PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzos ceza sorunu

Greentiger01
04-12-2010, 00:14
Arkadaşlar bu gece otobanda gazlarken Polis abilerimizin kucağına düştük, Egzosdan ceza yazdılar Egzosum SS magnum Şimdi benim anlamadığm egzosdan ses çıkmıyor adama ne dediysem anlamadı yapaliceğim bişe varmı acaba yoksa kuzu kuzu katlanmammı gerek

slowmotion
04-12-2010, 00:16
orj egsozu takıp,havalimanının ordaki trafik şubeye gidip düşüm yaptıracaksınız. yapacak 1şe yok geçmiş olsun

Greentiger01
04-12-2010, 00:19
orj egsozu takıp,havalimanının ordaki trafik şubeye gidip düşüm yaptıracaksınız. yapacak 1şe yok geçmiş olsun
Peki kafalarına göre duydukları sese göre yazmaları saçma değilmi belli bir desibel sınırı yokmu Sonuçta biz SS'i polisle başımız ağrımasın diye taktık

gökan
04-12-2010, 00:22
Peki kafalarına göre duydukları sese göre yazmaları saçma değilmi belli bir desibel sınırı yokmu Sonuçta biz SS'i polisle başımız ağrımasın diye taktık

ss sessız dıye takıysun ama 4 bınden sonra gayette ses verıyr yazmaları normal gecmıs olsun

slowmotion
04-12-2010, 00:25

aracının orj egsozuna krom uc dedikleri şeyi bile kaynatsan yazarlar. ss bende kullandım. devir yükselince ses çıkıyor. desibel sınırı falan tr de geçersiz:D cezayı yatırdıktan sonra trafik mahkemesine müracat edersin ama daha pahalıya gelir ayrıca uzun sürer. sonuç alehine olur

Greentiger01
04-12-2010, 00:28
Neyse artk yapacak bişey yok :D Çok sağolun arkadşlar

Evrenoz
04-12-2010, 00:47

Kanuna göre,

Ses çıkıp çıkmamasından ziyade aracına standart dışı ekipman takman asli kusur teşkil eder. Hâl bu iken yahu bu yed değil ss bak az ses çıkıyor demek bir anlam ifade etmez.

Geçmiş olsun.

RsErdi
04-12-2010, 01:21
geçmiş olsnn

akucukdogan
04-12-2010, 01:22
2 hafta önce adanada sevgi adasından dönerken tamamen standart (!) aracımla egzosumda delik var diye ceza yedim ben :) Geçmiş olsun.

bora1311
04-12-2010, 01:29
gecmis olsun...

aybarsdnr
04-12-2010, 01:38
egzos cezasında muayneye gönderiliyor mu araç ?

GokhanRS
04-12-2010, 01:54
Benide durdurdular megane 2 de çift egzos ne arıyor dedi. ruhsatı oku diyip uzattım. beygirleri okuyuncaa haa bu normal megane değilmiş diyip gönderdi. Beygir rakamları yüksek olunca ve Modelinde 2.0 Turbo Sport yazınca çok ses çıkmasını normal mi sanıyorlar yaw :D allah akıl fikir versin. benim tabiki işime geldi.

slowmotion
04-12-2010, 01:56
egzos cezasında muayneye gönderiliyor mu araç ?

kendinizi tanıtmanızı öneriririm. site kuralları gereği...
hayır gönderilmiyor

GokhanRS
04-12-2010, 01:58
kendinizi tanıtmanızı öneriririm. site kuralları gereği...
hayır gönderilmiyor

gönderilmiyor diyorsun ama gönderilen örneği çok var. polisin insiyatifine kalmış. orjinal dışı olan herşeyden isterse muaneye sevk yazabiliyor ve o yazıyı yazarsada muane ücretini ödemeden karakoldan düşürmen çok zor. ancak genel olarak yapmamaya çalışıyorlar. tabi kıllık oranına bağlı o memurun.

01ASU
04-12-2010, 06:34
gelll babayaa :) söktürmeden düşüm için :D

Greentiger01
04-12-2010, 08:32
gelll babayaa :) söktürmeden düşüm için :D
Kanka he yaa onu halledelim :D

KMR2-GT
04-12-2010, 08:38
adana..egzos ceza rekortmeni:)

Greentiger01
04-12-2010, 08:42
Kamer, Adamlar başka birşeye bakmıyorlar zaten, Tek yıldızlı komser geldi direk arabaya bindi düğme aradı ilk başta sonra çalıştırdı gaza bastı sesde fazla yok emin olamadı çıkıyormu çıkmıyormu diye arabayı kesiciye kadar soktu Kaldıki fifltrenin sesi daha çok çıkıyor, Benle beraber 206GTİ vardı bitane ondada düğme vardı onuda buldu İşi kapmışlar artık :D

RottingChrist
04-12-2010, 08:50
SS bile sıkıntı çıkarıyorlarsa valla işimiz yaş. anladığım kadarıyla sese değil egsozun tipine bakıp ceza yazıyorlar. bende typer son var ses çıkmıyor ama görüntü nedeniyle her an tetikte geziyorum.

RottingChrist
04-12-2010, 08:52
Kamer, Adamlar başka birşeye bakmıyorlar zaten, Tek yıldızlı komser geldi direk arabaya bindi düğme aradı ilk başta sonra çalıştırdı gaza bastı sesde fazla yok emin olamadı çıkıyormu çıkmıyormu diye arabayı kesiciye kadar soktu Kaldıki fifltrenin sesi daha çok çıkıyor, Benle beraber 206GTİ vardı bitane ondada düğme vardı onuda buldu İşi kapmışlar artık :D

düğme ne ya? varex için mi bakıyorlar? yoksa vanalı sistem falan kontrolü mü? ilginç valla.

Greentiger01
04-12-2010, 09:58
düğme ne ya? varex için mi bakıyorlar? yoksa vanalı sistem falan kontrolü mü? ilginç valla.
El yapımı warex diyebiliriz, Adanadaki şahinci kardeşlerimiz sağolsunlar polise herşeyi ögrettiler, Hiçbişe bulamazlarsa motoru açıp headers varmı diye bakıyor
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=68664

slowmotion
04-12-2010, 10:06
gönderilmiyor diyorsun ama gönderilen örneği çok var. polisin insiyatifine kalmış. orjinal dışı olan herşeyden isterse muaneye sevk yazabiliyor ve o yazıyı yazarsada muane ücretini ödemeden karakoldan düşürmen çok zor. ancak genel olarak yapmamaya çalışıyorlar. tabi kıllık oranına bağlı o memurun.

2gün önce arkadaşım yedi cezayı. muayneye göndermedi. tamamen kıllık seviyesine bağlı :)

:D:D:D:D:D:D

içimizden bilgi sızdıranlar var:D:D:D

qtp denilen sistem. qtp açık eksoz sesi manifolttan hemen sonra dışarıya veriyor. kapalıyken bildiğin orj sistem devrede. turbolu araçlarda işe yarıyor. atmosferikte hem işe yaramıyor hemde kötü ses çıkıyor...

KMR2-GT
04-12-2010, 10:37

Aynen ole.bide biz bu işin eğitimini aldık diolarda öldüresim geliyor arkadaş.benım vtidada ss vardı az kavga etmedim.allah sabır versin hepimize

Greentiger01
04-12-2010, 11:05
Aynen ole.bide biz bu işin eğitimini aldık diolarda öldüresim geliyor arkadaş.benım vtidada ss vardı az kavga etmedim.allah sabır versin hepimize
Süpersprint bile haram bize Takacam orjinali, İstediğin kadar dil dök adam istedimi yazıyor

0zan
04-12-2010, 12:16
Yazilan cezaya karsi itiraz yoluna gidilmesini ve daha sonra dava yoluna gidilmesini siddetle tavsiye etmiyorum; zira olay aninda tutulan tutanak ve polisin ifadesi resmi belge niteliginde olup akside sadece yine resmi belgelerle kanitlanabilir. Resmi belgeden kastim tanik ifadesi falan degil bildiginiz noterden onayli veya baska bir resmi kurumca verilmis yazilar.. Gel de cik simdi isin icinden

barhis
04-12-2010, 12:23
ankarada millet cezaya da rağzı mesela ben :D direk parka çekiolar egsozdan ve muayne istiolar bunlar olmasa ceza yine bi derece :)

by serçe
04-12-2010, 12:24
geçmiş olsun yapacak bir şey yok ......

ocean0636
04-12-2010, 14:14
Geçmiş olsun.

Antalya'nın hakkını yiosun :D
F430 orj egzozu otuyo dıye ve onde plaka yok dıye baglandı :D dızel arabaya egzozdan ceza kestıler ustelık tıcarı araca :D

zekky
04-12-2010, 23:01
adana polislerine lanet gelsin. burdaki polislerden gram korkmam önünde makas atarım adanada nerde polis görsem altımda stock araba olsa bile korkuyorum. bundan önceki arabamda önde plaka yok camlar filmliydi adanaya geldiğimde yanımdan ucak gecse ben polis varmı diye etrafa bakar ona bakmazdım o derece:) bu arada 3.20 d sadece uç vardı birde filim vardı. durdurdu adanada filmemi yaziim egzosamı dedi.. abi dedik araba dizel ne egzosu söyle sen beni bağlamaz egzosmu filmmi. böylede psikopatlarr

Mikrop_Ali
05-12-2010, 08:57
trafik polisinede baglı bu durum biraz beni geçengün emniyet genel mudurunun evinin orda cevirdiler eksozda vardı ama yavas gidiyodum belgelere baktı etti bi dahaki sefere baglarım dedi gonderdi.
baska bir eksoz cevirmesinde eksoz acıkmı dedı yok dedım tamam dedı gonderdı 2 gun sonra ıne aynı polıs bu sefer ceza yazıcam o sna bı uyarıydı dedı. 5 dk sohbet ettık sonra sana 128 cok olur emnıyet kemerınden 62 yazıyım dedı yazdı.
yapacak bısey yok

Eray Yümsel
05-12-2010, 08:59
cezaya ss magnum diye yazdıysa itiraz et. ama myracing falan yazmışsa unut kuzu kuzu katlan hks hi-power a bile kızdı geçen polis

Greentiger01
05-12-2010, 09:32
cezaya ss magnum diye yazdıysa itiraz et. ama myracing falan yazmışsa unut kuzu kuzu katlan hks hi-power a bile kızdı geçen polis
Makbuzda yazan açıklama şöyle : Abartı egzos mevcut

01ASU
05-12-2010, 09:38
Geçmiş olsun.

Antalya'nın hakkını yiosun :D
F430 orj egzozu otuyo dıye ve onde plaka yok dıye baglandı :D dızel arabaya egzozdan ceza kestıler ustelık tıcarı araca :D

bizim 2 arkadaşta düzenli her ay biri dizel 1.4 207 ötekisi dizel 1.4 cordoba ceza yerlerdi egsozdan :)

Vti-966
05-12-2010, 09:40
Ben geçen hafta ödedim daha egzozdan ceza adamlar üşenmemiş eve yollamışlar ki şöyle tuhaf bir durumda var 7 kasımda kesilmiş ceza daha geçen hafta eve yolladılar :D geçmiş olsun tekrardan..

Sh4rk
05-12-2010, 09:43
bende cdtı corsa c vardı dızel yanı ne yaparsan yap ses olmaz ama son susturucumdan dolayı 2 kez ceza yemıstım
adamların zıhnıyetını anla artık

tender06
05-12-2010, 09:46
dua et arabanı otoparka çekmemiş trafikten men etmemiş eğer etseydi gidecen egzozu değiştirecen muayeneye girecen sonra şubeye gidicen bi sürü iş sen paşa paşa öde cezayı kurtul

Günkut
05-12-2010, 10:03
dua et arabanı otoparka çekmemiş trafikten men etmemiş eğer etseydi gidecen egzozu değiştirecen muayeneye girecen sonra şubeye gidicen bi sürü iş sen paşa paşa öde cezayı kurtul

:icon_tup::icon_tup:
kırmızı makbuzu aldınmı hiç uzatmıcan ufak ufak uzicann... :D

mechanic
05-12-2010, 10:20
sayın valimizin (adana) genelgesinden dolayı trafik polislerimiz çoşmuş durumda.

araç tip onayını bozmak yassahtır. MARTOY. sanayi bakanlığı

araç projeleri tam bir karmaşa.

trafik kanunu madde 30 , a ve b bendleri var. egzos ve film için yazıyorlar. polis madde30,1a diye yazıyor. ses ve gürültü açısından 1980lerde arabalardan yapılan reklam ve müzik yayını için para almak için özel izine bağlamak amacıyla yazılmış kanun maddesi.

benim araç proje yetki belgem var, mevcut kanun ve yönetmeliklerle kanuni olarak hiçbiriniz modifiyeli arabalarınıza binemezsiniz.

tek şansınız mahalli olarak trafiği bazı test ve raporlar ile kandırabilirsiniz. emniyet müdürü veya vali değişince işler tekrar değişecektir...

mechanic
05-12-2010, 10:26

trafiğe gitmeden herhangi bir ekşple halletsen daha iyi olur. hem ekiptekilere kendinizi tanıtın,
ben trafiğe gitmiştim, bi şişko polis uzaktan bağırdı "bu araba kimin" sanki azılı katiliz..
plakamın kenarındaki siyah boyayı silmiştim onu boyat gel dedi...
cliomun ön!!! tarafında manifold aradı.
....