PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Golf 2'de Transporter enjektörü kullanmak_?

ZaZy
28-11-2010, 20:07
Golf 2'de Transporter enjektörü kullanmanın ne gibi avantajları yada dezavantajları olur...
Aracım 1.6 Gl Turbosuz düz dizel...

Transporter enjektörleri kullanmanın zararı motoru çok mazota boğarda araç yığılır mı_? Yakıt sarfiyatı çok fazla mı olur_? (normalde 15kuruş yakarken şimdi 30 kuruştan aşşa inmio)
yoksa aracın gitmesi çok çok mu ilerler_?iyi mi olur__?

Bilenler yardımcı olabilirlerse sevinirim...
saygılar...

bilalMW
28-11-2010, 23:09
yakıt pompan değişmediği sürece daha fazla mazot basmaz ki. hadş bastın diyelim afr tutması için f si tamam ya a sı? havada basman gerekir aksi takdirde fakir karışıma düşer.

Mehmet Gazihan
29-11-2010, 10:30
dizelde püskürtme basıncı önemlidir.. benzinli ile ilgili bildiklerini unut bu hesapları kitapları yaparken.. yakıtı ne kdr iyi pulvarize edersen o kadar fazla yakıt yakabilirsin.. hava basman gerekmeyebilir anlıcağın..

bu arkadaş transperter enj demiş.. dizelde enjekor memeleri pistondaki veya kapaktaki yanma odası fiziğine gore açılanır.. iki arac arasındaki yanma odası fiziğini kontrol etmen lazım..

pek oynamanı tavsiye etmem..

aynı makinanın turbosunu benim abim audi80 de kullanıyor.. sende kolayca 1000 tl ye turbolayabilirsin makinanı.

Dou
29-11-2010, 10:52
yakıt pompan değişmediği sürece daha fazla mazot basmaz ki. hadş bastın diyelim afr tutması için f si tamam ya a sı? havada basman gerekir aksi takdirde fakir karışıma düşer.

yazmayayım yazmayayım diyorum ama yok bu sefer yazıcam

her topicte biliyormus edasında bos bos yazıyorsun

mazotu arttırınca fakir karısım olmaz.

afr tutması ne demek bi aciklarmisin, her motorun kendine has optimum afr aralıgı vardır, "senin afren tutmus hacı" demeyiz genelde, dedigin olay gerceklesse bile "afr tutmamıs" denmez hic biseyi gormeden-bilmeden

once arastır sonra onno usta gibi cevap yazarsın

bilmeden boyle yazınca komik duruma dusuyorsun.

bilalMW
29-11-2010, 17:34
yazmayayım yazmayayım diyorum ama yok bu sefer yazıcam

her topicte biliyormus edasında bos bos yazıyorsun

mazotu arttırınca fakir karısım olmaz.

afr tutması ne demek bi aciklarmisin, her motorun kendine has optimum afr aralıgı vardır, "senin afren tutmus hacı" demeyiz genelde, dedigin olay gerceklesse bile "afr tutmamıs" denmez hic biseyi gormeden-bilmeden

once arastır sonra onno usta gibi cevap yazarsın

bilmeden boyle yazınca komik duruma dusuyorsun.

Boş boştan ziyade gördüğümü duyduğumu velahut fikir yürütebildiğimi yazıyorum Dou abi. Afr denen şeyin hava yakıt oranı olduğu yanma odasında patlamaya/yanmaya hazır beklemesi gereken en ideal karışım olduğunu biliyorum.Biliyormuş edam hiçbir zaman olmadığımı gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.Sonuçta sadece yazımız görülüyor ses tonumuz velahut mimiklerimiz yazıya yansımıyor.
Elimden geldiği kadar okuyorum inceliyorum yanlış/emin olmadığımıda yazıyorum ki düzeltilsin diye.Sonuçta 18 yaşında otomotiv sektörüne sevdalı bir kişiyim.Komik duruma düşmek umrumda değil önemli olan bişeyler kapmam burdan bilgilili abilerimden.Kırıcı bir mesaj yerine şu şu konuda yanlış biliyorsun aslı şudur budur diye yazsaydın daha yararlı olurdu benim içinde benden sonra üye olan kişi içinde.Ama yinede yanlış bilgim olduğunu bir şekilde gösterdin bilgilendirdin teşekkür ederim.

Saygılar Bilal.

Dynatech
29-11-2010, 18:09
yanlış/emin olmadığımıda yazıyorum ki düzeltilsin diye..

Bak kendin ne güzel yazmışsın. Fikir danışmak ve bilgi almak için soru soran bir kişiye yanlış/emin olmadıgın bir cevap yazma sence mantıklı mı? Düzeltilmek yerine iyice öğrenip bilginden emin oldukltan sonra cevap versen daha iyi olmazmı?? Ne dersin???

bilalMW
29-11-2010, 18:26
Her konuda o kadar zengin kaynak yok malesef.

Örnek: Mehmet Gazihan üstadın dediği ''yakıtı ne kdr iyi pulvarize edersen o kadar fazla yakıt yakabilirsin.. hava basman gerekmeyebilir anlıcağın.. ''

Yogi
29-11-2010, 18:30
ozaman şunuda yazalım ne kadar çok yakıt koyarsan okdar zengin olur

Dou
30-11-2010, 01:03
Burada kimse soru sordun ya da bilmiyorsun diye eleştirmiyor seni.

Burada soru soran kişiye yanlış bilgi veriyorsun, sonra da bilmiyor olabilirim öğrenmem gereken noktalar olabilir diyorsun.

Bilmiyorsan başlık aç "bakın bunu bunu bilmiyorum kafama takılıyor nasıldır nedir" diye, eğer biz biliyorsak seve seve cevaplayalım. Ya da bizim de bilmediğimiz yerler varsa biz de soralım, sen cevapla.

Ama çözüm arayan birine doğruluğundan emin olmadığın bir tezi savunmak yerine, doğruluğundan emin olup-araştırıp yazabilirsin; ya da bilmiyorsan hiç yazmayıp, bilen arkadaşların yazdıklarından öğrenmeye çalışır, ayrıca bu şekilde insanları yanlış yönlendirmeyebilirsin.

Buradan daha ayrıntılı öğrenebilirsin

http://en.wikipedia.org/wiki/Air-fuel_ratio

http://www.cardanadam.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=20167

bilalMW
30-11-2010, 09:16
tamam Dou abi görüşlerini dikkate alıcağım, sağ ol.