.
Bu makinalarda cd'den oynamanın bile bile lades olduğu,HDD'den oynanmasının makina için daha sağlık olduğu söylenmiş.
Elite Slim 250 GB HDD li bi makina alıp orjinal oyunu hdd ye yükleyip cd'siz oynuyabiliyormuyuz ?
Ve bu şekilde online oynuyabiliyormuyuz ?
Yoksa online oynamanın tek yolu cd ile kullanmakmıdır ?

Onrcn
28-11-2010, 02:20
neyi bile bile lades anlamadim? Slim lerde hic bir sikinti yok dilediginiz gibi oynayabilirsiniz. Fakat forza nin zaten min. 1 cd sini hdd e yuklemek durumundasiniz. HDD ye oyunun neredeyse tamami yuklenebilmekte olup, cd siz calismamaktadir. Yani cd den ufak bir veri alsada cd nin sizde olduguna dair cd yi istiyor.

GökhanO
28-11-2010, 04:33
ya abicim benim kafam cok karıstı elite ne slim ne hangisini alacaz allak bullak oldum :D

trgy
28-11-2010, 10:23
ya abicim benim kafam cok karıstı elite ne slim ne hangisini alacaz allak bullak oldum :D

slim e fw cıktımı bilmiyorum,bide elitten tek farkı wifi olması.bende elit var wifi si yok ve fw (: oyun arsızı oluyorsun yaşasın kopya oyun oynamak.

onursumer
28-11-2010, 10:35
elite de wifi yokmu ?

ozaman ben mecbur slim alcam hiç kablo vs uğraşamam

desibel
28-11-2010, 10:36
Bu fw falan ne oluyo?

Şimdi ben orjinal forza alıp uynıcam kopya oyunda alırım belki ama bu ban lanma falan deniyo bu nasıl anlamadım kopya oyun oynayınca ne oluyo?

Bide bu xbox 360 da online nasıl oyun oynanıyo hiçbir bilgim yok bi el atın :(

TolgaEsentepe
28-11-2010, 10:40
neyi bile bile lades anlamadim? Slim lerde hic bir sikinti yok dilediginiz gibi oynayabilirsiniz. Fakat forza nin zaten min. 1 cd sini hdd e yuklemek durumundasiniz. HDD ye oyunun neredeyse tamami yuklenebilmekte olup, cd siz calismamaktadir. Yani cd den ufak bir veri alsada cd nin sizde olduguna dair cd yi istiyor.

bile bile lades diye ben söylemiştim bir arkadaşın cd den oynayınca birşey olurmu sorusuna. :) bir arkadaşımda arcade bende elite var. cd den oynamak durumunda kalıyoruz bazen resmen acıyorum makineye.. 2 saat sonra deli gibi ısınmış oluyor deli gibi ayrıca dvdrom un çıkardığı sesi ve oyunun kasılmasını saymıyorum :D

Cem.B
28-11-2010, 10:41
elite de wifi yokmu ?

ozaman ben mecbur slim alcam hiç kablo vs uğraşamam

usb den bağlanan wifi kiti var xboxın 70-80 lira falan onu sonradan alabilirsin onur

Cem.B
28-11-2010, 10:44
Bu fw falan ne oluyo?

Şimdi ben orjinal forza alıp uynıcam kopya oyunda alırım belki ama bu ban lanma falan deniyo bu nasıl anlamadım kopya oyun oynayınca ne oluyo?

Bide bu xbox 360 da online nasıl oyun oynanıyo hiçbir bilgim yok bi el atın :(

fw bildiğin kopya oyun oynamak için çip yapılması oluyor

banlanma online oyun oynarken yada bir oyunun updatelerini indirirken,kısaca netteyken banlama mevsiminde banlanırsan bir daha nete girememen anlamına geliyor makinene bişi olmuyor yani

online nasıl oluyor mesela 35-40 tl gibi bir rakama 3 aylık xbox live üyeliği alabiliyorsun bunun 1 aylığıda var 1 seneliğide fiyatlrda ona göre doğru orantılı

onursumer
28-11-2010, 10:49
usb den bağlanan wifi kiti var xboxın 70-80 lira falan onu sonradan alabilirsin onur

ozaman sıkıntı yok ben kampanya kollamaya devam ediyim :D

TolgaEsentepe
28-11-2010, 10:50
varmı kulak arkası duyumlar ban mevsimi geçmiş mi :)

StyleALP
28-11-2010, 10:54
Şimdi XBox 360 piyasada çoğunluk olarak yani sıfır alacaksanız tüm cihazların anakartı Jasper. Jasper anakart, en son çıkan güncel ve diğerlerine göre daha az sorunlu bir anakart. Zaten aldığınız zaman görüceksiniz Jasper Arcade, Jasper Elite yazar. Jasper anakartın ismi yani.

Şimdi gelelim çeşitlerine. Şuan en güncel ve iyi cihazlar Jasper Arcade, Jasper Elite ve Slim.

Arcade: Kutu içeriğinde konsol, 1 adet joystick, güç kabloları ve 512 Mb hafızası var. Yanii oyun yüklemeyecek, usb flash bellekten dosyalarını kullanacak kişiler için. Cihazın fabrika çıkış rengi gridir.

Elite: 120 GB dahili hafızalı, kulaklık gibi extraları var. Fabrika çıkış rengi siyah.

Slim: En son çıkan kasadır. Kinect ( hareket algılayan ve bunu oyuna yansıtan aygıttır ) içeren, inceltilmiş kasası, 250 GB hafızası, yeni fan tasarımı ve diğer yenilenen özellikleri olan versiyondur. Fabrika çıkış rengi metalik siyah.

Gelelim uygun XBox 'ı seçmeye.

Spotcularda vs Arcade 450-500 TL civarlarında. Ama artık Elite 'nin fiyatları elektronik mağazalarda o civarlarda olduğu için hiç Arcade almayın. Elite 'nin extraları inanın Arcade almamanız için iyi bir neden. İkiside aynı fiyat ya.

FW olayı orjinal olmayan yoldan konsolu kullanmaktır. Çip mip değildir, dvd sürücüsünün anakartla olan bağlantılarını lehimle gerekli yerleri değiştirmek, yanıltmak. Bunu yapan birçok yer var. Oyun fiyatları PlayStation 3 ile aynı sayılır. Korsan oyun oynamak için bunu yaptırabilirsiniz. Şuan için Slim kasa hariç tüm kasalara FW uygulanmaktadır. Gelelim FW - XBoxLive olayına...

Live, XBox 'un kullanıcılarına sunduğu ONline platformdur. Oyuncular ONline oyun oynayabilir, Live 'ın sunduğu oyunları indirebilir, sohbet vs diğer uygulamaları kullanabildiği platformdur. Makineniz FW 'lendiği an bu platformdan banlanmaz. Microsoft belirli zamanlarda ban dalgası yapar ve FW 'li makinaların Live bağlantılarını banlar. Live 'dan banlanmanız oyun oynamanızı, xbox un diğer özelliklerini kullanmanızı engellemez sadece Live 'ı kullanamanızsınız yanii ONline seçeneğini kullanamazsınız.

Bence korsan kullanacaklar için en iyi seçenek XBox 360 Elite.

Cem.B
28-11-2010, 10:54
varmı kulak arkası duyumlar ban mevsimi geçmiş mi :)

valla ben geçen son updatei filan yaptım xbox ın 1 saate yakında takıldım

forzada bnm yaptğım derecelerle gevurun değerleri karşılaştırdım bişi olmadı :)

StyleALP
28-11-2010, 10:56
ozaman sıkıntı yok ben kampanya kollamaya devam ediyim :D

Elite 'nin paketinde WİFİ aparatı gelmekte.

Cem.B
28-11-2010, 10:56
Şimdi XBox 360 piyasada çoğunluk olarak yani sıfır alacaksanız tüm cihazların anakartı Jasper. Jasper anakart, en son çıkan güncel ve diğerlerine göre daha az sorunlu bir anakart. Zaten aldığınız zaman görüceksiniz Jasper Arcade, Jasper Elite yazar. Jasper anakartın ismi yani.

Şimdi gelelim çeşitlerine. Şuan en güncel ve iyi cihazlar Jasper Arcade, Jasper Elite ve Slim.

Arcade: Kutu içeriğinde konsol, 1 adet joystick, güç kabloları ve 512 Mb hafızası var. Yanii oyun yüklemeyecek, usb flash bellekten dosyalarını kullanacak kişiler için. Cihazın fabrika çıkış rengi gridir.

Elite: 120 GB dahili hafızalı, kutu içeriğinde aparat ile wifi kablosuz ağ bağlantısı, kulaklık gibi extraları var. Fabrika çıkış rengi siyah.

Slim: En son çıkan kasadır. Kinect ( hareket algılayan ve bunu oyuna yansıtan aygıttır ) içeren, inceltilmiş kasası, 250 GB hafızası, yeni fan tasarımı ve diğer yenilenen özellikleri olan versiyondur. Fabrika çıkış rengi metalik siyah.

Gelelim uygun XBox 'ı seçmeye.

Spotcularda vs Arcade 450-500 TL civarlarında. Ama artık Elite 'nin fiyatları elektronik mağazalarda o civarlarda olduğu için hiç Arcade almayın. Elite 'nin extraları inanın Arcade almamanız için iyi bir neden. İkiside aynı fiyat ya.

FW olayı orjinal olmayan yoldan konsolu kullanmaktır. Çip mip değildir, dvd sürücüsünün anakartla olan bağlantılarını lehimle gerekli yerleri değiştirmek, yanıltmak. Bunu yapan birçok yer var. Oyun fiyatları PlayStation 3 ile aynı sayılır. Korsan oyun oynamak için bunu yaptırabilirsiniz. Şuan için Slim kasa hariç tüm kasalara FW uygulanmaktadır. Gelelim FW - XBoxLive olayına...

Live, XBox 'un kullanıcılarına sunduğu ONline platformdur. Oyuncular ONline oyun oynayabilir, Live 'ın sunduğu oyunları indirebilir, sohbet vs diğer uygulamaları kullanabildiği platformdur. Makineniz FW 'lendiği an bu platformdan banlanmaz. Microsoft belirli zamanlarda ban dalgası yapar ve FW 'li makinaların Live bağlantılarını banlar. Live 'dan banlanmanız oyun oynamanızı, xbox un diğer özelliklerini kullanmanızı engellemez sadece Live 'ı kullanamanızsınız yanii ONline seçeneğini kullanamazsınız.

Bence korsan kullanacaklar için en iyi seçenek XBox 360 Elite.

çip derken bizde makine bağlayıp ayar yapıolar demedik :) halk dilinde o lehim işi ps2 den kalma çip olarak kalmıştır onu demek istedim

Cem.B
28-11-2010, 10:58

ben 2 tane aldım bir tanesi ingiltreden diğeri türkiyede yoktu ikisindede herşey var ama o yok

StyleALP
28-11-2010, 10:58
çip derken bizde makine bağlayıp ayar yapıolar demedik :) halk dilinde o lehim işi ps2 den kalma çip olarak kalmıştır onu demek istedim

Yok Abi sözüm sana değil zaten çip denilince yanlış anlaşılmasın diye açıklama yaptım. Makinaya herhangi bir zarar gelmiyor zaten gözünüzün önünde açıp lehimlemeyi yapıyorlar...

ben 2 tane aldım bir tanesi ingiltreden diğeri türkiyede yoktu ikisindede herşey var ama o yok

Şaşırdım, kutu içeriğinde yer alıyor ama.

TolgaEsentepe
28-11-2010, 10:59

öyle bişey yok wifi falan çıkmıyor Alp :)

TolgaEsentepe
28-11-2010, 11:01
valla ben geçen son updatei filan yaptım xbox ın 1 saate yakında takıldım

forzada bnm yaptğım derecelerle gevurun değerleri karşılaştırdım bişi olmadı :)

hmmm :) o zaman ben bağlanayım bu gece ya.. geçen gün evde deli gibi ethernet kablo aradım. Meğerse elite lerde zaten içinden yeteri uzunlukta kalbo çıkıyormuş salak gibi oldum :D :D

desibel
fw bildiğin kopya oyun oynamak için çip yapılması oluyor

banlanma online oyun oynarken yada bir oyunun updatelerini indirirken,kısaca netteyken banlama mevsiminde banlanırsan bir daha nete girememen anlamına geliyor makinene bişi olmuyor yani

online nasıl oluyor mesela 35-40 tl gibi bir rakama 3 aylık xbox live üyeliği alabiliyorsun bunun 1 aylığıda var 1 seneliğide fiyatlrda ona göre doğru orantılı

Hay allah razı olsun:)

Cem.B

yok yok çıkmıyor yanlış bilgi oldu biraz

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-konsol-oyun-aksesuar-xbox-360-yeni-xbox-360-usb-2-0-wireless-wifi-network-adapter/detay?

böyle birine 80 lira ateşledinmi verir heralde :)

StyleALP
28-11-2010, 11:02

Özür Dilerim evet Elite nin kutusundan değildi...

StyleALP
28-11-2010, 11:04
yok yok çıkmıyor yanlış bilgi oldu biraz

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-konsol-oyun-aksesuar-xbox-360-yeni-xbox-360-usb-2-0-wireless-wifi-network-adapter/detay?

böyle birine 80 lira ateşledinmi verir heralde :)

Doğubank 'da 70 - 80 civarlarındaydı...

onursumer
28-11-2010, 11:23
70-80 tl bişey değil ya en kotu access point var kullanmadığım şimdi aklıma geldi onu bağlarım :D

Cem.B
28-11-2010, 11:30
70-80 tl bişey değil ya en kotu access point var kullanmadığım şimdi aklıma geldi onu bağlarım :D

bu arada onur makinenin fiyatının dahada düşceğini zannetmiyorum zamanında 899 du ztn ben ingiltreden 650 ye almıştım yani düştüğü düşeceği odur :)

ztm microsoftun çokta umrunda deildir öle indirim yapmak adamlar türkiyeye satışını bile yapmmaışlardı

onursumer
28-11-2010, 11:36
evet ben düşmesini beklemiyorumda

elektro word falan çok agrasif fiyatlar veriyor mesela ilk 50 adet şeklinde onlardan bitane alırım arkadaşlar var o tarz yerlerde çalışan :D

birde aslında acelem yok daha gt5 i uzun sure oynarım direksiyonla

xboxta direksiyonum çalışmıcakmış :D onada çozum bulmam gerekioyr

TolgaEsentepe
28-11-2010, 11:38
Direksiyon için cinali birşeyler diyordu ya hani, çeviri cihazımı ne varmış bütün direksiyonlar bağlanabiliyormuş. Araştır istersen onlar uyuyorsa çözüm olabilir :D

onursumer
28-11-2010, 11:46
ben hala anlamıyorum ya g25 nasıl uymaz xbox a microsoft un büyük ayıbı valla

şuan sırf bunun için erteliyorum alırsam bi işime yaramıyıcak :D

Onurkk06
28-11-2010, 11:47
daha önce x box kullanmış biri olarak elite ile arcade arasındaki tek fark elitenin siyah :D artı kablosuz kulaklık + hddsi 120 250 gb fln bunu sonradan arcadeye de takabiliyosunuz alacaksanız 2009 üretimliler jasper kasadır 2009 aldı her hangi bir x box almayın artık slimlere de fw işlemi yapılıyor bence alacaksanız slim alın ha netden oynayacağım diosanız gene de slim alın :)

Onurkk06
28-11-2010, 11:50
bu arada makineye fw işlemi yaptırırsanız garanti dışı kalıyor diye biliyorum

doush
28-11-2010, 12:27
fw yapıp da orijinal forza ile online oynamak istersek yine makinanın ban yeme riski oluyor mu ?

Cem.B
28-11-2010, 12:29
fw yapıp da orijinal forza ile online oynamak istersek yine makinanın ban yeme riski oluyor mu ?

oluyor malesef

doush
28-11-2010, 12:31
oluyor malesef

paranın gözü kör olsun :D

arfy
28-11-2010, 12:37
şimdi konuyu full takip edemedim de , xbox la g25 çalışmıyormu

trgy
28-11-2010, 12:52
şimdi konuyu full takip edemedim de , xbox la g25 çalışmıyormu

evet,calışmıyor.

arfy
28-11-2010, 13:47
iyice kafama takılmıştı belki bugün gidip alıcaktım xbox ı ama g25 le oynayamadıktan sonra ne yapayım ki :S

pc i televizyona bağlar r factor yada lfs oynarım g25 le daha iyi :)

gran tourismo da var neyse xbox devri kapanmıştır benim için .. teşekkürler bilgi için :)

despe
29-11-2010, 09:55
evet hafta sonu çok yoğundum hiç takip edemedim :D

bursada cumartesi günü birçok elektronik eşya satan mağazayı gezdim. birtek electroword e gitmedim.

gezdiğim yerlerde tek mediamarkette vardı xbox360 jasper board lı elite mi arcade mi hatırlamıyorum. 2 adet oyun hediyesi vardı. 499 tl.

şimdide electroword e bilgi formu yolladım ürün ile ilgili ellerinde var mı diye.
-------------------------------------------------------------------------

şimdi bu xbox360 lara normal usb flashdisk mi takabiliyoruz. yoksa xbox360 a uygun harici bir bellek varda onu alıp onu mu takıyoruz.

eğer öyle ise 4 gb slim alıp harici bağlarsak çalışır neticede :D

ben baya baya kafaya koydum sırf forza3 için bursada xbox360 slim bulursam alacağım.

despe
29-11-2010, 10:04
az önce görüştüm electroword ile xbox360 slim 250 gb. 799 tl cik :D

desibel
29-11-2010, 10:14
evet hafta sonu çok yoğundum hiç takip edemedim :D

bursada cumartesi günü birçok elektronik eşya satan mağazayı gezdim. birtek electroword e gitmedim.

gezdiğim yerlerde tek mediamarkette vardı xbox360 jasper board lı elite mi arcade mi hatırlamıyorum. 2 adet oyun hediyesi vardı. 499 tl.

şimdide electroword e bilgi formu yolladım ürün ile ilgili ellerinde var mı diye.
-------------------------------------------------------------------------

şimdi bu xbox360 lara normal usb flashdisk mi takabiliyoruz. yoksa xbox360 a uygun harici bir bellek varda onu alıp onu mu takıyoruz.

eğer öyle ise 4 gb slim alıp harici bağlarsak çalışır neticede :D

ben baya baya kafaya koydum sırf forza3 için bursada xbox360 slim bulursam alacağım.

499 fiyat güzelmiş tabiki elite modeliyse

bende şu ürüne almayı düşünüyorum
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-konsol-oyun-konsol-xbox-360-xbox360-slim-sifir-pal-slim-4gb-1-75-fw-li-kopya-5-oyun-hdmi-35486998/detay

despe
29-11-2010, 10:22
499 fiyat güzelmiş tabiki elite modeliyse

bende şu ürüne almayı düşünüyorum
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-konsol-oyun-konsol-xbox-360-xbox360-slim-sifir-pal-slim-4gb-1-75-fw-li-kopya-5-oyun-hdmi-35486998/detay

ben görüştüm bu vatandaşla telde cuma günü.

eğer fw yapacaksan fiyat 575 tl.

eğer hayır ben orjinal 4 gb slim almak istiyorum diyosan 475 tl nakit fiyatı var.

eğer 4 gb lığa normal harici disk takabiliyorsak 4 gb lık alalım bizim işimizi görsün. yükleyelim oyunları cd ye. cd rom zorlanmadan oynatsın oyunları.

Ahmet.S
29-11-2010, 11:06
emre hafızadan oynamak için her seferinde cd takman gerekiyomuş oynuyacağın oyunun cd sini ama sen sadece forza oynucaksan bişi olmaz makinaya nolucakki

Serencebey
29-11-2010, 11:13
bu Kinect modeli hakkında bilgi sahibi olan varmı kac paradır nedir ne degildir?

Ahmet.S
29-11-2010, 11:28
kinetic tr de henüz yok diye biliyorum ebay 200 dolar civarlarında

kamera senin hareketlerini algılıyo ona göre oynuyosun

Forza 4 kinetic demo

http://www.youtube.com/watch?v=IhaycgyFt2U

Arabayı inceleme yeri çok hoşuma gitti bakınıyosun filan

http://www.youtube.com/watch?v=zYGuFsYDbQQ

despe
29-11-2010, 11:33
emre hafızadan oynamak için her seferinde cd takman gerekiyomuş oynuyacağın oyunun cd sini ama sen sadece forza oynucaksan bişi olmaz makinaya nolucakki

aga ben tamamen orj oynayacağım xbox ile. fw yapmıcam. orj cd alıp online takılacağım :D

zaten ps3 var onu jailbreakla kulanıyorum, xbox uda orjinal kullanacağım.

tek merak ettiğim,

xbox360 slim 4 gb. lık makinaya. harici hdd takabilir miyiz fw yapmadan. yani oyunu içine kopyalayayım fakat ben yine oyunu orj cd takarak oynayayım.

Ahmet.S
29-11-2010, 11:38
aga ben tamamen orj oynayacağım xbox ile. fw yapmıcam. orj cd alıp online takılacağım :D

zaten ps3 var onu jailbreakla kulanıyorum, xbox uda orjinal kullanacağım.

tek merak ettiğim,

xbox360 slim 4 gb. lık makinaya. harici hdd takabilir miyiz fw yapmadan. yani oyunu içine kopyalayayım fakat ben yine oyunu orj cd takarak oynayayım.

arkadaşım almanyada orjinal forza3 aldırayım aga sana 18 euro filan yazıyodu ebayde bi aksilik olmazsa alır şu an işleri yoğun görüşemiyorum xbox istedim bende ondan

despe
29-11-2010, 11:42
msn e gel ahmetçim :D

despe
29-11-2010, 12:41
media marketide aradım az önce.

jasper işlemcili xbox360 elite 120 gb. + 2 oyun hediye 499 tl. wordcard a 10 taksit vade farksız :D

GökhanO
29-11-2010, 13:12
media markt artık bonus card ile calısmıyor sanırım onceden ona da taksit yapiyorlardı

desibel
29-11-2010, 13:17

jasper işlemcili xbox360 elite 120 gb. + 2 oyun hediye 499 tl. wordcard a 10 taksit vade farksız :D

Burda en ucuzu 699 2 oyun hediyeli :(

TolgaEsentepe
29-11-2010, 13:27

2 oyunla süper fiyat bence

despe
29-11-2010, 13:53
media markt artık bonus card ile calısmıyor sanırım onceden ona da taksit yapiyorlardı

eleman vade farkı ile taksit oluyor dedi bonusa.

12 taksitte 30 tl falan farkeder dedi bana.

desibel
29-11-2010, 14:24
Bence sen bu fiyata bekleme yapma direk yazıl sen xbox a:)

tyMu
29-11-2010, 14:27
499 elite iyi duruyor :D
kinetik cihazınıda aral getiriyor
http://www.aralgame.com/asp/product/2818/Kinect-XBOX-Aksesuar

desibel
29-11-2010, 14:29
499 elite iyi duruyor :D
kinetik cihazınıda aral getiriyor
http://www.aralgame.com/asp/product/2818/Kinect-XBOX-Aksesuar

vaşşşş:D ben kesin bi xbox 360 elite alcam 1-2 ay sonrada bu aleti aldınmı işe gitmem heralde hahahahaha:D

despe
29-11-2010, 14:31
ya bu jasper işlemcili elite lerde 3k problemi olmuyor mu :D

SULTANOGLU
29-11-2010, 14:32
bu konu çok zehirli :) sanırım bende gidip alıcam :D

Onno
29-11-2010, 15:49
ya bu jasper işlemcili elite lerde 3k problemi olmuyor mu :D

Olmuyor :) mis gibi kullanıyorum şeytan kulagına kurşun :)

despe
29-11-2010, 15:51
Olmuyor :) mis gibi kullanıyorum şeytan kulagına kurşun :)

orası güzel ozaman.

peki diğer postlarda da sordum.

4 gb lık alsam. buna harici hdd bağlayabilir miyim. misal elimde 1 TB harici harddiskim var. orj oyunu bunun içerisine kopyalayıp yine cd den oynayabilir miyim ?

Onno
29-11-2010, 16:26
orası güzel ozaman.

peki diğer postlarda da sordum.

4 gb lık alsam. buna harici hdd bağlayabilir miyim. misal elimde 1 TB harici harddiskim var. orj oyunu bunun içerisine kopyalayıp yine cd den oynayabilir miyim ?

fat32 dosya formatlı olmalı

ilgili konu:
http://forum.donanimhaber.com/m_38984911/mpage_1/f_/key_//tm.htm

despe
29-11-2010, 16:33
fat32 dosya formatlı olmalı

ilgili konu:
http://forum.donanimhaber.com/m_38984911/mpage_1/f_/key_//tm.htm

oo iyimiş. problem değil. zaten 1 TB lık hdd im fat32 formatında :D

Onno
29-11-2010, 16:38
oo iyimiş. problem değil. zaten 1 TB lık hdd im fat32 formatında :D

;) güzel ozaman

tyMu
29-11-2010, 17:46
bu harici hdd ile forzada disk2 de kurabilirmiyiz arcade hdd'de si olmayan bir xbox360 a şimdi :)

Kemalozcan
29-11-2010, 18:23
Bende 1 tblık hard disk var, normal 250gb lık hard diskimi taktım ve 16 gb sini kullanabiliyor. Eğer 1tb lık fat32 ise tamamını kullanabiliyor mu ?

Ozan Özer
29-11-2010, 22:20
Bu forum adama herşeyi aldırır valla..:) Xbox ve forza 3;Ps3 ve GT5'e göre daha iyi bir seçenek olacak sanırım..Bu makineden iyi anlayan biri Elite mi yoksa SLİM mi alınması gerektiğini söyleyebilir mi? Her kafadan bir ses çıktı iyice karıştı olay..

despe
30-11-2010, 06:52
Bu forum adama herşeyi aldırır valla..:) Xbox ve forza 3;Ps3 ve GT5'e göre daha iyi bir seçenek olacak sanırım..Bu makineden iyi anlayan biri Elite mi yoksa SLİM mi alınması gerektiğini söyleyebilir mi? Her kafadan bir ses çıktı iyice karıştı olay..

slim en yeni ve sorunsuz modeli.

elite veya arcade olanlarda jasper boardlı olmasına dikkat ediliyormuş sadece.

StyleALP
30-11-2010, 07:52
slim en yeni ve sorunsuz modeli.

elite veya arcade olanlarda jasper boardlı olmasına dikkat ediliyormuş sadece.

Korsan oyun oynayacaksanız ve Slim 'de FW mevcutsa Slim alın. Yoksa Elite, hiç Arcade 'ye dokunmayın, Elite 'nin extralarının yanında Arcade almak mantıksız...

despe
30-11-2010, 07:55
bnen orjinal takılacağım xbox ile :D

StyleALP
30-11-2010, 08:04
bnen orjinal takılacağım xbox ile :D

O zaman en iyisi Slim Abi. Fiyatlar oldukça düşüyor bazen. Eylül 'de 600 TL idi 250 'lik Slim :)

despe
30-11-2010, 08:06
bakalım takipteyim niyetine girdim zaten denk gelirse alacağım uygun fiyatlı.

Onrcn
30-11-2010, 08:25
HDD siz olan modellerde extra iste usb dir falan sanirim forza da replay lerin gosterilmemesi sonucunu ortaya cikariyor haberiniz olsun. Kemal arkadasimiz hdd i soktukten snra replayleri izleyemedigini soyledi.

Onno
30-11-2010, 10:49
HDD siz olan modellerde extra iste usb dir falan sanirim forza da replay lerin gosterilmemesi sonucunu ortaya cikariyor haberiniz olsun. Kemal arkadasimiz hdd i soktukten snra replayleri izleyemedigini soyledi.

Olabilir , ripli psp oyunlarında da ara videoları izleyemiyordum

arfy
30-11-2010, 10:57
bu xbox i aldk dielim, orijinal takilmak istiyoruz.. orijinal oyunlari kac gayme :-D

despe
30-11-2010, 11:16
ebay da baya ucuz tr ye göre :D

Onno
30-11-2010, 11:19
bu xbox i aldk dielim, orijinal takilmak istiyoruz.. orijinal oyunlari kac gayme :-D

60 TL ile 175 TL arasında

Spawn
30-11-2010, 11:22
bende forza için xbox almayı düşünüyorum , 2009 öncesi üretimler problemiymiş galiba soğutma sistemleri . yeni bi board çıkacakmış onu bekleyin diyorlar . jasper 2 idi yanlış hatırlamıyorsam

despe
30-11-2010, 11:48
jasper boardlı xbox lar zaten şu an piyasada mevcut.

isteyen olurda bursadaki media marketten 499 tl ye jasper boardlı xbox360 elite 120 gb hatırlıyorum + 2 oyun oyunun biri transformers diğerini hatırlamıyorum alıp kargolayabilirim.

arfy
30-11-2010, 11:48
heeh smdi bide bu cikti alma karari almaya yakinken :-D

despe
30-11-2010, 11:49

evet ürün bilgisi bu şekilde dün sormuştum :)

Spawn
30-11-2010, 11:55
despe JASPER 2 dedim . :D

Low-Rider
30-11-2010, 12:01
efe xbox alda çökiyim

despe
30-11-2010, 12:05
despe JASPER 2 dedim . :D

amk bunun 1 i 2 si de mi var jasper ın :D

Spawn
30-11-2010, 12:05
özgür memlekete bi geleyim hele . mısırda da bakayım fiyatlar nasıl , belki burda bulurum ucuza .

çıkacakmış işte yakın zamanda "JASPER 2" tüm ısınma soğuma takılma donma 3K problemlerinin çözüleceğini söylüyorlar

Low-Rider
30-11-2010, 12:06
aynen bak bakalım mısırda

ucuzsa hediye alırsın bana

Spawn
30-11-2010, 12:08
Senin alacağın hediyeler ne oldu lan düdük .

piramit oyuncağı alim sana burdan . üstünde eğlenirsin :D

Low-Rider
30-11-2010, 12:11
al al

bende sana bereket tanrısı sipariş ettim gelince vericem eline oynarsın

Spawn
30-11-2010, 12:13
çok iyisin bebeğim :D

Onno
30-11-2010, 12:17
jasper boardlı xbox lar zaten şu an piyasada mevcut.

isteyen olurda bursadaki media marketten 499 tl ye jasper boardlı xbox360 elite 120 gb hatırlıyorum + 2 oyun oyunun biri transformers diğerini hatırlamıyorum alıp kargolayabilirim.

alacaklara söyliym çok iyi fiyat ;) 40 a da kırdırırsınız mis gibi devam

ben aldığımda 600 TL ydi.

arfy
30-11-2010, 12:24
su jasper 2 olayina aciklik getirecek bi xbox ci baba yigit varmiddir ... allalimmi bekleyelimmi

Spawn
30-11-2010, 12:27
nitrojunkie söyledi bana da . söylim de yazsın buraya

Spawn
30-11-2010, 12:31
Xbox 360 Elite mısır fiyatı

http://www.radioshackegypt.com/product_info.php?cPath=410&products_id=5079

2666 LE = 666.5 TL

despe
30-11-2010, 12:46
burda daha ucuz la :D

arfy
30-11-2010, 12:51
fiyati gectik uygun bulursak alicam da su jasper 2 olayi ne is :-D

despe
30-11-2010, 13:05
fiyati gectik uygun bulursak alicam da su jasper 2 olayi ne is :-D

işlemcisi. eski modellerde işlemci ısınıp yanıyormuş hatta lehim eritmeye kadar gidiyormuş :D o yüzden eski xbox la 3kırmızı yani 3k denen bir arıza veriyor. bu arızayı bi kez verdi mi sürekli veriyormuş ve tamiri için işlemci değişmesi gerekiyormuş vs. vs :D

jasper2 boardlı olanlarda bu sorun yokmuş

ve slim kasalarda :)

Serencebey
30-11-2010, 13:07
hangı XBOXu alacaz sımdı bı dunya model var slımler masallah cok pahalı ama bırde Kinect Go lar var onlar uygun onların ne farkı var

yokmu bızde bu konuda bılgısı olan yhu?

ne alalım?

http://www.hepsiburada.com/Liste/xbox-4-gb-go-kinect-ready/ProductDetails.aspx?productId=oyunmak023415&categoryId=33000465

desibel
30-11-2010, 13:09
Ben aldım :D bekliyemedim daha fazla şiddetle tavsiye ederim :D

SULTANOGLU
30-11-2010, 13:09
aynen bende alıcam sanırım, bukonuda açıklık gelmesi çok iyi olur.

Harunde
30-11-2010, 13:12
bende bir soru sorayım G27 bağlanıyor mu xbox'a ?

despe
30-11-2010, 13:14
hangı XBOXu alacaz sımdı bı dunya model var slımler masallah cok pahalı ama bırde Kinect Go lar var onlar uygun onların ne farkı var

yokmu bızde bu konuda bılgısı olan yhu?

ne alalım?

http://www.hepsiburada.com/Liste/xbox-4-gb-go-kinect-ready/ProductDetails.aspx?productId=oyunmak023415&categoryId=33000465

aynı paket içeriği sahibinden de geçmiş postlarda yazım. 475 tl ye geliyor nakit. kredi kartına misal bonus 12 taksit 500 tl dedi.

Serencebey
30-11-2010, 13:15

arastırdıgım kadarıyla sadece Microsoftun kendi direksıyonu calısıormus...

Spawn
30-11-2010, 13:17

maalesef...

arfy
jasper2 boardlı olanlarda bu sorun yokmuş

jasper mi jasper2 mi :-D

Serencebey
aynı paket içeriği sahibinden de geçmiş postlarda yazım. 475 tl ye geliyor nakit. kredi kartına misal bonus 12 taksit 500 tl dedi.

abow harbımı hemen bakıorum

Spawn
30-11-2010, 13:19
burak bozuk olanın nesi var , hediye et bana ben tamir ettiririm onu

despe
30-11-2010, 13:21
jasper mi jasper2 mi :-D

nebilem baksana jasper2 de var diyo sıpavn :D

Spawn
30-11-2010, 13:23
daha yok yok , çıkacakmış yakın vakitte , toptan problemleri çözülmüş . nitrojunkie adamı da nette değilki aydınlatsın hepimizi .

siz alacaksanız alın bana ne bakıyosunz :D

5-6 gün önce nitrojunkie ile bana xbox bakmaya gittik 2009 üretimi olanlar vardı tükkanda , moruk bunlar olmaz dedi o kadarını hatırlıyorum . :D

despe
30-11-2010, 13:39
xbox 360 elite 120 gb jasper işlemcili + 2 adet kol birisi transformers diğerini bilmiyorum. 499 tl bursa da :D medimarkette :D

Spawn
30-11-2010, 13:43
pazarlık yapamıyoruz dimi media market le . :D

desibel
30-11-2010, 13:45
xbox aldım yanlız bilmediğim bişey var bu forza oyunu 2 cd bunu nasıl oynıcaz?

Bide oyunları xboxa nasıl yükleniyo ?

despe
30-11-2010, 13:45
pazarlık yapamıyoruz dimi media market le . :D

cık olmuyo pazarlık. ama word card a peşin fiyatına 10 taksit yapıyolar :D

Spawn
30-11-2010, 13:48
alıştık tech den alışveriş yaparken sıkı pazarlığa .

son fiyat ne olur diye mail atıcam mediamarkt a bakalım ne cevap gelicek

despe
30-11-2010, 13:50
xbox aldım yanlız bilmediğim bişey var bu forza oyunu 2 cd bunu nasıl oynıcaz?

Bide oyunları xboxa nasıl yükleniyo ?

forzayı kaça aldın ?

desibel
30-11-2010, 13:54
forzayı kaça aldın ?

kopya aldım aldığım yer 7-8 tane oyun verdi

Antalyalogy
30-11-2010, 21:21
Arkadaşlar çok ilginç bir video buldum amcamlar hem GT5 de hem de Forza da yolun ortasına park etmişler yapay zekanın iki oyunda gösterdiği tepkilere bakın karar verin hangi oyunda daha iyi diye :D:D:D

Aynı mesajı GT5 konusuna da yazdım görmeyen kalmasın diye ..

ox70Ho9_jX4

http://www.youtube.com/watch?v=ox70Ho9_jX4

Onurkk06
30-11-2010, 21:27
gt5 deki çarpışma sesi de çok ilginçmiş :D

tyMu
30-11-2010, 21:31
sadece grafik yapmışlar anlaşılan bukadar senede :D
karşılaştırma güzel olmuş :)

TolgaEsentepe
30-11-2010, 23:07
o videodaki sangi gt5 değil de 4 gibi duruyo, o göstergeler gt4 deydi cünkü

despe
01-12-2010, 09:26
kopya aldım aldığım yer 7-8 tane oyun verdi

oynayabildin mi forza yı :D

Onno
01-12-2010, 10:20
bu arada forza da 350z ye twin turbo uygulayın , supercharger advanced koydum güç düştü :)

Onrcn
01-12-2010, 14:24
arkadaşlar çok ilginç bir video buldum amcamlar hem gt5 de hem de forza da yolun ortasına park etmişler yapay zekanın iki oyunda gösterdiği tepkilere bakın karar verin hangi oyunda daha iyi diye :d:d:d

aynı mesajı gt5 konusuna da yazdım görmeyen kalmasın diye ..

ox70ho9_jx4

http://www.youtube.com/watch?v=ox70ho9_jx4

dup dup dup dup :d

Onno
01-12-2010, 15:05
Alun size forza 4 ve kinect...
http://uk.ign.com/videos/2010/06/15/forza-4-x360-e3-2010-test-drive?objectid=77615

NitroJunkie
01-12-2010, 19:07
su jasper 2 olayina aciklik getirecek bi xbox ci baba yigit varmiddir ... allalimmi bekleyelimmi

Bulabiliyosan 2009 aralıktan sonra üretimlileri alabilirsin.. Zaten aldığın yer en kötü 1 yada 2 sene garanti verecek. Bu xboxlarda soğutmasına dikkat ettiğin sürece bir sorun çıkmıyor.

He ama illa kafam rahat etsin, param da bol diyorsan yeni slimlerden al. Ama tabi yine söylemekte yarar var, soğutma bu tür konsollarda çok önemli.. Eğer çok kötü bir ortamda ise o sıcaklığa ne PS dayanır ne xbox..

Dragger
01-12-2010, 19:11
Arkadaşlar çok ilginç bir video buldum amcamlar hem GT5 de hem de Forza da yolun ortasına park etmişler yapay zekanın iki oyunda gösterdiği tepkilere bakın karar verin hangi oyunda daha iyi diye :D:D:D

Aynı mesajı GT5 konusuna da yazdım görmeyen kalmasın diye ..

ox70Ho9_jX4

http://www.youtube.com/watch?v=ox70Ho9_jX4

Bu video olayın sonu olmus :)

Forzada golf2ye r32 swap üstüne de schmidt jant koyduktan sonra gt bende zaten bitikti :D

Kemalozcan
01-12-2010, 19:31
xbox360'da şimdiye kadar yaşadığım tek sıkıntı, orj. hdd olmadığı için forza'da replay modunun ortadan kaybolması.. bunu da kısa zamanda aşıcam :)

Son aracım, AE 86 Toyota Turion :) A sınıfına kadar yükleyin aracı, biraz negative camber ile düz gitmeyi deneyin :):)

StyleALP
01-12-2010, 21:15
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=69836

Hafıza hakkında

arfy
02-12-2010, 20:47
bu kadar yazıdan sonra kalktım gittim aldım xbox ı .. bakayım ne menem bişeymiş bu forza motorsports :)

TolgaEsentepe
02-12-2010, 21:44
çok güzel bişey arfy :) ses seviyorsan direk hondadan başla vtec sesiyle mest ol sonrada supranın ve e36 nın sesini dinle puanın 10 olur direk :)

Ahmet.S
02-12-2010, 21:44
bu kadar yazıdan sonra kalktım gittim aldım xbox ı .. bakayım ne menem bişeymiş bu forza motorsports :)

hayırlı olsun bende xbox diyorum bu konuyu takip ediyorum sonra ps3 diyorum hayırlısı olsun bakalım

arfy
02-12-2010, 21:48
ps3 de gt5 oynuyordum g25 le .. yazıları okuyup videolara da baktıktan sonra bi forza merakı uyandı .. gittim aldım bende bi xbox .. forza tabiki bide .. oynamaya başladım .. oyun zevk olarak,oynanış olarak çok çok daha güzel geldi bana göre gt5 e göre .. ah bide keşke g25 çalışsaydı .. saolun bu arada :)

Ahmet.S
02-12-2010, 22:11
microsoftun bi direksiyonu var oda hata veriyo filan diye bi kaç video izlemiştim ufak bebeişim var ilerde kineticle oynarmı diyede aklıma geldi ama asıl kendim için istiyorum :)

arfy
03-12-2010, 00:01
en son msj attığımdan beri yani 22:48 den beri oynuyormuşum bende :D kendi arabamın aynısını yapiim diye kırmızı bi cupra yaptım az da yükledim çok güzel oldu .. kendi arabanla oynar gibi çok zevkli valla :D

msj lardan sonra bi typer la gezindim harbi vtec açıo sanki :D ses öyle en azından .. bide supra aldım zır stock ama sesi fenaa :D yüklesek nolur acaba :D ayrıca güzel yanlıo :D

kinetic için bende düşünüyorum açıkcası .. bebişim yok ben direkt kendim için istiyorum :D
ama düşünüyorum acaba elim ayağım boş böyle çok saçma salak gelmezmi bi süre sonra hissiz gelmezmi acaba .. araba kullanıosun direksiyon yok .. force feedback yok o nasıl olcak :D neyse çıksın görücez

2sinide oynadıktan sonra kendimce görüşüm (forzamı gran turismo mu) forza kesinlikle

Schumi
03-12-2010, 00:20
Direksiyon olmadan ne GT5 nede Forza oynamam. XBOX360 için Logitech direksiyon üretmediği için Microsoftunkide aşırı dandik olduğundan Fanatech mi nedir oda acaip pahalı olduğundan XBOX360 olmaz.

SifirinciMurat
03-12-2010, 00:25
Direksiyon olmadan ne GT5 nede Forza oynamam. XBOX360 için Logitech direksiyon üretmediği için Microsoftunkide aşırı dandik olduğundan Fanatech mi nedir oda acaip pahalı olduğundan XBOX360 olmaz.

GT5'i bilmem de Forza senin beklentilerini karşılamaz zaten. iRacing diyeceğim de o da sağlam para.

doush
03-12-2010, 00:40
Fanatek aslında G25 ten 50 euro kadar pahalı.. Her platformda alayına gider hehe :D PS3'ün controllerıyla oynamadım ama, xbox 360 ınki sanki tam olarak forza için üretilmş gibiydi..

Uras abi bir de şöyle bir şey var. iRacing pahalı da yıllık falan ucuza geliyor ya.. Değiyor mu bence değer.. Burak abi ilk defa G25'imin olduğunu hissettim demişti :)

Schumi
03-12-2010, 00:54
Oha pahalıymış. Peki güzelmi harbiden. Zaten bende HTPC var sürekli açık halde. PC oke DFGT Pro da var 900derece. Debriyaj ve vitesim yok oyun o kadar iyi denenebilinir.

SifirinciMurat
03-12-2010, 00:56
Fazlasıyla değer, en azından konsol vs uğraşanaa kadar 1-2 aylığına denenebilir. Ben zamanım olmadığı için ilgilenemiyorum hiç.

http://www.autoblog.com/2010/12/02/iracing-star-gets-chance-to-try-real-thing-at-road-atlanta/

Schumi
03-12-2010, 01:01
Yarın ben tertibatı kurayım tv önüne. :D

doush
03-12-2010, 01:18
DFGT yi falan satıp alın Fanatek.. Hepsini tek bir konsolda toplayın işte :D O alüminyum pedallar bitiriyor beni ya :D

http://www.iracing.com//membership/