PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hatırlayamadığım bir filmin ismi..

B.Aktepe
02-12-2010, 22:21
Bir film vardı hatırlar mısınız, bir grup mahkum mu öğrenci mi ne vietnamda askeri eğitim alıyorlar birbirleri ile anlaşamıyorlar önce sonra anlaşıyorlar vs bu sırada savaşa giriyorlar vs aralarından 2 kişi yakalanıyor kafalarına sepet geçiriyorlar yılan bırakıyorlar öğrencilernden biri yılanı ısırarak öldürüyor filan.
mark dacascos eğitmen gibi hatırlıyorum ama bulamadım. o olmayabilir. Ya buna benzer film hatırlıyor musunuz? yoksa birkaç filmi kafamda mı birleştirdim ben?

Serkan06
02-12-2010, 22:23
oldukça yaratıcı olmuş bence :D

SONE-R
02-12-2010, 22:31
Bir film vardı hatırlar mısınız, bir grup mahkum mu öğrenci mi ne vietnamda askeri eğitim alıyorlar birbirleri ile anlaşamıyorlar önce sonra anlaşıyorlar vs bu sırada savaşa giriyorlar vs aralarından 2 kişi yakalanıyor kafalarına sepet geçiriyorlar yılan bırakıyorlar öğrencilernden biri yılanı ısırarak öldürüyor filan.
mark dacascos eğitmen gibi hatırlıyorum ama bulamadım. o olmayabilir. Ya buna benzer film hatırlıyor musunuz? yoksa birkaç filmi kafamda mı birleştirdim ben?

only the strong mu? capoeira filmi :)

pitstop
02-12-2010, 22:31
Filmin başrolünü michael dudikoff oynuyor eğitmen olarak.Hapisden seçilen gençlerle vietnamda rehin tutlan zengin bir iş adamını kurtarma operasyonu.Fimin adıda Soldier Boyz.

hddsheriff
02-12-2010, 22:32
Stanley Kubrick' in 1987'de yaptığı "Full Metal Jacket" filmi olabilir mi ?

B.Aktepe
02-12-2010, 22:33
Filmin başrolünü michael dudikoff oynuyor eğitmen olarak.Hapisden seçilen gençlerle vietnamda rehin tutlan zengin bir iş adamını kurtarma operasyonu.Fimin adıda Soldier Boyz.

aynen film budur :D çok teşekkür ettim.

Thracian
02-12-2010, 22:34
Tam ihtiyacım olan bir konu :D Benim de aklımda takılan bir film var

Bir genç kız ölen annesinden geriye kalan bir mektubu okur ve yıllardır ölü bildiği babasının aslında yaşadığını ama tam olarak kim olduğunu yazmamıştır. Kadın sergilisinden ayrıldığı hafta kensdisini etkileyen bir adamla daha birlikte olmuş ve bu 2 adamdan biri onu babasıdır.
Bu süre zarfında başına kötü bir olay gelir ve mafya peşine düşer (para konusunu mu yoksa uyuşturucymuydu hatırlamıyorum) kız bu 2 adamdan yardım ister. 2 adamda kızı sahiplenir ve 2 baba adayı birbiriyle yarışır. Adamlardan biri varlıklı biridir ve bir araba koleksyonu var. Kıza önce araç maketlerini gösterir sonrasındaysa arabaları, filmin ilerisinde mayfa bu araçlara bomba koyup patlatıyor.

Yardım edebilecek varmı ? :D

hddsheriff
02-12-2010, 22:35

Türkler çıldırmış olmalının konusunun nereden arak olduğu da anlaşılmış oldu :D

pitstop
02-12-2010, 22:36
aynen film budur :D çok teşekkür ettim.
rica ettim:)

Schumi
02-12-2010, 22:36

İri yarı zenci olan yılanın kafasını kopartıyo. Yılan ile cebelleşirken onu öldü sanıyorlar. İzledim filmi ama adını hatırlamıyorum. Benimde bu şekilde izlediğim arşivime katmak istediğim ama adını hatırlamadığım filmler var.

ruudvan
02-12-2010, 22:37

Bir genç kız ölen annesinden geriye kalan bir mektubu okur ve yıllardır ölü bildiği babasının aslında yaşadığını ama tam olarak kim olduğunu yazmamıştır. Kadın sergilisinden ayrıldığı hafta kensdisini etkileyen bir adamla daha birlikte olmuş ve bu 2 adamdan biri onu babasıdır.
Bu süre zarfında başına kötü bir olay gelir ve mafya peşine düşer (para konusunu mu yoksa uyuşturucymuydu hatırlamıyorum) kız bu 2 adamdan yardım ister. 2 adamda kızı sahiplenir ve 2 baba adayı birbiriyle yarışır. Adamlardan biri varlıklı biridir ve bir araba koleksyonu var. Kıza önce araç maketlerini gösterir sonrasındaysa arabaları, filmin ilerisinde mayfa bu araçlara bomba koyup patlatıyor.

bı cd kabı yap ıcıne bos cd koy dısınada ıkı resım bıde bu yazıyı yazsan yenmıcek durumda deıl .bunu google a yazsan kesın bıseyler cıkar :icon_tup:

pitstop
02-12-2010, 22:39
Türkler çıldırmış olmalının konusunun nereden arak olduğu da anlaşılmış oldu :D

:DDenk geldi ama film arşivim sağlamdır.

Serkan06
02-12-2010, 22:40
valla arşiv bendede var ama çok izlemektenmidir nedir hiçbirinin konusunu hatırlamıyorum, bu konuda arkadaşları tebrik ediyorum :D

Thracian
bı cd kabı yap ıcıne bos cd koy dısınada ıkı resım bıde bu yazıyı yazsan yenmıcek durumda deıl .bunu google a yazsan kesın bıseyler cıkar :icon_tup:

Valla çok aradım rıdvan yaklaşık 1 yıl oldu hep aklımda bulsam izlermiyim bilmiyorum ama takıldı bir kere kafama. Varsa bir hatırlayan yardım etsin lütfen

B.Aktepe
Beyler geyik yapmadan insanlar bilmedikleri filmleri paylaşsınlar bulsunlar. bir konu sağlam kalsın.

Thracian
02-12-2010, 23:01
Yokmu isim tarih ülke bilgisi falan D

Schumi
02-12-2010, 23:07
Bende bir film sorayım. Filmde ruh hastası bir seri katil mahkeme salonunda yanında ise onun savunmasını yapan nitelikte bir ruh sağlığı uzmanı var. Katilin bölünmüş kişilik problemi var. İçinde bir çocuk bi yaşlı adam bir fahişe bir polis felan farklı karakterler yaşıyo gibi. Ruh doktoru bütün bu karakterleri çöl ortasında bir yerde buluşturuyor adamın zihninde ve sonra orada gerçek katil dürtüsünü yaratan karakteri yok etmeye çalışıp adamı normal hale getirmek istiyorlar. Tabi biz filmde bu buluşmayı izliyoruz. En sonunda katil sanılan karakter ölüyo mahkeme adamı serbest bırakıyo. Sonra ise bir süpriz oluyor. Okuyunca çok saçma ve komik gelicek ama çok güzel bir filmdi. Zaten izlemiş olan birisi anlar ancak. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Thracian
02-12-2010, 23:08
Bende bir film sorayım. Filmde ruh hastası bir seri katil mahkeme salonunda yanında ise onun savunmasını yapan nitelikte bir ruh sağlığı uzmanı var. Katilin bölünmüş kişilik problemi var. İçinde bir çocuk bi yaşlı adam bir fahişe bir polis felan farklı karakterler yaşıyo gibi. Ruh doktoru bütün bu karakterleri çöl ortasında bir yerde buluşturuyor adamın zihninde ve sonra orada gerçek katil dürtüsünü yaratan karakteri yok etmeye çalışıp adamı normal hale getirmek istiyorlar. Tabi biz filmde bu buluşmayı izliyoruz. En sonunda katil sanılan karakter ölüyo mahkeme adamı serbest bırakıyo. Sonra ise bir süpriz oluyor. Okuyunca çok saçma ve komik gelicek ama çok güzel bir filmdi. Zaten izlemiş olan birisi anlar ancak. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Beğendim ismi bulursak izlemek lazım

B.Aktepe
02-12-2010, 23:12

identity kimlik olabilir filmin ismi.

ahmet3425
02-12-2010, 23:14
arkadas anlamadıgım filmden o kadar kare hatırlıyorsunuz nerdeyse filmin ozetini anlatıyorsunuz filmin ismini hatırlamıyorsunuz ne adamsınız arkadas :D:D

Ferhat_V
02-12-2010, 23:14
nicolas cagenin eski bir filmi vardı uzaya çıkıp kapsül gibi bişey yerleştiriyorlardı sonra patlama oluyordu o filmin adını bilen varmı ? çok eski bir film değil ama en az 10 senelik..

B.Aktepe
02-12-2010, 23:15
nicolas cagenin eski bir filmi vardı uzaya çıkıp kapsül gibi bişey yerleştiriyorlardı sonra patlama oluyordu o filmin adını bilen varmı ? çok eski bir film değil ama en az 10 senelik..

bruce wills olmasın armageddon.

Thracian
02-12-2010, 23:18

http://www.imdb.com/name/nm0000115/
Nicolas cage in imdb ye bakabilirsin, çevirdiği tüm filmler mevcut

Thracian
02-12-2010, 23:19
arkadas anlamadıgım filmden o kadar kare hatırlıyorsunuz nerdeyse filmin ozetini anlatıyorsunuz filmin ismini hatırlamıyorsunuz ne adamsınız arkadas :D:D

Valla daha bir sürü detay hatırlıyorum ama ismini bilmiyorum, yanılmıyorsam aTV de yayınlaşmıştı, filim bir kısmında koleksyoncu baba kızını pisttee tut arttırırken diğeri helkopterle geliyordu nispet yapıyordu diğer baba için,

Kız filmin sonunda DNA testini alıyor ama açmadan zarfı atıyor,

Ferhat_V
02-12-2010, 23:21
bruce wills olmasın armageddon.

aynen bu :D teşekkürler :)

Thracian
28-07-2021, 11:03

10 yıl sonra kendime UP

Birden aklıma geldi. Filmide buldum

Yarım Şans - film 1998 - Beyazperde.com (https://www.beyazperde.com/filmler/film-16718/)