PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : beyaz araba için öneri

turbo16
02-12-2010, 22:39
arabamın rengi beyaz parlatmak için ne önerirsiniz:soru:

yıkama ve parlatma ile ilgili ürün tavsiyesi.....

yani yaptıgımda belli olsun istiyorum

B.Koçer
02-12-2010, 22:43
takipteyim bu konuyu :)

bende merak ediyorum

ruudvan
02-12-2010, 22:50
beyazı parlatırsın ama yansıması siyah gıbı renklı olmaz sıyah beyaz televızyon gıbı olur.
yapıcagın en onemlı durum beyazı temız tutmak sıyah cıtaların varsa oraları palak tutmak yanı detayları one cıkarmak daha ıyı gozukmesıne sebep olur.
sıvı bir cila nxt onerımdır yada m66 yada muadılı bır urun artı olarak katı wax.acık renk yada acık sarı renk.

turbo16
02-12-2010, 22:59
beyazı parlatırsın ama yansıması siyah gıbı renklı olmaz sıyah beyaz televızyon gıbı olur.
yapıcagın en onemlı durum beyazı temız tutmak sıyah cıtaların varsa oraları palak tutmak yanı detayları one cıkarmak daha ıyı gozukmesıne sebep olur.
sıvı bir cila nxt onerımdır yada m66 yada muadılı bır urun artı olarak katı wax.acık renk yada acık sarı renk.

önerileriniz için teşekkürler dikkate alırım

zaten benim istediğim parlaması değil göz alıcı olması

Sh4rk
02-12-2010, 23:18
benım bı arkadasım suyun ıcıne cif koyup yıkardı aracı

ruudvan
02-12-2010, 23:21
önerileriniz için teşekkürler dikkate alırım

zaten benim istediğim parlaması değil göz alıcı olması

detailer kilit kodumuz .siyah plastikleri parlatır beyazada temızlık saglar .
quıck detaıler trim detailer bılımum detaıler artı olarak hiç olmaz ise katı yada sıvı cila.

çif beyazlaştırır rengini açarda aynı zamanda çizer.parlatmaz yani.

turbo16
03-12-2010, 00:19

sakın boyayı aşındırıcı özeliği var tecrübe ile sabit;)

omercanilica
03-12-2010, 00:22
plastıkler ıcın onerı nedır

ruudvan
03-12-2010, 00:33
detailer kilit sözcüğümüz detailer yazan herşey olur.

-batu-
03-12-2010, 00:35
extra parlaklık için poorboys white diamond :)

plastikler için 303 Aerospace protectant derim ben ya da Meguiars Ultimate Protectant.

FaBeRgE
03-12-2010, 01:09
extra parlaklık için poorboys white diamond :)

plastikler için 303 Aerospace protectant derim ben ya da Meguiars Ultimate Protectant.

işte bu yüzden hayatta beyaz araba almam :)

Black Hole'ları yarın alıyoruz haberin olsun ;)

-batu-
03-12-2010, 01:16
abi konuşalım benimde 1-2 isteğim olucak

M_PROJECT
03-12-2010, 01:52
beyaz icin cok ugrasmaya gerek yok aslinda, ben kendi aracimda ; guzel bir yikama , kil , tekrar yikama , nxt seklinde uygulama yapiyorum . beyazda tek sorun boyaya yapisan nokta seklindeki kirler yada baska seyler , kil bunlari aliyor ama cok ince detay girince baya yorucu oluyor.

turbo16
03-12-2010, 19:28
beyaz icin cok ugrasmaya gerek yok aslinda, ben kendi aracimda ; guzel bir yikama , kil , tekrar yikama , nxt seklinde uygulama yapiyorum . beyazda tek sorun boyaya yapisan nokta seklindeki kirler yada baska seyler , kil bunlari aliyor ama cok ince detay girince baya yorucu oluyor.

demek istediğinizi anladım zaten yıkandımı parlıyor amaç diger beyazlardan bir

adım önde olmak;)

Gokhan43
03-12-2010, 23:44
En azından ıslak görüntüyü koruyabilirsiniz beyaz da olsa :) Ben de aracım gri parlamaz diyordum ama yapınca en azından o ıslak görüntüyü görünce tatmin oluyorum şahsen :)

http://i887.photobucket.com/albums/ac75/Gokhan43/DSCF6499-1.jpg?t=1291419926

devil_berk22
04-12-2010, 03:05
bende şuanda beyaz hyundai accent var ve cif ile yıkıyorum arkasından sonax cilalı şampuan ile yıkıyorum en son olarakta sonax hızlı cila uyguluyorum ve yeterli oluyor.

ergin
04-12-2010, 08:33

aman sakın cif bıldıgınız zımpara gibi birşey zaten cif'e elınızı degdıgınızde puturlu bı yapısı vardır bu da aracı cızmek ıcın bırebır etkılı

apsimaty
04-12-2010, 10:24
Aracı bence zaman zaman gaz yağıyla silmek gerekir. Gaz yağı boyayı besler lekeleri çıkarır ve parlaklık verir. Normal yıkamalar da arap sabununu biraz sıcak suda açıp sünger veya kalın havlu beziyle uygulama şeklinde yapılabilir. Arab sabunu da yıkamadan sonra durulaması kolay ve parlaklık veriyor. Düşük maliyetli ve tatmin edici bir sonuç.

M U R A T
04-12-2010, 12:02
ilave olarak cola da lastikleri besler parlatır ve ayrıca susuzluğunuzu giderir:D

ruudvan
04-12-2010, 12:53
sütü kaynatıp bi kavanozun içinde çalkalarsak yarım sat sonra kaymak olur torpidoya iyi gelir açlığını keser.parlatır.

Baran^
08-12-2010, 09:09
Bekçinin beyaz accenti vardı artık sararmıştı gittim 2 kutu cif aldım boca ettim arabaya fırcayla bigüzel fırcaladım suyu bi vurdum sıfır gibi cıktı üstünede gazlı bez gectim şu anda sıfır gibi :) eskiden zaten çizikti hala çizik ama eski halinden eser yok.Kendi aracımı alırkende arkadaşlarım beyaz parlamaz diyodu bende öle düşünüyordum ama şimdi hep ıslak gibi maşallah.

Dün komple kil yaptım üstüne makineyle scratch x yaptım üstüne yıkadım kuruladım NXT sürdüm.kapalıda yatıyor.Bu akşam inip silicem üstünede 155 gecicem bezle.Beyaza daha fazlada bişi yapılmaz zaten.

yaniss
15-12-2010, 11:11
Bekçinin beyaz accenti vardı artık sararmıştı gittim 2 kutu cif aldım boca ettim arabaya fırcayla bigüzel fırcaladım suyu bi vurdum sıfır gibi cıktı üstünede gazlı bez gectim şu anda sıfır gibi :) eskiden zaten çizikti hala çizik ama eski halinden eser yok.Kendi aracımı alırkende arkadaşlarım beyaz parlamaz diyodu bende öle düşünüyordum ama şimdi hep ıslak gibi maşallah.

Dün komple kil yaptım üstüne makineyle scratch x yaptım üstüne yıkadım kuruladım NXT sürdüm.kapalıda yatıyor.Bu akşam inip silicem üstünede 155 gecicem bezle.Beyaza daha fazlada bişi yapılmaz zaten.

daha ne yapıcaksın yahu masallh :=) ben 2 senedır tek bır cıla surmedım sadece yıkama ama beyaz hep temız duruyor

Baran^
15-12-2010, 19:31
Beyaz kir göstermiyor vs fakat uygulama yapmadan heleki kirli kirli uzun süre bindikce sararıyor.Şöle diyim sıfır c serisi gelmişti uygulamaya benımkinin yanına cekti adam inip renk kodunu sordu kaç model sizinki yenımı bu renk diye yemın ederim :) sende git sıfır bi corsanın yanına koy ben beyaz değil sarı arabaya biniyomuşum dersin.uygulama yaptır bence en yakın zamanda.

Kadyr
15-12-2010, 20:00
http://www.sahibinden.com/ilan/hizmet-bakim-onarim-tamir-arac-servis-bakim-ve-onarim-150-tl-komple-temizlik-28735711/detay?source=promotion_hpva

yenı konu acmak ıcın gereksız bı soru burdada temızlık konusu gecınce sormak ıstedım bu ılandakıler dogrumudur guvenılırmıdı merak ettım sadece okdr sey yazmıslarda yaptıran bılen varmı

ruudvan
15-12-2010, 22:48
http://www.sahibinden.com/ilan/hizmet-bakim-onarim-tamir-arac-servis-bakim-ve-onarim-150-tl-komple-temizlik-28735711/detay?source=promotion_hpva

yenı konu acmak ıcın gereksız bı soru burdada temızlık konusu gecınce sormak ıstedım bu ılandakıler dogrumudur guvenılırmıdı merak ettım sadece okdr sey yazmıslarda yaptıran bılen varmı

pasta-hare showroom cilası demiş bunu yaptırırsan üstüne sürekli cila geç.her iki haftada bir derim.

Kadyr
16-12-2010, 19:03
showrooma gerek yok ztn :D bu bıldıgımız kuafor oluor sanırım her yerı detaylı sılıorlar ayrıca motoru temızletmekten yana dgılım