PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4 çekiş sisitemleri ve farklılıkları...?

ygtrn
05-12-2010, 13:18
torsen, haldeks, kilit difransiyel, vs vs bu sistemlerin birbirine olan avantajları yada dezavantajları varmıdır? hangi marka hangisini kullanmaktadır?

benim bildiğim audi torsen, vw haldex, bunun dışındakileri bilmiyorum....

subaruların şanzımanının içinde ön ve arka difransitelin arasında bulunan değişik bir sistem var bunun ne olduğunu bilen varmı?

yavuz364
05-12-2010, 19:25
Bu konu bitmez :) kavga çıkar....
Her markanın kullandığı belli birşey yok, seneden seneye değişkenlik gösterebiliyor ama kabaca dediğin gibi VW haldex, Audinin standart quattrolar torsen ve üst seviyeler haldex.. Subarularda STI larda da bi ara torsen vardı , yenilerde farklı sistemler var, bence çok fazla karıştırmayalım bunlar sadece isim :) sistemleri birbirine girmiş durumda ve kategorize edebilmek hemen hemen imkansız, birde anlatınca anlaşılacak kadar basit değil...

ygtrn
05-12-2010, 21:53
subarudada yanılmıyorsam viscous varmış :D

ygtrn
05-12-2010, 22:23
http://www.awdwiki.com/

bunu buldum....

OmerRS
05-12-2010, 22:48
Bu konu bitmez :) kavga çıkar....
Her markanın kullandığı belli birşey yok, seneden seneye değişkenlik gösterebiliyor ama kabaca dediğin gibi VW haldex, Audinin standart quattrolar torsen ve üst seviyeler haldex.. Subarularda STI larda da bi ara torsen vardı , yenilerde farklı sistemler var, bence çok fazla karıştırmayalım bunlar sadece isim :) sistemleri birbirine girmiş durumda ve kategorize edebilmek hemen hemen imkansız, birde anlatınca anlaşılacak kadar basit değil...

Tam tersi.